PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה חוות דעת של רוכבי אופנוע

זרקו
03-08-16, 23:03
ערב טוב,
עקב מעבר מגורים לאזור פרדסיה (ליד צומת בית ליד על כביש 4 , למי שלא מכיר) (העבודה בתל אביב) בעוד כחודש.
נדרשת התמודדות עם זמן הנסיעה ועלותה.

אני מעריך את הנסיעה (תלוי ביום ובשעה) ברכב בכ-שעה ורבע עד שעה וחצי לכל כיוון (וגם צריך לחפש חניה).

עלתה האופציה לרכוש דו-גלגלי.

יש לי כמה שאלות והתלבטות-
1. כמה זה נוח לרכב כאשר רוב הדרך יש פקק? כלומר נסיעה על השוליים..
2. כמה עולה ביטוח היום?
3. מה יהיה האופנוע הפרקטי עבור המטרה הזו?
**כל רעיון נוסף יתקבל בברכה**

נועם

בוזי
03-08-16, 23:05
קטנוע 250 סמק, שקל לקילומטר כולל הכל.

זרקו
03-08-16, 23:32
והרכיבה בכביש פקוק?

GodsFather
04-08-16, 00:00
250 סמק חדש ולא משומש בלבד. הייתי אפילו עולה עוד קצת בסמק כדי לרכב נינוח. הפקקים לטובתך ללא ספק, אבל אתה לא לבד גם בשוליים.
יש רפורמה בביטוחים המחיר מחושב לפי טווח גילאים וכד. זול זה לא אבל מה שאתה מתאר יוצא עדיין משתלם. 3-5 אשח, תלוי גם במדרגת הנפח של הקטנוע.
קח בחשבון עלות חד פעמית של מיגון הרוכב של עוד 3-5 אשח, תלוי בכמה החיים שלך חשובים לך.

אגב - קטנוע בלבד ולא אופנוע, אחרת העלויות משתנות לחלוטין, אפילו שהרכיבה מהנה יותר.

גוירייד/אקסמקס/בורגמן לדוג או mp3 ושכמותו בעלי 3 גלגלים.

ruby572
04-08-16, 01:24
כוון נוסף : רכבת.
אם מקום העבודה נמצא ליד אחת מתחנות הרכבת בת"א - גם אופנוע פשוט וקטן יספיק מהבית לרכבת הקרובה. (נתניה?)
אני עושה את זה בעצמי המון כשאני נוסע לת"א. כמובן שזו גם האופציה הכי זולה כלכלית.

ואם כבר החלטת דו"ג - מה לגבי החורף? אתה מאלה שנוסעים בכל מזג אויר?

אם אחרי כל זה אתה עדיין נעול על דו"ג
אז ככה:

ביטוח :
הביטוח עדיין מתייחס לנפח ולא לכ"ס.
עד 250 סמק : מגיל 40 ללא השתתפות עצמת 3453 ש"ח
מעל 250 סמק: מגיל 40 " 4834 ש"ח

לא כולל צד ג וגרירה.

לגבי עלויות- אולי זה יפתיע אותך, אבל אופנוע יותר זול מקטנוע מבחינת אחזקה. (ואני מדבר על טיפולים סדירים במוסכים מורשים)

לגבי הכלים- תלת גלגלים היקרים ביותר לתחזוקה.
דו גלגלים: כמה חדש שתוכל להרשות לעצמך. וזה כבר עניין של טעם.
(יש את הונדה וקיוואי שנותנים 3 שנות אחריות!)

לגבי מיגון לנהג-כמו שכתבו לפני - הוצאה ראשונית קריטית ומאוד חשובה.

לגבי הנסיעה עצמה:
בפקקים יש לך יתרון משמעותי
תלוי ברמת הבטחון שלך להשתחל בין טורי מכוניות או לנסוע על השול.
נסיעה על השול- אסורה- אבל יש מין הסכמה שבשתיקה של כל הגורמים כך שכולם נוסעים.

חניה- בת"א זה כבר יתרון אדיר.

אחרי שחשבת והתבשלת טוב עם עצמך, כנס לאחד היבואנים, בקש נסיעת מבחן (תבקש לכמה שעות) תעשה את המסלול מת"א הביתה
וחזרה, כשאת החזרה ליבואן תעשה בזמן הפקקים.

אחרי זה תהיה הרבה יותר חכם.

אם תצטרך עוד עזרה אתה מוזמן בשמחה.

six 4 life
04-08-16, 01:34
קטנוע יעלה לך הרבה כסף באחזקה עם הק"מ שאתה מייעד לו. לך רק על אופנוע ורק מעל 250 סמ"ק (כאשר זה גם לא נפח אידיאלי לשימוש כזה) ויותר לכיוון ה400+ לפחות. אם תגדיר תקציב ואיזה דרגת רשיון יש לך (אם יש) יהיה אפשר לכוון אותך יותר.
לגביי נוחות - קח בחשבון שבגשם זה חוויה מפוקפקת מאוד במיוחד בשעות העומס, אבל ביום יום אתה תחסוך לפחות 40-60 דקות זמן מחייך במקום לעמוד בפקק. מהצד השני הסיכון הוא מן הסתם גבוה הרבה יותר.
באשר לביטוח אולי אתה לא מעודכן אבל שים לב - בתחילת שנה הבאה ביטוח החובה לדו-גלגלי עולה ב20% בנוסף למחיר האסטרונומי בו הוא כבר נמצא היום.
העלות לביטוח חובה מלא ללא השתתפות עצמית בממוצע לכל כלי מעל 250 סמ"ק נכון להיום עומד על סביב ה 5K לשנה, ומשם זה משתנה אבל לא הרבה בהתאם לגיל הרוכב. למספר הזה תוסיף עוד 20% מתחילת שנה הבאה, במידה ולא יצליחו לגרום לאוצר לבטל את העליה הפסיכית הזאת.

GodsFather
04-08-16, 09:51
קטנוע 250 ומעלה לא יעלה הרבה באחזקה סדירה. כל שכן חדש.
הוא גם יותר חסכוני בדלק מאופנוע אם כבר נוגעים בזה.

לגבי נסיעה על שול ימין וימין בלבד - מסתובבת ברשת הנחיה מהמשטרה שמתירה נסיעת אופנועים בשול ימין בעת עומס בכביש.

מצטרף להסתייגות של רכיבה בחורף - אם אתה לא הטיפוס, זה יבאס אותך. מצד שני, אתה לא נראה לי אחד שקצת גשם יפחיד אותו.

דרור ברלי
04-08-16, 10:08
אני נגד פוליטיקל קורקט ולכן קח את האמת בפרצוף: לרכב בגשם זה חרא. אתה צריך לחוות את זה פעם אחת כדי להבין.

נסיעה בפקקים היא הכי פחות מסוכנת לטעמי. אבל איטית יחסית גם לדו"ג. אל תשכח שהשוליים מלאים בזבל ובהפתעות ואתה רוכב שם לאט יותר.

