Close
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 53

נושא: tie rod/ drag link

ברירת מחדל tie rod/ drag link

בטיול האחרון בחג קבלתי בומבה שעקמה לי את המוט פיטמן והשפור.החלטתי שאני עושה שינוי אחת ולתמיד אני מקווה.חיפשתי רעיון והגעתי לאתר שמראה החלפה של מוטות tie rod drag link .ניראה לי טוב אז החלטתי להעתיק.קניתי צינור מלא בעובי של 28 ממ (באתר הם משתמשים בצינור של 32 ממ) שלחתי לחרט כדי שיעשה לי הברגות ואומים.היום הרכבתי את המוטות,ניראה טוב מאד.
    http://www.rockcrawler.com/techrepor...erod/index.asp

מנהל פורום נמרוד's Avatar

מעולה!
    יש תמונות? אפשר לשאול מה העלויות?

איפה מיקמת את המוטות ? מעל או מתחת לנאקל ?
    אם נשארת במיקום המקורי ורק חיזקת את המוטות (כמו שעשה חנן למעשה), אני מאחל לך שבפעם הבאה שתחטוף בומבה מסדר גודל כזה, לא יגרם נזק שלא תוכל לתקן בכמה מכות פטיש בשטח....

ציטוט נכתב במקור על ידי ניר ל
    איפה מיקמת את המוטות ? מעל או מתחת לנאקל ?
    אם נשארת במיקום המקורי ורק חיזקת את המוטות (כמו שעשה חנן למעשה), אני מאחל לך שבפעם הבאה שתחטוף בומבה מסדר גודל כזה, לא יגרם נזק שלא תוכל לתקן בכמה מכות פטיש בשטח....
    חששותיך מוגזמים לדעתי (נובע מהאופי הפולני כנראה). זה בדרך כלל לא מבומבה, אלא מליטוף של סלע. שיהיה חזק. ושיהיה מוט ספייר בכל מקרה.

חששותיך מוגזמים לדעתי (נובע מהאופי הפולני כנראה). זה בדרך כלל לא מבומבה, אלא מליטוף של סלע. שיהיה חזק. ושיהיה מוט ספייר בכל מקרה.
    אני לא יודע, ואין לי נסיון אישי עם עיקום של המוטות האלה.
    בכוונה אני מסתכל על התרחיש הקיצוני ביותר, גם אם חיזוק ימנע אחוז גבוה של תקלות, המקרה לא נראה לי שונה מהניתוחים שאנחנו עושים לגבי חיזוק צלבים- ביום שתיכנס בסלע בטעות, תקבל את התשובה לשאלה "מהי החוליה החלשה הבאה בתור? "

ציטוט נכתב במקור על ידי ניר ל
    אני לא יודע, ואין לי נסיון אישי עם עיקום של המוטות האלה.
    בכוונה אני מסתכל על התרחיש הקיצוני ביותר, גם אם חיזוק ימנע אחוז גבוה של תקלות, המקרה לא נראה לי שונה מהניתוחים שאנחנו עושים לגבי חיזוק צלבים- ביום שתיכנס בסלע בטעות, תקבל את התשובה לשאלה "מהי החוליה החלשה הבאה בתור? "
    ואולי המוט עדיין נשאר החולייה החלשה? רק שעכשיו החולייה החלשה קצת יותר חזקה. חולייה חלשה שנקרעת לעיתים תכופות, צריך לחזק.

כרגע המוטות מורכבים מתחת לנאקל.אין שום מניעה להפוך אותם בשלב מאוחר יותר.
    הבעיה היא שצריך לקדוח את הנאקל ולהכניס inserts ולרתך אותם.אם ניגמור את העבודה בפעם אחת מה יהיה מחר .
    עלות החומר 60 שח
    עבודת החרט 400.
    אם יהיו כמה חברה שירצו לעשות את זה ניתן להוזיל עלויות אם קונים את המברזים.
    אני מניח שאז זה יעלה כ 100 שח.
    http://www.goferitoffroad.com/products.htm

אני לא מבין גדול בחוזק חומרים, אך כשדפקתי עם פטיש 5 ק"ג כדי להוציא את הבולג'וינט, שום דבר הנראה לעין לא קרה לנאקל. אני נוטה להאמין (ללא ביסוס עובדתי מצידי) שנאקל לא נשבר בקלות גם בצד של המוטות הללו .
    למרות זאת, לא הצלחתי עד היום (חמסה חמסה חמסה מלח מים מלח מים.......) לעקם את המוטות הללו.

אביגדור

ואולי המוט עדיין נשאר החולייה החלשה?

נמרוד !? "ואולי" זאת מילה שיצאה מהמקלדת שלך ?...., יותר מתאים דווקא לי ולאחרים להשתמש במינוחים האלה, אבל שיהיה... (אני אזכור לצטט את זה בהזדמנות :twisted: )

בכל מקרה כמובן שההשערה עשויה להיות נכונה, את זה אתם תנסו ואני אפיק את הלקחים.

עמי -
    התותבים שרואים בלינק האחרון הם פתרון מצויין, אגב אני לא רואה צורך לרתך אותם לנאקל, אם אפשר לעבוד על הסיפור הזה (לקדוח את הנאקלים) בלי לפרק אותם מהסרן זה מצויין.

לגבי המברזים - איזה קוטר וסוג ההברזות ?

עמי, אחלה עבודה.
    אני עשיתי משהו שמזכיר את זה:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=166

אבל ב1/30 מהעלות שאתה השקעת. (15 ש"ח) .

אני לא יכול לומר שהמוט אצלי חזק כמו אצלך, אבל בינתיים לא קרה לי אף פעם שנזקקתי ליישר אותו מאז השדרוג (לפני השדרוג נאלצתי ליישר את המוט בשטח יותר פעמים משהייתי רוצה לזכור ), ולפחות על פניו זה נראה מאוד מאוד חזק, ביחד עם המוט הפנימי אנחנו מדברים על עובי דופן של כמעט שישה מ"מ!

ב100 שקל למוט אני קונה עכשיו
    את האומים מצאת מוכנים או שהיה צריך לחרוט גם אותם במיוחד?

אגב, הקוטר החיצוני של הצינור אצלי הוא כ37 מ"מ, אז אולי נמרוד יוכל לומר, יכול להיות שהקומבינה אצלי אפילו יותר חזקה משלך, 28 מ"מ קוטר חיצוני.

http://www.hpphoto.com/servlet/LinkP...6c5732c4&size=
    ניר יש לי היכן שהוא לינק שמראה בדיוק את העבודה עם ה inserts ושם מראים את הדרך להרכבה.הם כותבים בפרוש שצריך לרתך.
    בקשר למברזים אני לא יודע את המידות אבל זה לא בעיה .כל שעלך לעשות זה להתאים מברז להברגה שעל התפוח.

נמרוד הבעיה היא עלות המברזים,אם יש לך מישהו להשאיל ממנו אני מבטיח לך שזה יעלה לך בזול.
    חנן אני הבנתי שאצלך זה צינור על צינור לא?
    רק אתמול התברר לי ש הtie rod חלול.אני מדבר על מוט מלא ולא חלול.
    בכל אופן לא יכולתי ללכת על המידה שנתנו באתר של 32 ממ היות ומכסה הדיפ הקדמי אצלי בולט מאד,בסיבוב עד סוף המהלך אני מאד קרוב למכסה משהו כמו 3 ממ.

חנן רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך למעלה.

עמי, אני הבנתי מההתחלה שאצלך מדובר בצינור מלא. עדיין יש סיכוי כלשהו, שנמרוד יוכל להביע את דעתו עליו, שצינור חלול בקוטר 37 מ"מ עם עובי דופן בריא, יהיה חזק יותר מצינור 28 מ"מ מלא (או לפחות לא יותר חלש במידה כזו שמצדיקה השקעה של פי 30 כסף) .

ציטוט נכתב במקור על ידי חנן א.
    עמי, אני הבנתי מההתחלה שאצלך מדובר בצינור מלא. עדיין יש סיכוי כלשהו, שנמרוד יוכל להביע את דעתו עליו, שצינור חלול בקוטר 37 מ"מ עם עובי דופן בריא, יהיה חזק יותר מצינור 28 מ"מ מלא (או לפחות לא יותר חלש במידה כזו שמצדיקה השקעה של פי 30 כסף) .
    אתה צודק חנן, צינור בקוטר חיצוני 37 ועובי דופן של נניח 3 מ"מ יותר חזק מאשר מוט מלא של 28 מ"מ. מוט מלא של 32 כבר היה עוקף את הצינור. הקשיחות לכפיפה הולכת לפי חזקה רביעית של הקוטר, ועבור "שטח" ריק מחסרים. כלומר:
    28 ברביעית לעומת
    37 ברביעית מינוס 31 ברביעית

חנן לפי מה שקראתי בלינק הצינור שהרכבת לא מגיע עד הסוף עדיין התפוח מורכב על המוט הקודם שהוא דק מאד לא?
    אפשר להפוך את הבולם כך שיעבוד יותר ישר.
    =

חנן לפי מה שקראתי בלינק הצינור שהרכבת לא מגיע עד הסוף עדיין התפוח מורכב על המוט הקודם שהוא דק מאד לא?
    כן, זה במקום מוגן מעל העלים ואין עם זה שום בעייה.

אפשר להפוך את הבולם כך שיעבוד יותר ישר.
    אותו סיפור כמו להפוך את מוט השפור. אפשרי רק אם אתה מוכן לוותר על מהלך סגירה, להוריד את הבמפסטופים, כך שמוט השפור או הבולם לא יפגעו בשילדה בסגירת מהלך.
    אני לא מוכן לפשרה כזו.

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. מוט פנהרד בתצורה שונה-יתרונות/חסרונות (דיון על Watts link)
    על ידי lior_b.s בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים
    תגובות: 7
    עדכון אחרון: 29-04-08, 22:00
  2. עזרה בקניית מיסב(ים) בארה"ב (דיון על מתלה one-link)
    על ידי lizard בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים
    תגובות: 11
    עדכון אחרון: 01-04-08, 02:21
  3. מאמר באנגלית: איך לתכנן Four Link Suspension
    על ידי ryanai בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים
    תגובות: 1
    עדכון אחרון: 23-12-06, 12:38
  4. חישוב זוויות חיבור במתלה 4-LINK בעל זווית.
    על ידי lizard בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים
    תגובות: 14
    עדכון אחרון: 25-04-05, 14:11
  5. מוט דחיף\Drag Link מונמך להיילקס.
    על ידי ד ו ר ו ן בפורום פורום טויטה Toyota
    תגובות: 55
    עדכון אחרון: 04-12-04, 22:31

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך