PDA

צפייה בגרסה מלאה : חניון טוב לראות מטאורים בשישי ומעיין טוב להתקרר בו בשבת

or_t
07-08-16, 15:35
היי,

אנחנו קבוצה של 2-3 רכבים שמעוניינים לרדת לאזור מצפה רמון לראות את מטר המטאורים. יש למישהו המלצה לחניון טוב, עדיפות לנגישות מכביש?

יום אחרי סביר להניח שנחפש נקודת מיים להתקרר בה - יש מקום מומלץ? עין עקב מלא ומזמין בתקופה הזו?

תודה מראש

צחי66
07-08-16, 16:34
+1 לשאלה :-)

razsav
07-08-16, 17:07
עין עקב מלא תמיד. רק צדעו שבעיקרון לפי החוק אסור להכנס אליו. לשיקולכם. תסתכלו במפה על שמות של החניונים במזרח הרמון, חניון ארדון או בארות אם אני לא טועה.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

דור אריאל
07-08-16, 17:14
חוץ מעין עקב אל תצפה למצוא מים במדבר בשיא הקיץ..בתקופה הזאת שחם ועין עקב הוא מקור המים היחיד לרחצה בטבע לרוב הוא עמוס,

תבדוק את חניון נחל ניצנה , הוא יחסית חדש, ממש קרוב לכביש שמוביל לבורות לוץ אבל לא נגיש לרכב פרטי ,

- - - Updated - - -

עין עקב מלא תמיד. רק צדעו שבעיקרון לפי החוק אסור להכנס אליו. לשיקולכם. תסתכלו במפה על שמות של החניונים במזרח הרמון, חניון ארדון או בארות אם אני לא טועה.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

לגבי הרחצה אני חושב שאתה טועה כי לפני חודש היינו שם יחד עם 2 פקחים שלא אמרו כלום

נמרוד
07-08-16, 17:25
עין עקב הוא ללא ספק מקור המים מספר אחד בעונה זאת ובכלל. מותר להכנס אליו, אבל עד שעה לפני רדת החשיכה, שזה לא בעיה בימים הארוכים של הקיץ. מה שאי אפשר זה להגיע עד אליו עם רכב - יש הליכה של חצי קילומטר בין חניון הג'יפים למעיין.

לגבי מקום לצפייה ליד הכביש - ככל שתתרחק ממצפה רמון דרומה, ככה יהיה לך פחות אור. נסה את חניון הלילה שנמצא מערבית לכביש במפגש עם נחל נקרות שביל כחול - http://amudanan.co.il/#!wiki=P451253

or_t
07-08-16, 20:46
עין עקב הוא ללא ספק מקור המים מספר אחד בעונה זאת ובכלל. מותר להכנס אליו, אבל עד שעה לפני רדת החשיכה, שזה לא בעיה בימים הארוכים של הקיץ. מה שאי אפשר זה להגיע עד אליו עם רכב - יש הליכה של חצי קילומטר בין חניון הג'יפים למעיין.

לגבי מקום לצפייה ליד הכביש - ככל שתתרחק ממצפה רמון דרומה, ככה יהיה לך פחות אור. נסה את חניון הלילה שנמצא מערבית לכביש במפגש עם נחל נקרות שביל כחול - http://amudanan.co.il/#!wiki=P451253

תודה, גם אני חושב שהחניון הזה הוא האולטימטיבי. מקווה שהוא לא יהיה מפוצץ :)

לגבי שבת אני אכליל את השאלה: מה אפשר לעשות באזור הדרום בחום של אוגוסט? כל רעיון יתקבל בברכה...

Saar
07-08-16, 21:25
לשבת בבריכה עם מזגן בקרבת מקום? :)

or_t
07-08-16, 21:55
לשבת בבריכה עם מזגן בקרבת מקום? :)
צודק. אני אבדוק אם אפשר להזיז את המטר מטאורים לספטמבר [emoji6]

amir_shai
08-08-16, 17:35
היי,

אנחנו קבוצה של 2-3 רכבים שמעוניינים לרדת לאזור מצפה רמון לראות את מטר המטאורים. יש למישהו המלצה לחניון טוב, עדיפות לנגישות מכביש?

יום אחרי סביר להניח שנחפש נקודת מיים להתקרר בה - יש מקום מומלץ? עין עקב מלא ומזמין בתקופה הזו?

תודה מראש

המטאורים בחמישי ולא בשישי נכון?

or_t
08-08-16, 18:18
המטאורים בחמישי ולא בשישי נכון?
בדקתי ואפשר לצפות בשני הלילות. עם זאת, הצפייה ה"רשמית" במצפה רמון היא בחמישי

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

asypeer
08-08-16, 19:27
מתעלק, מתכנן לנסוע עם חבר מחו״ל (סוג של אסטרונאוט..http://m.esa.int/Our_Activities/Human_Spaceflight/Mars500/Diego_Urbina)
אנחנו מחפשים איזה מקום לישון בו (חאן, לא בשטח) - הכל נראה מלא.
רוצים למחרת לנסוע למצדה ולים המלח (רכב חברע)
הבנתי שבמכתש יש פעילות בלילה, וכנראה הכל מלא עקב כך.
תודה לעוזרים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
08-08-16, 20:56
דרום ים המלח פחות טוב לצפייה בכוכבים בגלל המפעלים המאירים
תנסה באחד החאנים ביישובי כיכר סדום כמו חאן שקדי

מתעלק, מתכנן לנסוע עם חבר מחו״ל (סוג של אסטרונאוט..http://m.esa.int/Our_Activities/Human_Spaceflight/Mars500/Diego_Urbina)
תודה לעוזרים.

idanw
08-08-16, 21:04
תודה לעוזרים.

איזור יער יתיר, ראש זוהר, או כל נקודת תצפית בכביש שבין ערד למצדה יכול להתאים. משם תמשיך ללינה בכפר הנוקדים אם אתה מחפש חאן, או בערד, שיש שם גם כמה אכסניות מעניינות, מלון בוטיק או צימרים.

עידן

yoni_0000
08-08-16, 21:45
תודה, גם אני חושב שהחניון הזה הוא האולטימטיבי. מקווה שהוא לא יהיה מפוצץ :)

לגבי שבת אני אכליל את השאלה: מה אפשר לעשות באזור הדרום בחום של אוגוסט? כל רעיון יתקבל בברכה...

יש באזור גם את חניון נחל גוונים. אם אתה מוכן לנסוע קצת בשטח אז יש גם חניון בין הר ארדון למעלה נוח.

גיא
09-08-16, 16:12
אני תכננתי לישון בחניון ארדון ... ולמחרת בשבת לעלות ממעלה נוח לכיון מצפה רמון. מה דעתכם ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

דור אריאל
09-08-16, 16:15
יש סיכוי שיהיה צפוף עד מלא..

אני תכננתי לישון בחניון ארדון ... ולמחרת בשבת לעלות ממעלה נוח לכיון מצפה רמון. מה דעתכם ?

גיא
09-08-16, 17:25
חיפשתי במפה של עמוד ענן חניון לילה בסביבה של ארדון .. אני לא מוצא. אפשר נ.צ. או הסבר בבקשה ? יש לי זיכרון מעורפל של חניון לילה איפה שהוא לאורך נקרות .. אבל אני להיות בנתב'ג עד 12 בצהריים .. אז לא מתאים בעומק השטח.

דור אריאל
09-08-16, 17:29
הר ארדון
יש שילוט מחאן בארות ( אחרי חאן בארות אתה ממשיך ישר ואז יש פניה עם שלט ימינה )

חיפשתי במפה של עמוד ענן חניון לילה בסביבה של ארדון .. אני לא מוצא. אפשר נ.צ. או הסבר בבקשה ? יש לי זיכרון מעורפל של חניון לילה איפה שהוא לאורך נקרות .. אבל אני להיות בנתב'ג עד 12 בצהריים .. אז לא מתאים בעומק השטח.

נדב42
09-08-16, 17:30
אם אתה נוסע על כביש 40 דרומה מהמכתש, בערך קילומטר אחרי הפיתול הכפול של נחל גוונים יש שביל שפונה ימינה/מערבה להמשך נחל נקרות. חניון הלילה הוא מעט פנימה (עשרות/מאות מטרים), אבל אני לא בטוח אם הוא משולט ...

אגב, גם החניון הזה מועד לצפיפות בסוף השבוע האמור, אבל הוא גדול למדי ...

גיא
09-08-16, 17:30
את החניון של הר ארדון אני מכיר היטב. יש שם פינה מסומנת :) אבל ראיתי פה שיש עוד אחד .. 'אם לא אכפת לי לנסוע קצת בשטח' ... אז לא אכפת לי. אבל לאן ?

zerez
09-08-16, 19:41
החניון של ארדון הוא מאוד נחמד, יש שם גם את החניון של נחל גוונים שגם הוא יפה ומומלץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

or_t
11-08-16, 18:35
חניון ארדון נגיש לרכב פרטי (חברה)?

גיא
11-08-16, 18:39
חניון ארדון נגיש לרכב פרטי (חברה)?

בנהיגה איטית וזהירה. כן.

or_t