PDA

צפייה בגרסה מלאה : נכשלתי בטסט בגלל...

hem
02-08-16, 09:25
טוב...כפי שנרמז לי...אכן קרה...נכשלתי בטסט על שטות....
הבוחן התעקש שהצמיגים הקידמיים בולטים מעבר לכנף ב - 1.5 ס"מ..!!
די...נו....זה לא הגיוני....ניסיתי להסביר שאני כבר 9 שנים עובר טסט...באותו המכון...כולם מכירים את הרכב....
ופתאום...בום..!! לא תגידו נכשלתי על משהו בטיחותי...או חריגה במבנה הרכב...
תרכיב כנפונים...הוא אומר לי...נו באמת...לך עכשיו תמצא כנפונים שמתאימים לבלייזר...
חיפשתי...לא מצאתי...ומה שמצאתי...לא מתאים...
באתרי חלפים בארה"ב דווקא מצאתי...מחירים בין 99 - 499 דולר...אבל בגלל גודל החבילה...משלוח עומד על כ - 600 דולר..!!! מטורף....
לך תשקיע איזה 4000 שקל בכנפונים...בגלל סנטימטר וחצי....
רעיונות למישהו..??

shachar
02-08-16, 09:29
תאלתר משהו מרצועות גומי לטובת הטסט.
אחר כך תחשוב על משהו קבוע

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד
02-08-16, 09:37
+1

רצועות גומי שטוח מחוברות לכנפונים המקוריים כלפי חוץ. זה עובד גם כפתרון קבוע לטווח ארוך.
דוגמא לביצוע יפה בג'יפ של דרור:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=88576&d=1403210820

talw
02-08-16, 09:40
תריץ בגוגל "תוחם דשא" .

boaz avrahami
02-08-16, 09:40
מה שונה אצלך שם מהמקורי?
יש ספיסרים בגלגלים?
הגדלת מידת צמיגים?
החלפת לגאנטים עם אופסט גדול?

אם זה האוטו שבפרופיל שלך אז הטסטר באמת היה עדין איתך...

אגב, מחירי השילוח המנלאומי היום בריצפה.
אתה יכול לדבר עם משלחים ולבקש משלוח fright שיעלה לדעתי עד 200 דולר ויהיה פה תוך פחות משבועיים

hem
02-08-16, 09:42
כן...חשבתי על פתרון דומה....
היכן ניתן לרכוש רצועות גומי שטוחות כאלו..?

OFF-RoaD
02-08-16, 09:49
היה פה לא מזמן שרשור על איזה מכשיר שיושב על הטבור ומפשק את הכנף החוצה...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

hem
02-08-16, 09:50
בועז.
חחח...הרכב שבפרופיל הוא לא הרכב שלי...לצערי...
הרכב שלי מקורי לחלוטין...הגובה...הסרנים...הצמיגים..33"
הדבר היחידי שהוחלף מאז הטסט האחרון הם הצמיגים...והם הוחלפו למידה הנכונה....יתכן ובגלל שהם חדשים...שחורים...הם בלטו לו יותר בעין....
אבל מבחינת בליטה מהכנף...הם בדיוק כפי שהיו הקודמים....

polar bear
02-08-16, 10:30
33 זה לא מידה מקורית של בליזר...בלשון המעטה..

hem
02-08-16, 11:04
נכון..33" זה לא מקורי...אבל מופיע ברשיון ו - 9 שנים לא היתה כל בעיה...
הבעיה איננה הצמיגים...הבעיה היא 1.5 ס"מ...

erezgur
02-08-16, 11:23
תוחם דשא שחור... אולי יש לי שאריות שיעזרו. אם רלוונטי, של ההודעה פרטית אבדוק בערב

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

דרור ברלי
02-08-16, 12:47
לא, לא תוחם דשא.
הוא דקיק ומיד יקבל בטן ויהיה מכוער.

רצועות גומי עבה ישמרו על הצורה גם אחרי שנים וזה ייראה אסטטי.
אגב, זה פתרון מקובל מאוד באירופה.

אני בחרתי בגומי משוריין בעובי 1 ס"מ בערך. מגיע ביריעות וצריך לחתוך לפי מידה (מדדתי אורך מדויק שצריך + רוחב שרציתי וחתכו לי בגיליוטינה. זה חשוב כדי שייראה אסתטי). קניתי ב"גומי תל-אביב" באזה"ת חולון. לא זול - עם החיתוך והמעמ יצא כ-400 שקל לגומי האיכותי (יש גם סחורה סינית במעט יותר מחצי המחיר הזה).
את החיבור לכנפונים המקוריים ביצעתי באמצעות פרופילי אלומיניום וניטים.
נראה טוב, מחזיק יפה מאוד כבר 3 שנים וגם הבוחנים בטסט שבעי רצון מהפיתרון הזה...

IlanHadar
02-08-16, 21:49
טוב...כפי שנרמז לי...אכן קרה...נכשלתי בטסט על שטות....

נכשלת בטסט בגלל:
1. שהמכון רוצה את הכסף על בדיקה חוזרת.
2. כי משרד התחבורע נתן לו את הכוח להתעלל בבעלי 4X4
3. כי הוא לא מצא משהו אחר לחייב אותך בהחלפה שלו
4. כי העזת ללכת לבד ולא לשלם לאיזה "בעל מקצוע"

בוודאי שלא נכשלת על שטות של 1.5 ס"מ....

דניאל מאירי
03-08-16, 10:13
בפעם הבאה שמישהו ירצה לקנות סרט מסוע מגומי (מחוזק),
ממליץ על מקום בשם גלפרטס בת"א.
המחירים שלהם הרבה יותר שפויים.
דניאל

OFF-RoaD
03-08-16, 10:33
נכשלת בטסט בגלל:
1. שהמכון רוצה את הכסף על בדיקה חוזרת.
2. כי משרד התחבורע נתן לו את הכוח להתעלל בבעלי 4X4
3. כי הוא לא מצא משהו אחר לחייב אותך בהחלפה שלו
4. כי העזת ללכת לבד ולא לשלם לאיזה "בעל מקצוע"

בוודאי שלא נכשלת על שטות של 1.5 ס"מ....

די כבר עם ההתמסכנות הזו.

יש חוק, הגלגלים האלה לא עומדים בו (אפשר להתווכח האם החוק נכון, והאם לגיטימי לאפשר בליטה של 5, 15 או 50 מ"מ), ולכן הרכב נכשל בטסט.

זה שלכאורה מעכאר היה מעביר אותו לא הופך את המכון ללא בסדר (במקרה הזה. אם המעכאר היה עובר ברור דזה לא בסדר).

זה שהרכב עבר 9 שנים טסט לא הופך את המכון ללא בסדר (בפעם הזו, או ב9 הקודמות הוא לא היה בסדר).

אם היה נכשל על משהו תקין על לא עוול בכפו, היה מקום לטענות. אם היה נכשל על משהו שלא מנוסח כראוי, כמו החלפת בולמים וקפיצים לאפטרמרקט שמאושרים ע"י מכון התקנים, היה מקום לטענות.

עד אז? אתם מבקשים מהמכונים "להחליק" עבירות ברורות על התקנות. זה גרוע באותה מידה כמו מכון שמכשיל סתם כי בא לו.

