PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה רמת העבירות של סמוראי בבוץ?

Jeepy
13-11-05, 12:56
שלום ידידים יקרים ,

היה לי CJ שהיה מן הסתם עביר בכל מקום .בגלל בעיות אובייקטיביות עברתי לסמוראי .איך הוא בשטח סלעי ובעיקר איך הוא מתנהג בבוץ ?

נתונים :

1) גלגלים 215 50/50 .
2) הגבהה .

כל השאר סטנדרטי .

יוני

**הכותרת נערכה, אנא השתדל לתת לנו מידע על תוכן ההודעה בכותרת.**

אלון_ק
13-11-05, 17:35
יוני,

בהשוואה לסיקס, סמוראי מפסיד בכל הקטגוריות. אם יש לך צמיגי כביש (ויש לך צמיגי כביש כשזה נוגע לבוץ) על אחת כמה וכמה שהוא לא יהיה עביר במיוחד.
להגבהה אין שום תרומה משמעותית, אם בכלל, לעבירות הרכב.

הוא עדיין עביר מאוד ביחס למה שהושקע בו כלכלית, זה כן...

גיא
13-11-05, 18:24
אתה אל תזלזל בסמוראי !

:twisted:

suzuki127
13-11-05, 20:39
באמת אלון אני מתפלא עליו מאד אתה שנוהג על סמוראי ואם אני לא טועה משבח אותו פיתאום מזלזל בו?!?!?! :? מה קרה???
מניסיוני האישי של שנה שעברה הייתי עם צמיגי כביש מידה 195 והסמוראי עבר יפה בבוץ אומנם החליק הרבה אבל לא שקע. עכשיו עברתי למידה 205 50\50 ומצפה ליראות מה הוא מסוגל ויש דגש על זה שהוא גם ללא הגבהה וללא שיפורים.

אלון_ק
13-11-05, 21:07
צביקה, גם סמוראי עם צמיגי 49 שוקע ונעצר. זה רק פונקציה של כמה בוץ יש.

עבירות רכב איננה עניין של שיקול דעת ולעיתים נדירות היא נושא שנתון לויכוח אמיתי; היא נושא פיסיקלי כמעט לגמרי, שיש לו מרכיבים בסיסיים מאוד. המרכיב הראשון וככל הנראה העיקרי ביותר הוא גודל הצמיג. רכב שנוסע עם צמיגים של עגלת סופרמרקט לא יהיה עביר לעולם; רכב שנוסע עם צמיגי כביש בבוץ חי בסרט.

אתה יכול להחליט שהעבירות מספקת עבורך, שבתנאים שאתה נתקל בהם הרכב מספק את הסחורה, אבל זה לא משנה את העובדה שסמוראי, על כל יתרונותיו (שמתבטאים בעיקר בעלות/תועלת, אגב) איננו רכב עביר. הוא פשוט קטן מדי, חלש מדי, עם בסיס סרנים של סקייטבורד וצמיגים של עגלת סופרמרקט. מפסיד כמעט בכל קריטריון שמעניק יכולת עבירות לרכב.

אין בכך כדי לומר, כפי שרמזתי קודם, שהוא לא מספק. הנקודה החשובה כאן היא שיש משהו שאפשר לעשות כדי לשפר את העבירות של הרכב - בבוץ במיוחד - והיא להחליף לצמיגי שטח מלא ויפה שעה אחת קודם.

חנן-ג'יפולוג
13-11-05, 22:03
אלון, הנסיון שלי דווקא מראה שסמוראי וויטרה לא פחות טובים בבוץ מסיקס, בתנאי כמובן, שהסרן שלהם לא יושב על הקרקע בין שני קוליסים עמוקים. אפשר לנסות להסביר את זה בכך שאני חרא נהג, או הג'יפ שלי דפוק, או שאולי המשקל הקל שלהם מונע מהרכב לחפור לניו זילנד.

תמונה דומה רואים גם בחול עם ויטרה וסיקס.

חול ובוץ אלו שני סוגי קרקע שבהם העניין של כמה הקרקע יכולה לתמוך במשקל הרכב בלי לקרוס הוא מהותי.

אלון_ק
13-11-05, 23:09
תן לי שלושה סמסטרים, אני אוכל להגדיר לך את זה במדוייק. כרגע אני יכול רק לצטט את המרצים של עבירות קרקע, שטוענים כי רכב במשקל טון עם בסיס סרנים של 80 אינץ' לעומת רכב במשקל טון וחצי עם בסיס סרנים של 104 אינץ' וצמיגים גדולים ב20% אמור להיות עביר יותר משמעותית בכל תוואי קרקע.

סופה ממוצעת (סיקס, אותו דבר, אני פשוט שאלתי על סופות) שוקלת 10% יותר מבחינת הלחץ שהיא מפעילה על הקרקע יחסית לסמוראי, הטענה הרווחת אצלהם היא שבין ההספקים הגבוהים בהרבה לבין הבדלי הצמיג, סופה אמורה להיות מסוגלת לפתח עבירות טובה יותר בכל תוואי שטח.

לגבי הדוגמאות האמפיריות... יש לי בעיה גדולה איתם. הם מורכבות ממשתנים רבים מדי, אין שם שום יכולת לדייק. פאג'רו יעבור איפה שיונימוג ישקע לפעמים, ולהפך, למרות שברור לכולנו שהיונימוג עביר יותר ככלל.

חנן-ג'יפולוג
13-11-05, 23:40
סופה ממוצעת (סיקס, אותו דבר, אני פשוט שאלתי על סופות)

בין סופה לסיקס יש הבדל של 70 כוחות סוס.

יחס ההספק/משקל של סיקס יחסית לסמוראי הוא לא טוב בהרבה משל סמוראי, אם בכלל.

לגבי הערך של דוגמאות אמפיריות, מסכים איתך, אבל לאור הנסיון שלי , שכולל לפחות שני טיולים שונים עם בעלי סמוראים שונים, עם נעילה אחת, כשאני עם שתיים, אני לא הייתי קובע בפסקנות שסיקס עדיף על סמוראי בבוץ.

ערן המסוקס
14-11-05, 00:51
מנוע של סופה אמנם גמיש הרבה יותר ובעל נשימה טובה יותר בטורים גבוהים, אבל בטורים בינוניים ובעיקר בנמוכים מנוע 258 חזק יותר.

חנן-ג'יפולוג
14-11-05, 07:01
ערן, תוכל להראות את המספרים של מה שאתה אומר? כמה מומנט בכמה סל"ד?

אל תספר לי על סל"ד שיא המומנט. את זה אני יודע. אלא דוגמאות של מומנט בכמה סל"דים מייצגים.

dizza man
14-11-05, 07:59
אלון החלטת להשמיץ סמוראים גיבורים? אני יראה לכם למה נקסוס חושב שסמוראי חרא בבוץ!

מי גרר אותך? סמוראי עם 215? :twisted:

http://img320.imageshack.us/img320/1065/rb87zftz20fw.jpg

dizza man
14-11-05, 08:16
סמוראי זאת החיה הכי עבירה בבוץ שים לה נעילה אחורית והגבהה קלה ואפשר לנפנף לשלום לסיקסים וסופות שתקועים עמוק בבוץ ואתה עובר לידם ולא מבין איך הם נתקעו??

אלון_ק
14-11-05, 09:10
כפיר, שמור על רמת הדיון. הכרזות אגו ישראליות לא מקדמות אותו לשום מקום.

התמונה ההיא היא דוגמא רעה מאוד, כפיר. היא מצולמת מאותו מקום שבו מחלצים אותי, כי אף אחד לא יכל להגיע מספיק קרוב מאחורי כדי למשוך אחורה או קדימה, רק מהצד. אבל הסמוראי שלי הוא לא דוגמא לזה, כמו שגם שלך לא; לשנינו יש מרווח גחון גדול בהרבה מלסופה/סיקס/דיפנדר עם אותם צמיגים, כי יש לנו סרנים קטנים מאוד. קח סמוראי סטנדרטי, כמו השלושה שטיילו איתי באותו יום, תשווה אותם לסופות. ההבדל בינם ובין רכב אמיתי הוא שאת העליה שהיה צריך לעלות כדי להגיע לישורת לפני איפה שהאוטו שלי בתמונה הם לא יכלו לעלות בכלל... האנמיות הנוראית יחד עם חוסר המשקל פגעה בהם גם שם.

התמונה מצולמת בשבילי הטנקים של אלייקים, למי שרוצה למצוא בוץ חד סטרי.

גיא
14-11-05, 09:40
אלון,

סופה זה באמת לא אוטו שאוהב בוץ.

ניסיתי פעם עם הסופה של הד שהיתה משופרת למדי כולל נעילות ARB קדימה ואחורה וצמיגי בוץ חדשים לגמרי.

סוג של משקולת.

אלון_ק
14-11-05, 10:26
אבל ממתי בוץ הוא בריכה אחת עמוקה? בוץ הוא בסה"כ כיסוי של תוואי השטח המוכר לנו מחיי היומיום בשכבה חלקלקה, לעיתים עמוקה, של חומר. נניח ואתם צודקים וסמוראי אכן עביר יותר עבור בריכה עמוקה מאוד, עדיין יש את כל שאר תוואי השטח - מדרגות בתוך בוץ (בסיס סרנים), בריכות עם 5 מטר לפניהם להאצה (או עליה עם כלום לפניה להאצה), סלעים מכוסים בוץ (רמה"ג) וכד'. בכל אלו הסמוראי יפסיד, שכן הוא חלש מדי מכדי לפתח מהירות גבוהה ע"פ שטח האצה קטן, קטן וחלש מכדי לעבור סלעים עם או בלי בוץ, בעל בסיס סרנים קטן מדי למדרגות...

אני לא מסכים עם האבחנה שסמוראי עביר יותר בבוץ. בוץ לא משנה את התנאים הבסיסיים שנרשים מרכב ע"מ שיוכל להיות רכב עביר, הוא פשוט מציב מקרה אחד יוצא דופן עליו כולם מדברים - בריכה אחידה, עמוקה. אפילו במקרה הזה הסמוראי מפסיד אם אין לו מקום להאיץ לפני הבריכה (בעיה שלסופה אין, לדוגמא).

ביום ההוא באלייקים, איפה שצולמה התמונה, זה הודגם באופן נהדר. הרכבים היחידים שעלו את העליה הקשה בדרך היו סמוראים עם יחסי העברה (גם זה, בהילוך 3 ובצריחת מנועים), GV חזקה בהרבה, דיסקברי בנזין וסופה. זו המשמעות של בוץ, לא בריכה אינסופית כמו השביל שהרכב שלי מצולם בו; סדרה של תוואי שטח משתנים שלכל אחד נדרשות יכולות קצת שונות, כאשר הסמוראי מפסיד בכולם להוציא את הבריכה העמוקה (וגם זה רק בתנאי שיש לו מספיק מקום להאיץ, מה שסופה יכולה לעשות בהרבה פחות מרחק).

גיא
14-11-05, 10:58
אלון יקירי.

אתה קשקשן ברמה בין לאומית.

מאז שהתחלת ללמוד במקום בו הישרים ניפגשים עם העקומות. אתה נהיית פלצן וטכנוקראט בלתי ניסבל.

לא כל החיים ניתנים לישום במשוואות ממדרגה חמישית.

ולא כל הבעיות בחיים ניפתרות עם דיסק 9".

וגם ההבטחות שלך לא שוות כלום..... ( ע"ע קפה - כן הנה אני כבר חוזר לצפון ... )

עוד משהו מעליב במיוחד. גם הנסיון שלך עם הסמוראי לא משהו. כשהיה נורמאלי - לא ידעת לנהוג ואחרי זה לא היית בארץ. כשחזרת לארץ שינית אותו בלי סוף. ואז כשהיה שונה לא נסעת כי לא היה לך זמן וכסף.

עכשיו יש לך מפלצת שלא יכולה להשליח על שום רכב בארץ. בטח לא סמוראי.

ולפני שתקפוץ. הנסיון שלך מהצבא גם לא שווה כלום כי זה לא רכבים נורמאליים.

נכון הבוץ הוא אוסף של מליון תוואי שטח וככה גם המדבר והסלעים.

אין שום אוטו שהוא הכי טוב בהכל ( אבל יש כאלו שגרועים בהכל )

ו.. אל תשכח לקחת את הכל בקלות. זה ניכתב מתסכול :evil:

gily2k
14-11-05, 12:16
אלון ,
מספיק שהמשוואה של תנאי השטח היא אינה דיפרנציאבילית (כלומר הנגזרת אינה אחידה בנק')

מספיק לך אפסילון קטן להפוך את הכל :)

והדוגמה הכי טובה , גם משוואת המהירות לפי זמן ומרחק המוכרת לכולנו אינה עובדת במציאות משום שהכביש אינו גרף לינארי ישר

תהנה ,

המהנדס
14-11-05, 12:38
יש לי נוסחא:

השירשור הזה = (בולשיט + אגו) X (ישראלים) / (סוזוקי+סמוראי) X (סופה+סיקס) =

אף אחד באמת לא יודע מה עביר יותר כי אין משוואה לתנאי שטח ובתכלס זה לא כל כך משנה כי לכל אחד יש את החבילה שלו שהיא אף פעם לא סטנדרטית (זה כולל נהג) ואם הוא יכנס לבוץ עמוק הוא צריך מגפיים גבוהים - ועדיף שעה אחת קודם.

:lol: :lol: :lol:

סוזי המשתוללת
14-11-05, 13:21
תשאל את החבר'ה של אספיר שהשקיעו כמעט 200000 ש"ח בסופה עם צמיגי 35 מה הם חושבים על הסמוראי :twisted:
הם יותר אובייקטיבים ממך נקסוס
זה ששינית את היוזר לא עושה אותך מבין גדול יותר וזה שאתה לא יודע לנהוג לא עושה את הסיקס עביר יותר
איך אתה מסביר את העובדה שסמוראי שוקל טונה וסיקס/סופה 1.2 טון
מאיפה הנתונים האלה ?
אני יודע שסופה/ סיקס גם פתוחים שוקלים מעל ל1.5 טון שזה 50 % יותר משקל אבל רוחב הצמיג לא רחב ב50% מה שאומר שעדיין יש לסמוראי יתרון בציפה שלו על פני הבוץ
סופה מקורית מגיעה עם 235 וסמוראי עם 205 עכשיו תמדוד לשניהם מרווח גחון בביצים ותתחיל לצחוק/ לבכות וכו'
חוצמזה תראה לי עוד אוטו שכשאתה שוקע לבד אתה יכול להתנדנד בתוכו על מנת להעביר משקל מצד לצד ולשפר אחיזה ובסוף גם לחלץ את עצמך :twisted:
חוצמזה שסיקס עולה פחות מסמוראי והבדלי צריכת הדלק לא משמעותיים אז עשה טובה קנה אחד ועבור פורום :twisted:
בוגד :P

סוזי המשתוללת
14-11-05, 13:22
אל תתפלא עם האוטו שלך לא יניע היום
להבדיל ממך יש לו נשמה :P

סוזי המשתוללת
14-11-05, 13:24
ג'יפי
תוריד הרבה אויר בלי לפחד
8 psi זה לחץ נורמלי בסמוראי מכיוון שאתה מתחיל מ20 כך שזה קצת יותר מ50%
אני מבטחי לך שמעט מאד מקומות יעצרו אותך גם בחול וגם בבוץ ואפילו בסלעים

barak4*4
14-11-05, 13:28
אל תתפלא עם האוטו שלך לא יניע היום
להבדיל ממך יש לו נשמה :P

ליפאני אין נשמה!
תפתח במילון למכונאים תחת הערך נשמה ותראה את זה:
" שם נרדף לרכב אירופאי, במיוחד בריטי או איטלקי, הנוטה לבלות את רוב ימיו על הליפט ולא על הכביש / שטח"....

אני יודע מה אני אומר, יש לי אלפא ובנוסף תביט בחתימה שלי.
אין חכם כבעל ניסיון. :twisted:

סוזי המשתוללת
14-11-05, 13:30
גיא
מה אתה מדבר על הצבא שלו ?
איך הוא יודע איזה אוטו יותר חרא בבוץ ?
לפי כמות רצועות הגרירה שהוא ניפק באפסנאות? :lol:

חוצמזה מי שיסתכל טוב בתמונה של כפיר ייראה שלבןאדם אין משג בנהיגה :twisted:
גוררים אותו והוא מקשה על הרכב הגורר :wink:

המהנדס
14-11-05, 13:59
גיא יש לי בבית מכוניות שמגדירות את ה"נשמה" לפי מה שאמרת,
רק שהנשמה זה בבן אדם שמטפל בהן וסוזוקי סמוראי שונה בקטע הזה מרכבים אחרים -
תשאל כל מי שהיה לו אחד (אפילו בעבר הרחוק) והוא יאמר לך את זה , גם אני חשבתי שרק לרכבים קלאסיים (אמיתיים ,לא אלפה מצ'וקמקת משנות השמונים) יש נשמה -
נראה לי שאתה צריך לשנות את ההגדרה שלך :wink: .

המהנדס
14-11-05, 14:00
כמובן שהתכוונתי לברק ולא לגיא :oops: .

אלון_ק
14-11-05, 15:58
חלאס, מי שרוצה נשמה שילך לבוב מארלי.

טונה וסיקס/סופה 1.2 טון
1.5, למה 1.2?

אני יודע שסופה/ סיקס גם פתוחים שוקלים מעל ל1.5 טון שזה 50 % יותר משקל אבל רוחב הצמיג לא רחב ב50% מה שאומר שעדיין יש לסמוראי יתרון בציפה שלו על פני הבוץ
סושי, המשקלים הם לפי הספר. היחס בין המשקלים לרוחב הצמיג, שהוא הקובע כמה לחץ מפעיל רכב על קרקע, הוא 10% לסופה. עם זה אתה בחיים לא תוכל להתווכח...

התחרויות שלך הן הדוגמא האחרונה לעבירות הרכב שלך. בכל בירכת בוץ יש המון מרכיבים להתחשב בהם, אז בתחרות שלמה ועוד כזו שמתבססת על יכולת נהג, יכולת צוות, סוג כננת ועוד מיליארד משתנים אחרים? לא, חביבי, אתה רק מוכיח שאתה, עם הצוות שלך, מעולים. לא פחות, לא יותר.

אתה עוד טוען בשיא הרצינות שהסמוראי שלך, עם צמיג 29'', שווה יותר בבוץ מהסופה של אספיר עם ה35 שלהם? צא מהסרט. זו בדיוק ההוכחה לזה שהתחרות לא מודדת עבירות רכב בלבד, אלא גם שילוב של יכולת צוות.

קחו סמוראי, קחו סופה, שימו את שניהם ב20 קמ"ש ותכניסו את שניהם לבריכת בוץ בעומק נתון שזהה בשתי הכניסות. הסמוראי מגיע רחוק פחות.
בשטח (מציאות) יש מיליון ואחד משתנים; מספיק שפרמטר אחד יהיה שונה מזה של המעבדה כדי להפריך טענה ולכן עבירות רכב בשטח נתון איננה נמדדת לפי פרמטרים בודדים, אלא לפי מעטפת ביצועים. ככלל, סמוראי לא אמור להיות עביר יותר מסופה; מהלך מתלה לא אמור להיות יעיל יותר מנעילת דיפ' ורכב עם צמיג קטן לא אמור להיות עביר יותר מאותו רכב עם צמיג גדול. השאלה שצריכה להשאל היא לא האם הקביעות האלו נכונות (הם כן, הן תוצאות פיסיקליות שמגובות ע"י עשרות ניסויים), אלא האם האנומליות תואמות את הצרכים והתוצאה הכוללת מספקת את הדרישה.
אבל אם אתם רוצים להשוות סמוראי לסופה בבוץ, אתם לא יכולים לקחת דוגמאות אמפיריות. לוקחים את הרכב, מתקינים עליו מיליון ואחד חיישנים שמודדים הכל: יחס בין הספק לגרר, תאחיזה, חלוקת משקל, החלקה... עשרות פרמטרים (שאינני מכיר את כולם). עכשיו מגדירים את סוג הקרקע, לחות, אחידות, תכסית... (עוד עשרות פרמטרים שאינני מכיר את כולם). עכשיו משווים לבסיס נתונים קיים (היו מאות ניסויים כאלו, גם אם לא עם סמוראי וסופה) ומקבלים תוצאות. עד כאן, התיאוריה שלי תמיד תצא נכונה לחלוטין.
מכאן, אנחנו נכנסים להנחות. למה? כי ברגע שיצאנו מהמעבדה, אין יותר קרקע אחידה, אין יותר מעבדה. יש מציאות ובמציאות לא נוכל לעולם לקבל התקיימות תנאים כפי שאנחנו מציבים אותם. יהיה לנו עודף משתנים שלא נוכל לעולם לחזות מראש וכאן נכנסת ההנחה שלי (שאף אחד לא חייב להסכים איתה, כי היא לא עובדתית - היא מבוססת על תצפיות אמפיריות בדיוק כמו שלכם, בעיקר על רכבים שאני מטייל איתם, שזה כולל לרוב 3 סמוראים רגילים).

ההנחה שלי היא פשוטה: מעטפת הביצועים הכוללת של הסמוראי נחותה מזו של סופה בבוץ, משום שאפשר להתייחס לבוץ ככיסוי של תוואי שטח מוכר בו מעטפת ביצועי הסופה ידועה כעדיפה; הכיסוי אולי יצמצם את ההפרש, אבל בנקודות קריטיות (מדרגת בוץ, לדוגמא) ההפרש יחזור לסורו והסמוראי יכשל איפה שהסופה תמשיך. מאחר ומבחינתי "עבירות בוץ" איננה מתייחס רק לבריכות בוץ אלא לתוואי שטח שלם שמכוסה בו, יש ריבוי של נקודות כאלו, לכן הסמוראי מפסיד בהבט הכולל גם בבוץ.
אם אתם חושבים אחרת, זכותכם. אני לא קונה את זה. אמפירית, אני רואה מדי טיול בוץ עשרות מקומות שסיקסים, היילקסים וסופות עוברים שהסמוראים שאיתי לא (ואלו דווקא לא בריכות בוץ), כדוגמת המעבר הצר ליד עין השופט כשהוא מלא בוץ. היילקס משתולל עולה, סופה משתוללת עולה, סמוראי משתולל לא. רוצה לחכות לגשם ולהוכיח לי שגם סמוראי משתולל כן, סושי?

אלון_ק
14-11-05, 16:07
סליחה, ערבבתי מושגים. "מעטפת ביצועים" היא מה שנמדד על הרכב, נתונים שידועים ליצרן ולא מפורסמים בדר"כ, כמו יחס בין הספק לגרר, תאחיזה וכו'.

אני מניח שהבנתם למה הכוונה...

dizza man
14-11-05, 18:54
נקסוס אל תיפגע .. זה היה בהומור 8) אני רואה שהבוץ שם עמוק והקוליסים בגובה חצי מטר..
(אני הייתי עובר :wink: ) פשוט הצמיגים שלך לא מתאימים לבוץ עמוק ..

גיא
14-11-05, 19:45
ואלה .. הבחור באמוק :!:

אלון, מה זה היילקס משתולל :?: .. לא מצליח להבין את המושג הזה .....

אני למשל מנסה בכל כוח רגל ימין ומצליח להגיע ל2/3 העליה ההיא .. איפה שהניידת הגיחה.

זה משתולל :?:

ryanai
14-11-05, 19:59
אפשר לסכם את הדיון:

מה רמת העבירות של סמוראי בבוץ?
עובר בכל מקום עד שהוא נתקע :twisted:

אלון,
חלק גדול מהבעיה שאין דבר כזה "בוץ" יש הגדרות של קרקע ברמות שונות של ספיחת מים.
תוסיף לזה את הנושא של "תשתית" ובחירת ציר התקדמות ותגלה שאם סופה וסמוראי נכנסים לברכת בוץ - אין נוסחה בעולם שתגיד לך מי משניהם יגיע יותר רחוק...

בניגוד למדרגת סלע שניתן להגדיר את העבירות שלה כנוסחה פשוטה של 2/3 רדיוס הגלגל (בקירוב - זה כלל האצבע הצבאי) בוץ הוא הוא הרבה יותר מסובך (חשבת פעם על השפעת צורת הג'אנט על התקדמות של רכב ששקוע בבוץ ?) עם הרבה יותר פרמטרים ואם יום אחד מישהו יגלה את הנוסחא (לא שיש סיכוי שזה יקרה) לא בטוח בכלל שיתגלה שלסיקס יש יתרון על סמוראי בתוואי שטח שאתה מגדיר כבוץ. אין לזה תשובה כי נתוני הרכבים קרובים מידי לעומת השוני העצום שמציבים הפרמטרים של הקרקע עצמה והגורם האנושי מאחורי ההגה.

אל תיתן לפרופסורים מהטכניון להטעות אותך - יש שאלות שאין עליהם תשובה - גם לא להם...

אלון_ק
14-11-05, 21:06
אלון,
חלק גדול מהבעיה שאין דבר כזה "בוץ" יש הגדרות של קרקע ברמות שונות של ספיחת מים.
תוסיף לזה את הנושא של "תשתית" ובחירת ציר התקדמות ותגלה שאם סופה וסמוראי נכנסים לברכת בוץ - אין נוסחה בעולם שתגיד לך מי משניהם יגיע יותר רחוק...

אל תיתן לפרופסורים מהטכניון להטעות אותך - יש שאלות שאין עליהם תשובה - גם לא להם...
כל הרעיון של השוואה, רפול, היא לקחת שני רכבים בעלי תכונות שונות ולהכניס אותם לתוך תוואי שטח זהה. ספיחת המיים בקרקע ניתנת לשליטה אפילו עד רמת האחידות (ניתן ליצור קטע אחיד בספיחת המיים; הם שמים טפטפות בקרקע, חיישני רטיבות ושאר הפתעות שלא ממש הבנתי מה הם אמרו לי). על התשתית מתחת לקרקע המעבדתית ניתן לשלוט בקלות יתרה. בחירת ציר התקדמות, נהג ושאר משתנים תלויים מוצאים מהמשוואה, כי אחרת זה לא ניסוי השוואתי.

ג'אנט שונה? אתה הולך רחוק. מה עם סופה עם דנה 60 לעומת דנה 44? יותר קל לחיזוי וגם מזה התעלמתי. למה? כי זה אחד מהנתונים שמשתנים מרכב לרכב, כמו גם משקל הרכב; הסופה שלי לא שוקלת כמו הסיקס שלך, 100 ק"ג בהחלט עשויים להיות הבדל עצום. מה עם צורת השלדה?

כשמבצעים ניסוי כזה, שמים הרבה מאוד חיישנים על הרכב ומסיעים אותו על הכביש ליד המעבדה. מהנסיעה הזו הם שואבים את כל הנתונים על מקדמי הגרר וכד', אז משווים לבסיס נתונים. זו הפרנסה שלהם, הם דווקא יודעים גם יודעים לחשב את זה בדיוק מחריד; הבעיה נוצרת רק במציאות.

הטענה שסמוראי עביר יותר מסופה שקולה לזו:
סמוראי עביר יותר ממרכבה סימן 4, כי עבור מסלול טיול כמו נחל סדום סמוראי עובר בלי בעיה ומרכבה לא עוברת (צר מדי). ברור לכולנו שזו טענה מופרכת מיסודה, אבל היא נכונה לדוגמא הזו. במקרה של סמוראי וסופה, לא צריך ללכת לקיצוניות כזו; יש הרבה מקומות שסמוראי יעבור וסופה לא, אבל העובדה הבסיסית היא שברוב התנאים הסופה עבירה יותר, לכן בהכללה היא זוכה בכל התנאים בדיוק בגלל הטענה שלך, שאף אחד לא יכול לקבוע סופית מה קורה במציאות. אם ברוב המוחלט של תנאי מעבדה סופה זוכה - והיא זוכה - אזי גם במציאות.

זו ההנחה שלי. אתה יכול לא לקבל אותה, וודאי שלטעון שהיא לא נכונה או להפך, אבל היא כן, לכל הפחות, מבוססת על עובדות.

למי שרוצה באמת להתעמק בנושא עבירות רכב, אפשר לפנות למעבדה בפקולטה להנדסה חקלאית, אתם מחפשים את שייקה. (זה לכל הרפים שם בחוץ שרוצים לרדת לפרטי פרטים ולדעת כיצד מבצעים אותם - תרוצו אתם לשייקה לשאול אותו, למה אני צריך?).

אני סיכמתי את טענותי, התביעה נחה (בעיקר כי אם ימשיכו לשאול אותה על נושא בדיקות עבירות רכב במעבדות היא כבר לא תדע את התשובות ובסוף תצטרך לקחת קורס רק כדי לספק את הסקרנות שלכם). לדעתי כל הדיון מיצה את עצמו, אבל אם יש למישהו מה להוסיף - שיבורך.

אביב3
14-11-05, 21:26
:idea: אני מכריז בזאת על תחרות סמוראי vs סופה סטנדרטים ומשופרים נצא לטיולים ביחד בתנאי בוץ שונים, נסכם הכל בטבלה ולדעתי יותר טוב מאלף מעבדות
המפסידים מזמינים את הקבוצה המנצחת לעל האש ודרינק ובזאת נסגור את הויכוח :lol: :P מי מרים את הרעיון :?:

אלון_ק
14-11-05, 21:36
אביב, הרעיון יפה אבל קשה מאוד להרמה. אם אתה רוצה לבסס יכולת רכב במציאות, אתה עדיין צריך להוציא את הנהג מהמשוואה. אתה גם צריך קבוצה של רכבים, כדי שיהיה לך מדגם סביר. אתה צריך תוואי שטח מתאים, נאמר תעלת בוץ שדי שווה לכל אורכה, כדי שתוכל להכניס את הרכבים לתוכה ולתת להם מכשולים זהים, פחות או יותר, וכו' וכו'...

סתם לצאת לטיול לא מוכיח כלום (אבל רעיון טוב בלי קשר). אם זו הוכחה בשבילך, אז עזוב טיול - יש לך את סושי, לפי התוצאות שלו הסמוראי הוא רכב הבוץ הכי טוב שיש (מקום 3 בקטגוריית אדוונצ'ר, כשהוא סטנדרטי...).

asafk
14-11-05, 22:01
ולפי הנסיון שלנו, אלון, הסמוראי הסטנדרטי של יואב התגבר יפה מאוד על התעלה ה"קטנה" שהדיפנדר שלי נשאר בה כמה שעות טובות...

אסף. :wink: :wink:

אביב3
14-11-05, 22:38
אסף שלום מה זה שרשום אצלך" VW קמפר ריווירה (כנראה היחידי בארץ) 78... מחכה ל1.1.2008 "

asafk
14-11-05, 22:42
אסף שלום מה זה שרשום אצלך" VW קמפר ריווירה (כנראה היחידי בארץ) 78... מחכה ל1.1.2008 "

...זה משהו שלא קשור לדיון הזה (אבל אפשר להמשיך בה"פ)

אסף.

סוזי המשתוללת
14-11-05, 23:47
נקסוס
נראה לי שבקצב הזה הדיונים איתך הולכים להיות מה זה משעממים
אתה יודע מה ?
אני מרחם על המרצים שלך :P
אני כבר מתאר לעצמי מה אתה הולך לעשות בשטח של החקלאית :twisted:

נמרוד
15-11-05, 10:06
א. נקסוס צודק. צריך להגדיל את מערכת הקירור לראש אחרת ילך לו פאקונג מוח בקצב הזה, אבל צודק.

ב. סוזי חמודה - אם הסמוראי שלך כל כך מוצלח, איך זה שאספיר עוד לא הציעו לך החלפה עם אחת הסופות המפלצתיות שלהם? ולפי מה שאתה אומר, הם אלו שצריכים להוסיף כסף :lol:

ג. יש משהו בתחושה שסמוראי עביר יותר בבוץ, חנן גם כתב את זה. מכיוון שאני אחד מבעלי הסמוראי שחנן דיבר עליהם, שבזמנו היו בריכות שאנחנו עברנו וחנן נתקע בהן עם הסיקס הנעול פעמיים והיינו צריכים לעשות רכבת של סמוראים כדי למשוך אותו החוצה... אז ישבתי וחשבתי ונזכרתי למה זה קרה.

זה קרה בגלל שאז, כשהיה לי סמוראי והייתי יפה, נהגתי כמו דיזה-מן ביום רגוע. בטיולי בוץ הייתי לוקח תנופה עוד מהבית, נכנס לביצה בחמישי-LOW עם רגל על הרצפה ואיכשהו מצליח לצאת בראשון עם הסיבוב-לדקה האחרון... או שלא. לא היה לי מושג איך נוהגים חוץ מרגל על הרצפה, ועם סמוראי, בבוץ, זה עובד. בעצם גם בסלעים זה עבד, וגם במעלות, ככה עליתי את הנ.ג. ואת וורדית ואת המרזבה. וכמובן שלא עליתי הרבה מעלות אחרים, הפכתי את האוטו פעמיים ושברתי קפיצים ודרישפט ודיפרנציאל אחורי. במקביל לתהליך של צמיחת שכל ישר עברתי לסיקס ולנעילות ולגלגלים גדולים ולנסיעה איטית ומבוקרת. אני לא אומר שהדברים קשורים, אם כי יהיה מעניין לעשות ניסוי ולהחליף לסוזי את האוטו - אולי פתאום יצמח לו מוח?

סוזי המשתוללת
15-11-05, 15:00
מכיוון שאני זקן יותר מרובכם אז גם נהגתי על הגרוטאות שלכם כשעוד הייתם בשא"ש
ומכיוון שהגרוטאה שלי הייתה מתוחזקת למשעי (לאבא שלי היו קשרים טובים בסדנאות של צה"ל :twisted: )אז כשהיא נסעה היא הייתה בסדר - לא יותר מזה
יכול להיות שהאוטו שלי הוא משהו מיוחד אם כי לא ידוע לי על זה ומשום מה בכל טיול שאני נוסע (בייוחד בבוץ אבל לא רק) אני נאלץ להיות רכב החילוץ :twisted:
חוצמזה שאתה אישית קיבלת הזמנה בלתי חוזרת :twisted: ובה נבחן את כישוריך וכישורי הרכב שלך על צמיגיו הענקיים (שאגב נראים טוב על סוזי)
אגב אספיר - הם כנראה החליטו לפרוש מרצון כי הגיעו למסקנה שהסיכון רב על הסיכוי :twisted:

סוזי המשתוללת
15-11-05, 15:02
אגב נמרוד
אני זוכר איזו פעם משותפת בחורשן ואני גם זוכר היטב את "הטיפוס המבוקר " שלך :twisted:

ryanai
15-11-05, 19:59
מהירות וגז לרצפה זה הכל בחיים, גם לא יחס כח משקל גודל צמיגים וכו'...
אחרי הכל, מישהו מכיר רכב יותר עביר מ D-9 ?
(טוב, דחפור יותר מ D-9 בסדר - חוץ מזה ?)

ryanai
15-11-05, 20:11
אגב אלון ונמרוד, לא טענתי שאתה לא צודקים.
אין לי ספק שאתם צודקים ועל הנייר או במבחן מהונדס סופה יותר עבירה מסמוראי -
אבל וזה אבל לא קטן -
הנייר הזה או המבחן המהונדס הזה לא שווים הרבה כי אתה מוציא מהמשוואה 2 גורמים מאוד משמעותיים - הנהג וחוסר האחידות של הקרקע.
וההבדלים בין 2 הכלים לא כאלה גדולים (כמו למשל בין סמוראי למרכבה 4)

לכן בתאוריה סופה יותר עבירה מסמוראי בבוץ - במציאות... זה לא כל כך חד משמעי..
נדמה לי שההשגים של סוזי בליגת הבוץ מוכיחים את זה לא ?

סוזי המשתוללת
15-11-05, 22:10
איזון רבותיי איזון
זו מילת המפתח
רכב מאוזן מתנהג יותר טוב במגוון מצבים ולכן הסמוראי לא מצטיין בכלום אבל טוב בהכל כי יש איזון טוב בין המידות הפיזיות לגודל וחוסן המכללים וחלוקת המשקל היא כמעט אופטימלית 50/50
בעוד שאר הרכבים חלוקת המשקל נוטה לכיוון הקדימה מי יותר ומי פחות
בטיפוס עודף משקל קדימה יהיה נחמד אבל בוץ לא גודל על שיפועים :twisted:
ובמישור משקל גדול מקדימה ברכב ייגרום לחרטום להנעץ עמוק יותר וליצור קוליסים עמוקים יותר מאשר רכב מאוזן
תחשבו על זה

בני
16-11-05, 01:47
שמוליק שלום,
לגבי ענין החלוקת משקל, אם אתה יודע מה החלוקת משקל בסמוראי ארוך?

אלון_ק
16-11-05, 02:04
רפול,
עבור נהג נתון, איזה רכב עביר יותר?
אופסי, הלכה התיאוריה שלך. עכשיו זה רק פונקציה של יכולת הרכב (תנאי שטח משתנים? הם משתנים אותו דבר עבור סמוראי וסופה ע"פ פרק זמן מספיק ארוך, נאמר טיולים של כמה שנים).

אז עבור נהג נתון, איך תקבע איזה רכב עביר יותר?

לרכב יש מעטפת ביצועים. היא הקובעת מה הרכב יכול/לא יכול לעשות. איך אתה מנצל אותה זה בעיה שלך, אל תאשים את הרכב... אני אשקע עם יונימוג איפה שסושי עובר עם הגרוטאה המחלידה שלו, אז עכשיו יונימוג פחות עביר, או שאני מנצל את מעטפת הביצועים פחות טוב מסושי?

סושי לא דוגמא לעבירות רכב, ע"ע הודעות קודמות. הוא דוגמא לאיך מנצחים מירוץ.

נמרוד
16-11-05, 10:14
אגב אלון ונמרוד, לא טענתי שאתה לא צודקים.
אין לי ספק שאתם צודקים ועל הנייר או במבחן מהונדס סופה יותר עבירה מסמוראי -
אבל וזה אבל לא קטן -
הנייר הזה או המבחן המהונדס הזה לא שווים הרבה כי אתה מוציא מהמשוואה 2 גורמים מאוד משמעותיים - הנהג וחוסר האחידות של הקרקע.
וההבדלים בין 2 הכלים לא כאלה גדולים (כמו למשל בין סמוראי למרכבה 4)

לכן בתאוריה סופה יותר עבירה מסמוראי בבוץ - במציאות... זה לא כל כך חד משמעי..
נדמה לי שההשגים של סוזי בליגת הבוץ מוכיחים את זה לא ?

בוודאי שמוציאים מהמשוואה את שני הגורמים הנ"ל - השאלה היא על ההבדל בין הרכבים!!! ולא על ההבדל בין נהגים או על איכויות בוץ!

ההישגים של שמוליק מוכיחים הרבה, אבל לא במה שקשור לדיון הזה, כי בכל המרוצים הוא הגיע אחרי כמה רכבים גדולים יותר, חזקים יותר וטובים יותר בעבירות בוץ בלי ויכוח. אבל - חלקם היו אמינים פחות ולא סיימו מרוצים או לא השתתפו בכל הליגה. וחלקם הצוות היה מתמיד פחות ולא השתתף בכל הליגה. וחלקם ויתרו כשנשבר משהו מהותי ושמוליק וירון לא. וכן הלאה.

אגב אלון טועה כשהוא כותב שהבדיקה כל כך מסובכת -

אני מרים את הכפפה. מבחן עבירות בוץ - מנהל מדעי - אני. חבר שופטים מדעי - יקבע, בטוח לא אלון ולא שמוליק... :twisted:

מקום - המסלול בבא"פ אליקים.
זמן - סוף דצמבר כשיהיה מספיק בוץ

רכבים - כל מי שמנדב את הסמוראי או הסופה שלו.

נהגים - בוודאות לא בעלי הרכבים, ולא שמוליק ולא אלון, אלא "סטיג". נהג אוביקטיבי. אני יכול לחשוב על כמה שמות.

לוקחים את הבריכה הארוכה, קובעים נקודת זינוק X מטר לפניה מסומנת בסס"ל, וסטיג-הבוץ שלנו נכנס עם כל רכב שאנחנו נותנים לו. אין אחריות על נזקים!!! מי שמנדב את הסמוראי/סופה שלו יתקן את הנזקים של עצמו! אנחנו נגרור אותו עד הכביש - זה לא רחוק.

כל מה שמעניין זה מי מתקדם רחוק יותר, שום דבר לא יותר מזה. כל רכב מקבל 3 ריצות, הארוכה ביותר נחשבת.

מי מנדב את הרכב שלו למבחן כזה?

ryanai
16-11-05, 11:36
עבור נהג נתון, איזה רכב עביר יותר?

נהגים - בוודאות לא בעלי הרכבים, ולא שמוליק ולא אלון, אלא "סטיג". נהג אוביקטיבי

אין דבר כזה נהג אובייקטיבי - זה בדיוק החור בטיעון שלכם. כל נהג שתבחרו "יתחבר" בצורה סובייקטיבית לאחד מ 2 הרכבים, כי יש לו יותר נסיון על רכבים עם רוחב של סופה או בגלל שהוא זה שעושה את הכביסה בבית.

באותה מידה אני יכול לטעון שהעובדה שבעל הרכב יכנס למכשול במהירות גבוהה יותר עם סמוראי מאשר סופה - היא יתרון של הרכב, יתרון שהניסוי שאתה מציע לא מביא לידי ביטוי. בכלל אני מציע ניסוי חלופי:
תעלה בעומק 2 מטר, קצת בוץ בתחתית ורוחב של סמוראי (לא כולל מראות) לכל רכב יש 3 נסיונות (הסמוראי מנסה קודם) - מי שמשאיר קוליס יותר ארוך בתוך התעלה מנצח...

(אתה יכול לשפוט גם בתחרות הזאת אם אתה רוצה)

וכן אין לי ספק שסופה רכב יותר עביר בבוץ ובכלל - אבל מה לעשות שהשילוב של רגל ימין כבדה, נחושת בין הרגליים ואויר בין האוזניים יגרום לזה שבסוף כאשר סיקס וסמוראי מטיילים ביחד - הסמוראי יהיה עביר כמו הסיקס - וזאת היתה השאלה שנשאלה

נמרוד
16-11-05, 11:47
אתה מפספס את העיקר במתודה המדעית. ניסוי מוכיח את מה שהוא מוכיח, לא משהו קוסמי כללי. תציע אתה איזה ניסוי שאתה רוצה. תבחר אתה את הנהג. כמובן שזה צריך להיות ריאלי... אז בוא ניקח לא נהג אחד, אלא שלושה. אפשר לנסות אפילו להשיג נהג ניסוי אמיתי מגוף שעושה ניסויים, לצורך העניין. בוא ניתן יותר נסיונות. בו תגדיר את תוואי הניסוי איך שנראה לך התוואי הכי "אויבקטיבי" - אל תלך למקרים גבוליים כמו שהצעת שבהם היתרון של אחד המתמודדים ברור לכל בר דעת כבר מראש, בוא ננסה להגיד תוואי ניסוי כללי שבו לא ברור לנו מראש מה התוצאות, או תוואי ניסוי שהוא משהו ממוצע, מדמה מציאות כמה שיותר.

אי אפשר באמת להוכיח שום דבר לבנאדם שלא רוצה להסכים... אפשר להמשיך לנפנף ידיים כל היום וכל הלילה, ואתה הרי יכול להתווכח איתי שהשמש זורחת בלילה בלי שיש לי דרך לשכנע אותך. אבל בוא נהיה ריאליים, אם יש כאן באמת מחלוקת לגבי השאלה "מה יותר עביר בבוץ - סופה או סמוראי?" אז מה מפריע לנו לגבש תוואי מסלול מוסכם כלשהו, לבחור שלושה נהגי ניסוי אוביקטיביים (עד כמה שניתן, וניתן), להגדיר משהו מדיד, ולנסות?

יש מישהו שמוכן להעמיד את הרכב שלו לניסוי?

osi90
16-11-05, 11:54
כמה זמן אוויר ואנרגיה מתבזבזים פה על וויכוח סרק.

נסכם את הדיון עד כה:
הסמוראי הוא הרכב הטוב ביותר בעולם ! למי שיש סוזוקי כמובן
הסיקס הוא הרכב הטוב ביותר בעולם ! למי שיש סיקס כמובן

אבא של הוא הכי גיבור בעולם, יש לו הסולם הכי גבוה בעולם ואני הכי גבר בעולם!
:D :D :wink: :wink:
בידידות
אוסי (יוסף).

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 11:56
קצת התבלבלת, אוסי. לפחות אלון ואני טוענים שהרכב שלנו הוא נחות מאשר הרכבים האחרים.

אבל, היי, למה לתת לעובדות לקלקל לך תאוריות?

סמוראי 92
16-11-05, 12:05
מכל הדיון הזה הצלחתי להבין דבר אחד חשוב.

שכדאי לעשות תחרות עבירות בוץ בין סמוראים משופרים ולא לבין סופות וסיקסים משופרים ולא .

אני בעד.

יש תאריך ? יש מיקום ?

נמרוד
16-11-05, 12:20
מכל הדיון הזה הצלחתי להבין דבר אחד חשוב.

שכדאי לעשות תחרות עבירות בוץ בין סמוראים משופרים ולא לבין סופות וסיקסים משופרים ולא .

אני בעד.

יש תאריך ? יש מיקום ?

מיקום - אלייקים. תאריך - כשיהיה בוץ. מה שחסר זה מתנדבים שיעמידו את הרכב שלהם למבחן.

