PDA

צפייה בגרסה מלאה : היכן ניתן לרכוש פלטת ברזל / פלדה ?

3amigo
23-07-16, 19:35
בעובי של כ- 1 ס"מ באיזור המרכז-פתח תקווה.
פלטה בגודל של 30*80 סמ או מישהו שחותך במקום לפי מידות . לאיזה נזק כספי צריך לצפות?
תודה

lizard
23-07-16, 20:29
1 ס"מ??? שלייסנר בפ"ת (המפעל בברקן כמדומני) או כל ספק ברזל אחר. יש לפחות אחד בצומת סגולה אבל אני לא זוכר את השם שלו. בכל מקרה תצטרך לחכות כי זה לא משהו שעושים על המקום בדר"כ.

3amigo
23-07-16, 20:40
אמור להיות יקר? אני צריך פלטה שתחזיק משקל של 100 קילו מבלי להתעקם, יכול להיות שגם חצי מהעובי הזה יספיק..

de fox
23-07-16, 22:01
אם תסביר מה אתה מתכנן אולי יוכלו לעזור לך להגדיר מה אתה צריך

lizard
23-07-16, 22:07
אם תסביר מה אתה מתכנן אולי יוכלו לעזור לך להגדיר מה אתה צריך
בדיוק!

3amigo
23-07-16, 22:43
תודה על הניסיון לעזור,
אני מעוניין לבנות מעין מעמד (שולחן) שבראשו הלוח ברזל הזה ואותו תומכים 4 עמודים בארבע הפינות של הפלטה. המעמד צריך לשאת משקל קבוע של 100 קילו.

elibaba
23-07-16, 22:54
אם אתה יכול לעשות מעין איקס אופקי בין הרגליים כתמיכה לפלטה, תוכל להסתפק בפח בעובי קטן הרבה יותר, משהו כמו 3 מ"מ.

kobiarava
23-07-16, 22:57
אם יש מסגרת מתחת לפלטה, אפילו 3 מ"מ יעשו את העבודה, אבל אם הכוונה היא לרתך רגליים לפלטה ישירות, תצטרך לדעתי 5-6 מ"מ לפחות כדי שהמשטח לא ייתעוות בהמשך

קובי

3amigo
24-07-16, 00:12
חברים, שוב תודה ממש על העזרה.
השאלה לא ממש קשורה לבנייה של ג'יפ, אשמח אם אוכל להעלות תמונה/שרטוט ותוכלו באמת לזרוק עצה איזה לוח ברזל יתאים לי.
רלוונטי?

lizard
24-07-16, 00:34
אתה רוצה לבנות שולחן? באיזה פרופיל חשבת להשתמש לרגלים?
בגדול אתה יכול לבנות שלד מפרופיל 40X40 עובי דופן 2 ממ. השלד מורכב ממסגרת מלבנית עם חיזוקים ו4 רגלים. כתלות באורך הרגלים אוכל לומר לך איפה ואיך לעשות חיזוקים. במקרה הזה אתה יכול להשתמש גם בפח בעובי של 2 ממ. אם יש מספיק חיזוקים מתחתיו. מה הולך להיות על השולחן? הכוונה שלי היא האם כל השטח יתפס על מה שתשים שם וזה אומר 100 קג שפרוס על כל השטח או שיהיו נקודות שיש עליהן משקל גבוה יותר?

3amigo
24-07-16, 00:50
אז ככה, הסיפור הוא שעשיתי שולחן לאקווריום אצל נגר, ועכשיו חצי שנה אח"כ הפלטה העליונה התחילה להתעקם.
אז אני חושב לפרק את פלטת העץ העליונה ולהפוך אותה ככה שהבליטה תתיישר. בנוסף אני רוצה להוסיף את הפלטה מהפלדה כדי להשיג משטח יציב שיחזיק 100 קילו ששוקל האקווריום. (חשבתי להוסיף את פלטת הברזל או במקום הפלטה מהעץ, או בנוסף לפלטה מהעץ ממעל או מתחתיה)
מצרף תמונות:

109495

109496

109497

lizard
24-07-16, 07:18
אתה בטוח שהשולחן שהנגר בנה לך יחזיק גם את משקל הפלטה? זה יהיה כבד מאוד. אגב, נזכרתי שיש לי פלטה ברוחב שלושים אבל עובי 12 ממ. זה כבד!. ההמלצה שלי היא לבנות שולחן מברזל לאקווריום וישירות מתחת לאקווריום לשים חתיכת בירץ' ימי. כדי שלא יהיה מגע בין האקווריום למתכת.

kobiarava
24-07-16, 07:57
פלטת העץ התכופפה בדיוק מאותה הסיבה שתכופף פלטת מתכת שלא תהיה מספיק עבה- היעדר תמיכה מבנית מספקת. החלופה הראשונה, פלטת מתכת מספיק עבה שחוזקה יפצה על החוזק המבני, גוררת משקל גבוה, כמו שציין מיכה. החלופה השניה יכולה להיות חיזוק השולחן הקיים, אם ע"י החלפת הפלטה לכזו עבה יותר מעץ מלא או חיזוק מבני בקורות תומכות מתחת לפלטה הקיימת, או ע"י בניית שולחן חדש, שבנוי מראש לעומס הנכון...
100 קילו הם לא משקל כבד מאוד, ולכן הפתרונות הם לא מסובכים, דווקא לא הייתי רץ להניח פלטת מתכת על השולחן, גם בגלל משקל נוסף מיותר וגם בגלל האסתטיקה, ולא הייתי בונה שולחן חדש, משיקולי עלות מול תועלת, בהנחה שהשולחן הקיים עונה על כל הדרישות מבחינת החוזק, התאמה אסתטית וכו', והבעיה היחידה היא נקודתית בפלטה

בהצלחה- קובי

talw
24-07-16, 09:46
אני לא רואה את התמונות שהעלת ,בגלל זה אני גם לא מבין איך אקווריום מזכוכית יכול לקבל בטן ,או שלא מובן לי איפה הפלטה קיבלה כיפוף/בליטה.

3amigo
24-07-16, 10:14
היי, אני מצרף שוב את התמונות.
אפשר לראות את העיצוב הכללי של השולחן, את החיבורים מתחת לפלטה העליונה, ואת הבטן הקטנה שנוצרה בפלטה שעליה יושב האקווריום.
הפלטה היא בעובי של 1.8 סמ.
אני מעדיף לא לזרוק את השולחן אלא לחזק אותו/להתאים אותו כך שיחזיק את ה100 קילו בלי בעיות.
לרדת מהלוח מתכת? מה לעשות?

109503

109502

109501

talw
24-07-16, 10:31
ואתה אומר שיש רווח באמצע בין האקווריום לפלטה ? או בין הפלטה לפלטות עץ הניצבות מתחתיה ?

3amigo
24-07-16, 10:42
בין האקווריום לפלטה.
בתמונה השלישית אפשר לראות את הרווח הקטן שנוצר באמצע, ולקראת הצדדים הרווח הזה נעלם.

חנן-ג'יפולוג
24-07-16, 10:55
לדעתי הבעיה היא בכלל בפלטה התחתונה, ולא בהכרח שזה ממשקל האקווריום.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

kobiarava
24-07-16, 10:56
נראה שהמשטח העליון בשולחן עשוי מלמין/סיבית, החומר הכי חרא שיש בנגרות מהבחינה של עמידות לכפיפה. הפתרון של להחליף אותו בלוח עץ אמיתי, עץ מלא שעשוי מלוחות מודבקים, בעובי של נניח 27 מ"מ ומעלה, יסגור אותך מכל הכיוונים. פלטות כאלה ניתן לקנות מוכנות במידה קרובה לנדרש ורק לחתוך למידה המדויקת אצל נגר בכמה גרושים, לשייף ולצבוע בצבע עליון או לכה לפי העדפותיך, ויש כאלה אפילו במקומות כמו הום סנטר או איקאה

בהצלחה-קובי

talw
24-07-16, 10:56
נו, אז זה לא בגלל המשקל של האקווריום ,אלא כתוצאה מעיוות טבעי של העץ.
לדעתי תחזור לנגר...תראה לו מה קרה ושייתן לך פתרונות ,מעץ , לדעתי במצב הנוכחי אתה מסכן את זכוכית האקווריום, תנסה להוציא עוד קצת מים עד למציאת הפתרון.

kobiarava
24-07-16, 11:00
חשוב לוודא גם שהבסיס באמת מחלק היטב את המשקל המועבר לקרקע ע"י פיזור למספיק רגליים שממוקמות נכון מתחת לניצבים, ולתקן/להוסיף מידת הצורך

קובי

3amigo
24-07-16, 11:03
אז ככה,
בנוגע לפלטה העליונה - הפלטה עשויה מעץ אלון עץ מלא (כמו גם שאר הפלטות, שנקנו בהום סנטר).
לעבור לפלטה בעובי כפול? זה יפתור את הבעיה?
איך לברר אם הבעיה היא בפלטה העליונה ולא בחלק אחר בשולחן?

המבנה של השולחן הוא כזה: ישנם שני עמודים תומכים משני הצדדים - כל אחד מהם ממתכת ומגיע עד הרצפה (עובר בחור של הפלטה התחתונה).
בין הפלטה התחתונה לעליונה ישנן שתי פלטות ניצבות שמחברות בין הפלטה התחתונה לעליונה בדיוק במרכז השולחן (ומאחורה ישנו גב לשתי הפלטות הניצבות).
כל לוחות העץ שמרכיבות את השולחן הן בעובי 1.8 סמ וכולן מעץ אלון מלא

אגב, הוצאתי חצי מכמות המים שבאקווריום כדי להוריד מהלחץ על השולחן, עכשיו האקווריום שוקל כ50 קילו

חנן-ג'יפולוג
24-07-16, 11:13
מציע לבדוק את התמיכה של הגלגלים במשטח התחתון. אולי המרכזיים קרסו. או שהם לא באותו גודל כמו החיצוניים, או לא ממוקמים באותו גובה ביחס לפלטה.
הרצפה ישרה?

kobiarava
24-07-16, 12:37
מהתבוננות נוספת בתמונות, אכן עץ מלא, אבל אורן, לא אלון. אלון עץ קשה בהרבה וכנראה לא היה מתעוות לך ככה. בכל מקרה, יותר עובי ייתן יותר קשיחות של הפלטה
קובי

3amigo
24-07-16, 13:48
חנן -עברתי עם פלס על הפלטה התחתונה ועל הפלטה האצעית שמחברת את שני הניצבים, הלוחות הם ישרים לגמריי (הבועה באמצע).

קובי - צודק לגמריי מדובר בעץ אורן.

שמתי לב שרק באמצע יש א. הקיפול הזה של הפלטה העליוננ, בצדדים אין עיקום כלומר בצדדים הפלטה צמודה לאקווריום.
באופן דומה הפלטה עקומה בצדדים בחלק האחורי של השולחן. מצרף תמונה מהצד האחורי.

109519
לדעתכם החלפת הפלטה העליונה בפלטת עץ אלון בעובי 27ממ יפתור את הבעיה? או שחייב לשנות את מבנה השולחן ולהוסיף חיזוקים? אני מעדיף להשאיר את העיצוב הזה.

שוב תודה לעוזרים
עמי

חנן-ג'יפולוג
24-07-16, 14:50
אני מצטרף לטל. לא נראה לי שההתעוותות הזו נגרמת מעומס.
נראה יותר כמו התכווצות טבעית של העץ, אולי גם הפרשי טמפ' משני צידי הלוח גורמים לזה.

גם לא ברור לגמרי המבנה מבחינת כל הניצבים, ואיך יתכן שהפלטה התחתונה ישרה והעליונה עקומה, בהנחה שאורכי הניצבים לא השתנו. גם העיקום הוא בניגוד להגיון הפיזיקלי של העומסים, לפחות ממה שאני מצליח לראות.

אם זה לא מפריע מבחינה אסתטית, אני לא הייתי עושה עם זה כלום. מה שנקרא: להמשך מעקב.

talw
24-07-16, 17:25
אני לא הייתי משאיר את זה ככה,כי יכול מאוד להיות שכל העומס יושב בדיוק היכן שהרגליים, לזכוכית יש גמישות קטנה מאוד,מעבר לה הלחץ עובר לדבק שמחזיק את כל הלגו של האקווריום,זה לא בריא.
אפשר ללכת לנגר וליישר את השטח העליון של הפלטה,לצבוע בלכה ולעקוב אם ממשיך העיוות.

3amigo
24-07-16, 19:53
בדיוק היום התחילה נזילה באקווריום.
רוקנתי עוד קצת מים מהאקווריום והנזילה הפסיקה.
אני אובד עצות.

אני מעדיף למצוא פתרון ארוך טווח וכמה שיותר זול ופשוט.
אם אני אלך עכשיו לנגר והוא יישר את הלוח אז סיכוי גדול שזה יקרה שוב פעם.

השאלה אם בלוק עבה יותר יכול לסגור את הפינה הזו או שזה מסובך מזה.

תודה
עמי

boaz avrahami
24-07-16, 21:00
בשביל שזה לא יקרה אתה צריך לשים תחת הפלטה תמיכה של קורות עץ ניצבות ללוח במימד הארוך שלו

kobiarava
24-07-16, 21:05
לוח מעץ קשה, אלון, בוק, דובדבן, מייפל וכדומה, בעובי ראוי-27 מ"מ לפחות, לא ייתעוות לך במימד האורך על מפתח כל כך קטן ומשקל כ"כ נמוך, בוודאות!
קובי

3amigo
24-07-16, 22:04
שוב פעם תודה על העזרה,

ככל הנראה אלך מחר למחסן עצים ואקנה לוח אלון בעובי של 25ממ ומעלה.
קובי - למה אתה מתכוון כשאתה אומר "לא יתעוות במימד האורך על מפתח כל כך קטן ומשקל כל כך נמוך"? המושגים מעט טכניים עבורי.

בנוסף, מצרף סרטון שצילמתי הרגע, אולי שם יותר ברורה הבעיה עם הפלטה העליונה ואפשר שם לראות איך בנוי השולחן. (קובי?)

https://www.youtube.com/watch?v=i59tJuQPdi4

שוב, מודה מקרב לב לכל העוזרים!
תודה
עמי

kobiarava
24-07-16, 22:22
כוונתי היא, שקורות עץ קשה כמו אלה שציינתי, מצטיינות בחוזק רב למימד שפונה לאורך הסיבים, שהוא למיטב הבנתי המימד שהתעוות אצלך, כל העצים עלולים בתנאים מסוימים 'לעבוד' במימד שלרוחב הסיבים, והפתרון המקובל כדי למנוע או לצמצם עיוות במימד זה הוא עבודה בפסים צרים ובכיוונים הפוכים בזמן הדבקת הלוחות לכדי פלטה, לא רלוונטי אליך כי על פלטה מוכנה כבר אין לך השפעה, ובד"כ נוקטים בשיטה זו במפעלים בהם מייצרים את הפלטות המוכנות מראש. בקיצור, לדעתי ההחלפה תיתן לך את השקט שאתה מבקש. לגבי הדליפה באקווריום, פה אתה כבר נכנס לעוד סרט....

קובי

talw
24-07-16, 22:27
מה זה ?סרטון בלי אפקטים ? מוזיקה של בתיה עוזיאל ?לא מקובל עלינו !!!
חוץ מזה ....מה שקובי אמר.[emoji12]

de fox
24-07-16, 22:45
מהסרטון רואים בברור שהעיוות בעץ הוא הוא עיוות אופייני לפלטות עץ אורן פשוטות כלומר לא קשור לעומס.

3amigo
24-07-16, 22:45
חח סטלן

קושייה אחרונה - עד כמה גדול הנזק יכול להיות? פלטה בגודל 100*40 תעבור את ה200 ש"ח? ואיזו פלטה בדיוק לקחת? אלון/בוק/בוצ'ר/דובדבן/מייפל/אנערף משהו?

שמתי לב מבדיקה במחירון של דפי זהב המייפל הוא זול בכחצי מהאחרים...

עוד דבר שנזכרתי - אם אני מחבר את הפלטת מייפל/דבדבן/בוק/אלון ע"י ברגים בקוטר של כ6 מילימטרים, זה לא יפגע בקושיות של החומר ולא יגרום לתופעת התעקמות כזאת בעתיד? לא תהיה בעיה לחורר את הבלוק לטובת חיבורו לעמודים ולניצבים שבאמצע?

-->