Close
מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: ידע

ברירת מחדל ידע

אהלן חברים, אני נרשמתי לאתר לפני הרבה זמן, ורציתי לקנות גיפ ולהיכנס לתחום, אבל אמרתי "לע זה בטח יעבור לי, חבל על הכסף". בסוף זה לא עבר, וכבר כמה שנים שבאלי את הגיפ.

אבל אני לא רוצה לקנות גיפ חדש, אני רוצה פרויקט,
    אני יותר אהנה מהדרך מאשר התוצר הסופי כנראה.

עכשיו אני לא יכול סתם לקנות גיפ גרוטאה ולתקן אותו, צריך המון המון ידע וניסיון,
    אני רוצה לצבור את הידע הזה.

השאלה איפה? יש איזה מוסך שיקח אותי לעבודה כשאין לי שום ידע?
    גם אין לי שום חברים בתחום, אין לי מי שיעזור לי.

מצידי באמת לעבוד בחינם באיזה מוסך, העיקר לצבור את הידע,
    זה מעניין אותי כבר שנים וזה כמו גירוד שלא עובר.

יש עצות?

ברירת מחדל תגובה: ידע

היה הרבה יותר אפקטיבי אם היית בוחר כותרת כמו "רוצה לצבור ניסיון במכונאות - האם יש מוסך שיסכים לקבל אותי", או כותרת דומה.

הכותרת שבחרת "ידע" לא מרמזת על מה שנדון בשרשור ומלבד העובדה שאינה מתאימה לכללי הפורום, היא אינה משרתת אותך כיון שאינה גורמת לאנשים שאולי יכולים לסייע בעיצה או אפילו בהצעת עבודה - לטרוח להיכנס ולקרוא את תוכן ההודעה.

נסה להוסיף עוד כמה פרטים:
    1. מאיזה אזור אתה?
    2. מה רמת הידע הטכני שלך באופן כללי, האם יש לך "ידיים טובות", האם אתה נוהג להרכיב / לפרק / לתקן מוצרים שונים?
    עוד מעט סופ"ש

אתה כן יכול "סתם לקנות גיפ ישן ולשפץ אותו"
    ככה התחילו רוב באי האתר (ואני נכלל בחבורה הנכבדת)
    והיום יותר קל מתמיד להתחיל ולצבור ידע.
    באינטרנט יש עשרות אם לא מאות אתרים, בכללם האתר המכובד הזה שיתן לך מידע ועצה טובה on line
    פשוט תתחיל, ומשם הכל יזרום.
    ואל תפחד לעשות טעויות, מהם לומדים הכי הרבה..

חבר רשום lizard's Avatar

מאיפה אתה בארץ?

חבר רשום yoni_0000's Avatar

לפני שאתה "צולל" למים העמוקים אתה צריך 3 תנאים בסיסיים, שאם אין לך אותם, יכול להיות שעדיף לך להתחיל ברכב שהוא לא פרוייקט:
    1. מקום לעבוד- אם זה פרוייקט שיפוץ גדול אז החניה בשכונה זה לא מספיק. אתה צריך מקום שיכנס בו רכב וחצי או 2, ושאתה יכול להשאיר בו חלקים וכלים בלי לדאוג שיעלמו- חניה בתוך שטח הבית או משק.. אני מניח שהבנת. אם זה רכב שכל פעם תעשה בו קצת אז אפשר להסתדר בחניה השכונתית.
    2. תקציב ריאלי- נגיד, לפחות עוד 15 אלף (כנראה יותר) אחריי קניית הרכב (!!), לטובת כלי עבודה וחלקים.
    3. זמן... אוי הזמן.. תלוי בסדר גודל הפרוייקט, לדעתי חצי יום בשבוע זה המינימום.

ברגע שיש לך את כל אלה אתה יכול להתחיל לרוץ.
    אני מציע שלא תקנה את הנבלה הכי שחוטה שתמצא ואז תתחיל לפרק..
    אתה צריך סמוראי או סיקס במצב נסיעה, ואתה צריך להתחיל לנסוע. תצטרף לטיולים, תכיר חברים, אף פעם אל תתבייש לשאול!!
    עם הזמן אתה תדע יותר טוב מה אתה רוצה לעשות עם הרכב, ויהיה לך עם מי להתייעץ. הרכב גם ידאג "לעקוץ" אותך בדרך, וככה לומדים... כמו שמוני פעם אמר לי-"ג'יפ בישראל נקנה ונבנה ביסורים".
    קח בחשבון שזה תחביב שלפעמים יכול להתיש ולתסכל, לעשות חורים גדולים בכיס... אם אתה מספיק משוגע, כשהג'יפ נוסע אתה סולח לו על הכל...

בהצלחה!
    כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •