Close
מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

ברירת מחדל ייעוץ בקניית ג'יפ שני

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? בערך 20 אלף שקל פלוס מינוס.
    ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? רצוי שיהיה במצב כמה שיותר טוב בלי הרבה תיקונים ויישור קוו גדול.
    ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? רצוי שלא, אבל כן.

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? זוג ללא לינת שטח.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? פחות מ 10000 בוודאות.
    ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? הרכב ישמש את האישה בנסיעות קצרות בעיר ולעבודה בעיר וטיולי שטח בסופ"ש, ברשותי רכב פרייבט נוסף.
    ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? יש ידע טכני וכלי עבודה לתקלות קטנות, ומוסך במקרה של דברים יותר חמורים.
    ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? אזור מרכזי.

4. אופי השימוש והטיולים:
    א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? דרכי עפר, שטח קל, כורכר, טיולים רגועים ואולי מדי פעם דברים קצת יותר קשים אבל לא סלעים ועבירות קשה.
    ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? היה לי לפני שנתיים איסוזו טרופר קצר בנזין אוטומט (הלך הגיר), ויש חברים שמטיילים הרבה בשטח.
    ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). נסעתי בעיקר בדרום, לא דברים מסובכים יותר מדי.. וגם אני לא מתכוון לנסוע לטיולים מסובכים וקשים שאפשר לשבור חצי ג'יפ.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומטי.
    ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה.
    ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) קצר, ארוך.
    ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש כמובן, רצוי שלא יהיה טסט פעמיים בשנה.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? חשבתי על ג'ימני, גראנד ויטרה, טראנו.. אבל בלוחות מפורסמים הרבה רכבים שחוטים עם קילומטרז' גבוה מאוד..

תודה לכל העוזרים

חבר רשום ishc's Avatar

ברירת מחדל תגובה: ייעוץ בקניית ג'יפ שני

התקציב הנמוך יחייב רכב יחסית ישן על כל המשתמע מכך

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    סמוראי->סמוראי ארוך->גראנד ויטרה->פאג'רו Q->האנטר->Quigley 4x4 Chevy Van

חבר רשום טרודיי's Avatar

לא מכיר לא את הרכב ולא את הבעלים, במקרה ראיתי.
    נראה שעונה על הדרישות,ק"מ נמוך יחסית שנתון וכו.Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20181014-205902.jpeg 
Views:	221 
Size:	54.2 קילובייט 
ID:	121400

2005 בג׳ימני זו שנת תפר בין הגיר האוטומט טרום vvt ואחריו - אם טרום vvt עדיף לא לגעת.

ציטוט נכתב במקור על ידי טרודיי צפיה בהודעה
    לא מכיר לא את הרכב ולא את הבעלים, במקרה ראיתי.
    נראה שעונה על הדרישות,ק"מ נמוך יחסית שנתון וכו.Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20181014-205902.jpeg 
Views:	221 
Size:	54.2 קילובייט 
ID:	121400
    נשמע מעניין מאוד, תודה רבה!

לגבי ה VVT, הוא עולה הרבה יותר וכנראה שהדגם לא נכנס בתקציב שלי..

תשקיע עוד כמה אלפים לא רבים בvvt, או שתמצא ידני לא vvt

חבר רשום ishc's Avatar

הגיר בג'ימני הוא דרעק בכל מקרה. אם חייב אוט' לא בטוח שהייתי שם דגש לדגם החדש יותר.

רק שאת החדש ניתן לשפץ, ואת הישן לא ממש (ואת זה אמר לי אחד המשפצים המוכרים)

חבר רשום ishc's Avatar

אני מכיר לפחות שניים שביצעו שיפוץ לגיר של ג'ימני טרום vvt ושניהם אפילו עדיין נוסעים.

מסתבר שגם הגיר הידני הוא לא כליל השלמות.
    אצלי,2008, נזקק לשיפוץ לפני כשנה, אחרי שנה בול נשבר האוקלון בידית.נראה מה יהיה שנה הבאה...
    לדברי המוסך המטפל ("גורו" במרכז הארץ) כבר יוצא לו יותר לשלוח ידניים לשיפוץ מאוטומטיים בדגמי הvvt.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

חבר רשום איל מ's Avatar

וואלאק, רכב מ2008 שעושה שיפוץ גיר אחרי עשר שנים בשטח (כי אלו רכבים שנוסעים בשטח), נשמע לי סביר לחלוטין. ואני בספק אם בשיפוץ גיר החליפו אוקולון (אלא אם ביקשת במיוחד) ומכאן, שאוקולון שקורס אחרי אותן 10 שנים זה גם בלאי סביר.
    בגיר האוטומט הישן, לעומת זאת,
    היו גירים שכשלו עם קילומטראז' נמוך מאוד. נכון, בעיקר בגלל תפעול לא נכון של נהגים, אבל לא רק.

אני לא הייתי פוסל את הרכב רק בגלל זה. ממש לא. עם זאת, אלו נקודות שליליות שנכנסות למאזן.

לא אומר לפסול. חלילה. אני מבסוט ממנו לגמרי ..
    רק שהמצב של רכבים היום, בני פלוס מינוס 10 שנים קורה שגם הגיר הידני כושל.
    אומנם גיר אוטומט יקר יותר לשיפוץ, אבל ההבדלים כבר לא מאוד גדולים. לכן לדעתי בעניין הספציפי של אמינות הגיר בגילאים האלה זה כבר לא פרמטר כל כך משמעותי.
    כמובן שבכל שאר המובנים אני עדיין ממליץ על ידני בכל יתרונותיו וחסרונותיו.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

נושאים דומים

1. ייעוץ בקניית רכב שטח קל
    על ידי bioss בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 10
    עדכון אחרון: 28-02-17, 12:28
  2. ייעוץ לקניית רכב
    על ידי Doriel בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 8
    עדכון אחרון: 20-07-13, 02:53
  3. מבקש ייעוץ בקניית ג'יפ
    על ידי meir125 בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה