PDA

צפייה בגרסה מלאה : נשבר לי (מ)הקפיצים. תרתי משמע... מה האופציות העדכניות בשוק בארץ?

יונתןמצפה
27-10-16, 18:08
טוב, הגיע הזמן. אין ברירה...
אחרי כמעט 10 שנים עם קפיצים של אולדמן בסמוראי עלים שלי, זמנם עבר.
אי אפשר יותר להגיע פעם בחודש לקפיצאי להחליף עלה שבור.
ועכשיו אחרי 8 ימים בדרום, מיה קדמית שבורה התגלתה בדרך לתור אצל רופא...

יודע שיש מלא שרשורים (היסטוריים) בנושא, אבל צריך פתרון מהיר מהמלאי בארץ.
יש כמה תכניות גדולות לסמוראי הוותיק לתקופה הקרובה ואי אפשר יותר לסמוך על הקפיצים הישנים והשבירים.

בקיצור, מה קיים בארץ בימים אלו?
מי הספקים? זוקי-פרו עוד קיימים?
שמות ידועים שאשמח לפרטים:
EFS
קלמיני למיניהם
מה עוד? מה קיים בארץ?
יתרונות וחסרונות של הקיטים?

מה אני מחפש:
שאלה טובה...
הסמוראי ככל הנראה יפסיק להיות רכב יום-יומי מתישהו בקרוב.
מהאולדמן אף פעם לא באמת הייתי מרוצה. היה חסר קצת גובה וקצת מהלך, ועל האמינות של הסט הזה אני בכלל לא רוצה לדבר (ולא על השרות של היבואן...). מה שכן, כל עוד היה עם הבולמים המקוריים של הסט הוא היה נוח מאוד.
בקיצור, סט נוח, שיכול להחזיק משקל בטיולים ארוכים, עדיפות לגובה של 3"-4". סט מלא, בלי קומבינות ותוספות. אם מגיע עם צינורות בלם וכד' זה בונוס מבחינתי (כי גם ככה שלי כבר דורשים החלפה).

אם אפשר לקבל מידע עדכני ומהיר (ולא לשלוח אותי לקרוא עשרות שרשורים הסטוריים) אני מאוד אשמח.
כאמור, התמהמתי יותר מדי ועכשיו העסק נהיה דחוף...

נ.ב.- עתידנו המשותף שלי ושל הסמוראי לא ברור כרגע. קיימות כמה אופציות- מרכב טיולים בלבד, דרך ג'יפ שני לשעשועים, ועד מכירה. בדרך עשוי עדיין למשמש כרכב יום-יומי לתקופה מסוימת.

שגיא S
27-10-16, 18:42
לאחר מחקר מקיף שעשיתי בשביל הרכב שלי - האופציות היחידות על המדף כרגע הן EFS.
סט קשה במקור, צריך להוריד לו לפחות את עלי העומס ואני הורדתי עוד עלה מקדימה כדי להגיע לנוחות יחסית.

בארה"ב - כולם עוברים לקפיצים של רנגלר YJ, מקדימה ומאחורה. מתואר שיפור משמעותי מאוד בנוחות.
אפשר להתקין גם מתחת לסרן ועדיין להנות מהיתרונות (מהלך, נוחות וכו')
חסרונות:
עלויות
דורש התאמות
יש עוד כמה.

אתה יכול ללכת למתלם ודומיו (לא ממליץ על חמילבסקי מניסיון אישי מצער מאוד) - ולבקש שיכינו לך קיט קפיצים שיתאים לדרישות שלך.

זהו. אלה פלוס מינוס האופציות לפני שנכנסים לדברים כמו CJ/RUF וכו'.
אני ממליץ להשאיר בגובה 2"-2.5". לא יותר מזה.

GodsFather
27-10-16, 18:44
מה ששגיא אמר, למעט עניין חמילבסקי שאיתו יש לי נסיון רב וחיובי ולמעשה כך זה עם בעלי מקצוע, יהיו כאלה שיסתדרו איתם ויהיו שלא.

יונתןמצפה
27-10-16, 18:47
מי מוכר EFS בארץ בימינו?
לגבי הנוקשות- הרכב שלך פתוח נכון? לדעתי זה עשוי להשפיע, שלי סגור ויחסית כבד (נוסע עם ארגז די גדול וכבד באופן קבוע).
אני לא אוהב את כל המשחקים של הורדת עלים וכד, להבנתי- זה לא בריא לאמינות של העלים.

מבין שלא כתבת על אולדמן כי לי לא היה נסיון טוב איתו או כי כבר לא מביאים את הסט?

ishc
27-10-16, 18:53
גם לי היה ניסיון לא טוב עם חמילבסקי וגם המתלם שאמנם נתנו שירות מצויין אבל מוצר פושר מינוס.
את קלמיני מוכר היום אלי טמבור (לא יודע מה יש לו במלאי).

יונתןמצפה
27-10-16, 18:59
תודה.
לגבי המתלם וחמילבסי- מכיר את שניהם ועם שניהם יש לי נסיון.
מנסיוני, מעדיף סט ידוע ומוכר מחברה גדולה.

אלי טמבור זו חנות/יבואן של שיפורי רכב?
יש פרטים?

ishc
27-10-16, 20:12
0524782986
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161027/a1576c5c2de7832d4b0ac4fa23ec9832.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונתןמצפה
28-10-16, 09:19
אלי טמבור מוכר קפיצים של טרייל גיר ויש אותם במלאי.
3".
http://www.trail-gear.com/product/4929/sammi-3-inch-rear-leaf-springs#.WBLtVS0rLIU
דעות?
לא מגיעים עם צינורות בלם וכד'.
מישהו יודע האם יצריכו שינויים נוספים (היגוי, צינורות בלם, דריישפטים וכד')?

ד ו ר ו ן
28-10-16, 10:47
לטריילר-גיר יש קפיצים שמיועדים לתושבות מקוריות וכאלו שמחייבים שינוי תושבות.
תבדוק ספציפית מה ההצעה.

יונתןמצפה
18-02-17, 15:22
עדכונים..
השאלה בזמנו נשאלה כי הייתי חייב להחליף את הקפיצים באופן די דחוף. נרכש סט EFS מלא כולל בולמים והותקן ימים ספורים לפני הנסיעה לירדן.
בירדן האוטו היה עמוס. מאוד. מאוד מאוד. והסט תפקד מדהים! האוטו ישב גבוה, והסמוראי גיהץ נהדר והמהלכים היו נדיבים.
אממה, מאז ירדן אני כמעט לא נוסע עמוס ככה...
בקיצור, סט EFS הוא קשה מאוד. קשה מדי.
כפי שמתואר כאן בשרשור של weref http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84779-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-SJ410-84/page11
זה בא לידי ביטוי לא רק ברכב שמפרק בכביש ובשטח, אלא לא פחות מזה במהלכים. הקפיצים פשוט לא נסגרים.
יש להם עוד המון לאן להיסגר אבל הם פשוט לא עובדים. וזה לא הבולמים, הקפיצים פשוט קשים (העלים עצמם יותר עבים למשל מהסט אולדמן שהיה לי לפני).

זה די מוציא את החשק לנסוע באוטו.... אני חוזר עם צוואר תפוס מכל נסיעה, ומוצא את עצמי מוריד מהירות במקומות שברכב שטח אין באמת סיבה.
בעבירות/עליות משובשות- זה די מתסכל. זה ממש מרגיש שזה מסרס את הרכב ובמקום לעבור באלגנטיות (נעילה אחורית וסט 4.16) יש צורך תמיד לעבור עם מעט תנופה כי הסרן הקדמי ממש מתקשה לעבוד. גם עם מוט ייצב מנותק.

אז אחרי שעדכנתי כאן...
יש מה לעשות?
האופציה של הורדת עלים מרתיעה אותי. אחד הדברים שחשובים לי ברכב זו השרידות והאמינות (וזו גם הסיבה שהחלפתי את הסט הקודם שעשה את שלו) ואני מאמין שהורדת עלים בהכרח תוציא את הקפיצים מהאיזון המתוכנן שלהם.

בקיצור, מבלי להוציא מחדש כמה אלפים טובים על סט אחר, מה אתם מציעים?
אם המהנדסים כאן יכולים מהתבוננות במבנה לחוות דעה אני אצלם ואעלה.

(אם יהיה צורך נעדכן בהמשך את כותרת השרשור כדי שעוד אנשים אולי יגיבו ושיהיה זמין בעתיד. החיפוש לא העלה משהו מפורט מדי עד עכשיו)

נמרוד
18-02-17, 18:07
כמה עלים בכל קפיץ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

יונתןמצפה
18-02-17, 18:53
אחורי- 4 + עלה עומס
קדמי- 4

talw
18-02-17, 19:23
אני רואה אצלך מאחור עוד עלה תחתון שאפשר לכופף ולהפוך לעוד עלה "עומס" -שלב ביניים שכזה ,לפני העלה עומס האחרון.
מלפנים אולי לכופף את התחתון לעלה עומס.

יונתןמצפה
18-02-17, 19:39
אם הבנתי אותך נכון, הכוונה להרחיק אותם משאר העלים בערגול כך שהם יצטרפו לשאר החבילה רק כשהאוטו עמוס או בהצלבות וכד'? אם כן זה משהו שחשבתי עליו אבל להבנתי זה יפתור רק את עניין הנוחות (אם בכלל??) והקפיץ עדיין לא יגיע לסגירה מספיקה בהצלבות. אני טועה?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

weref
18-02-17, 20:04
הורדת עלה אחד עזרה אך לא פטרה את העניין.
הסמוראי שלי פתוח וקליל, אחרי קצת מחקרים אני הולך לרדת לשתי עלים בלבד.
אעדכן ברגע שיתבצע :)

sent from mobile

talw
18-02-17, 20:11
כן לזה התכוונתי, הרכב יצליב יותר מפני שיידרש יותר מהלך סגירה עד ההצטרפות לעלי העומס,מעין קבוע קפיץ פרוגרסיבי.
גם הנוחות תשתפר בשל הקבוע הראשוני הנמוך יותר, רק בבומבה קפיצי העומס יכנסו למשחק.
הערגול יכול לפגוע בהגבהה במצב סטטי, בכל אופן זה משחק של ניסוי ותהייה ואני מבין שאין לך הרבה מה להפסיד.

יונתןמצפה
19-02-17, 00:41
טל אני מבין מה אתה מתאר.
למרות שכשכתבת ''יצליב יותר'' אני מניח שהתכוונת שהמתלים יעבדו/ייסגרו יותר בהצלבות.(?)
יחד עם זאת, עדיין אני מניח שבמקומות שבהם נדרשת גמישות משמעותיות (איפה שהיכולת של הרכב נמדדת/רלוונטית) עדיין לא אקבל מהלך סגירה סביר כי שוב כל העלים ייכנסו לעבודה.

האם באמת אין לי מה להפסיד? לא בטוח...
למרות שאני מאוכזב קלות מהביצועים של הסט הזה, עדיין הרכב כרגע מטייל הרבה ויש לי שקט יחסי (אמינות) מכיוון המתלים. כאמור, זה שווה לי הרבה...
מה יהיה אחרי הניסוי ותהייה? ובכן, ניסוי וטעייה, או שלא. אין לדעת?
וכמובן להפסיד כסף. פירוק והרכבה + המשחק הזה בעלים זה לא בחינם...
מה דעת המומחים לגבי הסרה של עלים?

סולי
19-02-17, 01:49
אני אומר שלפני שאתה הורס את הסט... תנסה למכור.

תמזער נזקים ותשקיע בסט אולדמן נוסף .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

im_ri
19-02-17, 03:01
ב 10 השנים הראשונות היית מרוצה מהאולדמן? למה לא חזרת אליו?

יונתןמצפה
19-02-17, 06:58
לא חוזר לאולדמן. מלא תקלות, עדין, נמוך, יקר ויבואן שנגיד ש... לא משנה.
אגב, בניגוד למה שקראתי בפורומים זרים לפני עשר שנים על אולדמן, אתמול בחיפוש זריז על איך אפשר לרכך efs קראתי לא מעט על עלים שנשברים באולדמן...

talw
19-02-17, 07:23
טל אני מבין מה אתה מתאר.
למרות שכשכתבת ''יצליב יותר'' אני מניח שהתכוונת שהמתלים יעבדו/ייסגרו יותר בהצלבות.(?)
יחד עם זאת, עדיין אני מניח שבמקומות שבהם נדרשת גמישות משמעותיות (איפה שהיכולת של הרכב נמדדת/רלוונטית) עדיין לא אקבל מהלך סגירה סביר כי שוב כל העלים ייכנסו לעבודה.

האם באמת אין לי מה להפסיד? לא בטוח...
למרות שאני מאוכזב קלות מהביצועים של הסט הזה, עדיין הרכב כרגע מטייל הרבה ויש לי שקט יחסי (אמינות) מכיוון המתלים. כאמור, זה שווה לי הרבה...
מה יהיה אחרי הניסוי ותהייה? ובכן, ניסוי וטעייה, או שלא. אין לדעת?
וכמובן להפסיד כסף. פירוק והרכבה + המשחק הזה בעלים זה לא בחינם...
מה דעת המומחים לגבי הסרה של עלים?

כן, ייסגרו ויעבדו יותר.
אתה רוצה להנות מרכב שיש לו קבוע קפיץ גבוה כשהוא עמוס (לירדן או לטיול ארוך לדוגמא) ,ומצד שני לקבוע קפיץ נמוך שמתאים לרכב קליל שצריך לסגור מהלך מתלה בזחילה בהצלבות.
איפה האמצע אתה שואל, בכדי להתפשר על קצת מזה וקצת מההוא ? -פרוגרסיביות.

אגב, אני עשיתי את זה שוכב מתחת לרכב עם ברנר ולום,אבל זה רק אני, וזה היה מזמן.

יונתןמצפה
19-02-17, 07:52
ברנר ולום? לא.... אין מצב. אני מדי מרובע בשביל זה. אתה גם הרי יודע שאחרי חימום כזה הפלדה כמעט בוודאות תאבד מהתכונות הקפיציות שלה...
גם בערגול הקפיץ כבר לא ממש יהיה כמו שיצא מהמפעל אחרי שעבר טיפול טרמי ושחרור מאמצים בחלק הסופי של היצור.
לא יודע, אני לא מתלהב מלעשות ניסויים כאלה בסט קפיצים חדש שעלה לא מעט. נראה מה עוד אנשים יגיבו, מה יהיה לקפיצאים להגיד ונחשוב על זה.

talw
19-02-17, 09:15
ברנר ולום? לא.... אין מצב. אני מדי מרובע בשביל זה. אתה גם הרי יודע שאחרי חימום כזה הפלדה כמעט בוודאות תאבד מהתכונות הקפיציות שלה...

זה כמו מתי להרים את הפינג'ן קפה מהפרימוס (רגע לפני שהוא גולש, ע"ע גבעת חלפון ) ,צריך לחמם את הפלדה, ולא יותר מידי,לחמם את השטח לצבע אדמדם קל ,להפעיל לחץ פיזי מתון ולתת לה להתקרר לאט בטמפ' הסביבה.
אני לא מכריח חלילה אף אחד לעשות כך ,ואולי זו לא הדרך הכי מקצועית לבצע זאת בלי מד טמפרטורה,אני רק אומר שראיתי את זה נעשה ע"י חרשי ברזל מבוגרים ,הרבה יותר מפעם אחת באפליקציות ולמטרות שונות וללא שום השלכות .

נמרוד
19-02-17, 09:17
יש רק ארבע עלים - זה מאפיין של קפיצי עלים זולים... להוריד אחד מהם לגמרי זה שינוי גדול מדי. הקפיץ לא יחזיק מעמד וישקע מהר.
המחשבה הראשונה שלי היתה בדיוק כמו של טל - להפוך את הקפיץ לפרוגרסיבי - לפרק וליישר את העלה התחתון. הרכב ירד, יהיה רך יותר (משמעותית) ביום יום, והעלה הזה יכנס לתפקוד כמו עלה עומס כשהקפיץ נסגר וישמור עליו מפני קריסה.
מעבר לזה לא רואה שיש הרבה מה לעשות, מלבד אולי לעלות במידת הצמיג ולרדת בלחץ אויר :rolleyes: או להעמיס את הרכב כמו לטיול בירדן, או להתרגל.

ד ו ר ו ן
19-02-17, 09:21
אם כבר הייתי יוצר 2 מדרגות.
את העלה התחתון הקצר הייתי פותח קצת אבל לא שטוח לגמרי כמו עלה העומס,כדי לאפשר תנועה טובה יותר, אבל עם קצת משקל הקפיץ ירד אליו לפני העלה עומס הראשי.

בכל מקרה הייתי מבקש מקפיצאי שיבצע.

יונתןמצפה
19-02-17, 09:47
אתם מתייחסים באותה נשימה לקפיץ הקדמי ולקפיץ האחורי. הם בנויים אחרת.
בגדול, מה שאתם מציעים (ולדעתי דורון התיאור שלך זהה למה שטל ונמרוד כתבו) זה בהחלט הכיוון שחשבתי עליו עוד לפני ההתייעצות כאן.
ממעט הידע שיש לי זה גם נראה לי השינוי הכי פחות דרמטי ביחס לאיך שהקפיץ תוכנן ועם הכי פחות סיכוי לנזק מקצר חיים לקפיץ.
תקנו אותי אם אני טועה, אבל גם שינויים כאלו עדיף לעשות כאשר הקפיץ כמה שיותר חדש?
לגבי הגובה- כרגע הרכב יושב מאוד גבוה ביחס למה שאפשר להוציא מסט מתון. הייתי שמח שיישאר בגובה הזה ולדעתי הקפיצים כרגע כ"כ קשים שאני בכלל לא בטוח שהשקיעה תהיה משמעותית.

