Close
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 41

ברירת מחדל טרופר נכבה בנסיעה ובעצירה

שלום לכולם, יש לי בעיה מוזרה בטרופר, אשמח לעצתכם. (לדעתי גם המוסכניק כבר מנחש...)
    זה עומד להיות ארוך קצת אבל אני לא רוצה בטעות לפספס משהו שאולי מסביר..

מודבר בטרופר דיזל 3.0 אוטו' 2002.

לפני שבועיים נסעתי עם הרכב לדיונות, במקרה או שלא במקרה ה4X4 לא השתלב. החלטתי לוותר על העונג של לשקוע בלי 4X4 הכנסתי לרוורס התחלתי נסיעה לאחור והרכב נכבה. קצת מוזר..אבל לא ייחסתי חשיבות. התחלתי נסיעה קדימה והכל בסדר. נעצרתי שוב לפני העלייה לכביש, מכת גז כדי לטפס את העלייה ונכבה שב. התחלתי לחשוד, טיפסתי בזהירות חזרה לכביש ונסעתי הביתה (15 דק' נסיעה) הכל היה בסדר, בתמרונים לכניסה לחנייה ובעמידה הבנתי שכשאני עולה לטורים גבוהים (2500-3000 ומעלה) ועוזב את הגז הרכב נכבה.

הרכב עמד כמה ימים, ובדרך למוסך הרכב התחיל להכבות גם בעצירות ובסתם נסיעה איטית (האטה לפני רמזור למשל). כל כיבוי כזה מתאפיין בהנעה קשה או חוסר הנעה בכלל. פה ושם הצלחתי להניע ע"י מעט Super Lube (זז-קל) לתוך הצינור של הפילטר אוויר. (אני יודע שזה לא בריא אבל הייתי צריך להגיע למוסך איכשהו..)

המוסכניק חיבר מחשב והאשים את השסתום לחץ גבוה תחתון (ככה הוא קרא לו, בכל מקרה זה מה שמתואר כאן בהודעה של רונאלדו-RPCV)
    השסתום הוחלף הרכב הניע כמו גדול והכל היה נראה בסדר, יצאתי לנסיעה חזרה הביתה, 20 דק' נסיעה בערך, בהאטה לפניה לתוך הקיבוץ שוב נכבה. שוב זז-קל לתוך הפילטר אוויר, ונסיעה מאתגרת חזרה למוסך עם שתי רגליים וניוטרל...

הסתום הוחלף בשנית, הפעם השארנו את הרכב להתחמם בעמידה ועשינו סיבוב ביחד של רבע שעה בעיר, התופעה חזרה על עצמה, הפעם בתוספת קטנה, המנוע לא מגיב לדוושת הגז בכלל או מגיב רק לאחר הרבה זמן.
    בניסיון הבא הוחלף חיישן מסילה, ובוצעו עוד כמה כיוונים, שוב הכל היה נראה טוב, סיבוב ארוך יחסית בעיר וקצת בחוץ עבר בסדר גמור. יצאתי לנסיעה לכיוון המרכז, נסיעה של 40 דק' בערך על כביש מהיר. במחלף הגעתי לרמזור ובהאטה שוב נכבה. קצת זז-קל וכו' והרכב עומד אחר כבוד המפרץ הסמוך, כשאני עובד עצות לידו.
    המוסכניק המליץ לחכות שהרכב יתקרר ולנסות שוב. באתי יום אח"כ בבוקר, לא הצלחתי להניע והרכב נגרר אחר כבוד למוסך.
    המוסכניק מספר (הרכב נגרר בלעדי) שהוא חיבר בוסטר למצבר והניע בלי בעיה, אבל הרכב המשיך לעשות לו בעיות בדומה למה שסופר בכל ההקדמה הארוכה הזאת..

כרגע, המוסכניק מחפש סימנים למשקעים או שבבים בשמן שאולי תוקעים את ה-RPCV.
    חושב לציין שהרכב אחרי החלפת ראש מנוע לחדש שכללה כמובן החלפת שמן, פילטר וקולר.

רעיונות מה יכול לגרום לכך? מישהו נתקל בתופעה כזו בעבר?

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

ברירת מחדל תגובה: טרופר נכבה בנסיעה ובעצירה

נתחיל מההתחלה, איזה שמן ופילטר שמן השתמשת?
    אתה מודע שבמנוע הזה חייב שמן סינטטי מלא 5w40 ?

