Close
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 34

נושא: ונדורה 4X4

חבר רשום AUG's Avatar

ברירת מחדל ונדורה 4X4

שלום ליושבי האתר.

לאחר כשנה של הצקות מצידי, אישתי נכנעה והסכימה עקרונית לקנות רכב שטח.

לאחר קריאה רבה מאוד, כאן ובמקומות אחרים, אני חושב שאני רוצה ונדורה 4X4. ואני מתכוון להתחיל לחפש אחת כזאת שתתאים למה שהכיס מסוגל.

קראתי כל מה שנכתב באתר אי-פעם ( אני חושב..) על הרכב הזה, אבל לא מצאתי מידע לגבי איך לבדוק אחד כזה לפני קניה.
    האם מישהו יוכל לנדב מידע לגבי איזה דברים כדאי לתת עליהם את הדעת?

אני מניח שהכיס יאפשר רק רכב ישן יותר, אז השאלה היא האם אפשר לצפות לזמינות חלקים גבוהה לונדורה מאמצע שנות ה80?

מה בערך צפוי להיות מחיר ביטוח חובה לרכב כזה?

עניין אחרון - האם מישהו מכיר רכב כזה למכירה במצב מכני טוב?

תודה רבה!

חבר רשום

ברירת מחדל תגובה להודעה: ונדורה 4X4

אני לא צריך להזהיר אותך מפני הוצאות שוטפות - כך אני משער.
    רצוי שיהיו לך הכלים והאמצעים לתקן לבד.
    כ"כ רצוי שיהיו לך מניות בתגלית הדלק החדשה בים התיכון.

בהצלחה,

מוני
    מוני 0525-253642

חבר רשום AUG's Avatar

הי מוני, תודה על התגובה!

אני מבין שיש לגברת הזאת תיאבון בריא וחיבה יתירה לתחנות דלק, וממה שקראתי זה אמור להיות רכב די אמין.

למרות שמלוד מילוי אויר בצמיגים, אין לי נסיון מכני, התכנון הוא לנסות להתמודד עם רוב הבעיות שיצוצו לבד.

בכל מקרה אנחנו מתכננים עליו בתור רכב לטיולים בלבד. אז הוצאות של דלק פחות מדאיגות אותי, ואני גם מתכונן לאפשרות שיהיה צורך בהשבתתו לתקופות מסוימות בשל קשיי תקציב.

יש לך במקרה מידע יותר מפורט עליו?

חבר רשום six 4 life's Avatar

לכמת לך את צריכת הדלק למספרים- בין עירוני רגוע 1-3 1-3.5, שטח 1 ל1 וגם יותר.
    מה לבדוק- חלודות במרזבים העליונים של המרכב, גיר, סרנים, ומחלה כרונית וקשה של האוטו הזה- סדקים ושברים באיזור תיבת ההגה.
    מעבר לכך קח בחשבון שרכב כזה אפשר להחזיק לאורך זמן רק עם גז, ולא משנה כמה אתה לא מחשבן לדלק. זה רכב שאתה כן מחשבן איתו.

בהצלחה.

חבר רשום AUG's Avatar

אני יודע איפה נמצאים המרזבים, ואיפה הסרנים - איך אני מאתר ומזהה את הגיר ואת תיבת ההגה?

לגבי החלודות במרזבים, בגיר ובסרנים, יש מה לעשות עם זה? או שכדאי פשוט לפסול את האוטו ולעבור למועמד הבא?

לגבי סדקים בתיבת ההגה - איך מזהים אותם, ושוב האם יש טעם לשקול רכב כזה?

אני משאר שאם אמצא מועמד ראוי, אתקין בו עם הזמן גם מערכת גז...

חבר רשום נדב42's Avatar

דבר עם גדי צוקר ...

נדב.
    וְנִגְלָה בְאָזְנָי יהוה צְבָאוֹת; אִם־יְכֻפַּר הֶעָוֹן הַזֶּה לָכֶם עַד־תְּמֻתוּן

חבר רשום AUG's Avatar

מי זה גדי צוקר, ואיך יוצרים איתו קשר?

