Close
עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 40 מתוך 77
    חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ברירת מחדל תגובה: התייעצות בבחירת טנדר

יש קשר. באבוה יש קשר.
    תדמית האמינות לא נולדה יש מאין.
    יש לה בסיס מוצק בדגמי עבר מוצלחים.

אבל התדמית הזו השתרשה כל כך חזק, עד שהיום הם יכולים ליצר באיכות ממוצעת ולהינות מהתדמית.

עם עובדות אתה לא יכול להתווכח - טנדר טויוטה לעוס היטב בן כמה שנים עם ק"מ שש-ספרתי, יימכר תוך שעות מעל המחירון.
    טנדר של מיצובישי? טוב, נו.... מוטב שיהיה במצב ממש טוב, עם הסטורית טיפולים מסודרת וגם אז "מחירון" יהיה חלום רחוק.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

דרור,
    אין כאן שום עניין של הערצה.
    אבל עם כמה שאתה כותב בשטף, הלהט לא יכול לבטל את המציאות.
    לכל יצרן יש ״תכונה״ שנדבקה אליי בשלב זה או אחר, וחכמת ההמונים מתחזקת.

ומה לעשות ש״חכמת ההמונים/טיפשות העדר היא מה שמוכר?
    והיצרן הזה מוכר.
    עובדה.
    ואתה לצורך העניין, תרצה או לא, אחד מהשונים, לא הרגילים.
    אז אתה לא קהל היעד שלהם.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

ד״א,
    מבחני אמינות ו-mtbf סטטיסטית עולמית עומדים לצידם.
    המספרים שאתה מציין של מבחן אחד ושלושה טיולים עם אחר זה לא סטטיסטיקה.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    אבל התדמית הזו השתרשה כל כך חזק, עד שהיום הם יכולים ליצר באיכות ממוצעת ולהינות מהתדמית.
    לאמירה הזו אין זכות קיום בעולם עסקי אמיתי.
    מאד מהר הקונים יצביעו ברגליים אם לא יקבלו מה ששילמו.

זה יכול להיות נכון לשנתון אחד, שניים-שלושה אבל לא כמגמה.
    ההנאה שבאיטיות..

Hary Wagner

ציטוט נכתב במקור על ידי ד ו ר ו ן צפיה בהודעה
    דרור,
    אין כאן שום עניין של הערצה.
    אבל עם כמה שאתה כותב בשטף, הלהט לא יכול לבטל את המציאות.
    לכל יצרן יש ״תכונה״ שנדבקה אליי בשלב זה או אחר, וחכמת ההמונים מתחזקת.

ומה לעשות ש״חכמת ההמונים/טיפשות העדר היא מה שמוכר?
    והיצרן הזה מוכר.
    עובדה.
    ואתה לצורך העניין, תרצה או לא, אחד מהשונים, לא הרגילים.
    אז אתה לא קהל היעד שלהם.
    אני מוכרח לומר שאני קורא כבר שנים את מה שדרור כותב.
    הוא אחד העיתונאים הנדירים שמקפידים "לראות" את הנבחן בעיניים של הלקוחות הפוטנציאליים ולא לחרוץ דין על פי דעתם בלבד,
    כאילו הרכב אמור לשמש רק אותם.
    אני ממש אוהב את המסקנות שהוא כותב וחושב שהן ממש מייצגות את רוב ציבור הקונים.
    דניאל
    היילקס 96, 2002, 2008, 2012, 2017 ועכשיו 2021 ידני.

חבר רשום יואב פולס's Avatar

אם הייתי צריך לקנות היום טנדר - ללא ספק הייתי בוחר בטויוטה. אפילו לא הייתי ממצמץ לשניה.
    ככה הרבה הרכב הזה מרשים.
    כן, היו לו שתי תקלות, לגבי אחת מהן קיבלתי הסבר מפורט וארוך והיא ללא ספק תקלה. אגב, מסתבר שהיבואן ושוק הישראלי הזערורי, זוכים להרבה הערכה מצד היצרן הענק הזה, ונהנים מהרבה מאוד אמון.

לאמירה הזו אין זכות קיום בעולם עסקי אמיתי.
    מאד מהר הקונים יצביעו ברגליים אם לא יקבלו מה ששילמו.

