Close
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 28

ברירת מחדל בגי"ה - עכברת

לא, לא היסטריה ולא בהלה.

אבל כמה שאלות :
    1. הרשויות מפרסמות נחלים נגועים, האם בודקים רק על בסיס תחלואה? או שבעקבות הארועים בודקים באופן יזום את שאר הנחלים?
    2. האם יש פרסום של המקומות שנבדקו?
    3. לפי הבנתי המחלה עוברת ע"י בעלי חיים, ככה שאין סיבה שמעיין שקרוב לנחל הנגוע יהיה נקי.... הרי החיות שתו גם ממנו. נכון?

בבקשה בלי תגובות "אחי שחיתי בכל הצפון השבוע אני בריא הכל בסדר "
    אלוהים נותן אגוזים למי שצריך לשבור לו את השיניים

חבר רשום Dan Mil's Avatar

ברירת מחדל תגובה: בגי"ה - - העכברת ברמה"ג

לשאלותיך:
    1. בדיקות מיקרוביאליות נערכות ע"י איסוף של דגימות מהנחלים.../שלוליות - והן אורכות כמה ימים עד קבלת התוצאות מהמעבדות.
    2. הבדיקות נערכות רק לאחר שיש מקרי תחלואה... או שמי מהרשויות מזמינה את משרד הבריאות (שיטת כיבוי השרפות)
    3."הרשויות " שאתה מזכיר בשלך הן : משרד הבריאות,רשות שמורות הטבע החברה להגנת הטבע , רשויות המים ורשויות מקומיות.
    לגבי משרד הבריאות... ראה את המצב במערכת הבריאות... אז תגזור מכך על התיפקוד בבדיקות הזיהום :-( (וכלל האצבע הוא שיש הרבה אחראים אזי הטיפול איטי ביותר)
    4. בכללי : במים עומדים, כשיש זיהום (במהלך הקיץ ) המצב בד"כ מחמיר עם גרף הזמן, בנחלים כשיש זרימה החיידקים או כל זיהום אחר מתפזרים ונעלמים כתלות בקצב /נפח הזרימה בנחל. (הכוונה של הרשויות להזרים יותר מים לנחלים ע"מ לשפר את המצב המיקרוביאלי שבהם )
    5.הזיהומים במקורות המים הפתוחים בד"כ עוברים מאחד לשני בסביבה גיאוגרפית קרובה

לסיכום:
    ההחלטה שלך בלבד אם להכנס בימים אלה למקורות מים (כמובן למעט אלו שהודיעו וסגרו) .

ובנוגע ל "אחי" .... זה לא באתר הזה !

ברירת מחדל תגובה: בגי"ה - עכברת

תודה רבה.
    אתה קשור לתחום?

כמובן שההחלטה שלי בלבד.
    אני מנסה לאסוף נתונים כדי לקבל אותה.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

חבר רשום גיא's Avatar

גם זה עלה ב YNET

https://www.ynet.co.il/articles/0,73...329936,00.html

אולי יעזור.

בכל מקרה, אישית אני הייתי אמור לצאת לטיול באזור בית ציידא .. וביטלנו מהחשש .. יש ספק ואין ספק וזה ... יש חופשה מתוכננת בקרוב ולא רצינו להסתכן לפני ..
    צועניה ..

היי,
    ממה שאני מבין, בד"כ מתבצעות בדיקות שוטפות לחיידקי קולי צואתי שמעידות על זיהום בהפרשות ובעקבות זה סגרו את הנחלים בגולן.
    כנראה שבעקבות ההתפרצות של העכברת, ערכו בדיקות לגילוי של החיידק הספציפי ולפי הודעת משרד הבריאות מלפני 3 ימים הממצא היה חיובי רק בשני נחלים - זוויתן ומשושים.
    ברשות הטבע והגנים מפרסמים את הנחלים הסגורים "עקב מחלת העכברת" ללא פירוט של הממצא ואם יש בכלל זיהום, או שזה רק חשש.

מנסיון אישי, אני יכול לומר לך שאנחנו טיילנו לפני כחודש באזור הרמה וטבלנו ביהודיה ובעין כנף.
    הבת שלי ובן של המשפחה שטיילה איתנו לקו במחלה עם התסמינים של העכברת.
    הבת שלי הבריאה ללא התערבות רפואית כלשהי והבן של השותפים לטיול הבריא עם אנטיביוטיקה. תוצאות בדיקת הדם שלו טרם הגיעו, כך שלא ניתן לדעת בוודאות שמדובר בעכברת.
    במידה ואכן מדובר בעכברת, אני חושד שההדבקה קרתה ביהודיה, למרות שהיתה שם זרימה חזקה יחסית בנחל, מלבד בבריכה של המפל, אך גם שם, אמורה להיות תחלופה גבוהה יחסית של המים.

להבנתי, על פי המידע והראיונות בתקשורת, אין לאף אחד מושג מה מקור ההתפרצות ומדוע זה קורה דווקא השנה. כרגע זה נשמע שהתאוריה העיקרית מדברת על אוכלוסיית חזירי הבר, כמקור לזיהום.
    בשורה התחתונה, הייתי נמנע מכל מקור מים באזור הנגוע שיש חשש שחזירי בר מגיעים אליו ושאין בו זרימה חזקה (כולל בריכות טבעיות או לא טבעיות). ברף זהירות גבוה יותר - פשוט לא להכנס באזור למקורות מים שחשופים לחזירי בר בכלל.
    מקווה שזה מסייע.

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

ברירת מחדל בגי"ה - עכברת

ציטוט נכתב במקור על ידי yovavz צפיה בהודעה
    פשוט לא להכנס באזור למקורות מים שחשופים לחזירי בר בכלל.
    מקווה שזה מסייע.
    סגרת בזה הרגע את כל הצפון וחצי מדינת ישראל עד קו גדרה לפחות.

שים לב שיש הגיון גיאוגרפי בנחלים שנמצאו מזוהמים, והוגדרו לא לרחצה כעת.
    יש שטחי מרעה בקר במעלה הנחלים, והם לא רחוקים אחד מהשני.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

דורון,
    ציינתי שאני מדבר על האזור הנגוע (רמה"ג ומורדותיה באזור הנחלים שנסגרו) ואכן, אני מעדיף, מתוך זהירות, להתייחס לאפשרות חזירי הבר ולא לבקר שמתוחם יותר.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

כבר דיווחו ברשתות שהזיהום ככל הניראה מעדרי בקר, שדרך אגב משרד הבריאות נתן הוראה לחסן אותם.
    עדרי הבקר מתוחמים לרוב בשיטחי השמורות והנחלים.
    RAM 3500 on "35

מנהל פורום נמרוד's Avatar

יכולים להרחיב על תיאורית חזירי הבר? לא שמעתי על זה בשום מקום.
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

לגבי עדרי הבקר, זה נשמע כמו ספקולציה שממשיכה את המגמה הראשונית של לדבר על חיידקי הקולי הצואתי שגורמים לסגירת הנחלים כל שנה בקיץ. עד עכשיו לא שמעתי על מציאה של עדר נגוע בעכברת - החיסון נשמע לי יותר כמו צעד שנועד להרגיע את הציבור.
    לגבי חזירי הבר, שמעתי את זה כאמירות ורמיזות של אנשי משרד הבריאות ורופאים מומחים שרואיינו ברדיו (אחד מהם הבוקר בגל"צ - לא זוכר את שמו).
    יש גם איזכור בכתבה של ynet מפי פרופ' איתמר גרוטו ווטרינר דר' דורון טיומקין:
    https://m.ynet.co.il/Articles/5329116

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

חבר רשום איל מ's Avatar

לא יודע את מי אתה שמעת.
    אני שמעתי היום בתכנית של יעל דן כל מיני "מומחים" דמיקולו שמדבריהם עולה שלא רק שהם לא התעסקו עם בקר בחיים שלהם (לפחות לא בקר שגדל במרעה פתוח), אלא שהם גם כנראה לא היו מעולם בשטח.
    כל מיני רעיונות הזויים על גידור מקורות מים בשטחי מרעה, והצבת שקתות במקום.

אז זה נחמד ויפה, אבל....
    כשיש לך מים בטבע בעונה היבשה, וזה בד"כ לא נקודה ספציפית אלא נחלים שלמים ואינספור בריכות, אתה פשוט לא יכול לגדר את כולם בלי לבתר את השטח לחלוטין. עדר בקר צריך מינימום שטח להסתובב בו כדי לא לבטוש את הקרקע ולגרום לרעיית יתר.
    נכון,
    במהלך היום הפרות בד"כ יתרכזו איפה שהאוכל (שבסוף הקיץ בד"כ מסופק להן מלאכותית) והמים, אבל בהרבה תאי שטח ברמה"ג, זה פשוט לא מציאותי (בניגוד לגליל, דרך אגב).
    לגבי חיסון לעכברת,
    וואלה, מודה, בחיים לא שמעתי על בעיה של עכברת אצל פרות. הסיפור עם חזירי הבר הוא עוד יותר מופרך. הם לא בכמויות שמתקרבות לכמויות של הבקר או לצורה שבה עדרים לוחצים על מקורות מים.

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

ברירת מחדל בגי"ה - עכברת

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    יכולים להרחיב על תיאורית חזירי הבר? לא שמעתי על זה בשום מקום.
    הם עוברים בין מקומות נגועים ומפיצים פוטנציאליים במסגרת מיפוי התפוצה.

והם כמו הבקר יכולים להיות נשאים בלי לחלות.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

ברירת מחדל בגי"ה - עכברת

איזה פחד המחלה הזו כשאני קורא עליה עכשיו.
    לפני כ 25 שנה, עוד בטרם עידן האינטרנט, חלה בעכברת זקן אחד נחמד מהמושב שעבד איתי ברפת.
    הוא אפילו לא החסיר שעת חליבה אחת בכל תקופת המחלה, אותי אף אחד לא הזהיר משום שרות בריאות כלשהו ואתם בטח מבינים שגם הרפת לא טופלה או חוסנה והחלב שווק בלי שום שינוי לתנובה....

מאז שהגיע האינטרנט התחלתי מאוד לפחד וזה ממש מטריד.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
    Honda TRX300EX
    4Z7BOZ

חבר רשום six 4 life's Avatar

כל שנה בערך בתקופה הזו של השנה או אחרי החגים הדבר הזה צץ באיזורי ניקוז הירדן לכנרת ולעיתים גם בנחלים הנגועים הפעם
    עדרי הבקר הם הגורם לבלאגן ואף אחד לא עושה ולא יעשה שום דבר עם זה (כמו למשל לאסור על בעלי העדרים לאפשר להם להגיע אל הנחלים)
    בירדן קרוב לכנרת אפשר לראות באופן קבוע פרות עומדות פיזית במים באיזור גשר הנשיא, על אחת כמה וכמה עושות את צרכיהן בהם וזה הגורם הישיר לבלאגן הזה שקורה שנה אחרי שנה אבל משום מה כל שנה מחפשים סיבות אחרות לאותה תוצאה.

מנהל פורום asafk's Avatar

ויש סיבה טובה לפחד. אם הסימנים מופיעים לא לחכות. אם לא מטפלים מייד התדרדרות עלולה להיות מהירה וכשמגיעים לשלב דלקת קרום המוח גם אין דרך חזרה.

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

בנתיים חבר מהעבודה מספר שטיילו בבניאס לפני שבועיים, ואחד המשתתפים חלה.

זה דופק לי את כל התאוריה שככל שנצפין ונתקרב למקורות נחלים זורמים נהייה בטוחים יותר.

חבר רשום גיא's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי אומי5 צפיה בהודעה
    בנתיים חבר מהעבודה מספר שטיילו בבניאס לפני שבועיים, ואחד המשתתפים חלה.

זה דופק לי את כל התאוריה שככל שנצפין ונתקרב למקורות נחלים זורמים נהייה בטוחים יותר.
    והיום בגלי צה"ל קרא מנכ"ל משהו משרד התיירות בצפון איזה שקר כזה או אחר ...
    לכולם לבוא הכל בסדר המלחמה נגמרה .. ואלפים ב"אבו קיאק" ..

רוצים להרוג אותנו
    צועניה ..

חבר רשום נדב42's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי boaz avrahami צפיה בהודעה
    איזה פחד המחלה הזו כשאני קורא עליה עכשיו.
    לפני כ 25 שנה, עוד בטרם עידן האינטרנט, חלה בעכברת זקן אחד נחמד מהמושב שעבד איתי ברפת.
    הוא אפילו לא החסיר שעת חליבה אחת בכל תקופת המחלה, אותי אף אחד לא הזהיר משום שרות בריאות כלשהו ואתם בטח מבינים שגם הרפת לא טופלה או חוסנה והחלב שווק בלי שום שינוי לתנובה....

מאז שהגיע האינטרנט התחלתי מאוד לפחד וזה ממש מטריד.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
    Honda TRX300EX
    4Z7BOZ
    סבתי חלתה בזה לפני 70 שנה בערך (עוד לא היה לזה שם בעברית וגם לא טיפול הולם), גם היא לא הפסידה יום חליבה אחד אבל היא מתארת תקופה של חודשים ארוכים של סבל, וגם זוכרת שמישהו מאחד הקיבוצים השכנים נפטר מהמחלה. אז נכון שהיום יודעים לטפל במחלה, אבל אסור לזלזל בה ...
    וְנִגְלָה בְאָזְנָי יהוה צְבָאוֹת; אִם־יְכֻפַּר הֶעָוֹן הַזֶּה לָכֶם עַד־תְּמֻתוּן

חבר רשום kd2's Avatar

לגבי הדיווח בחדשות על אסון כלכלי לתיירות, לפחות בצד הצימרים..... עסקים כרגיל.
    אני ניסיתי לסגור ספונטנית לסוף החודש, המחירים לא ירדו ועדיין רוב המקומות בכלל תפוסים.
    רק מי שבא לטייל ללא לינה ככל הנראה ביטל.

לדעתי משרד הבריאות יחזל"ש את זה רק בכיסוי תחת מירבי ביותר וזה לא יקרה עד אחרי החגים, עם או בלי קשר למצב בפועל לפחות בנחלים הגדולים.

חבר רשום יונתןמצפה's Avatar

גם בכאב גרון לא ידעו לטפל פעם ואנשים מתו מזה...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
    קח מקל קח תרמיל..., הי הג'יפ הי הג'יפ...

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. תגובות: 37
    עדכון אחרון: 24-07-18, 19:44
  2. תגובות: 19
    עדכון אחרון: 17-04-15, 08:03
  3. נעילת דיפרנציאל "לוקרייט" לגראנד ויטארה 99 - האם מתאים או ש"עבדו עליי"?
    על ידי עמרי ויהונתן בפורום פורום סוזוקי Suzuki
    תגובות: 52
    עדכון אחרון: 15-11-11, 10:51
  4. "חוויות ממשרד הרישוי" או "שינוי מבנה - פתיחת ארגז להיילקס"
    על ידי מרקו2143 בפורום פורום טויטה Toyota
    תגובות: 22
    עדכון אחרון: 05-10-09, 08:59
  5. תגובות: 8
    עדכון אחרון: 09-09-08, 21:02

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות