Close
עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 21 עד 36 מתוך 36

ברירת מחדל תגובה: בניית בית פרטי / קרקע

ציטוט נכתב במקור על ידי wonderd צפיה בהודעה
    מענין, החוויה שלי אחרת לגמרי.. אני נהנה מכל רגע למרות שאני צריך להשקיע בזה הרבה זמן..
    לגבי הקבלן שלד או מפתח - תלוי בך ובזמן שבו אתה רוצה להשקיע בניהול הבניה. בכל מקרה אם תקרצה מפקח יש לי חבר שהוא במקרה אחד הטובים בסביבה מבחינת אמינות, מקצועיות, פדנטיות ואכפתיות.

אלעד.
    אלעד, שלד זה שלב רגוע יחסית ואתה עובד בעיקר מול גורם בודד. גם אם בוצעו שגיאות, את חלקן תגלה רק בשלבים מאוחרים יותר (טיח ריצוף ועוד). כשתתחיל לסנכרן בין בעלי המקצוע והכי גרוע בשלבים הסופיים כשכבר תרצה להכנס לגור- זה פחות כיפי.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

אני חושב שלא קיים מפקח שלא גוזר קופון גם על בעלי המקצוע והספקים וככזה לי באופן אישי יש בעיה לסמוך על המחויבות שלו כלפיך.
    שלא לדבר שאין לו אחריות מקצועית על פאשלות ולא תוכל לתבוע אותו.

חלק מהשטויות שעושים לך בבית מחביאים מאוד יפה וכשאתה תגלה אותם זה יהיה אחרי שנפרדת מהבעל מקצוע ולך תחפש...

אין בעסק הזה אמת מוחלטת ואין דבר כזה בית מושלם חף מטעויות.

תתחיל ללמוד את עקרונות הבניה.
    תתחקר המון שכנים וחברים על מנת לגבש דיעה.

תתחיל לאסוף מחירים ולבנות תקציב על אקסל.
    אל תשכח 10-15 אחוז לבלתי צפוי וכסף גם לפיתוח הגינה חצר פרגולות וחניה.

ציטוט נכתב במקור על ידי MMR צפיה בהודעה
    אלעד, שלד זה שלב רגוע יחסית ואתה עובד בעיקר מול גורם בודד. גם אם בוצעו שגיאות, את חלקן תגלה רק בשלבים מאוחרים יותר (טיח ריצוף ועוד). כשתתחיל לסנכרן בין בעלי המקצוע והכי גרוע בשלבים הסופיים כשכבר תרצה להכנס לגור- זה פחות כיפי.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
    לא מדויק בכלל.. אני עובד כרגע ומתאם גם מול המהנדס, האינסטלטור והחשמלאי, מכין את התכניות של החלונות ומחפש טייח מתאים. בקיצור - אני נהנה.
    אצלי לא תהינה שגיאות נחבאות..יש לי עין זכוכית מגדלת ואני באמת לא רואה בזה בעיה..הכל ענין של תקשורת ולדעת מה אתה רוצה, כל דבר אפשר לתקן ועדיף פשוט לתפוס בזמן.

בועז - לגבי מפקח - בכללי גם אני מכיר ושמעתי על נושא ההסדרים שיש לחלק מהמפקחים (וצריך לדעתי להיזהר לא להכליל), הבחור אותו הצעתי לא מתעסק בשטויות. אדם ישר כמו סרגל ופדנט בכל דבר שבו הוא נוגע.

חבר רשום איל מ's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי boaz avrahami צפיה בהודעה
    אני חושב שלא קיים מפקח שלא גוזר קופון גם על בעלי המקצוע והספקים וככזה לי באופן אישי יש בעיה לסמוך על המחויבות שלו כלפיך.
    אני חושב שאתה טועה.
    אני אמנם מכיר (מיד שניה) המון סיפורים של שוחד, ונסיונות שוחד למפקחי בניה, אבל מכאן ועד קביעה נחרצת כזאת הדרך ארוכה.
    אני בניתי בית (פרטי) עם קבלן גדול+חברת פיקוח.
    בנוסף לחברת הפיקוח (שאכן עובדת בצמוד לקבלן ומקבלת כסף מהיזם ולכן בעלת אינטרס), הבאתי גם מפקח משלי.
    הבנאדם לא רק שהחזיר את העלות שלו, אלא גם עלה לקבלן בין עשרות למאות אלפי שקלים במצטבר, על תיקונים שהיו צריכים לעשות.
    בעיקר בתחומים שהיו לי חשובים (יסודות שלד ואיטום). כל פעם נדהמתי מכמות הפרטים שלא היה לי מושג לגביהם וככל שהתעמקתי בנושא, גיליתי כמה אני לא יודע.