אם המרחק היה קטן יותר והיית יודע שהוא פקוק בשני הכיוונים לכל אורכו בכל זמן שאתה רוכב בו, הייתי אומר לך ללכת על 125 חדש בלי היסוס, אבל בכל זאת מדובר על עשרות קילומטרים ואם התנועה משתחררת תצטרך לסחוט את הכלי המסכן עד הסוף כדי לנסוע בקצב התנועה. לא מתאים. רק 250 ומעלה.

stdio
04-08-16, 11:25
נועם שלום.
לפני כשנה וחצי הוספתי למשפחה רכב דו גלגלי (אני גר בצפון ובאותה תקופה עבדתי במרכז כך שהייתי עושה את הנסיעה יום יום כ 150 - 200 ק"מ) ביום.
מאז, עברתי לעבוד באיזור אחר אך עדיין אני בדר"כ לא יורד מ 100 ק"מ ביום.
נקודה נוספת היא שזה האופנוע הראשון שלי - ועקומת הלימוד הייתה חייבת להיות מהירה!
בכל אופן - לשאלתך.
כמה זה נח לרכב בשוליים כאשר יש פקקים:
אז האמת שבהתחלה (כמה חודשים ראשונים) זה לא נח בכלללללל ... זה מאוד מאוד מפחיד, לעיתים הייתי עומד בפקק עם האופנוע במקום לרדת לשוליים (כאשר אופנוענים אחרים מביטים בי בזלזול (לא התייחסתי) לאט לאט אתה צובר ניסיון בעיקר מלהתבונן ברוכבים אחרים מנוסים) אני עשיתי גם קורס נהיגה מקצועית (מאחר והרגשתי ששעורי הנהיגה לא תרמו לי כלום, בטח שלא בהבנה של הדרך) לאט לאט אתה מוצא את עצמך יותר ויותר בשוליים קורא את הכביש מספיק מהר, ויודע לאתר את הסכנות לפני שהם קורות. אני לא עובר את ה 70 קמ"ש על השוליים (כאשר יש פקק) למרות שאני רואה רוכבים שעוברים את ה 120 קמ"ש - לא מתאים לי :)

עלות ביטוח:
אני משלם על ביטוח החובה (כולל ביטוח השתתפות עצמית) 3,550 ש"ח בשנה (כמובן שנהג יחיד ואני בן 37)

מה יהיה דו גלגלי פרקטי:
אני גם הייתי בשאלה הזו ... מאחר והרישיון שלי מאוד מגביל אותו (A1) לא יכולתי לבחור כלי כבד וההיצע היה מאוד קטן
כאשר אני יודע שאני הולך לבלות חלק גדול מהיום שלי על האופנוע - בסוף נבחר BMW GS650F עם הגבלת מנוע שתתאים לרישיון שלי
(האופנוע לא היה חדש כשקניתי אותו - הוא 2005)

מבחינת אחזקה:
טיפולים במוסך מורשה BMW הם יקרים אבל באמת שלא יקרים מידי - 10K עולה סביב 1200 ש"ח טיפול קטן. טיפול גדול עולה כ 15K ש"ח
החלפתי לו צמיגים (למקוריים של BMW) עלה לי 1.5K כולל הכל.
צריכת הדלק של האופנוע מדהימה !!! בנסיעה סבירה (לא לעבור את ה 120 קמ"ש) האופנוע עושה 1 ליטר ל 30 ק"מ
בנסיעה פחות רגועה האופנוע לא ירד מעולם מ 1 ליטר ל 27 ק"מ.

כאשר רכשתי את האופנוע הייתי צריך קסדה - המחירים נעים בין 300 ש"ח ל 4000 ש"ח - אני קניתי קסדת שוברט (שזה איפהשהו באמצע). מה שמאוד נח לי בה זה שדה הראייה הרחב מאוד שיש לה, כלומר כאשר הקדסה על הראש, אתה לא רואה אותה.
מעיל חדש (מפירמה טובה) כ 1500 ש"ח.
שרשרת + מנעול (לא זוכר כמה עלו לי)
אני רוכב בדרך כלל עם נעלי עבודה חזקות וטובות ולכן לא רכשתי מגפי רכיבה
יש כמובן עוד הוצאות על ציוד כגון אוזניית BT - אני מעדיף לכבות את הפלאפון כאשר אני עולה על האופנוע ולהדליק אותו מחדש כאשר אני יורד ממנו. אפילו כאשר הפלאפון במצב רטט, זה מאוד מוציא מריכוז בזמן הנהיגה, ולא ממש איכפת מי מתקשר אלי כאשר אני על האופנוע אני עונה כאשר אני יורד ממנו.

במידה ותחליט כן לקנות - אז תתחדש ... (זה כיף גדול :) )
מקווה שעזרתי קצת

ומשהו קטן ששמעתי שאופנוענים אומרים:
שנסע תמיד ורק על הצמיגים.

רוי

sgill
04-08-16, 11:59
לדעתי במרחקים כאלו אופנוע דו-שימושי בגלל תנוחת הרכיבה יהיה הכי נוח.
ה- GS650 של במוו הוא כלי מעולה, תשקול גם יאמאהה טנרה 660. היתרון הוא לא רק בתנוחת הישיבה אלא גם ביכולת לקצר דרך שבילים אם יש כאלו בנתיב שלך. ואפילו טיולי שטח עד רמה מסויימת בסופי שבוע. (למי שבא מעולם ה 4X4 זאת ממש תוספת מרעננת).

אם המרחק היה קצר יותר הייתי מציע לחשוב גם על אופנוע אספנות מהדגמים האמינים של הונדה וכו' כדי לחסוך בעלויות הביטוח. במרחקים שאתה עושה, לא הייתי לוקח את הסיכון עם אופנוע בן 30+

Asaf-a
04-08-16, 12:29
בהנחה שיש רכב כיום( מהעבודה? כולל דלק וביטוח וכביש6? ) אני ממליץ לא למכור אותו ולקנות דו גלגלי לפני המעבר לנסות תקופה עם הרכב ורק אז להחליט.
הייתי בהתלבטות שלך לפני חצי שנה.

רכבתי שנים רבות על אופנועים גדולים וקטנועים כך שחזרה לדו גלגלי מפתה.
לפני חצי שנה עברתי לעבוד בקריית אריה (פ"ת), אני מגיע מאזור גדרה. כבר עשיתי סיבוב בין סוכנויות לקניית קטנוע 250-400 חדש או כמעט חדש וגם אופנוע משומש הגון היה אופציה.

התחלתי עם הרכב עבודה ( היה כבר קיים, לא שיניתי חברה) וראיתי כי השד לא נורא, לוקח לי שעה בממוצע הלוך ו50 דקות חזרה בממוצע, להערכתי דו גלגלי ברוטו יחסוך לי 25 דקות לכיוון, כאשר בזמן ברוטו אני כולל הסרת מנעולים, התלבשות, הזעה..., וכו לעומת הרכב.

וכן נחסך ממני ביטוח תחזוקה והתעסקות התחזוקה והביטוח .

כנראה שאם המשרד היה בתוך תל אביב ולא פ"ת אז כן הייתי עובר לדו גלגלי, במעגל סביב תל אביב עדיין נסבל.

השאלה האם אתה חייב לקבל החלטה כעת ולקנות / להזמין רכב או יכול להמתין?

אם דו גלגלי אז הייתי מתלבט בין קטנוע 400+ לבין אופנוע דוײש גדול או כביש גורו

joedavni
04-08-16, 12:38
מנסיון של רוכב-על-שניים ברציפות מזה 42 שנים: בתוך העיר העדיפות היא לקטנוע. מחוץ לעיר-הכי טוב אופנוע דו שימושי כמו הדגמים שהוצעו קודם מכיוון שתנוחת הישיבה הגבוהה והזקופה מעייפת פחות ומאפשרת לראות את התנועה מגבוה. בעדיפות שניה-קטנוע מנהלים. בשנים האחרונות אני רוכב על ימאהה tmax500. הקטנוע שברשותי הוא מודל 2004 שעוד לא התקלקל אף פעם (טפו טפו) כך שלדעתי קטנוע כזה, אפילו משומש עדיף על הקטנועים הקוריאנים , בתנאי שהוא נקנה במצב טוב.
הרכיבה בגשם מבאסת אבל עם ציוד מגן טוב אפשר להסתדר. בעיני אפילו נסיעה בגשם על דו-גלגלי עדיפה על השתרכות איטית בפקקים שמתארכים עוד יותר בימים גשומים. בהצלחה ושמור על עצמך.

היילקס אספנות
04-08-16, 12:54
שני השקלים שלי:
במידה וזה אופנוע ראשון קח קורס רכיבה מקצועי לפני הכל... למד לבלום בחירום ולהתחמק ממכשול.
בכביש הישראלי זה קורה יותר ממה שמצפים.
אחכ תקנה קסדה מהשורה הראשונה , לא פחות. את רוב האברים בגוף אפשר להחליף ראש לא!

לנסיעה על כביש בינעירוני צריך קטנוע 250 צפונה
ליכולת שליטה ותמרון טובים יותר צריך אופנוע...
משפחת הדושים גדולה ומגוןנת היום יותר מתמיד.
מי יודע אולי תקצר דרך השטח קצת.

טיפול באופנוע הוא קל ופשוט לדעתי.

דבר אחרון עצוב אבל אמיתי אם אתה רוכב אתה תיפול השאלה היא מתי באיזו מהירות ומי נוסע אחרייך.
קח גם את זה בחשבון.

רק בריאות.

six 4 life
04-08-16, 13:37
קטנוע 250 ומעלה לא יעלה הרבה באחזקה סדירה. כל שכן חדש.
הוא גם יותר חסכוני בדלק מאופנוע אם כבר נוגעים בזה.
קטנוע לא יותר חסכוני מאופנוע, בוודאי שלא באחזקה - להיפך. בקטנוע 250 + עושים טיפול קטן בממוצע כל 3-6K וטיפול גדול כל 10-12
לשים על קטנוע כזה 100 ק"מ ביום יהיה טיפול קטן כמעט כל חודש וטיפול גדול ממוצע כל 3 וחצי -4 חודשים.
טיפול גדול לקטנוע 250+ עובר 1200 ש"ח בלי למצמץ ל250 מהזולים שבחבורה (אם לוקחים קקנוע 400 ומעלה כלשהו זה גם עולה הרבה יותר), אלא אם מבוצע לבד בבית ולמרות זאת החלקים עדין יקרים מאוד.
לעומת זאת, אופנוע ממוצע עושה החלפת שמן+ פילטר שמן כל 10K וממשיך לדרכו.
לגביי צריכת דלק - בכלי מודרני מוזרק אין כמעט הבדל בצריכת הדלק בין קקנוע לאופנוע, לדוגמה מה שstdio כתב על F650GS שעושה לו בין 27 ל30 בכביש מהיר ואני יכול לאשר צריכה דומה על כלי זהה אבל הרבה יותר קרבי עם יחסי העברה קצת יותר איטיים.
בקיצור - לשימוש בין עירוני אחזקת קטנוע עולה חד משמעית יותר מאופנוע ולא בשקלים בודדים, ואישית אני לא רואה שום סיבה כלכלית הגיונית לקנות כלי חדש מהחברה בין אם זה קטנוע ובין אם זה אופנוע, בדיוק כמו שלא הגיוני או כלכלי להוציא רכב חדש מהחברה.

GodsFather
04-08-16, 13:41
אנחנו חלוקים בדיעותינו ידידי. נשאיר את זה כך.

six 4 life
04-08-16, 13:45
אנחנו חלוקים בדיעותינו ידידי. נשאיר את זה כך.
לא יודע מה הנסיון שלך באחזקת אופנועים וקטנועים וגם לא מזלזל חלילה, אבל היו ויש לי גם וגם. יש דיעה אישית ויש נתונים בשטח, ומה שכתבתי הם נתונים בשטח ולא דיעה אישית. אתה יותר ממוזמן להראות אם ואיך הם שגויים, אבל לא מדיעה או סברה אישית - מנתונים אמיתיים.

ניב151
04-08-16, 13:46
מנסיון שלי, לפני 4 שנים העמדתי את הג'יפ לטיולים בלבד וחזרתי להתנייד על אופנוע ליום יום.
רוכב על ER5 שנת 2006 , שעושה את העבודה .
מבחינת עליות זה יותר זול לתחזוקה מקטנוע וגם זול יותר ברכישה ,אבל מבחינת נוחות , אין כמו קטנוע ליום יום. גם לעירוני וגם בפריפריה .
מבחינת עלות ביטוח הייתי נשאר עם קטנוע 250 , גם ככה בנסיעה בבפקקים על השוליים אני נוסע במהירות 60 קמ"ש .
אם אתה רוצה להתפנק לך על קטנועי ה 400 סמ"ק.
לגבי רכיבה בחורף , בכל חורף אני יכול לספור על יד אחת את הפעמים שרכבתי בגשם , גם בימים הגשומים הגשם לא רצוף ותמיד יש הפוגות .
יש ציוד חורף מצויין , חליפות נוחות וכו' .
בפעמים היחידות בחורף שנסעתי עם הג'יפ (חשש לסופות ורוחות חזקות ) קיללתי את הרגע בפקקים.
ומצתרף להמלצות על קורס רכיבה .

GodsFather
04-08-16, 15:17
לא יודע מה הנסיון שלך באחזקת אופנועים וקטנועים וגם לא מזלזל חלילה, אבל היו ויש לי גם וגם. יש דיעה אישית ויש נתונים בשטח, ומה שכתבתי הם נתונים בשטח ולא דיעה אישית. אתה יותר ממוזמן להראות אם ואיך הם שגויים, אבל לא מדיעה או סברה אישית - מנתונים אמיתיים.
ברגע שהוספת את אלמנט היד שניה + הורדת את יכולת הטיפול העצמי, כל הנתונים שלך משתנים.

אני יודע היטב מי אתה ומעריך אותך מאד. גם אני מדבר מנסיון של בעלות ושימוש באופנועים וקטנועים ממגוון הסמקים.

נסכים לא להסכים. אני חושב שנועם בכל מקרה יצטרך לבחון את שני הסוגים כי מהשאלה ניכר שאינו מנוסה.

חנן-ג'יפולוג
04-08-16, 15:37
קשה להאשים אותי בחוסר אהדה לתחום הדו-גלגלי. אני עם רקורד רכיבה של 25 שנים ומאות אלפי קילומטרים, בכל תנאי מזג אוויר. כרגע עם אופנוע שישי, XR600R ועם קטנוע.
אם אין לך אהדה מיוחדת לקטע של הרכיבה, אני מציע לך לא להיכנס לזה. בוודאי לא לרכיבה שתכלול סיטואציות של תנועה צפופה.
זה מסוכן בטירוף, ברמה מספרית אמיתית של עשרות מונים ביחס למכונית.
זה יקר מדי, גם אם ינסו לצייר לך כאן שהעלות לא גבוהה.
זה לא באמת חוסך את כמות הזמן שנראית לך במבט ראשון, כי רק פעולת ההתלבשות התפשטות לפני אחרי כל נסיעה, בפרט בימי גשם, גוזלת המון זמן.
זה מרעיש. זה מנפח את הראש. אחרי הנסיעה לוקח לגוף עוד זמן רב להירגע מהנסיעה.
זה חם/קר מסריח/רטוב/ השיער שלך (אם יש לך) נראה כמו קסדה, גם ללא הקסדה.
.
.
.
.
.
זה תענוג מטורף.

moutzi
04-08-16, 16:05
נראה לי שחנן סיכם יפה את העניין...
בשביל לחסוך כסף או קצת זמן לא הייתי רוכב על אופנוע. אני רוכב כרגע על 1300 ורכבתי כל החיים מכיוון שזה הדבר המהנה ביותר, אבל גם המענה ביותר...
מי שלא מטורף על זה שלא ייכנס לזה. ביטוחים מטורפים, להתלבש, לפתוח מנעולים ולבסוף גם בטוח יקרה לך משהו מתישהוא...
אם אתה לא ממש אוהב אופנועים תמשיך לשבת במזגן ותשמע מוזיקה בדרך

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונימוג אדום
04-08-16, 20:11
אני רוכב הרבה שנים , בשנים האחרונות מתנייד על X-EVO 250 .
קטנוע מצויין , טיפול קטן כל 10000 ק"מ וטיפול גדול כל 20000 ק"מ , מטפל במוסך מורשה עם חלקים מקוריים בלבד .
הקטנוע הנוכחי חצה השבוע את 80000 ק"מ , ללא כל תקלות למעט טיפולים שוטפים .
הקטנוע מגיע למהירות ( לא חוקית ) של 135 קמ"ש ( ריאלי - על השעון 150 ) , חסכוני בדלק .
עלות הביטוח כולל צד ג' , סביב 3600 ש"ח .
לרוב אני רוכב גם בימים גשומים ( אז הפקקים מכפילים את עצמם ) .
הבן שלי עם T_MAX , עבורי הוא כבד ומסורבל מידי , וגם קשה יותר להשתחל בפקקים .

אילן

איל מ
04-08-16, 21:40
רוכב כבר מעל 15 שנה. מסכים עם כל מילה של חנן.
אם זה רק בשביל לחסוך זמן אתה תמכור את הקטנוע אחרי החורף הראשון או התאונה הראשונה (מה שיגיע קודם).
אם אתה אוהב לרכוב אז רק אופנוע (ולא קטנוע).
נ.ב.
יש תרחיש נוסף, והוא חוסר ברירה.
אני, למשל, פשוט לא מסוגל להוציא בזמן את הילדים אם אני עם רכב. אין לי אפשרות לצאת מוקדם יותר מהעבודה כך שאצלי זה must.
למזלי/רוע מזלי (תלוי איך מסתכלים) אני נגוע גם בחיידק הרכיבה.

ishc
05-08-16, 05:34
השני סנט שלי

רוכב כבר חמש שנים. בשנה הראשונה על קטנוע 125 ומאז על אופנוע יוסאנג 250.
עם הקטנוע הייתי נוסע יום יום כפר סבא תל אביב בלי בעיה מיוחדת. מאז נוסע יום יום כפר סבא הרצליה פיתוח, 11 קמ של פקקים איומים. חצי שעה באופנוע לעומת שעה ורבע/וחצי באוטו.
עלויות: ביטוח חובה+ג עם השתתפות עצמית 3500 ש״ח
דלק 1:25 עד 1:30, אני מתדלק בחודש שנסעתי כמו חזיר גג 400 ש״ח.
טיפולים, אצלי כל 5000 ק״מ, עלות בין 250 ל-1000 ש״ח, תלוי בטיפול. האופנוע שלי סופר פשוט (קרב׳ וקירור שמן) ואפשר לטפל לבד בקלות, אני מתעצל.
אחרי 40000 קמ בארבע שנים האופנוע מפגין אמינות מעולה... טפו טפו טפו מלח מים מלח מים
לרכב בגשם זה מבאס אבל מתרגלים, לרכב בחמסין זה מבאס אבל מתרגלים, לרכב בשוליים זה מסוכן אבל מתרגלים וכו׳... לרכב זה כיף!!! ולא צריך להתרגל.
ציוד רכיבה אפשר לקנות גם יד שניה, אני קניתי מעיל עוד מעולה ב-200 ש״ח, כפפות יש ברשת במחירים סבירים, מעיל קיץ קונים לקראת החורף בסייל ואז המחיר שלהם יכול לצנוח ל-300 ש״ח וקסדות טובות יש גם בפחות מ-1000 ש״ח. ממליץ בחום לא להתפתות לקסדה נפתחת, הן כבדות ורועשות ולא שווה את זה.
קטנוע כנראה יהיה יותר נוח ושימושי, אופנוע זה פשוט מגניב יותר.
כולם נופלים/מחליקים בשלב זה או אחר, זה חלק מהסיכון הדי גדול.
קח בחשבון שב-2017 הולכים לייקר משמעותית את מחירי הביטוח.

danob
06-08-16, 23:17
רכבתי שנה וחצי על MP3 250 וממליץ עליו בחום רב מכל הבחינות, אבל בעיקר בגלל תוספת הבטיחות שמוסיף הגלגל השלישי (הציל אותי לפחות פעמיים-שלוש מהחלקה).
גם על כביש רטוב, כששאר הדו-גלגליים מאטים בסיבובים אתה פשוט ממשיך לנסוע.
עלויות אחזקה כמעט כמו של ה-Xevo שחולק איתו את רוב המכלולים (רק כמעט כי אם יש לך בעיה במכלול המתלים הקדמיים זה כנראה יהיה יקר...לי לא היה)
נסעתי איתו גם בגשם שוטף, נסיעות קצרות יחסית (20-25 דקות) עם חליפת סערה לא יקרה (כמובן שמעל המעיל וכל שאר המיגונים) הגעתי יבש, והרבה לפני הנוסעים ברכב.
יתרון נוסף, הוא מאוד לא גניב אז אפשר לחסוך את כל השרשראות למינהן, אפילו את האזעקה הפסקתי להפעיל אחרי חודש בערך.
בנוגע לשאר האזהרות\המלצות כבר כתבו מספיק לפני...
אם מחיר הביטוח לא היה חסר הגיון (וקראתי שהוא אמור עוד לעלות) הייתי משאיר אותו לכל הגיחות לתוך תל אביב או סתם כשאני ממהר (וגם בשביל הכיף)

ליאור

דרור ברלי
07-08-16, 08:42
הביטוח לדו"ג עומד להתייקר ב-25% (......) כי כידוע מי ששולט במדינה הזו באמת, אלה חברות הביטוח ושאר טייקונים - ולא הממשלה.
הרוכבים מבטיחים לעשות בלגן ולא לתת לזה לעבור בשקט.... כן, כן. שמענו.
ישלחו להם יס"מ שיפזר אותם, וכולם יחזרו הביתה וישלמו כמו טטלעך. מדינה של כבשים.

boaz avrahami
07-08-16, 08:48
הביטוח לדו"ג עומד להתייקר ב-25% (......) כי כידוע מי ששולט במדינה הזו באמת, אלה חברות הביטוח ושאר טייקונים - ולא הממשלה.
הרוכבים מבטיחים לעשות בלגן ולא לתת לזה לעבור בשקט.... כן, כן. שמענו.
ישלחו להם יס"מ שיפזר אותם, וכולם יחזרו הביתה וישלמו כמו טטלעך. מדינה של כבשים.

