Close
מציג תוצאות 1 עד 19 מתוך 19

ברירת מחדל trooper 94' vs disco 94

רכב שני במשפחה,לטיולים בלבד (טיולי משפחות)
    אין הגבלת ק"מ.הרכב אמור לשמש כפלטפורה ללימוד עולם ה-4X4 על כל היבטיו.
    לאור עלויות הרכישה הנמוכות,אני מתלבט בין השניים(בנזין).
    דעתכם תעזור לקבל את ההחלטה הסופית!
    שנה טובה:grin:

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ברירת מחדל תגובה להודעה: trooper 94' vs disco 94

דיסקו 94 כל כך זול שזה ממש מפתה. אם שני הכלים במצב המקורי הוא עביר יותר מטרופר ולא פחות מרווח/נוח. אולי אפילו יותר.
    אבל ההוצאה על רכב שטח רק מתחילה בקנייה. התיאוריה שרכב שני/טיולים בלבד לא אוכל כסף על תחזוקה היא מוטעית.
    לא שטרופר בן 16-17 יהיה אוטו חדש ורענן, אבל אני חושב שאם נצא מנקודת הנחה שהוא אמין ושורד פי מאות מונים מהדיסקו דור 1, לא נטעה בהרבה.

אני בוחר בטרופר, אלא אם "לימוד עולם ה-4X4 על כל היבטיו" כולל גם את החוויה של מגוון תקלות, היכרות עם מגוון של מוסכים וגורואים ובאופן כללי בילוי של זמן לא רק בתוך הרכב אלא גם מתחתיו/עם מכסה מנוע פתוח - ואז הדיסקו ייתן לך התנסות מעמיקה יותר... ואני לא ציני, גם זה חלק מהעניין.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום יואב פולס's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי adh צפיה בהודעה
    רכב שני במשפחה,לטיולים בלבד (טיולי משפחות)
    אין הגבלת ק"מ.הרכב אמור לשמש כפלטפורה ללימוד עולם ה-4X4 על כל היבטיו.
    לאור עלויות הרכישה הנמוכות,אני מתלבט בין השניים(בנזין).
    דעתכם תעזור לקבל את ההחלטה הסופית!
    שנה טובה:grin:
    מה רע בסופה?

חבר רשום

דיסקו בנזין 94 מאוד אמין בניגוד לאחיו הדיזלים
    שמורים לא נמכרים קשה לי להאמין שתמצא,לדוגמא יש לי אחד שמור,שבוע שעבר שלמה קוק שאל אם אני רוצה 15K הרכב,השבתי לו שגם ב30K לא אמכור....כי מה יש לי לקנות במחיר שכזה? עד שהתרגלתי לרכב ולשטויות שלו
    אני אצטרך להתרגל לנבלה אחרת....
    אלה שעומדים למכירה יהיו בד"כ טחונים לגמרי ,לבדוק ב7 עיניים
    "סופה-"זה לא רק ג'יפ
    זו חברת השליחויות הטובה במזה"ת....

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי יואב צפיה בהודעה
    מה רע בסופה?

סופה/סיקס זה באמת לא לכל אחד. ג'יפ אמיתי לטוב ולרע - המון טוב וגם לא מעט רע... אוטו מאוד "פיזי", ללא פינוקים, לא מעט התעסקות טכנית/מכנית - לטעמי ממש לא מומלץ למתחילים, ולא כל משפחה תשתגע על זה. כדי להינות באמת מסופה צריך ממש לאהוב את הסגנון הזה.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

תודה על העזרה,
    1)ברור לי שמצבם המכאני של האקזמפלרים הנמכרים ב-14K לא יהיה להיט בלשון המעטה.
    2)מכסה מנוע פתוח זהו אכן אחד הכיוונים בתנאי שלאחר יישור קו,הוא לא ייפתח תוכ' טיול עם המשפחה!
    3)לגבי סופה,נראה לי HARDCORE מדי,מה גם שבמחירים הללו השנתון כבר באיזור שנות ה-80'

2 שאלות נוספות(ברשותכם):
    1)עלות חלפים?
    2)אפשרויות שיפור ומיגון?

דיסקו סטנדרטי לא יותר עביר מטרופר, לא הייתי קונה שום רכב בסכום כזה וגם לא הייתי מוכן לקבל בחינם. אם הייתי צריך לבחור רכב לאתגר גרוטאות סטייל TOP-GEAR זה היה בטרופר. לא מבין את ההגיון של לקנות גרוטאה ו"לישר קו" - המשמעות של ליישר קו עם רכב כזה היא - להחליף בו את כל החלקים, זה יותר יקר מלקנות רכב חדש. אני מבין סטודנט תפרן שקונה סוזוקי בן 15 ויחליף אותו למשהו חדש וגדול יותר כשיתבגר. שיפורים לאוטו ב 14K ?! הזוי לגמרי.

ניר...אתה ממש נשמע (נקרא) כועס.ההשוואה לטופ גיר דווקא מתאימה לי.הזוי,כנראה שאתה צודק
    אבל יודע מה אם קניתי ב-14K השקעתי עוד 10K יש סיכוי שאני לא מפסיד במכירה ומרוויח המון מהלמידה הן בפן נהיגת השטח והן בפן הטכני/מכני.אז בעצם,למה הזוי? פרט,נמק והסבר.

כועס בטח שלא, מנוסה ושבע קרבות - לגמרי.
    10 אלפים ש"ח יספיקו לך בכדי - להחליף צמיגים, מצבר, מע' פליטה, רדיאטור ואם לא דווקא אלו אז חלקים אחרים (אלטרנטור/סטרטר/חיישנים כאלו ואחרים/משאבת מים/גלי הינע/ציריות), יכול מאד להיות שאת הסכום כולו תוציא על החלפת סרן אחורי/טרנספר/גיר וכו' ביחד או לחוד.
    למה ? - כי ככה זה עם רכב ישן ממוצע. כדי להחליף את כל הרשום לעיל אתה תוציא סביב 20 אלף ש"ח ולפני שמישהו כאן קופץ ועושה לי חשבון שאני מגזים - אני מזכיר שלעולם לא מדובר בהחלפת חלק מסויים בלבד - תמיד יש נוזלים/צינורות/תושבות ונילווים אחרים.
    אתה תקנה את הרכב ב 14K כי זה מחיר השוק שלו, תגיד לי אתה אם היית מסכים לשלם יותר למישהו שטוען שכל הנ"ל הוחלפו אצלו במהלך השנתיים האחרונות. אז איך עשית חשבון שלא תפסיד במכירה ?

קרא את זה ותסיק מסקנות, סיקס זה הרכב הכי פשוט שיש ועם זמינות חלפים זולים גבוהה מאד, אין מה להשוות לטרופר/דיסקו וכל רכב מודרני אחר.

http://www.jeepolog.com/forums/showt...7+%F1%E9%F7%F1

Question תגובה להודעה: trooper 94' vs disco 94

נכון שאין לי נסיון בתחום ה-4X4 אבל הייתי עד לפני כשנתיים בעליו המאושרים של פורשה שנת 79',כך שאני מכיר היטב את נושא הבלת"מ ואת ההוצאות ע"מ שהאוטו רק ייסע!
    מעבר לכך אני בשנת הלימודים האחרונה בהנדסאות רכב והיתרון הגדול ביותר יש לי חבר עם מוסך שבעזרתו/זכותו,עבודה לא עולה לי וחלקי החילוף במחיר עלות (הוא לא מוסך 4X4).
    כרגע אני יכול להרשות לעצמי לא מעט זמן בהתעסקות סביב הרכב (יתרון נוסף...כל הכנסותיי פאסיביות!!!) אלו הסיבות שבכלל אני נכנס לתחום.
    למעשה אני החלטתי כבר על הקניה ומודע למה שמצפה ביום שאחרי,אני רק לא סגור ומתלבט בין טרופר 94' לדיסקו מאותו שנתון(בנזין בשני המקרים).

טרופר רכב יותר איכותי, הסיכוי שלך לסיים טיול הוא יותר טוב עם הטרופר.

ניר תודה רבה לך,הרכישה תהיה (בלי לחץ,יום לפה יומיים לשם),אחרי החגים.מבטיח לשתף לכשיהיו התפתחויות מעניינות...

חבר רשום

אני כרגיל חולק על רוב הכותבים פה
    אני מזה 4 שנים בעלים של דיסקו 96 דיזל
    הרכב הוא רכב שני במשפחה אבל עדיין נוסע סביב 15K בשנה
    שכוללים טיןלים בכל סוגי העבירות, גרירות עגלות כבדות (לפעמים מעל 2 טון) ונסיעות מנהליות.
    טפו טפו טפו כמו שאומרים עד היום הייתה לי 2 תקלות שהצריכו "חילוץ" (הסטדרטי בלי בסוף)
    1. נשברה לי משאבת הגה - שהסיבה הייתה כפיש הסבירו לי הרכב שלי מוסב לדיזל במקור בנזין והמשאבה של הבנזין היא קטנה יותר כי המנוע קל יותר ולכן היא עבדה בעומס גדול - אין לי מושג עם זה נכון אבל זה היה ההסבר.
    2. התפוצץ צינור מים - בוצע אילתור בשטח והגיע בנסיעה למוסך ללא כל נזק

בהחלט סביר לגיל הרכב אני חושב
    כמובן שהרכב מבצע טיפול שנתי מקיף כל שנה לאיתור בעיות
    חוץ מזה היה כמה תקלות במזגן

אולי אני לא דוגמא אבל ממה ששמעתי אני לא נדיר

חשוב לקנות רכב שמבנית ניראה טוב כי החלקים של הרכב שקולים לחלקים של טרקטור תבצע חיפוש ותיראה כמה פעמים מישהו כתב שהלך מנוע? גיר? סרנים? טרנספר? תיראה שבאופן כללי אין הרבה תלונות על המכלולים אלה בעיקר על מערכת החשמל של הרכב
    ויישור קו טוב שכולל החלפת כל השמנים והרצועות מספיק בהחלט.

ואני מציע לפני שאתה קונה רכב כזה תבצע "נסיעת מבחן" על הכלים הללו כי הם שונים בתחלית אחד מהשני ורכב כזה לא קונים מהגיון עלה מאהבה / שיגעון

בהצלחה

חבר רשום ely.sorento's Avatar

כלכלית - שתי האופציות לא מומלצות.
    מתוך שניהם - הייתי לוקח את הטרופר.
    הסיכוי למצוא טרופר טוב יותר מדיסקו הוא הרבה יותר גבוה בשנתונים האלה.
    בעצם בכל שנתון אחר

שנה טובה לכולם

אלי

חבר רשום Saar's Avatar

הי

גם אני הייתי לוקח את הטרופר.
    בדיסקו בנזין המנוע יותר אמין מאשר בדיזל, אבל מה לגבי שאר המערכות? חלונות, נעילת דלתות, מערכת חשמל בכלל?
    גיר? סרנים?

סער.
    צמר גפן מתוק בצבעים וצורות, דוכני מזון, שולחנות משחק, מולטימדיה, VR, פיצות בטאבון ועוד: 054-4463731

O.K,אם נסכם אז המגמה ברורה...טרופר!
    תודה לכולם,מאד עזרתם.
    שנה טובה

חבר רשום

טרופר מכמה סיבות
    1)כי ככה אני בחרתי:mrgreen:
    2)כי יש ימבה חלקי חילוף זולים מה שמאפשר לתחזק רכב בעבודה עצמית בעלויות של סיקס /סופה
    3) יש ימבה חלקי חילוף מפירוקיות כי ההבדלים בין שנת 93 ועד 2004 אינם מהותיים ויש הרבה חלקים משותפים + גם חלקים של טנדר איפון מתאימים ואלו יש המון
    4)כי הוא יותר מרווח מהדיסקו
    5)כי רמת העבירות דומה על אף המתלה הנפרד ובזכות מהלך מתלה אחורי טוב יותר ודיפ מוגבל החלקה
    5)רמת החוסן המיכני היא לטובת הטרופר שעל אף המתלה הנפרד שובר פחות מכללים מאשר דיסקו
    6)איכות בנייה הכי גבוהה בsuv מהשנתונים הנ"ל ומערכת חשמל מאד אמינה !!
    ישראל 20011 פיאודליזם בהיתגלמותו
    7 מליון עבדים של 7 משפחות

חבר רשום shay_love_off_road's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    סופה/סיקס זה באמת לא לכל אחד. ג'יפ אמיתי לטוב ולרע - המון טוב וגם לא מעט רע... אוטו מאוד "פיזי", ללא פינוקים, לא מעט התעסקות טכנית/מכנית - לטעמי ממש לא מומלץ למתחילים, ולא כל משפחה תשתגע על זה. כדי להינות באמת מסופה צריך ממש לאהוב את הסגנון הזה.

אני התחלתי בגיל 17.5 מאחיו של הסיקס, JEEP M38A1 ממודל 1973 שהיה יוצא צה"ל
    שחוט ולעוס שקניתי במחיר זנות ממשכורות של מק'דונלס ומלצרות, זה אחלה כלי למתחילים
    לדעתי כי זה לא SUV מפואר, זה ג'יפ אמיתי מכל המובנים! ג'יפ מכאני ללא מערכות אלקטרוניות
    וחשמליות מיותרות, אכן זה רכב לא הכי נוח בעולם, רכב שתוכנן עבור חיילים שיוכלו לתקנו עם
    סט כלים בסיסי וידע בשטח! רכב עם שרידות גבוהה מאוד! ובעיקר רכב מהנה, למרות הנזילות
    שמן ולמרות שהיו לו רק שלושה הילוכים נהנתי ממנו מאוד ועדיין מתגעגע אליו, זה לא ג'יפ מדרכות זה היה ג'יפ קשוח שהאחים שלו שרדו את מלחמת וויאטנם הנוראית ואת מלחמת
    אוקטובר, שרדו את האיטיפאדה הראשונה ושרדו מילואימניקים שפתחו להם ת'שועא
    נכון שאח"כ החלפתי אותו על סובארו GL שגם אותה אהבתי, אך בתור חייל סדיר בבסיס בדרום
    לא חשבתי אפילו על אפשרות לתחזק כלי כזה, ונכון שבדרום הוא היה מסב לי הנאה רבה,
    אך חשוב לזכור - ממשכורת של 700 ש"ח לחודש וזמן פנוי של חייל קרבי הרכב הזה סתם היה
    מעלה חלודה (בנוסף למה שהיה) אך הייתה לו נשמה והיה בו קסם אישי שהיה אופייני רק לו,
    מה אומר? זאת הייתה האהבה הראשונה

בנוגע לבחור מהשאלה, טרופר הרבה יותר נוח לתחזוקה, החלקים הרבה יותר זולים ואתה
    נהנה ממנוע V6 נוסח מאמא אמריקה, למרות שיש דיסקוברי V8 עם סרן מקדימה שעדיף
    לעבירות, ונעילת דפנציאל מרכזית (לא יודע אם סטנדרט) אך הטרופר יתן לך שקט יחסי
    מבחינת תקלות וקילקולים שטבעיים לגילם המתקדם של הרכבים האלו, האיסוזו עוד יגיע
    לשיבה טובה, אני מבטיח לכם, וסתם בלי קשר, - היה לי איפון וזה רכב שלא מת!

נושאים דומים

1. Trooper Workshop Manual ב-jeepolog
    על ידי ronaldo בפורום פורום איסוזו Isuzu
    תגובות: 24
    עדכון אחרון: 27-03-22, 14:04
  2. כתבה מענינת: Trooper 4JX1 3.0 TDI injectors
    על ידי ronaldo בפורום פורום איסוזו Isuzu
    תגובות: 24
    עדכון אחרון: 14-04-20, 18:06
  3. TROOPER משופר למכירה
    על ידי ILIYA בפורום לוח המודעות של ג'יפולוג
    תגובות: 0