Close
עמוד 1 מתוך 6 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 60
    מנהל פורום דרור ברלי's Avatar

ברירת מחדל תנוחת נהיגה

לבקשת איל, פתחתי שרשור נפרד:

ציטוט נכתב במקור על ידי איל מ צפיה בהודעה
    דרור,
    בדומה למדריכי רכיבה (אופנוע), יש לך תמונה חלקית לגבי תנוחת ישיבה. אם תרצה לפתוח שרשור בנושא, אשמח לחפור שם ולא לחטוף כאן.
    Click image for larger version. 

Name:	ee06ce020a2b6f36a4f4e139e1aec4f2.jpg 
Views:	223 
Size:	54.4 קילובייט 
ID:	128634

למה זה כל כך חשוב לעזאזל?... חשוב עד כדי שאנחנו, מדריכי נהיגה, נפתח בזה את השיעור הראשון?....
    נדסקס בזה, נסביר, נדגים, נזהיר, נבקש ונתחנן שתשבו נכון - נכון מבחינת היחס בין הגה, דוושות ומושב. שתחזיקו את ההגה תמיד בשתי ידיים בשעה 3 ו-9, שהזרועות שלכם יהיו כפופות ב-45 מעלות, שגם הרגליים שלכם יהיו כפופות ב-45 מעלות וכף רגל שמאל (כאשר אינה מפעילה דוושת מצמד) תהיה נעוצה במדרך על מנת שהטוסיק והגב יוצמדו הכי אחורנית שאפשר לתוך המשענת.

בקורס/הדרכה, המדריך מסביר, והחניכים מבצעים ואכן הכל בסדר. אבל בסוף ההדרכה/קורס, החניכים יחזרו למכוניות שלהם ושוב יעשו מה שהם רוצים, כלומר מה שהם רגילים לעשות שנים ארוכות - יקחו את הכסא עד הסוף אחורה ועד הסוף למעלה, ישכיבו את המשענת אחורנית, ינמיכו את ההגה עד הסוף למטה, יניחו יד אחת על החלון/יחבקו את הדלת, יד שניה על ההגה בכל מקום חוץ מאשר במקום הנכון (יסובבו אותו באצבע או ב"מריחה/ניגוב חומוס" במקום ב"חליבה") , ויפליגו לדרכם....

בסופו של דבר - אף אחד לא אוהב לסבול, לשבת בתנוחה כפויה שמציקה לו. אתם יושבים ונוהגים איך שהכי נוח לכם, לא?......

אני טוען שמי שלא יושב נכון, נוהג פחות טוב.
    הוא מתעייף מהר יותר, הוא מגיב לאט יותר ומדויק פחות (כן, איחור בתגובה של חצי שניה זה המון. זה נצח), מהירות ויעילות התפעול של אבזרי השליטה נפגמת. חלק מהעניין זה גם הישיבה הגבוהה שאני רואה אותה כרעה חולה בכל מה שקשור לנהיגה מהירה, בעיקר בכביש (שטח זה משהו אחר. בשטח אנחנו דווקא כן רוצים לשבת גבוה לטובת תצפית טובה על מה שקורה מסביב לרכב וגם כאן יש דרכים שונות להשיג את זה - נכונות ולא נכונות (ותיכף נגיע לזה).

וכן, ברור לי שלא כולנו נבראנו באותן פרופורציות גוף - יש גבוהים ויש נמוכים, יש ארוכי רגליים/ידיים וקצרי ידיים/רגליים. יש רזים ויש שמנים. ברור לי שמה שנוח ומתאים למשל לעידו כהן על 2 המטרים שלו יהיה מאוד לא נוח למי שנמוך ממנו בארבעים סנטימטרים.... אבל אני מתכוון שישיבה נכונה תמקם את גלגל ההגה בגובה מסוים מול הגוף שלנו, ומכיוון שברוב המכוניות כוונון גובה ומרחק גלגל ההגה אינו מספק ואינו עוקב מספיק אחרי טווח כוונון גובה המושב על מנת להתאים בול לכל אחד, קל מאוד לחרוג מזה ולקבע תנוחת ישיבה שגויה שמקשה את השליטה ברכב.

איל - אתה ביקשת שנפתח נושא נפרד. טענת משהו - קדימה, אתה ראשון. מתחילים......

ותעשו טובה - טיעונים ענייניים. לא "ככה נוח לי ואני לא משתולל אז זה מספיק טוב".
    מדריך נהיגת שטח ומוביל טיולים - אתר השטח הישראלי 4x4.co.il. לשאלות בשעות המקובלות: 0528635759

חבר רשום מוטי ג.'s Avatar

ברירת מחדל תגובה: תנוחת נהיגה

המוזכר מעלה לא רק מזיז את הכסא אחורה, גם מאריך את הקבינה כדי שיהיה מקום לקחת את הכסא עוד אחורה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

חבר רשום

מסכים חלקית. תנוחת הנהיגה המתוארת ברישום מתאימה לנהיגה מאומצת, מרוכזת ועל המסלול או על כביש מאתגר היא לא בהכרח מתאימה להזדחלות בפקק באיילון.

לשבת כל כך זקוף עם ידיים כל כך כפופות שעה בפקק מאד מאמץ ומיותר.

כשעוברים למוד נהיגה להבדיל מהזדחלות בפקק בקלות ניתן לתהכוונן לתנוחת נהיגה נכונה יותר.
    שלמה מרבאום, עו"ד - ביטוח נזיקין - תאונות דרכים ובשטח
    03-6883445

חבר רשום hadtomer's Avatar

קיים קונצנזוס נרחב שברלי נוהג בתנוחה המיסיונרית.

מנהל פורום asafk's Avatar

נהיגה בכביש שונה מנהיגה בשטח. בשטח אני נוהג קצת יותר 'צפוף'.
    ישיבת נהיגה שלי שונה מישיבת נהיגה של גברת בת 75. מרכז כובד שונה, למשל.
    אני מסכים שתנוחת נהיגה נכונה 'לפי הספר' היא דבר שצריך להתרגל אליו. אני התרגלתי לפני הרבה שנים ומאז זה רק טוב. בסופו של דבר זה כן פחות מאמץ פחות תזוזות גוף ויעילות גבוהה יותר של תנועות הגפיים.
    עובדתית, כמעט כל נהג שנכנס אחרי לרכב מזיז את הכיסא אחורה ומגביה אותו 'לא מבין איך אתה יושב ככה'. ותתחיל להסביר על שמירה של הידיים באמצע טווח התנועה וזה...

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

ציטוט נכתב במקור על ידי asafk צפיה בהודעה
    עובדתית, כמעט כל נהג שנכנס אחרי לרכב מזיז את הכיסא אחורה ומגביה אותו 'לא מבין איך אתה יושב ככה'. ותתחיל להסביר על שמירה של הידיים באמצע טווח התנועה וזה...

אסף.

כנ"ל. כל מי שנכנס אחרי לוקח את הכסא אחורה. תזכיר להם גם את הגובה שלך... אתה סביב ה-1.90 כמוני, לא?
    מדריך נהיגת שטח ומוביל טיולים - אתר השטח הישראלי 4x4.co.il. לשאלות בשעות המקובלות: 0528635759

מנהל פורום נמרוד's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי KOOKE צפיה בהודעה
    מסכים חלקית. תנוחת הנהיגה המתוארת ברישום מתאימה לנהיגה מאומצת, מרוכזת ועל המסלול או על כביש מאתגר היא לא בהכרח מתאימה להזדחלות בפקק באיילון.

לשבת כל כך זקוף עם ידיים כל כך כפופות שעה בפקק מאד מאמץ ומיותר.

כשעוברים למוד נהיגה להבדיל מהזדחלות בפקק בקלות ניתן לתהכוונן לתנוחת נהיגה נכונה יותר.
    שלמה אני נוהג פחות או יותר כמו בסקיצה שדרור צירף, תמיד, בכל רכב. ככה התרגלתי ונוח לי.

