Close
1 2 12
1 20 21

:

Nov 2009
    307

!

90. - , .
    " " , , .
    , .
    33", . ' .
    ? ? ? "" ?
    , !
    .

kobiarava's Avatar
    May 2006
    3,056

:

? , . , , . - , , ? , , . , .

Nov 2009
    307

:

, .
    " " .
    , , .
    , ?
    .

kobiarava's Avatar
    May 2006
    3,056

:

, , . , , , , - " "", ! 200 " , - .

's Avatar
    Jun 2008
    2,351

:

( )

's Avatar
    Dec 2002
    23,182

:

אין שום סיבה לא להאמין לך שהרכב תקין.
    ובכל זאת הסיכויים שאתה תצליח לעבור את הטסט לבד שואפים לאפס מינוס.
    למה? כי האוטו נראה מפלצתי, כי הוא ישן, כי הצמיגים והגובה מושכים עין, וסתם ככה - כי הבוחנים "מריחים דם" וכי בתוקף תפקידם הם יכולים לטרטר אותך והם יעשו את זה בזדון לא מוסתר ובנפש חפצה פשוט כי הם בדרך כלל מאותו הסוג הנחות של עבד כי ימלוך. וגם אם הם לא כאלה (ובהחלט יש כאלה שהם ישרים ומקצועיים. מעטים אבל יש), הם יעשו את זה מפחד פקחי משרד התחבורע ששורצים במכוני הרישוי.

רכב כזה, כמו גם כל ג'יפ ישן אחר, ייכשל בכל מצב ובכל מכון רישוי, גם אם יגיע במצב סטנדרטי וחדש לגמרי.
    אין מה להתווכח כי ככה זה. הכל מנסיון מר.

קל להבין שחוסר הצדק מרגיז אותך, שאתה מרגיש שאתה נמחץ תחת גלגלי המערכת הדורסניים. זה נכון ואין מה לעשות כי ככל שמדינה היא יותר "מדינת חוק" כך יש בה פחות צדק. "מדינת החוק" הזו רקובה ומושחתת עד היסוד וככה המערכת עובדת. כל רכב שנראה חריג עובר טסט אך ורק בעזרת כמה שטרות. ככה זה עובד שנים על שנים והבוחנים לא מכירים שיטה אחרת.

הדרך היחידה, והיא גם אינה בלתי חוקית היא כפי שהומלץ לך. כי המוסכניק נכנס עם האוטו למסלול הבדיקה כחוק, וגם איתו הבוחנים לא יחפפו בשום דבר בטיחותי כמו הגה ובלמים למשל - ההבדל הגדול בינו לבינך הוא שהבוחנים יוותרו לו על ה"שטויות" ולא יציקו לו סתם כי הם צריכים אותו ממש כפי שהוא צריך אותם (אותך הם פוגשים פעמיים בשנה, אותו הם פוגשים ארבע-חמש פעמים ביום לפחות). זו הדרך היחידה ואין בילתה, ולך היא שווה כל שקל.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

Nov 2009
    307

:

, 4 ' , ..
    , .
    2 , - , . ?
    , . - .
    ..
    " ..
    - ( , ) , - ?
    - ?
    .

's Avatar
    Apr 2007
    , .
    1,138

:

. + . . 7.00-15 '30+ . . '2 . (,, ) . : ? ( / .) :? .( )." , ,, " . .( / ). : " ", , . .
     Click image for larger version. 

Name:	îöå÷é ãøâåú 009.jpg‏ 
Views:	205 
Size:	129.8  
ID:	24950   Click image for larger version. 

Name:	îöå÷é ãøâåú 007.jpg‏ 
Views:	152 
Size:	126.1  
ID:	24951   Click image for larger version. 

Name:	îöå÷é ãøâåú 006.jpg‏ 
Views:	208 
Size:	112.1  
ID:	24952   Click image for larger version. 

Name:	îöå÷é ãøâåú 005.jpg‏ 
Views:	154 
Size:	92.4  
ID:	24953  

's Avatar
    Dec 2002
    23,182

:

מרתיח שמרתיח.
    מה יצא לך מזה שתרתח?
    אתה מעניש את עצמך בלבד.
    ככה זה בישראל. מדינה עקומה. מדינה רעה. מדינה אוכלת אזרחיה. ואני מתכוון לכל מילה.

גם אותי זה מעצבן, אבל אני מעדיף לשלם כמה מאות שקלים פעם בשנה וללכת לעבודה בראש שקט, כשאני יודע שאחרי כמה שעות אני יכול לקחת את האוטו עם טסט פיקס. בשורה התחתונה זה תמיד זול יותר, והחיסכון בזמן ובעצבים שווה הכל.

