Close
1 3 123
1 10 25
     's Avatar
    Sep 2004
    1,804

-5

בזמנו אמיר העלה לפה כתבה מצויינת על אופן קריאת מכשיר גזים ואיבחון תקלות עפ"י התוצאות. עדיין, ישנן כמה פינות פתוחות שחלקן לא קיבלו כיסוי או כיסוי מלא בכתבה ונראה לי שלטובת כולם כדאי לפתוח שירשור משלים לכתבה. אתחיל במה שמטריד אותי וכולם מוזמנים לענות ולשאול:
    1. האם ממיר קטליטי מבטל הלכה-למעשה - או לפחות מנטרל במידה רבה - את יעילותו של מכשיר הגזים לעניין דיאגנוסטיקה של עבודת המנוע ותקלות?
    2. המשך לשאלה קודמת - האם יש הבדל עבור שאלה 1 בין מכשיר 4 גזים למכשיר שקורא 5 גזים?
    3. האם יש הבדל בין בדיקת גזים בסל"ד סרק לבין בסל"ד גבוה?
    4. מהם ההבדלים בין בדיקה ברכב עם חוג פתוח לבדיקה בחוג סגור? האם בכלל ניתן לבצע בדיקה אמיתית בחוג פתוח?
    5. לפי הכתבה, עלייה ב-CO חייבת להיות מלווה בירידת O2 ולהיפך; אז למה אצלי עלייה משמעותית ב-CO הביאה איתה עלייה עוד-יותר משמעותית ב-O2?
    גיתאי
    ' -, - .
    www.switch-barosh.com

Dec 2002
    12,205

: -5

3. התקן קובע מקס' של 0.5 אחוז CO לסרק ו0.3 לבדיקה בסל"ד בינוני.
    4. מה איכפת למכשיר הבדיקה באיזה חוג המנוע עובד? ברכבי קרב' לא מבוצעות בדיקות גזים?
    5. אתה מביא רק שני גזים, רק חצי תמונה, אבל העשרת התערובת לרמה מוגזמת כזו שיתחיל מצב של מיספייר תביא ליציאה מנדנדת הCO\O2 המדוברת ותתן לך גם CO גבוה בגלל התערובת העשירה וגם O2 גבוה בגלל שהחמצן לא נשרף בפעימות שבהן נוצר מיספייר. במצב כזה אתה תקבל גם HC גבוה של דלק לא שרוף.
    אגב, מצב זה כן קיבל ביטוי בכתבה:
    HC גבוה, CO גבוה ו - O2 גבוה באותו הזמן מעיד על החטאת בעירה כתוצאה מתערובת עשירה מאוד.

בנוסף, במצב בו יש חור באגזוז, אתה יכול לקבל עוד חמצן לאגזוז בלי שהוא קשור בכלל לבעירה. לכן, לפני דיאגנוסטיקה לפי גזים רצוי מאוד לבדוק את מצב מערכת הפליטה, אחרת עלולים לקבל שגיאות.
    למעשה, גם מצב זה קיבל התייחסות בכתבה, אבל זה נכון שפה צריך להבין טיפה יותר לעומק את הכתבה ולהבין דבר מתוך דבר:
    חור קטן באגזוז מעל לחיישן החמצן גורם לחיווי (לא אמיתי) של תערובת ענייה למחשב המנוע (שזה מצב של O2 גבוה באגזוז). כתוצאה מכך, המחשב מזרים כמויות דלק עולות כדי להיכנס לטווח התקין (וזה, כנכתב במאמר, יתן CO גבוה). תלונת הלקוח היא עלייה של 20% בצריכת הדלק.

- 4X6ZH's Avatar
    Dec 2002
    5,778

( ! )
    .

( ) 14.7

.

's Avatar
    Sep 2004
    1,804

-'
    3. ' 0.5 CO 0.3 " .

" , , -. ( ...)

4. ? ' ?

, , .

5. , , CO\O2 CO O2 . HC .
    , :

-HC -CO -O2 . , . ' -CO/O2' ?

, , . , , .
    , , :

, ' . , ( , 93...)
    , ( :mrgreen::mrgreen:;-)), , . . ?

' -, - .
    www.switch-barosh.com

- 4X6ZH's Avatar
    Dec 2002
    5,778

בעבר הבדיקה היתה מאד שימושית ( בתקופה שעבדנו עם סקופ ישירות על מפלג הצתה )
    זה היה בשנות ה 80 של המאה שעברה נכון שזה נשמע מזמן

היום המכשיר זמין ופעיל אבל רק בגלל שבמכוני הרישוי עושים חגיגה עם המכשיר
    שלהם .ושם לא בדיוק יודעים להפעיל אותו :evil:

בכל רכב חדש יש מספיק נתונים ישירות ממחשב הרכב כולל נתוני זיהום אויר
    בפרט למנועים שיש 2 חישנים על כל ממיר .
    והצורך שלך לדעת כמה חמצן נשאר או מה רמת ה HC הוא זניח . אתה מקבל נתוני זיוף וזה אומר שיהיו לך נתוני זיהום גבוהים .
    אבל כשיש לך נתוני זיהום גבוהים בדרך כלל יהיו עוד נתונים .

או בו נגיד את זה אחרת רכב שנכשל במבחן זיהום אויר . המוסך חייב להתחבר למחשב הרכב לקבלת נתונים
    נוספים אחרת אתה לא יודע איך להמשיך .

איציק

's Avatar
    Sep 2004
    1,804

- 4X6ZH
    ( )
    80

. :evil:

2 .
    HC . .
    .

.
    .

, -, . ( -80 ?). , .
    , ( 95 OBD2). , ( ).

' -, - .
    www.switch-barosh.com

- 4X6ZH's Avatar
    Dec 2002
    5,778

.
    .

.

" .

.
    ( \ \ \ ... .)

:sad:

Apr 2005
    668

.

.
    4/5 .

FSI .
    1:14.7 1:30 .

4/5 / .

?

, .

's Avatar
    Sep 2004
    1,804

רפאל
    שלום לגיתאי.

הרשה לי רק לחזק את דבריו של איציק.
    בדיקת4/5 גזים הינה בדיקה נוספת מתוך מספר רב של בדיקות.

אם תחבר מכשיר גזים לגולף עם מערכת הזרקת דלק ישירה FSI תקבל קריאות כאילו הרכב כבוי ולא צורך דלק.
    מכיוון ששם התערובת איננה 1:14.7 אלא 1:30 ואפילו יותר.

אם אני מבין מדבריך נכון, לא בכל הרכבים היחס הסטוכיומטרי עומד על 1:14.7?!

בדיקת 4/5 גזים הינה בדיקה משלימה/נוספת לאין ספור בדיקות אחרות שיש לבצע ברכבים החדשים.

ולשאלתך מה נשתנה ?

לא מעט, רק נושא מחשוב ומערכות ניהול מתקדמות.

בברכה
    רפי
    רפי, אני לא מדבר על קרבורטור בהשוואה להזרקה ממוחשבת, אלא על הזרקה של תחילת שנות ה-90 לזו של היום. הבדלים מהותיים? לא נראה לי. אבל האמת היא, שאני לא ממש מוצא הבדלים לעניין בדיקת הגזים בין קרבורטור להזרקה TBI להזרקה רב-נקודתית, כי בסוף אותם גזים נפלטים מהאגזוז, אז מה הנקודה פה? למה פעם זה כן היה מכשיר דיאגנוסטיקה רציני ועיקרי והיום לא?
    מעבר לזה, אם נתייחס למציאות לא-אופטימלית שבה לא תמיד ניתן למצוא כלי בדיקה נוספים (סקופ, סקנר, ועוד) שמתאימים לדגם הרכב, מופעלים ע"י אנשים מקצועיים וישרים, ושניתן לבדוק איתם במחירים הוגנים, אז מעבר למכשיר גזים שנמצא בכל מוסך קרוב ושאינו ספציפי לדגם רכב כזה או אחר, ולרב-מודד שתמיד יש אצלי בבגאז', תבין מדוע אני מתעקש להבין איבחון בעזרת מכשיר גזים.

גיתאי
    ' -, - .
    www.switch-barosh.com

Dec 2002
    12,205

לא בכל הרכבים היחס הסטוכיומטרי עומד על 1:14.7?
    זה אכן היחס הסטוכיומטרי, אבל לא כל המנועים עובדים ביחס סטוכיומטרי.

בצע חיפוש בגוגל על GASOLINE DIRECT INJECTION

1. yarinzim
    : 5
    : 21-06-11, 10:11
  2. ' YJ/TJ
    : 11
    : 10-02-10, 23:32
  3. ( )
    4X4
    : 0
    : 22-02-08, 20:47
  4. -