Close
עמוד 3 מתוך 5 ראשוןראשון 12345 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 41 עד 60 מתוך 100
    חבר רשום mugi8675's Avatar

ברירת מחדל תגובה: טור דעה ב-YNET רכב

דרור צודק, ולא צריך להיות כלכלן גדול בשביל להבין שלמדינה לא משתלם להשקיע בתחבורה ציבורית. הכנסות המדינה מכלי הרכב (מיסי קניה, בלו ודלק) ב- 2018 הם 42 מיליארד שקל (מקור: גלובס). עלות הקו האדום בלבד 16 מיליארד שקל. הבעיה אינה רק במשרד התחבורה, אלא ובעיקר באוצר. הגוף הזה דרש לבטל הרכבת לכרמיאל כשהקו כבר היה כמעט מוכן, התנגד לרכבת לאילת ועכיו יש לנו שדה תעופה מודרני באמצע שום מקום. למה? כי כשאנחנו מרוויחים (שעות מחוץ לעבודה, כסף) האוצר מפסיד.
    יצחק

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי mugi8675 צפיה בהודעה
    דרור צודק, ולא צריך להיות כלכלן גדול בשביל להבין שלמדינה לא משתלם להשקיע בתחבורה ציבורית. הכנסות המדינה מכלי הרכב (מיסי קניה, בלו ודלק) ב- 2018 הם 42 מיליארד שקל (מקור: גלובס). עלות הקו האדום בלבד 16 מיליארד שקל. הבעיה אינה רק במשרד התחבורה, אלא ובעיקר באוצר. הגוף הזה דרש לבטל הרכבת לכרמיאל כשהקו כבר היה כמעט מוכן, התנגד לרכבת לאילת ועכיו יש לנו שדה תעופה מודרני באמצע שום מקום. למה? כי כשאנחנו מרוויחים (שעות מחוץ לעבודה, כסף) האוצר מפסיד.
    תגובה 13 שלי.
    RAM 3500 on "35

חבר רשום יונתןמצפה's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי tallevi צפיה בהודעה
    גם אני לא קונה את הטיעון המאוד תיאורתי הזה של "נזק למשק בעלות של מיליארדים..." בעיני זו פיקציה, עוד כותרת מטופשת שהעיתונים אוהבים להשתעשע בה.
    אבל, בדיוק על אותו משקל, אני מתייחס לטיעון של המיליארדים לבחירות. אגב, שמעתי שאיזה פרופסור (לכלכלה כמדומני), אישש את מה מה שאני חושב.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    מבלי להיכנס למושגים כלכליים, שאני מבין בהם מעט מאוד, הנה דוגמא מהשבוע-
    אני עובד מדי פעם על משאית. השבוע היתה לי נסיעה הלו"ח לירושלים. בדרך חזרה לקח לי יותר משעה לצאת מהעיר, פקק אדיר בבגין. זה אומר בערך שעה יותר ממה שהנסיעה היתה צריכה לקחת.
    המשאית לא פנויה להמשך עבודה, את השעה הזו המעסיק משלם לי, צריכת הדלק כמובן גדלה.
    לעסק שבו אני עובד זה עולה כסף.
    ואני רק טיפה בים.
    תעשו אתם את החשבון.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    קח מקל קח תרמיל..., הי הג'יפ הי הג'יפ...

חבר רשום nir.samo's Avatar

בדיוק.
    תוסיף גם זיהום אויר.

היתה לא מזמן כתבה על הלסינקי בה כ 50 אחוז מגיעים לעבודה עם... אופניים.
    פחות עומס בכבישים, פחות זיהום אויר כמובן, פחות שעות אבודות ופחות מקומות חניה שצריך.
    אה גם פחות מס קניה על רכב ובלו.

Sent from my H3123 using Tapatalk

אתם מודעים לזה שההשקעה הכספית בתחבורה ציבורית וסבסוד התחבורה הציבורית עלה משמעותית בשנים האחרונות(גם אבסולוטית וגם באחוזים מתקציב המשרד)? לעומת תקציב הכבישים שנשאר די דומה...
    אתם גם מודעים לזה שנפתחו כ-20 תחנות רכבת בעשור האחרון?(כמובן שבשביל כל תחנה כזו נסללו קווים חדשים, מסילות חדשות...)
    מה בעניין פרויקט הרכבת הקלה, הרכבת לירושלים, רכבת העמק, מסילת אשקלון באר שבע וכו' וכו'...?
    וממליץ גם לקרוא על כמות פרוייקטי התח"צ שבעבודה, כולל מסילות מהירות לבאר שבע, מסילות מהירות בין מודיעין לירושלים ועוד פרוקטים רבים וטובים?

איך הנ"ל מסתדר עם זה שהמדינה לא רוצה תח"צ?

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

אריאל, אתה מנסה לגונן על הממשלה הזו מסיבות פוליטיות?

מה שעושים זה יותר טוב מכלום, ללא ספק, ובוודאי שיפור לעומת הכלום של פעם. אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי. ועכשיו הם יורים באוטומט בחושך.
    באופן קבוע אפשר לראות שאין בישראל שום תכנון לטווח ארוך. רואים רק מה שמתחת לקצה האף ועושים הכל בשלוף מהמותן. כיבוי שריפות. ותוך כדי כך, הם ממשיכים לצופף את כל מרכז הכובד הכלכלי והתעסוקתי בגוש דן, מזניחים את הפריפריה לאנחות.
    יש לזה גם השלכות בטחוניות - מתקפת טילים על גוש דן למשל, גם אם מספר הנפגעים בנפש יהיה קטן עד זניח, תשתק את כל המדינה.

רעיונות הנתיב-פלוס, הקארפול ואגרות הגודש אינם שגויים מיסודם, עקרונית אני לא מתנגד להם. במצבים מסויימים אני אולי אפילו בעד. עובדה - זה עובד מצוין בחו"ל (זה גם הטיעון של משרד התחבורע). אבל אצלנו שוכחים "רק" פרט קטן - בכל המקומות בהם מיישמים צעדים שכאלה, יש תעסוקה לא רק במרכז המטרופולין היחיד במדינה אלא גם בערים ואזורים אחרים. יש להם אלטרנטיבה לפרייבט בדמות תחבורה ציבורית יעילה, כזו שבה קוי האוטובוס לא עושים טיול ארוך ומפותל במסלול עקלקל ואיטי אלא קוי אורך ורוחב בתדירות גבוהה, מגובים ברכבות עיליות ותחתיות, בעידוד שימוש ברכב דו גלגלי - שאצלנו מתייחסים אליו כאל "כלי רצח" כי השלטון דואג קודם כל לרווחי חברות הביטוח.
    אצלנו הכל הפוך מכל הגיון בריא ואנחנו מפגרים בעניין הזה אחרי כל מדינות המערב ואפילו אחרי מדינות שכנות. רבאק, אפילו בקהיר יש רכבת תחתית כבר שנים ארוכות. אבל את קרן טרנר וחבר מרעיה זה לא מעניין. לטענתם הם רוצים "לחנך את הציבור". ואני טוען שהמטרה שלהם שונה לגמרי.

שלא תטעו, אני באמת מעדיף להגיע לעבודה בתחב"צ. זה נוח יותר, בטוח יותר וזול יותר. ידידותי לסביבה וגם יכול להיות מהיר יותר ולחסוך זמן, אם זה מבוצע נכון. אבל בישראל כמו בישראל, יש לשלטון אינטרסים אחרים. גירעון עצום בגלל הסכמים קואליציוניים הזויים ומערכות בחירות תכופות שעולים הון תועפות ומצריכים הטלת עוד ועוד מיסים והמצאת מקורות הכנסה חדשים ללא הרף, שרים לרגע וחצי כמו סמוטריץ' שמבקשים להשאיר חותם ויהי מה, בכל מחיר (איזה מזל שהוא לא שר בטחון...). המדינה מעודדת שימשו ברכב פרטי פשוט כי היא עושה מזה מיליארדים - כמו שצויין כאן, ב-2018 הכניס המיסוי על רכב, דלקים וחלפים 42 מיליארד שקל. אתם קולטים את המספר הזה? עכשיו לכו תשכנעו את הפוליטיקאים לוותר על הכנסות בסדר גודל כזה ולהגדיל הוצאות על תחב"צ שמלכתחילה הוא כמו צבא - זה לא משהו שמכניס כסף אלא רק מייצר הוצאות.... הרי יש מערכת בחירות שלישית על הראש, ואחריה רביעית. אז על צבא אי אפשר לוותר, אבל על תחב"צ נורמלי בהחל כן. מעדיפים שניסע בפרייבט. כי הוא מכניס להם המון כסף.

