Close
מציג תוצאות 1 עד 16 מתוך 16
    חבר רשום

ברירת מחדל Forester Vs. Vitara

חברים יקרים שלום.

עומדת בפניי דילמה לא קלה ואשמח לעצתכם

אני לא חדש בשטח (גם לא ותיק) בהיסטוריה שלי בניית באגי וטיפול בה (הייתה ברשותי כ-5 שנים) וסמוראי 88 פתוח שנאלצתי למכור אחרי שנתיים ונהניתי מכל רגע איתו(חוץ מהנסיעות המנהלתיות על כביש), הבטחתי לעצמי שכשאוכל להרשות לעצמי כלי קצת יותר עדין (לגב שלי) אני אקנה ויטרה.

כרגע יש ברשותי מיצובישי קולט 95 שאני מאמין שאני יכול למכור ב- 13K
    התוכנית המקורית הייתה לאגור כ-12K נוספים ולקנות סוזוקי ויטרה 96-97 (ידנית סגורה) דבר שאוכל להרשות לעצמי רק עוד 8-9 חודשים

פתאום משום מקום אבא שלי רוצה להחליף רכב והציע לי לקנות את שלו במחיר טוב (עוד לא דיברנו על מחיר אבל אני מאמין שזה יהיה סביבות 20-25K)
    הרכב המדובר הוא סובארו פורסטר 2.0L טורבו בנזין אוטומטית(!) שנת 2001 בעלת מיגון גחון מתחת לכל תא המנוע

אני יודע אין לה ביצועי טובים (אם בכלל)

קצת מידע עלי: ניסיתי בעבר שטח טכני עם הסמוראי, גם דרדרת וגם מעלות (מעלה יאיר) נחמד ואני יודע שאין סיכוי להתקרב לשם עם סובארו, אני גם אוהב דיונות, טיפוסים פשוטים יותר (המעלה באיזור יער חרובית) וסתם טיולי שדות.
    כרגע אני נוסע די הרבה (יחסית אליי) לעבודה, כ-500-600 ק"מ בשבוע.

יש לקחת בחשבון שאם אני מחכה לכסף לויטרה אני אקנה בעוד 8-9 חודשים לעומת כ-3 חודשים (יש לי את חיידק השטח, כל סופש שאני לא מטייל מתסכל אותי)
    בנוסף זה יהיה הרכב היחיד שלי.

רציתי לדעת כמה דברים:
    מה דעתכם באופו כללי (אם אני צריך לספק עוד פרטים תגידו)
    כמה תעלה לי הגבהה לפורסטר? (חובה, הוא נמוך ממש)
    כמה נוראים ביצועי השטח שלה אם אני מגביהה אותה? (מהלך מתלה, זוויות גישה ונטישה)
    הרכב יחנה בבאר-שבע רוב הזמן, האם הוא גניב?

המון תודה, אסף.

מנהל פורום asafk's Avatar

ברירת מחדל תגובה: Forester Vs. Vitara

עם הגבהה של 3 אינצ', וצמיגים אגרסיביים הפורסטר עוד יפתיע אותך בשטח. נכון, חסרונו של הילוך כוח מגביל במקומות מסויימים, אבל בסה"כ מדובר בג'יפון עם ביצועי שטח סבירים +.

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

חבר רשום

תודה רבה על התשובה המהירה, אני רוצה להתחשב מעבר לביצועי השטח גם בצריכת דלק ובגיר (אני מעדיף ידני)
    בנוסף הדגם המסויים הזה (טורבו בנזין) מגיע נמוך, עם צמיגים בעלי חתך נמוך
    (ומצד שלישי יש לו סאן רוף ממש מגניב :P )

אני לא מכיר את צריכת הדלק של דגם הטורבו , ברכב שלי פורסטר 2 ליטר רגיל 98 הצריכה שלו היה1 - 9 גיר אוט' .
    לגבי הצמיגים/ ג'נטים זו בעיה בשטח צמיג עם חתך נמוך , אני לא בטוח אבל יכול להיות שאפשר להחליף ג'נטים וצמיגים לחתך גבוה כמו בדגמים הרגלים .
    לגבי העבירות של הפורסטר זה באמת רכב שמפתיע , כמובן שצריך גם לדעת לנהוג , אבל זה לא ג'יפ .

עידו

חבר רשום raanan's Avatar

לדעתי חבל על האוטו והכסף.
    מי שהתנסה בבאגי ובסמוראי, יתקשה להתנהל בשטח עם פרייבט 4X4 מוגבה.
    אלא אם כן תגדיר שאתה הולך לטייל בשבילים בלבד (קק"ל +) . לא שטח טכני ומעלות קשים.
    המקום היחידי שיש לו יתרון זה בדיונות בזכות כוח המנוע.

בהצלחה בבחירה
    רענן

חבר רשום יואב פולס's Avatar

למיטב הבנתי הפורסטר לא מתאים לך, צריכת הדלק שלו גבוהה מאוד בדגם הטורבו, וג'יפ אמיתי הוא לעולם לא יהיה.
    אם תגביה אותו אתה תפגע משמעותית ביכולות של הרכב, וביציבות שלו.

בסוף לא יהיה לך ג'יפ ולא יהיה לך רכב כביש משובח כמו שהסובארו היום.

חבר רשום

אוקיי, קיבלתי תשובות לכאן ולכאן, תודה לכולם...
    עידו, אני עוד זוכר לך חסד נעורים מפרוייקט הפורמולה SAE בבן-גוריון, מצ"ב לינק שתשמח לקרוא (אם עוד לא קראת...)
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4174820,00.html

א
    ני חושב שבשלב בראשון אנסה "להשאיל" את הרכב בשבועיים וחצי שאבא טס לחו"ל ככה יצא לי לבדוק אותו מבחינת צריכת דלק עבור סגנון הנהיגה שלי ואיך הוא בדיונות (אני לא אנסה נסיונות עבירות בג'יפון לא שלי)

מה גם שחשבתי על אופציה קיימת לקנות אותו לסוע בו חצי שנה ואח"כ להחליט אם אני רוצה למכור אותו ולקנות ויטרה

עוד דעות??

לך על ויטרה...לא נראה לי ממה שאתה מספר שפורסטר יספק אותך.
    לגביי לקנות ולמכור עוד חצי שנה נראה לי בזבוז כסף בייחוד ששוק המשומשות לא כל כך קל בימינו.
    בהצלחה

בכלל עם אתה ישראלי מצוי לך על כמה שיותר גדול וכמה שיותר עבה .
    אני די בטוח שרוב (עד בכלל) המגיבים פה לא נהגו על הרכב המדובר , חוץ מאסף שכעבודתו בבדיקת רכבים נהג על פורסטר ( ואני לא מנסה לפתוח פה מלחמה ,אלה שתחשבו טוב לפני שאתם כותבים )
    בכלל הפורום הזה עם המלצות לרכב כזה או אחר זה בדרך כלל שרשורים הזויים , של הגיגים כאלו ואחרים .
    בנושא הדלק שהפורסטר אוכל , זה מספר לא מחמיא במיוחד אבל את כל מה שאתה מוציא איתו על דלק אתה חוסך בהחזקה שלא קימת אצלו , למעט טיפולים שוטפים .
    הרכב שלי לא מוגבה מדי , החלפתי לו סט קפיצים שמגביה אות מעט יותר מהמקורי , וזה מספיק .
    מה שבעיני לא מלהיב זה שהרכב שאתה מדבר עליו הוא עם טורבו , ואני לא מכיר את הדגם הזה .

עידו

נ.ב : תודה , רני מעדכן אותי וקראתי את המאמר .

לא נהגתי בשטח בפורסטר ובויטרה כן אבל לפני 100 שנה בערך...

הדבר היחיד שאני יכול להוסיף כאן זה שנסעתי מאחורי עידו טיול אחד והוא השאיר אותי עם הלסת שמוטה...
    לא האמנתי לאן אפשר להיכנס עם פורסטר ולצאת בחתיכה אחת.

איל
    JK ארוך 2008 עם חיישני רוורס ועץ ריח.
    ואפילו במצבו הסטנדרטי הוא הפך למחליף ראוי ל-WJ..

חבר רשום

עידו, אתה אומר שהפורסטר שלך אוכלת 1:9 , אני לא מכיר את סגנון הנהיגה שלך אבל קשה לי להאמין שאתה מהמתפרעים.
    לא נראה לי שיש סיבה שפורסטר טורבו תאכל יותר דלק (אני מדבר על כביש בלבד) כל עוד אני אסע כמוך אני אמור (תאורטית) רק לחסוך (בגלל הניצול של גזי הפליטה מעל סל"ד מסויים). בגלל שאבא שלי טוען (מהנדס חשמל, מה הוא מבין?) שהרכב אוכל 1:10 בממוצע אני מאמין שאגיע לסביבות 1:8 השאלה כמה זה רחוק מויטרה 1.6 ידנית שתסע במהירויות שלא מתאימות לה (כזה אני) 120 בממוצע ולפעמים יותר

בנוסף אני לא יודע בודאות לגבי אמינות הויטרה אבל בסמוראי גם לא היה צורך לגעת מעבר לטיפולים שוטפים (יש האומרים ש"נפלתי" על אחד ממש טוב) השאלה איך הויטרה מבחינת אמינות, אני יודע שבדגם הטורבו של הפורסטר יש פלגי אירידיום יקרים שמחליפים כל תקופה ארוכה יחסית, אני יודע שה"אינטר-קולר" שלו חדש וגם כל המערכת של ה"סאן-רוף" (הכל חדש מסובארו)

יש לי חבר עם ויטרה ישנה ששודרגה למנוע בלנו (16V) שטוען ששלו אוכל 1:10 בממצוע והוא לא ממש נוסע רגוע אך מצד שני יש לו הרבה שיפורים על הרכב (מחשב ניהול מנוע, אין לו ממיר קטליטי בגלל השנתון של הרכב, שיפורים נוספים שחלקם חוקיים יותר וחלקם פחות והורדת משקל רב מהאוטו שכן הוא נוסע בלי ספסל אחורי, גלגל ספייר וכנראה דברים נוספים שאני לא יודע עליהם)

בכל אופן אני אנסה לקבל אותה לתקופה שאבא בחו"ל זה יתן לי פרספקטיבה לגבי צריכת הדלק והן לגבי ביצועי השטח, מבטיח לעדכן,

בינתיים אשמח לשמוע עוד דעות על שתי המכוניות אלא אם יש מישהו שחושב על רכב אחר שעשוי להתאים לי, אני לא מצליח לחשוב על רכב עם עבירות שטח ואפשרויות שיפורי שטח שנותן צריכת דלק כמו הויטרה ונוחות נסיעה יחסית (זכרו שנסעתי שנתיים על סמוראי) כמובן במחירים שאני מדבר עליהם

שוב תודה

ציטוט נכתב במקור על ידי asafk צפיה בהודעה
    עם הגבהה של 3 אינצ', וצמיגים אגרסיביים הפורסטר עוד יפתיע אותך בשטח. נכון, חסרונו של הילוך כוח מגביל במקומות מסויימים, אבל בסה"כ מדובר בג'יפון עם ביצועי שטח סבירים +.
    אסף.
    3" - אתה בטוח, שפורסטר תומך בזה בלי הנמכת דיפרנציאלים? מה זה עושה לציריות ?
    ואם כל הכבוד לפורסטר, מדובר באוטומטי, ללא הילוך כח. כפי שהשואל מתאר את עצמו ואת אופי הטיולים שלו, זה לא הרכב בשבילו.

מנהל פורום GodsFather's Avatar

שאלה לקציר - הגבהה של 3 אינצ' לפורסטר, איך זה משפיע על בלאי ציריות ? ובכמה הפסדנו מהלך מתלה ?

ולפותח השרשור, נאמר ככה - משלט 21 ונורי מעניין אותך ? אם כן, אז לא פורסטר. אם לא, אז פורסטר. (ואני אחד שנהג על פורסטר וויטרה וסמוראי)

חסרון אחד שיש לויטרות והוא שהשוק שלהן מלא ברכבים שחוטים, במיוחד כשאין הרבה תקציב. אם אתה חושב שמצאת מציאה טובה עם סמוראי, אתה לא יודע כמה נדיר זה יהיה למצוא ויטרה כזו ובמיוחד אם אין לך כסף. משום מה בעלי ויטרות חושבים שיש להם מינימום מרצדס G כשבפועל לרוב מדובר ברכבים שעברו התעללות לא קטנה, עם גיר דפוק, מנוע עייף ושאר ירקות. וכשמגיעה אחת טובה, שמים עליה בוכטה רצינית לרכב עם שנתון מאד רחוק יחסית.

אולי שווה לך לחזור לסמוראי אבל ארוך, שם יש נוחות קצת יותר טובה מהקצר וקצת לשפר אותו מבחינת מתלים ואז יהיה לך יותר נוח. נכון, זה לא פורסטר או ויטרה אבל הוא יתן לך שטח טוב, כביש סביר, עלויות אחזקה ודלק טובות מאד וחיוך. השוק טוב, הם לא יקרים כל כך ובמחיר שציינת אפשר למצוא כלי טוב או ליישר קו לאחד בינוני.

אני כמובן מדבר על 20K+ ולא על 13.
    לא הגעתי לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוני!

מחפש רוכש לזוג כליות במצב טוב,כולל עבודה...

ציטוט נכתב במקור על ידי zivo צפיה בהודעה
    3" - אתה בטוח, שפורסטר תומך בזה בלי הנמכת דיפרנציאלים? מה זה עושה לציריות ?
    ואם כל הכבוד לפורסטר, מדובר באוטומטי, ללא הילוך כח. כפי שהשואל מתאר את עצמו ואת אופי הטיולים שלו, זה לא הרכב בשבילו.
    תומך לגמרי , הציריות לא סובלות מכך , אבל בעיני זה מיותר .

עידו

מה שיפה בהגבהה של הסוברואים היא שאין פגיעה במהלך המתלים:
    http://www.jeepolog.com/forums/conte...epolog-archive

אסף.
    אין תכנית. חיים. נקודה.

מצאתי צילום יפה של ההגבהה הבסיסית לפורסטר:
    Name:  400-lift-kit-installation.jpg
Views: 211
Size:  57.4 קילובייט

יש מי שמגביהים את כל נקודות המגע בין מערכת ההנעה לבודי - הטרוורסה הקדמית (הקורה של המנוע), הטרוורסה האחורית, תושבת מיסב האמצע, תושבת זנב הגיר. יש מעט יחסית נקודות כאלה, ובודי ליפט כזה מתקן את זוויות הציריות שאכן נפגעות בהגבהות גדולות מ2~3 אינצ'.
    למתקדמים, אגב, יש גם ערכות ליחס העברה נמוך, ועוד המון שיפורים בעולם הגדול עבור פורסטרים: http://www.scorpionsubaru.com/low.htm

אז נכון שבסופו של יום זה עדיין לא ג'יפ אמיתי, אבל הפורסטר מפתיע ובגדול את מי שמוכן לאתגר אותו.

אסף.
    אין תכנית. חיים. נקודה.

נושאים דומים

1. צמאון הדלק של הGRAND VITARA 2007
    על ידי Stormaster בפורום פורום סוזוקי Suzuki
    תגובות: 7
    עדכון אחרון: 08-08-11, 21:22
  2. SUZUKI - GRAND VITARA
    על ידי yscheiner בפורום לוח מודעות רכב שטח וג'יפים למכירה
    תגובות: 0