PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת מים בגרנד - הלכה משאבה ?

sapir
13-11-05, 15:52
צריכה עזרה דחוף
גרנד שירוקי 98 . המיכל פלסטיק של המים (לא נוזל שמשה) מתרוקן לאחר נסיעה .
טפטוף מים התגלה.נכנסתי למוסך והוחלף צינור סדוק .לאחר יומיים שוב נזילות מים.שוב הכנסתי למוסך והוא בקש שאני ישאיר את האוטו שיתקרר (באותו זמן לא נזלו המים) הוא טען שאם הלכה המשאבת מים המים יזלו לאחר שהאוטו יתקרר
בקיצור אמר לי שהלכה המשאבת מים .1300 ש"ח כולל עבודה.
לפני שאני מטפלת - המחיר הגיוני? הסיפור שהאוטו צריך להתקרר כדי לראות מאיפה נוזלים המים הגיוני?
תודה רבה

(הערת מערכת: מעצם הכתיבה בפורום, הבנו שאת צריכה עזרה 8) הכותרת לא ממש עזרה לנו להבין איזו עזרה, וחבל. נא להקפיד על כותרות אינפורמטיביות. תודה.)

יוני5
13-11-05, 16:36
אצל ינוביץ משאבת מים לגרנד זה בערך 500-600 ש"ח.
אם המשאבה הלכה, בדר"כ אפשר להרגיש שהציר מתנדנד.

צריך להחליף נוזל קרור (מה לעשות, הוא נשפך) ולפרק רדיאטור ומניפה.

המחיר (1300 ש"ח) לא בשמיים. אבל תמיד את יכולה לקבל הצעה נוספת.
באיזה מוסך את מטפלת (והאוטו אצלו עכשיו)?

אם אני זוכר נכון, משאבת מים זו מחלה של הגרנדים וטוב שתפסת את זה על ההתחלה, אז אל תתפתי לעשות סקר מוסכים בנסיעה - זה עלול לעלות לך במנוע.

יוני5

sapir
13-11-05, 17:09
תודה יוני,האוטו כרגע לא במוסך הוא בבית ואני אקח אותו עם גרר
האוטו מטופל עד עכשיו במוסך מסה בנתניה (מורשה) אבל אני ממש לא מרוצה מהם ומחפשת מוסך אחר
אני גם ממש לא בטוחה שזו הבעיה ולכן אני שואלת שוב- כדי לבדוק אם הלכה המשאבת מים באמת צריך לחכות שהאוטו יתקרר (המים נוזלים אחרי שהוא מתקרר ולא מייד שמכבים את האוטו)
או שהוא חרטט לי. :oops:
תודה רבה

Saar
13-11-05, 17:13
מהיכן נוזלים המים?
מהמשאבה או ממיכל העודפים?
(אמרת שיש טפטוף, מהיכן?)
האוטו מתחמם?
כמה ק"מ הוא עשה (עם המשאבה הנוכחית)?
בריחת מים ממיכל העיבוי עלולה להיווצר גם מפקק רדיאטור תפוס (לא משחרר לחץ).

ההסבר של משאבת מים נשמע לי מעט תמוה אם זה קורה רק אחרי נסיעה ולא תוך כדי.

סער.

sapir
13-11-05, 17:25
האוטו לא מתחמם
האוטו עשה 124000 ק"מ עד עכשיו
האמת שאין לי מושג מאיפה הנזילה - לא מהמיכל אלה מתחת למשאבה/רדיאטור ,מהאמצע של המנוע .
ממש תודה,אתם נחמדים

Saar
13-11-05, 17:28
OK, בדקת את מה שיוני הציע (חופש בציר)?
אם הנזילה היא אכן מ"אזור המנוע" יש סיכוי טוב שזו משאבת המים.
נסי לקבל הצעת מחיר ממוסכים נוספים (אני הייתי בודק גם במוסך אפ"ק ביפו, לא "מורשה" אבל אמין והוגן)

סער.

grand
13-11-05, 19:06
אין טוב ממראה עיניים.
אם הטיפטוף הוא במשך הלילה אז לא להתבייש להתכופף ולראות לפי השלולית מהיכן זה נוזל.

משאבת מים - בניגוד לדעה של יוני, זו לא מחלה ברכבים האלה, אני את המקורית החלפתי לפני 4 שנים ב 90K ק"מ. בדרך כלל יהיו סימני רטיבות באיזור היציאה למאורר.
אם אין שם סימני מים או "עובש", לבדוק את חיבור הצינור הנכנס לחלק התחתון של הרדיאטור מכוון משאבת המים, לפעמים יש נזילה שם מאיזור הבנד.

לבדוק אם יש סימני מים על הדופן השמאלית של המנוע, אם כן תתכן תופעה של סדק בסעפת יניקה שגורם לזליגת מים העוברים בה.... וזו כן מחלה אופיינית למנועים האלה.

asafk
13-11-05, 21:05
הוא טען שאם הלכה המשאבת מים המים יזלו לאחר שהאוטו יתקרר

זה בהחלט נכון. עוד סימפטום- משאבה "מצפצפת" בטורים נמוכים.

אסף.

יוני5
14-11-05, 00:25
מצטרף להמלצה על מוסך על מוסך אפ"ק.
יותר קרוב אליך, בנתניה, אם כי אני לא יודע אם הוא מטפל בגרנדים, המוסך של מוש כהן, גם מומלץ בחום. אני לא זוכר את הטלפון, אבל את מוזמנת להתקשר אלי ואני אנסה לאתר אותו עבורך: 810133 - 0544.

מצטער רמי, אבל לפי מה ששמעתי, משאבת המים בדגמי ה V8 של הגרנד לא רק מסיימת את חייה מוקדם מהצפוי, אלא גם,בדר"כ - לא במקרה הזה, לא נותנת התראה מוקדמת. לא סיפור גדול כמובן, ניתן להחליף יזום כל 100,000 ק"מ.
(שמעתי שיש רכבים מתוצרת מסויימת, שמחליפים ראש מנוע, גיר, מיכל לבן / שחור כל חצי מזה :lol: :lol: )

יוני5

sapir
14-11-05, 10:36
תודה על ההמלצה . אני גרה בהרצליה לא בנתניה .
מה הטלפון/כתובת של מוסך אפ"ק?

Saar
14-11-05, 10:38
6821402 - 03
לבקש את יורם/סעדיה.

סער.

eran4x4
14-11-05, 13:57
בהרצליה יש לך את אילן אסייג
0523656462
גם הוא וגם אפק מומלצים

-->