Close
עמוד 5 מתוך 5 ראשוןראשון ... 2345
מציג תוצאות 81 עד 88 מתוך 88
    מנהל פורום asafk's Avatar

ברירת מחדל תגובה: עברתי טסט...

טל, נמנעתי עד כה להשתתף בדיון, באמת אין לי כוח לזה.
    אבל
    חשוב להבין שההישג (כן - הישג! ) הכי חשוב מנקודת המבט שלי בכל ה"גיפוקליפסה" הזו, הוא שמשרד התחבורה כתב את המשפט הבא:
    הגבהה רכבים מבוצעת ע"י שינוי מערכת מתלים )בולמים וקפיצים( ו/או החלפת צמיגים.
    וגם הצהיר כי:
    מטרה:.N1- ו M1 לאפשר הגבהות לכלי רכב מקטגוריה
    כלומר לא עוד "הכל אסור", אלא כפי שדרשנו במשך שנים - הן בצורה פורמלית והן בשיחות לא פורמליות עם אנשי משרד התחבורה - אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר.

והנה... יצאה טיוטה של נוהל שמתיר הגבהת כלי רכב, ומתיר שינוי מידת צמיגים. זה שינוי גדול, משמעותי, ענק - בתפוסה של משרד התחבורה. וזה בלי להביע דעה אם קביעת נהלים היא דבר טוב או רע לנו - לכולנו.

זהו, רק רציתי לתקן עובדות, הנחות יסוד מוטעות לטעמי.
    עכשיו.. תמשיכו, תמשיכו... בכיף (אבל אני אשאר מחוץ לדיון)

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

חבר רשום יונתןמצפה's Avatar

טל, חבל על העצבים שלך.
    כמו אסף, גם אני נמנעתי מלהגיב בדיון הזה, אבל כנראה לא מאותן סיבות. פשוט לא היה לי שום דבר חכם (או לא) להגיב.
    יחד עם זאת, אני חושב שיש להבדיל בין הרוב המוחלט של בעלי רכבי שטח בארץ, ובכללם גם רכבים השייכים למוסדות המדינה (וגם עליהם נכתב באותם דיונים), שביקשו מאחת הסדנאות הגדולות החלפת קיט קפיצים-בולמים בלבד על מנת לשפר את התנהגות הרכב בתנאים מסוימים (גם שינוי פרופיל הצמיג משפר את התנהגות הרכב וזה חוקי לגמרי), לבין אחרים שהחליפו חצי רכב באופן לא ידוע אצל סדנא לא מאושרת או לבד בבית.
    ואין לי טענות כלפי אותם משפרים קיצוניים, אבל מי שעשה אותם ידע טוב מאוד שהוא בצד השחור של החוק.
    לעומת רוב בעלי רכבי השטח שנכנסו בתום לב לביצוע החלפה כאמור והיום מוצאים את עצמם בסוג של בעיה. אולי.
    אתה טוען שאין הבדל, אני טוען שיש.
    אחד פעל לכאורה במסגרת החוק (מוסך מורשה, יבואן וחלקים עם תקינה), ואחד היה צריך להפעיל קשרים וקומבינות כדי להשיג את התוצאה המבוקשת.

אגב, החלפת קפיצים-בולמים לחלק חלופי לא מקורי זה דבר מקובל וחנויות החלפים מוכרות חלפים לא מקוריים כאלו על בסיס יומי. מי בדק שנתוני הקפיץ/בולם החלופי בחנות החלפים זהה לנתוני החלק המקורי (הם לא...).
    ולגבי ההגבהה שהם נותנים- בד"כ זה רק בגלל שהקפיץ מעט קשה יותר. בדיוק כמו להוסיף יותר אוויר בגלגל- גם זה מגביה את הרכב...
    קח מקל קח תרמיל..., הי הג'יפ הי הג'יפ...

משתמש חסום

אני לא יודע מה יש שם (בתגובות ה.. אחרות מזו של טל) יותר צביעות או התחסדות או "רחיצה בנקיון כפיים".

טל תאר במדוייק את המצב החוקי - ו"להאשים" אותו בזה שלא קרא את השירשורים האחרים, זו תגובה מאותו סוג בדיוק.
    לבוא להגיד שיש הבדל בין מישהו "אחראי" שרק החליף קפיץ ש"במקרה גרם להגבהה מינורית של 1.5-2 אינץ', בגלל שהוא קשה יותר" ובאותה נשימה להגיד שהוא לא משנה דבר במאפייני הרכב, זו..טוב, כבר אמרתי את זה בהתחלה..

יש מי שמגביה ב"טוב טעם" וב"אחריות" ויש מי שמגזים ועולה לשמים... מבחינה חוקית זה אותו הדבר, בדיוק כמו שטל אמר.
    זה אסור וזה אסור.
    וכבר דיברנו על זה "שם".

גם דיברנו על מה שאסף מגדיר כהתקדמות אדירה - הממסד הכיר בעובדה שצריך לאפשר להגביה והחל למסד זאת.
    וכבר גם השוונו את זה לספורט המוטורי - הממסד הכיר בעובדה שצריך לאפשר ספורט מוטורי ו..החל למסד את זה.
    התקדמות? נגיד...

