Close
עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 81 עד 100 מתוך 134

ברירת מחדל תגובה: פורד ברונקו החדש

ציטוט נכתב במקור על ידי grand צפיה בהודעה
    חיפוש קטן ביד 2 מראה 2 רוביקונים עם גיר ידני שמחכים לקונה זמן רב במחיר זול משמעותית מרוביקון אוטומטי, כנראה שחוכמת ההמונים כאן גוברת על ההיגיון של חלקנו.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
    מה ההבדל?
    למה לא לקנות ידני ולהתקין גיר אוטומטי לבד?
    אולי לא הגיר הכי חדש והכי מודרני, אבל גיר אוטומטי של 4 הילוכים, AW4 , אייסין, צריך להיות פרוייקט ישים.

לא ישים, לפחות לא בקלות..
    זה לא xj הרנגלר עמוס באלקטרוניקה ומחשבים לא פחות מגרנד צ'רוקי, ולך תלמד אותו שינוי גיר, למצוא גיר מתאים מפירוק, ידית, חיווטים.. יעלה עשרות אלפי שקלים

חבר רשום

בהיותי אשכנזי כחול עיניים שאף היה עולה חדש כילד בן ארבע (אם כי מספיק גדול וחזק כדי שלא יציקו לי) מאז ועד היום חלמתי להיות ערסוואת ו/או פזאיסט...והנה שמח לשמוע שסוף סוף זכיתי לכך מעצם היותי בעלים של רוביקון שחור, עם גריל כועס, לד בר ואפילו יש סאב מאחורה....יששש.....

אם כי עדייין לא ערסוואת מושלם כי עוד אין לי כנפונים קצוצים, בתי גלגל עם עכבישים, לד בר בגג, תאורת סלעים מחליפת צבעים ועוד...היי אבל יש עוד תקווה כי מסע שדרוג של רנגלר אף פעם לא נגמר...

בשקט בשקט כדי שדרור לא יתרגז יותר מדיי אזכיר כי לחלק אם לא רוב התוספות שהזכרתי יש גם פאן תפקודי המועיל לעברות ויכולות הרכב בשטח (למשל כנפונים שטוחים המאפשרים צמיגים גדולים יותר בקוטר וגם רחבים יותר)

לגבי ערבוב הדלק, ברזומה היו לי דיסקו 1 דיזל ידני, סופה ידנית, דיפנדר ידני וכיום רנגלר אוטו'- התובנה שלי, בכביש ידני זה מוי כיף, בשטח במיוחד לחובבי זחילת סלעים זה ממש לא. לא רואה את ה"כיף" במיומנות והעבודה הנדרשת עם משחקי הקלאץ' על מדרגה תלולה ומסתפק בעבודת שתי הרגליים באוטו' שגם אותה הפחתתי למינימום בעזרת הרובי קראולר.
    שלמה מרבאום, עו"ד - ביטוח נזיקין - תאונות דרכים ובשטח
    03-6883445

ציטוט נכתב במקור על ידי grand צפיה בהודעה
    לא ישים, לפחות לא בקלות..
    זה לא xj הרנגלר עמוס באלקטרוניקה ומחשבים לא פחות מגרנד צ'רוקי, ולך תלמד אותו שינוי גיר, למצוא גיר מתאים מפירוק, ידית, חיווטים.. יעלה עשרות אלפי שקלים

ברוביקון ידני, איזה חיישנים יש על הגיר?
    מה המחשב יודע על הגיר ( חוץ מחניה ורוורס)?

חבר רשום איל מ's Avatar

זה לא מה המחשב יודע על הגיר,
    זה מה הגיר יודע על האוטו.
    אצלי למשל (אוטו שהושק ב1999) המחשב גיר מאים הילוך לפי נתונים מהמנוע, דוושת התאוצה ומהירות הרכב. הוא יודע כמה הרכב מתאמץ לא רק מהסל"ד לעומת דרישת נהג (כמה הדוושב לחוצה), אלא גם מלחצים בסעפות, לחצים בגיר ועוד...
    וזה רכב מ99... (שלי מ2004, אבל הדגם מ99).