אנסה להתייעץ עם קפיצאי בקרוב.

מעבר לזה לא רואה שיש הרבה מה לעשות, מלבד .... להעמיס את הרכב כמו לטיול בירדן...
נמרוד, ממך??
עד כמה שזה נשמע הזוי זה משהו שעבר לי בראש.
נכון, לא הגיוני פיזיקלית... אבל ביחס לאיך שזה תורם לעבודת מתלים טובה של הרכב (ואל מול האופציות האחרות...) אני בכלל לא בטוח שזו לא פשרה סבירה.
גלגלים יותר גדולים- לא כרגע.
מאז הסט הזה אני נוסע על 12-13PSI בירידה לשטח וזה בהחלט עוזר אבל בצמיגי BF שטח מלא זה עדיין לא קפיצי אוויר. ומעבר לזה זה כבר לא נעים לנהוג ברכב כי ההיגוי נהיה ממש קשה ולא נעים.

נמרוד
19-02-17, 09:55
יש לך סט עלים זול - כמו רוב הסחורה שיש היום. הוא זול בזכות זה שיש בו רק ארבעה עלים. פעם היו מייצרים קפיצים עם 6,7, אפילו עשר עלים דקים. הייתה הרבה יותר יכולת התאמה.

אז אין הרבה מה לעשות - כאמור, מעבר לליישר את העלה התחתון ביותר (כנראה גם באחורי וגם בקדמי, באחורי אולי להוריד את עלה העומס).

asafk
19-02-17, 11:20
בגלל שיש רק ארבעה עלים נדרשת יצירתיות.

למשל. לאיזה טנדר יפני יש עלה באותו אורך ורוחב?
אם מצאת, אפשר להחליף רק את הנטיה הראשית לדקה יותר.

אסף.

יונתןמצפה
19-02-17, 11:26
אסף לא הבנתי. את מה להחליף? את המיה?
לחפש טנדר שיש לו מיה זהה לשל סמוראי? אתה חושב שיש חיה כזו?
או שאתה מתכוון לייצר מיה מחומר גלם שזהה ברוחב?
אנא, פרט יותר בבקשה.
ומה לגבי ערבוב של עלים במצב ואיכות שונים? לא מתכון לשבירת עלים?

עדיאל
19-02-17, 12:02
EFS הם באמת נוקשים ולא נוחים.

האולדמן החזיק 10 שנים. אחי זה מלא .
תחשוב על אולדמן עם ספוא. יש לי כמה חברים שנוסעים ככה . הרכב פשוט נהיה מכונה, מגהץ שבילים.
נוח וגבוה .
ולפי תחושת הישבן שלי ושל אחרים, הוא התנהג יותר טוב בשטח מגימני.
גם מהלכים ממש טובים.

הבעיה זה חוקיות וקצת שינוים שצריך לעשות.
ובמיוחד סמוראי קצת עם ספוא קצת מלחיץ.

בכול אופן אני מבסוט מהאולדמן שלי. נוחים בכול מצב.

סרטון הדגמה . https://www.youtube.com/watch?v=vI1Vj1knrjA

יונתןמצפה
19-02-17, 12:31
קודם כל אחלה סרטון. ואחלה מהלכים.
אני שמח בשבילך שאתה מבסוט מהאולדמן, ומאחל לך עוד שנים ארוכות של אושר איתם.
לי לא היה מהם אושר. הבעיות איתם התחילו לי על ההתחלה, ומשם זה רק הלך והחמיר. אחרי 10 שנים של לא מעט התעסקות והחלפת עלים נשבר לי.
ועל השירות והיבואן, נו עזבו, לא נלכלך את השרשור הזה...
ומעבר לזה, המחיר הזול של EFS אולי לא סתאם, אבל אני לא מתכוון כרגע להשקיע את הסכום שסט אולדמן עולים.
אבל שחררו, הדיון כבר התקדם וכאמור, אולדמן לא היו ולא יהיו על הפרק.

