Close
עמוד 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 88
    חבר רשום tallevi's Avatar

ברירת מחדל עברתי טסט...

עברתי טסט.
    הכנסתי את האוטו דרך מוסך שמכיר את המכון טסטים.
    הם הכשילו אותו על מידת הצמיגים אפילו שהמידה רשומה ברשיון רכב (אבל לא באוטודאטה).
    הוא החליף לי את ארבעת הצמיגים למידה המקורית באופן זמני לצורך הטסט בלבד והחזיר חזרה את הצמיגים שלי לאחר שעבר טסט.

כל הנושא הזה של החמרה בנוגע למידות צמיגים והגבהות ברכבי שטח על ידי הטיפשים שבמשרד התחבורע שמעורבים בעיניין, הוא אידיוטי, חסר כל טעם מבחינה טכנית, אין לו כל קשר לנושא הבטיחות ותקינות הרכב ורק חושף את חוסר ההבנה המוחלט של בעלי התפקידים האחראים לנושא מטעם משרד התחבורע.
    שמעתם??? אנשי משרד התחבורע?? אתם אפסים קטנים וחסרי הבנה בסיסית בכל מה שקשור לרכב או לכל דבר טכני הנדסי כלשהו.
    סתם דוגמה - כאשר מכשילים את הרכב על גלגלים בולטים ומאלצים את בעל הרכב להצר את רוחב הגלגלים ביחס למרכב, מה שבעצם הם עושים, זה פגיעה ישירה ביציבות הרכב ובבטיחות באופן חלמאי לחלוטין.

אצלי ברכב לדוגמה, המוט המייצב הקדמי מנותק לחלוטין מהרכב, לא קיים. אבל מבחינת האפסים של משרד התחבורה, זה בסדר, לא חשוב, העיקר זה הצמיגים, או הכנפונים או הצבע של הקפיצים או שהרכב נראה קצת גבוה בכמה ס"מ שומו שמיים...
    אני יודע - אם הם היו שמים לב לנושא המוט מייצב, הם היו מכשילים מן הסתם, אבל הייתי כל כך בטוח שאם הוא היה מותקן עם גומיה קרועה או קצת חופש בתפוח שלו, הם מיד היו שמים לב ומכשילים, אבל אם אין חופש או גומיה קרועה או יבשה לבדוק, אז לא תהיה סיבה להכשיל, ומה שלא קיים לא יכולים לבדוק...

לפי מה שנראה לי, חלק מהנושא של הג'יפוקליפסה משתקף בסעיפים שנתווספו לצ'ק-ליסט של הטסט כאן בצילום:

פעם ראשונה שאני רואה את הסעיפים האלו.

תאכלס לדעתי כל הסיפור של הג'יפוקליפסה שינה רק דבר אחד - התעריף של המאכר...
    בהנחה שהעגלים במשרד הרישוי הם בורים גמורים בכל הקשור להנדסת רכב, יש מצב שזאת יוזמה של ועד הבוחנים במכוני הרישוי??

אני מבחינתי הגעתי למסקנה שאין טעם לגשת לטסט בכוחות עצמך...חבל על העצבים ועל הזמן שלך ואין לי שום לבטי מוסר כלשהם למסור את הרכב לטסט למאכר המושחת ביותר שאמצא.
    כל עוד ההגבלות והאיסורים מטעם פקידונים מנותקים, יהיו חסרי כל הגיון טכני-הנדסי, וכל עוד המערכת לא תאפשר דרך סבירה לבצע ולאשרר את השיפורים שאנו אוהבים לעשות - אמשיך לבוז לה ולהוראותיה, מבלי להניד עפעף. כמו כולם...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

חבר רשום six 4 life's Avatar

ברירת מחדל תגובה: עברתי טסט...

כל מה שתארת ועברת קורה כבר שנים, אין שום דבר חדש במה שכתבת וצירפת. מי שבוחר להלחם בתחנות רוח סופו שיצטנן.
    נכון להיום מכוני הטסטים קיימים בעיקר לחברות הליסינג שמכניסות עשרות רכבים ביום, ושם הכל עובר. כאזרח הסיכוי שלך לעבור טסט עם רכב תקין (לא ג'יפ בכלל) הוא קלוש עד אפסי אז עם ג'יפ? בוקר טוב.

ברירת מחדל עברתי טסט...