חסרים אלפי נהגי אוטובוס ואלפי אוטובסים חדשים, אבל מי ירצה לנהוג באוטובוס, שזו עבודה קשה, אחראית, מתישה ושוחקת, משעה 05:00 בבוקר, תמורת סכום מצחיק של 44 שקל לשעה?...... (וגם זה אחרי הרבה מאוד מלחמות. לפני זה שילמו רק 39 שקלים) הם רציניים?.... כשהבינו שלא יהיו קופצים רבים על המציאה, אפילו היתה הצעה להכשיר את המסתננים האריתראים לנהיגה באוטובוסים, וכנראה שאין התלהבות מרובה גם מצידם לרעיון הזה, בטח לא בסכום כזה.
    אבל תקציב לאלפים רבים של משגיחי כשרות, הגדלת מימון המפלגות והעלאת שכר לח"כים, לזה תמיד יש ותמיד יהיה...

אנחנו משלמים את כל זה. וגם משכורת מנופחת לבכירי שירות ציבורי חצופים ומנותקים כמו הגברת הנ"ל. והחוצפה שלהם היא זו שמרתיחה את הדם. במקומות אחרים, על דבר כזה היו יוצאים לרחובות ומבעירים אותם. אבל אצלנו זה אחרת, כי אנחנו עם של כבשים מפוחדות. נשאר רק להתבייש.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי ariel-ro צפיה בהודעה
    אתם מודעים לזה שההשקעה הכספית בתחבורה ציבורית וסבסוד התחבורה הציבורית עלה משמעותית בשנים האחרונות(גם אבסולוטית וגם באחוזים מתקציב המשרד)? לעומת תקציב הכבישים שנשאר די דומה...
    אתם גם מודעים לזה שנפתחו כ-20 תחנות רכבת בעשור האחרון?(כמובן שבשביל כל תחנה כזו נסללו קווים חדשים, מסילות חדשות...)
    מה בעניין פרויקט הרכבת הקלה, הרכבת לירושלים, רכבת העמק, מסילת אשקלון באר שבע וכו' וכו'...?
    וממליץ גם לקרוא על כמות פרוייקטי התח"צ שבעבודה, כולל מסילות מהירות לבאר שבע, מסילות מהירות בין מודיעין לירושלים ועוד פרוקטים רבים וטובים?

הכל טוב ויפה על הנייר אבל כשיותר מהר משמעותית להגיע/לצאת ממרכז תל אביב עם רכב, מאשר עם רכבת אז משהו בהשקעה שלהם מנותב לא נכון.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

חבר רשום tallevi's Avatar

נכון, וכשעדיין אנשים חולים, אז משהו במשרד הבריאות מנוהל לא נכון.

טל.

חבר רשום tallevi's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי יונתןמצפה צפיה בהודעה
    מבלי להיכנס למושגים כלכליים, שאני מבין בהם מעט מאוד, הנה דוגמא מהשבוע-
    אני עובד מדי פעם על משאית. השבוע היתה לי נסיעה הלו"ח לירושלים. בדרך חזרה לקח לי יותר משעה לצאת מהעיר, פקק אדיר בבגין. זה אומר בערך שעה יותר ממה שהנסיעה היתה צריכה לקחת.
    המשאית לא פנויה להמשך עבודה, את השעה הזו המעסיק משלם לי, צריכת הדלק כמובן גדלה.
    לעסק שבו אני עובד זה עולה כסף.
    ואני רק טיפה בים.
    תעשו אתם את החשבון.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    מה המשמעות הכלכלית האמיתית לדוגמה שהבאת, צריך לנתח ולבדוק. כמובן שיכולות להיות מספר פרשנויות.

אני די בטוח שניתן להחריג משאיות חלוקה, טכנאים וכו' מהטיעון המדובר.

נניח שמדובר רק על אנשים פרטיים/רכבים פרטיים כמקור לרוב הפקקים לצורך הדיון.

טל.

חבר רשום גיא's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי ariel-ro צפיה בהודעה

אני במקרה יכול לענות לך על זה.

אני גר בחיפה, על הכרמל .. לא רחוק ממרכז הכרמל. אני גם עובד ב11 שנים האחרונות בצומת רעננה צפון.

האפשרויות הן ככה:

1. לנסוע באוטו שלי ( הדאסטר-פלצת ) הלוך חזור .. עוד נחזור לזה.
    2. לנבוע באוטו שלי עד תחנת רכבת חוף הכרמל, לחנות כמה ק"מ מהתחנה, ללכת לשם לחכות לרכבת לנסוע לתל אביב אוניברסיטה, לחכות ולהחליף לרכבת הכמעט מעגלית של כפר סבא וכו' .. לעשות את כל העיקוף של שעה עד לרעננה, 2 ק"מ מהעבודה ואז מונית / סגוואי / ברגל ... כיוון אחד שעתיים 25 דקות ממוצע. הכיוון השני חזרה טיפה פחות כי הרכבת המעגלית עכשיו לכיוון השני וזה יותר קצר. שעתיים. כלומר 4 וחצי שעות רק לנסוע לעבודה וחזרה. זה מצב רגיל לא קשור לפקק החדש וכל זה בהנחה רנדומלית שיש רכבת היום, שהיא תעצור איפה שאני צריך והיא תמשיך עד איפה שאני צריך לרדת.
    3. לנסוע באוטו שלי לתחנת חוף הכרמל אוטובוס, לחכות ולנסוע באוטובוס ( שתי אפשרויות, אחת עוצר בנתניה השניה עוצר בחדרה ) שעה ו 45 דקות לא כולל הנסיעה שלי והחניה שלרוב אין בערך עוד 30 דקות ( תופס גם לרכבת של סעיף 2 ) בדרך חזרה, הליכה של 1.5 קמ לתחנה כיוון חזרה, שוב עצירה בחדרה או נתניה עד חיפה, ובאוטו שלי 45 דקות לעלות חזרה לכרמל. בסה"כ 3.5 שעות כזה .. איש ...

אני מעדיף לנסוע באוטו שלי כי יש לי את החופש לצאת ולחזור מתי שבא לי ולצאת באמצע לסידורים ולאכול ולא יודע מה .. וזה לוקח לי ממוצע של שעה ו 20 דקות כל כיוון כשאני נוסע בזמן של האין ( הרבה ) פקק .. ויכול לקצר בשדות וביערות ובפרדסים ...

ואני חד משמעית הבחנתי בעומס שצמח לפני 4 שנים ועוד אחד שהתפרץ לפני חודשיים ... פעם זה היה 55 דקות נסיעה בכל שעה ...

סתם דוגמה ...

יוצא לי בשנים האחרונות לבלות המון זמן מהשנה במוסקבה .. עיירה קטנה עם כמעט 20 מליון אנשים .. אין חניה במוסקבה .. ולכן לא מחזיקים אוטו. אז יש מונית ומטרו ואוטובוס חשמלי / טראם ואוטובוס עם מנוע דלק והשכרת אופניים והשכרת קורקינט חשמלי .. והשכרת אופניים חשמליות וגם אפשר ללכת ברגל ... וכשרואים איך כל המליונים הללו מגיעים במהירות וביעילות מצד אחד לצד השני .. מקבלים סתירה כמה רע המצב פה.
    ורוסיה לא המדינה הכי נחמדה לאזרח שיש ... נשבע לך ..
    צועניה ..

