PDA

צפייה בגרסה מלאה : איל ניגוח

Elad Shamir
29-07-16, 13:09
הקדמה:
בשיגרה אני נוהג ברכב מסחרי מעל 3500 ק"ג מה שאומר שמותר לי לנסוע בנתיב הימני או אחד משמאלו (אסור לעקוף רכב עוקף) ונתקל הרבה (מאוד) בנהגים שלא יודעים שיש מסלול נוסף מימין/ החלייו שטוב להם באמצע/ "דבקים בדרכם ולי אסור לעקוף אותן מימין או משמאל (לפי החוק אני תקוע אחריהם עד אחרית הימים)
לכן "עברה לי מחשבה":
אם אני אתקין "איל ניגוח" (כזה שהיה מותקן על האוניות של פעם איתו היו נוגחים בספינת אויב) בקידמת הרכב שלי ובעזרתו אגרום לנהגים לזוז מהנתיב האמצעי/השני ימינה.............
זה חוקי?

יובל48
29-07-16, 13:28
בימי האימפריה הרומית זה היה פתרון אולטימטיבי להרבה בעיות,זו שלך קצת שונה....

omri_t
29-07-16, 13:40
צודק.

מסתבר שב dna של העם היושב בציון יש באג.
תמיד יעדיפו לנסוע באמצע- גם אם אין מכוניות בכביש.

מעצבן. מרגיז. מסוכן.

ד ו ר ו ן
29-07-16, 13:47
לפי החוק מותר בכביש רב נתיבי, לרכב בנתיב הימני לחלוף רכב הנמצא בנתיב משמאלו, במידה והטור הימני מתקדם קצת יותר מהר מהשמאלי.

boaz avrahami
29-07-16, 13:57
לדעתי הרבה יותר פרקטי לאשר למשאיות לנסוע בשמאלי ואז סוף סוף הימין יהיה נקי כל הדרך.
כל כך מפריע לתנועה שמדי פעם יש משאיות בימני

Gilad
29-07-16, 18:55
עזוב אייל ניגוח, אתה אומר שרכב ששוקל נניח 3510 קג לא רשאי לסוע בנתיב השמאלי בכביש תלת נתיבי??

Elad Shamir
29-07-16, 19:39
החוק אומר שלרכב מעל 3500 ק"ג (שדורש רישיון C1) אסור לעקוף רכב עוקף
והנתיבים מוגדרים כך שרכב צריך לנסוע בנתיב הימני ורשאי לעבור לנתיב שמאלי לשם עקיפה, נסיעה בנתיב שלישי (או יותר) היא לשם עקיפה של רכב שעוקף..... = אסור

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

זרקו
29-07-16, 22:46
תתקין מערכת כריזה ברכב- ותעיר את אלו שנרדמו בנתיב האמצעי (או בכלל....)
היה לי מורה לנהיגה שבמקביל לזה שלימד אותי נהיגה גם היה מסביר לאחרים כיצד לנהוג....

Elad Shamir
29-07-16, 23:17
תתקין מערכת כריזה ברכב- ותעיר את אלו שנרדמו בנתיב האמצעי (או בכלל....)
היה לי מורה לנהיגה שבמקביל לזה שלימד אותי נהיגה גם היה מסביר לאחרים כיצד לנהוג....
👍
גם זה לא חוקי אבל פחות קיצוני מניגוח

דור אריאל
30-07-16, 10:11
כביש 6 במקומות שהרחיבו ל 4 נתיבים זה מכה ,
חלק גדול מהנהגים נצמדים ל 2 השמאליים שמים קרוז קונטרול על 120-130 ולא מעניין אולם כלום..

wonderd
30-07-16, 10:20
אסור לעקוף מימין, אבל מותר לחלוף... מה שאומר שאם התנועה זורמת מהר יותר בנתיב הימני מותר לך לחלוף על פני ישנים למיניהם.
שאלתי לא פעם בוחני נהיגה, מורי נהיגה ומדריכים בקורסי נהיגה מונעת ולכולם הייתה אותה תשובה.
פעולת העקיפה היא כשאתה סוטה ממסלולך כדי לעקוף ואז חוזר למסלולך, כשאתה חולף - אתה לא עובר שום נתיב לצורך הענין...

ד ו ר ו ן
30-07-16, 10:49
אסור לעקוף מימין, אבל מותר לחלוף... מה שאומר שאם התנועה זורמת מהר יותר בנתיב הימני מותר לך לחלוף על פני ישנים למיניהם.
שאלתי לא פעם בוחני נהיגה, מורי נהיגה ומדריכים בקורסי נהיגה מונעת ולכולם הייתה אותה תשובה.
פעולת העקיפה היא כשאתה סוטה ממסלולך כדי לעקוף ואז חוזר למסלולך, כשאתה חולף - אתה לא עובר שום נתיב לצורך הענין...
++
זה מה שאני מכיר.
מוזר מאד לשמוע שאתה מאט בנתיב הימני אם אתה מגיע למישהו שנוסע לאט באמצעי.

בשביל אידיוטים כאלו הגדירו חליפה ולא עקיפה.

Tzvika-Pick
30-07-16, 12:23
יש לי חלום לקנות איזה וולוו קוביה ולהשתמש בה כאייל ניגוח לכל אלו שגונבים את הפנייה בצומת "בטעות". בדגש על נהגי מוניות שאני יודע בוודאות שהם מכירים יותר טוב ממני את הפניה הבעייתית אבל תמיד משחקים אותה טועים בדרך. לתת להם איזה קטנה ולשלוח אותם לחפש את הביטוח צד ג' שלי.

זה לא ממש קשור לאייל ניגוח של פותח האשכול, אבל לא יכולתי להתאפק.

ד ו ר ו ן
30-07-16, 12:43
חבר עשה את זה עם סיקס.
הוא תיאר את המנגינה של קוביות הצמיג חופרות בדלת של הרכב הנדחף כמשהו נעים..

אחכ הוא הזמין אותו לנסות לתבוע כי ברור מאיזה נתיב הוא עבר ומי נדחף אל מי.

כמה שזה מפתה, זה יכול להוביל להתדרדרות לא טובה בכלל.

zerez
30-07-16, 13:41
זה אחד היתרונות הגדולים של כננת על טמבון ברזל

דרור ברלי
30-07-16, 17:26
כמה שזה מפתה, זה יכול להוביל להתדרדרות לא טובה בכלל.

+1.

אל תבנו על זה.
העובדה שמישהו עובר עבירת תנועה גסה ונוהג כמו בריון, לא פוטרת אתכם.
אל תצפו לצדק בבית משפט ישראלי.

השופט יצפה מכם לא רק להיות צודקים, אלא להשתכנע שעשיתם הכל על מנת להימנע מתאונה.

ולא הייתי כותב את זה אלמלא ידעתי בוודאות שזה נכון.

Elad Shamir
30-07-16, 22:40
אם למשהו היה ספק אז אין לי כוונה לנגוח במישהו, שיתפתי במחשבה שעברה בראשי שליפעמים בא לי. ......
ובטח לא להגיע עם זה לבית משפט.

בעיניין הכננת - זה אכן יכול לשמש כתחליף אבל לך/כם מותר לנסוע בנתיב השלישי
טבל אם בא לך...........😝

ModChiP
31-07-16, 01:02
פתח את החלון וזרוק עליו ביצה

דרור ברלי
31-07-16, 09:22
יותר טוב שתפתחו עור עבה ועצבים עם סף גירוי גבוה. תפסיקו להתעצבן מכל שטות.

תפנימו שבכביש ישראלי יש "מקדם עיכוב" קבוע (כל מיני סבתות ופריוסים שנתקעים בנתיב האמצעי והשמאלי על 60 קמ"ש כי הם עסוקים בלחסוך דלק) אז צאו מהבית רבע שעה קודם. אל תתעצבנו מהנדחפים או מהמשתוללים. תהיו אדישים. הערה למישהו יכולה לסבך אתכם בתיגרה ולהיגמר בדקירה וגם אם אתם מאלה שיודעים להגן על עצמם, הרי לא ככה תכננתם להתחיל/לסיים את היום שלכם, נכון?....

לגבי המסחרית מעל 3.5 טון שאסור לה לעקוף רכב עוקף - תבדוק שאין ניידת בקו ראייה ותעקוף. זה לא שונה מעקיפה מימין של רכב שמעכב את כולם שגם היא בתכל'ס אסורה. אף אחד לא יתקטנן איתך על זה.

שגיא S
31-07-16, 10:29

תפנימו שבכביש ישראלי יש "מקדם עיכוב" קבוע (כל מיני סבתות ופריוסים שנתקעים בנתיב האמצעי והשמאלי על 60 קמ"ש כי הם עסוקים בלחסוך דלק).

סבתות/פריוסים/סמוראים

דרור ברלי
31-07-16, 10:45
סמוראים וג'ימנים תמיד בנתיב ימני.
פריוסים תמיד באמצע ובשמאל.
מה ההסבר?

ד ו ר ו ן
31-07-16, 14:21
פתח את החלון וזרוק עליו ביצה
מהלך כזה בכביש ציבורי שיכולה לגרום לסיכון המשתמשים בדרך זו עבירה פלילית.

יקיר גרין
01-08-16, 06:50

תפנימו שבכביש ישראלי יש "מקדם עיכוב" קבוע (כל מיני סבתות ופריוסים שנתקעים בנתיב האמצעי והשמאלי על 60 קמ"ש כי הם עסוקים בלחסוך דלק) אז צאו מהבית רבע שעה קודם. אל תתעצבנו מהנדחפים או מהמשתוללים. תהיו אדישים. הערה למישהו יכולה לסבך אתכם בתיגרה ולהיגמר בדקירה וגם אם אתם מאלה שיודעים להגן על עצמם, הרי לא ככה תכננתם להתחיל/לסיים את היום שלכם, נכון?....

דרור, מעולם לא כתבת מילים נכונות יותר!!

Elad Shamir
04-08-16, 10:31
דרור, מעולם לא כתבת מילים נכונות יותר!!
לא הבנתי - זאת מחמאה או......?
[emoji1]

alto
04-08-16, 13:21
אני דווקא חשבתי על שוט-גאן קצוץ קנה.

polar bear
04-08-16, 20:09
יש גם שאלה אם ברור מרחוק שהרכב שלך מעל 3.5. אם כן אז מה שדרור אמר, ואם לא - תעשה מה שאתה רוצה.

פעם אחת קיבלתי דו"ח על העברה הזו. לא נעים, לא נורא. איכשהו, הרגשתי שהדו"ח ניתן על זה שלא ראיתי את הנידת....

-->