PDA

צפייה בגרסה מלאה : סולידוורקס ותוכנות תיב"ם אחרות - איך משיגים אותן?

נמרוד
13-11-05, 13:07
בעקבות התענינות של גולשים, גם בפורומים וגם אלי בהודעות פרטיות, אני פותח שרשור אחד שיסביר במה מדובר ואיך משיגים תוכנות כאלו, ויש לו גם משמעות מעשית - אולי - אז תקראו ברצינות.

תיב"ם - תכנון בעזרת מחשב. באנגלית - CAD.

SolidWorks היא תוכנה ממשפחת תוכנות התיב"ם המכאני (להבדיל מאלקטרוניקה, או מאדריכלות והנדסת בניין) התלת מימדיות המודרניות. למה מדברים רק עליה? כי היא נפוצה מאד בשוק הישראלי ובגם בעולם כיום, היא ידידותית מאד - לדעתי הידידותית ביותר לשימוש לא מקצועי - וגם זולה יחסית.

מה זה זולה יחסית? אה, כלום, 5000$ קומפלט לרשיון אחד :lol:

הבעייה היא שהתוכנות האלו מקצועיות לחלוטין ונועדו לרכישה על ידי עסקים לצורכי עבודה. אני לא מכיר שום חברת תוכנה שמתיחסת לחובבים שמעוניינים להעזר בכלים הנהדרים האלו לתכנן פגושים, או כלוב התהפכות, או באגי פשוטה, או רכב מרוץ של ממש. אין למיטב ידיעתי תוכנות shareware ברמה. תג המחיר של סולידוורקס, שהיא כאמור נחשבת "זולה", לא מאפשר בעצם לחובבים להשתמש בה בצורה חוקית. אני עובד למחייתי כמהנדס מכאני בסביבת עבודה של סולידוורקס במשך שנים, אז אין לי בעייה, אבל אני יוצא מהכלל.

ניתן להשיג גרסאות פרוצות של סולידוורקס מן הסתם כמו כל תוכנה אחרת, זה מה שרוב החובבים עושים. במקרה הזה אני לא חושב שיבואו אליכם בטענות, הפער בין קהל היעד והמחיר של תוכנה כזאת לבין החובב שרוצה לצייר באגי בתלת מימד בשביל הכיף הוא עצום ובלתי ניתן לגישור לכאורה...

אבל יש אפשרות חוקית - יש לסולידוורקס גרסאת סטודנט. היא עולה מאות שקלים בודדות, קצת מוגבלת ביחס לגרסא המלאה אבל ממש לא במשהו מהותי, תסמכו עלי. מהות ההתקשרות היא לא יעשה בתוכנה שום שימוש מסחרי, וזה נכון לחלוטין לגבינו חובבי הרכב - לצריכה אישית בלבד. מי שלומד בפקולטות להנדסת מכונות כבר מכיר את זה וקונה אותה. לי יש רעיון נאיבי, לגשת ליבואן ולהציג לו את הדרישה שקיימת בשוק החובבים שאינם סטודנטים. כאן הקטע שלכם - האם באמת יש דרישה כזאת? כמה מחברי הפורום, שאינם סטודנטים שיכולים כבר לקנות את התוכנה דרך הסדר של אוניברסיטה/טכניון, היו משתתפים בהסדר כזה אם היה אפשר לארגן אותו? אני לא מבטיח כלום, סביר להניח שיבעטו אותנו מכל המדרגות, אבל זה שווה שרשור בפורום.

מי שיש לו מה להגיד בעניין, שיכתוב בצורה מפורטת ומכובדת, בין היתר כי השרשור הזה יוצג בפני מי שצריך בבוא היום.

t_uri
13-11-05, 15:01
נמרוד. אני לא ממש מבין מה אתה מנסה להשיג? גירסת הסטודנט נמכרת ב-99$ ואני לא מאמין שהם ימכרו לנו בפחות מזה. יכול להיות שלא הבנתי לאן אתה מכוון.

אורי טל.

נמרוד
13-11-05, 15:04
99$ לשנתיים רשיון זה אחלה מחיר, אם אתה סטודנט - תקנה. אבל מה אם אתה לא סטודנט? אולי אפשר לארגן הסדר כזה ללא-סטודנטים. הסיכוי קלוש, אבל אני רוצה לדעת אם יש בכלל עניין.

t_uri
13-11-05, 15:10
או.קיי.

אמנון
13-11-05, 15:13
אני כותב כמשתמש בתוכנה, תיכננתי בה שלדת צינורות של באגי חד מושבי.
קשה לי לאמוד את התרומה שהתכנון בסוליד תרם לפרוייקט.
המעבר מתכנון ראשוני של הרעיון בראש ועד לביצוע בפועל (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10315&start=0) היה נוח ויעיל בעזרת תכנון הכלי בסוליד (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10048&start=0).

אני, כמו מספר לא מבוטל של משתמשים, השגתי את התוכנה בעזרת אחת מתוכנות השיתוף.
אבל, אם היתה לי האופציה של לרכוש גרסה שמתאימה לי, שמקבל לגיטימציה מהמשווק המקומי, בעלות שמתאימה לצורך, לא הייתי מהסס.
אני אישית שדרגתי את המחשב שלי (מע' הפעלה) במיוחד לשם הרצת התוכנה. אז, לא הייתי קונה גרסה מורשית אם היתה לי אפשרות?
כששמעתי לראשונה על סולידוורקס בג'יפולוג, האפשרויות שלי היו או לרכוש רישיון (בחייכם, אני תלמיד בן 17 וחצי, להוציא 25 אלף שקל על תוכנת שרטוט?!) או להוריד בצורה פיראטית.

עוד נק' שאני רואה לנכון להתייחס אליה, לא תמיד התוכנה שמורידים באיכות טובה. יש הרבה מקרים שחסרות פונקציות ואפשרויות, באגים למיניהם וכו'.
קניית תוכנה שמקבלת לגיטימציה מהמשווק, שיש למי לפנות במקרה של תקלה, שיש דיסק איכותי להתקנה טובה וללא צורך בקראקים למיניהם, היא אופציה שהרבה יותר קורצת לי.

שורה תחתונה - אם היתה לי אפשרות, לא הייתי מהסס בקניית התוכנה במחיר המתאים.
אבל לווא דווקא, אני לא מתייחס רק לעבר.
אם תיהיה אופציה כזו בעתיד לגרסא עדכנית של התוכנה, אני אשמח לקנות ולשדרג.

nir.samo
13-11-05, 15:32
מעוניין.

אלון_ק
16-11-05, 20:28
סטודנט, בכ"ז מעוניין. יום אחד אני כבר לא אהיה סטודנט ועדיין אני אזדקק לתכנה איכותית.

lizard
16-11-05, 21:26
למרות ש1. אין לי תקציב, 2. אני לא משתמש בחלונות ו 3. יותר קל לי לשרטט על דף נייר, אני אשמח לאפשרות של קניית סוליד בעלות סטודנט.

אבל נמרוד, לא מאמין שיצא מזה משהו.
הסיבה לחוסר אמונתי היא שאחת הסיבות שיש בכלל מחיר כזה זול לסטודנטים הוא...שהם ילמדו על הכלי הזה ולא אחרים, מה שיגרום לכך שכשהם יתחילו לעבוד במקום עבודה או יקימו לעצמם בית עסק הם יקנו את התוכנה ב5000$. כלומר, החברה של סוליד וורקס נותנת עכשיו במחיר נמוך מאוד בשביל לגזור קופון אחר כך. אבל לך תדע, אולי הם לא קרימינלים כמוני :wink:

הצפרדע
17-02-09, 15:08
נתקלתי בשרשור והריני מעלה אותו מן האוב.

יש המשכיות או אפשרות לקדם את הרעיון?

lizard
17-02-09, 17:11
אשמח לדעת גם כן אם יש איזה שהוא קידום של הנושא.

gasgas
22-02-09, 22:11
יש המשכיות או אפשרות לקדם את הרעיון?

+1
אלעד

גל33
20-04-09, 18:24
תוכנית חדשה של SolidWorks
אולי זה יכול לעזור :
http://www.solidworks.com/sw/esp/engineering_stimulus_package.html

הרשיון הוא ל 90 יום כרגע בצפון אמריקה ובקרוב גם בארופה וחינם (לא בדקתי אם הם מגבילים את ההורדה לפי ה IP).
השאלה הנפוצה היא "למה לא לתת בחינם למשתמש ביתי?" נשאלתי שאלה זו עשרות פעמים ואני חושב ששמעתי כבר את כל ההסברים מדוע זה משתלם לסולידוורקס. אנסה לתת כמה סיבות מדוע זה קשה לביצוע. הכתוב משקף את דעתי הפרטית ולא מציג עמדה כל שהיא של סולידוורקס או נציגם בארץ.
א. כמו רוב התוכנות בתחום, גם SW משתמשת במודולים שונים שמפותחים בבתי תוכנה אחרים. לא פשוט לחלק חינם משהוא שיש גם לאחרים זכויות קניניות עליו.
ב. פירטיות. לא מעט פעמים נתקלים בשימוש מסחרי בתוכנות סטודנט. אני לא בטוח ש SW מעוניינת להגדיל את הבעיה.
ג. תמיכה. תוכנות תיב"ם הן מוצר מקצועי שדורש ידע ומחויבות ואינן כלי עממי (עדין). מערך התמיכה של SW איננו ערוך לגידול כזה בכמות המשתמשים הלא מקצועיים שלא עברו הכשרה מתאימה ואולי אין להם את הכלים המתאימים לשימוש נכון. SW מכוונים את המוצר לבעלי רקע הנדסי. פיתוח תוכנה ל"הוביסטים" היה דורש כיוונים שונים. חברות רציניות אינן רואות יתרון בלספק מוצר לידיים הלא מתאימות.

מקווה שעזרתי.

גל

נמרוד
20-04-09, 18:29
נשמע נהדר, הצעה שאי אפשר לסרב לה!!! כל הכבוד לסולידוורקס. אנשים, תורידו, תהנו, תלמדו - וכבדו את תנאי הרשיון, אם כבר חברה כמו סוליד באה לקראתנו.

תמיכה טכנית - תקבלו כאן, יש פה לא מעט מהנדסים שיכולים לעזור, אבל קודם כל - תעשו את כל הTutorials בצורה מסודרת ומתוך רצינות וכוונה ללמוד!

בהצלחה!

uzmann1
17-06-11, 12:30
בעקבות התענינות של גולשים, גם בפורומים וגם אלי בהודעות פרטיות, אני פותח שרשור אחד שיסביר במה מדובר ואיך משיגים תוכנות כאלו, ויש לו גם משמעות מעשית - אולי - אז תקראו ברצינות.

תיב"ם - תכנון בעזרת מחשב. באנגלית - CAD.

SolidWorks היא תוכנה ממשפחת תוכנות התיב"ם המכאני (להבדיל מאלקטרוניקה, או מאדריכלות והנדסת בניין) התלת מימדיות המודרניות. למה מדברים רק עליה? כי היא נפוצה מאד בשוק הישראלי ובגם בעולם כיום, היא ידידותית מאד - לדעתי הידידותית ביותר לשימוש לא מקצועי - וגם זולה יחסית.

מה זה זולה יחסית? אה, כלום, 5000$ קומפלט לרשיון אחד :lol:

הבעייה היא שהתוכנות האלו מקצועיות לחלוטין ונועדו לרכישה על ידי עסקים לצורכי עבודה. אני לא מכיר שום חברת תוכנה שמתיחסת לחובבים שמעוניינים להעזר בכלים הנהדרים האלו לתכנן פגושים, או כלוב התהפכות, או באגי פשוטה, או רכב מרוץ של ממש. אין למיטב ידיעתי תוכנות shareware ברמה. תג המחיר של סולידוורקס, שהיא כאמור נחשבת "זולה", לא מאפשר בעצם לחובבים להשתמש בה בצורה חוקית. אני עובד למחייתי כמהנדס מכאני בסביבת עבודה של סולידוורקס במשך שנים, אז אין לי בעייה, אבל אני יוצא מהכלל.

ניתן להשיג גרסאות פרוצות של סולידוורקס מן הסתם כמו כל תוכנה אחרת, זה מה שרוב החובבים עושים. במקרה הזה אני לא חושב שיבואו אליכם בטענות, הפער בין קהל היעד והמחיר של תוכנה כזאת לבין החובב שרוצה לצייר באגי בתלת מימד בשביל הכיף הוא עצום ובלתי ניתן לגישור לכאורה...

אבל יש אפשרות חוקית - יש לסולידוורקס גרסאת סטודנט. היא עולה מאות שקלים בודדות, קצת מוגבלת ביחס לגרסא המלאה אבל ממש לא במשהו מהותי, תסמכו עלי. מהות ההתקשרות היא לא יעשה בתוכנה שום שימוש מסחרי, וזה נכון לחלוטין לגבינו חובבי הרכב - לצריכה אישית בלבד. מי שלומד בפקולטות להנדסת מכונות כבר מכיר את זה וקונה אותה. לי יש רעיון נאיבי, לגשת ליבואן ולהציג לו את הדרישה שקיימת בשוק החובבים שאינם סטודנטים. כאן הקטע שלכם - האם באמת יש דרישה כזאת? כמה מחברי הפורום, שאינם סטודנטים שיכולים כבר לקנות את התוכנה דרך הסדר של אוניברסיטה/טכניון, היו משתתפים בהסדר כזה אם היה אפשר לארגן אותו? אני לא מבטיח כלום, סביר להניח שיבעטו אותנו מכל המדרגות, אבל זה שווה שרשור בפורום.

מי שיש לו מה להגיד בעניין, שיכתוב בצורה מפורטת ומכובדת, בין היתר כי השרשור הזה יוצג בפני מי שצריך בבוא היום.

לכול המעוניין,
יש לי מחשב מצויין של DELL 2 core שמותקן עליו סולידוורקס מקורי!!! DOLIDWORKS 2009 . שאכן שווה 5000 דולר. המחשב יחד עם התוכנה נשאר אצלי לאחר שחברת הסטרטאפ שבה עבדתי נסגרה והוצע לי לקנות אותו.
ניתן לצור קשר דרך המייל [email protected]
עוזי

boaz avrahami
17-06-11, 16:28
כל בית תוכנה מעדיף דבר ראשון שהתוכנה שלו תהיה הסטנדרט בשוק.
שימוש פיראטי בתוכנה היא בעיה הרבה פחות רצינית מצד בתי התוכנה....

לכן לא מעט מבתי התוכנה דואגים שהתוכנה שלהם תהיה נגישה לסטודנטים ולעיתים אפילו לגרסאות "פרוצות" שיתמכו במשתמשים קלים.

עידו לוריה
23-06-11, 21:19
בועז אתה מגיב לשרשור מ - 2005 :confused::p;)
עידו

opl
24-10-13, 12:50
אני יודע שאני מעלה שירשור ישן אבל בכל זאת.

בתור אחד שעד היום "תכנן" בעזרת נייר ועט או במקרה הטוב צייר, אין שום תוכנה פשוטה לתכנן איתה? כזו שלא מצריכה רשיון בעשורת דולרים וכו?

הייתי רוצה לבנות מגירות לרכב וחלק מהסיפור זה להגיע לנגרייה עם מידות מדוייקות של החלקים שאותם ארצה שייצר לי.

מוני אורבך
24-10-13, 13:24
ניסית כבר את תוכנת SketchUp של גוגל
חנמית (במגבלות של שימוש אישי) ונראה לי שעומדת בדרישות שלך.
לא סולידוורקס אבל בהחלט מאפשרת ללכת לנגריה עם מידות מדויקות.

נמרוד
24-10-13, 17:19
כל בית תוכנה מעדיף דבר ראשון שהתוכנה שלו תהיה הסטנדרט בשוק.
שימוש פיראטי בתוכנה היא בעיה הרבה פחות רצינית מצד בתי התוכנה....

לכן לא מעט מבתי התוכנה דואגים שהתוכנה שלהם תהיה נגישה לסטודנטים ולעיתים אפילו לגרסאות "פרוצות" שיתמכו במשתמשים קלים.

לא יודע אם בתי התוכנה "דואגים" לעניין כמו שבועז כתב, אבל זה אכן המצב בשטח. סולידוורקס זמינה בשטח בשלל גרסאות ישנות, המשמשות חובבים בארץ ובעולם.

לגבי סקצ'אפ - לשימוש שאתה מתאר מאד יכול להיות שהיא פתרון מצויין וקל יותר ללימוד, וחוקי בחינם. תנסה!

עידו לוריה
24-10-13, 17:40
כול עוד לא מדובר על פתרונות מכניים ורכבות סקצ'אפ זה פתרון מצוין .

עידו

opl
13-11-13, 20:53
מה דעתכם על זו:
http://www.blender.org/

-->