ציטוט נכתב במקור על ידי six 4 life צפיה בהודעה
    כל מה שתארת ועברת קורה כבר שנים, אין שום דבר חדש במה שכתבת וצירפת. מי שבוחר להלחם בתחנות רוח סופו שיצטנן.
    נכון להיום מכוני הטסטים קיימים בעיקר לחברות הליסינג שמכניסות עשרות רכבים ביום, ושם הכל עובר. כאזרח הסיכוי שלך לעבור טסט עם רכב תקין (לא ג'יפ בכלל) הוא קלוש עד אפסי אז עם ג'יפ? בוקר טוב.
    ארז, אתה טועה בדבר אחד-
    טחנות זה ב״ט״

לפני כמה שבועות בליסינג שלי נאלץ לעבור טסט והתקשרו לתאם איתי איסוף.
    מהון להון קצת חקירה של הבחור והתברר שהמכון מחזיק חברת שירות לאסוף את רכבי הליסינג ולהעביר אותם טסט....
    ובמשרד התחבורה ממשיכים להתעסק בשטויות ולחשוב שבגיפים הם
    הבעיה...

שאלתי אם הם נותנים גם שירות לגיפים ושנינו צחקנו

מאז ומעולם העברתי את הרכבים שלי, גרוטאות לרוב, באופן עצמאי ללא שום כניסה למוסך אפילו לא לתיקון הריג'קטים שנמצאו.
    אני מכוון בעיקר לנושא רכבי השטח וההתעסקות בתפל (גם אם הוא בולט...).
    ושוב, אני מכיר את הצ'ק-ליסט ופעם ראשונה אני רואה את הסעיפים הנ"ל.
    מדינה מעוותת.

ואם הכל ידוע, ברור, נדוש, וזוכה במקסימום לתגובות ציניות מתחכמות, אז למה צריך את האתר הזה בכלל, למה לשתף, הכל ידוע..בואו נסגור ונלך הביתה...

כל מילה בסלע אמרת בדיוק את מה שקורה וזה פשוט ביזיון אחד גדול כל המכוני טסטים וכל השטויות שיש במדינה הזו עם רכבים בכלל מה בארה"ב יודעים שאנחנו לא???? שם כפול 4 אם לא יותר כלי רכב ומותר הכללללל!!!! ופה מתעסקים בחר...... למה כדי להכניס עוד כסף למכון ולמדינה בושה וכלימה.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

מנהל פורום asafk's Avatar

כמו שתיארתי בדיון אחר, גם להעביר מכונית סתם, לא רכב שטח, הפך לכמעט בלתי אפשרי.
    הבוחן מחפש על מה להכשיל - אין דרך אחרת לתאר זאת. אם הרכב לא היה במצב באמת מושלם, אם הוא היה למשל כמו האוטו ליסינג הקודם שלי - היו מכשילים אותו. אבל האוטוליסינג עובר, והמכונית שלי תיכשל. בסוף אגב הכשילו אותי בטסט על ליקויים אמיתיים. אבל חיפשו... כמה חיפשו...

מה זה אומר?
    שעם ג׳יפים ועם רכבי אספנות אף פעם לא ניגשתי לבד לטסט.
    עכשיו אני יודע שגם עם מכוניות אחרות אין טעם.
    הג׳יפוקליפסה היא כנראה לא רק לרכבי שטח, וכמו שכתבת נכון - כשהאבק שקע, הכל נשאר כשהיה, רק התעריף השתנה...

ונסיים בציטוט מהמקורות שאני מרבה להשתמש בו לאחרונה..
    ״הכל אפשר אם משלמים...״

אסף.

תאכלס טחנו את הנושא עד דק. בחרנו שלא לעשות כלום חוץ מלקבל את הגזירה... אז למי נבוא בטענות?

מי בחר?
    מי שאל?
    איפה קיימנו דיון רציני כאן לגבי תגובה משותפת שלנו לגבי ההגבלות ההזויות שמפילים עלינו.
    ואיפה באותו הדיון הועלו פעולות תגובה אופציונאליות לבחירה?

בואו. אני בעד לעשות.

משתמש חסום

לא ברור לי: הם החלפת את הצמיגים חזרה למידה המקורית, אבל ברשיון יש מידה אחרת, אז איך עברת לבסוף?

נדונו פה ויש גם קבוצת פייסבוק שקמה לנושא דאז, (ויסלחו לי מלגלגי פייסבוק למיניהם) אבל לדעתי לא מגיפולוג תצא המחאה...
    הייתי חבר בקבוצה עד שהבנתי שחוץ מאדים (ואני עדין) אין שם כלום. בפועל גם אם הצלחתי להלחיץ את עצמי השנה בסופו של יום עברתי כמו כל השנים באותו מכון, שבודק מה שצריך ומכשיל כשצריך.

חבר רשום נדב42's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי tallevi צפיה בהודעה
    בואו. אני בעד לעשות.
    רק בזהירות בבקשה, שלא נצא מזה ניזוקים עוד יותר ...

עוד דוגמה מבזה של צורה עקיפה שהמדינה עושה כסף על הגב שלנו בדמוי ניידות הזיהום אוויר שעומדות ובודקות אקראי זיהום אוויר של רכבים הרי חוץ מלעשות כסף מהדוח שהנהג מקבל והטסט החוזר שהוא צריך לעשות אין פה שום כלום של אכיפה....מה יעשה נהג של רכב ממוצע משפחתי לצורך העניין שעשה טסט באוגוסט ובנובמבר עצרה אותו הניידת לבדיקה והזיהום היה חריג??? ילך כל שבועיים למכון אגזוזים לבדוק שהוא לא חורג...! אבל מה הבלוף הכי גדול כשבאים רכבים היברידים כמו הטיוטה והונדה וכו' אין כליהם הנחה ואין עליהם שום כלום להפך המחיר שלהם יותר גבוה רכבי הבנזין המקבילים למה....? כי איך יעשו את הקופה של התדלוק בנזין מה ירדו ההכנסות של המדינה לאאאאאאא.....בואו רק נגיד שאנחנו רוצים מדינה ירוקה בפועל בדיוק הפוך נעודד צריכה של נטול עופרת עוד כדי שהכיסים יהיו מלאים

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

חבר רשום yoni_0000's Avatar

אני רק אגיד שבאזור שלי, עם הגטס אני מבלה במכון רבע שעה מרגע שהגעתי ועד הרגע שיצאתי... עם ה"שוחד" הקבוע של החלפת לוחית זיהוי... בקיצור, סעו דרומה חבר'ה... ועדיף לבוא בסוף היום או בימי שישי..
    כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר.

ציטוט נכתב במקור על ידי tamir128 צפיה בהודעה
    לא ברור לי: הם החלפת את הצמיגים חזרה למידה המקורית, אבל ברשיון יש מידה אחרת, אז איך עברת לבסוף?
    חלם, כבר אמרנו??

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי tallevi צפיה בהודעה
    מי בחר?
    מי שאל?
    איפה קיימנו דיון רציני כאן לגבי תגובה משותפת שלנו לגבי ההגבלות ההזויות שמפילים עלינו.
    ואיפה באותו הדיון הועלו פעולות תגובה אופציונאליות לבחירה?

בואו. אני בעד לעשות.

אין לי כוח לחפש לכם את הקישורים הרלוונטיים בפורום הרישוי.

כשנודע לראשונה על הבלגן שמתקרב, הוצע גם כאן להתאגד, הוצע לפנות לערכאות.
    ברור - להביא עו"ד וללכת לבית המשפט זה יקר. אבל כוחנו במספרנו - לכל אחד זה היה עולה כמו מיכל דלק פלוס מינוס ותו לא. אבל כמו שנכתב כאן - בהקלדת סימני קריאה ונקודות כולם אלופים. רק כשזה מגיע לתכל'ס, פתאום העסק גווע. כל אחד מסתגר בדלת אמותיו, בארבעת צמיגיו, קפיציו ובולמיו האישיים, מתקשר בהיסטריה למאכער שלו ומחשב כל שנה/חצי שנה את המסלול מחדש באופן אישי ופרטי. כל עוד הוא עבר טסט ולא משנה איך ורוע הגזירה נדחה עוד שנה/חצי שנה קדימה - אז הכל בסדר ומה הטמבל ההוא בג'יפולוג מבלבל במוח.

וככה זה נראה כאן מאז. כל מי שעבר - הכריז בראש פורומים - "עברתי!, אין ג'יפוקליפסה". ועל כל אחד שעבר, יש 20 או 50 שנכשלו, שגורשו ממכוני הרישוי וסתמו את המקלדת. עברו רק אחרי ששינמכו את הרכב או נעזרו ברב-מאעכר בתעריף שמנמן. המדיניות הרשמית כאן היא שהג'יפוקליפסה מעולם לא היתה קיימת ולא משנה כמה אנשי מקצוע מהענף יזהירו.

מצד שני - אם החלטתם לא לפעול ולא לעשות כלום? סבבה. הפסדתם ללא קרב, עכשיו מוטב להחריש ולתת לזה לשקוע ולחמוק תחת הרדאר. כי אם וכאשר תיקבע המדיניות הברורה, היא לא תהיה לטובתכם אלא רק לטובת המקורבים לצלחת.
    ולמי שזה לא ברור, זה קורה כבר עכשיו. בזמן שאתם מתפלמסים, הרכבת כבר יצאה מהתחנה.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

דרור, מה אפשר לעשות עם כל המידע הלא מועיל שרשמת?
    לא חדש שהפקידים עובדים עם היבואנים לטובת היבואנים ולא לטובת האזרחים.
    כבר אמרתי בתחילת הדרך שהדבר היחיד שישתנה הוא התעריף למעכר כיאה למדינה מזרח תיכונית.

מעבר לכך, מה אפשר לעשות נגד נוהל שטרם פורסם או אפילו אם פורסם יותר מאשר ליבב כמו שאתה עושה או לשתוק כמו אחרים?
    אתה בעצמך למרות מעורבותך יושב בפוזה של מטיף ולא של מי שתופס יוזמה.

אבל אם תחליט לקחת יוזמה אני אהיה אחריך :-)
    אגב, יש גם סיכוי שמי שנכנס לתפקיד חדש יתפנה לעסוק בנושאים חשובים מאלו והנושא הזה אולי ייזנח...

בסוף אם ילחצו מספיק חזק נעשה מה שמקובל באופנועים ובטרקטורונים - ניסע ללא ביטוח וטסט...

אתה תיסע ללא ביטוח וטסט, אני אסע בפרייבט... גם ככה התחביב הזה חונק לעיתים אז להפוך גם לעבריין?

אוי בועז.

כרגיל, כולנו מוכנים להיות מאחורי מישהו....
    אלא שהמישהו הזה, ולא משנה מיהו, מה שברור לו זה שברגע שירים את הדגל ויעלה על הבריקדות, יגלה שהוא לבד. כל האמיצים והחכמולוגים יעדיפו להסתתר.

האם עצם קיומם של הסעיפים החדשים (סתומים ומטופשים להפליא, שמעניקים חופש מוחלט לפרשנות ולקריזה האישית של הבוחן כמו למשל "גלגלים בולטים" - כמה בולטים? מאיפה בולטים? מקו המרכב? מקו הכנפונים? מקו המראות?.... או מצב ויזואלי של הצמיגים שגם זה, אם הצמיג לא יצא לפני חמש דקות מהאריזה, כבר נתון לויכוח) שנוספו לטופס הבדיקה, הם לא הניצנים הראשונים של נהלים חדשים?.... כי אם לא, אני לא יודע איך לקרוא לזה.
    ועוד לא הגענו להגבהות.... צפו סעיפים חדשים נוספים בטופס הבדיקה... במוקדם או במאוחר.

וזה שהנהלים החדשים יומצאו וייכתבו לטובת בעלי אינטרס כלכלי בנושא, זה באמת משהו שהיה ברור מלכתחילה. לתשומת לבם של כל אלה שמייחלים ל"מדיניות ברורה" של משרד התחבורה - המדיניות מאוד ברורה, ואם הרכב שלכם כבר מוגבה/מצויד בקיט מתלים תחליפי כלשהו, כמו הרוב המוחלט של רכבי השטח הלא חדשים בישראל, היא לא לטובתכם. היא לטובת בעלי אינטרס.

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    וככה זה נראה כאן מאז. כל מי שעבר - הכריז בראש פורומים - "עברתי!, אין ג'יפוקליפסה". ועל כל אחד שעבר, יש 20 או 50 שנכשלו, .
    בינתיים מקריאת ההודעות והתגובות היחס הוא הפוך.

זה לא מפחית שום דבר מהבעיה של מי שלא עבר.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

לא, היחס לא הפוך.
    אנשים מפחדים ממכם. פן תאשימו אותם שגם הם חובבי קונספירציות.
    את האמת אני מבין מכמויות הה"פ והודעות בפרטי (ס.מ.ס ווטסאפ) עם השאלות "זרקו אותי משלושה מכוני רישוי, מה לעשות?...."

לבי אליהם. אבל לצערי אני יכול לתת להם רק תשובה קולקטיבית בסגנון "אין מה לעשות, זה קורה וזה אמיתי. תנמיכו את האוטו".
    ולא, אני לא מתכוון לספר איפה נמצא אותו מכון פלאי שעל פי השמועות עדיין מאפשר לג'יפים להיכנס גם ללא מוסכניק או מאכער, בודק אותם בצורה עניינית, ואם הם תקינים הם גם עוברים וזה כי:
    א. כי דברים כאלה עוברים כמו אש בשדה קוצים ובסוף פקחי משרד התחבורע יגיעו אליו.
    ב. כי לפי שמועות מאוד מבוססות, הם כבר הגיעו אליו וגם הוא התחיל להכשיל.

בקיצור - אין מנוס ממאכער טוב. תתחילו לחסוך.

בדבר אחד בועז צודק - המערכת כל כך מושחתת עד שבסוף כולם עוברים. בכל מכון שהוא.
    השאלה רק כמה זה עולה. בכסף, בזמן ובבריאות, ועד כמה משנמכים את האוטו לכבוד זה.

עמוד 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. עברתי טסט ועכשיו הזמן למצוא רכב
    על ידי neta4x4 בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 17
    עדכון אחרון: 05-10-12, 13:18
  2. כמה מפתיע - לא עברתי טסט
    על ידי liorsufa בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 3
    עדכון אחרון: 22-09-11, 10:32
  3. אחרי 4 שנים עם סמו, עברתי לדיפנדר 90