PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עזרתכם בסדר פעולות אחרי תאונת דרכים ללא נפגעים

יוסי בר צבי
15-07-16, 10:46
נסעתי בדרך ראשית ומדרך צדדית מצד שמאל לדרך הראשית הגיח רכב שלא ציית לתמרור האט (משולש) .
בניסיון לחמוק מתאונה חזיתית הסטתי את ההגה ימינה. הניסיון הצליח חלקית, מנעתי תאונה קשה, אבל עדיין פגוש וכנף קדמית שמאלית שלי פגעו בכנף ימנית קדמית שלו. אין נפגעים.
הנזק שלי נאמד בכ-3000 שקל. וגם הנזק שלו דומה.
הצעתי לו לממן נזקי הנזק שלי בלי לערב ביטוח והוא העדיף שנסגור את הטיפול בהתערבות הביטוח.
הנסיעה והתאונה תועדו במצלמת הדש בורד שלי ובה הוא נראה בבירור נכנס לצומת במהירות.
איני בטוח לגבי רצוני לתקן את הרכב או להעדיף לקבל פיצוי כספי על הנזק שנגרם.
איך עושים את זה?
אני מבין שאני צריך להודיע עכשיו לסוכנות הביטוח שלי על קרות התאונה ולהעביר אליהם תביעה .
מהי התביעה?
צריך להיות איתה דו"ח שמאי? מי מזמין שמאי? מי משלם עליו?
האם אני יכול להשהות תיקון הרכב עד החלטת הביטוח מי אשם בתאונה ואז להכניסו למוסך או שאני חייב לממן את התיקון ולצרף את חשבונית התיקון לתביעה?
ואם אכן ואחליט לא לתקן את הרכב ולקבל את נזקיי בכסף, הרי השמאי בדרך כלל מאשר החלפת חלקים ושעות עבודה. איך מתרגמים את דו"ח השמאי לכסף במידה ולא ארצה בתיקון הרכב?
ועוד שאלה מסקרנת. מי בכלל קובע מי אשם בתאונה? אותה פקידה בביטוח הפניקס שמנסה לסגור את התביעה?
אשמח לדעתכם.
שבת שלום, יוסי

zerez
15-07-16, 14:34
לפני די הרבה שנים היה לי מקרה דומה.
סוכן הביטוח שלי טיפל בהכל, הוא הזמין שמאי, צילם את הנזק וסגר את התביעה מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע.
אני לא שילמתי שקל וזה לא פגע לי בהנחת העדר התביעות.
עד כמה שאני יודע אתה לא יכול לקבל פיצוי כספי אלה מחוייב לתקן את הנזק.

תפנה לשוקה שלך ותן לו לטפל בזה, זאת הסיבה שהוא קיים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

רמי חיפה
15-07-16, 22:05
אני יוצא מנקודת הנחה שיש לך ביטוח מקיף או לפחות צד שלישי (חובה זה לפגיעות גוף).
אתה לא מעביר תביעה לחברת הביטוח, רוצה לומר אתה לא כותב כתב תביעה, לא מיד בהתחלה, אתה קודם מדווח ומקווה שהחברה סבירה.
בקיצור, תעביר הודעה לחברת הביטוח, אפשר גם בטלפון (הם ידריכו אותך מה לשלוח ומאיפה הטופס), ציין בפרוש שהתאונה לא בגללך בשום אופן, שים לב למה שאתה מצהיר, על תתנדב לקחת אחריות על התאונה בשום דרך (במידה ואתה לא אחראי).
חברת הביטוח תפנה אותך למוסך הסדר {שם בדרך כלל ההשתתפות העצמית שלך (תלוי פוליסה) קטנה יותר} ושם יתאמו איתך הגעת שמאי מטעם חברת הביטוח שלך, במידה ואתה לא מעוניין במוסך ההסדר ניתן בדרך כלל לקחת את הרכב לכל מוסך מורשה כמו כן אתה רשאי להביא שמאי מטעמך.
בנזקים קלים יחסית לא שווה את כל הטרטור, תן לחברת הביטוח לשבור את הראש.
בכל מקרה בו אתה חושד שהמוסך או השמאי מפספסים משהו בדגש על משהו בטיחותי תתעקש על מישהו פרטי.
בגדול חברות הביטוח מדברות ביניהן ובין היתר מחליטות של מי האשמה ללא הודאה באשמה בד"כ ומשם נגזר מי משלם, אתה לא מוכרח לקבל את הדין ולתבוע את חברת הביטוח או את הנהג הפוגע בעצמו ועוד ועוד...
אין לזה סוף וזה על קצה המזלג...

יוסי בר צבי
15-07-16, 23:14
אני יוצא מנקודת הנחה שיש לך ביטוח מקיף או לפחות צד שלישי (חובה זה לפגיעות גוף).
אתה לא מעביר תביעה לחברת הביטוח, רוצה לומר אתה לא כותב כתב תביעה, לא מיד בהתחלה, אתה קודם מדווח ומקווה שהחברה סבירה.
בקיצור, תעביר הודעה לחברת הביטוח, אפשר גם בטלפון (הם ידריכו אותך מה לשלוח ומאיפה הטופס), ציין בפרוש שהתאונה לא בגללך בשום אופן, שים לב למה שאתה מצהיר, על תתנדב לקחת אחריות על התאונה בשום דרך (במידה ואתה לא אחראי).
חברת הביטוח תפנה אותך למוסך הסדר {שם בדרך כלל ההשתתפות העצמית שלך (תלוי פוליסה) קטנה יותר} ושם יתאמו איתך הגעת שמאי מטעם חברת הביטוח שלך, במידה ואתה לא מעוניין במוסך ההסדר ניתן בדרך כלל לקחת את הרכב לכל מוסך מורשה כמו כן אתה רשאי להביא שמאי מטעמך.
בנזקים קלים יחסית לא שווה את כל הטרטור, תן לחברת הביטוח לשבור את הראש.
בכל מקרה בו אתה חושד שהמוסך או השמאי מפספסים משהו בדגש על משהו בטיחותי תתעקש על מישהו פרטי.
בגדול חברות הביטוח מדברות ביניהן ובין היתר מחליטות של מי האשמה ללא הודאה באשמה בד"כ ומשם נגזר מי משלם, אתה לא מוכרח לקבל את הדין ולתבוע את חברת הביטוח או את הנהג הפוגע בעצמו ועוד ועוד...
אין לזה סוף וזה על קצה המזלג...

רמי תודה. לרכב שלי יש רק חובה וצד ג'. גם אילו היה לי מקיף לא הייתי מפעיל אותו ומסתכן בתשלום ההשתתפות העצמית וביטול הנחת היעדר תביעות.
בוודאות האשמה היא על הצד השני אלא שהוא אינו רוצה בהסדר ביננו.
בינתיים הסתבר שהרכב השני נסע ללא טסט שהסתיים באפריל השנה . זה משנה משהו מבחינתי?
הנזק שלי פעוט, מכה בכנף שהייתי יכול לסדר בעלות זניחה של כמה מאות שקלים. אלא שסירובו של הצד השני להגיע להסדר מחייב אותי להזמין שמאי, ללכת למוסך ולהקפיץ את עלות הנזק כולו לכמה אלפי שקלים. זו דרכה של התעשייה להתפרנס ולהצדיק תוספות פרמיות עתידיות.
רצה הגורל וחברת הפניקס מבטחת גם אותו וגם אותי. הם יצטרכו רק לדון מי אשם בתאונה ואת מי לחייב בהשתתפות העצמית. בינתיים הכנתי צילומים ותרשימים של התאונה ואעביר אליהם אותה ביום ראשון בצירוף דיווח על פרטי התאונה. קובץ צילום הוידאו של התאונה ישאר בינתיים אצלי, אולי אצטרך להציגו בסוף בבית משפט.

נמרוד
16-07-16, 09:32
אם הנזק הוא פעוט, לפי הגדרתך, ואתה בכלל לא רוצה לסדר אותו אלא סתם לקבל כסף מזומן כפיצוי על... כלום, אז אתה משתתף ביודעין בדרכה של התעשייה להקפיץ פרמיות.

לא בשביל זה יש לנו ביטוח.

היתה תאונה, כולם בסדר, שני הצדדים עם מכוניות ישנות שקיבלו דפיקות קלות - עזוב את הביטוח, אם הצד השני לא מקבל אחריות במזומן שילך לעזאזל. עבור הלאה.

יוסי בר צבי
16-07-16, 11:13
אם הנזק הוא פעוט, לפי הגדרתך, ואתה בכלל לא רוצה לסדר אותו אלא סתם לקבל כסף מזומן כפיצוי על... כלום, אז אתה משתתף ביודעין בדרכה של התעשייה להקפיץ פרמיות.

לא בשביל זה יש לנו ביטוח.

היתה תאונה, כולם בסדר, שני הצדדים עם מכוניות ישנות שקיבלו דפיקות קלות - עזוב את הביטוח, אם הצד השני לא מקבל אחריות במזומן שילך לעזאזל. עבור הלאה.

תודה נמרוד.
ראשית איני בטוח לגבי רצוני לתקן כעת את הנזק אינו אומר שהנזק לא יתוקן. הרכב נראה נהדר לפני התאונה וימשיך וייראה כזה אחרי תיקון הנזק.
יונדאי טוסון 2009 אינו "מכונית ישנה עם דפיקות קלות".
למה שאוותר? בגלל שהוא טיפש? בגלל שהוא רוצה להפעיל ביטוח? למה "לעבור הלאה" עם נזק של 1500-2000 שקל כולל מע"מ? מאיזה עץ בדיוק אתה קוטף את הכסף?

shachar
16-07-16, 11:31
הנזק שלי פעוט, מכה בכנף שהייתי יכול לסדר בעלות זניחה של כמה מאות שקלים.

למה "לעבור הלאה" עם נזק של 1500-2000 שקל כולל מע"מ?

מ.ש.א.

רמי חיפה
17-07-16, 23:27
או קיי.
בסה"כ מצבך לא רע.
אני מבין שגם לו יש ביטוח לפחות צד ג'.
מהרגע ששניכם דיווחתם על התאונה אני מניח שהכל ילך בדרך שפרטתי קודם והנזק שלך יתוקן.
רמי,

יוסי בר צבי
17-07-16, 23:40
תודה חברים על העצות המועילות, עדכון.
קיבלתי הצעת מחיר בסך 1400 ש"ח לתיקון הרכב והעברתי אותה לעיון הצד שני. הבחור התייעץ עם סוכן הביטוח שלו שהמליץ לו לסגור איתי ולא לערב ביטוח שהיה יוצא לו בסופו של יום יקר הרבה יותר.
מניח שניפגש מחר ונסגור עניין.
יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע.
תודה לכולם.

-->