זה יכול להיות נכון לשנתון אחד, שניים-שלושה אבל לא כמגמה.

הם בעצמם הודו בזה, שעל מנת להפוך ליצרן הגדול בעולם (החלטה שכל כולה תדמיתית) הם קיבלו החלטה מודעת להוריד קצת באיכות.
    אתה לא זוכר את האדון טויודה מבקש סליחה ומשתחווה מול המצלמות, אחרי שהם ניסו לטייח שחלק מהמכוניות שלהם סבלו מכשל במנגנון המצערת האלקטרונית וכמה עשרות אנשים נהרגו בארה"ב בגלל זה?

שום יצרן אחר לא היה יוצא מהסיפור הזה ככה.
    תראה מה עושים היום לפולקסווגן בגלל שבילפו קצת בפליטת מזהמים.

דניאל, תודה על המחמאה. מבחינתי אין שום פרה קדושה, ואין שום מותג נערץ.
    אני ממליץ לאנשים לרכוש מכוניות לפי הצרכים שלהם, לא לפי דעות קדומות, אמונות טפלות, שמועות, לחשים וקסמים למיניהם.
    אצלי לא ינצח במבחן דרכים רכב שעונה רק לשגעונות שלי אלא אנסה להיכנס לראש של הלקוח והעדפותיו. לפעמים ההבדל בין מכוניות כל כך בולט ובוטה, שכן - זו שנותנת יותר תמורת מחירה, ולא רק יותר אבזור וגאדג'טים אלא גם שילדה והתנהגות טובים יותר, זו שנותנת איזהשהוא ערך מוסף גם לנהג, תנצח במבחן. ומה לעשות, שרוב הטויוטות, בד"כ, לא מצטיינות בסעיף הזה?............ גם את זה תוכלו לקרוא בכל מגזין רכב בעולם שמכבד את עצמו.

מי שמגדיר לי במדויק שכל מה שהוא רוצה זה רכב אמין ותו לא, וכל השאר לא חשוב לו (פרופיל הלקוח הזה שרוצה שהאוטו יהיה רק אמין וסחיר ותו לא, אכן מייצג את רוב הלקוחות) - אני כן ממליץ לו על טויוטה. חד משמעית. כי סטטיסטית, המכוניות שלהם באמת מתקלקלות פחות. זה לא אומר שלא יהיו תקלות. אבל הסיכוי שזה יקרה אמור להיות נמוך יותר. כמובן שאני חוזר ומדגיש להם ש"אמור" זה גם שם של דג, והסיכוי שייכנסו מדי פעם למוסך (שלא לצורך טיפול תקופתי) גם עם טויוטה, הוא קיים. אמנם קטן יותר, אבל עדיין קיים.

ציטוט נכתב במקור על ידי יואב צפיה בהודעה
    כן, היו לו שתי תקלות, לגבי אחת מהן קיבלתי הסבר מפורט וארוך והיא ללא ספק תקלה. אגב, מסתבר שהיבואן ושוק הישראלי הזערורי, זוכים להרבה הערכה מצד היצרן הענק הזה, ונהנים מהרבה מאוד אמון.

אכן אוטו מרשים אבל עובדה - היו לו תקלות. תקלות אמיתיות.
    אין דבר כזה שאתה לוחץ על הגז והאוטו מגיב מחר.

זו תקלה, זה מפריע בנהיגה (ביציאה לעקיפה למשל, יכולה להיות לזה משמעות קטלנית) והייתי מצפה מהמומחים של יוניון לבדוק יותר ברצינות.
    וזה במותג שכל מאמיניו בטוחים שהוא לעולם לא מתקלקל....פחח.

אם זה היה קורה ברנו או בסיטרואן או בלנדרובר, כבר היית חוגג עם הבדיחות - כי רק לטויוטה מותר.

גם אני אבחר בהיילקס אם אצטרך לרכוש טנדר חדש. אבל רשמתי בדיוק את הסיבה - שמירת ערך וסחירות נטו.
    ולא יהיו לי שום ציפיות שהוא לא יתקלקל. כי אני משוכנע שהם מתקלקלים כמעט כמו כל האחרים. אולי רק קצת פחות.

ציטוט נכתב במקור על ידי דניאל מאירי צפיה בהודעה
    אני מוכרח לומר שאני קורא כבר שנים את מה שדרור כותב.
    הוא אחד העיתונאים הנדירים שמקפידים "לראות" את הנבחן בעיניים של הלקוחות הפוטנציאליים ולא לחרוץ דין על פי דעתם בלבד,
    כאילו הרכב אמור לשמש רק אותם.
    אני ממש אוהב את המסקנות שהוא כותב וחושב שהן ממש מייצגות את רוב ציבור הקונים.
    דניאל
    אני צורך עיתונות רכב מנייר של פעם גם ממדינות אחרות.
    דרור כותב באופן שקולע לטעמי יותר מהרבה כותבים בירחונים בתפוצה עולמית.

והוא לא חשוד בעיניי אף לא לרגע כמקדם דבר על חשבון אחר, אבל, הוא כותב כחובב נהיגה מושבע- רואים את זה בצורה מאד ברורה בכתיבה ובהערכת הרכב.

הוא בהחלט מציין את מגוון היתרונות וחסרונות ללקוחות שונים, אבל המהות, היא של נק' מבט של חובב נהיגה, שמחפש יכולות דינמיות ו"תחושות".

ורוב המשתמשים של רכבי עבודה הם לא בהכרח חובבי הגה, אלא עובדים כחולי צווארון, או מטיילים עם רכב עמוס.
    ואלו מהווים את המאסה המאוד דומיננטית של הפלח הזה של רכבי עבודה.
    ומה לעשות,
    המספרים והשוק מדברים שפה אחת, מסביב לעולם, בלי קשר למיקום גיאוגרפי.
    ואגב, הם יקרים יותר מהמתחרים בכל מקום- ואיכשהו המיצוב נשמר.

כולל במדינות שהמכירות של השוק שלנו מהווה חלק קטן מאד מסה"כ המכירות.
    ואם יש קונצנזוס שזה המצב, אז או שכולם אהבלים, או שיש הבדל בין לקוחות שמחפשים בעיקר מאמינות גבוהה ולהגיע מנק' א' לנק' ב', ובין אלו שמחפשים יותר (דרור ושות').
    מה גם שהמודלים החדשים מתורבתים בהרבה מהישנים.
    אגב,
    תקראו מה אסף כתב, הוא מתאר חווית שטח קצת שונה=יש יותר ממשתמש אחד שדווקא מחפש יכולות דינמיות, ומצא שהרכב לא כזה בינוני.

וגם אני קראתי שטויוטה אמרו שהורידו בצורה מסוימת את הרף כדי למכור יותר, אבל בצורה אירונית, גם המתחרים, ורואים את זה בטבלאות ה-MTBF גם כשרף ירד..

זה בולט עוד יותר כשטויוטה אמרו בצורה ברורה שסדרה 70, שבנויה עם מעט מאד פשרות, פשוט יקרה מדי לייצור, ובלי דרישה (ותשלום גבוה..) של גופים מוסדיים וחברות ענק, היא מזמן הייתה מפסיקה את הייצור של רכבי קצה אלו.
    ההנאה שבאיטיות..

Hary Wagner

חבר רשום idanw's Avatar

ואגב, הם יקרים יותר מהמתחרים בכל מקום- ואיכשהו המיצוב נשמר.
    מבלי להביע דעה ספציפית לגבי מותג כזה או אחר (אני כבר שנים נוהג בלנדרובר כרכב שטח וברכבי VAG בכביש), מה שכתבת כאן הוא אחת הנקודות שבזכותן המיצוב נשמר ולא להיפך (וכנראה בזכות עוד כמה)

עידן

מנהל פורום asafk's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי יואב צפיה בהודעה
    אם הייתי צריך לקנות היום טנדר - ללא ספק הייתי בוחר בטויוטה. אפילו לא הייתי ממצמץ לשניה.
    ככה הרבה הרכב הזה מרשים.

יואב...
    תסלח לי שאני אומר... אבל לדעתי הצנועה אתה כבר רחוק מלהיות אובייקטיבי, אתה נוטה כמו בעלי רכב רבים לסוג של עיוורון - ברור שתמיד תמליץ לקנות לנדקרוזר או היילקס למי שמחפש SUV או טנדר, כמו שמי שמחפש ג'יפון או מכונית תמליץ לו על קיה.
    יש שיחשדו שאתה מקדם מכירות של אלו או אלו - אני יודע שאתה לא אבל שמע... זה מתחיל להיות מוזר....
    ואני לא אומר שאתה לא בסדר אלא רק שנראה לי שאתה מאוד אוהב את המכוניות שלך ברמה מסויימת של "אהבה עיוורת". זה לא דבר רע, בכל זאת מכוניות זה נושא רגשי מאוד, אבל זה שאתה לא היית ממצמץ לשנייה לא אומר שלאחרים מומלץ גם לא למצמץ.

אגב, גם אני לא הייתי ממצמץ ושם את הכסף על היילקס ולא על טריטון. לא כי אני חושב שהטריטון לא טוב. אלא כי היילקס יותר מוצא חן בעיני.

ועוד אגב... יש באמצע הדשבורד של ההיילקס החדש משטח זכוכים נפלא להצמדת וואקום של מחזיק לנווטן או טלפון. ממש יפה מצידם ששמו כזה ואפשר להצמיד את המכשירים האלו לא על השמשה וככה לא לפגוע בשדה הראיה.

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

חבר רשום יואב פולס's Avatar

אסף,
    תודה על האמון. אני יכול להמליץ רק על סמך הנסיון שלי. והנסיון שלי הביא אותי להחזיק לנדקרוזר וקיה. לפני לא הרבה זמן עשיתי ספירה כמה מכוניות החזקתי מאז שקניתי את האוטו הראשון שלי בשנת 94' - 21 מכוניות. הנסיון שלי עם לנדרובר היה רע ונמשך הרבה שנים. הוא פורסם כאן. הגיחה הקצרה לעולם המיצובישי לא היתה מוצלחת במקרה שלי, ודווקא עם הטויוטות אני נהנה משקט (לפחות עד 20.1.2016). קונה אוטו, מיישר קו ברמה כזו או אחרת בהתאם לנדרש, משתמש באוטו בדיוק כמו שהשתמשתי באחרים, נוהג באותה הצורה, וכן - הטויוטה (כל טויוטה - פראדו קצר, לנדקרוזר 100 ועכשיו לנדקרוזר 120) הרבה יותר אמינה בסדרי גודל מרכבי השטח האחרים.
    לגבי הקיה - כן אני משוחד. קניתי אוטו קטן וידני מתוך רצון שהוא יהיה...זול לאחזקה ולשימוש. לא חיפשתי התנהגות כביש, ביצועים, פוזה, כח מתפרץ, או רמת פאר - ביקשתי כלי תחבורה בסיסי שיקח אותי לעבודה בבוקר ויחזיר אותי הביתה בסוף היום עם מינימום התעסקות. הקיה מציגה עד היום במשך שנתיים וחצי אמינות מוחלטת, צריכת דלק מצחיקה, והיא בדיוק מה שחיפשתי. בעניין האמינות - אחרי כמה וכמה קיות במשפחה - ספורטאז' 2009 של אישתי (+שתי מכוניות דומות של אחיות שלה), סיד 2011 של אימי (ועוד אוטו אצל אחד הגיסים ואוטו דומה סטיישן אצל חבר), שני ספורטאז'ים אורבן 2015 (אחד אצל אישתי ואחד אצל אחת הגיסות), והריו אצלי - כל המכוניות הללו עם...0 תקלות. אני מדבר על תקופה של כמה שנים אחורה. פשוט 0 תקלות. אז לא להמליץ על היצרן הזה? אגב, היום במחירים של היום יש מצב שלא הייתי קונה את הריו אלא 208 ידנית שמשווקת ב 67.0 אש"ח.
    הלנדקרוזר 2008 שקניתי לא מזמן היה מיועד להחליף הן את הלנדקרוזר 2003 והן את הריו שלי. לעבור לרכב אחד. בסופו של דבר לא יכולתי להיפרד דווקא מהריו. מהנוחות של רכב קטן, חסכוני בדלק וזול לאחזקה.
    אחרי הרבה שנים עם מכוניות מי שרוצה לחשוב שאני בעל אינטרסים כלשהם - מוזמן לחשוב מה שבא לו. איך אומרים אצלנו במשפחה התימנית:
    FRANKLY MY DEAR I DON'T GIVE A FUCK
    בצד האנגלי משתמשים ב DAMN, פשוט כי הם לא מכירים את המשמעות של FUCK. אנגלים.

לגופו של עניין - ההיילקס החדש בהחלט גרם לי לחשוב על החלפה של שתי המכוניות ולקנות אחד כזה חלף להחזיק SUV.

אגב - כמה מהפוסטים שפתחתי בעניין קיה באתר קארספורום תורגמו לאנגלית ברמת כותרות והועברו ליצרן בקוריאה. ברצינות. אתמול קיבלתי מהיצרן תעודת הוקרה על היותי השגריר הגלובלי הטוב ביותר לשנת 2015. יחד עם עוד בחורה מדרום אפריקה. הגיעה מכתב מרגש ותיק מגניב מפוצץ בערימה של מתנות. דגמי מכוניות, מחזיקי מפתחות, קליפסים לניירות, עניבה של קיה..., מניפה מסורתית מקוריאה, חולצה של איזו קבוצת בייסבול אמריקאית שאינני מכיר אבל קיה נותנים לה חסות, ועוד ועוד. במשך שעה פתחתי עוד ועוד מתנות. אז מצד אחד אפשר להסתכל על זה בציניות ולומר שהם חושבים שהם קנו אותי בזול. מצד שני כמה יצרנים בעולם מתעניינים במה שכותבים עליהם באתר אינטרנט בישראל, ומוצאים לנכון לציין גולש שעבורם הוא עוד לקוח מתוך כשלושה מיליון לקוחות בעולם?

מעניין. כי אתה לא משתמש טנדרים קלאסי ובכל זאת גם אתה חשבת על זה. אני חושב שזה בהחלט מצביע על צמצום הפער בין טנדרים לרכבי פנאי שטח.

אסף.

זה בולט עוד יותר כשטויוטה אמרו בצורה ברורה שסדרה 70, שבנויה עם מעט מאד פשרות, פשוט יקרה מדי לייצור, ובלי דרישה (ותשלום גבוה..) של גופים מוסדיים וחברות ענק, היא מזמן הייתה מפסיקה את הייצור של רכבי קצה אלו.
    סדרה 70 יקרה לייצור לא בגלל "מעט פשרות" אלא כי מדובר ברכב מיושן, שמיוצר בשיטות מיושנות - ויקרות. כמו דיפנדר, כמו מרצדס G וכמו כל רכב שנמצא על קוי הייצור יותר מ-30 שנה.

מנהל פורום נמרוד's Avatar

בואו נצמצם את הדיון חזרה להיילקס 2016 מול טריטון 2016 (אגב אין יותר "ויגו". מת ויגו. זה חזר להיות היילקס).

בואו ננטרל את "הילת האמינות" ואת נושא הסחירות. נניח, רק נניח, שהייתם צריכים לבחור באחד משני הטנדרים האלו כרכב ליסינג לשלוש השנים הבאות, ונניח ששוי המס יהיה זהה לשניהם. כלומר העלות לך כמשתמש זהה לחלוטין, אתה לא משלם על דלק, על אמינות, ועל ירידת ערך, ולא צריך להתעסק במכירה. גם לא יכול לשפר, אגב...

אני הייתי בוחר בהיילקס. כי - א. יכולת שטח גבוהה יותר (מרווח גחון וזויות מרכב, בעיקר). ב. עיצוב סביבת נהג נעים יותר ג. פחות מכוער.

(איסוזו לא באותה ליגה בלי נעילה אחורית, וזויות עוד יותר גרועות).

אם הייתי מקבל מיצובישי לא הייתי בוכה, אבל ההיילקס עדיף נקודה.

מי כאן היה בוחר אחרת?

אחרי שתבינו שבלי קשר לכלום, במקרה הזה ספציפי, של טנדרים (למי אכפת מה מיצוב טויוטה בקטגוריות אחרות???) טויוטה באמת מייצרים מוצר עדיף, ותוסיפו לזה את היתרון האמיתי או מדומין של סחירות ושל שמירת ערך, תבינו למה לפות"ש לא יכולה להיות התלבטות משמעותית.
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

אלו תקלות התגלו בהיילקס החדש?

נמרוד, כתשובה פשוטה לשאלה, אם אני צריך להמליץ על טנדר בעבודה, ואני אמליץ לקנות מיצובישי, אני אצטרך לנמק. אם אני אמליץ על היילקס, אף אחד לא ישאל שאלות ככל הנראה.
    אבל אני באמת לא יודע להסביר למה זה.
    וזה בלי קשר להעדפה האישית שלי שבמקרה ובלי שום נימוק מנצח היא גם היילקס.

אסף

אם מנטרלים הצידה את יתרון האמינות (התיאורטי, הם בכל זאת חדשים מהניילון) שמירת הערך והסחירות (הלא תיאורטיים בכלל - זו עובדה שאף טנדר לא סחיר ושומר ערך כמו ההיילקס) שהם השיקולים העיקריים אם לא היחידים, לבחירה ברכב כלשהו שנושא את סמל טויוטה - אני ממש לא בטוח שההיילקס הוא "מוצר עדיף" על הטריטון.

הייתי אומר לכם "יאללה מבחן השוואתי בסופ"ש הקרוב" (וזה משהו שאפשר לסדר תוך כמה דקות בשתי שיחות טלפון ליחצ"נים של טויוטה ומיצובישי) כדי שתשתכנעו - אבל במבחן השוואתי של מוצרים כל כך יקרים אי אפשר יהיה שלא להתייחס לשיקולי מוניטין האמינות והסחירות שבשורה התחתונה הם אלה שקובעים עבור הלקוח ולמעשה מעקרים מכל תוכן את תוצאותיו האמיתיות של כל מבחן השוואתי. הלקוח צריך את האוטו כדי שיעבוד - אז מה אכפת מי נוסע טוב יותר, מי נוח יותר, מי עביר יותר ומי חזק ומהיר יותר - חשוב כמה זה עולה, כמה זה יעלה בהמשך, בכמה זה יימכר הלאה ותוך כמה זמן. וכאן התשובה ברורה.

אבל נניח שהיינו מסירים את לוגו היצרן מחרטומי הטנדרים ומגלגלי ההגה שלהם ואז עושים ביניהם השוואה? ממש לא בטוח שהיינו מגדירים את ההיילקס חד משמעית כ"מוצר עדיף". אולי יש לו יתרונות מסויימים ממש כפי שלטריטון יש את היתרונות שלו ואגב - לטריטון יש כנראה יותר יתרונות.....

בשורה התחתונה - היילקס החדש הוא מוצר מצויין וגם אני הייתי בוחר בו, למרות שאני ממש לא בטוח שהוא "עדיף" חד-משמעית - אלא כי גם אני חושב דרך הכיס ומושפע פסיכולוגית מהמוניטין ומדעתו של השוק - כי בהנחה שהייתי קונה עכשיו טנדר חדש, גם אני אצטרך מתי שהוא למכור אותו ולהתקדם הלאה. כאן נמצא היתרון הגדול של טויוטה. היתרון היחיד לטעמי.

מנהל פורום נמרוד's Avatar

דרור אתה לא מסוגל לענות על שאלה בפחות מ300 מילה?

ברור שהשיקולים הכלכליים של שמירת ערך הם לטובת טויוטה. אבל נניח שמקום העבודה שלך מציע לך טנדר בליסינג בשלוש השנים הבאות - כל השיקולים הכלכליים מנוטרלים. במה היית בוחר? אל תסביר, תענה.

כולם, גם עמית, מוזמנים לענות. התשובה היא במילה אחת בלבד - היילקס/טריטון/דימקס/נבארה (הוא עוד נמכר?)
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

טריטון. חד משמעית. נוסע יותר טוב וגם יותר נוח.
    כושר העמסה עדיף, כושר תמרון עדיף, ביצועים עדיפים בזכות מנוע חזק ונהדר, מערכת הנעה עדיפה משמעותית גם בהיבטי בטיחות.
    וזה למרות שאני לא סובל את העיצוב המקושקש שלו. צריך לפרק ממנו המון חלקי פלסטיק נוצצים ולהשחיר אותם.

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. התייעצות בבחירת ג'יפ לילד
    על ידי צחי66 בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 23
    עדכון אחרון: 07-10-15, 13:28
  2. התייעצות בבחירת ג'יפ..!
    על ידי or mil בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 1
    עדכון אחרון: 04-05-14, 15:42
  3. התייעצות בבחירת מסך DVD לרכב והתקנה