ציטוט נכתב במקור על ידי איל מ צפיה בהודעה
    זה לא מה המחשב יודע על הגיר,
    זה מה הגיר יודע על האוטו.
    אצלי למשל (אוטו שהושק ב1999) המחשב גיר מאים הילוך לפי נתונים מהמנוע, דוושת התאוצה ומהירות הרכב. הוא יודע כמה הרכב מתאמץ לא רק מהסל"ד לעומת דרישת נהג (כמה הדוושב לחוצה), אלא גם מלחצים בסעפות, לחצים בגיר ועוד...
    וזה רכב מ99... (שלי מ2004, אבל הדגם מ99).
    בדיוק בגלל זה, כתבתי שלושה דברים חשובים! בהודעה המקורית-
    1- אני כותב מניסיון.
    2- גיר מדגם ישן,
    3 - ואפילו הוספתי דגם לדוגמה \ אפשרות- AW4.
    גיר מתחילת שנות ה 2000, שלא מתחבר למחשב של האוטו, וצריך מידע מינימל, וזמין, מהמנוע.

כמה עולה פרוייקט כזה? לא יודע.
    ולכן התחלתי בשאלה, מה ההפרש במחיר השוק?

חבר רשום נדב42's Avatar

או-הו עד לאן נסחפנו... שווה פיצול ...

אני במפלגה של דרור - מעדיף גיר ידני גם בשטח וגם בכביש, נהנה ממנו יותר ולא חייב הסברים לאף אחד.

ומעבר לליבוי הדיון - תרומתי העניינית הצנועה: הסבת הויטארה מגיר אוטומטי (טיפש) לגיר ידני עלתה לי בזמנו 11,000 ש"ח כולל הכל. זה דגם מספיק ישן כדי שלא יהיה בו בכלל מחשב גיר, ואת מחשב ההזרקה לא מעניין איזה גיר יש ברכב.
    וְנִגְלָה בְאָזְנָי יהוה צְבָאוֹת; אִם־יְכֻפַּר הֶעָוֹן הַזֶּה לָכֶם עַד־תְּמֻתוּן

חבר רשום איל מ's Avatar

אבל רנגלר חדש הוא לא חיה טיפשה

חבר רשום nirs's Avatar

לגמרי, רק ע״מ לקבל סדר גודל, תסתכלו על השרשור בקשר למהירות המאורר...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

לדעתי מבחינה כלכלית זה לא כדאי. העלויות לא נגמרות בגיר ועבודה. גם בהנחה שמצאת מישהו שיעשה עבודה טובה ולא יסבך אותך בלך ושוב ועבודה שלא נגמרת ותקלה שגוררת תקלה. ויהיה גם קושי למכור אחד כזה בבוא היום...
    כמו שלקנות רוביקון יותר זול מלקנות ספורט ולהסב אותו לרוביקון, גם כחדש וגם כמשומש, עושים את זה רק כש:

1. לא מוצאים רוביקון מתאים הרבה זמן ומוכנים לשלם יותר
    2. מוצאים ספורט עם נתונים מדהימים ורוצים ספציפית אותו
    3. מחליטים מראש שרוצים לשדרג יותר מרוביקון (נניח סרנים דנה 60) ואז עדיף להתחיל מספורט.

ככה לדעתי גם במקרה שלך:

אם מצאת ידני עם נתונים מדהימים, מעט מאוד קמ. לא היה מעולם בשטח, חנייה מקורה של זקנה ומלא בתוספות, אולי...
    בכל סיטואציה אחרת, זה לא כדאי. 99% מהרנגלרים בארץ אוטומטיים (בארה"ב זה 50/50) תחפש אוטומטי שמתאים לך.

ציטוט נכתב במקור על ידי KOOKE צפיה בהודעה
    בהיותי אשכנזי כחול עיניים שאף היה עולה חדש כילד בן ארבע (אם כי מספיק גדול וחזק כדי שלא יציקו לי) מאז ועד היום חלמתי להיות ערסוואת ו/או פזאיסט...והנה שמח לשמוע שסוף סוף זכיתי לכך מעצם היותי בעלים של רוביקון שחור, עם גריל כועס, לד בר ואפילו יש סאב מאחורה....יששש.....

אם כי עדייין לא ערסוואת מושלם כי עוד אין לי כנפונים קצוצים, בתי גלגל עם עכבישים, לד בר בגג, תאורת סלעים מחליפת צבעים ועוד...היי אבל יש עוד תקווה כי מסע שדרוג של רנגלר אף פעם לא נגמר...

בשקט בשקט כדי שדרור לא יתרגז יותר מדיי אזכיר כי לחלק אם לא רוב התוספות שהזכרתי יש גם פאן תפקודי המועיל לעברות ויכולות הרכב בשטח (למשל כנפונים שטוחים המאפשרים צמיגים גדולים יותר בקוטר וגם רחבים יותר)

לגבי ערבוב הדלק, ברזומה היו לי דיסקו 1 דיזל ידני, סופה ידנית, דיפנדר ידני וכיום רנגלר אוטו'- התובנה שלי, בכביש ידני זה מוי כיף, בשטח במיוחד לחובבי זחילת סלעים זה ממש לא. לא רואה את ה"כיף" במיומנות והעבודה הנדרשת עם משחקי הקלאץ' על מדרגה תלולה ומסתפק בעבודת שתי הרגליים באוטו' שגם אותה הפחתתי למינימום בעזרת הרובי קראולר.
    חביבי
    אנחנו עדה של "ציגנרים" ......
    כך שדי מובן ;-)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    LAND ROVER = THE ULTIMATE JEEP IMPROVEMENT

אני שם רגע את השאלה הכלכלית ( שאף אחד לא ענה ), ורק בשביל הדיון הטכני -

אתם מבינים את ההבדל בין הסבה של אוטומטי לידני (מה שנדב עשה) לבין הסבה של ידני לאוטומטי (מה שאני הצעתי)?
    אני מתכוון רק בהבטים של של פיקוד ורגשים (עזבו רגע את בעית הידיות והחיתוכים בפח, אם צריך).
    יכול להיות שכמו שנדב הציע, זה שווה פיצול, אבל מניסיון (וכמו תמיד, בניגוד לאחרים, אני יכול גם לספק תמונות :-) ), זה פרוייקט חמוד.

חבר רשום איל מ's Avatar

ההבדל הוא, שזה פרויקט לא פשוט בכלל. לדעתי גם יותר מסובך מהשני.
    וגם, לדעתי,
    אין בו שום דבר חמוד. אם זה היה רכב שלא ניתן להשיג באוטומט (כמו שעשו בלא מעט דיפנדרים ישנים) מילא. אבל להפוך רנגלר ידני נדיר לסתם עוד רנגלר אוטומט אחד מהעדר?

הבעיה היותר חמורה שאני רואה, זה שלמנוע 3.6 צריך גיר אוטומטי של גראנד צ'רוקי 2011 ומעלה או איזה גיר מדודג' ג'רני או דרעק אחר של קרייזלר שיתאים למנוע 3.8 ולך תמצא כזה, ואם תמצא אילו גירים עם חיישנים ומחשב, וללא חיבור החישנים למחשב לא בטוח שיתפקד כלל.

