Close
עמוד 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 85

נושא: צ'רוקי

חבר רשום

ברירת מחדל צ'רוקי

שלום אני יוגב בן 18 חולה על רכבי 4x4 קניתי בתקציב שהיה לי צ'ירוקי שנת 80 עם מנוע 4200 כמו של סיקס וסרנים (נראה לי) אחורה :amc קדימה: דנה44 ושמתי צמיגים 7.50 16צבאיים. עם אפשר אני רוצה לדעת איפה אפשר להשיג נעילות ואם זה כדי לשיפור ראשוני או שכדי משהו אחר ? והורדתי את המוט מייצב זה טוב או לא? ועם יש לכם עוד ידע על הג'יפ אני ממש ישמח לשמוע?! תודה

חבר רשום t_uri's Avatar

ברירת מחדל Re: צ'רוקי

ציטוט נכתב במקור על ידי יוגב בן יעקב
    שלום אני יוגב בן 18 חולה על רכבי 4x4 קניתי בתקציב שהיה לי צ'ירוקי שנת 80 עם מנוע 4200 כמו של סיקס וסרנים (נראה לי) אחורה :amc קדימה: דנה44 ושמתי צמיגים 7.50 16צבאיים. עם אפשר אני רוצה לדעת איפה אפשר להשיג נעילות ואם זה כדי לשיפור ראשוני או שכדי משהו אחר ? והורדתי את המוט מייצב זה טוב או לא? ועם יש לכם עוד ידע על הג'יפ אני ממש ישמח לשמוע?! תודה
    אהלן יוגב.
    חחתדש וברוך הבא לג'יפולוג. חוץ מהפורום שאתה רואה כאן יש את האתר שאני לא יודע עם יצא כבר לך לראות. יש שם הרבה מידע כשני שיכול להיות רלוונטי לגביך.
    בעניין הנעילות, אני מחושב שכדאי שתקרא את מדריך ג'יפולוג לנעילות דיפרנציאל ותתרשם מה יש בשוק ומה מתאים לך. אין תמורה טובה יותר לכסף שלך אם אתה רוצה לבנות רכב לעבירות גבוהה מזוג נעילות דיפרניאל.
    יש מספר גישות, חלקן אומרות שכדאי קודם ללמוד לנהוג בלי נעילות ורק אחר"כ להוסיף. אני אישית מאמין כדאי ללמוד לנהוג עם נעילות מהרגע הראשון בשטח (נהיגה בג'יפ כפול-נעילות שונה ב-180 מעלות מנהיגה בג'יפ ללא נעילות ונהג לא זהיר ימצא את עצמו מהר מידי הפוך). אני אומר את הדבר האחרון בהסתייגות קלה כי אתה בכל זאת צריך להיות אחראי במידה מסויימת לפני שאתה מושיב את הצמך ברכב כפול נעילות. רכב כזה לא עוצר במקומות שאמרים כן ולפעמים זה מה שמציל אותך מהתהפכות.

הורדת מוט מייצב היא דיון בפני עצמו. אני מאמין שמוט מייצב פריק הוא הפיתרון הנכון גם לרכבים שנוסעים רק לטיולים. אם עושים את זה נכון אז הניתוק והחיבור מחדש הוא עניין של דקה וחצי.

תתחדש.

אורי טל.
    Keep the dirty side down

שילדה, מנוע, גיר, Klune-V, טרנספר, סרנים, בודי, מסיכה ריתוך, דיסק 4.5"....

מנהל פורום נמרוד's Avatar

ברירת מחדל Re: צ'רוקי

כזה?

זה של רון גל, תוכל לקרוא עליו עוד כאן:
    http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=247
    צור איתו קשר והוא בוודאי יעזור לך מנסיונו.

לגבי הנעילות, בעיקרון זה השיפור חשוב והמועיל ביותר לכל רכב שטח. אבל קודם כל כדאי לך "ליישר קו" בצורה טובה - כלומר להביא את הג'יפ למצב שבו כל המערכות החשובות תקינות ואמינות. מה מצבו? יש לך תמונות?

חבר רשום

ברירת מחדל צ'ירוקי

כן הג'יפ בתמונה כמו שלי רק אני חושב ששלי קצת יותר חדש עם פנסים מרובעים מקדימה. קניתי את הג'יפ לפני חצי שנה בערך ועודלא פיספסתי שבת! ניסיתי איתו כבר רוב המקומות בצפון ונראה לי שהרמת נהיגה היא כבר לא רעה בייחס למה שאני רואה את הג'יפאים בשטח! ואני רוצה לעלות ברמה. בג'פ הכל תקין אני דואג ומטפל בו כל הזמן.
    יוגב

חבר רשום

ברירת מחדל צ'רוקי

יש לי עוד הרבה שאלות אני יתחיל באחת :הקפיץ בג'יפ מאחורה יושב מעל הסרן והנדנדה מאחורה יושבת מלמעלע לא כמו בג'יפים הרגילים שאני רואה . זה לא פוגע במהלך מיתלה?
    יוגב

חבר רשום

ברירת מחדל צ'ירוקי

ודרך אגב רק בזכות האתר קיבלתי את הידע שלי חרשתי כל נושא וכל תחום באתר(תודות) יפתח כיוון אותי עליכם פגשתי אותו יחסית מזמן בגשר הסורי!!
    יוגב

חבר רשום

[img][/img]
    יוגב

תתחדש,
    יש לך יופי של רכב ! אני חושש שאתה מזהה נכון את הסרנים וזה אומר שיש לך סרן AMC 20 מאחור (חרא של סרן).
    אני הייתי מקצר את הדרך - יורד דרומה למטווחי ח"א עם ארגז כלים, עגלה וחבר בריא. מעמיס שני סרני גלדיאטור, (דנה 70 אח' + נעילה, דנה 60 קדמי) , מעביר ברשיון צמיגים 35" וסוגר עניין. יתרונות - נעילה אוטו', יחסי העברה קצרים, סרנים סופר חזקים ברוחב המתאים (אולי אפילו בולט-און). חסרונות - אצלך מקדימה יש בלמי דיסק, הסרן הקדמי שלך הוא מוצלח בלי שום קשר. תוכל להשאיר את הסרן ולהחליף לו יחסי העברה, זה זול יותר מהנעילה שאתה מרוויח בסרן האחורי, אבל מעגל הברגים בגלדיאטור הוא 8 ברגים ואצלך כנראה 6.

חבר רשום

אתה צודק בקשר לחורים בג'נט אבל השאלה שלי עם אני יוכל להרכיב את הסרנים לבד ? ועם היה מקום לצמיגים 35 ? תוכל אולי לפרט לי יותר מה צריך לעשות ? ואיך לעשות ?
    יוגב

גלדיאטור/ M750 וכו', זה האח הגדול של ה J-20 שהוא גרסת הטנדר לוואגוניר/צ'רוקי שלך. יש סיכוי סביר שמיקום תושבות הקפיצים יהיה דומה ואז ההחלפה היא פשוטה (למעט עניין המשקל של הסרנים האלה).
    לגבי מקום מתחת לכנפיים - למיטב זכרוני, אצל רון שנועל צמיגי 33" יש בעיה של מקום והצמיג משפשף את הכנף.

מה צריך לעשות - תתחיל בלבדוק מהו יחס ההעברה בסנים שלך. בנוסף תבדוק אם הציריה האחורית היא ציריית שני חלקים (בקצה הציריה יש אום).

חבר רשום

איך אני יכול לסדר את זה שלא תהיה לי בעיה עם הכנפיים ? ואיך לבדוק מה יחס העברה בסרנים ? ומה זה משנה הציריות בסרן עם אני מחליף אותו בסרן אחר? (מצטער על הבורת אבל תודה על הסבלנות!!!)
    יוגב

חבר רשום t_uri's Avatar

איך אני יכול לסדר את זה שלא תהיה לי בעיה עם הכנפיים ? ואיך לבדוק מה יחס העברה בסרנים ? ומה זה משנה הציריות בסרן עם אני מחליף אותו בסרן אחר? (מצטער על הבורת אבל תודה על הסבלנות!!!)
    את בעיית הפגיעה בכנפיים (אם בכלל תהיה לך) אתה פותר ע"י הנמכת הבמפּ-סוטופים.
    במפ-סטופ זה הגומיה השחורה המשולשת שאתה רואה צמוד לשילדה מעל הסרן. מטרתן היא להגביל את תנועת הסרן כלפי מעלה כדי שהקפיצים לא יצאו מהתחום האלסטי שלהם וכדי שהצמיגים לא יפגעו בכנפיים.

בדיקת יחסי העברה.
    1. תרים גלגל אחד באוויר.
    2. סובב את הגל הינע וספור את היחס בין סיבבים שלו לסיבבי הגלגל באוויר. *אתה יכול לסובב את הגל הינע הרבה סיבובים (נגיד 40) ולבקש שמישהו יספור את מספר סיבובי הגלגל (כך הדיוק יהיה גבוהה יותר).
    3. חלק את במספר הזה ב-2 וקיבלת את יחס ההעברה שיש לך בסרנים.

הבדיקת הסרן היא ווידוי הריגה. אם יש לך אום בקצה הציריה אז יש לך AMC20. אם אין אום אז יש לך כנראה דנה 44.

בהצלחה.

אורי טל.
    Keep the dirty side down

שילדה, מנוע, גיר, Klune-V, טרנספר, סרנים, בודי, מסיכה ריתוך, דיסק 4.5"....

חבר רשום

הסרן האחורי שלי הוא בוודעות amc לפי המדריך לזהוי סרנים וגם מישהו שמבין לא רע היסתכל על הסרן ואישר שזה amc ! את הבדיקה של יחס העברה צריך להרים את הגלגל הקדמי או האחורי? וזה משנה כל הבדיקות האלו עם אני מחליף לסרנים הגדולים ? תוכל להגיד לי בוודעות שיש את הסרנים בשטח ח"א בדרום? למה עם יש אני כבר ביום שבת שם!
    יוגב

חבר רשום אדי's Avatar

יחס ההעברה זהה (או לפחות אמור להיות כזה ...) בשני הסרנים. אם אתה בודק בגלגל הקדמי דאג לנעול לוקרים אם קיימים.

חבר רשום

שאלה למומחים : אני רוצה לדעת עם הסרנים באמת יתאימו לג'יפ? ועם השיפור של החלפת הסרנים דנה 70 ודנה 60 באמת יעלו לי את רמת העבירות בשטח? חשוב לי שתענו לי למה אני כבר ממש רוצה להתחיל בפרוייקט!!! אני רוצה את הכי טוב שאפשר לעשות ממנו יש לי חצי שנה רצופה לעבוד עליו ! (תודה על העזרה)
    יוגב

מנהל פורום נמרוד's Avatar

שאלה למומחים : אני רוצה לדעת עם הסרנים באמת יתאימו לג'יפ? ועם השיפור של החלפת הסרנים דנה 70 ודנה 60 באמת יעלו לי את רמת העבירות בשטח? חשוב לי שתענו לי למה אני כבר ממש רוצה להתחיל בפרוייקט!!! אני רוצה את הכי טוב שאפשר לעשות ממנו יש לי חצי שנה רצופה לעבוד עליו ! (תודה על העזרה)
    את צידת ההתאמה תצטרך בסופו של דבר לבדוק בשטח. המרחק בין משענות הקפיצים ותצורת מערכת ההיגוי הם החשובים ביותר.

החלפת הסרנים לא תעלה את העבירות בשטח! היא תאפשר לך להרכיב צמיגים גדולים יותר בלי לחשוש משבירות, וצמיגים גדולים הם שיעלו את רמת העבירות.

נעילה אחורית כן תעלה את רמת העבירות - זה בטוח. אני לא חושב שבשביל זה שווה לפרק ולשפץ סרנים מהמדבר, אבל אולי...

השאלה היא מה מצב הסרנים שלך כרגע, מה יחסי ההעברה בהם, ועל איזה מידת צמיגים אתה רואה את עצמך נוסע?

נ.ב. תוספת קלילה - סרני הגלדיאטורים בדרום, הם עם מעגל חלוקה של 6 ברגים ולא 8 אם זכרוני אינו מטעני (והוא כנראה אינו).

יופי של אוטו אגב !
    I choose not to choose life, I choose something else.

ITS A FULLSIZE THING...QUIT STEALING OUR PARTS !

חבר רשום

תודה!! אני רוצה להחליף את הסרנים בגדולים ולשים צמיגים גדולים אבל השאלה עם זה כל כך פשוט ועם אני יוכל למצוא אותם בשטח ח"א בדרום ? ומה זה אומר שאני יצטרך לשפץ אותם ? (עם יש מישהו שמוכן לתת לי הסברים טלפונית אני ישמח או אפילו מישהו לפנות עליו שאני בבעיה בהחלפה??) 056497795
    יוגב

לאט לך ידידי ! תעבוד לאט וחכם.
    אין לך מה לרוץ דרומה לפני שאתה מוודא מה יש לך ביד.
    לא בדקתי לאחרונה את מלאי הגלדיאטורים בדרום ואת מצבם, אבל סביר להניח שיש שם מספר כלים שעומדים על הגלגלים וניתן לפרק מהם סרנים במצב טוב. לפי מה שאריק אומר אז מצבך בכלל טוב כי תוכל להשאיר את הסרן הקדמי ומקסימום להחליף לו יחסי העברה.

את עניין האום בקצה הציריה ביקשתי שתבדוק, כדי לדעת אם מדובר בציריה שני חלקים או חלק אחד. לדעתי יש סיכוי טוב שהציריה היא חלק אחד ואז גם לא נחוץ שתחליף סרן אחורי.

עמוד 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •