PDA

צפייה בגרסה מלאה : דבק אפוקסי לתיקוני פח - היכן ניתן להשיג בארץ

mixael
12-11-05, 00:07
אני מעוניין להשתמש בדבק אפוקסי בשילוב רשת מתכת לתיקוני פח שונים, של חורי חלודה, מכות וכו'. ברוסיה היה שימוש דיי נרחב בדבק האפוקסי הנוזלי, כאשר הוא נדבק כמעט לכל דבר ולכל מתכת, והחומר המתקבל הוא מאוד חזק ועמיד בפני פגיעות, הרבה יותר מאשר פיברגלס, וודאי יותר משפכתל פחחים רגיל.

שאלתי היא האם ניתן בכלל להשיג בארץ דבק אפוקסי בכמויות גדולות, לא בשפופרת של 200 מ"ג. הבנתי שלא משתמשים בו בארץ כי אינו עומד בתקנים או משהו בסגנון, אבל בכל זאת האם ניתן להשיג/לייבא כמות של גלון או שניים, האם מישהו מכיר ייצרן ישראלי או יבואן שיכול לעזור בנושא ?

yogibear
12-11-05, 07:25
אני לא בטוח שזו כוונתך המקורית ונכון שהבעת הסתייגות מסויימת מפיבר, אך אני משתמש בסיבי זכוכית ופוליאסטר בדיוק לאותם דברים. חתכתי חלקים בגג הג'יפ , וכן בכנפיים וברצפת הג'יפ ובניתי מחדש , החלפתי אותם ב בסיבי זכוכית במספר שכבות (!) ופוליאסטר, מבחינת חוזק אני יכול לציין לטובה את רמות הקושי והחוזק של יריעות הפיבר. אינני יודע את העמידות לאורך זמן (מה יקרה בעוד שנתיים נניח) אך מבחינת קלות העבודה ונוחיות השימוש אני מופתע לטובה.

כנ"ל לגבי חומר פחחים, אני משתמש בעיסת פיבר שהיא (משיחה עם פחחים מומחים ומשחזרי מכוניות עתיקות) עדיפה על משחת פחחים רגילה הנמכרת ברשתות השונות- הום סנטר\אייס ושו'ת -במחירים מופרזים כרגיל .

היכן להשיג ? בכל חנות של אספקה טכנית, אם אתה באזור פ"ת יש באזור התעשייה של קריית אריה חנות גדולה בשם "הספקה לתעשייה" שם אני מוצא הכל. אני מניח כי בכל אזור תעשייה קיימות חנויות מקבילות.

מיק

Bulldog
12-11-05, 10:08
תחפש חנות בשם אל-גד באזור הנמל הישן של תל אביב (מה שהיה פעם גני התערוכה)
עומר

אריק
12-11-05, 11:03
אם אתה באיזור הדרום'המשווק' באיזור תעשיה קריית-גת
החומר נמכר בפחיות של 2\1 קילו -+
אריק

mixael
13-11-05, 18:24
אם אתה באיזור הדרום'המשווק' באיזור תעשיה קריית-גת
החומר נמכר בפחיות של 2\1 קילו -+
אריק

אריק, אודה לך עוד יותר אם תוכל לכוון אותי לחברה/בנאדם שמתעסק עם האפוקסי הנוזלי :D

אריק
13-11-05, 22:49
'המשווק ' א.תעשיה ק.גת 08-6811142 בקש את דוד
אגב לדעתי שקול את האופציה לתיקון ע"י פוליאסטר ,לאחר התקשות האפוקסי עלול להסדק או שיצוצו פיצוצים-החומר אינו אלסטי,כמו כן עיבוד האפוקסי לצורך צביעה -ליטוש גס ועדין קשה מאוד , ע"י סיבי-זכוכית ופוליאסטר נוח יותר ליצור משטח מוגמר לצבע.
תמצא שם גם וגם
בהצלחה אריק

רכס חיים
14-11-05, 03:19
שיפצתי לפני 6 שנים שילדה גדולה עם חורי קורוזיה באפוקסי נוזלי ,וזה נח לשימוש ועמיד באופן מיוחד.ניתן לראות זאת גם היום על השילדה המשופצת. המחיר זול אם קונים את שני הרכיבים בקופסאות פח של 'בסיס' ו'מקשה'. כל קופסה מכילה חצי קילו , כך שבכל מקרה הכמויות הן גדולות. בכל החנויות של חומרי בנין ניתן להשיג אותן היות והן משמשות לעיגון ברגים בתוך בטונים ולכן מחיריהם זולים יחסית.המוצר הינו מתוצרת הארץ ואין כל צורך לייבא אפוקסי.אני לא זוכר את שם היצרן אבל הוא אחד המוכרים בתחום - אולי 'כרמית'.

-->