PDA

צפייה בגרסה מלאה : טכני - עיצות לאיך לשחרר ידית גז תפוסה בכידון ווספה ישנה.

six 4 life
19-07-16, 18:42
כמו בכותרת, הפעם ווספה שנת 1970 שעמדה מ1997 בחוץ.
קודם תמונות של הכידון להמחשה ואחריהן השאלות -

http://www.interload.co.il/upload/2499831.jpg

http://www.interload.co.il/upload/9510695.jpg

http://www.interload.co.il/upload/5303804.jpg

הידית היא צינור ברזל יחסית דק שעובר דרך הכידון ודרך 2 טבעות אלומניום שהן חלק מהכידון - אחת קרוב לידית ואחת קרוב לפנס.
אין בין החומרים הפרדה כלשהי ובמהלך הזמן שהיא עמדה בחוץ הם פשוט נדבקו.
ניסיתי נפט, לא זז. ניסיתי הרבה זז-קל, לא זז. ניסיתי לחמם את 2 הטבעות לחום גבוה, לא זז.
אחת הבעיות העיקריות היא לתפוס את הצינור עצמו בצורה חזקה בלי להרוס אותו. כבר הספקתי לעשות לו כמה נזקים אבל הם מינורים ופנימיים ולא יפריעו לתפקוד שלו. ניסיתי לתפוס את קצה הצינור עם ג'בקה, מן הסתם מחליקה.

חשבתי להרתיח אותו הרבה זמן במים חמים, אבל אין לי סיר בגודל כזה...

רעיונות יתקבלו בברכה.

Saar
19-07-16, 18:55
כמה זמן זה היה עם זז קל?
האם אמור להיות גם חופש כלשהו לאורך או סיבוב בלבד?
נסה לתלות את זה כך שהזז קל יחדור פנימה והמשקל של הכידון ימשוך כלפי מטה.
זה עבד עם הפרדת ראש מנוע של אלפא (מנוע נורד, הגוז׳ונים של ראש המנוע נמצאים בתוך נוזל הקירור ועוברים דרך הראש כמובן, הבעלים הקודמים השתמשו במים במקום נוזל קירור....)
המנוע היה תלוי מהראש במשך שבועיים, כל יום זז קל וכמה מכות, בסוף יצא....

lizard
19-07-16, 18:59
יש לי סיר אם אתה רוצה. אבל תשתמש באלקטרוליזה.
אתה צריך גיגית בשביל זה.

https://www.youtube.com/watch?v=y4yYF8gSHdA

---רק תוודא קודם שזה מתאים גם לאלומינים!----

six 4 life
19-07-16, 21:54
כמה זמן זה היה עם זז קל?
האם אמור להיות גם חופש כלשהו לאורך או סיבוב בלבד?
נסה לתלות את זה כך שהזז קל יחדור פנימה והמשקל של הכידון ימשוך כלפי מטה.
זה עבד עם הפרדת ראש מנוע של אלפא (מנוע נורד, הגוז׳ונים של ראש המנוע נמצאים בתוך נוזל הקירור ועוברים דרך הראש כמובן, הבעלים הקודמים השתמשו במים במקום נוזל קירור....)
המנוע היה תלוי מהראש במשך שבועיים, כל יום זז קל וכמה מכות, בסוף יצא....
כשהכל מורכב אין חופש צדדי, רק חופש צירי (סיבוב), אבל כרגע החלק הפנימי מפורק כדי שיהיה ניתן לשלוף את המוט לכיוון חוץ. אני יודע למה אתה שואל ובעיקרון אין לי דרך לדפוק קצת פנימה כי אם תסתכל שוב בתמונה תראה שיש טבעת מתכת מולחמת על הצינור עצמו, שהיא למעשה סוג של סטופר בין הגריפ (הידית גומי) לבין האלומניום כדי שלא יתפסו אחד בשני. נשארה רק האופציה להוציא לכיוון חוץ אבל העסק תפוס.
באשר לזז קל - לא ישב יותר מכמה דקות. הבעיה עם הדוגמה שנתת היא שאתה מדבר על ברזל עם ברזל ושם הסיכוי יותר טוב בגלל תכונות דומות של המתכות. במקרה שלי יש אלומניום שפיתח קורוזיה והדביק את עצמו אל הברזל כך שאני לא רואה שום דרך שזז קל יחדור פנימה.
באותו עניין במבט לעומק אני חושב שהחלק הפנימי הוא מה שתפוס ולא החיצוני, יש שם 0 מרווח בין הצינור לאלומניום בזמן שבחיצוני אפשר לראות קצת מרווח.

יש לי סיר אם אתה רוצה. אבל תשתמש באלקטרוליזה.
אתה צריך גיגית בשביל זה.
https://www.youtube.com/watch?v=y4yYF8gSHdA[/URL
[U]---רק תוודא קודם שזה מתאים גם לאלומינים!----
תודה על הרעיון, אבל הוא לא מתאים לאלומניום.

עוד רעיונות - חופשי.

Saar
19-07-16, 21:57
ארז,
דווקא הדוגמא שנתתי הייתה של ברגי פלדה שנדבקו עם קורוזיה לראש אלומניום....
(מנוע האלפא הוא אלומניום)
לכיוון חוץ זה טוב, זה אומר שאתה יכול לתלות את זה כך שהגרוויטציה תעבוד בשבילך יחד עם wd40
צריך זמן וסבלנות...
מצאתי תמונה... :)

109422
ככה הוא היה תלוי כמעט שבועיים, כל פעם הפכתי, ריססתי wd40 קצת דפיקות והפכתי חזרה לעוד יום...

six 4 life
19-07-16, 22:22
אני אקח את האופציה הזו בחשבון. כחסר סבלנות וחסר מחסן לתלות את הכידון ולהסתכן שיעלם אני אחפש עוד אופציות אבל אם לא תהיה ברירה אתחיל עם מה שהצעת.

boaz avrahami
20-07-16, 00:15
תנסה להכניס לתנור אפיה לזמן קצר יחסית.
האלומיניום יתחמם מהר מהברזל כנראה

יש גם מי שטוען שהטבעה בחומץ עושה עבודה...

http://youtu.be/zrAzrOYRoIs

six 4 life
20-07-16, 01:43
נראה טוב אבל אתה יודע כמה חומץ אני צריך לקנות כדי למלא גיגית לכידון הזה? :D:D

lizard
20-07-16, 02:20
לא בטוח שאתה צריך הרבה. אולי רק להספיג את האיזור. עם סמרטוט או משהו כזה

six 4 life
20-07-16, 02:31
לפי הסרטון המקום הבעייתי צריך לשכב בחומץ, מה שדיי הגיוני אם לקח לו 6 שעות לעבוד. זו גם אופציה לא רעה לנסות, השאלה איך החומץ מתנהג עם אלומניום כי בסרטון החלק הפנימי של הפיית תדלוק הוא מברזל/ פח ולא אלומניום.

יונימוג אדום
20-07-16, 04:56
מנוע תפוס משחררים באמצעות נוזל בלמים - הרבה יותר חזק ותוקפני מWD40 .
גם במנוע הצילינדרים פלדה והבוכנות אלומיניום .

אילן

talw
20-07-16, 07:16
אני הייתי מחמם את הצינור (לא את האלומיניום) באזור התפיסה עם ברנר,אם לא אדום ,אז קרוב לזה,אפשר להגיע לטמפ׳ גבוהה שתשרוף את השיתוך שביניהם ,כשהצינור יתקרר מעט הוא אמור לצאת בקלות.

boaz avrahami
20-07-16, 07:36
לפי הסרטון המקום הבעייתי צריך לשכב בחומץ, מה שדיי הגיוני אם לקח לו 6 שעות לעבוד. זו גם אופציה לא רעה לנסות, השאלה איך החומץ מתנהג עם אלומניום כי בסרטון החלק הפנימי של הפיית תדלוק הוא מברזל/ פח ולא אלומניום.

עשרה שקלים לבקבוק חומץ.... תגזים וקח שניים.
קח בקבוק פלסטיק ליטר וחצי, קפד ראשו מלא בחומץ והטבע את קצה הכידון פנימה.

בסיום תשים בחומץ מלפפונים

six 4 life
20-07-16, 11:10
מנוע תפוס משחררים באמצעות נוזל בלמים - הרבה יותר חזק ותוקפני מWD40 .
גם במנוע הצילינדרים פלדה והבוכנות אלומיניום .
אילן
לא נראה לי שאני מקרב שמן ברקס לאלומיניום מחומצן כזה.

אני הייתי מחמם את הצינור (לא את האלומיניום) באזור התפיסה עם ברנר,אם לא אדום ,אז קרוב לזה,אפשר להגיע לטמפ׳ גבוהה שתשרוף את השיתוך שביניהם ,כשהצינור יתקרר מעט הוא אמור לצאת בקלות.
יתכן ואנסה את זה.

עשרה שקלים לבקבוק חומץ.... תגזים וקח שניים.
קח בקבוק פלסטיק ליטר וחצי, קפד ראשו מלא בחומץ והטבע את קצה הכידון פנימה.
בסיום תשים בחומץ מלפפונים
הכידון הזה ארוך ושמן, בקבוק ליטר וחצי יקבל אולי רק את החלק של הידית. הדרך היחידה להשרות אותו בחומר שיגיע ל2 המקומות התפוסים ובפרט הבעייתי קרוב לפנס ששם העסק עבה, הוא רק דלי כלשהו (חצי כידון בעמידה בתוכו) או בגיגית (שכיבה) שאצטרך למלא במן הסתם יותר מ10 ליטר לפחות. אבל לא שללתי. אם לא תהיה ברירה אולי אנסה את זה גם.

lizard
20-07-16, 11:55
אתה יודע שליטר חומץ עולה 5 שח? תלך לרשתות הזולות כמו אושר עד וכדומה

six 4 life
20-07-16, 12:58
טרם יצא לי לקנות חומץ אז אני לא מעורה במחיר השוק הנוכחי :cool: אנסה לחמם שוב ואם לא ילך אקנה חומץ.

boaz avrahami
20-07-16, 13:30
מיכה צודק. בדקתי עם הקניינית אצלנו.
בכל מקרה רציתי להדגיש שאמבטית חומץ תהיה הפתרון הזול ביותר ואפשר למחזר אותו.

אישתי ממליצה עליו גם להסרת אבנית מהקומקום ומכונת הכביסה, הסרת כתמים של דאודורנט מחולצות, חיטוי ועוד המון שימושים...
תכלס אצל הרוסים פותרים כל בעיה עם חומץ וודקה.
אם זה לא מצליח שותים את הוודקה עד שהתיסכול עובר.

אגב, בטיב טעם החזירו עופות מקולקלים למדף אחרי השריה קלה בחומץ...

בקיצור, חומץ הוא הפתרון לכל הבעיות

six 4 life
20-07-16, 15:40
טוב, כחסר סבלנות כמו שאמרתי העסק שוחרר טרם הספקתי לקנות חומץ.
חיממתי את הצינור כמו שטל הציע, נתתי לו להתקרר. זיז-קלתי את האיזורים הבעתיים ונתתי להם לנוח קצת.
קניתי ג'מבו עוגן 3/4 שיתאים לפנים הצינור כדי שתהיה לי איתו אחיזה כלשהי מהצד הפנימי, ובנוסף אוכל ללחוץ ג'בקה חזק על הצינור בלי לעקם אותו.
תהליך של חצי שעה, כמה מכות פנימה, כמה מכות החוצה, מנוחה, זז-קל, נסיון לסיבוב וזז טיפה, סיבוב לצד שני, כמה קטנות כאלו והעסק השתחרר.

שאלה אם כבר בענייני חומץ עסקינן - הוא אמור לעזור גם בהורדה של הצבע? אולי בכל זאת אשקיע את הקייס אלומניום של הכידון בחומץ כדי שיתנקה גם מהצבע וגם מהג'יפה שתפוסה לו בכל חור.

עד הפעם הבאה, תודה על כל העיצות ממני והגברת.

talw
20-07-16, 16:21
ראלי 180 אם אני לא טועה ?
ועוד עובדת,יפה .

six 4 life
20-07-16, 16:25
סופר 150, התעוררה השבוע אחרי כמעט 20 שנה של עמידה ומתחילה שיפוץ מקיף.

lizard
20-07-16, 17:28
אתה יכול לעשות ניקוי חול. השאלה היא האם זה לא יהרוס את הטקסטורה של המתכת. אם יש ספק אז אפשר לעשות ניקוי בקליפת אגוז. עולה יותר אבל לא פוגם במתכת

boaz avrahami
20-07-16, 17:53
החומץ לא אפקטיבי על הצבע.
תנסה וודקה [emoji6]

-->