בהתייחס לסרטון ולחוויה שלך- תזכור גם שהרכב שלך ארוך. זה משחק תפקיד.

אני רק אציין שהרכב שלי עבד קשה מאוד בכל השנים האלו. גם בעצימות וגם בתדירות.
זה רכב שלאורך רוב חייב טייל על בסיס קבוע, כמעט כל שבוע משחקי עבירות כאלו ואחרים, ודי הרבה טיולים ארוכים עם משקל גבוה (כמעט כל חג טיול של 5-8 ימים, ולא מעט טיולי סופ"ש...). למעט כמה שנים שהיה עוד רכב שטח אבל גם אז הוא לא נח בבית...
סתם לדוגמא, השבוע- שלישי עד חמישי טיול בדרום, שישי- נסיעת שיטוטים קרוב לבית, שבת- כנ"ל.
בין לבין הוא גם משמש כרכב יומיומי שנוסע כמעט כל יום.

ולכן אני לא בטוח שהמדד של חלק מהחברים לשרידות משקף את מה שאני מצפה מסט מתלים לעשות.

עדיאל
19-02-17, 12:36
אם תוריד עוד עלים מהסט שלך אתה תאבד הרבה מגובה.

ומה לגבי עניין הסופא? לא מדבר אליך?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

יונתןמצפה
19-02-17, 12:43
ומה לגבי עניין הסופא? לא מדבר אליך?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

מדבר אבל אני לא מקשיב לו... :p

GodsFather
19-02-17, 19:24
מה לספוא ולזה? ועוד בלי לעלות במידת גלגל? מיותר.

אתה מטייל יותר מידי. ;)

וברצינות - תחליף עלה תחתון בעלה דק יותר

שגיא S
19-02-17, 20:01
יונתן, אני עכשיו הגעתי לסוג של נחלה עם הקפיצים שלי.

מה שאני הייתי עושה עם EFS (גם עשיתי אצלי אבל הרכב שלי מאוד שונה משלך):
1. מוריד את כל עלי העומס
2. מקדימה מוריד את העלה שמתחת למאיה, נשאר עם 3 עלים.
3. העלים של EFS הם בעובי 0.7. עלים של סיקס הם ברוחב 0.5 או 0.6. הייתי מחליף את העלה שמתחת למאיה בעלה של סיקס ועושה סוג של קונטרה מאיה דקה יותר.

אני רק אציין ש1-2 אפשר לעשות לבד בבית ללא עלות.
3 קצת יקר - אבל עשיתי את זה בעיקר כדי למנוע שקיעה של העלים.

בעיקרון אתה יכול לשקול גם להישאר רק עם המאיות של EFS ושאר העלים לקחת מעלי סמוראי שהם דקים יותר ורכים יותר.

עלים זה בעיקר ניסוי וטעיה. הרבה טעיה. אצלי כבר היה יותר זול לעבור לקוילאוברים עם כל המשחקי מתלים שעשיתי....מזל שלמדתי הרבה מזה, אני יכול לתרץ את זה לגברת ;)

יונתןמצפה
19-02-17, 20:28
שגיא, הפתרונות שלך נשמעים מעניינים. אבל הגישה שלי אומרת שרק אחרי עשרות אלפי ק"מ של עבודה מאומצת אפשר באמת יהיה להעריך את היתרונות ובעיקר את החסרונות של זה.
לקפיץ עלים, כמו להרבה מכלולים מכאנים אחרים ברכב, יש תורה לאיך הם אמורים להיות ומה נכון ולא נכון לעשות. ניסוי וטעיה ללא ביטחון בכך שזה לא ייצר כשל או יקצר משמעותית את חייהם של הקפיצים לא מתאימים כרגע לאופי השימוש שלי ברכב.
אני אבחן גם את הכיוונים האלו יחד עם עוד רעיונות שעלו כאן.
תודה על התגובה

שגיא S
20-02-17, 08:40
אז בנתיים אין לי עשרות אלפי ק"מ ניסיון...אלא רק 7-8.

למה שלא תכין סט קפיצים בבנייה אישית?
אגב - אני הייתי לוקח מאיה של סמוראי, ואת שאר העלים לוקח מעלה של סיקס קדמי.
העלים דקים יותר, יש לך בחירה של כל האורכים להתאים למאיה, ואתה יכול לסיים עם 5 עלים שיהיו רכים יותר מ-4 עלים של סמוראי.

יונתןמצפה
20-02-17, 09:05
שגיא, אני חוזר לתחילת השרשור הזה.
הסט הזה נקנה בלחץ של זמן, ומתוך הבנה כי מבחינת זמינות, אמינות ומחיר זו האופציה היחידה בערך.
לא היתה לי כוונה לבנות סט בבנייה אישית ואני לא מתכוון כרגע לחזור לשם.
מנסיוני בעבר הרחוק- אחרי 2 נסיונות של בניית סטים בתפירה אישית אצל אחד ממפעלי הקפיצים הגדולים (...) הבנתי שזה לא זה. פעם אחת הסט התעוות, בפעם השנייה האוטו נהיה בטון. יאמר לזכותו של המתקין שהוא הבין שזה לא כ"כ מצליח ואז הותקנו האולדמן.
יכול להיות שאם הרכב לא היה משמש ליום-יום ולא היה חשוב לי שהוא יהיה מוכן לטיול ארוך או קצר בכל רגע נתון אז הייתי ממשיך עם הניסוי ההוא. אבל כמו אז גם היום זה הדבר הכי חשוב לי ברכב ובשביל זה אני מחזיק ג'יפ. בתקופות קצרות שהרכב סבל מתקלות שלקח לי זמן לסדר זה הוציא לי את החשק מהאוטו.
אני מזכיר שאני גם לא גר במרכז והאופציות הזמינות למשחקים הללו בצפון הם די מוגבלות. כבר יצא לי לנסוע יותר מפעם אחת למרכז בענייני קפיצים ושוב, זה לא בשבילי ואני לא יכול להרשות את זה לעצמי.
כאמור, בשביל זה נקנו ה- EFS ומהבחינה הזו הם עושים את העבודה יופי...
בוא נגיד שעם האולדמן, אחרי שבמהלך ה- 10 שנים שהיו על הרכב ונשברו אין ספור עלים, כולל מאיות (יותר מאחת), זה לא נתן לי נחת...
לפני כל טיול, ובמהלך הטיול לפני כל עלייה או בכל עצירה, הייתי מוצא את עצמי שוכב מתחת לרכב ובוחן את העלים. לא מעט פעמים גיליתי ככה עלה שבור... זו היתה נקודת התורפה של הרכב וזה הטריד אותי כל הזמן. אני לא אוהב לנסוע ככה... (אגב, הוחלפו בולמים ברכב יותר מפעם אחת בתקופה ההיא. זה לא מה ששבר את העלים).
שגיא, 7-8K זה מספר מכובד בשביל לעלות על באגים במבנה הקפיצים, אבל זה לא מדד לשרידות שלהם. אני כאמור מעוניין בפתרון שאוכל לישון איתו בשקט בלילה ולאורך זמן. אופי הטיולים שלי דורש את זה (כמעט תמיד רכב בודד, טיולי עומק ארוכים במדבר ולעיתים בלי שום תכנון מוקדם)

כרגע מסתמן שהאופציה הכי פרקטית עבורי תהיה הוספת מעט משקל קבוע ברכב... כן, פתרון הזוי ולא נכון כמעט מכל בחינה. אבל אם נמרוד הציע את זה.... :rolleyes:
זה הפתרון היחיד שהוא רוורסבילי, ואם התמורה תהיה בסופו של דבר גדולה מההפסד אז אולי זה הדבר הנכון (עבודת מתלים עדיפה מול העלאת המאסה שצריך להניע ומרכז כובד).
לא יזיק לסמוראי איזה מיכל מים מאחורי המושבים הקדמיים ועוד קצת ציוד ודיגום מתבקש.
בינתיים, ניתן לרעיונות שלכם עוד זמן להיבחן אצלכם ונראה איך הם שורדים במרוצת הק"מ.

כמובן שאפשר להמשיך ולזרוק רעיונות והצעות (או לקטול את שלי...) ואולי באיזה רגע של אימפולסיביות אלך על משהו מאלה.

שגיא S
20-02-17, 09:43
יונתן...
תנסה לחשוב על ההצעות 1+2 שלי.
להוריד עלי עומס (אצלי גם שיפר סגירה ופתיחת מתלה)
ולהוריד את העלה מתחת למאיה מקדימה.

את שניהם אפשר לעשות לבד בבית, ואת שניהם אפשר להחזיר לרכב בקלות.

