PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפ ראשון בתקציב של עד 45,000 - האם בכלל לקנות?

emeiri
08-09-16, 19:06
שלום,
כבר זמן רב מדגדג לי לקנות רכב 4X4 על מנת לטייל בשטח פעם בחודש ( לא שטח אקסטרים )

כיום יש לי רכב ליסינג רגיל מהעבודה שעולה לי בקירוב 3000 נטו כל חודש.
אני נוסע איתו כ90 קילומטרים כל יום ( עבודה רחוקה ... )

התקציב שלי הוא כ45,000 שקלים.
אני מתלבט בין פאגרו 2003 לבין ליברטי 2004 רודיאו 2004 או ויטרה 2006 - הבעיה היא שהבנתי שבויטרה אין מקום ל3 ילדים מאחורה... האם זה נכון?

לחלופין מכיוון שיש לנו רכב ליסינג נוסף בבית ( לאשתי ) שאיתו אפשר להסיע את כל המשפחה ( 3 ילדים ) אני שוקל האם כדאי להישאר עם הרכב ליסינג ולקנות גיפ זול רק לפעם בחודש ( ויטרה שנת 2000 או משהו בסגנון ) או אפילו להחזיר את הליסינג ולקנות רכב קטן וחסכוני לנסיעות וגיפ קטן וזול לסוף שבוע.
אשמל לשמוע את דעתכם , תודה רבה

tom1105
08-09-16, 20:08
90 קילומטר ביום זה 25000 קמ רק לעבודה... עם חישוב כזה הליסינג הוא בוודאי משתלם ..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

emeiri
08-09-16, 20:24
עשיתי בזמנו חישוב לרכב פרייבט של 30,000 ויצא לי כולל כל העלויות ( הפרשות פנסיה , ירידת ערך ,ק"מ וכדומה ) שההפרש בין ליסינג לפרטי במקרה שלי הוא 400 שקלים(הליסינג יותר יקר ). כמובן שאם אני קונה גיפ זה משנה לחלוטין את כל החישוב.

אז אתה מציע אולי לקנות פשוט גיפ פשוט ב10,000 בשביל טיול פעם בחודש?
חשוב לציין שהנסיעות המשפחתיות יעשו עם הליסינג של אשתי ואני אולי אוכל לנסוע לעבודה עם הרכב שלה 3 פעמים בחודש ( חסכון זניח אבל עדיין )

erezgur
09-09-16, 08:49
שיקול כלכלי קר לעולם לא יצדיק רכישת רכב שטח ("ג'יפ" הינו רק אחד המותגים של רכב שטח, מכל האפשרויות שהזכרת רק אחת מתייחסת לרכב של ג'יפ).

אם הגעת לכאן בדילמה כזו, אז כנראה שאתה מתחיל כבר להתבשל עם הרעיון ומבין שמבחינת העלויות - ההוצאה השנתית (לא רק עלות הקניה אלא גם התחזוקה והתיקונים) תגדל. התקציב שאתה מקצה לנושא צריך לכסות לא רק את עלות הרכישה אלא גם עלות של התיקונים הראשוניים ולעיתים גם השיפורים הראשונים שהרבה פעמים נדרשים בעת רכישת הרכב והתאמתו לצרכיך. צריך גם לזכור שהרכבים אינם חדשים ולכן שוב להתחשב גם בהוצאות אלו.

מהאפשרויות שציינת כנראה הויטרה יהיה הזול ביותר לתחזוקה.

boaz avrahami
09-09-16, 09:10
רכב שטח , במיוחד ישן, ועם נסועה רבה שכזו צפוי לבלות במוסך יותר מאשר הליסינג שלך כיום ואז תמצא עצמך בלי רכב זמין.
אל תערב תחביב עם רכב לעבודה.

לא הבנתי אגב כיצד הליסינג עולה לך 3000 נטו? איזה רכב זה?
אתה לא מתבלבל עם הזקיפת שווי למס?

yoni_0000
09-09-16, 21:09
כך בחשבון שזול עולה ביוקר... רכב שטח ב10,000 זו נבלה... לא משנה איזה... תוך שנה אתה עלול למצוא עצמך מוציא פי 2 מזה רק על תיקונים. התקציב שלך גבולי.. רכב שטח ישן בנסועה כזו יבלה הרבה במוסך.
שקול רכישת רכב שטח ב2/3 התקציב, ורכב קטן בשארית.
זו נראה לי האופציה שהכי מתאימה לך.

aviv1ron1
10-09-16, 13:20
אני בעד רכב שטח בתור רכב שלישי. ככה אתה לא מפחד לטייל וגם אם יש נזק או דרוש תיקון אתה לא בלחץ ויש לך איך לסוע ביום יום. ככה אתה יכול לדגם את רכב השטח בלי להתפשר בין כביש לשטח. ורכב השטח גם יכול להיות יותר ספרטני בלי שיהיה לך איכפת יותר מדי כי אתה לא נוסע בו ביום יום.
החסרון הוא עלות הרשיון ועוד טסט שצריך לבצע.

בתקציב של 40 אלף אתה יכול להשיג אחלה רכב לשטח. עוד אופציה זולה יותר זה ניסאן טראנו ישן, יש הרבה כאלה בשוק והמחירים נעים בסביבות ה 20 אלף וזה רכב די טוב לטיולים.

-->