במנוע יש שתי מעגלי שמן, מעגל שימון המנוע, ומעגל שמן הלחץ הגבוה למזרקים, אתה מתאר תקלה שקשורה למעגל הגבוה, לכן צריך לבדוק אותו מההתחלה, ממסנן היניקה בקרטר דרך כל הצינורות עד למשאבה כולל אותה.
    RAM 3500 on "35

שמן 5w40 סינטטי מלא. כמובן.
    פילטר המוסך החליף לא יודע בדיוק איזה. מה ההמלצה?

בכל מקרה נראה שכרגע לבדוק את כל המערכת שלב שלב זאת הדרך היחידה...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

פילטר קטן מקורי, פילטר גדול יש מוסכים ששמים חלופי, ויש מוסכים ששמים את שתיהם חלופי.

בכל מקרה תמיד בודקים שלב שלב ולא מחליפים חלקים סתם, ועוד חלקים יקרים כמו ווסת לחץ או חיישן מסילה, אני משער שהחלקים שהחלפת חדשים, אחרת עשית שטות כי אתה לא יודע אם פתרת תקלה או לא.
    RAM 3500 on "35

את כל החלקים המוסך החליף, משומשים מפירוק, שהוא בדק שהם תקינים.

יאמר לטובת המוסך שהוא לא חייב אותי על שום תיקון ועל שום חלק עד שלא מבין בדיוק ממה נובעת הבעיה ונפתור אותה.

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

o.k מצויין, איך הוא בודק? יש לו טק2?
    RAM 3500 on "35

אני לא יודע אם זה tech 2 בגלל שאף פעם לא ראיתי אחד כזה, אבל יש לו מחשב שמתחבר לשקע ברכב ושנותן את כל הערכים שצריכים להיות מול מה שקורה באמת ברכב.

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

טוב, לא מצליח להעלות תמונה מהנייד...
    אז זה כמו בקישור:
    http://www.cnautotool.com/goods-1568...ANdi++TIS.html

רק עם זה אפשר לקרוא נתונים ב live מהטרופר, ושלא יבלבלולך את המוח שיש מכשיר אחר שקורא כי אין.
    RAM 3500 on "35

הוא מחזיק כזה:
    http://www.focalobd.com/launch-x431-...ee-update.html
    טכנית אי אפשר עם מוצרים אחרים או שהם נותנים קריאה לא נכונה? כי אני ראיתי את זה עובד...

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

מכיר, זה לא נותן כלום! אולי קוד תקלה, וגם ברמה מסויימת, נגיד תקלה בחיישן map, וגם לא בטוח.
    רק בעזרת טק2 ניתן לקרוא נתונים זורמים מכל מה שצריך במנוע וכל השאר.
    אני מתחיל לקבל את הרושם שהמוסך שלך ניכנס לנעליים גדולות והוא מנחש...
    גם החיישנים שהחליף כניראה שהם תקולים, הווסת לחץ שלך בוואדאות היה תקין כי גם אחרי ההחלפה התופעה שתיארת המשיכה, לדעתי מדובר בחיישן מסילה תקול, כדי לוודא צריך טק2, או שניתן לנתק את החוט הלבן בצמת מזרקים וכך בעצם אתה "אומר" למחשב שיש לחץ במסילה והוא יכול "לפתוח" את ההזרקה.
    RAM 3500 on "35

אבל אני ראיתי נתונים זורמים במחשב הזה, מה זה אומר? שהמחשב מכניס סתם נתונים?
    אתה אומר שהחיישן מסילה שהוא הרכיב היה תקול? כי החלפנו חיישן מסילה מתישהו לאורך הדרך...

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

לא יודע איזה נתונים ראית, אני יודע שהסורק הזה לא מתאים וזה בדוק.
    לפי התופעה שאתה מתאר, הרכב ניכבה בעצירה, בנסיעה, בעמידה, מגמגם, משחק בטורים, אלה תופעות לחיישן מסילה תקול, ואם הרכבת חיישן משומש/פירוק שאתה לא יודע מה מצבו(והמוסך שלך בטוח שלא יודע כי אין לו טק2) אז ב 99% החלפת לאחד תקול.
    RAM 3500 on "35

ערב טוב עמית,

ייתכן והבעיה לא טמונה בחיישן היות והוא מהווה סוג של שליח ואילו מקור הבעיה טמון בעלוקה או בניתוק כלשהו על קו הזנת הדלק.
    שווה לנסות להניע את הרכב ללא הקשת קודנית וכו' ולראות על מה ואיך זה משפיע.

עמית.

אם המוסכניק ראה משהו שגרם לו לחשוד במשקעים במערכת השמן של ההזרקה שווה לפרק את הקרטר על מנת לבדוק את צינורות היניקה של שתי המעגלים שנוטים להישבר לפעמים. חוץ מזה מסכים עם נדב שזה נשמע כמו חיישן מסילה ושווה לבצע בדיקה ע"י ניתוק החוט הלבן.
    דרך אגב יש עוד מחשבי דיאגנוסטיקה שיכולים להוציא ממחשב הטרופר נתונים בזמן אמת אבל בדרך כלל מדובר במכשירים יקרים יותר ולא בקוראי תקלות הפשוטים אולם למיטב ידיעתי רק בעזרת טק2 אפשר לבצע תכנות של מחשב הרכב כמו כיול חיישן מסילה והדירוג אינגקטורים

אני בעד התחברות למכשיר טק2, כמו שנדב כתב - מכשירים אחרים לא יתנו תמונה טובה.
    אם מותר לשאול - כמה עלה לך הווסת לחץ והאם הרכבת חדש או משומש?
    האם נבדקו הפיקאפים של השמן באגן השמן? אולי אחד סתום חלקית או שהשתחרר
    האם ניסיתם לנקות קונקטור של צמת מזרקים? עברתם על חיבורים של חיישן קרנק או קאמשפט?
    דרך אגב - אני חושד דווקא בכניסת אויר למערכת הדלק או בבעיה חשמלית שכבר נתקלתי בה, אבל לפני הכל - חיבור למכשיר טק2 ולא למכשיר אחר והצאת נתונים.

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי wonderd צפיה בהודעה
    אני בעד התחברות למכשיר טק2, כמו שנדב כתב - מכשירים אחרים לא יתנו תמונה טובה.
    אם מותר לשאול - כמה עלה לך הווסת לחץ והאם הרכבת חדש או משומש?
    האם נבדקו הפיקאפים של השמן באגן השמן? אולי אחד סתום חלקית או שהשתחרר
    האם ניסיתם לנקות קונקטור של צמת מזרקים? עברתם על חיבורים של חיישן קרנק או קאמשפט?
    דרך אגב - אני חושד דווקא בכניסת אויר למערכת הדלק או בבעיה חשמלית שכבר נתקלתי בה, אבל לפני הכל - חיבור למכשיר טק2 ולא למכשיר אחר והצאת נתונים.
    הוא הרכיב חלקים משומשים בלי לדעת מה מצבם, בגלל זה חוזרים להתחלה=בדיקה בטק2 או ניתוק חוט לבן בצמה, אם מניע ולא ניכבה חיישן מסילה דפוק.
    לא חושב שמדובר בקונקטור מלוכלך ולא משפך באגן שמן לדעתי.
    חיישן קראנק היה נותן קוד תקלה.
    חיישן קאמשאפט לא מכבה את המנוע כשהוא מונע, ואם המנוע מכובה והחיישן דפוק אז הוא לא יניע בכלל כי אין לו אינדיקציה לטיימינג(מחובר בין הקאמשאפט למשאבת לחץ גבוה).
    דווקא "הבעיה חשמלית" שאתה מתכוון אליה אולי כן יכולה להיות, הח + בחיבור למחשב...
    אבל לפני הכל, בדיקת טק2 או ניתוק חיישן מסילה, הכי נכון, הכי פשוט לבדוק, משם ממשיכים.
    RAM 3500 on "35

החלקים שהרכבתי לטענת המוסכניק תקינים. והם גם עבדו אחרי ההרכבה.

היום פורק הקרטר ונוקה. טק2 עדיין אין אבל אני בודק גם את זה..

חבר רשום נדב ש.'s Avatar

זה תמיד עובד אחרי ההרכבה.... אל תישכח שמי שהחליף את החלקים האלה בטוח שהיו לו אותם תופעות כמו אצלך...
    אלא אם כן ידוע בוודאות שהם תקינים.
    RAM 3500 on "35

קראתי שוב את התיאור הראשוני ואני עדיין חושד בבעיה חשמלית ולא בחלק מכאני תקול..

תקשיב לנדב,כנס לבדיקה במוסך שיש לו טק2 ותקבל תמונת מצב אמיתית על המנוע.
    אל תשחק בניחושים בטרופר...אתה תפסיד הרבה זמן וכסף..

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. רכב נכבה בנסיעה איטית
    על ידי benalima בפורום פורום סוזוקי Suzuki
    תגובות: 4
    עדכון אחרון: 21-04-11, 19:23
  2. הרכב נכבה בנסיעה
    על ידי עוזי בפורום פורום איסוזו Isuzu
    תגובות: 1
    עדכון אחרון: 09-03-10, 16:05
  3. מנוע נכבה בנסיעה.
    על ידי עופר נחשוני בפורום פורום טויטה Toyota