המהנדס
16-11-05, 12:22
אני לא מאמין שאתם באמת רציניים בנושא המוזר הזה.
נמרוד לדעתי גם אתה מפספס פה את הנקודה .
מה תוכיח ? שסמוראי בתנאים מסויימים מנצח/מפסיד לסיקס באותם תנאים ? נגיד ואלו בדיוק אותם תנאים (שזה לא יכול ליהיות כי מספיק שרכב אחד עבר שם והוא שינה את התנאים ואתה יודע את זה).
בתנאים אחרים ,כמו סוג קרקע שונה/בעליה/במקום שיש הצלבות בבוץ בדיוק באורך של מפסק הסרנים של אחד מהרכבים/במקום שהקרקע לא אחידה: בנקודות מסויימות הבוץ קצת יותר קשה וכו' , המצב יכול להיות הפוך - זה אומר שהוכחת את הטענה שלך רק לביצת בוץ הלוקאלית שלך.

חוץ מזה למה בכלל להכנס לבוץ ? :D

נמרוד
16-11-05, 12:33
מי שמפספס את הנקודה זה אתה. בתור מהנדס אתה אמור להבין מה שאני כותב כאן, ואני בכוונה מתעקש. אפשר לכתוב ולדון ולתאר במילים סוגי קרקע וספיחת מים ומדרגות בגבהים שונים מצד אחד, וביצי נחושת וחור בין האוזניים מצד שני, ולהלל את שמוליק וירון בתור צוות מתחרים מיומנים ועקשנים מצד שלישי... הכל טוב ויפה. כנראה שאלון והפרופסורים שלו לא ישכנעו במילים את דיזה-מן והביצים שלו.

Put your money (=your ride) where your mouth is

תגידו אתם מה התנאים של המבחן צריכים להיות. כמה ריצות, כמה נהגים, סדר הזנקה יקבע אקראית, אפשר לחזור על המבחן בשתי שבתות נפרדות ובמסלולים שונים ולחזור שוב ושוב, הכל מוגבל רק על ידי המציאות.

אבל מי שבאמת מאמין במה שהוא אומר, שיגדיר הוא את פרוטוקול הניסוי, יעמיד את הכלי שלו למבחן, ויסתכן בזה שטעותו תוכח. אני מתנדב להיות המפקח המדעי. אני נותן את המילה שלי שזה יהיה מבחן הכי אוביקטיבי שיכול להיות, עם פרוטוקול כתוב מראש, דו"ח תוצאות בסוף, הכל גלוי ומפורסם כאן.

lizard
16-11-05, 12:53
כמה דברים, ברשותכם.

1. אצל האחות הגדולה יש תחרויות דומות לזה שנמרוד מציע. שם באמת יש מסלול האצה וביצה בסופו. מי שמגיע הכי רחוק מנצח. יש לי קישור איפשהו אני אחפש.

2. איפה זה אלייקים בכלל?

3. לדעתי האישית, בין החוקים של התחרות/נסיוי/מבחן הזה שלכם צריך להיות חוק שאומר שרכב ששובר משהו הפסיד. זה לא חוכמה לשבור. אז עברת ביצה עם 2 סרנים טחונים ומנוע שצריך אוברול, זה לא נחשב עבירות לדעתי.

בגדול, לא אכפת לי לנסות עם הסיקס הסטנדרטי שלי. אבל מראש אני מזהיר שאני נהג פחדן ולא קורע את הרכב :wink:

barak4*4
16-11-05, 13:11
אני לא בא להכריע לכאן או לכאן, פשוט תיאור מקרה:
שלולית בחולות פלמחים. בשיא החורף, עומקה עובר את ה-2 מטרים. שיפוע מתון מאוד מוביל פנימה.
בסוף החורף נשאר רק בוץ חרסיתי וטובעני.
בסוף החורף שעבר, בביצה שנותרה, התמודדו 2 עקשנים זה בזה:
האחד רפי, "מרפאל שיפורים" עם סופה אימתנית, מנוע V-8, גלגלים 35', אוטומטית, נעולה X 2, עם כל תוספת ושיפור אפשרי כמעט.
השני, דוד מ"דרך השטח" עם סמוראי 84, מנוע 1.3, גלגלים 31 ונעילה אחורית.

הסמוראי עשה צחוק מהסופה.

אין כאן משל ואין נמשל, מדובר בתוצאות נקודתיות של מקרה פרטני.

צרפתי תמונות מהשלולית לפני שהיא הופכת לביצה (התחלת החורף) וכשעוד אפשר להשתעשע בה.
אין למצולמים כל קשר למקרה.

[img=http://img219.imageshack.us/img219/6938/15xv1.th.jpg] (http://img219.imageshack.us/my.php?image=15xv1.jpg)

[img=http://img380.imageshack.us/img380/3659/14za.th.jpg] (http://img380.imageshack.us/my.php?image=14za.jpg)

[img=http://img219.imageshack.us/img219/1024/15fr.th.jpg] (http://img219.imageshack.us/my.php?image=15fr.jpg)

moriseven
16-11-05, 13:13
עזוב אותך מיכה, אם אנחנו תלויים בסיקס שלך אז אנחנו נפסיד וסמוראי יותר עביר. :twisted:

מוריס

סמוראי 92
16-11-05, 13:18
אני מצטרף לרעיון המבחן לאו דווקא כדי לבחון תיאוריות עבירות אלא בעיקר כדי להנות ולראות מפלצות בוץ בעבודה. מבחינתי הירקון זה גם טוב.

נמרוד
16-11-05, 13:22
מיכה, גם אתה מפספס את העיקר. לא מעניין אותי לראות אותך נוהג ברכב שלך - אתה כנראה נהג "קצת" פחות מנוסה משמוליק ואין לי ספק ש"סוזי המשתוללת" תעשה סביבך סיבובים בבוץ, גם סביבי. מעניין אותי יותר ההפך - מה יקרה כשאתה תנהג בסוזי ושמוליק ינהג בסיקס? ובאמת מעניין ובעל ערך אמיתי, מה יקרה כשניקח נהג צד ג' שאינו מחוייב רגשית לאחד משני מותגי העל, ונבקש ממנו לעשות סדרה של ריצות בתנאים דומים בתוך אותו בוץ, כשהוא מגביר את הקצב כל פעם עד למקסימום שהוא יכול להוציא משני הרכבים?

כולם כאן כתבו כל הזמן את אותו דבר, צריך לנטרל את הגורמים שנקראים "שונות הנהג" ו"שונות השטח" מהמשוואה. ברור ששני הגורמים האלו דומיננטיים ביותר, אם מנטרלים אותם, לא לגמרי אבל כמה שיותר, אפשר להתקרב לתשובה לשאלה - שהיא, אני מזכיר, "מי יותר עביר בבוץ - סופה או סמוראי?"

lizard
16-11-05, 13:53
אין לי בעיה לנהוג באוטו של שמוליק, לדעתי לו תהיה בעיה עם זה :twisted:

טוב יש בעיה, אני לא בטוח אכנס פנימה :wink:

בכל מקרה, אם מדובר על סופה אז אני לא יכול לעזור.
אבל אשמח לבוא לראות את הניסוי.

סוזי המשתוללת
16-11-05, 14:07
נמרוד
זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד
אובייקטיבית כשאני נוהג בכל הרכבים ויצא לי לנהוג בכולם ההבדל בין הרכבים ממש שולי
אני אעבור באותה מידה עם רכבים שונים וגם אתקע באותה מידה
לנהגים פחות מיומנים כנראה שיהיה יותר קל להפיק ביצועים מרכב חזק /גבוה עם צמיגים גדולים אבל באותה מידה יהיה להם קל לשבור אותו ולהתקע ולכן אין כאן שום דבר מוחלט
דבר אחד לא ניתן להתווכח עליו וזה בתוואי קרקע בעל שכבה דקה קשה כשמתחתיה בוץ קטלני אין תחילף לסמוראי
כל השאר פשוט שוברים את הקרום וטובעים בעוד הסמוראי עובר בלי לשלב - בגלל המשקל העצמי הנמוך ביחס לרוחב הצמיג המקורי
להזכירכם גם סופה /סיקס / דיפנדר מקוריים מגיעים עם צמיגים די צרים משהו בסביבות ה215-235 בעוד שסמוראי מגיע מקורי עם 205 - הבדל זניח ביחס למשקל העצמי
כנראה שיש עוד נתונים חוץ מגודל צמיגים וכח מנוע :twisted:

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 14:07
נמרוד, זו השאלה המקורית: סיקס מול סמוראי, לא סופה מול סמוראי.

היה לי CJ שהיה מן הסתם עביר בכל מקום .בגלל בעיות אובייקטיביות עברתי לסמוראי .איך הוא בשטח סלעי ובעיקר איך הוא מתנהג בבוץ ?

ryanai
16-11-05, 14:09
מה יקרה כשניקח נהג צד ג' שאינו מחוייב רגשית לאחד משני מותגי העל, ונבקש ממנו לעשות סדרה של ריצות בתנאים דומים בתוך אותו בוץ, כשהוא מגביר את הקצב כל פעם עד למקסימום שהוא יכול להוציא משני הרכבים?

נמרוד, אני חושב שעליתי עלייך... ברגע האמת אתה תשלוף נהג מנוסה מהכובע, נהג שידוע בחיבתו ללנד רובר ולכן סובייקטיבי - את ארז :evil:

הבעיה היחידה, ואתה יודע את זה היא:
א. ארז לא נכנס לסמוראי - הפסד טכני לסמוראי.
ב. אם הוא איכשהו מצליח להכנס - המתלה נסגר במקום (ולא נפתח יותר אף פעם)
ג. הרכב שוקע כלכך עמוק שאין סיכוי שהוא יזוז סנטימטר

נמרוד
16-11-05, 14:31
דבר אחד לא ניתן להתווכח עליו וזה בתוואי קרקע בעל שכבה דקה קשה כשמתחתיה בוץ קטלני אין תחילף לסמוראי
כל השאר פשוט שוברים את הקרום וטובעים בעוד הסמוראי עובר בלי לשלב - בגלל המשקל העצמי הנמוך ביחס לרוחב הצמיג המקורי
להזכירכם גם סופה /סיקס / דיפנדר מקוריים מגיעים עם צמיגים די צרים משהו בסביבות ה215-235 בעוד שסמוראי מגיע מקורי עם 205 - הבדל זניח ביחס למשקל העצמי

זה טיעון הגיוני, מנומק, אפשר להתווכח עליו, נו טוב בשביל זה יש פורום... :lol: אפשר גם לבדוק, בוא תגדיר אתה את מיקום ומסלול המבחן, לא אכפת לי. תסמן את הביצה הנכונה.

חנן - אם השאלה היא סמוראי מול סיקס ולא סופה אז בהחלט הפער התיאורטי מצטמצם ולכן השאלה אפילו עוד יותר בעייתית ודורשת בדיקה-מדעית.

*הבהרה - אם מישהו חושד בי שאני מנסה לתמרן כאן את כולם לחינגת בוץ אלימה שבה אני אנהג כמו מטורף ואשבור רק רכבים של אחרים, ובסוף היום אנטוש אתכם לטובת ההיילקס המחומם שלי שעמד בצד ואגיע הביתה תוך חמש דקות למקלחת חמה בשעה שאתם מנסים לאסוף את שברי מועדון CJ וחבורת הגמדים מתוך מסלולי הטנקים של אלייקים בגשם ובחושך לפני שביום ראשון בבוקר מתחילים לטווח עליכם גדוד מילואים של גולני, וקורא לכל הסיפור הזה "ניסוי מדעי" - הוא טועה. חקר האמת זה כל מה שמעניין אותי.

מורי
16-11-05, 18:18
שלום לחבורת ה-"שלי יותר גדול".נראה לי שאוכל טיפה לעזור,ולחזור לנושא המקורי.היה ברשותי למשך חורף אחד סיקס די סטנדרטי,ובנסיעות הבוץ (הרבות) שעשינו הוא פשוט עבר כמעט הכל ללא נזקים מיוחדים.הסיקס היה ברשותי לאחר שני סמוראים שהיו לי קודם.אין לי ספק שבתמונה הכוללת,הסיקס היה עביר יותר מהסמוראי בכל פרמטר.היום לאחר 4 סמוראים נוספים,אני חושב שסמוראי עם שיפורים מינימליים(נעילה וצמיגי בוץ) לא נופל ברמת עבירותו מסופה וסיקס,במיוחד הסמוראי הארוך(שלא לדבר על האמינות והחוסן המכני).

dizza man
16-11-05, 19:10
לא הייתי פה יום אחד ותראו איזה בלאגן אני מוצא !!

השאלה שלי היא כזאת, האם הרכב שלי טוב כרכב מבחן?
ואם כן תבחרו ביצה במרכז הארץ כי לצפון אני לא אוהב לסוע (יש הרבה חכמולוגים עם כובעים כחולים שמורידים לי את הסמוראי מהכביש כל פעם מחדש ולא נמאס להם! :x )

התנאים שלי הם כאלה..
1. לא לעבור את גובה מכסה המנוע במים ואם עברת אז לכבות את הרכב מיד
2. חותמים על מסמך שאומר שאי אפשר לתבוע אותי על שום נזק שיגרם לנהג או לסובבים
(במקרה ובוכנה\טלטל\גלגל וכו... יתנתקו מהרכב)
3.לא חוגרים חגורת בטיחות באוטו שלי (אני רוצה לבדוק את כריות האוויר שהרכבתי לא מזמן) :twisted:
4.ללחוץ על דוושת הדלק עד הסוף ולא לעזוב עד שאחד התנאים מתקיים ואז תנאי 4 מתבטל!
5.במידה ונשברו\עפו כמה חלקים אבקש מכל חברי האתר לעזור לי במציאת חלקי חילוף

חוץ מעמידה בתנאים שלי אין לי בעייה לנדב את הרכב שלי ..גם ככה אני נוסע עליו כמו רכב ניסוי כל השנה :twisted:

אני מציע את אזור פלמחים ..שיתחיל לרדת גשם רציני יהיה שם בוץ טובעני שאוהב סיקסים וסופות.

tayrie
16-11-05, 19:54
*הבהרה - אם מישהו חושד בי שאני מנסה לתמרן כאן את כולם לחינגת בוץ אלימה שבה אני אנהג כמו מטורף ואשבור רק רכבים של אחרים, ובסוף היום אנטוש אתכם לטובת ההיילקס המחומם שלי שעמד בצד ואגיע הביתה תוך חמש דקות למקלחת חמה בשעה שאתם מנסים לאסוף את שברי מועדון CJ וחבורת הגמדים מתוך מסלולי הטנקים של אלייקים בגשם ובחושך לפני שביום ראשון בבוקר מתחילים לטווח עליכם גדוד מילואים של גולני, וקורא לכל הסיפור הזה "ניסוי מדעי" - הוא טועה. חקר האמת זה כל מה שמעניין אותי.

dizza man
16-11-05, 20:11
חינגת בוץ אלימה!!! אני בפנים אבל עוד תנאי קטן סבתא שלי נוהגת!!

נמרוד
16-11-05, 20:33
דיזה-מן כל הכבוד, סוף סוף נמצא איש מדע בפורום! כל התנאים שלך מקובלים.

עכשיו צריך סופה, ונשאר רק לחכות לבוץ ולקבוע תאריך. אם לא ימצא בעל סופה, נאלץ להכריז על נצחון טכני לדיזה-מן ולסמוראים.

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 20:44
מה הקשר בין הרכב של דיזה לסמוראי?

dizza man
16-11-05, 22:26
יש קשר .. המוט הגה שלי מקורי!

תמצאו סופה, אני בפנים

-->