Close
עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 81 עד 100 מתוך 121
    חבר רשום חנן גולומבק's Avatar

ברירת מחדל תגובה: פרויקט TT חדש (?)

נמרוד הבעיה עם הצינורות הללו היא שהם מכערים את הרכב מאד. תסתכל על התמונה הזאת ותנסה לדמיין את הרכב בלעדיהם, הוא יהיה מדהים. בעצם למה שלא תיתן לנו תמונה כזאת מהתוכנה ?!

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה

לגבי הקירור - אני לא חושב שיש זרימה מסודרת גם כשהרדיאטור נמצא בגב תא הנוסעים. מה שיש זה אזור לחץ גבוה גדול של אוויר "עומד" בתוך תא הנוסעים, שהרדיאטור שואב ממנו. ככל שהרדיאטור נמצא רחוק יותר מאחור (ולא ישירות מאחורי גב המושבים) אני רואה את המצב כיותר טוב - מאגר האוויר העומד גדול יותר והרדיאטור נמצא מאחורי קו חלונות הצד הפתוחים. אם הוא עומד או שוכב, פחות משנה, כל עוד אין לאויר לאן לזרום אלא דרך הרדיאטור. המיקום האופקי והאחורי נובע מהשיקולים המוכרים של משקל למטה ואחורה. אפשרות נוספת ואולי יותר טובה היא שהרדיאטור ימוקם בזוית, נמוך יותר וקרוב יותר לנוסעים - בערך איפה שבתמונה נמצא הפח מאחורי המושבים, ואז יכול להיות שהקבינה תהיה פתוחה לאחור - ברמה שיהיה אפשר להתקין מראה מרכזית ברכב ולהשתמש בה. נראה לי שהקטנה של השטח המת לאחור היא מטרה ראויה.
    קטונתי,אבל את כל הזרימות הלא מסודרות אנחנו עצמינו גורמים עם בנייה וחיפויים שלא מתחשבים כלכך בדינמיקה של זרימת האוויר לרכב(מסביבו ולתוכו) וממנו.
    זה כנראה נושא מתוסבך על גבול של חפירות אין סופיות ,אך אנו מייצרים אזורים בעלי לחץ גבוה ומצד שני אזורים בעל תת לחץ,ואם לא לבלבל את המח יותר מדי אז האידאלי זה לחשוף את פני הרדיאטור ללחץ גבוה ואת האחוריים שלו לתעל לתת לחץ(משהו צריך לקבל את הלחץ הזה מצד שני כי אחרת אין טעם,בזבוז אנרגיה),וכל זאת כמובן מבלי לייצר קירות אווירודנמיים שיפגעו בגרר הכללי של הרכב במהירויות "הגבוהות".

לגבי הצינורות ,כן ,תן לנו תמונות בלי.
    borderline velocity disorder

קודם כול תכנון מרשים !!
    *הדבר הראשון שתפס את עייני הוא הצינור בעריסה של מיכל הדלק , שלדעתי עדיף והיה מחובר לצומת הקרובה ( מסומן באדום )
    *את הזרועות האחוריות לא היה עדיף לבנות מקופסת ליזרים עם מזבחים פנימים ? ( מצורף תכנון שפעם עשיתי, עם תרצה גם קובץ סוליד )
    *חנן יופי זה ענין של טעם - דוקא התכנון הנוכחי לדעתי יפה מאוד ויוצא דופן ( במובן החיובי !)
    *עם אני לא טועה ראדיאטור שוכב מאוד מקובל בתיכנון טרפיטראקס - לדעתי מה שעובד שם יעבוד גם פה
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	assem2.jpg‏ 
Views:	144 
Size:	30.9 קילובייט 
ID:	76055   Click image for larger version. 

Name:	2.jpg‏ 
Views:	3797 
Size:	114.5 קילובייט 
ID:	76054   Click image for larger version. 

Name:	1.JPG‏ 
Views:	181 
Size:	37.6 קילובייט 
ID:	76053  

אני לא יודע מאיפה הבאת את התמונה האמצעית ,אך רואים יפה מאוד את הרדיאטור הראשי שוכב מופנה בחלקו האחורי לאיזור תת לחץ בזרימה חיצונית של הרכב.
    דוגמא יפה מאוד.

רק לא לשכוח את המגבלות בספורט המוטורי הישראלי לגבי גובה ומרחק מקו החגורות בכיסאות....
    borderline velocity disorder

מפה http://www.race-dezert.com/forum/sho...l-Potential-TT
    לא נשכח ולא נסלח !! ( על החוק כמובן )

מנהל פורום נמרוד's Avatar

אין בעייה לסדר מודלים בלי המוטות הקדמיים שמפריעים, ועם מיקומי רדיאטור שונים. אבל רק שבוע הבא אני אמצע זמן לחזור לסוליד. אני בטח לא ממהר לשום מקום. תודה לכם על הדיון.

מורן - אני די מרוצה מהזרועות האחוריות כמו שבנינו בפרויקט סרטינה, הן פשוטות לייצור, ועושות את העבודה. בטח לרכב קטן וקל עוד יותר. צינור עם דופן עבה (5מ"מ) שני אינסרטים חרוטים ומוברזים למיסבי קצה גדולים, ופחים בעובי 6 ו3 מ"מ שמשלימים את המבנה.

Click image for larger version. 

Name:	trophy truck rear arms.jpg 
Views:	675 
Size:	115.4 קילובייט 
ID:	76340
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום lizard's Avatar

רק שזה שוקל הרבה.

חבר רשום arnonshoshani's Avatar

Name:	Rear Lower arm - Tuareg - Sheet Metal.JPG 
Views:	364 
Size:	194.0 קילובייט 
ID:	76348בקצת יותר קל ניתן לבנות זרועות חזקות ויפות מאד כמו בפרויקט שאנחנו מבצעים כעת
    ארנון שושני 052-6991704
    ייעוץ ותכנון לכל רכבי השטח

אין בעייה לסדר מודלים בלי המוטות הקדמיים שמפריעים, ועם מיקומי רדיאטור שונים. אבל רק שבוע הבא אני אמצע זמן לחזור לסוליד. אני בטח לא ממהר לשום מקום. תודה לכם על הדיון.

מורן - אני די מרוצה מהזרועות האחוריות כמו שבנינו בפרויקט סרטינה, הן פשוטות לייצור, ועושות את העבודה. בטח לרכב קטן וקל עוד יותר. צינור עם דופן עבה (5מ"מ) שני אינסרטים חרוטים ומוברזים למיסבי קצה גדולים, ופחים בעובי 6 ו3 מ"מ שמשלימים את המבנה.

Name:	trophy truck rear arms.jpg 
Views:	675 
Size:	115.4 קילובייט 
ID:	76340
    אפוך גוטה אפוך , בחלקים כאלו הפח עדיף על מה שעשיתם בסרטינה בכל פרמטר .

עידו

אז בואו נרחיב את הדיון.

השיטה עם הצינור והפחים החתוכים זולה ופשוטה יותר לביצוע (באנגים בחריטה בלבד, פחות ריתוך, פחות חיתוכי לייזר).
    לזרוע בצורת "קאנו" מפחים חתוכים לעומת זאת אני רואה יתרון בהיבט של מרווח גחון, כי אין 45 או 50 מ"מ קוטר צינור מתחת לאוזן של הבולם.
    מבחינת משקל אני לא רואה יתרון עקרוני לזה על פני זה.

אגב, אורך הזרועות המתוכננות 1,400 מ"מ (עין לעין) והמשקל כ-15 ק"ג לזרוע כולל שני מיסבי קצה.
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום lizard's Avatar

לא כתבת איפשהו שהFIA הכניסו תקנה שאומרת שהמרחק של המרכז גלגל לא יעלה מעל מטר או משהו כזה מהמושב או קשת מרכזית? משהו שנועד לסרס את כל הTT שהתחילו להשתתף? אני זוכר שהיה על זה איזה דיון.

ציטוט נכתב במקור על ידי lizard צפיה בהודעה
    לא כתבת איפשהו שהFIA הכניסו תקנה שאומרת שהמרחק של המרכז גלגל לא יעלה מעל מטר או משהו כזה מהמושב או קשת מרכזית? משהו שנועד לסרס את כל הTT שהתחילו להשתתף? אני זוכר שהיה על זה איזה דיון.
    אכן ציינתי שיש מגבלה שצריך לשים אליה לב ברכב T1. בשרשור הזה, עמוד אחד למעלה. אבל הפרשנות עם הסירוס, זה מקורי שלך, לא קשור אלי.

חבר רשום lizard's Avatar

רק בT1? מה זה אומר בעצם? איזה רכבים לא מוגבלים בזה אבל עדיין יכולים להתחרות במרוצים בתקן fia?

בFIA כל רכב בבניה עצמית הוא T1.

בארץ יש את הקטגוריה הפתוחה ובה אתה לא מוגבל בהיבט הזה.

תקרא את התקנות הטכניות.

אז בואו נרחיב את הדיון.

השיטה עם הצינור והפחים החתוכים זולה ופשוטה יותר לביצוע (באנגים בחריטה בלבד, פחות ריתוך, פחות חיתוכי לייזר).
    לזרוע בצורת "קאנו" מפחים חתוכים לעומת זאת אני רואה יתרון בהיבט של מרווח גחון, כי אין 45 או 50 מ"מ קוטר צינור מתחת לאוזן של הבולם.

אגב, אורך הזרועות המתוכננות 1,400 מ"מ (עין לעין) והמשקל כ-15 ק"ג לזרוע כולל שני מיסבי קצה.
    בסופו של יום זו כולה זרוע שיש לה אורך נתון בין שני הקצוות וצריכה להחזיק כוח כפיפה נתון כך שזה חלק לא מסובך בכלל משום אספקט .
    מבחינת מחיר יש מצב שאתה צודק אבל :
    1. זה לא אומר שכמות הפלדה המושקעת בחלק נמצאת במקומות האידאליים כך שיחס כוח משקל הזרוע הזו נחותה .
    2. עלות תועלת נמוכה ( בגלל סעיף 1 )
    3. אין לזה שום היתרון משקלי על זרוע מפח נטו
    4.אין לשיטה זו שום היתרון של פשטות יצור יותר משיטה אחרת .
    5. זה מכוער ברמות מטורפת ולי אישית יש בעיה קשה עם חלקים מכוערים .

עידו

חבר רשום lizard's Avatar

בהתחשב בעובדה שאין באמת מרוצים בארץ אז אם כבר בונים רכב לתחרויות בחצי מליון שקל, הייתי אומר שצריך לבנות אותו על פי תקן FIA בלבד על מנת שיהיה אפשרי להתחרות בחו"ל.

אז בואו נרחיב את הדיון.

גם אני לא מסכים איתך ברוב ההיבטים. לדעתי מבנה כזה מפח יכול להכיל גם כן באנגים בחריטה בלבד, ואני בכלל לא בטוח שידרשו יותר ריתוכים. יש לך שם ריתוך לכל אורך הצינור בשני הצדדים שלו, זה הרבה מטראז'.

כן ידרשו יותר חלקים על מנת לאפשר חיזוקים פנימיים; מדובר על ארבע עד שש חלקים יותר ממה שיש לך בתכנון הזה לכל היותר. זה לא יסבך את הג'יג לריתוך, כי עדיין יש רק 3 נקודות קריטיות - החיבורים בקצוות והחיבור באמצע.

חיתוכי הלייזר יהיו יותר יקרים מבתכנון שלך, כי יהיו הרבה יותר חיתוכים (כמובן). יחד עם זאת זו טכנולוגיה זולה ביותר בימינו, ההפרש יהיה זניח עד לא קיים בהשוואה למחיר החומר של הצינור +הכיפוף. סה"כ ההפרש בין התכנונים מבחינת עלות יהיה, לדעתי, זניח ביותר.

כל השיקולים הר"מ צריכים להיות משניים לדעתי, כי ההפרשים קטנים. מדובר על המתלה, שזה בדיוק הנקודה בה אתה רוצה לחסוך כל ק"ג שאתה יכול. בהערכה גסה יש לך משקל מיותר של בין 1/3 ל1/4 ממשקל הצינור שם, מספר שאני מעריך שנע בין 2-3 ק"ג לזרוע. זה לא זניח. הפרש עלויות של 200 או 300 שקל לזרוע כן זניח.

נמרוד בכלל הגיע הזמן שתפנים שאתה מתכנן עם מחשב אבל חושב על יצור עם דיסק ואלקטרודה

עידו

מנהל פורום savyon's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי עידו לוריה צפיה בהודעה
    נמרוד בכלל הגיע הזמן שתפנים שאתה מתכנן עם מחשב אבל חושב על יצור עם דיסק ואלקטרודה

עידו
    נראה לך אלקטרודה?
    יש לו סוחוי (או מיג...)
    מנהל מכירות רשתות בחברת GO NATURE
    www.gonature.co.il

זה לא מה יש , זה צורת חשיבה .

עידו

עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. פרויקטים של טרופי-טראק 4X4
    על ידי נמרוד בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים