Close
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 37
    מנהל פורום נמרוד's Avatar

ברירת מחדל כתבה חדשה - steering brace

הרעיון אחלה.
    לא יעשה בעיות בטסטים?

חבר רשום RINCEWIND's Avatar

שילמת 20 דולר + משלוח, בעוד 40 דולר היית מקבל מוצר מוגמר.
    בדיעבד האם שווה?
    מה עם זמן, התרוצצות, עבודה?
    יכול להיות שזה לא תואם את הגישה של לעשות הכול לבד, אבל תשאל את האישה מה
    היא מעדיפה, זמן איכות איתך או לחסוך 100 שקל
    Get In, Sit Down, Shut Up & Hold On

מנהל פורום

לא יודע מה עם נמרוד, אבל אשתי משלמת לי 40$ בשביל לעזוב אותה במשך שעה אז הרווח הוא בעצם 80 דולר...
    4A6565706F6C6F672C2062657374206F6666726F 6164206D6167617A696E652073696E6365203230 3031

אמיר, לא היתה במקרה זה מחשבה על חיסכון בכסף. את השלה הבאתי מארה"ב עוד הרבה לפני זה בהזדמנות. ה"הזדמנות" זה מזוודה של מישהו, שלדחוף לתוכה שתי שלות קטנות או את כל השטרונגול מברזל, זה הבדל... את העבודה עשיתי על הדרך בזמן שהחלפתי סרן. אחרי שפירקתי את הנעילה נזכרתי שאני לא זוכר את המרווחים, אז שמתי שאלה בפורום CJ, ועד שניר ענה לי הכנתי את הברייס מברזלים שיש לי בחצר. שעה וחצי עבודה ברוטו. יש לציין שידעתי מראש בדיוק מה אני רוצה לעשות.

אני מקבל את זה שיש אנשים שנהנים יותר מהתוצאה מאשר מהתהליך, ובשבילם לקנות מוצר מוכן ואיכותי, זה הדבר הנכון. אני נהנה יותר מהתהליך. אמנות פונקציונלית. יש אנשים שנהנים מנגרות, אחרים מציור, אני מקבל סיפוק מתכנון ויצירת דברים שגם עובדים. בינתיים אני עושה כל מיני דברים פשוטים, אבל אני רוכש את הנסיון, את המגע, ואת הבטחון, לבנות בעתיד מכונית.

חבר רשום Bulldog's Avatar

בינתיים אני עושה כל מיני דברים פשוטים, אבל אני רוכש את הנסיון, את המגע, ואת הבטחון, לבנות בעתיד מכונית.
    עזוב אותך, זה כאב ראש לא נורמאלי.
    לחילופין, תתחיל עכשיו בלנסות לזכות בלוטו או לעשות רשימת חלקים רצויים ולהתחיל לאסוף אותם.
    עומר, שלא בונה מכונית אלה מנסה להרכיב אחת נוסעת מחלקים של 7 אחרות. :wink:
    חורני, חורני, אבל יודע על איזה צד של המברג דופקים עם הפטיש.
    היום שלי כבר עבר.
    Don't make me break my foot in your ass

מנהל פורום

אם כבר נמרוד ענה ברצינות, אז אני גם: (אני מעורב כי קיבלתי מנמרוד את השלה השנייה שהוא הביא (תודה) וחיכיתי שהוא יעשה את המוט קודם כדי להעתיק ממנו) .

חודשיים לפני שקיבלתי את הנעילה הקדמית שלי מידידה ששהתה בארה"ב, ריתכתי את הדיפרנציאל הקדמי.
    למה? סתם כך בשביל הניסוי ובשביל הכיף. לא הייתי יכול להרוויח מכך כלום כי הנעילה היתה, כאמור, בדרך.
    אז מי שמבקר כאן באתר ובפורום לעתים קרובות כבר היה צריך להפנים: יש אנשים, ואני שמח להיות ביניהם, ש"כאב הראש" של אחרים הוא הבילוי שלהם.
    4A6565706F6C6F672C2062657374206F6666726F 6164206D6167617A696E652073696E6365203230 3031

לא התכוונתי להרוס לכם את הכיף, רק לדעתי לפעמים יותר פשוט לקנות, ואם ההפרש
    די זניח, אולי גם יותר נכון (בטוח בעבודה אתם לא מפתחים את הגלגל מחדש כל פעם )

מצד שני את ההנאה והסיפוק של לבנות לבד קשה לכמת, כנראה זה הכול עיניין של אופי
    ולחזור לBRACE מה אם לנצל את יכולות הריתוך לבניית תושבת חזקה יותר לתיבה
    במקום הברזל המצ'וקמק שיש שם כמו:

ואגב בזמנו שדיברתי על להעלות את הדרג לינק מעל הנאקל התשובה היתה שאני מסונוור
    מפירסומים וכל הגימיקים האלו רלוונטים לגלגלי ענק (>35) של האמריקאים, אז מה השתנה?

תשמע אמיר, אם מוציאים את עניין ההנאה מהעבודה בידיים מהמשוואה, אז אתה ללא צל של ספק צודק - משתלם לקנות מוכן. אבל ההנאה מבניית הג'יפ היא לב העניין, הלב של הפורום הזה (פורום הבונים ובעצם כל האתר הזה שנקרא ג'יפולוג), ואני מתיחס אליה כהנחת בסיס בדיונים פה בפורום. בכל מקום אחר אני אולי צריך להצדיק את הגישה הזאת - בפורום הזה, מי ש"קונה מוכן" הוא שצריך להתגונן ולהסביר למה... הכל ברוח ידידותית כמובן.

לגבי התושבת שצירפת תמונה שלה - יותר מסובך לבנייה מsteering brace בסדר גודל. פי 10 יותר זמן, לפחות. ועבור ג'יפ ברמה בינונית כמו שלי, עם צמיגים מתוכננים בקוטר 33, תושבת כזאת מבחינתי לא תהיה, כמו שסרן הדנה 30 לא יוחלף, כמו שמנוע V8 אני לא אתקין גם אם יפול לי על הראש בחינם. יפה מבחינתי זה שביל הזהב, למצוא את השילוב האופטימלי של ביצועים, עלות, משקל, פשטות. מבחינה הנדסית, הbrace נותן הרבה יותר, הוא "נכון" יותר. הוא נותן את החוזק בצורה פשוטה מכיוון אחר, ומוריד את העומס מהתושבת, מה שהופך את חיזוק התושבת למיותר - שוב, לג'יפ שלי כפי שאני רואה את עתידו, ולמיטב שיפוטי.

תושבת קשיחה לתיבת ההגה מגדילה את סיכויי היסדקות השלדה בצורה ניכרת (ע"ע סופה). לא בכדי התושבת המקורית נסדקת והברגים נוטים להשתחרר - אני מעדיף את התושבת המקורית על המחוזקת שבתמונה הנ"ל פי כמה. הפתרון של נמרוד בהחלט נכון יותר לדעתי, הוא מחלק את העומס בין שתי קורות השלדה.
    אצלי אין תושבות למוט מייצב, אני אסיים את המוט בפלטה אנכית שתלחץ לדופן הקורה הפנימית ותהודק בחביקה באמצעות ארבעה ברגים ופלטה נוספת על הדופן החיצונית.

ניר:
    א. הפתרון של נמרוד - לא נכון. הרעיון הזה הוא נחלת הכלל מזה זמן רב.
    ב. אתה יכול להתחבר עם פלטה פנימית כמו שאתה רוצה מאחורי תושבת הבולם העליונה, ולהשתמש בשלושת הברגים העוברים שלה. קלאסי.

ואגב בזמנו שדיברתי על להעלות את הדרג לינק מעל הנאקל התשובה היתה שאני מסונוור
    מפירסומים וכל הגימיקים האלו רלוונטים לגלגלי ענק (>35) של האמריקאים, אז מה השתנה
    למה זה רלבנטי דווקא לגלגלי ענק ?

מנהל פורום

ארז, עשית סלט משני דיונים שונים:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=166

בהזדמנות אחרת נמרוד אכן כתב לך משהו על פריקיות למותגים. בדיון שאת קישורו הבאתי הבהרנו שרק אחרי הורדת הבמפ-סטופים יהיה ניתן להפוך את מוט השפור והדראג-לינק ואת זה (הורדת הבמפ-סטופים) אני לא מעונין לעשות. זה לא קשור לכן או לא פריקיות למותגים.

אם היינו נשארים עם גלגלים בגודל המקורי, אז תושבת תיבת ההגה הייתה מספיקה.
    ככל שעולים בקוטר הגלגל, נדרש יותר כוח לסובב אותו, יותר עומס על המכלולים של ההיגוי
    ולכן באו חכמים וחיזקו את תושבת תיבת ההגה, והוסיפו את הsteering brace

שאלה!!?

האם החיזוק הזה אינו פוגם ב"גמישות" השילדה ?

ציטוט נכתב במקור על ידי השמשוני יחיעם
    שאלה!!?

האם החיזוק הזה אינו פוגם ב"גמישות" השילדה ?
    עקרונית, כן. בפועל, אני מעריך שההשפעה זניחה לחלוטין. לא שיש משהו טוב בשלדה גמישה... אבל זה דיון אחר :lol:

חבר רשום ערן המסוקס's Avatar

רשמת שאת המוט הרכבת כשהוא יושב בלחץ (דוחף/מושך?) את תיבת ההגה. למה?!
    מוסך מרכבת המשנה - הסבת רכבים להנעה בגפ"מ
    מוזמנים ליצור איתי קשר דרך המוסך.

מנהל פורום

שאלה טובה. אני גם אמרתי לנמרוד שאני חושב שהוא טועה בעניין הזה והרכבת המוט צריכה להיעשות ללא PRELOAD לשום כיוון.
    אני מצטרף לשאלה: למה?

" ללא preload" זה נקרא חופש, וחופש לא בא בחשבון. אז המוט בהגדרה יהיה עם preload, או שהוא מושך את התיבה או שהוא דוחף את התיבה במצב מנוחה. ההבדל בין שני המצבים האלו קטן, כמה מ"מ באורך המוט, אבל אתה חייב להחליט. הגיוני להתקין אותו בצורה שבאופן טבעי הוא דוחף את התיבה, מהדק אותה לאן שהיא צריכה, כי כוון הלחיצה של המוט הוא מצב הפעולה העיקרי של המתקן הזה.

חבר רשום ערן המסוקס's Avatar

אני דווקא חושב שבמצב דחיפה אתה בעצם נותן יותר חופש לכוון הלחיצה ועומס על התושבת המקורית, עד שהמוט מגיע למצב בו הוא עוזר ומושך את התיבה חזרה.
    בעצם חיזקת את העסק לכוון אחד והחלשת את העסק לכוון השני.
    למה שיהיה חופש כלשהו במערכת ללא לחץ? הרי הכל מקובע ותפוס?! :roll:
    מוסך מרכבת המשנה - הסבת רכבים להנעה בגפ"מ
    מוזמנים ליצור איתי קשר דרך המוסך.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. כתבה חדשה - פרוק והרכבה גיר וקלאץ'
    על ידי נמרוד בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 7
    עדכון אחרון: 02-06-07, 22:36
  2. כתבה חדשה על פאן קלאץ'
    על ידי נמרוד בפורום פורום רכב שטח 4X4 כללי
    תגובות: 0