PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצתים בלנד קרוזר ?

gurlavie
25-07-16, 10:40
הי,
שאלה של תם ובור - עבור חבר.
לנד קרוזר - מודל 2010, אפס תקלות עד היום, יצא לטסט ונפסל.

מוסך מורשה טוען שצריך להחליף מצתים ומדובר על אלפי שקלים רבים.
הגיוני ? מצתים באמת יקרים כלכך ? יש דרך לבדוק את זה ברכב יד שניה שקונים ?

תודה !

elibaba
25-07-16, 11:51
זה לנדקרוזר בנזין ?

gurlavie
25-07-16, 12:52
דיזל

KOOKE
25-07-16, 13:38
הידע הטכני שלי שואף לאפס אבל למיטב הבנתי אין במנוע דיזל מצתים. אולי הכוונה למזרקים?

וכן מזרקים במנוע דיזל זה סיפור יקר.

gurlavie
25-07-16, 14:09
הידע הטכני שלי שואף לאפס אבל למיטב הבנתי אין במנוע דיזל מצתים. אולי הכוונה למזרקים?

וכן מזרקים במנוע דיזל זה סיפור יקר.

מזרקים מזרקים (טעות פרוידיאנית)

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
25-07-16, 16:37
בדיזל דווקא יש מה שנקרא מצתי להט.
ובלנד קרוזר המזרקים אכן יקרים.

KOOKE
25-07-16, 17:46
כן דרור נכון אבל לא בטוח שזה השם "מצתים" - כי התפקיד שלהם אינו כולל הצתה של שום דבר אלא תפקידם לחמם את הסולר בימים קרים כדי לאפשר הנעה ותחילת התהליך של הפיצוץ הפנימי במנוע סולר. הפיצוץ נוצר מדחיסת התערובת של סולר ואויר.

ברכב בנזין - המצתים אכן מציתים את התערובת של דלק ואויר והם אלו שיוצרים את הניצוץ שמתחיל את תהליך...

שוב זה בעירבון מוגבל של ידע טכני מוגבל.

amit_san
27-07-16, 22:06
היי,

מצתים, מזרקים, מרססים - קשה לי להאמין שכשלו ארבעתם בו זמנית...

עמית.

דרור ברלי
28-07-16, 09:13
מצתי להט או סלילי להט או נרות להט או איך שתרצו לקרוא לזה. אכן מחממים את הסולר ולא מציתים. אין מערכת הצתה במנוע דיזל.

מזרקים ומרססים = היינו הך ואותו דבר.
ובלנדקרוזר הם דורשים את הטיפול (היקר) שלהם סביב ק"מ מסוים. כמה האוטו נסע?

נדב ש.
28-07-16, 10:02
נרות-מצתי-סלילי להט/חימום, לא מחממים את הסולר, הם מחממים את הצילינדר למספר שניות מוגבל לפי מה שקבע היצרן ובהנעה הראשונה במנוע קר ועוזרים לשרוף את הסולר בצורה טובה יותר עד שהצילינדר מתחמם מעבודת המנוע, לאחר מספר השניות שהסלילי חימום עבדו וסיימו תפקידם הם לא עובדים יותר עד לכיבוי המנוע והתנעה מחדש, הנורה הכתומה בצורת סליל בלוח המכוונים מצביעה על תיפקוד הנרות/סלילים, אם היא ניכבת ישר אחרי פתיחת סוויץ׳ כנראה שהסלילים לא תקינים, היא צריכ לדלוק מספר שניות ואז להיכבות.

hosham
31-07-16, 09:26
קפוץ ל"דיזל השרון" באזה"ת הישן נתניה לפני שאתה רץ להחליף או להוציא סכום כסף נכבד במוסך אחר- מקצוענים מאוד והגונים

חנן-ג'יפולוג
31-07-16, 10:01
כדאי לציין, למי שמתעניין, שבדיזלים מודרניים מצתי החימום פועלים בתנאים מסוימים גם תוך כדי עבודת המנוע הסדירה, לטובת זיהום אוויר ופעולת מנוע חלקה.
לא רק בהתנעה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

יואב פולס
31-07-16, 13:12
בהנחה שמדובר בהחלפת מזרקים, ובהנחה שמדובר ברכב שבעליו מתכוון להישאר עימו עוד כמה שנים (ולא למכור אותו עוד חצי שנה) אזי לא להתפתות להצעות לשיפוץ המזרקים. להחליף לחדש. זה כמובן יקר יותר, אבל המחיר של ההחלפה ירד לאחרונה לסביבות ה 10,000 שקלים כולל הכל.

hosham
31-07-16, 13:44
בהנחה שמדובר בהחלפת מזרקים, ובהנחה שמדובר ברכב שבעליו מתכוון להישאר עימו עוד כמה שנים (ולא למכור אותו עוד חצי שנה) אזי לא להתפתות להצעות לשיפוץ המזרקים. להחליף לחדש. זה כמובן יקר יותר, אבל המחיר של ההחלפה ירד לאחרונה לסביבות ה 10,000 שקלים כולל הכל.

הצעה ממורשה טויוטה (אני לא יודע אם מותר לציין שם) 12K כולל צינורות - שיפוץ יעלה סביבות חצי

אגב מקרה שקרה לי החודש הוא - התלוננתי על רעידות בסרק - המוסך המורשה ציין ששלושה מזרקים בעלי "ערכים גבוהים" ואחד תקין ואי החלפה שלהם יכול להביא "שילך לך מנוע - שזה 30 אלף שקל") לדברי המוסכניק.

יש לציין שהרכב לא מעשן, צריחת דלק נורמלית (1:8) ועבר טסט לפני חודש.

הלכתי למכון דיזל ובבדיקה שלהם רק אינג'קטור אחד היה לא תקין וזה עם ערכים נמוכים! (אגב מוסך מורשה לא הציג לי את התוצאות בדיקה בטוענה שלא הדפיס אותם)

הצעה של המכון היתה לשים תוסף ולחכות... התופעה נפתרה נכון לעכשיו
המכון ציין שבעתיד אצטרך לשפץ/להחליף אך זה לא מסוכן כי האינג'קטור מזריק פחות דלק ומשם הרעידות ולא "משתין" סולר כמו שציין המוסך

זהו סה"כ אחלה חווית לקוח ואמינות של המוסך המורשה הזה (עאלק)

נדב ש.
31-07-16, 14:12
גם תערובת ענייה היא סכנה למנוע שלא תיטעה.

חנן- באיזה מנועים מצתי החימום עובדים בזמן עבודת המנוע(סקרנות לדעת, לא ניתקלתי בזה)?

ד ו ר ו ן
31-07-16, 14:29
, אם היא ניכבת ישר אחרי פתיחת סוויץ׳ כנראה שהסלילים לא תקינים, היא צריכ לדלוק מספר שניות ואז להיכבות.
זה נכון למנוע קר, עד כמה שאני מכיר.
במנוע חם, זה בהחלט יכול להיות קצר משמעותית.

אצלי אני רואה הבדל ברור בין הנעה ראשונה בבוקר ואחרי עצירה/הנעה על מנוע חם.

נדב ש.
31-07-16, 14:44
זה נכון למנוע קר, עד כמה שאני מכיר.
במנוע חם, זה בהחלט יכול להיות קצר משמעותית.

אצלי אני רואה הבדל ברור בין הנעה ראשונה בבוקר ואחרי עצירה/הנעה על מנוע חם.

זה די ברור לא?

חנן-ג'יפולוג
31-07-16, 15:02
http://www.enginebuildermag.com/2012/01/diesel-engine-glow-plugs-not-just-for-starting-anymore/

https://www.google.co.il/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://beru.federalmogul.com/sites/default/files/ti_04_gb_2014_fm.pdf&ved=0ahUKEwic9Kan053OAhXMC8AKHQOEC5gQFgg uMAg&usg=AFQjCNEjYJU83OAvZgBbXFON_KwlR8A4Jg&sig2=zEx-rZvfHdqdK4P0u7BbSg

http://emissions.borgwarner.com/products/diesel-cold-start-technology/glow-plugs/high-tech-glow-plugs-ge-gn

ד ו ר ו ן
31-07-16, 15:33
זה די ברור לא?
לך זה ברור.
פותח השרשור לא ידע עד לא מזמן שבדיזל אין מצתים, אז אני חושב שגם לא יהיה ברור לו שהמחממים עובדים שונה במצבי מנוע שונים.

גם אתה תיקנת בצדק שהמחממים לא מחממים את הסולר אלא את האויר בצילינדר, וגם זה לא היה ברור לכולם.

נדב ש.
31-07-16, 15:34
כתבה נחמדה ומפורטת(2012), השאלה איזה יצרנים כבר יישמו את הטכנולוגיה הזאת.
בנוסף, המצתים שופרו טכנולוגית השאלה אם גם עשו משהו בנוגע למכניקה, בכל מנוע דיזל ידועה הבעיתיות בהחלפת מצתים, "פחד" משבירה שלהם בזמן הפירוק, על אחת כמה וכמה כאלה שעכשיו מחוברים למחשב מנוע, ועוד שאלה איך זה ישפיע על עבודת המנוע כשאחד או כמה מפסיקים לעבוד.

- - - Updated - - -

לך זה ברור.
פותח השרשור לא ידע עד לא מזמן שבדיזל אין מצתים, אז אני חושב שגם לא יהיה ברור לו שהמחממים עובדים שונה במצבי מנוע שונים.

גם אתה תיקנת בצדק שהמחממים לא מחממים את הסולר אלא את האויר בצילינדר, וגם זה לא היה ברור לכולם.

צודק.

חנן-ג'יפולוג
31-07-16, 15:36
הייתי בקורסים של ארבעה מותגים שונים, ואני לא מצליח להיזכר באיזה מהקורסים דובר על כך.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

יואב פולס
31-07-16, 15:38
כל אחד רשאי כמובן לעשות מה שהוא מוצא לנכון.
כשביקשתי בדיקת מזרקים, לא רק שהראו לי מה הערכים, גם הסבירו לי עליהם, ועל עוד פרמטרים שנצפו על המחשב.
כששאלתי שאלות, שמחו להשיב לי תשובות ענייניות.
אם המוסך לא משתף פעולה יש עוד מוסכים. אני מנחש איזה מוסך התנהג כך...זה כנראה מוסך ששלח אותי הביתה "אין חלקים לאוטו שלך, אין לך מה לחפש כאן".
לגבי הערכים, לא הייתי מאושר כל-כך מזה ששמתי תוסף ופתאום הכל בסדר. כנראה שהייתי מבחד חוות דעת נוספת בעוד מוסך.
לגבי המחיר - עכשיו חבר עם רכב מ 2004 החליף מזרקים במוסך מורשה יבואן- עלה לו קצת פחות מ 10,000 שקלים.

נדב ש.
31-07-16, 16:32
יואב, בדיקה לפני כמה ימים(פירוק, שיפוץ, חדש) העלתה מחירים שונים, אתה בטוח שהרכיבו מזרקים חדשים?

yoav
31-07-16, 18:40
גם אני מופתע מהמחיר. מוסך מורשה לאחרונה הציגו לי מחירים גבוהים יותר

gurlavie
31-07-16, 20:46
חברה אחלה מידע ! תודה !

Sent from my iPhone using Tapatalk

יואב פולס
31-07-16, 23:02
כן, בוודאות. מוסך מורשה טויוטה, לנדקרוזר 2004, דיזל. 320,000 ק"מ.

-->