Close
  • טיול מועדון BRP

למרות המחאות הצלחנו לגרור את חנן לטיול טרקטורונים באמצע אוגוסט. והכי מפתיע, למרות החום והשמש הוא אפילו חזר מרוצה למדי. (Photographs: )

חם. אפילו מאוד. רק המחשבה על טיול שטח באוגוסט, אפילו ברכב ה-4X4 הממוזג הפרטי שלי, גורמת לי להתקף זיעה ודיכאון שיחלוף כנראה רק עם בוא הגשם הראשון. ובכל זאת,  לא הצלחתי לעמוד בפיתוי כשהוצע לי לקבל טרקטורון CAN AM ולצאת לטייל עם מועדון BRP להר הירוק כל ימות השנה, הכרמל. מילא אני הולך להישרף באוגוסט הישראלי כי צריך מדי פעם לרצות את סביון, אבל עוד לא הצלחתי להבין איך זה שהבנות שלי רבו ביניהן על הזכות להיות במושב האחורי, להיצלות בשמש ולאכול אבק בכמויות מסחריות. בסוף אופיר "ניצחה" וזכתה להיות המצטרפת הרשמית שלי לטיול.

נפגשנו בשמונה בבוקר בתחנת הדלק שבכניסה לכרם מהר"ל. אט-אט הרוכבים והכלים התאספו עד שבסוף נספרו כעשרים כלים תמימים. קיבלנו תדרוך קצר עלמסלול הטיול ודגשים בטיחותיים מעופר, המדריך של הקבוצה. בהמשך היום יתברר לי שמדובר בעופר אוגש, אחד מאושיות מדריכי טיולי השטח בישראל והבעלים של "אתר השטח הישראלי". נעים להכיר.

מסתובבים מעט בשבילים הלבנים של יער עופר, עוצרים מול היישוב כרם מהר"ל לתצפית על האזור והסבר מצוין של עופר על הגיאוגרפיה, החי והצומח ועורכים היכרות זריזה בין המשתתפים. כל אחד מציג את עצמו בכמה מילים וכך מקבלים הזדמנות להכיר מעט את אלו שמסתתרים מאחורי משקף הקסדות, השותפים שלנו לטיול.

BPR, מועדון לקוחות הטרקטורונים של יבואן can-am, עופר אבניר,

המועדון מוציא טיולי טרקטורונים מודרכים בכל החזיתות. טיולי יום כשמזג האוויר מאפשר (מסתבר שבטרקטורון עוד לא התקינו מזגן). ובימים חמים או כשהירח מציץ במלוא אורו מועדון BPR יוצא לטיולי לילה. מעבר לפעילויות בארץ המועדון מוציא טיולים אל מעבר לנהר הירדן. ההדרכות מבוצעות על ידי טובי המדריכים ומלוות על ידי רוכבי המרוצים של יבואן can-am.

מעבר לטיולים המועדון מקיים הדרכות נהיגה מעשיות עם טובי המדריכים והרוכבים בארץ (מי שרוצה לשלוח קורות חיים לטובת הדרכה מוטב לדאוג קודם לכמה גביעים בארון). הדרכות הנהיגה כוללות עמידה נכונה ותנוחות רכיבה נכונות, דגשים על בטיחות, מיקום הידיים על הכידון, מרפקים, בירכיים, העברות משקל בסיבובים, מעבר באמפים ועד הרבה.

מועדון BRP מגיע לרשת החברתית פייסבוק. קבוצת "עופר אבניר" משיקה בימים אלו עמוד פייסבוק עבור קהילת הרוכבים ומועדון BRP. החברים במועדון יוכלו כמובן להעביר את החוויות שלהם מהפעילות השונה, להעלות גלריות וסרטונים. עמוד הפייסבוק יציע גם חדשות שוטפות בנושאים המעניינים את קהילת הרוכבים, יכלול חדשות מהתחום בארץ ובעולם, כולל חשיפת דגמים עתידיים וחידושים בתחום. הגולשים יוכלו להחליף בניהם חוויות רכיבה, סיפורים מעניינים ולהתייעץ בנושאים השונים הקשורים לרכיבה ולטיפול בכלים. חפשו אותנו ב- מועדון BRP.