באמת עניין מאוד מסקרן.
למה האופנוענים משלמים כל כך הרבה בעוד הם מגזר מאוד בטוח וכמעט לא תובעים את חברות הביטוח...
ממש נשמע הגיוני שיעשו הפגנה ויבקשו שיוזילו גם להם.

ובלי הציניות -
הדבר ההגיוני היחידי שיעשו ביטוח חובה עם כיסוי רפואי בלבד או שיפוי מוגבל לפגיעות...

נדב42
07-08-16, 09:08
מה שחנן ומוצי אמרו. (אחרי קרוב ל-30 שנה על דו"ג)

רכיבה באופן קבוע בפקקים זו הסביבה הכי עויינת לדו"ג, וזו מלחמה על הכביש, לא פחות.
מהחסכון בזמן תקזז זמן התלבשות, התפשטות, וטיפול במנעולים
מהחסכון בדלק תקזז ביטוח וציוד
מהכיף של לעקוף את כולם בפקקים תקזז את ההזעה בקיץ, הקור והרטיבות בחורף

אז תעזוב אותך מהחישובים - אם מאחורי כל זה עומד חיידק מוסווה אז ממילא זה לא משנה - רק שמור על עצמך, תצטייד היטב וסע מאוד בזהירות
(אין לי נסיון על התלת-גלגליים, אבל אם אתה מתחיל על דו גלגלי, אני ממליץ בחום על דו"ש בינוני בתור התחלה - הרבה יותר בטוח מקטנוע, קל יותר בפקקים אבל פחות מפנק)

ואם זה לא החיידק, אז פשוט עזוב ...

ishc
07-08-16, 10:45
איזה זמן תקזז מללבוש בגדים ולהוריד?
כמה זמן כבר לוקח לכם לשים מעיל, כפפות וקסדה? חליפת סערה לשבועיים גשם שיש פה בשנה? זה נראה לכם שווה ערך לחצי שעה נסיעה מול שעה וחצי במקרה שלי?
אופנוע זה כיף ואם אתה נהנה ממנו זה אדיר אבל בין זה לבין חיידק... קטנוע 250 כמו ג'וימקס אקסאיבו וכו' אלו הסובארו DL ומיצובישי לנסר של הדו-גלגלי. אפורים, משעממים אבל סופר יעילים, שימושיים, נוחיםף אמינים וכו'...
לבן אדם שנוסע יום יום איזור השרון-ת"א ואין אפשרות להשתמש ברכבות אין ממש מה לחפש באוטו אלא אם הוא ממש שונא את עצמו.
עוד שניה תגידו שבשביל להכנס למשפחתומטית המשעממת צריך שיהיה לך איזה חיידק.

נדב42
07-08-16, 10:59
אוקיי צחי, לא התנסחתי בצורה מספיק ברורה.

אני לא טוען שדו"ג לא חוסך זמן, מי כמוני יודע...
אני רק טוען שזה לא אידיליה כמו שעשוי לחשוב מי שלא מכיר, ורציתי להציג גם את הצדדים האחרים.

רכיבה זה כיף, וזה נותן תחושה של חופש ואדרנלין הרבה יותר מאשר הג'יפים שאנחנו כל כך אוהבים כאן, ואני האחרון לשלול רכיבה על דו"ג.

אגב, את השגרה שלי (כפ"ס-ת"א) אני מקיים על אופניים ורכבת - זה לא חוסך לי זמן, זה גם מסוכן, אבל זה ספורט וזה כיף אז כוסאומו ...

zerez
07-08-16, 11:22
באמת עניין מאוד מסקרן.
למה האופנוענים משלמים כל כך הרבה בעוד הם מגזר מאוד בטוח וכמעט לא תובעים את חברות הביטוח...
ממש נשמע הגיוני שיעשו הפגנה ויבקשו שיוזילו גם להם.

ובלי הציניות -
הדבר ההגיוני היחידי שיעשו ביטוח חובה עם כיסוי רפואי בלבד או שיפוי מוגבל לפגיעות...
לפי ההגיון הזה סמיטריילרים צריכים לקבל פטור מביטוח כי מי שתובע את הביטוח הם אלו שנפגעים מהם.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

boaz avrahami
07-08-16, 13:18
לפי ההגיון הזה סמיטריילרים צריכים לקבל פטור מביטוח כי מי שתובע את הביטוח הם אלו שנפגעים מהם.

אם הם אחראיים לתאונות עם נזקי גוף אז הביטוח חובה שלהם משלם...
שים לב למחיר הביטוח לנגררים - כ 250 שח.

בעיקרון מצאו עודפי כסף בקופת המופרשת לקרנית ולכן הכסף הזה יחזור אל המבוטחים בדמות הוזלה בתעריפי הביטוח חובה למעט אופנועים שסטטיסטית כנראה למרות הביטוח היקר עדיין תובעים יותר מכפי חלקם היחסי.

six 4 life
07-08-16, 13:33
בועז - הידעת ש
• בתאונת מעורבות של רכב באופנוע -כ- 80% מהתאונות הן באשמת הרכב? כלומר הוצאות הביטוח אמורות לחול על ביטוח החובה של הרכב האשם
• הידעת שבגלל נתון זה חוקק חוק ההעמסה?
• הידעת שחוק זה לא מיושם, ולכן רוכבי אופנוע בישראל משלמים 300% יותר מבעל רכב?
• הידעת שמסכום הביטוח (כ- 6,000 ש"ח) רק 10% מועברים לקופות החולים לצורך "תיקון" שלנו במקרה תאונה? לאן הולך שאר הכסף?
• הידעת שבתאונת אופנוע נפגע בד"כ רוכב אחד, בעוד שבתאונת רכב נפגעים רבים יותר, ועלות התאונה יקרה הרבה יותר?
• הידעת שהכפלת כמות האופנועים בשנה תפחית את כמות ההרוגים הכוללת?
כמה מתוך ההרוגים מקרב הולכי הרגל נהרגו בגלל רכב, וכמה בגלל אופנוע? (רמז, 100% מההרוגים הם מפגיעת רכב).

הקשר בין הנתונים האמיתיים לבין מה שמפורסם בתקשורת לא קיים והכל ביד מכוון ועם מספרים לא קשורים למציאות, אבל לנו כמו ישראלים טובים לא מעניין את התחת מה שלא קשור לצרה הפרטית/ המגזרית שלנו והשיטה הזאת היא שיטה שבנו כדי שאף אחד מהמגזרים/קבוצות לא יוכלו להזיז דבר.
בשורה התחתונה אם וכאשר הרבה רוכבים יעברו למכוניות הגזירות פשוט יעברו לציבור הלא אהוד הבא (נחש מי...) אבל לא נלעס את הנושא הזה בשרשור לא קשור, רק רציתי לשים את זה פה.

חנן-ג'יפולוג
07-08-16, 13:48
אני מבין שכל האמצעים כשרים למען השגת המטרה: הוזלת הביטוח לאופנועים, (שגם אני בעדה), ובכל זאת, אני מציע להפעיל קריאה ביקורתית, כשקוראים את הגיגי מוטי מור בנושא הזה.
לענ"ד, כשבאים לגורמים הרלוונטיים עם אוסף הסטטיסטיקות התלושות הנ"ל, זה רק גורם להם להבין שיושבים מולם ליצנים, ולהתייחס בהתאם.

עדיף להשתמש בטיעונים טובים יותר, כמו עלויות מקבילות במדינות אחרות, נושאים חברתיים וכו', כי להשתמש באקטואריה כטיעון לצורך זה, זה גול עצמי.

אולי גם לעשות סוויץ' בצורת הרכיבה הקולקטיבית. זה יעזור, מכל הכיוונים. הגיוני מדי לקהל היעד הרלוונטי, אז זה לא יקרה.

boaz avrahami
07-08-16, 14:27
בועז - הידעת ש
• בתאונת מעורבות של רכב באופנוע -כ- 80% מהתאונות הן באשמת הרכב? כלומר הוצאות הביטוח אמורות לחול על ביטוח החובה של הרכב האשם
א. מאיפה הנתון הזה?
ב. מה ההוצאות היחסיות על אלו שכן נפגעים באשמת הרוכב (הוצאה כוללת של טיפול רפואי השיפוי בגין נזקים ונכות)?

• הידעת שבגלל נתון זה חוקק חוק ההעמסה?
אין לי מושג על איזה חוק אתה מדבר.

• הידעת שחוק זה לא מיושם, ולכן רוכבי אופנוע בישראל משלמים 300% יותר מבעל רכב?
• הידעת שמסכום הביטוח (כ- 6,000 ש"ח) רק 10% מועברים לקופות החולים לצורך "תיקון" שלנו במקרה תאונה? לאן הולך שאר הכסף?
שאר הכסף הולך לתשלום על פיצויים, הפרשה לקרנית ורווח לחברות הביטוח. למרות המחיר הגבוה כמעט אף חברה לא מעוניינת לבטח אופנועים בביטוח חובה אז כנראה שזה לא משתלם....

• הידעת שבתאונת אופנוע נפגע בד"כ רוכב אחד, בעוד שבתאונת רכב נפגעים רבים יותר, ועלות התאונה יקרה הרבה יותר?
הידעת שבתאונת אופנוע כמעט תמיד נפגע האופנוע הרבה יותר קשה מאשר בתאונת רכב?
הידעת שכמעט כל תאונת אופנוע נגמרת בתביעה כי האופנוען רוצה לדפוק חזרה את המערכת וככה הכדור שלג גדל...

• הידעת שהכפלת כמות האופנועים בשנה תפחית את כמות ההרוגים הכוללת?
על איזה בסיס הקביעה הנחרצת הזו מתבססת?

כמה מתוך ההרוגים מקרב הולכי הרגל נהרגו בגלל רכב, וכמה בגלל אופנוע? (רמז, 100% מההרוגים הם מפגיעת רכב).
גם הקביעה הזו נראית לי לא מבוססת אבל בכל מקרה, הרוג הוא הוצאה קטנה ביחס לפצוע ולכן השאלה הנכונה היא כמה פצועים יש מפגיעת דו גלגלי.
אם נחשוב על כל המופרעים שנוסעים על מדרכות/בניגוד לכיוון התנועה וחוצים בנסיעה פראית במעברי חציה אני חושב שהתוצאה לרעת הדו"ג.

הקשר בין הנתונים האמיתיים לבין מה שמפורסם בתקשורת לא קיים והכל ביד מכוון ועם מספרים לא קשורים למציאות, אבל לנו כמו ישראלים טובים לא מעניין את התחת מה שלא קשור לצרה הפרטית/ המגזרית שלנו והשיטה הזאת היא שיטה שבנו כדי שאף אחד מהמגזרים/קבוצות לא יוכלו להזיז דבר.
בשורה התחתונה אם וכאשר הרבה רוכבים יעברו למכוניות הגזירות פשוט יעברו לציבור הלא אהוד הבא (נחש מי...) אבל לא נלעס את הנושא הזה בשרשור לא קשור, רק רציתי לשים את זה פה.
שוב, הרבה סיסמאות בלי אסמכתאות או מחקר רציני שיתן להן תוקף.

גילוי נאות - אני נכה 30 אחוז מתאונת דו"ג (פגעתי ברכב) בשנת 1991.
תבעתי את חברת הביטוח וקיבלתי פיצויים גדולים כך שאני מכיר מקרוב את תרומתי לסטטיסטיקה וזה בלי לחשב את הרבים שרוכבים ללא ביטוח ונופלים על קרנית בהוצאות רפואיות...

חנן - אי אפשר להשוות נתוני ביטוח חובה לנתונים מחו"ל מהסיבה שבישראל ביטוח החובה מפצה נזק ללא חובת הוכחת אשמה ולכן כל מי שנפגע כמעט בלי יוצא מהכלל תובע ובשביל לסגור את התיק יקבל כמה אלפים.

ברוב מדינות העולם ביטוח החובה הוא צד ג נפש ולכן אין לרוכב שום אינסנטיב לתבוע את הביטוח.
ולכן ע"מ לשנות את עלויות הביטוח יש לדעתי לשנות לאופנועים את הפלת"ד (פיצוי לנפגעי תאונות דרכים) כך שיכסה הוצאות רפואיות בלבד לרוכבים ולצדדי ג'.
מעבר לכך שכל אחד יעשה לעצמו ביטוח תאונות מסחרי....

חנן-ג'יפולוג
07-08-16, 14:29
אתה מבין שבמצב כזה כל מי שנפגע רציני הופך לנתמך סעד, על חשבונך?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
07-08-16, 14:32
אתה מבין שבמצב כזה כל מי שנפגע רציני הופך לנתמך סעד, על חשבונך?

אתה שואל אותי?
למיטב ידיעתי זה ממש לא נכון
תאונות דרכים מוחרגות ואין עליהן פיצוי של ביטוח לאומי.
כמו שאין לך ביטוח רפואי(קופת חולים) על איברים שנפגעו וקיבלת עליהם פיצוי מחברת הביטוח.

תבדוק את הנתונים שלך.

חנן-ג'יפולוג
07-08-16, 14:34
לא צריך נתונים בשביל זה, כי אני לא מדבר על התייחסות נקודתית לגורם הנכות.
אני מדבר על אדם שלא יתפרנס ויפול על כתפי החברה.

boaz avrahami
07-08-16, 14:56
אדם לא מבוטח יפול רק על כתפי משפחתו ולא על כתפי החברה.
אין לו כיסוי רפואי / ביטוח לאומי ואם לא רכש לעצמו ביטוח מסחרי אז גם לא מסחרי ולכן מי שלא יהיה אחראי לעצמו ישא בתוצאות כמו שקיים כמעט בכל מדינות העולם ללא יוצא מהכלל.
רק 2-3 מדינות בצפון אירופה שמתיימרות להיות סוציאליות מנהיגות ביטוח חובה כמו בישראל.
שאר העולם הביטוח המסחרי מונע את המוטיבציה לתביעות סרק.

חנן-ג'יפולוג
07-08-16, 14:57
הנאיביות...

דרור ברלי
07-08-16, 17:12
מעבר גורף לדו"ג היה צריך להיות אינטרס של המדינה, כי הם חוסכים זמן, פקקים, דלק וזיהום אוויר.
אבל האינטרס שלה בדיוק הפוך.

1. המדינה מעודדת שימוש ברכב פרטי, שמכניס סכומי עתק בצורת מיסי קניה ומיסוי על דלקים. מכוניות שורפות הרבה יותר דלק מאופנועים, ולכן יש למדינה אינטרס להנציח את העומסים והפקקים. יישרף יותר דלק, הרווחים ממיסים יעלו.

2. הפוליטיקאים הם כמריונטות בידי טייקוני הביטוח. ביטוח החובה בישראל הוא מס, שהאזרחים משלמים לגוף פרטי שהמדינה חפצה ביקרו. חברת ביטוח לא עושה לכם טובה - היא עסק ומטרתה להרוויח. והמדינה דואגת לרווחי חברות הביטוח. מה לא ברור בזה?

3. ככל שהביטוח יילך ויתייקר, כך רבים יותר ייסעו ללא ביטוח. כבר כיום ההערכה הגסה היא שכ-40% מהקטנועים נוסעים ללא ביטוח בתוקף.

polar bear
07-08-16, 19:04
מה אתם אומרים, כחלון הודיע על ביטול מכונות ההימורים של הפיס. יש סיכוי שפניה אינטיליגנטית אליו בנושא זה תניב תוצאות?

boaz avrahami
07-08-16, 19:09
דרור, איך מה שאתה כותב עולה בקנה אחד עם הפחתת המיסוי על דו״ג?

אם סעיף 2 שלך היה נכון כל חברות הביטוח היו שמחות לבטח את האופנוענים הטיפשים שמשלשלים לידהם הון עתק, לא?
והרי במציאות אף אחת כמעט לא מוכנה ושולחים את כולם כמעט להישחט בפול.
איפה ההגיון?

תפסיקו לדבר מפוזיציה ותתחילו להפעיל את השכל.

חנן, אקבל את הנאיביות כמחמאה כי לרוב חושבים עלי הפוך

boaz avrahami
07-08-16, 23:10
ארז,

בהמשך לטענותיך מצ״ב רק מהיום 2 תאונות שבהן פגע אופנוע בהולך רגל.
קצת מקלקל את הסטטיסטיקה שלך... [emoji6]

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/9b0c5d747546b0165a6dac25c2eed255.png

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/b7cb80ce8444a8489f9f834480883047.png

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/42a3a9f0c888e6d6f87c0cce7a0a878a.png

shmulikbg
08-08-16, 01:52
זו אותה התאונה, בועז..:)

boaz avrahami
08-08-16, 09:26
השלישי היה אמור להיות על ת.ד בחדרה אבל זה נעלם לי.

בכל מקרה בכדי להמחיש את טענתי שאופנועים מעורבים ופוגעים בבני אדם מלבדם די בלעשות גוגל על אופנוע והולך רגל.
לא חסרות תוצאות...

אגב, כשאני רכבתי ופגעתי ברכב, אני הייתי הנפגע היחיד.
יום אחד קיבלתי זימון למשפט בבית דין לתעבורה וסעיף האישום : פגיעה של ממש באדם....
אני הייתי הפוגע והנפגע

boaz avrahami
08-08-16, 10:02
והנה השני מאתמול

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160808/149fe9beb3facbc2138f51b9afbe5368.png

דרור ברלי
08-08-16, 18:27
לא הורידו מיסים על כל הדו"גים, רק על קטנועי 125.
הורדת המיסוי התמסמסה בכיסי היבואנים. אני לא רואה קטנוע שהוזל משמעותית.

ובינתים הביטוח שלהם הולך להתייקר. כבר עכשיו אתה תשלם על ביטוח חובה לשנה אחת סכום ששווה לבערך 25%-30% מערך הקטנוע החדש. זה טירוף. לא כל קטנוע שאתה רואה הוא בבעלות חברה שכל הוצאותיו מוכרות ומקוזזות ממס הכנסה. רוב רוכבי הקטנועים הזולים הם אנשים פרטיים ו/או סטודנטים. מאיפה מביאים סכומים כאלה?

מזכיר קצת את הכניסה בתשלום לחופים. אתה לא משלם על כניסה לחוף אלא על החנייה. יופי חי.

אתה מבין אי ךזה? ליד הג'יפ עומד בחניון שלי טוסטוס 50 סמ"ק ישן.
עלה לפני שנה 1000 שקל.
ביטוח חובה בלבד עבורו עלה עד היום 1500 שקל בערך (רוכב בן 50 ללא תביעות/תאונות בדו"ג)
בשנה הבאה כבר יעלה 1800-1900 שקל. רק ביטוח חובה!
לצורך השוואה - ביטוח החובה של הסופה - 1100 שקל.

זה הזוי.

אז נכון שרוכבים הם אוכלוסיה בעייתית. נפגעים בתאונות כל הזמן וצריך לשקם ולפצות אותם. אב להמחקר שערך משרד התחבורע בכבודו ובעצמו קבע שבכ-80% מתאונות הדו"ג-רכב, אשמים נהגי המכוניות?.... אז מה רוצים מהאופנועים?

את חברות הביטוח זה לא מעניין. מביטוחי חובה לאופנועים הם מרויחות פחות ולכן "לא מוכנות להתעסק בזה". אתה מבין מה קורה כאן? ביטוח חובה אינו מוצר שהן צריכות לרדוף אחריך ולשכנע אותך לרכוש דווקא מהן - זו המדינה שמחייבת אותך לרכוש אותו!!!.... זה כבר לא מוצר אלא מס. ומכיוון שהמדינה דואגת בנדיבות לפרנסת חברות הביטוח - אז במטותא שתחייב אותן לבטח אותך ולא לשלוח אותך לפול.

ואם יש למדינה אינטרס שייסעו על דו"גים, אז שהרווחים הגדולים מביטוחי חובה על רכב יסבסדו, ממשך כך - את ביטוח החובה הפחות מרויח על אופנועים. וככל שייסעו בערים יותר דו"גים ופחות מכוניות, כך גם יהיו פחות תאונות - וזה גם יהיה טוב יותר לחברות הביטוח, לא?.... קל מאוד להבין את זה מהמחקרים של משרד התחבורע בכבודו ובעצמו.

אממה? מה עוזר לסטודנט תפרן, שהוזילו קטנוע חדש מ-20,000 שקל ל-19,000? אב להוא רוכש כלי משומש בנגיד, 5,000-8,000 שקל, שהמחיר שלו כלל לא מושפע מהוזלת המחיר המדוברת, ועכשיו מייקרים לו את הביטוח ב-1000-2000 שקל?...

ובכלל - את ביטוח החובה לכל סוגי כלי רכב היה ראוי לבטל כבר מזמן. רעה חולה. צריך לגלם אותו בתוספת של חצי שקל למחיר הדלק שתשולשל לקופת משרד האוצר. הכי פשוט. נפצעת? פגעת במישהו? שהמדינה תשלם על הטיפול והשיקום. ביטוחי רכוש/צד ג' למיניהם כל אחד יעשה כפי יכולתו/הבנתו.

boaz avrahami
08-08-16, 18:55
אז תסביר את זה

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160808/f2451f3134a55c5daf15f5deccd932f4.png

שים לב למשל בכמה נחתך המחיר שך הימאהה WR450.

לגבי ביטוחי החובה אנחנו חושבים די דומה. כבר כתבתי זאת בתגובותי הקודמות וכוניתי נאיבי על ידי חנן.

צריך לישר קו עם העולם המערבי בנושא הזה

six 4 life
08-08-16, 19:12
נכון להיום בבוקר יש ידיעות בסיסיות שהעליה במחירי הביטוח לאופנועים ככל הנראה מבוטלת, אבל יתכן וגובה הפיצוי ישתנה לרעה.
אז מה היה לנו פה, נסיון להעלות את המחיר או מהלך עסקי של חברות הביטוח?
השורה התחתונה מהסיכום שפורסם היום ועדין לא מפורט הוא שעלויות הביטוח לאופנוע ישארו כמו שהם (בשמיים) אבל מעכשיו ואילך הפיצוי לנפגעים יהיה נמוך יותר.
כלומר - אתה חייב לשלם אותו דבר (תגיד תודה שלא העלינו), תקבל פחות אם חלילה תפגע, והכל בחסות החוק (אתה חייב לקנות את הביטוח הזה, זה לא לשיקולך).

boaz avrahami
08-08-16, 19:29
אתה חייב לרכוש את הביטוח אבל לא חייב לקבל פיצוי עצום על נזקים שגרמת לעצמך או פיצוי קטן על כל שריטה.
דואגים שיהיה לכם כיסוי רפואי ואיזה פיצוי סביר ובמקביל ביטוח על נזקי גוף אם דרסתם הולך רגל.
סידור יותר מאשר הוגן לדעתי.
במקומכם הייתי גם מבקש להעמיק את ההנחה ולהקטין את הפיצוי.
תטענו שזה יגדיל את אחוז המבוטחים ויקטין את כמות הד״וג שנוסעים ללא ביטוח.

כל אחד יקנה ביטוח מסחרי בהתאם לפרופיל הסיכון/ גובה הכיסוי ועומק הכיס.
אני בטוח שזה גם ישפר את כמות הנפגעים באורח פלא

six 4 life
08-08-16, 19:39
אין לי בעיה שלא יהיה פיצוי כלל, במידה והביטוח הוא רשות ולא חובה. אין לי בעיה לעשות ביטוח תאונות אישיות באופן פרטי לחלוטין, במידה והחובה שלי יהיה יותר זול ממכונית ממוצעת שהנהג שלה וכל הנוסעים איתו מבוטחים בביטוח עם טיפולים רפואיים ופיצוי מלאים.
המצב הנוכחי הוא שמחייבים אותי לשלם פי 4 מרכב על הכביש על אותו ביטוח עם אותם תנאים, ועכשיו גם מכריחים אותי לקבל פחות.
לא רוצה לפצות רוכבים - אין בעיה, תהפוך את הביטוח לפרטי ולא חובה.

boaz avrahami
08-08-16, 21:39
ארז ידידי,
למרות שאני אוהד את תחום הכידון, קשה לי להסכים עם הימדות שאתה ודרור מציגים.
הם לא מגובות בנתונים וכשבודקים את הנתונים ומחברים אותם יחד נראה שאתם סתם מקטרים.
תלחמו על תרבות הרכיבה שתביא לפחות נפגעים...
תלחמו על שינוי שיטת השיפוי של ביטוח החובה לרוכבים על מנת להוזיל את מחירי הביטוח...
אלו דברים לגיטימיים מבחינתי אבל לבוא ולילל שדופקים אתכם עם התעריפים ולהעלות טיעונים מצוצים מהאצבע זה לעשות צחוק מהעבודה וכך גם התוצאות שתשיגו.

תרשה לי להציג בפניך את הנתונים על פי מחקר הכנסת.
אלו הנתונים שעומדים בפני מקבלי ההחלטות.
המחקר נראה מאוזן ויסודי ואתה מוזמן לנסות לערער עליו.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160808/18be520eff96b3fe22cf5338e14b71a9.png

https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02390.pdf

zerez
08-08-16, 22:30
אין שום ספק שרוכבי אופנועים נפגעים מכל תאונה קלה, אבל כמה מתוך התאונות נגרמו באשמת נהג הרכב?

חנן-ג'יפולוג
09-08-16, 02:28
אתה רוצה את האמת, או את הבולשיט הרשמי?
כי האמת רחוקה מאוד מהנתונים הרשמיים.
כשאופנוען מצמצם את מרווח הטעות לכמעט אפס של שותפיו לדרך, על ידי היצמדות מאחור ומהצדדים, בעקיפה מימין (גם של רכבים שנמצאים בתהליך של החלפת נתיב תוך כדי איתות ימינה), בנסיעה מהירה שמתעתעת בהערכת המרחק של השותפים לדרך, ובאי-לקיחה בחשבון את היותו כמעט בלתי נראה ואת פגיעותו, אז כששותף לדרך טועה, הוא זה שמואשם בנתונים הרשמיים, אבל האופנוען הוא הפצוע או ההרוג, והוא-הוא, לטעמי, האידיוט הגדול והאשם האמיתי במצבו.
אין צורך במחקר סטטיסטי כדי לזהות מגמה ברורה של אופנוענים שלא שומרים על מרחב המחייה שלהם נקי, ועל מתן מרווח טעות מספק לסובבים.
לצערי, גם אני חטאתי בכך בעבר הרחוק, ושילמתי.
גם במקרה שלי נהג המכונית יצא אשם לפי הדו"ח של בוחן התאונות, אבל בראייה שלי, אני הייתי האידיוט שלא שמר על עצמו.
אני יכול לומר, באופן ודאי, שבסגנון הרכיבה שלי היום, לאחר החלפת סוויץ' בראש, אם אקלע לסיטואציה זהה בדיוק, לא תתרחש תאונה.
הנהג יעשה בדיוק את אותה טעות, ואני אאפשר לו אותה, בלי שמישהו ישלם מחיר.

boaz avrahami
09-08-16, 10:03
מסכים לגמרי עם מה שחנן אומר אולם מוסבר במחקר משהו שהפתיע אותי ואפילו כתבתי את ההפך באחת התגובות הקודמות...

בגלל העדר חובת הוכחת האשמה כל אחד תובע את הפוליסת ביטוח שלו וחברות הביטוח לא יתקזזות בינהן על הסכום אם המבוטח שלהן לא היה אחראי לתאונה.
לפיכך, פרופיל הסיכון של הרוכבים אכן מזדהם גם אם הם לא אשמים .
הומצא מנגנון התקזזות צולבת כזה על מנת להקל על נזקי מבטחי האופנועים והותר להם להעמיס בהצלבה עד 8 אחוז בעוד שנכון לעת כתיבת המחקר הן העמיסו רק 4 אחוז.
שוב, הרעה החולה היא מבנה חוק הפלת״ד והעניין שהוא כה שונה מביטוח מסחרי.

כדאי להזכיר נתון מהדוח-
85 ממבוטחי הפול הם אופנועים.
הפול מפסיד בגללם הון עתק שמסובסד על ידי שאר מבטחי הרכב כך שאם יש טענה שפוגעים בהם שלא באשמתם הרי שהפיצויים שלהם מגיעים גם מכיסי שאר המבוטחים

דרור ברלי
10-08-16, 04:00
ההתייקרות בוטלה. (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4839484,00.html)

השר מבין כנראה שלציבור נמאס כבר מהמשחקים האלה.

zerez
10-08-16, 08:33
שיטת העז.
לא מזמן התפרסמו הגזרות של 2017 ואז השר ה"חברתי" הנחמד ביטל את אחת הגזרות והעם היושב בציון הריע לו.

דרור ברלי
10-08-16, 09:01
הוא לא נחמד. הוא בעיקר אובד עצות.
ועכשיו הוא מטיל גזרות חדשות.

-->