Close
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 20

ברירת מחדל (הועבר) ייעוץ - רכב ssongyang musso sport

שלום לכולם ובוקר טוב!
    אני חדש בפורום וגם כן בעולם של שטח לכן פונה לייעוץ
    אז ככה יש לי אפשרות לקחת רכב ssongyang musso sport במחיר סמלי,
    מה ידוע לי על האוטו :
    1 - בלי טסט כ 3 שנים
    2 - ק"מ כ 400 אלף
    3 - בלי תוספות (הכל מקורי)
    4 - מנוע וגיר של מרצדס
    5- שנת 2008
    אני מאוד רוצה להיתנסות בשטח והפרוייקט הזה נירא לי מאוד מעניין
    בכול זאת אשמח לחוות דעת ,כיוונים,ועזרה
    תודה לכולם והמשך יום מקסים

חבר רשום geva dover's Avatar

ברירת מחדל תגובה: צריך ייעוץ - רכב ssongyang musso sport

שים לב שהרכב בלי טסט 3 שנים, הוא צריך לעבור מעבדה כדי לחזור לכביש.
    אישית אני לא הייתי מתקרב, נשמע כמו הרבה כאב ראש רק כדי להסדיר אותו לחלוטין (רישוי, ישור קו וכו) בשביל רכב עם פוטנציאל שטח נמוך

חבר רשום avikkllk's Avatar

או שתבקש מבעל הרכב להעביר תוסיף לו את ההפרש ואולי קצת סחר טירחה

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk
    משווק ומגדל אפרוחות לומן להטלה,לולי חופש,לולים חכמים,לולי סוללות..אבי- 0545707658

ברוך הבא לפורום,
    העברתי את ההודעה שלך למקום המתאים - התייעצויות לפני קניה וייעוץ לגיפאים חדשים.

עצה נוספת - נסה לגבש לעצמך את הדרישות והציפיות מרכב השטח ואז לחפש את הרכב המתאים. יש לנו שאלון מפרט בראש פורום זה - נסה לענות בקצרה על כל השאלות ויניב קל יותר לנסות לעזור לך.

נשלח מהנייד
    עוד מעט סופ"ש

ברירת מחדל תגובה: (הועבר) ייעוץ - רכב ssongyang musso sport

ציטוט נכתב במקור על ידי telez86 צפיה בהודעה
    שלום לכולם ובוקר טוב!
    אני חדש בפורום וגם כן בעולם של שטח לכן פונה לייעוץ
    אז ככה יש לי אפשרות לקחת רכב ssongyang musso sport במחיר סמלי,
    מה ידוע לי על האוטו :
    1 - בלי טסט כ 3 שנים
    2 - ק"מ כ 400 אלף
    3 - בלי תוספות (הכל מקורי)
    4 - מנוע וגיר של מרצדס
    5- שנת 2008
    אני מאוד רוצה להיתנסות בשטח והפרוייקט הזה נירא לי מאוד מעניין
    בכול זאת אשמח לחוות דעת ,כיוונים,ועזרה
    תודה לכולם והמשך יום מקסים
    בוקר טוב
    כמה תיקונים:
    המנוע לא מיוצר על ידי מרצדס, אלא מיוצר בקוריאה ע"פ תכנון וברישיון מרצדס. דגם המנוע om662LA.
    רק עד שנת 1997 המנועים במוסו היו של מרצדס (דגם om602).
    בהנחה שהרכב אוטומטי (?), הגיר גם לא של מרצדס אלא של חברה אוסטרלית - דגם הגיר: BTRA M74LE.

אהוד

ציטוט נכתב במקור על ידי ehudzeelim צפיה בהודעה
    בוקר טוב
    כמה תיקונים:
    המנוע לא מיוצר על ידי מרצדס, אלא מיוצר בקוריאה ע"פ תכנון וברישיון מרצדס. דגם המנוע om662LA.
    רק עד שנת 1997 המנועים במוסו היו של מרצדס (דגם om602).
    בהנחה שהרכב אוטומטי (?), הגיר גם לא של מרצדס אלא של חברה אוסטרלית - דגם הגיר: BTRA M74LE.

אהוד
    זו הערה מאוד חשובה הרבה אנשים סבורים שקנית סנגיונג קנית מרצדס וזה ממש לא נכון
    רוב "מוצרי המרצדס" של סאנגיונג (גירים, מנועים) מיוצרים ברישיון וחלק רק מיוצרים בהשראת... כלומר אין להניח שזה מוצר זהה וייתכן שהתכנון זהה והחומרים שונים ו/או בתקן אחר מבחינת חוזק/איכות
    התוצאה הסופית יכולה להיות טובה יותר או פחות אבל לא נכון לקרוא לזה מרצדס אלא אם כן זה יוצר במפעל של מרצדס ונשלח קומפלט להתקנה ברכב אחר

לגבי בדיקת מעבדה - החברים טועים .
    בדיקת מעבדה חייב רכב בן עשרים שנה ומעלה שתוקף רישיונו פג לפני שנתיים .
    הרכב הזה 2008 לא אמור להידרש לבדיקה .

אילן

מנהל פורום asafk's Avatar

מדוייק, אילן.
    מה שיידרש זה לשלם את הטסטים שלא שולמו, לעשות ביטוח חובה ורשיון זמני, ולגשת לטסט.
    משם הלאה - לתקן מה שצריך (ובטוח יש מה), ולדרךהייתי מברר למה העמידו את הרכב לפני 3 שנים. זה בדרך כלל לא סתם.
    לפני הנסיעה הראשונה הייתי עושה טיפול (מחליף שמנים, נוזל קירור, נוזל בלמים, מסננים...) כדי למנוע נזק.
    בהנחה שאתה מקבל את הנבלה בחינם או כמעט - יאללה לך על זה. זה רכב לא מאוד מוצלח בשטח אבל יש מה לעשות איתו. בכמה שזה יעלה לך (יישור קו של אלפי שקלים) - הסיכון קטן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

חבר רשום ערן CJ's Avatar

ראשית, מוסו ספורט יוצר עד סוף 2005. למרות זאת, האחרונים שנכנסו לארץ נחשבו 2006.
    אם מדובר בטנדר סנגיונג מודל 2008, כנראה שזה האקטיון ספורט.
    על האקטיון אינני יודע לומר הרבה.

לגבי המוסו:
    מבוסס על המוסו שמבוסס על הקורנדו. כולם חולקים את אותה שילדת קורנדו, רק מאורכת. בסיס הגלגלים של הטנדר ארוך יותר משל המוסו הרגיל. זווית הבטן קצת בעייתית בשטח (כמו רוב הטנדרים).
    השילדה והמכלולים בנויים באופן מסיבי במיוחד.
    המנוע הוא תאום של 602 (5 צילינדרים), מנוע מרצדס שמיוצר בקוריאה. זה אחד המנועים האמינים ביותר שיוצרו. שימש את המוניות מרצדס 300D הישנות. מספרים עליהן אגדות, כיצד הצליחו ללא מאמץ לחצות את מליון הק"מ.
    הסרנים תואמי DANA. אחורי 44, 30 מלפנים. זהו יתרון גדול למי שרוצה להתקין נעילות. נעילות אוטומטיות עולות בין 250 ל 320 דולר. רכב נעול מלא עושה פלאות בשטח...
    המוסו הוא רכב פשוט לטיפול. כל מכונאי ידע לטפל בו. שים לב שהמנוע מאוד רגיש למערכת הוואקום. כשהתחילו צרות, החלפתי את כל צנרת הוואקום בצנרת סיליקון איכותית.
    כטנדר המוסו הוא אחד הנוחים שקיימים בקטגוריה. שלא כמו אחיו הטנדרים הקופצניים, למוסו יש קפיצי סליל אחוריים. גם בלי משקל עודף בארגז, המוסו מעניק נוחות סבירה עד טובה. כידוע, רוב הטנדרים מיוצרים עד היום עם קפיצי עלים והם מאוד קופצניים כאשר אינם מועמסים.
    הגיר האוטומטי של המוסו הוא גיר מתוצרת אוסטרלית עם יחסי העברה זוועתיים. הגיר הרגיל הוא גיר T5 מצויין, שניתן למצוא בהרבה כ"ר אחרים.

מחלות:
    המנוע שמעביר הילוכים בטרנספר (H, L), שובק. עלותו גבוהה.
    האלטרנטור רגיש למעברי מים. אצלי עבר כבר 3 שיפוצים.
    מיסבי הסרן האחורי נהרסים ומוחלפים כל 50K ק"מ. הסרן המקורי מוגבל ההחלקה, עם שמן גיר אדום של גירים אוטומטיים. לאחר החלפת הקייס לקייס של DANA 44 עם נעילה אוטומטית, התחלתי להשתמש בשמן 80-90 רגיל. מאז 8 שנים שקטות. 2 חברים נוספים שייעצתי להם לעשות כמוני, נהנים גם הם מהפיתרון, כבר מספר שנים טובות. אני מנחש ששמן הגירים האוטומטי אינו מיטיב עם המיסבים הללו.

בהצלחה,
    ערן CJ
    מה שלא מחסל, מחשל !

ציטוט נכתב במקור על ידי ערן CJ צפיה בהודעה
    ראשית, מוסו ספורט יוצר עד סוף 2005. למרות זאת, האחרונים שנכנסו לארץ נחשבו 2006.
    אם מדובר בטנדר סנגיונג מודל 2008, כנראה שזה האקטיון ספורט.
    על האקטיון אינני יודע לומר הרבה.

לגבי המוסו:
    מבוסס על המוסו שמבוסס על הקורנדו. כולם חולקים את אותה שילדת קורנדו, רק מאורכת. בסיס הגלגלים של הטנדר ארוך יותר משל המוסו הרגיל. זווית הבטן קצת בעייתית בשטח (כמו רוב הטנדרים).
    השילדה והמכלולים בנויים באופן מסיבי במיוחד.
    המנוע הוא תאום של 602 (5 צילינדרים), מנוע מרצדס שמיוצר בקוריאה. זה אחד המנועים האמינים ביותר שיוצרו. שימש את המוניות מרצדס 300D הישנות. מספרים עליהן אגדות, כיצד הצליחו ללא מאמץ לחצות את מליון הק"מ.
    הסרנים תואמי DANA. אחורי 44, 30 מלפנים. זהו יתרון גדול למי שרוצה להתקין נעילות. נעילות אוטומטיות עולות בין 250 ל 320 דולר. רכב נעול מלא עושה פלאות בשטח...
    המוסו הוא רכב פשוט לטיפול. כל מכונאי ידע לטפל בו. שים לב שהמנוע מאוד רגיש למערכת הוואקום. כשהתחילו צרות, החלפתי את כל צנרת הוואקום בצנרת סיליקון איכותית.
    כטנדר המוסו הוא אחד הנוחים שקיימים בקטגוריה. שלא כמו אחיו הטנדרים הקופצניים, למוסו יש קפיצי סליל אחוריים. גם בלי משקל עודף בארגז, המוסו מעניק נוחות סבירה עד טובה. כידוע, רוב הטנדרים מיוצרים עד היום עם קפיצי עלים והם מאוד קופצניים כאשר אינם מועמסים.
    הגיר האוטומטי של המוסו הוא גיר מתוצרת אוסטרלית עם יחסי העברה זוועתיים. הגיר הרגיל הוא גיר T5 מצויין, שניתן למצוא בהרבה כ"ר אחרים.

מחלות:
    המנוע שמעביר הילוכים בטרנספר (H, L), שובק. עלותו גבוהה.
    האלטרנטור רגיש למעברי מים. אצלי עבר כבר 3 שיפוצים.
    מיסבי הסרן האחורי נהרסים ומוחלפים כל 50K ק"מ. הסרן המקורי מוגבל ההחלקה, עם שמן גיר אדום של גירים אוטומטיים. לאחר החלפת הקייס לקייס של DANA 44 עם נעילה אוטומטית, התחלתי להשתמש בשמן 80-90 רגיל. מאז 8 שנים שקטות. 2 חברים נוספים שייעצתי להם לעשות כמוני, נהנים גם הם מהפיתרון, כבר מספר שנים טובות. אני מנחש ששמן הגירים האוטומטי אינו מיטיב עם המיסבים הללו.

בהצלחה,
    ערן CJ
    שלום ערן,
    לגבי המנוע, ה-om602 המקורי של מרצדס, ושהיה מותקן במוסו ללא טורבו עד שנת 1997 זה עולם אחר לעומת מנועי המוסו והקורנדו שבאו לאחר מכן. זה מנוע שעושה מליון מייל. זה המנוע שהיה במוניות שאתה מזכיר. מנועי המוסו (om662) גם לא רעים אבל אין מה להשוות.
    לגבי המנוע שמעביר הילוכים בטרנספר, חדש אמנם יקר אבל ניתן לשפץ אותו די בזול, כ-300 שח אם אני זוכר נכון, שיפצתי כבר פעמיים. גם הוא כמו האלטרנטור רגיש למים. לגבי מיסבי הסרן האחורי, אצלי מעולם לא הלכו. יש לי 3 רכבי מוסו שניים טורבו עם כ-400 אלף קילומטר, ואחד מודל 97 ללא טורבו עם 450 אלף ק"מ. רוב הקילומטראז הזה נעשה אצלי. אני ממלא רק שמן גיר 80-90. מה שכן ידוע זה שהסרנים רגישים ולכן אני מחליף שמן בסרן האחורי כל 60 אלף ק"מ. בקדמי פעם בארבע-חמש שנים.
    עוד נקודה היא שמן הגיר האוטומטי, במקור זה tq-95 שבזמנו לא היה ניתן להשיג בארץ, אני כבר שנים משתמש בוולווליין maxlife atf שמוכיח את עצמו ומעולם לא היתה לי בעיה בגיר. גם כאן חשובה החלפה מלאה כל 100 אלף ק"מ כולל פילטר, והחלפה חלקית כל 50 אלף. מפורומים בחו"ל ידוע לי שגם שמן mobil 320 atf אמור לעשות את העבודה.
    לדעתי זה לא רכב שמתאים לכל אחד מכיוון שאינו נפוץ ומניסיוני רוב המוסכים לא אוהבים להתעסק איתו בעיקר מכיוון שאינם מכירים, למרות שמבחינה מכנית הוא באמת פשוט. כמו כן יש בעיות לפעמים להשיג חלקים, את רוב החלקים אני מזמין מחו"ל ובזול.
    אהוד

חבר רשום איל מ's Avatar

סרנים רגישים?
    אני מחליף שמן בסרנים כל טיפול שני... האינטרוולים שאתה מדבר עליהם יותר ארוכים ממה שאני מחליף בטרנספר.

גם אני מחליף בסרנים כל שנתיים/30 אלף ולא כי יש לי ראש גדול - זו המלצת היצרן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ציטוט נכתב במקור על ידי erezgur צפיה בהודעה
    ברוך הבא לפורום,
    העברתי את ההודעה שלך למקום המתאים - התייעצויות לפני קניה וייעוץ לגיפאים חדשים.

עצה נוספת - נסה לגבש לעצמך את הדרישות והציפיות מרכב השטח ואז לחפש את הרכב המתאים. יש לנו שאלון מפרט בראש פורום זה - נסה לענות בקצרה על כל השאלות ויניב קל יותר לנסות לעזור לך.

נשלח מהנייד
    ארז, למרות כותרת ונושא השירשור, לטובת שימור המידע המפורט שעלה כאן על מנועי הרכבים, כדאי להעביר לתת פורום סאן יונג / קוריאנים.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

ציטוט נכתב במקור על ידי Yaki5500 צפיה בהודעה
    גם אני מחליף בסרנים כל שנתיים/30 אלף ולא כי יש לי ראש גדול - זו המלצת היצרן

באיזה שמן אתה משתמש בסרנים?
    עוד משהו, במוסו הישן שלי גם בטרנספר יש שמן גיר 80-90.. זה מה שהיה כשקניתי אותו ונשארתי עם אותו סוג שמן. נראה שאין עם זה בעיה, בינתיים 450 אלף ק"מ.. בהשוואה לשני הרכבים האחרים עם שמן atf בטרנספר, ההעברות גם יותר חלקות.

ציטוט נכתב במקור על ידי Asaf-a צפיה בהודעה
    ארז, למרות כותרת ונושא השירשור, לטובת שימור המידע המפורט שעלה כאן על מנועי הרכבים, כדאי להעביר לתת פורום סאן יונג / קוריאנים.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
    בדוק שוב...

נשלח מהנייד
    עוד מעט סופ"ש

ציטוט נכתב במקור על ידי ehudzeelim צפיה בהודעה
    באיזה שמן אתה משתמש בסרנים?
    עוד משהו, במוסו הישן שלי גם בטרנספר יש שמן גיר 80-90.. זה מה שהיה כשקניתי אותו ונשארתי עם אותו סוג שמן. נראה שאין עם זה בעיה, בינתיים 450 אלף ק"מ.. בהשוואה לשני הרכבים האחרים עם שמן atf בטרנספר, ההעברות גם יותר חלקות.
    אין לי מוסו יש לי סוזוקי

חבר רשום

מוסו, מכל היונגים הכי בנוי לעבודה קשה (גם בשטח).
    סרנים, אישית מחליף פעם ב 3 טיפולים גג - 30K
    גיר BTR4 ירדתי משמן TQ95 של קאסטרול לפני 40K, החלפתי לפי המלצת מוסך מורשה ל Mannol Dex III - הגיר מרגיש מצויין.
    אחליף לאותו שמן גיר עוד 20K.

נ.ב. זה רק אני, אן שאין יותר אפשרות לצרף תמונות לפוסט?

ציטוט נכתב במקור על ידי illianr צפיה בהודעה
    מוסו, מכל היונגים הכי בנוי לעבודה קשה (גם בשטח).
    סרנים, אישית מחליף פעם ב 3 טיפולים גג - 30K
    גיר BTR4 ירדתי משמן TQ95 של קאסטרול לפני 40K, החלפתי לפי המלצת מוסך מורשה ל Mannol Dex III - הגיר מרגיש מצויין.
    אחליף לאותו שמן גיר עוד 20K.

נ.ב. זה רק אני, אן שאין יותר אפשרות לצרף תמונות לפוסט?
    איזה שמן אתה ממלא בסרנים?

חבר רשום

GL-5,
    סינטטי מלא

יש לי רכב כזה
    התקנתי נעילה אחורית
    נועלי טבורים
    לדעתי רכב מצויין
    יש לי מאחורי הבית נבלה לחלקים כך שכל בעיה קטנה נפתרת בקלות
    שוב, רכב מצויין, עושה לפחות 50 אחוז של נסיעות שטח במדבר
    מאושר כל פעם שיורד לשטח

נושאים דומים

1. מחפש גל הינע MUSSO SPORT
    על ידי illianr בפורום לוח מודעות מעוניינים לקנות
    תגובות: 2
    עדכון אחרון: 06-10-20, 21:15
  2. צריך ייעוץ בנושא נורות לד והתקנה
    על ידי דניאל מאירי בפורום פורום רכב שטח 4X4 כללי
    תגובות: 10
    עדכון אחרון: 19-03-18, 19:18
  3. עצמאי חדש - סוגיית רכב, צריך ייעוץ
    על ידי gali בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 9
    עדכון אחרון: 08-03-15, 14:46
  4. אני מחפש ספר רכב של Musso שנת 96' (אוטומט STD4)
    על ידי צנחן1 בפורום פורום קאיה/יונדאי/סנגיונג
    תגובות: 5
    עדכון אחרון: 02-08-07, 15:12
  5. מעוניין לקנות רודיאו צריך ייעוץ??
    על ידי arui בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 1
    עדכון אחרון: 28-05-06, 10:02

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך