PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנוגע לליברטי KJ - האם כדאי?

hadtomer
23-08-16, 09:27
שלום לאינדיאנים.

למי שלא מכיר, שמי תומר. אני מחזיק כבר 7 שנים בקיה ספורטאז'. כמו כולם, התחלתי ונשבעתי שאין לי מה לשפר, אך כיום היא מוגבהת 4, נעולה, המנוע מחוזק וכו וכו. אפילו עשתה פעם אחת במאמץ רב את כמריר.

אלא שכמו כל דבר, הספורטאז' הזדקנה-ואני גם. וגם עם השנים המשפחה התרחבה, אני אבא לילדה בת שש ועוד אחת בת שנה. תכלס, הגענו למצב שבשנה הבאה נזדקק לרכב אחר. האפשרויות לרכישה של משהו משנת 2005 עד 2010 עם LOW מאוד מצומצמות, ואני מתקשה לדמיין את עצמי על גרנד ויטארה, או פראדו.

מפה לשם, המועמד האידיאלי, כפי שאני רואה את הדברים, הוא ליברטי KJ-עם הפנסים העגולים. יש הרבה כאלה משנת 2007 בתקציב סביל. (אני לא מוטרד מדלק.....יש לי קיה.....ביצועים של 4 צילינדר, צריכה של V12)

(אני יודע, התגובה היא "עזוב, קנה לך WJ וסגור עיניין", אך מדובר ברכב יחיד בבית, רכב משפחתי שגם אשתי נוהגת בו - אני מעוניין במשהו יחסית קטן, יחסית אמין, ויחסית כזה שאני לא אפקיד פעם בחודשיים במוסך).

המטרה היא לבנות משהו שיהיה לי סבבה לנסוע ביום יום,שיסע 120 בכיף, שיהיה ניתן תוך יומיים להסיר ממנו את כל מה שלא צריך כדי לסגור עינייני רישוי , או אם חס וחלילה הנוטרא מכל קורה ואני חוטף איזה "עצור בצד" (הקיה היא סיוט במובן הזה......)- ופעם בחודש בדיוק לעשות טיול. הטיולים שלי נעים בין "אבא, קח אותי לירקון ונפתח שם פיקניק" ובין "אחי, מחר עשוש ורדית, קנה בירות".

שאלותי הן
1. מישהו כאן חי עם KJ? תא הנוסעים שלו נראה לי מעט צפוף, זה נראה לכם הגיוני למישהו שמצליח בקושי רב לדחוס משפחה לספורטאז'?

2. שדרוגים-אני רואה שיש לא מעט, אך חלקם נראים לי מעט מפוקפקים, כל מיני ROCKY ROAD והגבהות ספייסרים חרטבונה. המקסימום שאני רואה זה 3 אינץ'...(כמובן, יקבל צמיגים במידה שמרחיבה דעתו של אדם). יש שדרוגים סבירים בעלות סבירה? וכמובן - יש נעילות אוטומטיות זמינות? (אני למדתי עם השנים שאוטומטית עובדת, ARB אצלנו בחבר'ה נוטות לדלוף כשהן רואות את מעלה רמון).

3. הכי חשוב - אמין???????? אני לא טירון בתחום....ברור לי שעל טיולים משלמים במוסך. אך אני מעוניין במשהו שיהיה ניתן לחיות איתו בלי לראות את המוסכניק ליותר מכוס קפה ידידותית.

4. יש מוסכים טובים שמתמחים בדגם הזה? כי זה לא בדיוק ZJ שיש לו כת אדוקה של חסידים, שיודעת לאבחן תקלות על סמך שמיעה, מישוש וקסם.

5. רגע, אין לו שלדת סולם. קרעים? דלתות שלא נסגרות?

6. אני שוב מדגיש- כן, אני יודע, אפשר לקנות ZJ, WJ וכו. אך אני לא בעיניין, כי אני רוצה משהו קומפקטי, מתלים קדמיים נפרדים, אישה שמחה על שהיא יכולה לנהוג ברכב בלי בעיות ("מזל שלא קנית כזה מפלצת", היא אמרה לי פעם, כשריירתי על אחד עם 5 אינץ'.....

אקיצר- עזרתכם נדרשת, תבורכו על הסיוע.

ishc
23-08-16, 09:45
זה אותו עיקרון כמו הקאיה. רכב קטן ונחות שתשקיע בו לא מעט כדי להגיע לרמת עבירות של כל SUV מוגבהה 2 אינץ ונעול אחורה מהיצרן (אותו דבר כמו שהיה לי עם הגראנד ויטרה).
למה לא ללכת על SUV גדול מלא כמו פאג'רו/טרופר (אפילו טרופר קצר) עם מנוע בנזין או אם הגודל ממש בעייתי אז רודיאו?

שגיא S
23-08-16, 09:55
טיילתי כמה שנים עם רכב כזה בחבורה, עשה את ואדי אלחושנה, סכיני דימונה, רמון, עשוש וכו' כשהיה מוגבה 2" וללא נעילה עם צמיגי 50/50.

ממה שאני יודע יש סרן קדמי אלומיניום יחסית רגיש לשבירות.
יש נעילות קדימה ואחורה - סך הכל זה דיפרנציאלים של ג'יפ.

יש המון שיפורים, זה לא פשוט כמו הרנגלר והגראנדים למינהם אבל גם לא מסובך. יש משולשים עליונים ותחתונים, קפיצים בולמים וכו.
מקבל צמיגי 31 יפה מאוד.

בסך הכל אוטו טוב מאוד למה שאתה מצפה ממנו.
לכמריר לא הייתי נוסע איתו, אבל לורדית עשוש בלי בעיה לדעתי.

נמרוד - מערד
23-08-16, 10:09
ניראה לי שאתה די נעול על הליברטי, יש עוד אחד שלא דובר עליו wk מתלים מקדימה, בטיחותי יותר בכביש, נוח מאד, ויקר יותר.
נמרוד

נמרוד
23-08-16, 11:25
לגיסי היה ליברטי במשך הרבה שנים. 2002, בנזין, מוגבה 2.5 אינץ' (קיט ראסטי'ז כולל זרועות קדמיות עליונות חדשות, התקנו לבד בחצר) וצמיגי שטח מלא 245/75R16. טיילנו הרבה, טיולי משפחות פלוס.

מה שצחי כתב נכון. הוא ממש דומה לקאיה. לא מרווח יותר, לא עביר יותר. בתור נצר למשפחת Jeep, הוא די פרווה.

אני מבין שמה שאתה מחפש זה כמו הקאיה - 4X4 קומפקטי עם עיצוב נשי כי מה לעשות אתה לא מחליט (זו היתה גם הבעייה של גיסי...) אבל קצת חדש יותר, אז סבבה. היתרון הוא שיש יותר אפשרויות שיפורים כמובן, יותר קיטים של מתלים, ואתה לא צריך לדעת קוריאנית כדי למצוא את נעילת הדיפרנציאל היחידה בעולם.

דרור ברלי
23-08-16, 11:29
WK באמת יכול להיות מעניין.

עקרונית KJ לא שונה בהרבה ממנו. רק פחות מרווח.
יש שיפורים. הגבהות, נעילות, יחסי העברה. ה-KJ יקבל בהבנה צמיגי 31.
הביצועים כמובן טובים משמעותית מהקיה וצריכת הדלק (הגבוהה) די דומה.

אבל זו פשרה. וגם בדברי הימים של Jeep האוטו הזה כנראה לעולם לא יזכה להילת הגיבורים והמלאכים שמקובל לקשור למוצרי היצרן הזה.

ואת דעתי אתה יודע: SUV קומפקטי חיוור ופושר שמיועד בתכל'ס לאשה שתפזר איתו ילדים בגנים ותיסע בו לעבודה, בדיוק פרופיל המשתמש של אשתך. אבל אז אתה מגיע, אונס אותו באכזריות עם שיפורים ומיתאר שימוש שמפרק לו את הצורה בשישי-שבת בעשוש-ורדית ועוד מקומות (ומכיוון שגם לכמריר הגעת, אתה כנראה תגיע לשם שוב). ואז מגיע יום ראשון בבוקר והאישה שוב צריכה אותו במצב תקין פיקס כדי לפזר איתו ילדים בגנים ולנהוג בו לעבודה....
נו שויין. אתה כבר יודע איך זה נגמר בד"כ.

אמנם אתה טוען שהזדקנת, אבל בפרופיל שימוש שכזה... רצויה מאוד הפרדת רשויות. פרייבט יומיומי מודרני למשפחה + צעצוע-סופ"שים ישן וחבוט בשבילך.

hadtomer
23-08-16, 12:45
כדרכו של ג'יפולוג מימים ימימה, פרט למלר ולשגיא S, קיבלתי בדיוק את התשובות שציפיתי לקבל, כלומר כאלה שכל קשר בינן ובין שאלתי מקרי בהחלט - הא הא זה רכב נחות, הא הא הרכב הנוכחי שלך נחות, קנה משהו אחר, אין לו את הילת הגיבורים של ג'יפ וכו. אני אישית אוהב לצחוק על כל מיני אהבלים וערסים שנכנסים לכאן ומקבלים תשובות מתנשאות לשאלות מפגרות - אבל מצד שני, לנוכח התגובות....אני אפעס טיפה מבין ללבם. זה לא שאני מבקש כאן לבנות יונדאי טוסון לעבירות ולא מבין למה צוחקים עלי.....את הניסיון שלי צברתי על הרכב שלי למרות לא מעט צחוקים ורעשי רקע. תכלס, את אל חושנה עשיתי, את כמריר גם. אין לי מה להתבייש.

חשוב לציין - אני לא סבור שאני רוכש כאן רוביקון - ונדהם לנוכח הזלזול בבחירה שלי. אני יודע היטב מה עלי לרכוש - מאינספור אילוצים - ומעוניין לקבל תשובות עינייניות - על מנת שאוכל למקסם בבוא הזמן את חוויית המשתמש.

לעינייננו ולמען אלה שניכר שמתקשים בהבנת הנקרא- אני יודע היטב מדוע אני זקוק לרכב הספציפי הזה. את היתר בדקתי מזמן. רודאו היתי רוצה מאוד, אך רובם שחוטים וזקנים ונעילות מעט קשות להשגה. המתלה הקדמי גם מהווה מקור לבעיות - ובנוסף רמת האמינות של חלקם כבר אינה להיט, מאחר והם חצו את קו 200 אלף הקילומטרים. נבדק כבר. SUV בגודל מלא יש מהשנים שבהן יצרו כאלה...היתי ילד בניינטיז ואין לי כוונה לשוב לשם. ראיתי כמה. עדיף לי ה200 אלף ק"מ של הגרוטאה שלי על פני ה400 אלף שיש לחלקם הגדול. מה גם שמבחינת גודל, זו בעיה. אני לא היחיד שחי תחת קורת הגג שלי, ואשתי טיפה מתקשה לעלות על הגה של גראנד. שני רכבים בבית לא נחזיק כי אין טעם- אני מטייל אחת לחודש, ללא קיץ. בשביל 9 טיולים בשנה, אין לי צורך ב2 מכוניות. בכל מקרה, לגופו של עיניין במידה ויש למישהו תשובות פרודוקטיביות שיסייעו לי בהליך קבלת ההחלטה, אני מאוד אשמח לקבלן, לכן יש סעיפים ברורים למדי שלפיהם שאלתי את השאלות. לטובת המתקשים - אשמח לקבל מידע על מוסך טוב, תקלות אופייניות וכיו"ב הסעיפים שציינתי.

שגיא S
23-08-16, 13:29
רודאו היתי רוצה מאוד, אך רובם שחוטים וזקנים ונעילות מעט קשות להשגה. י.

נעילות אוטומטיות לרודאו לא בעיה בכלל - יש דגם של פאוורטרקס שזמין תמיד ב-430 דולר לדעתי.
נעילה קדמית אוטומטית ו-ARB יש גם בלי בעיה.

רודאו גם רכב טוב - מנוע חזק, מרווח, תא מטען גדול. אותה צריכת דלק כמו הליברטי.

מילה בקשר לליברטי/רודאו וכו':
כל עוד רמת הטיולים שלך היא עד וכולל: מעלה עשוש, מעלה רמון/ורדית וכו'. משלט 21/אשתאול וכדומה - ליברטי/רודאו לסוגיהם יספיקו לך.

הם ידרשו הגבהה של 2", נעילה אחורית לא חובה אבל מומלצת בשביל להקל קצת את העבודה של המכלולים. האוטו יישאר יחסית נאמן למקור מבחינת איכות החיים בכביש בשבילך ובשביל הגברת.

מצד שני, ביום שתרצה להגיע עם רכב כזה לכמריר (וכבר עשו את זה, לפחות במקרה של הרודאו - נשארו שם גם 4 ימים בערך אחרי כמה וכמה שבירות) - אתה כבר ברכב הלא נכון לדעתי.

משמע, במסגרת המגבלות עבירות הנ"ל, הרכבים האלו מספקים בסיס טוב לטיולים וגם חיי נוחות בכביש תוך כדי שמירה על רמת אמינות סבירה לחלוטין.
אין לי ספק גם שנהג שקול ואחראי, יוכל להביא את הרכבים האלו עם שיפורים קלים מאוד רחוק ותוך כדי שמירה על מכלולי הרכב ועל האמינות הבסיסית שלו.

חוצמזה, תמיד אהבתי בך שאתה נוהג בזאב בעור כבש...

עריכה:
קצת חפרתי לא לעניין, אבל בנוגע לשאלותייך:
מוסך טוב - המלצה על מוסך מורשה רלוונטית ברכב בן 10?
תקלות אופייניות: מציע לקרוא ולברר על רגישות הסרן אלומיניום הקדמי, וכן לגבי האפשרות לשלב לרכיבים חזקים יותר מרכבים אחרים של המותג - טרנספר חזק יותר וכו'. המנוע הוא מנוע 3700 יחסית מוכר ואמין.

נמרוד
23-08-16, 13:43
גיסי טיפל אצל ניר בן ארי בשפיים נדמה לי.

האוטו לא היה חף מבעיות אמינות, כולל התחממות שגמרה את המנוע. אבל אתה יודע מה סוג הצומי שרכב 4X4 ישן צריך לקבל.

נעילות לא היו, ברמת הטיולים שלנו זה הספיק (גם הצ'רוקי שלי לא היה נעול), אבל כאמור אין בעייה לשתול זוג נעילות אוטומטיות או נשלטות וזה היתרון הגדול.

קשה - כלומר מסובך ולא משתלם - להגביה מעבר ל2.5" בגלל הציריות והמבנה של המתלה הקדמי. אני כבר לא זוכר את כל החפירה, אתה מן הסתם עוד מעט תהפוך למומחה, אבל זו השורה התחתונה.

hadtomer
23-08-16, 14:09
נעילות אוטומטיות לרודאו לא בעיה בכלל - יש דגם של פאוורטרקס שזמין תמיד ב-430 דולר לדעתי.
נעילה קדמית אוטומטית ו-ARB יש גם בלי בעיה.

רודאו גם רכב טוב - מנוע חזק, מרווח, תא מטען גדול. אותה צריכת דלק כמו הליברטי.

מילה בקשר לליברטי/רודאו וכו':
כל עוד רמת הטיולים שלך היא עד וכולל: מעלה עשוש, מעלה רמון/ורדית וכו'. משלט 21/אשתאול וכדומה - ליברטי/רודאו לסוגיהם יספיקו לך.

אכן זו רמת הטיולים. אני לא נכנס לאן שאני לא צריך. ואגב- רודאו הוא הדגם שאני מעדיף, הבאסה היא שהחדש ביותר בישראל הוא 2004 - ורובם תוחזקו בצורה רשלנית, או לסירוגין תוחזקו באהבה אדירה, אך עברו מזמן את קו 200 אלף הקילומטרים-כראוי לרכב אהוב שרוכשים כדי ליהנות ממנו. אשמח לקבל כל המלצה על מוסך לKJ-יבואן או לא.

eysham
23-08-16, 15:21
למה לא טוארג בכלל?

ishc
23-08-16, 15:50
כדרכו של ג'יפולוג מימים ימימה, פרט למלר ולשגיא S, קיבלתי בדיוק את התשובות שציפיתי לקבל, כלומר כאלה שכל קשר בינן ובין שאלתי מקרי בהחלט - הא הא זה רכב נחות, הא הא הרכב הנוכחי שלך נחות, קנה משהו אחר, אין לו את הילת הגיבורים של ג'יפ וכו. אני אישית אוהב לצחוק על כל מיני אהבלים וערסים שנכנסים לכאן ומקבלים תשובות מתנשאות לשאלות מפגרות - אבל מצד שני, לנוכח התגובות....אני אפעס טיפה מבין ללבם. זה לא שאני מבקש כאן לבנות יונדאי טוסון לעבירות ולא מבין למה צוחקים עלי.....את הניסיון שלי צברתי על הרכב שלי למרות לא מעט צחוקים ורעשי רקע. תכלס, את אל חושנה עשיתי, את כמריר גם. אין לי מה להתבייש.

חשוב לציין - אני לא סבור שאני רוכש כאן רוביקון - ונדהם לנוכח הזלזול בבחירה שלי. אני יודע היטב מה עלי לרכוש - מאינספור אילוצים - ומעוניין לקבל תשובות עינייניות - על מנת שאוכל למקסם בבוא הזמן את חוויית המשתמש.

לעינייננו ולמען אלה שניכר שמתקשים בהבנת הנקרא- אני יודע היטב מדוע אני זקוק לרכב הספציפי הזה. את היתר בדקתי מזמן. רודאו היתי רוצה מאוד, אך רובם שחוטים וזקנים ונעילות מעט קשות להשגה. המתלה הקדמי גם מהווה מקור לבעיות - ובנוסף רמת האמינות של חלקם כבר אינה להיט, מאחר והם חצו את קו 200 אלף הקילומטרים. נבדק כבר. SUV בגודל מלא יש מהשנים שבהן יצרו כאלה...היתי ילד בניינטיז ואין לי כוונה לשוב לשם. ראיתי כמה. עדיף לי ה200 אלף ק"מ של הגרוטאה שלי על פני ה400 אלף שיש לחלקם הגדול. מה גם שמבחינת גודל, זו בעיה. אני לא היחיד שחי תחת קורת הגג שלי, ואשתי טיפה מתקשה לעלות על הגה של גראנד. שני רכבים בבית לא נחזיק כי אין טעם- אני מטייל אחת לחודש, ללא קיץ. בשביל 9 טיולים בשנה, אין לי צורך ב2 מכוניות. בכל מקרה, לגופו של עיניין במידה ויש למישהו תשובות פרודוקטיביות שיסייעו לי בהליך קבלת ההחלטה, אני מאוד אשמח לקבלן, לכן יש סעיפים ברורים למדי שלפיהם שאלתי את השאלות. לטובת המתקשים - אשמח לקבל מידע על מוסך טוב, תקלות אופייניות וכיו"ב הסעיפים שציינתי.

לא צריך להיות פולני ולא צריך להעלב ואחרי שעברנו את המשוכה אפשר להמשיך הלאה.
ליברטי הייתה אחת האפציות שחיפשתי רכב והתייאשתי למלצוא היילקס ואלה המסקנות שלי מאז למיטב זכרוני:
1. סרן קידמי מאלומיניום, אין סיפורי וועה על שבירות מכלום כמו בגראנד ויטרה אבל מצד שני יש הרבה פחות רכבים כאלו סרן מאלומיניום בעיניי ה רעיון פחות מוצלח לרכב שעושה עבירות אפילו היא לא כמריר. בניגוד לגראנד ויטרה שם יש פיתרון (אמנם יקר אך קיים) לליברטי לא הצלחתי למצוא מוצר יכול להחליף את הדיפ' הקדמי הקיים.
2. מידת צמיגים: שוב, אם אני זוכר נכון 225/70/16, קיימים BF ועוד איזה צמיג אחד או שניים שאולי יתאימו (ואז קרעת צמיג ובדיוק אין במלאי וכו') אבל תכלס זו מידה חרא. אז נכון אפשר להכניס 31 אולי אפילו יותר אבל במדינה שלנו שכל יומיים קופץ חמור אחר שמרים דגל נגד ג'יפים משופרים אני מעדיף מידה נורמלית היא חוקית ב-100 אחוזים.
3. סרן אחורי אם אני וכר נכון הוא דנה 35 או משהו מקביל. זה אומר סרן עם C קליפ, אפשר לחיות עם ה אבל תסכים איתי שזה לא להים שציריה נשברת והגלגל יכול לעוף החוצה.
4. יחס העברה ב-LOW ארוך יחסית אבל זה באצת לא כזה נורא כי המנוע בשרני.

לטעמי, לא מצדיק את המחיר שהם עולים וכן רודיאו שמור הוא אופציה טובה בהרבה למרות שקשה למצוא

orend
23-08-16, 16:16
לא יודע לגבי הליברטי [פרט לעובדה שפזלתי לכיוון גרסת הדיזל - ודי ירדתי מהעניין עקב חוסר מידע ואקזמפלרים ראויים.
לגבי הרודאו, יודע גם יודע. כבעלים בעבר של אחד ו[שמעתם את זה פה לראשונה ;)] כזה שששוקל היום לקנות את השני - דווקא יש רודיאו עם ק"מ נמוך משמעותית מ200K. לגבי נעילות - אוזי לוקר [או בשמם הנוכחי לוקה?] מייצרים נעילה קדמית לכל סרני 10 bolt של איסוזו. לגבי האחורית, יש שם סרן תואם דנה כלשהו-אפשרי בהחלט לנעילה.
לא זוכר בעיות פרונט ברודיאו שלי שהיה מוגבה, נעול קדימה ונעל מקסיס באקשוט 10 PLY.
אחד החסרונות הגדולים שלו הוא מיכל דלק לאורכו של צד הנהג ובולט כלפי מטה. [אבל ככה זה גם בלנד קרוזר]
שתי האגורות שלי

ד ו ר ו ן
23-08-16, 20:28
נוסע איתנו כ-3 שנים לטיולים אחד מוגבה 2" של אולדמן, נעול ARB מאחור, מיגון גחון, מדרגות צד וצמיגי שטח מלא.
רכב יומיומי.
טיולי משפחות, אבל מבחינתנו, יכולת לעבור את עשוש/ורדית/ערוד/רמון וכו' זה חלק שקוף מהטיול, ולא משהו מיוחד.
עם הניסיון המצטבר, לא הייתי לוקח אותו למסלול כמו קינה או כמריר, במיוחד בגלל הזויות מרכב, אבל אם לקחת את הרכב הנוכחי שלך לכמריר, אז יש מצב שתסתדר גם איתו..

בהתחלה לא ידעתי איך לאכול את הרכב לגבי תכנון מסלולים, כי פשוט לא שמעתי עליו כלום בשומקום.

הרכב מתמודד יפה מאד עם המסלולים, בלי דרמות וזה עם נהג מתחיל.

לא היו תקלות מיוחדות לרכב, לא בכביש ולא בשטח.

IlanHadar
23-08-16, 20:57
שאלותי הן
1. מישהו כאן חי עם KJ? תא הנוסעים שלו נראה לי מעט צפוף, זה נראה לכם הגיוני למישהו שמצליח בקושי רב לדחוס משפחה לספורטאז'?

2. שדרוגים-אני רואה שיש לא מעט, אך חלקם נראים לי מעט מפוקפקים, כל מיני ROCKY ROAD והגבהות ספייסרים חרטבונה. המקסימום שאני רואה זה 3 אינץ'...(כמובן, יקבל צמיגים במידה שמרחיבה דעתו של אדם). יש שדרוגים סבירים בעלות סבירה? וכמובן - יש נעילות אוטומטיות זמינות? (אני למדתי עם השנים שאוטומטית עובדת, ARB אצלנו בחבר'ה נוטות לדלוף כשהן רואות את מעלה רמון).

3. הכי חשוב - אמין???????? אני לא טירון בתחום....ברור לי שעל טיולים משלמים במוסך. אך אני מעוניין במשהו שיהיה ניתן לחיות איתו בלי לראות את המוסכניק ליותר מכוס קפה ידידותית.

4. יש מוסכים טובים שמתמחים בדגם הזה? כי זה לא בדיוק ZJ שיש לו כת אדוקה של חסידים, שיודעת לאבחן תקלות על סמך שמיעה, מישוש וקסם.

5. רגע, אין לו שלדת סולם. קרעים? דלתות שלא נסגרות?

6. אני שוב מדגיש- כן, אני יודע, אפשר לקנות ZJ, WJ וכו. אך אני לא בעיניין, כי אני רוצה משהו קומפקטי, מתלים קדמיים נפרדים, אישה שמחה על שהיא יכולה לנהוג ברכב בלי בעיות ("מזל שלא קנית כזה מפלצת", היא אמרה לי פעם, כשריירתי על אחד עם 5 אינץ'.....

אקיצר- עזרתכם נדרשת, תבורכו על הסיוע.

נענה שאלה שאלה ועל עוד כמה דברים שנאמרו לא נאמרו.

אני גם עברתי מקאיה לג'יפ, זה מעבר טבעי ;-)

1. מטייל איתנו בקבוצה KJ משופר היטב, אנחנו קוראים לו החרגול בגלל היכולות שלו. אכן הגודל בינוני, לא מתאים למשפחה של 4 בטיול.
2. יש שיפורים ללא סוף, כעומק הכיס ככה האיכות, ככל רכבי ג'יפ אחרים.
3. ג'יפ הוא לא רכב אמין, אם יש לך יכולת טכנית, כלי עבודה וידע איך להשיג חלקי חילוף / שיפורים אז התחזוקה זולה וברמה ששום מוסך לא יכול לעשות בשבילך.
4. יש מוסכים טובים ויש נוראים למותג ג'יפ, שתרכוש תתחבר לקבוצה של ה KJ הפעילה מאוד ושם כבר יפנו אותך לאן שצריך.
5. לא ידוע.
6. אכן ה KJ נוח יותר בעיר מה WJ, WK הבהמות, אבל שתסיים לשפר אותו האישה תתלונן שהרכב לא נוח, מניסיון...

ה WK וה- KJ הם לא רכבים דומים כלל, כמו שנאמר לעיל, אין שום חלק זהה...

אם אתה יכול להתקדם ל-KK אז יש בקרת משיכה מסוג QT יעילה ביותר. לא תחסוך לך נעילה אם אתה הולך למעלות הקשים ביותר אבל עובדת יפה מאוד.

בהצלחה.

doronbe
24-08-16, 11:20
Sent from my SM-G925F using Tapatalk

דרור ברלי
24-08-16, 12:16
מה יש לך להיות נדהם?

לא מזלזלים ב-KJ. זה פשוט אוטו פושר מלכתחילה. נורא פושר. הוא פושר שבעתיים לנוכח שם המשפחה שלו. ככה הוא נולד. לזכותו ייאמר שיש דגמים עוד יותר פושרים של Jeep.....
הספורטאז' המשופר שלך לועס ויורק אותו בשטח. בתכל'ס, למעט שנת ייצור צעירה יותר וביצועים טובים יותר בכביש, הוא לא מקדם אותך לשום מקום גם בהשוואה לספורטאז' סטנדרטי. הוא אפילו לא מרווח ונוח יותר.
כדי לטייל איתו ברמות שאתה רגיל היום וגם הרבה פחות מזה, אתה תצטרך להתחיל מחדש את כל סאגת השיפורים...

אבל מה? בגלל שזה Jeep, כל טוב אמריקה עומד לרשותך וכל שיפור שתרצה קל יחסית להשגה. זה יחסוך לך את השוטטות הנואשת החביבה עליך באיזורי המוסכים של סיאול, בחיפוש אחרי מישהו דובר אנגלית שיבין מה אתה רוצה....

לגבי אמינות - אני לא צריך לספר לך שככל שמשפרים ומשנים פחות, כך האוטו יהיה אמין יותר לאורך זמן וזה נכון לכל רכב מכל תוצרת שהיא.
מסתובב במערכת אצלכם אחד מושיק בטינגר. יש לו KJ שחור. הוא לא מבין גדול במכוניות בכלל ובג'יפים בפרט ולא איזה חובב שטח, אבל יוכל לספר לך על ההרפתקאות היקרות שעבר. תמסור לו ד"ש.

hadtomer
24-08-16, 16:01
נענה שאלה שאלה ועל עוד כמה דברים שנאמרו לא נאמרו.

אני גם עברתי מקאיה לג'יפ, זה מעבר טבעי ;-)

1. מטייל איתנו בקבוצה KJ משופר היטב, אנחנו קוראים לו החרגול בגלל היכולות שלו. אכן הגודל בינוני, לא מתאים למשפחה של 4 בטיול.
2. יש שיפורים ללא סוף, כעומק הכיס ככה האיכות, ככל רכבי ג'יפ אחרים.
3. ג'יפ הוא לא רכב אמין, אם יש לך יכולת טכנית, כלי עבודה וידע איך להשיג חלקי חילוף / שיפורים אז התחזוקה זולה וברמה ששום מוסך לא יכול לעשות בשבילך.
4. יש מוסכים טובים ויש נוראים למותג ג'יפ, שתרכוש תתחבר לקבוצה של ה KJ הפעילה מאוד ושם כבר יפנו אותך לאן שצריך.
5. לא ידוע.
6. אכן ה KJ נוח יותר בעיר מה WJ, WK הבהמות, אבל שתסיים לשפר אותו האישה תתלונן שהרכב לא נוח, מניסיון...

ה WK וה- KJ הם לא רכבים דומים כלל, כמו שנאמר לעיל, אין שום חלק זהה...

אם אתה יכול להתקדם ל-KK אז יש בקרת משיכה מסוג QT יעילה ביותר. לא תחסוך לך נעילה אם אתה הולך למעלות הקשים ביותר אבל עובדת יפה מאוד.

בהצלחה.

מעולה, תודה. אגב, הדיפולט של האישה הוא להתלונן. למיטב ידיעתי, הכיול שלה לא כולל מצב פעולה אחר.

hadtomer
24-08-16, 16:14
הספורטאז' המשופר שלך לועס ויורק אותו בשטח. בתכל'ס, למעט שנת ייצור צעירה יותר וביצועים טובים יותר בכביש, הוא לא מקדם אותך לשום מקום גם בהשוואה לספורטאז' סטנדרטי. הוא אפילו לא מרווח ונוח יותר.
כדי לטייל איתו ברמות שאתה רגיל היום וגם הרבה פחות מזה, אתה תצטרך להתחיל מחדש את כל סאגת השיפורים...

דרור, אתה ספציפית מכיר את הנוכחית שלי - הקיה אכן משופרת מהתחת, וטוב שכך, רציתי רכב יחודי וכזה קיבלתי - אך עם השנים הראש מתקבע על סוגי הטיולים הרצויים. כפי שכתב כאן אחד מקודמי, ישנו הסיפור הידוע על אותה קבוצה של חכמים שנכנסה לכמריר ויצאה לאחר ארבעה ימים עם ריתוכים פרוביזוריים של מתלים קדמיים שבורים והתייבשות - ואין לי שום כוונה לחזור בחיי לכמריר. מה שאני כן רוצה, זה בדיוק מה שאתה רואה כחיסרון - קרי שנת יצור צעירה יותר- וביצועים טובים יותר בכביש. קצת מאסתי בלצאת לטיולים שעה לפני כולם, כי אני רואה 120 בירידה, או בהטלה מהרקולס. אני כבר יודע היטב מה החבר'ה שלי אוהבים לעשות בשטח- ורכב כזה בהחלט יספיק.

לגבי "סאגת השיפורים" כהגדרתך - צ'מע...זה כל הכיף. כשאשתי אמרה לי שניתן לרכוש עוד רכב היא אמרה "כן, נשים בצד עשיריה בשביל כל המשחקים וההגבהות", אני אמרתי יפה תודה ורשמתי לי לשים 20....אני חושב שרכב שיוצא מהמפעל הוא פלטפורמה. וההתעסקות היא חצי מהכיף. גם אם אין בה שמץ של היגיון. עם הקיה, כשעברתי משיפורים לתחזוקה שוטפת (אין יותר מה לשפר) חשתי סוג של ריקנות. תמיד יש עוד מה לעשות.

אני עדיין סבור שרודאו טוב (2004) ימלא את צרכי יותר טוב מKJ, בטח בכל הנוגע ליכולת לסחוב ציוד. עם זאת, מתחתי לי מעין קו דימיוני, למצוא רכב שלא נסע 100 אלף ק"מ. (אני יודע, לעתים הקילומטראז אינו בהכרח אינדיקטור למצב מנוע)- ורודאו כאלה לצערי אין בנמצא, או שדורשים המון המון המון סבלנות למצוא. אם וכאשר אתקל באחד כזה, אין לי ספק שהיתי חוטף אותו וישר מיישם את תכנית הבניה שלי, שכוללת קיט של קלמיני, נעילה קדמית אחורית, מוטות פיתול וכיו"ב.

ד ו ר ו ן
24-08-16, 17:57
אחרי יומיים בשטח וכבישים משובשים, על סיפון רודיאו סטנדרטי, לדעתי זה די מחייב שיפור מתלים כגי לקבל איכות חיים מתקבלת על הדעת.

יצא לי לראות רודיאו מוגבה קלות, צמיגי שטח מלא, נעול, מטייל בזיק כאילו אין מדרון.

דרור ברלי
24-08-16, 18:04
120 בירידה....
ואני חשבתי שאת תקופת מכוניות הספורט ודו"חות המהירות סיימת כשהעפת את ה-306GTI...
אני רוצה להבין, קבוצת הטיולים הזאת יורדת דרומה על 140-150?.....
ולמה נראה לך שהכלים האלה מיועדים ומתאימים לנסוע כל כך מהר? בטח אחרי הגבהות וצמיגי שטח?...

רודאו עם ק"מ נמוך עד סביר - אין דבר כזה "אין בנמצא". אל תשכח שזה SUV בנזין זללן ואלה בד"כ לא נסעו הרבה. יחסית. תחפש באורך רוח, בסוף תמצא. ואולי אפילו תמצא אחד מהכלים הנכונים יותר בגימור הפשוט יותר, עם מינשא גלגל על הדלת ולא מתחת לפגוש ובלי הג'נטים המוזהבים המגוחכים וריפודי העור המזוייף המעצבנים.

נמרוד
25-08-16, 09:46
אני לא רואה עדיפות לרודאו על הליברטי.

אם מחפשים במשפחה הזאת של SUV קומפקטיים עם מתלה קדמי נפרד, אז שוק השיפורים של הג'יפ הוא השיקול הקובע.

asafk
25-08-16, 10:11
את דעתי כבר שמעת. הג׳יפ הוא פלטפורמה מצויינת לשיפורים - פשוט כי כתוב עליו השם המפורש.
אני מנסה לחשוב איך זה יראה לגברת - הג׳יפ חמוד כזה. נראה כמו אוטו. מרגיש כמו אוטו. כי הוא זה בדיוק, אוטו משפחתי. הרודיאו, מה שלא תעשה, יהיה ירגיש ויישאר טנדר עם סגירה. שוק השיפורים שלו מוגבל וצר, הנסיון מועט, ובסופו של יום תמיד מעבר לשניים וחצי הקיטים הבסיסיים, אתה תהיה חלוץ, ונדמה לי שאת שלב החלוציות עברת.

נחזור לליברטי. נכון, הוא בדיוק כמו הקיה רק חדש יותר ועם שוק שיפורים משמעותי. מעבר לזה אין שום התקדמות. וזה בדיוק מה שחיפשת, לא?

אסף.

דרור ברלי
25-08-16, 10:49
הפוראנר לא מרגיש כמו היילקס. הפאג'רו ספורט לא מרגיש כמו מגנום. אז למה הרודאו ירגיש כמו טנדר?
כי החלק הקדמי שלו דומה לשל האיפון?
הרי המתלים האחוריים שלו הם מוטות רדיוס ארוכים + סלילים. בתפיסה ובמבנה הוא הרבה יותר קרוב לטרופר מאשר לאיפון.
ואם כבר - יש לו שילדת סולם. עבורנו זה יתרון מוחץ, לעומת היוניבודי של הליברטי.
כסטנדרטי המתלים שלו על הפנים, גם ובעיקר בכביש. רכרוכי מדי. אבל תומר אוהב לשפר ולשנות.

וחוצמזה ניתן להשיג את השיפורים ההכרחיים לרודאו. הגבהה שפויה, נעילות. הוא גם יסתדר טוב מאוד עם צמיגי 31 וכל יתר הקוסמטיקות - פגושים, גגונים זרקורים, כנפונים, שנורקלים ושאר שטויות, יש כמה שרוצים. מה עוד צריך?

לליברטי באמת יש יותר אפשרויות שיפורים. והוא באמת זקוק להן.

eyal1979
25-08-16, 11:00
טיילתי עם רכב כזה המון(היה של בן דוד שלי), יחד עם שגיא שציין לך למעלה.
מוגבהה 2" אולדמן, מיגוני מנוע,גחון, ומיכל דלק.
מידות צמיגים מקוריות לרכב הן 225.70.16 או 235.70.16 ( שקול ל29")
הרכב הספציפי נעל צמיגי BF AT.

הרכב מגיע עם מערכת TC\ESP שעוזרת בדרדרת והצלבות, וכמו שאני מכיר אותך ואתה יודע,
היא טובה עד גבול מסויים שלא משתווה לנעילה רוחבית.
ניתן להרכיב לו גם מיגוני סף שהם הכרח לדעתי.

כדי לשפר זויות גישה ונטישה, ניתן לחתוך פגושי הפלסטיק או כמובן להחליף לפגוש מתכת מסיבי.
כאמור יש לרכב נעילות ARB בשוק שישפרו את עבירות הרכב מעבר למערכת הTC.

איתגרנו את הרכב הזה (KJ) בהרבה מעלות וטיולים בדרום במרכז ובמזרח בצפון:
מסלול הר חמרן והאמבטיה,עשוש,משלט 21,מעלה אדם,ואדי אל חשנה,מעלה רמון, ורבים וטובים אחרים.
המעלות הנ"ל כדוגמה הן גבול היכולת של הרכב בתצורה המקורית שלו ועם הגבהה 2" ולא מעבר לכך.
גם אותם עשינו בזהירות מירבית - יותר מזה יבואו נזקים והרבה.

הרכב שבר פעמיים סרן קידמי פעם אחת בהחלקת גלגל קידמי ונחיתה על הקרקע ופעם נוספת בעומס מומנט פיתול של המנוע.
לא קורה ברוב המקרים והרבה פחות רגיש מגרנד ויטארה אבל בהחלט צריך לתת את הדעת על זה.
מבנה וגודל הסרן הקידמי - מקביל לdana30 אך כמו שאמרתי, האוזינג מאלומיניום כמו רוב רכבי הIFS.
בשוק האפטרמרקט קיים סרן ברזל קידמי לטיפול בכך.

מבנה המרכב מוגדר בסגמנט Compact SUV - אותו סגמנט כמו הקיה שלך, או גרנד ויטארה פחות או יותר.
בפועל הבדלי המקום ביניהם לא שונים בהרבה.

בהשוואה בין הרכב הזה לבין רודיאו שגם עם כזה טיילתי לא מעט -
הרודיאו רכב מרווח וגדול יותר.
רודיאו בעל סרן קידמי חזק יותר(בהשוואת מדד ההתעללות ברכב ללא ריסוקים הרודיאו לוקח)
סרן אחורי של KJ ליברטי - Dana35
סרן אחורי של רודיאו - Dana44 יתרון ברור לרודיאו.
לרודיאו זוית בטן נמוכה יותר וזוית נטישה פחות טובות בהשוואה לליברטי - מובן גם ממבנה המרכב הארוך יותר ברודיאו.
צריכת הדלק של הKJ משולבת סביב ה6 קילומטר לליטר.
בנסיעה בינעירונית אתה יכול לראות גם 1:9.
הרודיאו בזבזן טיפה יותר בדלק אך לא רחוק מה KJ.

שילדת הKJ כמו שציינו היא שילדה אחודה - לא מוצא חיסרון בחיי היומיום או בשטח ברמות העבירות האלה,
או בגיחה פעם בחודש למסלול בנגב עם מעלה פה ושם.

שני הרכבים בעלי מנועים בריאים וחזקים, בטח יותר מהקיה
בתכלס, שניהם פחות או יותר עבירים בצורה זהה אך הרודיאו מסיבי יותר וישרוד יותר התעללות.
שני הרכבים מפנקים בנסיעה בכביש מבחינת נוחות.
בליברטי נסעתי וגם נהגתי -
סלון עור,מזגן חזק, מנוע 3.7 ליטר כייפי מאיץ חזק ויפה הנסיעה שקטה ויכול בקלות לשייט ב120-130 וכמובן יותר מזה.
גיר 4 הילוכים פלנטרי אוטומטי סטנדרטי - ב120 קמ"ש המנוע סביב ה2000- 2200.

ezraiz
09-10-16, 07:29
תומר. רגע לפני שאתה רץ...
מציע שתשקול שוב דווקא את הגרנד.

-->