אבל רוסיה התבססה כמדינה שלאזרחיה אין רכב פרטי אלא רק תחבורה ציבורית ומטרו בעל עיר מעל חצי מליון תושבים וטראם ואוטובוסים לרוב אבל גם אל תשכח שמסקווה וסאן פיטר שונות לגמרי משאר רוסיה ושהאזרחים הרבה יותר רגילים שדורכים עליהם

Jeep ZJ V8 98
    Honda EX300 94

אין מצב שזאת "שיטה" מקסימום טמטום.
    האם פקידי משרד התחבורה שעוסקים בכיבוי שריפות ולא מסוגלים לחשוב לטווח ארוך, מקיימים לאורך שנים קונספירציה סודית להעשרת קופת המדינה? ועוד לא בשביל להעשיר את הכיס של עצמם אלא של המדינה, פשוט פטריוטיות מתפרצת שכזאת...
    אריאל ציין את ההשקעה הרבה בתחבורה ציבורית בשנים האחרונות ואני חושב שאי אפשר להתעלם מזה. אפשר גם לציין את הרפורמה הגדולה שהייתה ב-2011 נדמה לי (גם אז כולם קיללו). הרפורמה הזאת גם דאגה "ליישר" קצת את מסלולי קוי האוטובוסים בגוש דן וגם ישרה קו עם אירופה לגבי האפשרות של שימוש בכרטיס אחד בכדי להמשיך נסיעה על פני כמה קוי אוטובוס.
    אבל אמרנו טמטום לא? אז יש המון מה לשפר בתחבורה הציבורית, ואלה לא בהכרח דברים שכרוכים בעלות מטורפת. למשל, כל נושא האכיפה של נת"צים (וגם של עבירות אחרות) הוא ממש בזיוני. טיפול בבעיה הזאת ייעל מאוד את האוטובוסים ויהיה קל יותר לבחור בהם כאמצעי תחבורה.
    מכאן להאשמה של מנכ"לית המשרד שהיא יוצרת פקקים כדי שאזרחים יבזבזו כסף על דלק כדי להעשיר את קופת המדינה הדרך מאוד ארוכה, גם ברכב פרטי.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

חבר רשום גיא's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי boaz avrahami צפיה בהודעה
    אבל רוסיה התבססה כמדינה שלאזרחיה אין רכב פרטי אלא רק תחבורה ציבורית ומטרו בעל עיר מעל חצי מליון תושבים וטראם ואוטובוסים לרוב אבל גם אל תשכח שמסקווה וסאן פיטר שונות לגמרי משאר רוסיה ושהאזרחים הרבה יותר רגילים שדורכים עליהם

Jeep ZJ V8 98
    Honda EX300 94
    בהמון ערים יש מטרו ובכולן יש טראם ואוטובוסים
    ומוסקבה עברה שינוי. גדול. אחרי שלכולם היו 15 מכוניות. ביטלו את כל החניות בעיר וכשאין לך איפה לחנות ולשכןר חניה עולה ים כסף אז נוסעים במונית.

כמו כן במוסקבה בנו בשנתיים האחרונות מעל 10 תחנות חדשות למטרו כשהעיר הגדילה את השטח שלה החוצה מעבר למקאד לטבעת חיצונית חדשה ...

אבל זה לא האישו.

בכל עיר באירופה יש תחבור׳צ יעיל. אפילו התנסינו בסקוטלנד בלצאת מהעיר למוזאון באוטובוס.

חוויה. חיובית

Sent from my iPhone using Tapatalk
    צועניה ..

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי Racoon צפיה בהודעה
    אין מצב שזאת "שיטה" מקסימום טמטום.
    האם פקידי משרד התחבורה שעוסקים בכיבוי שריפות ולא מסוגלים לחשוב לטווח ארוך, מקיימים לאורך שנים קונספירציה סודית להעשרת קופת המדינה? ועוד לא בשביל להעשיר את הכיס של עצמם אלא של המדינה, פשוט פטריוטיות מתפרצת שכזאת...
    אריאל ציין את ההשקעה הרבה בתחבורה ציבורית בשנים האחרונות ואני חושב שאי אפשר להתעלם מזה. אפשר גם לציין את הרפורמה הגדולה שהייתה ב-2011 נדמה לי (גם אז כולם קיללו). הרפורמה הזאת גם דאגה "ליישר" קצת את מסלולי קוי האוטובוסים בגוש דן וגם ישרה קו עם אירופה לגבי האפשרות של שימוש בכרטיס אחד בכדי להמשיך נסיעה על פני כמה קוי אוטובוס.
    אבל אמרנו טמטום לא? אז יש המון מה לשפר בתחבורה הציבורית, ואלה לא בהכרח דברים שכרוכים בעלות מטורפת. למשל, כל נושא האכיפה של נת"צים (וגם של עבירות אחרות) הוא ממש בזיוני. טיפול בבעיה הזאת ייעל מאוד את האוטובוסים ויהיה קל יותר לבחור בהם כאמצעי תחבורה.
    מכאן להאשמה של מנכ"לית המשרד שהיא יוצרת פקקים כדי שאזרחים יבזבזו כסף על דלק כדי להעשיר את קופת המדינה הדרך מאוד ארוכה, גם ברכב פרטי.

אני אגיד לך למה בישראל לא חושבים לטווח ארוך וזה נורא פשוט - כי ממשלות אצלנו לא מצליחות לכהן את פרק הזמן שנקבע להן בחוק ושגם יאפשר להן לעבוד. השיטה הפוליטית העקומה אצלנו והציבור המפולג בדעותיו יוצרים תיקו משתק שמכתיב שממשלות הן תמיד מאוד שבריריות ולא יציבות ועל כן נופלות מתחלפות חדשות לבקרים. אף פוליטיקאי בישראל, בעצם גם בעולם, מעצם היותו פוליטיקאי, לא אוהב לעבוד קשה כדי שמחליפו או המחליף של מחליפו, או המחליף של המחליף של מחליפו, יקצור את הפירות. לכן הם לא מסתכלים קדימה. מה יקרה עוד 3-4 שנים?... זה רחוק מדי, מעבר להרי החושך. הם רוצים וצריכים תוצאות כאן ועכשיו. בעוד חודשיים, בעוד חצי שנה, גג שנה. כדי שהם עצמם יספיקו לגזור את הסרט ולחייך למצלמות.

אני גם אגיד לך למה התרחיש שמשרדי התחבורע והאוצר יוזמים את הפקקים הוא הגיוני - כי במדינה שבה 65% ממחיר הדלק הוא מיסים, ושנופל עליה גירעון לא שפוי בגלל מערכת בחירות יקרה בכל 4-6 חודשים, אז להוסיף עוד שעה לשני הפקקים הגדולים במדינה זה אחלה רעיון לבזבוז נוסף של כמויות ענק של דלקים ותוספת עצומה של הכנסות לקופה. אי יודע שברגע הראשון זה נשמע כמו קונספירציה, אבל כשמשהו נראה כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז, מטיל ביצים כמו ברווז וגם שוחה בנהר - זה כנראה ברווז, לא ג'ירפה.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום mugi8675's Avatar

אני חושב שRACON מפספס את הנקודה. נכון שיש השקעה עצומה בתשתיות, אבל ההשקעה הזאת רובה לא יעילה ומטרתה לפתור בעיה לא פתירה: הנעה של כמות רכבים גדלה על תשתית כבישים מוגבלת. יתכן שבחוסר היעילות אין משהו מיוחד בישראל (ראו למשל את שדה התעופה החדש של ברלין), אבל המדינה הזאת נשלטת על ידי (נערי) האוצר. מה שלא מתחבר מתמטית לדעתם לא משתלם. ולכן לא תהיה רכבת לאילת (ועכשיו גם תחבורה אווירית זה כנראה לא אופציה סבירה), רכבת תחתית בתל אביב נדונה מאז שנות השישים והם תמיד התנגדו.

מה עוזר לתושב מטרופולין גוש דן שיש תשתית כבישית מפוארת בפריפריה, (למשל כביש 70), שהוא רואה פעם בהרבה זמן, כאשר היום-יום שלו פקוק? ומה זה עוזר לתושב קריית שמונה שבסופו של דבר עומד בפקק החל מאולגה?
    יצחק

הכוונה שלי היא שיש השקעה גדולה בתשתיות תחבורה ציבורית. ואחרי שמתכננים רכבת תחתית בתל אביב עוד משנות השבעים - עכשיו התחילו לעשות (תכלס לפני הצנעלית הנוכחית). אני גם חושב שאפשר היה למצוא פתרונות זולים ויעילים יותר דוגמת המטרונית בחיפה.
    ספציפית לגבי רכבת לאילת זה נשמע לי כמו רעיון בעייתי מאותה סיבה שמפעלי ים המלח משתמשים במסוע כדי להוביל את החומרים עד דימונה, רכבות לא מסתדרות עם עליות.
    בכל מקרה לא נראה לי שמישהו מנסה להכניס יותר כסף לקופת המדינה באמצעות פקקים.

מנהל פורום asafk's Avatar

יש השקעה אין השקעה לא יודע.....
    לפני כמה ימים הנווטן אמר לי 17 ק"מ 49 דקות.
    והוא טעה, אגב - בסוף זה לקח יותר משעה.
    לא סביר.

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

חבר רשום גיא's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי asafk צפיה בהודעה
    יש השקעה אין השקעה לא יודע.....
    לפני כמה ימים הנווטן אמר לי 17 ק"מ 49 דקות.
    והוא טעה, אגב - בסוף זה לקח יותר משעה.
    לא סביר.

אסף.
    כי זמן נסיעה של 17 קמ בישראל זה 50 דק. ( כשהזמן והמרחק זה אותו מספר. אין פקק אם יש יותר מ 1.5 יותר בזמן זה פקק )
    את העמידה. לא סופרים.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    צועניה ..

כל הכבישים והמחלפים החדשים הם כפלסתר לפצע עמוק - מאוחר מדי ומעט מדי. זהו פתרון שגוי לבעית הצפיפות והפקקים, שרק מחריף אותה, כי אין שום סיכוי שמס' הקילומטרים החדשים, ידביק את קצב גידול האוכלוסיה וכמות הרכבים החדשים המתווספים מידי שנה, זה פתרון שרק ייגרום לפקקים להיות ארוכים יותר.
    לכן נחוצה תכנית. נחוצה כאן חשיבה שונה לגמרי. תכנית שאמורים היו להתחיל לבצעה לפני 40 שנה, ושמטרתה היא העברת מרכז הכובד ופיצולו, מהעיר באפור וסביבותיה, לאיזורים אחרים בארץ. היה צריך לבזר את המרכז, שגיאוגרפית בכלל לא מרכז אבל זכה לתואר המפוקפק בגלל צפיפותו.
    ישנם היום ניצנים.... הקלות מסוימות למפעלים וחברות לעבור לאיזורים מרוחקים יותר, תוך מתן הלוואות נוחות והקלות מס, אבל גם זה בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי.
    כדי להתחיל לבצע תכנית מקיפה לביזור אוכלוסין דרושים אנשים עם ביצים, אנשי ביצוע, שיגיעו
    למשרדים השונים, יפשילו שרוולים ויתחילו לעבוד באמת ויחשבו עליי ועליך כמעסיק וייתנו את התמורה.
    אבל למה לעבוד קשה? למה להתאמץ? איש הרי לא פוצה פיו, איש לא מצפצף, ובנוסף "הם"
    (אנחנו) משלמים יותר ויותר מיסים לקופת המדינה....... אז כדאי לי להקטין ראש ולשבת בשקט.
    אלו הן חלק מהמחשבות שעוברות בראשם של נבחרנו, ואם מישהו מכם חושב ששינוי שיטת בחירות או הנהגה בעלת השקפה פוליטית שונה יתחילו לזוז בכיוון... אתם טועים.
    לכן הדרך היחידה היא שביתה. שביתת עובדים כללית, שביתת מכוניות, שביתה שתחל מאלו שעומדים בפקקים ואומרים, לא עוד!
    איך שאני רואה את זה? יום ראשון בבוקר וכבישים מס' 1,2,4,6
    בכניסות לת"א- ריקים לחלוטין, כמו ביום כיפור, כולם בבית כי לא מוכנים לסבול עוד.

ברכת הקרבן

אבל זה לא יקרה. לא יקרה כי רובנו אנשים מוסריים. נחנו במעלה המוסרית שעלינו לפרנס ולהביא אוכל למשפחות.
    נחנו במעלה מוסרית להיות נאמנים למקום עבודתנו ולממונים עלינו.
    נחנו במעלה מוסרית נוספת- תחושת האחריות.

ואת המעלות המוסריות שלנו מנצלים בעלי השררה, ומכבידים ידם עלינו במיסים בתקנות וחוקים,
    וחושבים שלצורך מילוי הקופה הציבורית מותר לעשוק את אלו שבחרו לגור או לעבוד באיזור זה וכל הדרכים כשרות.... כן גם להטיל את האשמה במצב – עלינו. (הגב' טרנר)
    יודעים למה עיוות מוסרי כזה מתאפשר?
    כי אנו נותנים להם את ברכתנו- ברכת הקרבן.
    הברכה שהם כל כך זקוקים לה.
    כי אנו מקבלים על עצמנו את המוסר המעוות משלימים איתו, ובכך אנו מאפשרים להם להמשיך.

בחוסר המעש שלנו והבעת התנגדות במעשים, אנו מאפשרים להם להמשיך ולסחוט אותנו כי הם יודעים שמוכנים אנו לוותר גם על כמה שעות ערות, שעות עם המשפחה, מפני שאנו אנשים מוסריים מאוד........

חבר רשום IlanHadar's Avatar

לעם ישראל משחר ימי הדורות יש נטיה לקבל את דברי הפריץ, להסתדר, לא להתנגד (בשביל לשרוד), להמציא תחבולות ולהמשיך הלאה.

בגלל התכונה הזו לקבל הכל כמובן מאליו העם היהודי שילם מחירים יקרים מאוד לאורך ההסטוריה, מה לעשות עם מסתגל לצורר ולפריץ.

אני יהיה בוטה, הפריץ מתעלל בכולנו וכולנו מקבלים את זה כמובן מאליו.

ישראל נמצאת במדד השחיתות העולמית במקום רע מאוד, יותר מושחתת מאורגוואי, בוהטון, צ'ילה ברוניי ומקבילה לבוטסואנה, כן זה המצב... הירידה במדד השחיתות התחילה בשנה 2006 עם תחילת הכהונה של אולמרט ולאחר מכן הקיסר ביבי.

השחיתות הזו מתבטאת בכל, במחירים שאנחנו משלמים על מוצרים, דיור, בריאות, עמידה בפקקים, תחבורה ציבורית שמפגרת אחרי התפתחות המדינה (בת"א עדיין אין מערכת הסעים 70 שנה אחרי הקמת המדינה...)

ואני אגיד את זה שוב, חלק גדול מהמערכת הפוליטית (האוצר, הבריאות, התחבורה, הכלכלה, הפנים...) דואגת לעצמה למקורבים לה, אותם מקורבים מרוויחים על חשבוננו בכל, כן הם עומדים בפקקים במרצדסים בב.מ.וו ובאודי (יותר נפוץ נראה לי) וסופרים את הכסף שהשלטון מזרים לכיסם, אנחנו נעמוד בפקקים איומים ונמשיך לקטר ולשלם.

כן כל הכבוד למי שקם ואומר את מה שאומר, וכן תמיד יהיו כאלה שיגידו הפריץ צודק, אנחנו אשמים.
    היה BMW עכשיו הרפתקה חדשה

עמוד 3 מתוך 5 ראשוןראשון 12345 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. טיול שטח, לא בדיוק בג׳יפ-כתבה ב-ynet
    על ידי ishc בפורום פורום טיולי ג'יפים ושטח
    תגובות: 0
    עדכון אחרון: 23-05-15, 09:21
  2. מרצדס G63 AMG 6X6 - לשטח, אבל ממש ביוקר (ynet)
    על ידי eli&orna בפורום פורום רכב שטח 4X4 כללי
    תגובות: 1
    עדכון אחרון: 25-03-13, 14:11
  3. מתוך ynet
    על ידי מאיר רוטברג בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 0
    עדכון אחרון: 11-10-11, 09:38
  4. ליאורה סבגי-עדכון מ-ynet
    על ידי זרקו בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 3
    עדכון אחרון: 04-07-11, 09:03
  5. כתבה על הג'יפ הישראלי מ- YNET .