PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי בולמי שמן חדשים אבל הם כביכול ריקים. מה אני מפספס?

ytk
15-09-16, 00:18
שלום. לפני שבועיים קניתי בולמים חדשים מקוריים של טויוטה להיילקס 96 . הכל חדש באריזה אבל הבולמים כאילו משוחררים .הם לא מתוחים אלא זזים דיי בחופשיות עם התנגדות קלה. האם הם ריקים? יש פעולה כלשהי שצריך לבצע לפני התקנה?

תודה

נמרוד
15-09-16, 07:00
תקין לגמרי. סע לשלום.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

tooshey
15-09-16, 08:42
קנית בולמים מקוריים זה בזבוז כסף.
מרבית יצרני הרכב, וטויוטה ביניהם שמים בתור אבזור מקורי את הבולמים הפשוטים ביותר.
כל בולם אפטרמרקט מיצרן נורמלי יהיה טוב יותר מבולם מקורי.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
15-09-16, 13:49
הם תקינים פשוט לא שווים כ״כ..

Elad Shamir
16-09-16, 08:32
לפותח השירשור- הבולם זעזועים שיש לך כל תפקידו הוא להאט את התנועה (פתיחה וסגירה) ולא לוקח חלק בנשיאת העומס, זה התפקיד של הקפיצים.
לכן (כמו שכתב נמרוד) הוא תקין, תנסה לפתוח/לסגור מהר יותר ותרגיש את ההתנגדות גדולה יותר

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

tallevi
16-09-16, 16:32
לאחר שאתה מכווץ אותם, וניתן לכווץ יחסית בקלות (מצב תקין) הם אמורים להיפתח עצמאית באיטיות.
אם תנסה לפתוח אותם במהירות על ידי הפעלת כוח ידני, אתה לא אמור להצליח, ההתנגדות לפתיחה מהירה במצב תקין, אמורה להיות גדולה בהרבה מהכוח הידני שאתה מסוגל להפעיל.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

YoavR
16-09-16, 17:35
לאחר שאתה מכווץ אותם, וניתן לכווץ יחסית בקלות (מצב תקין) הם אמורים להיפתח עצמאית באיטיות.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לא בטוח שבולמי היילקס מקוריים טעונים בגז. אם אין בהם גז, אין שום סיבה שהם יפתחו עצמאית

ytk
19-09-16, 22:45
תודה רבה לעונים!אז הכל בסדר... למזלי הבאתי אותם מחו"ל אז הם עלו רק קצת יותר מ100 ש"ח לאחד. לצערי חשבתי לתומי שאני מביא משהו טוב שעולה פי 4 בארץ

איל מ
20-09-16, 08:46
תתנחם בזה שבולם טוב עולה בארץ יותר מפי 4 וגם יותר מפי 6.
(ובלי להכיר את המחיר של המקוריים, אני מניח שגם הם עולים הון לא קטן במחסני החברה).
קיצור, לא טעות,
במחיר שקנית זה שווה גם אם תחליף אותם עוד שנה (אני אישית מעדיף את הרכב רך במהירות איטית, דבר שלא תמיד מתקבל עם בולמים שאינם "רופסים" כהגדרת לא מעט ג'יפאים).

ד ו ר ו ן
20-09-16, 14:53
קיצור, לא טעות,
במחיר שקנית זה שווה גם אם תחליף אותם עוד שנה (אני אישית מעדיף את הרכב רך במהירות איטית, דבר שלא תמיד מתקבל עם בולמים שאינם "רופסים" כהגדרת לא מעט ג'יפאים).
חוסר הריסון כאן בא לידי ביטוי גם בריבאונד, והתוצאה היא רכב שבועט בך במעבר באמפים/נסיעת שטח.

תופעה שלפעמים הרבה יותר מעצבנת מאשר בולם קשיח בכיווץ.

-->