ציטוט נכתב במקור על ידי AUG צפיה בהודעה
    אני יודע איפה נמצאים המרזבים, ואיפה הסרנים - איך אני מאתר ומזהה את הגיר ואת תיבת ההגה?
    תיבת ההגה נמצאת בצד הנהג של הרכב, מאחורי הטמבון הקדמי, ממנה יוצאת זרוע שמסובבת את מוטות ההגה. בקש ממישהו לשחק לך בהגה מצד לצד, כך תוכל לאתר אותה (היא החלק המניע את מוטות ההיגוי) ובהתאם לראות אם היא יושבת חזק במקומה או זזה בצורה מסויימת במקומה (לא טוב).
    לגבי החלודות במרזבים, בגיר ובסרנים, יש מה לעשות עם זה? או שכדאי פשוט לפסול את האוטו ולעבור למועמד הבא?
    חלודות במרזבים- תלוי ברמת החלודה ברמת ההשקעה שתרצה להגיע אליה (בטיפול בזה).
    לגבי סרנים- אין עניין של חלודה אבל רצוי לבדוק חופשים למינהם ונזילות.
    לגבי סדקים בתיבת ההגה - איך מזהים אותם, ושוב האם יש טעם לשקול רכב כזה?
    הסדקים לא יהיו בתיבה אלא בשלדה עצמה, מה שיגרום לתיבה לזוז במקומה. רכב כזה לא הייתי לוקח מאחר והטיפול והתיקון בתקלה שכזאת דורשת טיפול שורש רציני יסודי- ויקר מאוד מכיוון שברכב הזה הטיפול בבעיה כזאת לא פשוט כלל (ואני מעדן).
    אני משאר שאם אמצא מועמד ראוי, אתקין בו עם הזמן גם מערכת גז...
    מציע לך לקחת את זה בחשבון כבר במעמד הקניה, אתה מהר מאוד תמצא את הצורך במערכת כזאת.

בכללי, אתה צריך להבין שאתה מדבר על רכב שאין הרבה כמוהו בארץ (ובכללי גם בחו"ל). זה רכב עם נישה מאוד מסויימת ובדרך כלל הרוב הגדול שמחזיק בו לא יוותר עליו ולא יציע אותו למכירה (אלא אם כן סוחר כלשהו).
    שנתון הייתי מחפש כמה שיותר גבוה, למרות ששוב- אתה מחפש רכב שאין הרבה כמוהו.
    לגבי מחירים- הטובים השמורים והמטופחים (ללא קשר לשנתון) יעלו לך מעל ל40,000 ש"ח.
    הסטנדרטיים שעדין לא מצאו בית חם, יכולים לעלות לך מ10-15 למשהו ישן ולא יפה כלל, והלאה.
    חפש בסבלנות, לאט לאט. אולי בסוף תמצא אחד יפה שיענה לך על הדרישות. זה יקח זמן, תהיה מוכן לזה.

בהצלחה.

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

הונדורה של צוקר היא בעלת מנוע דיזל. מודל גבוה יותר ועוד הרבה יותר נדירה. צריכת הסולר שפויה מעט יותר מאשר בבנזין - אני מעריך שסביב 5-6 ק"מ/ליטר אבל אל תתפוס אותי במילה.

לגבי ונדורה בנזין - בלי מערכת גז, אחזקת רכב כזה אינה מעשית ואינה כלכלית. למכר שלי היה רכב כזה ששימש לעבודה - היה מצוין דווקא, אבל שתיין זה לא מילה. 3-4 לליטר בממוצע רגוע, בלי ללחוץ.
    על בנזין נטו, טיול פשוט של יומיים לדרום יכול לעלות 2000-2500 שקל רק בדלק, לפני שאר ההוצאות שמסביב. לדעתי זה הזוי, זה דפוק לחלוטין. לגבי חוקיות מערכת גז ברכב כזה - צריך לברר.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום

מערכות גז "חוקיות" ניתן לעשות עד נפח מנוע של 5200 סמ"ק.
    ירין.

מה אתה אומר.

חבר רשום

אתה רוצה לחלוק איתנו את שאר המשפט או שזה הכל?
    ירין.

אני אומר שכדאי שתבדוק טוב את הדברים שלך לפני שאתה כותב אותם.

חבר רשום AUG's Avatar

1:1 בשטח?!
    אני מקווה שמדובר בשטח ממש ממש מאתגר, כמו למשל... טיפוס ב90 מעלות.

אם הפטרון הריאלי היחיד זה לחפש ונדורה דיזל, איך בעלים של ונדורות בנזין 5,700 מצליחים לטייל איתן בלי למשכן כיליה? כולם על גז?

עוד שאלה:
    האם אפשר להניח שמכיוון שמאז הA TEAM ונדורות לא ממש השתנו חיצונית, אז גם החדשות יותר בעלות אותם מכלולים מכאניים(לעניין חלפים)?

ושוב תודה לכל המגיבים - זו עזרה גדולה מאוד!

גיל.

חבר רשום ofervan's Avatar

בוא נתחיל מהסוף - בתור אחד שהחזיק ונדורות כאלה שנים רבות (ואחת עוד מוסלקת במחסן, ממתינה לזמנים טובים יותר) - זה אחד מכלי הרכב הכי כיפיים שהיו לי עד היום. אתה יושב בגובה של משאית, רואה את כל העולם מלמעלה, המנוע חייתי (V-8 בנפח 5700 סמ"ק, בנזין כמובן), נפח העמסה שלא נגמר. אפשר להכניס פנימה שתי משפחות על כל ציודן ולצאת לשבוע במדבר בלי להזדקק לגגון. הנהיגה נוחה מאוד, וגם העבירות מפתיעה. בגדול, לרכב אין בעיות מכניות יוצאות דופן. עד כאן היתרונות.
    החסרון העיקרי הוא כמובן צריכת הדלק, בנסיעת כביש רגועה הייתי מגיע ל-4:1, בשטח - יותר טוב לא לדעת... הסבתי את הונדורה שלי לגז, בזמנו זה היה מאוד משתלם, היום אני לא סגור על הפער בין מחיר הבנזין לגז ונדמה לי שגם יש איזה היטל באגרת הרישוי השנתית, לא יודע האם זה עדיין כדאי. בזמנו, בשקלול של מחיר הגז מול מחיר הבנזין כולל ההפחתה בשל צריכת גז/ק"מ גבוהה יותר מאשר בנזין, הנסיעה על גז היתה שקולה לצריכה של 7-8 ק"מ/ליטר בנזין.
    תריץ חיפוש באתר, היו לא מעט שרשורי שאלות על הרכב הזה, אני חושב שתמצא שם את כל התשובות. למשל זה
    http://www.jeepolog.com/forums/showt...F0%E3%E5%F8%E4
    וזה
    http://www.jeepolog.com/forums/showt...F0%E3%E5%F8%E4
    ובוודאי יש עוד
    *

חבר רשום AUG's Avatar

את שני השרשורים האלה כבר קראתי (כמה פעמים) בעבר, והם היו מאוד מועילים.
    אבל עדיין חסרה לי מעט אינפורמציה שלא נידונה בהם, או בשרשורים האחרים שקראתי באתר.

חבר רשום

המידע שמסרתי מבוסס על מידע שקיבלתי מחברה שמרכיבה מערכות כאלה. כששאלתי לגבי הבלייזר שלי נאמר לי שמנוע כמו שלי (5700) הוא "גדול" מדי למערכת גז חוקית, המתקין אמר שעד 5200 אפשר לעשות מערכת גז חוקית. אני רק מוסר מידע הלאה..
    ירין.

תמקד את השאלות, כך יהיה יותר קל לענות

בקשר לשינויים המכניים: המנוע בבסיס דומה, דגמים ישנים מוזנים קרבורטור, לחדשים יותר (מ-89 אם אני לא טועה) שינו להזרקת דלק חד-נקודתית (TBI), שזה אומר גם הוספת מחשב ניהול מנוע וחיישנים למיניהם. בגדול, לא תתיקל כמעט בבעיית מחשב או חיישן. במקרה שהולך מנוע - עלות מנוע מפירוקים או מיבוא - 10 עד 15 אלף שקל, על זה תוסיף עבודה. שים לב שבוונדורות 4X4 מנוע V-8 בעוד שבוונדורות הרגילות בדרך כלל יש מנוע 6 צילינדרים, כך שהוא לא מתאים כתחליף.
    הגיר במודלים הישנים הוא של 3 הילוכים, בחדשים יותר, ממודל 91 או 92 יש כבר גיר 4 הילוכים, גם הוא ממוחשב.
    רגיש לטיפולים, צריך להחליף שמן ומסנן באופן תדיר כדי לשמור עליו. שיפוץ גיר כזה יכול לעלות כמה אלפים טובים. הגיר זהה לזה בוונדורה רגילה.
    טרנספר - תלוי בהסבה, היו במהלך השנים כמה דגמים. לטרנספר יש מתאם לגיר עשוי אלומיניום, רגיש ועשוי להיסדק ו/או להישבר.
    הסרנים במרבית הדגמים זהים - ג'י.אם 14 בולט קטן מאחור, דנה 44 קדימה. יש דגמי HD עם סרן אחורי 14 בולט גדול ודנה 60 מלפנים.
    הסרן הקדמי ייחודי (במקור הוא סרן של פול-סייזים מתוצרת פורד), במקרה של תקלה בסרן כזה אתה צריך ל"שחוט" ונדורה אחרת...
    כפי שוודאי קראת בשרשורים האחרים, זה רכב שעבר הסבה בסדנאות בארה"ב, לא ירד ככה מהליין של ג'י.אם. חלקי הגה ושאר חלקים שהם ייחודיים להסבת הרכב אפשר להשיג בקלות בארה"ב.
    יחסי העברה בסרן - 4.1, שונים משל ונדורות 2X4, כך שגם כאן סרן אחורי של ונדורה כזו הוא לא תחליף (אלא אם תחליף את יחסי ההעברה בתוך הסרן).
    כל השאר - חלקי פח, פנסים, דש בורדים, כסאות, כל מה שקשור לקוסמטיקה של הרכב - זהה לוונדורות הרגילות.

חבר רשום itayhi's Avatar

http://www.jeepolog.com/forums/showt...217#post302217

כאילו משמים נפל לך...

בכל אופן, כמה שאלות השוואה לא קשורות מאחד שרק לפני פחות מחצי שנה התחיל להתעניין בפול-סייזים:

כל הואנדורות 4X4 הגיעו עם מנועי 5700? לא הגיעו כאלו עם 4300? למה בעצם? לא מספיקה הבהמתיות של 4300?
    מה ההבדלים מבחינת שלדה בין ואנדורה לסונומה מאותם שנים? (דיברו על שילדה גמישה יחסית של הואנדורות ואני לא מרגיש שום גמישות בשלדה של הסונומה)

תודה

איתי
    -----חשמלאי מוסמך----- איתי 052-2429970 בצפון הרחוק...
    בסוף חוזרים למקורות !!! SUZUKY RULEZ ארוך ארוך ועדיין 87

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. סרן קידמי ונדורה 44
    על ידי shahar sv בפורום לוח מודעות חלקים וציוד שטח משומש למכירה
    תגובות: 0
    עדכון אחרון: 01-08-10, 23:29
  2. קודי תקלות - ונדורה
    על ידי גיתאי נוה בפורום פורום שברולט/GMC
    תגובות: 24
    עדכון אחרון: 10-12-08, 15:06
  3. ונדורה 4X4 - לפני קניה