מה יצא לך מזה שאתה צודק? כלום. אז תהיה חכם או יותר עדיף - פיקח. ברומא תתנהג כרומאי ובישראל כישראלי. במדינת הקומבינות תהיה קומבינטור, ושהטסטים יהיו הצרה היחידה שלך.

shmulikbg's Avatar
    Feb 2010
    2,870

:

yarinzim
    , 4 ' , ..
    , .
    2 , - , . ?
    , . - .
    ..
    " ..
    - ( , ) , - ?
    - ?
    30 , , ""
    .

Nov 2009
    307

:

- , " ". , , ' .
    - . " .
    , **** .
    - "" . ? ?
    .

shmulikbg's Avatar
    Feb 2010
    2,870

:

yarinzim
    - , " ". , , ' .
    - . " .
    , **** .
    - "" . ? ?
    .
    , . .
    , , .
    , .
    , 30 ,
    .

polar bear's Avatar
    Dec 2002
    1,758

:

, , 33 , .

. , ', , - - .

. 2.5 ", ' " .

. ' .

. .

. , , , .

. { , , , }

"" { }, ' . - .

What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach...

Nov 2009
    307

:

polar bear
    , , 33 , .

. , ', , - - .

. 2.5 ", ' " .

. ' .

. .

. , , , .

. { , , , }

"" { }, ' . - .
    () . ( ).
    ..
    .

's Avatar
    Dec 2002
    23,182

:

polar bear
    הוראות איך לעבור טסט, עם בלייזר , בעל צמיגי 33 לא ברישיון, במכה שניה.

א. הכן את רכבך לטסט, אישורי בלימים וכו', נקה באופן מחופף, תנקה - אבל לא יותר מדי - בליזר מבריק מבוץ ונזילות מחשיד.

ב. בדוק שיש לך מטף כיבוי 2.5 ק"ג, אפוד זוהר וכו' כלי נהג הנדרשים ע"פ חוק.

ג. שכח את ב' בבית.

ד. הכשל בפעם הראשונה על כך שאין לך אפוד זוהר מטף ומשולש.

ה. סע הביתה, הכנס את כלי הנהג המבוקשים חזרה לאוטו, חזור למכון, שלם וסע.

בהצלחה. { נעשה עם בליזר נוזל, מצולק, ורווי תקלות, כולל נזילת שמן מתיבת ההגה ושני סדקים בשילדה }

ברוח זו אפשר גם "לשרוף" מנורה או שתיים { עשיתי בטסט לפריווט }, או להשחית את מס' הרישוי . העיקרון המנחה - דברים שניתן לרכוש במכון עצמו.

ואני דווקא לא אוהב את הגישה הזו - והדגשתי את מה שמפריע לי.

את דעתי על הבוחנים, על המכונים, על משרד התחבורע, על המשטרע ועל המדינה באופן כללי אתם יודעים ואני לא מתבייש לומר אותה ולשחרר פנינים בעניין.

גם כל ענייני מידות צמיגים ברשיון או שלא, גובה וכו' לא מטרידים אף בר דעת בינינו כי אנחנו יודעים שכל זה שטויות.
    אבל העובדה שמקבלים ככה רשיון רכב "חתום ומאושר כחוק" לתנועה על כבישים ציבוריים לגרוטאה עם שילדה שבורה ומערכת הגה נוזלת ולא תקינה ובטח עוד אלף ואחת תקלות בטיחותיות אפשריות שמסכנות לא רק אותך (אותך בבלייזר הם לא מסכנות כנראה, אבל בהמה כמו בלייזר פשוט תרמוס פרייבטים קטנים אם וכאשר לא תצליח לעצור או לפנות או כשהשילדה שלה תישבר לשניים) אלא את כולנו, זה כבר "לא בסדר" בלשון המעטה, ומעמיד את כולנו כחשודים מיידיים. ואל תגיד לי שאתה לא תיסע ברכב, כי אם יש לו רישוי ואתה צריך רק "קפיצה קטנה" או סידור קטנטן, והרכב במצב קטטוני אבל מסוגל להניע ולנסוע, אתה אולי כן תיסע בו.

וזה בדיוק למה רודפים אותנו. למה כ-ו-ל-נ-ו, שהרכבים שלנו באמת תקינים, עם שילדות שלמות וישרות, עם קפיצים רעננים, עם ברקסים שעוצרים והגה לא נוזל וללא חופשים ושהכל בהם באמת פיקס לתפארת מדינת ישראל, צריכים עכשיו מאכער בכל טסט ובכל חיכוך עם הרשויות, למה עוצרים אותנו בכל יום ותחת כל עץ רענן לבדיקות, ולא משנה עד כמה הרכב של ירין, שלי, שלך, של כולנו, יהיה באמת תקין פיקס. תאמין לי עודד, הייתי מעדיף מצב אוטופי בו אנחנו נכנסים לטסט עם הג'יפים בעצמנו, בלי מאכערים, ועוברים כמו עם כל פרייבט, ויכולים לנסוע בשקט בלי לפחד מניידות הבדיקה של משרד התחבורע ומהשודדים המנוולים שמאיישים אותן. זה לא קורה, ואחת הסיבות למה זה לא קורה, זה מה שאתה כתבת.

Nov 2009
    307

:

:
    , 80W90 - , - !
    , , "" , .
    , , . , .
    "" , , " .
    " , .. - " " .
    .
    .

's Avatar
    Dec 2002
    23,182

:

זה בסדר, אתה יכול להיו תרגוע. הוא יכשיל אותך ויהי מה גם אם לא תיפול לו טיפה לעין, ויודע מה? גם אם הרכב יהיה בגובה סטנדרטי עם צמיגי 225/75 המקוריים.

אבל אין מה להתייאש, הכל יסתדר בסוף, זה רק יעלה קצת כסף. כי הוא גם יעביר אותך/את המכונאי שלך בסופו של דבר. כמובן שתמורת שלמונים.
    כי ככה הוא כבר רגיל. כי ככה הם כולם רגילים ועובדים. כי ככה המערכת הזו עובדת, וככה המנוולים האלה חוגגים על חשבון כולנו.

וכן, חלקנו מנצלים את זה ונוסעים ככה ברכבים לא תקינים עד מסוכנים בעליל מכל מיני סיבות באישור ובסמכות מכוני הרישוי. למה עושים את זה - חסרון כיס, קמצנות או סתם זילזול? מה זה משנה? עובדה שזו הנורמה. כאן כבר יש סיבה מובהקת - ככל שהבדיקות יוחמרו ויהיה קשה יותר ויותר לעבור טסט, ככה תגבר תופעת המאכערים והקומבינות, כי רוב הציבור באמת לא מסוגל לעמוד בטרור הזה, שכל מטרתו היא סחיטת כספים מהציבור. לא בטיחות ולא בטיח.

מי נדפק? מי שהאוטו שלו מסוכן ולא תקין בעליל ואין לו שום כוונה ו/או יכולת כלכלית להביא אותו למצב תקין, לא יידפק. הוא ממילא ישלם למאכער כמה מאות שקלים ואפילו אלף ומשהו שקל, וישלח את הניירות ל"טסט" במקום לתקן את האוטו בהרבה אלפים.
    יידפק הרוב המוחלט, כמוני למשל שביליתי יום שלם בטיפול בקפיצים ובמערכת ההיגוי של הג'יפ לקראת הטסט המתקרב בתחילת החודש הבא. חיזוקים, גירוזים, וידוא שהכל מהודק ושלם. שאין טיפת חופש בהגה ובבוקסות של הקפיצים. עוד יום כזה יעבור בשבוע הבא במוסך, שם ייבדקו ויתוקנו וייסגרו כל הפינות כדי שהאוטו באמת יהיה פיקס ויעבור חלק אם צריך גם בבדיקת מעבדה מוסמכת. זה גם יעלה לא מעט כסף ואני עושה את זה בלב שלם לא לכבוד הטסטרים אלא בשבילי, בשביל הילדים שלי שנוסעים לטייל בג'יפ הזה.
    אתה חושב שזה יעזור לי בטסט? נא באוזן. אם אני נכנס עם הג'יפ לבד למסלול כמו עם פרייבט, הוא נכשל על בטוח והזונות כבר ימצאו על מה להכשיל ולא רק על לוחיות רישוי. אם הכל באמת יהיה בסדר יגידו שהוא גבוה מדי/נמוך מדי וכו', ותאמין לי, 21 שנה רצופות על ג'יפי CJ וסופה זה נסיון מספיק עשיר כדי לדעת מה הולך לקרות. בשביל זה יש מכונאי שמטפל באוטו פעם בשנה לפני הטסט והוא לוקח אותו לבדיקה. לא אני. זה עולה עוד קצת, אבל לפחות הראש שלי שקט. שם את הג'יפ אצלו בבוקר, ולוקח אותו בצהריים עם טסט לעוד שנה. זה מה שאתה תעשה ואל תהיה מוטרד.

's Avatar
    Jan 2005
    549

:

() ( ), . :
    " ".
    .
    --- ---

, !
    he's big, he's black. he carries me on his back
    i love him but i can't say why, mr. shmulik the samoray

kobiarava's Avatar
    May 2006
    3,056

:

. , , , , " . 2 ( ), , . "" 2 ...
    - , 2-3 , , ( !).
    - , ....

polar bear's Avatar
    Dec 2002
    1,758

:

, - , .

- , . ? .

- - . "" , . 31 33 . - - ? - , ? '.

- { } 100% , , .

"". . ? , . . . 4 , , .

. { 2000 } , .

- . , ,1.6 , 5 - .

What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach...

1. : 9
    : 13-07-11, 16:35
  2. tj
    5555 ' JK/JL/JT
    : 18
    : 27-07-10, 00:12
  3. roro Suzuki
    : 2
    : 23-03-08, 08:10
  4. : 7
    : 03-02-04, 18:37
  5. "