PDA

צפייה בגרסה מלאה : XJ - דלת תא מטען קופצת בעקבות שחיקת תפס המנעול

ariel-ro
20-10-16, 21:06
שלום לכולם,
דלת תא המטען בXJ 1994 שלי מרקדת וקופצת.
הסיבה לכך הינה שחיקה בתפס שעליו נתפס המנעול(תמונות בהמשך) הנגרמת בעקבות חיכוך המנעול בתפס.
הבאמפרים לכיוון מכוונים להחזיק את הדלת כאשר התפס לא היה שחוק.
כמו כן, מכיוון שלא ידעתי אם התפס נשחק לאורך כל שנות הרכב או רק בעיה נקודתית, הפכתי אותו ב180 מעלות(שוב, תמונות..) ואחרי כמה חודשים השחיקה חזרה והדלת מקפצת - שוב, יש שחיקה קצת פחות עמוקה גם בצד השני של התפס שלא רואים בתמונה.
אין חופשים בצירים.
למנגון אין שני שלבים(כפי שיש בהרבה רכבים אחרים..) אלא מצב פתוח ומצב סגור.
בנוסף גם פרקתי את התפס וסגרתי את המנעול עליו ושמתי לב שיש חופש מובנה בין השניים, זאת אומרת שהמנעול לא תופס את התפס כך שלא יזוז.
אשמח לשמוע רעיונות למה שחיקה כזאת יכולה לקרות ומה הפתרונות.

חג שמח!
111314111313111312

tom1105
20-10-16, 21:13
יש מסקינטייפ מגומי . תלפף כריכה אחת ותבדוק... במקור יש ציפוי פלסטיק שמגדיל את ההקף

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

גלעד .ג.
20-10-16, 22:06
אין כאלה לקנייה ברשת? אני מתכוון לוו עצמו..

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

נדב42
21-10-16, 00:00
יש XJ לפירוק אצל מוטי (פומפוי)

ariel-ro
21-10-16, 00:11
הנקודה היא לא להשיג אחד חדש(שגם זה קשה, כי הם לא מיוצרים, ואלו חלקים מלפני מתיחת הפנים), גם החדש יקבל את השחיקה הזאת - מין חריץ כפי שניתן לראות בתמונה
הנקודה היא להבין מה הגורם לבעיה, לאחר מכן אשיג את כל החלקים.
בעניין המסקנטייפ גומי - אנסה את הפתרון, אך מתמונות של חלקים מפירוק לא ראיתי את זה.
נדב - של מוטי הוא אחרי מתיחת הפנים, המנעול והתפס שונים ולא מתאימים לדגם מלפני מתיחת הפנים. אם אני זוכר נכון הצ'ירוקי שלך גם לפני מתיחת הפנים, תוכל להעיף מבט ולראות האם המנעול נסגר כמו אצלי? האם יש לך חלק מגומי על התפס?

נדב42
21-10-16, 00:51
נראה כמו אצלך, כולל השחיקה, נסגר הדוק. כנראה עניין של כיוון ...
אם אין להשיג את החלק, אני מאמין שאפשר למלא בריתוך ...

נדב42
15-11-16, 23:34
טוב, אז כשניסיתי לבדוק עבור אריאל את החופש במנגנון אצלי, לחצתי חזק מדי והשבתתי לעצמי את המנגנון לגמרי, ונאלצתי להוציא אותו לגמרי ממקומו כדי להחזיר את מנוף הנעילה למקומו. לפחות זה נתן הזדמנות צילום נוחה ...

111741

אריאל, המנגנון אצלי מתנהג כמו שלך, כולל הקפיציות במצב הסגור , וגם אצלי יש מעט שחיקה בתפס למטה, נראה דומה.

כיוון אחר למחשבה: אולי גומיות האטימה של הדלת אצלך כבר מעוכות ולא לוחצות את הדלת מול התפס ?

בכל מקרה, אני לא מרכיב את המנגנון בחזרה הלילה, אז אם אתה רוצה לקפוץ מחר בערב לראות את המנגנון, או אפילו להרכיב אותו אצלך ולהשוות, אתה מוזמן ...

ariel-ro
16-11-16, 00:05
נדב, מקווה שהצלחת לסדר אותו בחזרה, אני אשמח לקפוץ ולא רק בגלל המנגנון שבאמת נראה אותו הדבר, אלא בשביל לראות איך הדלק יושבת אצלך ולהשוות אחד לאחד.(נדבר בפרטי)
בכל אופן בדקתי עוד קצת, ונראה שבצד השמאלי התחתון של הדלת גומי האטימה הנמצא על הגוף לא נוגע בדלת. יש שם מרווח של כ-1ס"מ. שחיקת הגומי נראית דומה לצד השני, ולכן נראה שמשהו שם עקום...
על כל מקרה אחליף את הגומי הזה. האם זה יעודי לרכב או קונים מטר-רץ לפי דוגמה בחנויות הגומי השונות?

נדב42
16-11-16, 00:32
התמונה למעלה היא אחרי התיקון 😊

Sent from my HTC One using Tapatalk

נדב42
26-11-16, 16:34
אאורקה !

בין הפתח של הדלת לבין הפנסים האחוריים יש בורג (אחד בכל צד) לכיוון נקודת הסגירה של הדלת, ראה במרכז התמונה.
(אם אין אצלך אז תשלים, ואם יש אז תכוון :) )

111878

- - - Updated - - -

(ועד שתיעלם הפרסומת המעצבנת כשמישהו יכתוב עוד הודעה, צריך ללחוץ על התמונה כדי לראות את כולה)

ariel-ro
06-02-17, 19:44
מעדכן-
למרות כל הכיוונים שעשיתי, גם עם ברגי הכיוון כפי שנדב צילם שום דבר לא באמת עבד.
הדבר היחידה שקצת מיתן הקפיצות וכתוצאה מכך את הרעשים היה מילוי החריצים שנוצרו בתפס בעזרת אזיקון ברוחב ובעומק החריצים.(אני לא מרתך, ולא רציתי לקנות תפס חדש עד שלא אמצא את מקור הבעיה)
ללא קשר לנושא, חבר'ה דיברו על החלפת בושינגים בקפיצים האחוריים, ושהסתכלתי על הבושינגים נראה היה שיש סימני שחיקה.
פה כבר חשדתי שיכול להיות שיש קשר בין שני המקרים(רעשים ובושינגים), אז קבעתי עם איתי מהמתלם והוחלפו כל הבושינגים בקפיצים ובנדנדות.
לאחר ההחלפה נעלמו הקפיצות והרעשים. כנראה ששילוב של שחיקת התפס עם בושינגים גמורים גרמו לעניין.

עכשיו נותר למלא בריתוך(למישהו מתחשק לעזור בזה? :)) את החלק הקיים ולעטוף אותו במסקנטייפ גומי - עוד לא מצאתי איפה קונים, אם מישהו יוכל להמליץ, אשמח.

אריאל

tom1105
06-02-17, 21:42
בכל טבוריה.. זה מוצר "פלא" לסתימת צינורות וכו...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

-->