hem
03-08-16, 13:17
אולי לא הובנתי נכון....
אין לי ולא היתה לי כל טענה כזו או אחרת כלפי המכון...הוא עושה עבודתו נאמנה...עד כמה שידוע לי....
וזו הסיבה שאני ניגש לטסט כל 6 חודשים..( רכב מיושן ) ללא "מעכאר" וללא פרוטקציות...כי אני רוצה להיות בטוח, עד כמה שאפשרי כמובן, שכשאני עולה על הכביש עם המפלצת הזו, מערכת ההיגוי תהיה תקינה...והבלמים יבלמו כשאצטרך...ושאני נוהג ברכב בטוח ותקין. אין לי כל בעיה עם זה, ההיפך הוא הנכון...
אבל, אני בטוח, שהחוק מאפשר לכל מכון, או בוחן, שיקול דעת כזה או אחר...ניחה והיתה בעיה בטיחותית ברכב...או חריגה גדולה בתקנות משרד התחבורה...
אתה יודע, לפני כשלוש שנים נכשלתי בטסט, ואתה יודע על מה..? המדבקה על הכנף, זו שמציינת את משקלי הרכב, היתה קצת דהוייה...
עכשיו אתה יכול לומר...אלו הם התקנות...נכון...אבל...יש שיקול דעת...יש הגיון...
לא יודע...אולי אני טועה...

דרור ברלי
03-08-16, 14:32
די כבר עם ההתמסכנות הזו.

יש חוק, הגלגלים האלה לא עומדים בו (אפשר להתווכח האם החוק נכון, והאם לגיטימי לאפשר בליטה של 5, 15 או 50 מ"מ), ולכן הרכב נכשל בטסט.

זה שלכאורה מעכאר היה מעביר אותו לא הופך את המכון ללא בסדר (במקרה הזה. אם המעכאר היה עובר ברור דזה לא בסדר).

זה שהרכב עבר 9 שנים טסט לא הופך את המכון ללא בסדר (בפעם הזו, או ב9 הקודמות הוא לא היה בסדר).

אם היה נכשל על משהו תקין על לא עוול בכפו, היה מקום לטענות. אם היה נכשל על משהו שלא מנוסח כראוי, כמו החלפת בולמים וקפיצים לאפטרמרקט שמאושרים ע"י מכון התקנים, היה מקום לטענות.

עד אז? אתם מבקשים מהמכונים "להחליק" עבירות ברורות על התקנות. זה גרוע באותה מידה כמו מכון שמכשיל סתם כי בא לו.

תסמונת שטוקהולם.

עניין הגלגלים הבולטים לא כתוב בשום מקום ואם כתוב, זה מנוסח כמו כל תקנות התעבורה, בשפה שאף אחד, כולל השוטרים והבוחנים, מתקשה להבין. אבל הגלגלים הבולטים התקבעו בתודעה כמשהו ששוטרים ובוחנים אוהבים להתקרצץ עליו. למה? ככה. כי הם יכולים.

לצורך העניין "הגלגל בולט" סנטימטר וחצי. מה בולט סנטימטר וחצי? רוחב מדרך הסוליה או רוחב הצמיג כולו (בדפנות, שהן רחבות מעט יותר?) ומה זה כל כך משנה? הרי הגלגל לא נמצא מחוץ לבודי.

"ככה, כי הם יכולים" זה הבסיס היסודי של כל ההתעללות נציגי החוק ומכוני הרישוי באזרחים במשך עשרות שנים. עבדים כי ימלוכו. אם זה לא יהיה כנפון, זה יהיה שטות אחרת. "ככה, כי הם יכולים".

Bernard
03-08-16, 19:13
זה היה בולט "בעין"... ואני בטוח שאם היה שואל, מה בדיוק בולט (כמו שדרור ציין).. בתור תשובה, היו מוצאים עוד כמה ריג'קטים..

IlanHadar
03-08-16, 20:25
ככה, כי הם יכולים" זה הבסיס היסודי של כל ההתעללות נציגי החוק ומכוני הרישוי באזרחים במשך עשרות שנים. עבדים כי ימלוכו. אם זה לא יהיה כנפון, זה יהיה שטות אחרת. "ככה, כי הם יכולים".

בדיוק, דופקים אותנו בכל פינה והתרגלנו להתכופף להגיד תודה, אחרי זה נבכה כמה יקר וקשה לנו כאן.

cj 64
03-08-16, 21:06
שים 31 ותלך אליו להראות לו ,,אני לא בטוח שהמעפן הזה ישים לב
הלא את הכניסה ומידת צמיגים כבר ראו,,
גל

-->