מטפסים מכרם מהר"ל בשטחי אש מכוסים בחורש צפוף בשבילים מבולדרים ומעניינים. מבקרים בבית כנסת עתיק ונהנים מהסברים של עופר על ההיסטוריה של האזור. חוצים את כביש אליקים-דלית אל כרמל וממשיכים בשבילים לבנים בין חורשות אורנים עד שמגיעים קרוב למוחרקה. יורדים בשביל תלול ומפותל לכיוון צומת התשבי רק בשביל לגלות שירדנו את כל הדרך רק בשביל להצטלם על הרקע של עמק יזרעאל ולטפס בחזרה למעלה, שלא נגיד שלא היו אתגרים קשים בטיול. כפתור השילוב ל-4X4 זוכה למגע ראשון בטיול הזה, העברת משקל קדימה והעלייה הארוכה והטכנית מאחורינו.

רוכבים לתצפית נוספת על עמק יזרעאל, הפעם מאנדרטה מרשימה על שם שני אנשי הטייסת, ליאור הררי ויונתן בגין, שמטוסם התרסק בשעת אימון במימי הים התיכון. האנדרטה בנויה משני פסי האבן שמדמים את מסלולי הטיסה של בסיס חיל האוויר רמת דוד הנראה ברקע. גם כאן מקבלים הסברים מעניינים מעופר על האנדרטה ועל הסביבה. למעלה על ההר אנחנו זוכים להפתעה מרעננת: אוהל ענק עם שולחנות פרושים, ארוחת צהריים כיד המלך עם בשרים על האש ושני מסאג'יסטים שעובדים קשה על מנת לרענן את כל מי שרוצה. ערוץ החיים הטובים באמצע הטבע.

כמו כל דבר טוב בסוף גם ההפסקה נגמרה וצריך לחזור לעבודה. ממשיכים לנוע, והפעם במגמת חזרה לנקודת הכינוס. ברבור קל מוביל אותנו לשטח סלעי קשה למעבר שמאתגר את הרוכבים והכלים העייפים, אבל בסוף עולים על השביל עד לרכבים ולגלידה המובטחת במקרר של אלונית.

"...כשאבא קיבל את ההודעה על הטיול טרקטורונים של מועדון החברים של can-am הוא שאל אותי אם אני רוצה ללכת לטיול, על שאלה כזו מפתה באמצע החופש הגדול כשבמילא אני לא עושה כלום ברור שאני אגיד כן. ביום שישי אבא אמר לי שהטיול למחרת. ברגע שהוא גמר את המשפט נולדו לי פרפרים בבטן. בלילה לא ישנתי,נורא התרגשתי.

אני לא כל כך זוכרת את הנסיעות בטרקטורון שהיה לנו פעם ועכשיו בגלל שאני יותר גדולה אני אזכור את החוויה הזאת לתמיד. בשבת יצא טיול טרקטורונים ליד כרם מהר''ל, עלינו על הטרקטורונים והתחלנו לנסוע.הרוח נשבה כשהיינו על הטרקטורון כי נסענו מהר ואני שכחתי כבר מה זה אוטו/ג'יפ. המדריך עופר קצת בירבר אותנו בשטח וקצת בירבר לנו במוח. היינו עם קסדות ולאבא זה הציק ולי זה לא הציק (אפילו נהניתי). אכלנו ארוחת צהריים והמשכנו לנסוע. היה קצת מפחיד אבל לא נורא. באמצע הטיול רוכב אחד פרש ונשארנו כולנו. בסוף הטיול קיבלנו מטקות ואכלנו גלידה.

הטיול היה חוויה שאני אזכור לתמיד, מקווה שגם אתם תחוו אותה".

כתבה: אופיר אורלוב.

Untitled Document