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי zivo צפיה בהודעה
    דרור,
    אני צריך עוד לטייל הרבה שנים בטרופר ע"מ להשתוות לכל הקילומטרז' שעשיתי בג'יפ פתוח בצבא, ותאמין לי, טיילתי הרבה בשטח.
    אני ממש לא מבין את העקשנות על גיר ידני (אני מקווה שלפחות את ההגה "שידרגת" להגה כח).
    אני נוסע לטייל ולהנות, לא מחפש לעבוד קשה, וכבר עברתי את הגיל של להשוויץ ביכולות (הטכניות) שלי.
    תנסה לזקק ולהסביר, למה אתה מתעקש לעבוד קשה???

ואם בא לך לעשות את זה ליד איזה מדורה בשטח, אני זמין

בחיאת, אני צריך להסביר לך בפעם המיליון את כל האידיאולוגיה של מי שאוהב לנהוג?
    תגיד שבא לך מדורה וקפה וקצת נשנושים + בירות/ויסקי ולקשקש על ברזלים.

אבל - מדורה בשטח זה היום, הערב. כשהשוטרים המסכנים שנמקים במחסומים עדיין מקבלים בחיוך את התירוצים בסגנון "אני ממהר לבית מרקחת בחורשן להביא תרופה" או "חייב להגיע לסופר במעלה-עשוש לפני שסוגרים, נגמר לי החלב".....

ממחר כבר נתחיל להסתבך עם קנסות. ולא בא לי לתרום שקל מיותר למדינה הזו. וכן, אני יודע שיש כאן המון חכמולוגים שמצהירים ששמו חמישה שטרות של מאה בתא הכפפות בשביל זה.... כן כן. פילנטרופים, שמענו עליכם.

אז כל מי שבא לו להתקהל/להתפלל בקפסולה, בצורת מפגשון ספונטני טרום-סגר הערב - עדיף באיזור עמק יזרעאל או סביבו, אני פנוי.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

ההבדל הוא, שזה פרויקט לא פשוט בכלל. לדעתי גם יותר מסובך מהשני.
    וגם, לדעתי,
    אין בו שום דבר חמוד. אם זה היה רכב שלא ניתן להשיג באוטומט (כמו שעשו בלא מעט דיפנדרים ישנים) מילא. אבל להפוך רנגלר ידני נדיר לסתם עוד רנגלר אוטומט אחד מהעדר?

+1

בדגש על זה: ..."להפוך רנגלר ידני נדיר לסתם עוד רנגלר אוטומט אחד מהעדר?".....
    חילול של האוטו. לא פחות מגריל עם פרצוף של ציפור-כועסת.

מי שרוצה אוטומטי, חייו פשוטים וקלים להפליא - כמו שנאמר, 99% מהרנגלרים בארץ אוטומטיים. שימצא ויקנה אוטומטי מקורי. זה תמיד יהיה עדיף, אמין, זול ומשתלם יותר מהסבה מאולתרת שאתה יודע רק איך היא מתחילה, אבל לעולם לא תדע איך תסתיים, איך תתפקד או כמה זה באמת יעלה.

ושכחתם את עניין שינוי המבנה. נדמה לי שכבר איזה 20 שנה סוג הגיר (ידני/אוט') רשום ברשיון.
    חובבי ספורטיביות שהסבו מאוטומטי לידני נכשלים על זה בטסטים בלי סוף. חסרות לכם סיבות להצקות בטסט, אז גם את זה אתם צריכים?

ועכשיו לשאלה של נמרוד. האם זה מטריד אותי ואיך לשנות את המציאות.

להזכיר - אני 21 שנים על סופה. ג'יפ שהיה אייקון מובהק של ערסים עד להופעת הרנגלר JK. אז הם ערקו בהמוניהם לצעצוע החדש. היום סופה זה באמת רק למשוגעים לדבר ומרגיש לי הרבה יותר נוח.

גם היום לא חסרות סופות בטעם רע. אבל מה שקורה בעולם הרנגלרים?..... תשמעו, כאוהב אמיתי של המותג, אני אשכרה נעלב עד עמקי נשמתי בשם הג'יפים.
    ולמה זה מטריד אותי? טוב נו, קודם כל, זה לא מטריד. כי מי כמוני בעד שכל אחד ייסע במה שהוא רוצה ויאבזר לפי טעמו. בלי רגולציות, בלי התערבויות של אף אחד. סתם עצוב לי לראות השחתה של רכב שאני אוהב/חולם שיהיה לי יום אחד.

הסופה תמיד נשארת. אבל כשאוכל להרשות לעצמי רנגלר, יהיה לי גם רנגלר. כי אני חושב שהוא בנזונה של ג'יפ ועל הזין שלי התדמית.

אבל נכון לרגע זה, הבהמות האלה וצורת ההתנהגות שלהם, הם האחראים הישירים לרוב הסנקציות שנוחתות על ראשיכם.

תיקון: כתבתי את כל אשר על ליבי על ערסים וכו', אבל יצא ארוך ואולי גם קצת מעליב, אז החלטתי לחסוך את זה מכם. מי שבא לו לדבר על זה, שיגיע הערב למפגשון.

חבר רשום yoni_0000's Avatar

ידני זה כיף, זה skill נרכש. אוטומט יותר קל כמו שjl יותר קל מסיקס, אבל אני מתערב איתך שבסיקס תהנה יותר.
    כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר.

חבר רשום איל מ's Avatar

דרור,
    השינוי ברשיון הוא דווקא לא כזאת בעיה. המכונאי שלי הסב כמה כאלו, ולטענתו זה יותר קל מאשר לשנות מידת צמיג (כי מידת צמיג רשומה באוטודאטה, ואת זה בודקים).

אני בשנים האחרונות לא נוהג בשטח אלא מטייל בשטח. בשביל לשחרר את הקוף אני נוסע למילואים כמה פעמים בשנה. ואז יש הילוכים, ואבק, וגם מכונאות.
    ולמרות זאת, לפעמים אני קצת מתגעגע לזה גם באזרחות.
    אם מחירי הרנגלרים והדיפנדרים לא היו חזירות לשמה (ואם יש כאן בעלי דיפנדר או רנגלר שמעקמים את האף, אז שיהיה להם אף עקום), כבר מזמן הדיסקו היה מפנה את החניה לטובת אחד כזה.

טוב לדעת.
    אז מי שמחליט להסתבך עם הסבה ברכב שסוג הגיר רשום לו ברשיון, מומלץ שיוודא מראש שהמוסך שמבצע לו את זה, דואג גם לעדכון ברשיון. נקסט.

כן, יש שם ב"קהילה הפלורליסטית" לא מעטים שאוהבים לעקם את האף. והוא כל כך עקום, בעיקר כלפי מעלה.
    אשכרה עושים תלמים בעננים עם האף.
    ולא רק בענייני תמחור האוטו (שיבקשו עליו כמה שבא להם, זכותם. מה אכפת לי) אלא בכל מה שקשור להתנהגות בשטח. בין ג'יפאי לטבע, בין ג'יפאי לחברו. אחרי 32 שנים בתחביב, כבר הייתי בטוח שראיתי ושמעתי הכל.... אז מסתבר שלא. הם הצליחו לחדש לי.

שוב, יש לי המון דוגמאות לספר, כל כך המון, טו מאץ' טקסט מכדי להתחיל להקליד את כולו.

חבר רשום nirs's Avatar

יום כיפור בפתח, סגר, ואתה כותב (בלי ציניות) נפלא.
    יאללה שתף, לפחות נצחק קצת...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. פורד RAPTOR החדש
    על ידי אסף ד. בפורום פורום פורד FORD
    תגובות: 14
    עדכון אחרון: 28-01-15, 10:28
  2. למכירה פורד ברונקו המצב נדיר
    על ידי dodge בפורום לוח מודעות רכב שטח וג'יפים למכירה