למרות שאני גבוה יחסית, אני מוצא את עצמי מקרב את המושב ומזקיף את המשענת יותר מכל אחד אחר שאני מכיר. למשל כשאני לוקח את הרכב שלי בחזרה מטיפול במוסך (ואני קצת יותר גבוה מהמוסכניק) או כשאני לוקח מכונית ליסינג של מישהו לנסיעת עבודה (אני לא מחזיק ליסינג).
    השלבים שלי -
    1. מוריד את הכסא עד הסוף, מכניס את ההגה עד הסוף אם אפשר (אני גבוה)
    2. רגל לחוצה על הקלאץ' (אם יש) מקרב את הכסא עד שהרגל בזוית משמעותית (דרור אומר 45 מעלות - משהו כזה)
    3. מזקיף את המשענת עד שכשהיד מתוחה שורש כף היד על ההגה.
    4. כיוון מראות בהתאם.

מי שלא ניסה - ממליץ לנסות. לא חייבים לדקדק על הזויות, וכל רכב וכל אחד מאיתנו אכן שונה, אבל אם מקפידים על שורש כף יד מתוחה על ההגה, ושהרגל בזוית משמעותית כשהדוושות לחוצות עד הסוף, זה הדברים החשובים.
    יש: ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום

נמרוד, אם שורש כף היד הישרה על ההגה אין מצב שבמרפק יהיה לך 45 מעלות.

בגדול תנוחה הנהיגה האישית שלי בחלק התחתון דיי דומה לתרשים אבל מסעד הכיסא מוטה יותר לאחור והידיים כשהן בתנוחת רבע לשתיים יוצרות זוית קצת יותר פתוחה במרפק - הבעיה אצלי זה לא רק הגובה (187 ס"מ) אלא גם הכרס המפוארת...
    שלמה מרבאום, עו"ד - ביטוח נזיקין - תאונות דרכים ובשטח
    03-6883445

שלמה, אני מחזיק ממך אחד שמבין מכוניות ואוהב לנהוג - אם הכרס עד כדי כך מפריעה לתנוחת נהיגה נכונה, הנה לך סיבה טובה לדיאטה......

ציטוט נכתב במקור על ידי asafk צפיה בהודעה
    ישיבת נהיגה שלי שונה מישיבת נהיגה של גברת בת 75. מרכז כובד שונה, למשל.
    אני מסכים שתנוחת נהיגה נכונה 'לפי הספר' היא דבר שצריך להתרגל אליו. אני התרגלתי לפני הרבה שנים ומאז זה רק טוב. בסופו של דבר זה כן פחות מאמץ פחות תזוזות גוף ויעילות גבוהה יותר של תנועות הגפיים.

אסף.

זה בדיוק ככה.
    למעט תפקידו רב החשיבות של התחת, ישיבה באוטו אינה דומה בכלום לישיבה בכורסא בסלון.

צריך להתרגל לשבת נכון מול הגה. במיוחד אחרי הרבה שנים של ישיבה לא נכונה.
    אבל אחרי שמתרגלים, מבינים שאי אפשר אחרת.
    מי שיושב נכון מתחיל להרגיש מהר מאוד שהוא נוהג טוב יותר. חלק וזורם יותר. השליטה שלו טובה יותר, ואז הוא גם מהיר יותר מבלי שהתכוון בכלל.

עמוד 1 מתוך 6 1234 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. רכב נוח עם תנוחת ישיבה גבוהה?
    על ידי Saar בפורום פורום רכב ומכוניות טכני כללי
    תגובות: 17
    עדכון אחרון: 21-09-16, 17:20
  2. שאלה לגבי מורי נהיגה ולימוד נהיגה שאלות בתחום האפור
    על ידי ירון גל בפורום פורום רכב ומכוניות טכני כללי
    תגובות: 5
    עדכון אחרון: 10-09-12, 01:35
  3. תנוחת נהיגה או למה נהגי דיפנדר חייבים לסבול
    על ידי מאיר רוטברג בפורום פורום לנדרובר Land Rover