PDA

צפייה בגרסה מלאה : קונה לנדקרוזר ישן - עד כמה אפשר ועדיין שיהיה אמין

מיכה_ל
02-08-16, 11:51
שלום

אני חדש לאתר ומקווה שאני מפרסם בפורום הנכון.

שאלה לפורום: אני נוסע בלנדקרוזר בשמונה שנים האחרונות. לפני שמונה שנים התחלתי עם רכב חדש וב2012 שוב החלפתי לחדש (כל זה מסיבות עבודה והרכב משמש ליום יום, לעבודה ולטיולים). אני מטייל יחסית הרבה עם האוטו ומעריך שאני נהג שטח סביר ודי אגרסיבי מבחינת התמודדות עם עבירות קשה (הלנד קרוזר כמובן עוזר לא מעט:)
המצב הוא שאני עומד לעבור לרכב פרטי ליום יום ואני רוצה לקנות לנדקרוזר ישן לטיולים בלבד. ההתלבטות היא עד כמה ישן מבחינת שנתון וקילומטרים אפשר ללכת כך שעדיין אהנה מהאמינות הטובה של הלנד קרוזר - לא אבלה יותר מדי בתיקונים\מוסכים (אני לא יודע לתקן או לתחזק לבד) ולא אתקע בשטח בשל אמינות נמוכה מדי כי האוטו ישן מדי. אודה על כל טיפ נוסף כמובן.

תודה על העזרה
מיכה

balmog
02-08-16, 12:06
חייב לנדקורזר ?

מיכה_ל
02-08-16, 14:22
חייב לנדקורזר ?

מעדיף בשל הנסיון הטוב (וחשבתי ללכת על קצר) אבל אשמח לרעיונות נוספים

bechoril
08-08-16, 07:42
שלום

אני חדש לאתר ומקווה שאני מפרסם בפורום הנכון.

שאלה לפורום: אני נוסע בלנדקרוזר בשמונה שנים האחרונות. לפני שמונה שנים התחלתי עם רכב חדש וב2012 שוב החלפתי לחדש (כל זה מסיבות עבודה והרכב משמש ליום יום, לעבודה ולטיולים). אני מטייל יחסית הרבה עם האוטו ומעריך שאני נהג שטח סביר ודי אגרסיבי מבחינת התמודדות עם עבירות קשה (הלנד קרוזר כמובן עוזר לא מעט:)
המצב הוא שאני עומד לעבור לרכב פרטי ליום יום ואני רוצה לקנות לנדקרוזר ישן לטיולים בלבד. ההתלבטות היא עד כמה ישן מבחינת שנתון וקילומטרים אפשר ללכת כך שעדיין אהנה מהאמינות הטובה של הלנד קרוזר - לא אבלה יותר מדי בתיקונים\מוסכים (אני לא יודע לתקן או לתחזק לבד) ולא אתקע בשטח בשל אמינות נמוכה מדי כי האוטו ישן מדי. אודה על כל טיפ נוסף כמובן.

תודה על העזרה
מיכה

מן הסתם, לא תוכל לצפות שרכב בין 3 שנים ורכב בן 15 שנה יהיו ברמת אמינות זהה, ברכב ישן תבקר במוסך לעיתים קרובות יותר ולא משנה כמה אמין הוא. המלצתי לך היא לחפש את הרכב בהתאם לתקציב שלך, לא למהר, ולמצוא רכב שהיה מטופל היטב לאורך השנים.
אם אתה מוכן ללכת על קצר, יש היצע טוב יותר, הרכב זול יותר, ויש יותר סיכוי למצוא אחד שיש לו פחות ק"מ.
תחפש רכב שעבר פחות מ 300K ושטופל היטב עם תיעוד מספק.
יש יתרונות וחסרונות בכל שנתון, מה תקציבך?

מיכה_ל
08-08-16, 09:20
אני רוצה להוציא כ75000 ש"ח

bechoril
08-08-16, 09:34
אני רוצה להוציא כ75000 ש"ח

בסכום הזה תוכל למצוא פראדו 2001-2002 ולהשאר עם עודף או ל"ק 2004-2005
ככלל הפראדו ישן יותר ועביר יותר, הל"ק נוח ומפנק יותר, בקרת משיכה במקום נעילה אחורית קבועה (כמו שאתה מכיר מהרכב הנוכחי שלך.

מיכה_ל
08-08-16, 10:09
תודה. מספר שאלות להשכלה על הפרדו:

1. אם אני מבין נכון יש לו נעילה רק מאחור. מה הכוונה קבועה?
2. איך העובדה שאין נעילה מקדימה משפיעה אם בכלל?
3. האם הרכב 4*4 קבוע כמו ל"ק עם דיפרנציאל מרכזי או שעל כביש הוא 4*2 ומשלבים אןתו ל4*4?.

תודה

מיכה_ל
08-08-16, 10:26
הממ.. תתעלם מהשאלה הראשונה. נפל לי האסימון..:) הנעילה היא חשמלית או ידנית?

bechoril
08-08-16, 11:32
תודה. מספר שאלות להשכלה על הפרדו:

1. אם אני מבין נכון יש לו נעילה רק מאחור. מה הכוונה קבועה?
2. איך העובדה שאין נעילה מקדימה משפיעה אם בכלל?
3. האם הרכב 4*4 קבוע כמו ל"ק עם דיפרנציאל מרכזי או שעל כביש הוא 4*2 ומשלבים אןתו ל4*4?.

תודה

1. בפראדו הנעילה האחורית היא חשמלית נשלטת, בלנד קרוזר הנעילה מופעלת לרגעים קצרים ע"י מחשב בקרת משיכה. כשהוא מזהה שגלגל מסתובב בחופשיות באוויר הוא נועל אותו ומאפשר העברת כח לגלגל שמולו. ככלל נעילה נשלטת מספקת ביצועים טובים יותר.
2. נעילה קדמית אין לא בל"ק ולא בפראדו, כך שהשאלה לא רלוונטית.
3. 4X4 קבוע.

לביא
08-08-16, 18:02
שקול קניה של לנדקרוזר 75. הבעיה תהיה למצוא אחד עם קילומטרז סביר. רובם היו בחברות טיולים.
למה כן? טוב יותר בשטח. אמין יותר בבסיס.
למה לא? 3 דלתות. חלפים פחות נפוצים. פחות טוב בכביש.
אני עם 73 שיעודו טיולים בלבד, כבר 6 שנים. כמעט ללא תקלות.

zerez
08-08-16, 18:43
נראה לי שהקביעה שפראדו יותר עביר מלנדקרוזר זאת אגדה אורבנית.
נכון שלפרדו יש נעילה אחורית קבועה אבל המערכת של הלנדקרוזר עובדת על כל ארבעת הגלגלים. גם אם פראדו קצת יותר עביר זה עדיין לא ברמה של מסלולים שיהיו עבירים לפראדו ולא עבירים ללנדקרוזר כך שלדעתי, זה לא אמור להיות חלק ממערכת השיקולים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

bechoril
09-08-16, 07:56
נראה לי שהקביעה שפראדו יותר עביר מלנדקרוזר זאת אגדה אורבנית.
נכון שלפרדו יש נעילה אחורית קבועה אבל המערכת של הלנדקרוזר עובדת על כל ארבעת הגלגלים. גם אם פראדו קצת יותר עביר זה עדיין לא ברמה של מסלולים שיהיו עבירים לפראדו ולא עבירים ללנדקרוזר כך שלדעתי, זה לא אמור להיות חלק ממערכת השיקולים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

הנעילה הקבועה מספקת ביצועים טובים יותר כי היא לא מעבירה פולסים של כח לגלגלים אלא כח קבוע. אני מכיר לא מעט אנשים ששותלים בל"ק ביצה אחרוית של פראדו רק כדי להרוויח את הנעילה הקבועה.
היבט אחר הוא הגאומטריה של הרכב, הפלסטיקה של הל"ק הרבה יותר מנופחת, זויות גישה ונטישה קטנות יותר, ומיכל דלק שנמצא במקום בעייתי ומקטין את מרחק הגחון מהקרקע (בדגם הארוך).

yoni_0000
09-08-16, 09:55
מרחק הסרנים בפראדו קצר יותר מבלנד קרוזר. קוטר הצמיגים בפראדו גדול יותר החתך גבוהה יותר, והמידה מאפשרת מבחר צמיגים גדול יותר. כמה כל זה משמעותי? בתכל'ס לא כלכך. בכל מקרה בתקציב הזה יהיה קשה למצוא רכב עם פחות מ300 אלף קילומטר... במקרה שלך, אני לא בטוח שהפרדת רשויות היא הפתרון. מציע לך להשאר עם מה שיש ולחסוך לעצמך את כל הבלאגן שבלמצוא רכב נורמלי ובלהתרוצץ בין מוסכים.

-->