שורה תחתונה, כן. חייבים לבחור מישהו שסומכים עליו במאה אחוז. אבל לדעתי, כמה שלא תלמד בזמן הקצר שיש לך, אין תחליף למישהו עם נסיון.

לא קבעתי נחרצות אלא אמרתי את דעתי.

מה שעשית הוא הדבר הנכון והיקר ביותר לביצוע.
    שמת מצד אחד קבלן שאחראי על החומרים ובעלי המקצוע ומנגד מפקח.
    למפקח נשאר רק להיות מנגד הקבלן כי הרחקת אותו מראש מהכסף של הבניה...

לרוב לוקחים מפקח ש״עוזר״ ומביא את הקשרים שלו עם קבלני המשנה והוא גם מביא את קשריו עם ספקי החומרים ויש ניגודי עניינים.

לא פעם אגב, גם אדריכלים גוזרים קופון בנוגע לעיצוב.
    לא תמיד זה רע ללקוח אבל חשוב להיות ערניים

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
    Honda TRX300EX

מעבר להמלצות וכו׳ על איש המקצוע ...
    נראה לכם פרקטי להחתים אותם על הסכם בכתב שאוסר עליהם לקבל טובות הנאה ו/או ניגוד עניינים ?

רק המחשבה שאיש מקצוע שאני כבר משלם לו שכר והרבה ... יעשה עלי סיבוב ... מרתיחה אותי.

ברירת מחדל בניית בית פרטי / קרקע

אני מתחום הפיקוח.
    פרקטי? כן. מפקח מקבל שכר עבור ייצוג אינטרס של הלקוח וכל התנהלות כלכלית מול הקבלן פוגעת ביכולת שלו לעמוד על העקרונות לטובת הלקוח. אבל קבלנים מנסים את מזלם עם הצעות למפקחים באופן תדיר, ואלא אם יש למפקח עקרונות ברזל , לא הסעיף בחוזה מה שימנע את הסיפור.
    בפיקוח אתה חיייב למצוא מישהו עם המלצות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חבר רשום איל מ's Avatar

DANI1 כבר כתב לך.
    אני חושב שהכי חכם יהיה ליצור איתו קשר ולשבת לאיזה קפה על גבעה ירוקה תחת איזה עץ, כדי לקבל רושם על התחום.
    (לא מכיר אותו מעבר לפורום).

מנהל פורום נמרוד's Avatar

אני בניתי לפני שבע שנים בית פרטי בעמק יזרעאל.

החוויה שלי ושל אשתי מאד חיובית בסך הכל. אני מהנדס, מומחה בתחומים מאד מסוימים שמהם אני מתפרנס, מבין ומתעניין בתחומים אחרים כתחביב, לא מומחה ולא מתיימר להבין בבניין. אבל אני יודע איך נראית התמונה הגדולה שנקראת פרויקט. זה משהו שחסר להרבה אנשים.

בכל מקרה - בבניית בית פרטי יש שני בעלי מקצוע חשובים, ושניים בלבד.

הראשון והחשוב ביותר - המתכנן. אסור להתפשר על אדריכל. להפגש עם אדריכלים, עוד אחד ועוד אחד. עם בת הזוג. האדריכל. הסגנון חשוב, תיק העבודות וחוות הדעת קריטיות, הכימיה האישית קריטית יותר.

לא להסתכל על המחיר בכלל! - זו העצה שלי. מחיר התכנון זניח ביחס למחיר הבית, ותכנון טוב יחזיר את עצמו בענק בהמשך. ביצוע בינוני לתכנון מעולה יתן לך בית מצויין, עם פגמים פה ושם שתתקן עם הזמן. ביצוע מעולה לתכנון גרוע לעומת זאת... לא יהיו דליפות, סבבה, אבל הבית לא יענה על הצרכים שלך ויבאס אותך שנים קדימה. ואת זה אי אפשר לתקן.

זו העצה החשובה ביותר, שלי לפחות.

בעל המקצוע השני - זה מי שיבנה את הבית. זה יכול להיות קבלן מפתח, או מפקח בנייה, או פרויקטור, או שלל שמות אחרים.

אני לא רואה הבדל עקרוני גדול בין קבלן מפתח למפקח בנייה. ההבדל הוא במבנה של העסקה ואיך הכסף עובר מיד ליד, וזה הבדל חשוב, אבל זה לא משנה - שניהם עושים את אותה עבודה - בונים לך את הבית. חייבים להיות יחסי אמון מוחלטים בינכם. בטח שיש רמאית ושקרנים ושרלטנים, אבל לא חסרים קבלנים טובים מפקחים טובים. הם מן הסתם לא יהיו הזולים.

התחום הזה טריטוריאלי בהגדרה המלצות ממי שגר במקומות אחרים בארץ לא רלוונטיות. מי שיבנה לך את הבית צריך להיות מהאזור שלך, לכן החיפוש שלהם הוא בישוב שלך ובישובים הסמוכים בין האנשים שבנו בשנים האחרונות. אני מאמין שדי בקלות תגיע לכמה שמות שחוזרים על עצמם כבעלי מקצוע טובים. גם פה, העלות שלהם היא לא העיקר, הזול עולה ביוקר (הוא צריך להתפרנס - אם הוא לא לוקח מספיק ממך, הוא אכן כנראה משלים מבעלי המקצוע, כלומר מהכיס שלך בעקיפין).

אני אזרוק פה מספרים על הפרויקט שלי, מלפני שבע שנים. אדריכלות עלתה לי 40,000 שקלים (אמצע התחום של הצעות המחיר שקיבלתי, לא זול וגם לא יקר במיוחד - בחרנו את זוג האדריכלים שהתחברנו אליהם אינטואיטיבית). מפקח/מנהל פרויקט עלה לי 90,000 שקלים (היקר ביותר ובהפרש גדול מכל הצעות המחיר שקיבלתי). התוצאה - שירות VIP. בית של 240 מטר ברמה גבוהה, שנבנה בדיוק בזמן שתוכנן, בתקציב שתוכנן, - ללא אחוז אחד של בלת"ם. המחיר היה 1,100,000 באקסל שלי מהטרקטור שניקה את השטח הנקיון הסופי של הרצפה לפני כניסה לבית, כולל מזגנים, מטבח, ארונות, פרגולות, גופי תאורה וכדומה. לא כולל את התכנון והפיקוח שציינתי את מחירם.

בהצלחה!
    יש: ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

מנהל פורום נמרוד's Avatar

נ.ב. ברמת הגולן - מפקח בנייה ומהנדס - תומר בר. לא בניתי איתו אבל שירתנו במילואים ביחד שנים ארוכות. הוא גם ג'יפאי וחבר הפורום הזה.

052-581-6763
    יש: ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

ציטוט נכתב במקור על ידי איל מ צפיה בהודעה
    אני חושב שאתה טועה.
    אני אמנם מכיר (מיד שניה) המון סיפורים של שוחד, ונסיונות שוחד למפקחי בניה, אבל מכאן ועד קביעה נחרצת כזאת הדרך ארוכה.
    אני בניתי בית (פרטי) עם קבלן גדול+חברת פיקוח.
    בנוסף לחברת הפיקוח (שאכן עובדת בצמוד לקבלן ומקבלת כסף מהיזם ולכן בעלת אינטרס), הבאתי גם מפקח משלי.
    הבנאדם לא רק שהחזיר את העלות שלו, אלא גם עלה לקבלן בין עשרות למאות אלפי שקלים במצטבר, על תיקונים שהיו צריכים לעשות.
    בעיקר בתחומים שהיו לי חשובים (יסודות שלד ואיטום). כל פעם נדהמתי מכמות הפרטים שלא היה לי מושג לגביהם וככל שהתעמקתי בנושא, גיליתי כמה אני לא יודע.

שורה תחתונה, כן. חייבים לבחור מישהו שסומכים עליו במאה אחוז. אבל לדעתי, כמה שלא תלמד בזמן הקצר שיש לך, אין תחליף למישהו עם נסיון.
    +1
    כלל אצבע כשנכנסים לעניין: "מה שלא יסוכם, ישולם" .
    כמה שחושבים שיודעים ולומדים בזמן קצר, יש אינסוף גורמים ופרטים שלא מודעים להם. כאן חשיבותו של מפקח טוב.
    צפריר עפרוני - בודק פוליגרף: בדיקות מהימנות תעסוקתית, אימות גירסאות, חוו"ד לבתי משפט
    http://www.poly-graph.co.il/

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    נ.ב. ברמת הגולן - מפקח בנייה ומהנדס - תומר בר. לא בניתי איתו אבל שירתנו במילואים ביחד שנים ארוכות. הוא גם ג'יפאי וחבר הפורום הזה.

052-581-6763
    אכן שמעתי עליו טובות ...
    לצערי הוא עובד רק בדרום הגולן ... לא בצפון ...
    אם תצליח לשכנע אותו ... אני סוגר איתו ;-)

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    אני בניתי לפני שבע שנים בית פרטי בעמק יזרעאל.

החוויה שלי ושל אשתי מאד חיובית בסך הכל. אני מהנדס, מומחה בתחומים מאד מסוימים שמהם אני מתפרנס, מבין ומתעניין בתחומים אחרים כתחביב, לא מומחה ולא מתיימר להבין בבניין. אבל אני יודע איך נראית התמונה הגדולה שנקראת פרויקט. זה משהו שחסר להרבה אנשים.

בכל מקרה - בבניית בית פרטי יש שני בעלי מקצוע חשובים, ושניים בלבד.

הראשון והחשוב ביותר - המתכנן. אסור להתפשר על אדריכל. להפגש עם אדריכלים, עוד אחד ועוד אחד. עם בת הזוג. האדריכל. הסגנון חשוב, תיק העבודות וחוות הדעת קריטיות, הכימיה האישית קריטית יותר.

לא להסתכל על המחיר בכלל! - זו העצה שלי. מחיר התכנון זניח ביחס למחיר הבית, ותכנון טוב יחזיר את עצמו בענק בהמשך. ביצוע בינוני לתכנון מעולה יתן לך בית מצויין, עם פגמים פה ושם שתתקן עם הזמן. ביצוע מעולה לתכנון גרוע לעומת זאת... לא יהיו דליפות, סבבה, אבל הבית לא יענה על הצרכים שלך ויבאס אותך שנים קדימה. ואת זה אי אפשר לתקן.

זו העצה החשובה ביותר, שלי לפחות.

בעל המקצוע השני - זה מי שיבנה את הבית. זה יכול להיות קבלן מפתח, או מפקח בנייה, או פרויקטור, או שלל שמות אחרים.

אני לא רואה הבדל עקרוני גדול בין קבלן מפתח למפקח בנייה. ההבדל הוא במבנה של העסקה ואיך הכסף עובר מיד ליד, וזה הבדל חשוב, אבל זה לא משנה - שניהם עושים את אותה עבודה - בונים לך את הבית. חייבים להיות יחסי אמון מוחלטים בינכם. בטח שיש רמאית ושקרנים ושרלטנים, אבל לא חסרים קבלנים טובים מפקחים טובים. הם מן הסתם לא יהיו הזולים.

התחום הזה טריטוריאלי בהגדרה המלצות ממי שגר במקומות אחרים בארץ לא רלוונטיות. מי שיבנה לך את הבית צריך להיות מהאזור שלך, לכן החיפוש שלהם הוא בישוב שלך ובישובים הסמוכים בין האנשים שבנו בשנים האחרונות. אני מאמין שדי בקלות תגיע לכמה שמות שחוזרים על עצמם כבעלי מקצוע טובים. גם פה, העלות שלהם היא לא העיקר, הזול עולה ביוקר (הוא צריך להתפרנס - אם הוא לא לוקח מספיק ממך, הוא אכן כנראה משלים מבעלי המקצוע, כלומר מהכיס שלך בעקיפין).

אני אזרוק פה מספרים על הפרויקט שלי, מלפני שבע שנים. אדריכלות עלתה לי 40,000 שקלים (אמצע התחום של הצעות המחיר שקיבלתי, לא זול וגם לא יקר במיוחד - בחרנו את זוג האדריכלים שהתחברנו אליהם אינטואיטיבית). מפקח/מנהל פרויקט עלה לי 90,000 שקלים (היקר ביותר ובהפרש גדול מכל הצעות המחיר שקיבלתי). התוצאה - שירות VIP. בית של 240 מטר ברמה גבוהה, שנבנה בדיוק בזמן שתוכנן, בתקציב שתוכנן, - ללא אחוז אחד של בלת"ם. המחיר היה 1,100,000 באקסל שלי מהטרקטור שניקה את השטח הנקיון הסופי של הרצפה לפני כניסה לבית, כולל מזגנים, מטבח, ארונות, פרגולות, גופי תאורה וכדומה. לא כולל את התכנון והפיקוח שציינתי את מחירם.

בהצלחה!
    כתבת יפה ..
    מעריך את זה.
    נתת לי לא מעט חומר למחשבה.

חבר רשום

צפון הגולן באמת לא בטווח העבודה שלי, אבל אתה מוזמן להתקשר ואשמח לעזור 050-8995782 .

בועז, אני בטוח שאחוז המפקחים האינטרסנטים והלא ישרים לא שונה מהאחוז אצל בעלי מקצוע אחרים או משל כלל האוכלוסיה.
    אני חושב שהתרבות של קבלת ונתינת טובות הנאה היא בעיה של כלל החברה הישראלית והיא מתחילה לצערי מלמעלה ...

אני לא מעוניין להיכנס לדיון האם לעבוד עם מפקח או לא, אבל במידה והחלטת שכן להלן מספר דגשים :
    - פיקוח זו משרת אמון. אם אין לך אמון מוחלט במפקח אל תעבוד איתו. זה לא אומר שאתה לא צריך לשאול שאלות ולקבל תשובות.
    - עלות הפיקוח קובעת את מספר הפרוייקטים שבהם מטפל המפקח. עלות גבוהה לפרוייקט מאפשרת למפקח לטפל במספר קטן יותר של פרוייקטים ולתת ללקוח שרות טוב יותר.
    - ככל שאיזור העבודה של המפקח גדול יותר היכולת שלו להיות זמין לפרוייקט קטנה.
    - בחר מפקח עם הכשרה מתאימה , מהנדס/אדריכל/הנדסאי.

בהצלחה.
    תומר בר

חבר רשום אלדר's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי איל מ צפיה בהודעה
    לגבי חימום תת רצפתי. אולי פיזור החום הכי יעיל אבל העלויות, הן של ההתקנה, והן של ההפעלה הן בסדרי גודל מעל מזגן.
    וזה לפני שדיברנו על תקלות אפשריות בחימום ע"י נוזל, או הקרינה שבחימום חשמלי.
    במקומות עם קור קיצוני בהם ייתכנו טמפרטורות שמשתקות מזגן זה אולי חצי הגיוני לשים,
    אבל בד"כ, הרוב המוחלט באזורים אלו מסיק בעץ.
    אפס תקלות בחימום תת ריצפתי!! בבתים שעובדים מעל 15 שנה!!
    לגבי הקרינה זה היה נכון לגופי החימום החד גדיים, היום משתמשים בגופי חימום דו גדי עם סיכוך
    שעומדים בתקנים!!

*גילוי נאות מתעסק המון שנים בחימום ריצפתי
    מערכות חימום ריצפה חשמלי!!

חבר רשום avikkllk's Avatar

אני בדיוק בונה בית קרקע פרטי בגליל אני בערל 600 מור מעל פני הים אולי קצת יותר אם תקצה יש לי קבלן מעולה הוא מהנדס ואדריכל שלי המחיר שלו מצחיק יחסית למה שדורשים אבל האיכות שלו ללא פשרות.עובר איתו כבר תהליך והוא באמת אשם יישר איש מקצוע וגם שועל וותיק שפשוט מתיימר לעבוד יותר ולא לקחת עבדה שמרוויחים עלייה כפול 3 ממה שמגיע

Sent from my iPhone using Tapatalk
    משווק ומגדל אפרוחות לומן להטלה,לולי חופש,לולים חכמים,לולי סוללות..אבי- 0545707658

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12

נושאים דומים

1. בניית בית פרטי חישוב עלויות
    על ידי UNIX בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 27
    עדכון אחרון: 10-09-16, 13:00
  2. עין עקב ברכב פרטי
    על ידי MOSHIKO.L בפורום פורום טיולי ג'יפים ושטח
    תגובות: 14
    עדכון אחרון: 29-08-15, 19:22
  3. רכב פרטי קטן בתקציב של 20,000-30,000
    על ידי יונתןמצפה בפורום פורום רכב ומכוניות טכני כללי