Close
 • מושבים אחוריים מתקפלים לדפנדר 90

  התקנת כסאות אחוריים מתקפלים בגהנום הצפוף שהוא האחוריים של דיפנדר 90, לא משימה קלה. עוד עבודת קסטום מושקעת של סדנת אוברלנד. (Photographs: )

  דיפנדר 90 הקצרצר בעל שלוש הדלתות מגיע כפלטפורמה המוכנה לכמה תצורות מרכב, בין היתר גם לצורת הטנדר ולכן מהנדסי לנדרובר היקרים תקעו את בעלי הרכב עם קיר באמצע הרכב. בכל רכב שלוש דלתות אחר בעולם המושבים הקדמיים מתקפלים ויש גישה נוחה יותר-או-פחות למושב האחורי. לנדרובר הם היוצא מן הכלל - כמובן. לנוסעים האחוריים לא  נשארת ברירה אלא להכנס דרך הדלת האחורית. זה בסדר כל עוד אתם נשארים עם הספסלים האורכיים, הלא ממש נוחים (אנדרסטייטמנט אנגלי). ספסל רוחבי רגיל מושאל ממכונית כלשהי כמו שמקובל לשתול בג'יפים לא יאפשר להכנס אליו וגם ישאיר מעט מאוד מקום לציוד.

     

  בסדנא קיבלנו דרישה מלקוח למצוא תשובה לבעייה. החלטנו לפתור אותה עם שני כסאות היושבים לכיוון הנסיעה ומתקפלים לאורך הרכב, בצורה זו גם יהיה נוח לשבת וגם כשהכיסא מקופל יהיה מקסימום מקום לציוד. את הכיסאות הבאנו מפאגרו דור קודם שהלך לעולמו, אלו כסאות השורה השלישית האופייניים לSUV גדולים מהדור הקודם בעלי שבע מקומות.  בתמונה משמאל הכיסא ללא משענת הראש שלו.

  המטרה של הפרויקט הוגדרה כיסאות נוחים לישיבה עם בטיחות מלאה (חגורות תקניות עם עיגון נכון ואמיתי).

  בשביל לאפשר לאדם מבוגר לשבת בנוחות בלי לדפוק את הראש בתקרה בעת קפיצות החלטנו להשתיל את תושבת הכיסא בתוך הכנף, ובכך להנמיך את הכסא משמעותית ממה שהיה אפשרי בלי החיתוך, הנראה בתמונה משמאל ובתמונות למטה. בחור שנפער בכנף יוכנס הבית של הכיסא(והתושבת שלו).

   

   

   

      

   

      

   

  מכאן נעבור ליצור המתאם בין בית הכיסא לבין הכיסא עצמו. לאחר קבלת הצורה הרצויה הוספנו צלעות למתאם לשם חיזוק המבנה.

     

  בודקים ומודדים את מיקום המתאם:

   

   

   

   

  מחברים את המתאם לבית הכיסא ולכיסא עצמו  עם ברגים:

   

   

   

   

  נשארו עדיין שתי בעיות: עיגון הכיסא כשהוא מקופל, ועיגון חגורות הבטיחות כך שבמקרה של בלימת חרום או תאונה חלילה הם יחזיקו בביטחה את הנוסעים.

  את שתי הבעיות החלטנו לפתור ביחד וליצור למעשה קשת המעוגנת למרזבי הרכב ,המרזבים בנויים חזק מאוד ,בדיפנדר פתוח המרזב התחתון מחזיק את כלוב ההתהפכות, את העיגון של החגורות נצניע כמה שיותר בכדי לא לפגוע באכות החיים(????) של הנוסעים מאחורה.

  פרקנו את כיסוי הפלסטיק של קירות הצד וחיברנו את העגינה התחתונה:

   

  בשלב מאוחר יוחזר כיסוי הפלסטיק שיסתיר את העגינה. אל העגינה תתחבר הקשת שתעלה כלפי מעלה ותבלע בתוך הכיסוי הפלסטיק העליון. לאחר החזרת הכיסויים זה נראה לא רע בכלל.

      

  בתוך הפלסטיק העליון גג-הקשת שלנו הופכת לשטוחה על ידי פלח 6 מ"מ עם חיזוקים. פלח זה יתחבר לצינור מצד אחד, למרזב הרכב מצידו השני

     

  בסופו של הפלח ניתן לראות את התושבת אשר תחזיק בכיסא כאשר זה מקופל:

   

   

   

   

  בקצה הצינור החשוף ריתכנו את התושבת לנקודה העליונה של חגורת הבטיחות:

   

   

   

   

  התוצאה הסופית:

     

  אחרי בנייה של פרויקט כזה וההתאמות הסופיות,  אנחנו מפרקים הכל ,שולחים לצבע אפוקסי בתנור ומרכיבים לרכב הרכבה סופית.

  הכיסאות מותקנים, אחד מקופל והשני פתוח. התוצאה הסופית ממספר מבטים:

    

  כאשר הכיסאות מקופלים, תא המטען פנוי במידה רבה ומאפשר לשני אנשים לטייל ברכב טיול ארוך ועמוס כמו שהם רגילים. כאשר הכסאות פתוחים, מתקבלת ישיבה סבירה לשני מבוגרים - בכל מקרה זהו כנראה הדיפנדר 90 הסגור הנוח ביותר ליושבים מאחור מאז ומעולם.

     

  Untitled Document