גם דיברנו על זה שהעשירים (ובמיוחד אלה שגם קודם החוק לא ממש הטריד אותם) יושפעו פחות מאשר ה"עמחה"...
    מי שיכול להרשות לעצמו סט אחד של צמיגים/גלגלים/מתלים לטסט וסט אחר ליומיום... פשוט יעשה את זה. הרבה יותר פשוט מאשר להילחם על זכותך לתחביב ש.. עובר על החוק.
    מי שצריך להסתדר עם אותו רכב כל הזמן ואין לו כסף וזמן ו..אומץ, לקומבינות האלה, ישלם/משלם את המחיר.

תמיד יהיו כאלה (בלי להזכיר שמות..) שיחשבו שבגלל שהם עושים דברים "באחריות" ו"בלי להגזים" והם בעצם "שומרי חוק" ושהממסד צריך להתעסק ב"דגים השמנים", מותר להם לעלות בחצי מידה בצמיג או איזה אינץ' קטנטן ובלתי מורגש בקפיץ/מתלה והפגוש המסיבי מאחור (שמוציא החוצה את הגלגל הרזרווי ומשנה לחלוטין את חלוקת המשקל/נתונים הדינמיים) והבולם "הטוב יותר מהמקור"/לא מקורי שלהם - להם "מותר" ושלא תגיד שהם... עבריינים!
    ויש כאלה שימשיכו להתפלפל על "מהו שינוי מבנה" על פי החוק/תקנון - כולם נעשו משפטנים וכולם מהנדסים.

אתה פשוט קורא לילד/לממזר בשמו וזה קצת מעצבן אותם.

אתה צודק בכל מה שאתה אומר ויש כאלה שיגידו שזו הדרך לשנות דברים (והדוגמאות שניתנו אכן ממחישות שיש השגים בדרך כזו.. לעיתים) - אני לא מאמין בעצומות ולא במכתבים ולא בטלפונים לשרים, ובטח לא בשלב כל כך מאוחר.

חבר רשום tallevi's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי asafk צפיה בהודעה
    טל, נמנעתי עד כה להשתתף בדיון, באמת אין לי כוח לזה.
    אבל
    חשוב להבין שההישג (כן - הישג! ) הכי חשוב מנקודת המבט שלי בכל ה"גיפוקליפסה" הזו, הוא שמשרד התחבורה כתב את המשפט הבא:

וגם הצהיר כי:

כלומר לא עוד "הכל אסור", אלא כפי שדרשנו במשך שנים - הן בצורה פורמלית והן בשיחות לא פורמליות עם אנשי משרד התחבורה - אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר.

והנה... יצאה טיוטה של נוהל שמתיר הגבהת כלי רכב, ומתיר שינוי מידת צמיגים. זה שינוי גדול, משמעותי, ענק - בתפוסה של משרד התחבורה. וזה בלי להביע דעה אם קביעת נהלים היא דבר טוב או רע לנו - לכולנו.

זהו, רק רציתי לתקן עובדות, הנחות יסוד מוטעות לטעמי.
    עכשיו.. תמשיכו, תמשיכו... בכיף (אבל אני אשאר מחוץ לדיון)

אסף.

אסף,

מיותר לציין (כך לפחות חשבתי...) שההתייחסות שלי היתה לגבי התקנות דהיום שבתוקף, כך שהעובדות והנחות היסוד לא היו מוטעות.
    מעבר לזאת, אני יותר ממסכים לגבי הנוסחה "אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר." ואף הייתי מוסיף לה - "ואם תצטרכו עזרה מקצועית בקביעת ההנחיות - אנחנו כאן."

טל.

משתמש חסום

ציטוט נכתב במקור על ידי tallevi צפיה בהודעה
    אסף,

מיותר לציין (כך לפחות חשבתי...) שההתייחסות שלי היתה לגבי התקנות דהיום שבתוקף, כך שהעובדות והנחות היסוד לא היו מוטעות.
    מעבר לזאת, אני יותר ממסכים לגבי הנוסחה "אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר." ואף הייתי מוסיף לה - "ואם תצטרכו עזרה מקצועית בקביעת ההנחיות - אנחנו כאן."

טל.
    כמו שאמרתי - נאיביות היא תכונה... נאיבית (-:.
    אני מקנא בזה...

אז אתה שולח?

משתמש חסום

ציטוט נכתב במקור על ידי boaz avrahami צפיה בהודעה
    אז אתה שולח?
    זה כנראה מגיע עם הגיל, הבנת הנקרא שלך... או החוסר בה... או בכלל ההבנה (-:

תמשיכו זה משעשע.
    במיוחד כשנאיבי אחד מכנה את השני נאיבי...

עמוד 5 מתוך 5 ראשוןראשון ... 2345

נושאים דומים

1. עברתי טסט ועכשיו הזמן למצוא רכב
    על ידי neta4x4 בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 17
    עדכון אחרון: 05-10-12, 14:18
  2. כמה מפתיע - לא עברתי טסט
    על ידי liorsufa בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 3
    עדכון אחרון: 22-09-11, 11:32
  3. אחרי 4 שנים עם סמו, עברתי לדיפנדר 90
    על ידי rinzai בפורום פורום סוזוקי Suzuki