PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לאחר בדיקת היילקס 2000 .

חנן-ג'יפולוג
12-11-05, 00:42
בדקתי היום רכב כזה, בדיקה עצמית לפני קנייה. אני לא הולך לקנות אותו בעיקר כי הקבינה נראית כאילו עברו בתוכה אימוני קפא"פ עם בזנ"טים מחודדים, ויש עוד כמה נקודות בעייתיות אבל לאחריה התעוררו לי כמה שאלות:

1. בהערות ברשיון כתוב "מס' המנוע טבוע" או "מס' המנוע מוטבע" . מה זה אומר? שהוחלף מנוע?

2. סביר שבהיילקס שנת 2000 עם 170K ק"מ כבר היו צריכים להחליף מצנן, סטרטר ואלטרנטור? לי זה הדליק נורה אדומה, אבל אולי אני טועה וזה נורמלי (יוני5 טוען שמצנן זה חלק מתכלה והגיוני שמחליפים אותו מדי כמה שנים, אני טוען שלא, אם משתמשים בנוזל הנכון ומחליפים את הנוזל בתכיפות המומלצת ע"י היצרן)

3. ברכב היה נוזל צינון ירוק. למיטב ידיעתי הנוזל של טויוטה הוא אדום. אני צודק?

4. יש עוד איזה אביזר בתקרה של הרכב, כעשרה ס"מ מהמנורה הפנימית? היה שם חור גדול עם ארבעה חורים קטנים מסביבו, ולא הצלחתי להבין מה היה מחובר שם.

5. יש דרך כלשהי לבדוק את הטורבו, או לפחות לדעת אם הוא מת לגמרי או חי, עוד לפני ששופכים כסף על בדיקה במכון? הרכב הרגיש חלש בטירוף, אבל כבר עברו איזה שמונה שנים מאז שעבדתי על היילקסים, ויתכן שכבר שכחתי עד כמה הרכב הזה עייף. המנוע מאיץ בסרק יותר לאט ממנוע של סופה שמאיץ בהילוך חמישי...

6. הרכב של נכה משרד הבטחון, שקנה את הרכב מנכה אחר של משרד הבטחון. על הרשיון רשום מקוריות "מדינת ישראל" ובסעיף של הבעלים קודמים רשום 0 . זה הגיוני?

7. מקובל לשלם מחירון על רכב עם מקוריות כזו? הבנתי שלפחות בדגמים של עד וכולל 97 זה נורמטיבי. לא מורידים מחיר עקב מקוריות.

8. יש מעל הרצועה של הפולי קרנק-מאוורר-מזגן , גלגלת סרק, שלא נראית כאילו ניתן לכוון אותה. היא מהצד החיצוני של הרצועה שהיא רצועת V , אבל הגלגלת נמצאת במרחק של כ3 מ"מ מהרצועה, ולא צמודה אליה. בשביל מה היא נמצאת שם? כדי לוודא שהרצועה לא תצליף על אביזר אחר או משהו כזה?

חנן-ג'יפולוג
12-11-05, 01:05
אגב, אם למישהו יש את הקשרים הנכונים כדי לקבל הסטורית טיפולים על רכבי טויוטה, אני אשמח אם הוא יצור איתי קשר בה"פ. תודה.

גיא
12-11-05, 01:15
חנן,

לא יודע לגבי מנועי טורבו של טויוטה ( עמי וינקלר זה הבן אדם לדבר איתו על זה )

אבל כשלי הלך הטורבו בל"ר הראו לי את זה מאוד ברור במוסך.

הורידו צינור גומי שמוביל אויר מהמצנן ביניים ואז היתה גישה עם האצבעות לציר של המניפות. את הציר הזה היה אפשר להזיז עם היד והתזוזה היתה כל כך רבה עד שהכנפיים של המניפות נגעו בגוף הטורבו.

אם יש לך גישה למנוע שם ותוכל להוריד את הצינור אולי אפשר לחוש אם יש חופשים שם או לא. לא אמור להיות חופש של יותר מחצי מ"מ ( שוב, ככה היה לפחות בטורבו החדש מאוד שקניתי מג'קי. תוצרת גארט )

אם זה עוזר לך משהו ....

לילה טוב.

asafk
12-11-05, 02:20
. סביר שבהיילקס שנת 2000 עם 170K ק"מ כבר היו צריכים להחליף מצנן, סטרטר ואלטרנטור? לי זה הדליק נורה אדומה, אבל אולי אני טועה וזה נורמלי (יוני5 טוען שמצנן זה חלק מתכלה והגיוני שמחליפים אותו מדי כמה שנים, אני טוען שלא, אם משתמשים בנוזל הנכון ומחליפים את הנוזל בתכיפות המומלצת ע"י היצרן)

מצנן לא מתכלה אם משתמשים בנוזל קירור מתאים.

3. ברכב היה נוזל צינון ירוק. למיטב ידיעתי הנוזל של טויוטה הוא אדום. אני צודק?

זה לא חשוב. ירוק, אדום- מה זה חשוב, יותר חשוב שיהיה נוזל איכותי.

4. יש עוד איזה אביזר בתקרה של הרכב, כעשרה ס"מ מהמנורה הפנימית? היה שם חור גדול עם ארבעה חורים קטנים מסביבו, ולא הצלחתי להבין מה היה מחובר שם.

פנס גישוש. כמו בכל הרכבים של המשטרה, אולי??

5. יש דרך כלשהי לבדוק את הטורבו, או לפחות לדעת אם הוא מת לגמרי או חי, עוד לפני ששופכים כסף על בדיקה במכון? הרכב הרגיש חלש בטירוף, אבל כבר עברו איזה שמונה שנים מאז שעבדתי על היילקסים, ויתכן שכבר שכחתי עד כמה הרכב הזה עייף. המנוע מאיץ בסרק יותר לאט ממנוע של סופה שמאיץ בהילוך חמישי...

בדיקת לחץ אחרי הטורבו, יש מכשור ייעודי לזה במוסכים (מכשור, אעלק... מד לחץ)

6. הרכב של נכה משרד הבטחון, שקנה את הרכב מנכה אחר של משרד הבטחון. על הרשיון רשום מקוריות "מדינת ישראל" ובסעיף של הבעלים קודמים רשום 0 . זה הגיוני?

לא. ברשיון שלי רשום מקוריות- מדינת ישראל, בעלים קודמים 0. אני הוצאתי אותו מהמכרז. זה אומר שאחת מהידיים לפחות אחרי מדינת ישראל לא רשומה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
12-11-05, 09:10
שאלה נוספת: פתחתי את מכסה מילוי השמן בזמן שהמנוע עובד וזרם הגזים שיצא משם לא היה מבייש אגזוז של פרייבט. ממש כך. מנסיוני עם מנועי בנזין דבר כזה הוא אינדיקציה למנוע מת. במצב נורמלי אמור להיות שם וואקום קל מאוד. אף פעם לא שמתי יד מעל פתח מילוי שמן של מנוע דיזל.

זה נורמלי?

חגי
12-11-05, 09:22
לא הייתי נוגע ברכב גם לא עם מקל ממטר.

האם הוא משפריץ שמן המכסה המילוי ?

נמרוד
12-11-05, 17:07
2. סביר שבהיילקס שנת 2000 עם 170K ק"מ כבר היו צריכים להחליף מצנן, סטרטר ואלטרנטור? לי זה הדליק נורה אדומה, אבל אולי אני טועה וזה נורמלי (יוני5 טוען שמצנן זה חלק מתכלה והגיוני שמחליפים אותו מדי כמה שנים, אני טוען שלא, אם משתמשים בנוזל הנכון ומחליפים את הנוזל בתכיפות המומלצת ע"י היצרן)

חד משמעית לא, ואתה יודע את זה יותר טוב מכולם כאן. באף רכב עבודה זה לא טבעי, על אחת כמה וכמה היילקס. הרכב שלי 97 וכל האביזרים האלו מקוריים, כנ"ל אחד אחר97 שבדקתי בזמנו. שניהם ממקוריות כזאת שהיה אפשר לבדוק בוודאות את ההיסטוריה שלהם.

יוני5
12-11-05, 17:22
בהיילקס שלי החליפו רדיאטור למרות שהשתמשו רק בנוזל צינן אדום מקורי של טויוטה.

יוני5

חנן-ג'יפולוג
12-11-05, 17:27
יוני, ההילקס שלך בן עשר ועם קרוב ל400K ק"מ, זה לא אותו דבר.

חגי, כן, עפות טיפות שמן, אבל זה לא בהכרח מדד נכון, אלא כמות הגזים שיצאה משם, שהרגישה בדיוק כמו כמות גזים שיוצאת מאגזוז של רכב קטן.

אבל עוד לא עניתם לי על השאלה: גם ברכב דיזל יציאת גזים מסיבית כל כך, היא לא נורמלית?

בחייאת, קפצו רגע החוצה, הוציאו מכסה מילוי שמן, הניחו יד מעל וספרו לי מה אתם מרגישים.

או שאולי יש לזה קשר לטורבו?

נמרוד
12-11-05, 17:32
חנן, יש לחץ חיובי חזק וטיפות שמן על היד.

חגי
12-11-05, 17:38
אצלי היה לחץ אבל לא היו עפות טיפות שמן (ואם כן אז בכמות קטנה מאוד).

גיא
12-11-05, 19:30
יש לחץ חיובי וטיפות קטנות מעטות

בדיסקו כשהיה המנוע מת היה יותר חזק.
אמרו לי אז במוסך שההסבר הוא שבורח לחץ מהבוכנות כלפי מעלה וזה לא טוב.

asafk
12-11-05, 22:12
גם במנוע דיזל לא אמור להיות כזה לחץ עוקה.

אסף.

ד ו ר ו ן
13-11-05, 02:54

אותו הדבר לפני כמה שנים,במנוע של הרכב שלי,
נבהלתי,
הלכתי להיילקס עם רבע ק"מ מהמנוע שלי, אותו הדבר.

ד ו ר ו ן
13-11-05, 03:00
מיהרתי לשלוח את התגובה,
אין כמעט טיפות שמן אם מכסים את הפתח עם היד.

jeepme
13-11-05, 17:26
במנוע דיזל בניגוד לבנזין, נורמטיבי שהשמן קופץ מעט אך בשום פנים ואופן לא אדים!!
אם עולים אדים המנוע מנפח וכמה שיותר בהתאם.
כשמכסה מלוי השמן סגור שלוף להבא קצת ( עד 10 ס"מ ) את מדיד השמן והגזים יעלו היישר מלמטה - בדיקה לאידוי עדין שלפעמים קשה לזהותו בפתיחת מכסה.

לגבי הטורבו, ראיתי כבר טורבו שעובד מצוין והשרוול לאחריו מנופח בחלקו הפנימי בלבד.
כוח המנוע יורד והלחץ אחרי הצינור (המנופח פנימית) כמובן נופל.

אומנם לא לנד קרוזר אבל היילקס שנת 2000 נוסעת . (נקודה... )

נוזל ירוק / אדום רק שיהיה איכותי.

על התקרה - הניחוש שלי - מסך DVD ...

צחי

חנן-ג'יפולוג
13-11-05, 17:34
צחי, ההערכה של אסף לגבי החור (פרוז'קטור) נשמעת סבירה יותר, לאור מצב הפלסטיקה הפנימית, בכל חלל הקבינה. כנראה שהתרוצצו ברכב הזה המון אנשים עם נשקים ארוכים-רכב בטחון.

בכל מקרה, הרכב הזה לא רלוונטי, אז זה לא משנה.

לגבי הלחץ, אם נמרוד כותב שיש אצלו לחץ גבוה, ומדובר ברכב במצב מצוין, ואין אף אחד שכתב שאין אצלו לחץ כנ"ל, אז כנראה שלא ניתן לקבל אינדיקציה רצינית מהמאפיין הזה בהיילקס.

ד ו ר ו ן
13-11-05, 21:51
לגבי הלחץ, אם נמרוד כותב שיש אצלו לחץ גבוה, ומדובר ברכב במצב מצוין, ואין אף אחד שכתב שאין אצלו לחץ כנ"ל, אז כנראה שלא ניתן לקבל אינדיקציה רצינית מהמאפיין הזה בהיילקס.

נמרוד כתב:

דורון כתב:
אותו הדבר לפני כמה שנים,במנוע של הרכב שלי,
נבהלתי,
הלכתי להיילקס עם רבע ק"מ מהמנוע שלי, אותו הדבר.

יש לך עוד שני רכבים עם לחץ ממכסה מילוי השמן, בעצם עוד שלושה, גם בהייאס המקומי שיש כאן יש לחץ כזה.
כמה חזק?
זה כבר סובייקטיבי כמה נמרוד מגדיר חזק וכמה אני מגדיר "מעט טיפות".[/b]

-->