מוני אורבך
20-02-17, 10:06
יונתן, אתה מצפה מהקפצים יותר מדי, לעניות דעתי כמובן.
קפצי עלים הם האח המפגר של המתלים. היתרון הגדול שלהם הוא גם חסרונם, מבנה מאוד פשוט ורובסטי.
אין לך הרבה היכן לשחק על קפצי עלים. אתה יכול לשחק עם הכמות, עם העובי ועם הצורה.
בהתאם יהיה לך קשה מאוד (עד בלתי אפשרי) למצוא מתלים שיעבדו מצוין ברכב ללא עומס בכלל, ועם עומס מלא.
שגם יתנו לך מהלך מצוין, אבל שלא ישברו.
אתה מפיל על הרכב שלך עבירות די קשה באופן קבוע, ואתה מצפה מהעלים לא להשבר?
מה שאתה מבקש הוא פשוט בלתי אפשרי, אתה חייב כאן פשרה הנדסית.
תחליט מה יותר חשוב לך, מהלך מתלה? נוחות? כושר העמסה גבוה? אמינות גבוהה לאורך זמן?
ברגע שתסגר על עצמך מה הכי מתאים לך תוכל יותר בקלות לבחור את הקונפיגורצי המתאימה.

אגב במתלי סליל גם צריך לעשות פשרות, אבל שם יש יותר מקום למשחק.

סולי
20-02-17, 11:11
תראה אותי... עם סליל.
נוסע עמוס... כל הזמן... באיזור הטון וחצי.
ממש נוח לי (:

נ.ב שעשועי עבירות (במיוחד בעלייה) ברכב צר עם בסיס גלגלים קצרצר... ללא מתלה קדמי שמתאים למשקל הרכב.... לדעתי ומניסיוני עם קפיצים קשים שלא אפשרו לסגור מהלך ...מסוכן מאוד...
הרגשתי בכל מעלה שיצאתי בנס... אומנם הנפות גלגל פוטוגניות... אבל המתלה לא עובד.. וגם ככה הרכב גבוהה.. דווקא איפה שהאחיזה מקדימה הכי חשובה ... לא הייתה לי.

יונתןמצפה
20-02-17, 13:30
אורי אני מסכים. אבל למען הדיון אי אפשר להתעלם גם ממה שמשקל נוסף עושה לרכב בהיבט השלילי. ובנוסף, לא יודע עד כמה הוספת משקל כזו תגרום למתלה הקדמי לעבוד כמו שצריך בעליות תלולות, איפה שהכי צריך אותו...

ד ו ר ו ן
20-02-17, 15:32
למה שלא תכין סט קפיצים בבנייה אישית? .
כי זה כלבת..
ואחרי שתעבור את התהליך בצורה נכונה (לא גיבוב עלים בגילאים ובלאי לא ידוע), תדע להעריך מופ ועלות של סט מסחרי מוכן.

ishc
20-02-17, 17:19
לי היה קצת התנסות בסמוראי הארוך שהיה לי עם סט בהתאמה אישית במתלם. בסוף הגעתי לתוצאה נוחה וסבירה מבחינת גובה אבל פחות טובה מבחינת עמידות מה שגרם לכמה וכמה מאיות להישבר אצלי.
אני חושב שכל עוד אתה נשאר בתושבות המקוריות ועלים קונבנציונלים (לא פרוגרסיבים למשל) מה שאומר אורך מקורי של המאיות תמיד תהיה מוגבל. נוחות תבוא על חשבון עמידות וגמישות וההפך.

יונתןמצפה
20-02-17, 19:30
טוב הייתי היום אצל קפיצאי מזדמן בסביבה.
ההמלצה שלו להוריד את העלה התחתון מקדימה ואת העלה הרגיל התחתון מאחורה (לא את העלה עומס אלא את זה שמעליו).
אחרי זה לראות איך מגיב ובמידת הצורך להוריד עוד אחד.
לדבריו, זה לא יעשה נזק מיידי לקפיצים אבל סביר שיקצר את חייהם (אם בשבירה או בכלל).
אני עדיין לא רץ לעשות את זה...
נמרוד, אשמח להסבר מדוע לדעתך לא כדאי/לא ניתן לעשות את זה בסוג הקפיצים האלו?

מוני,
אני בהחלט מבין את רוח הדברים שלך. אבל מדגיש שבסט הזה הקשיחות היא קיצונית.
ולכן גם הביצועים של הקפיץ הזה הם די גרועים בכל מה שהוא לא התמודדות עם משקל קיצוני.
אני מזכיר שזה לא הסט הראשון שלי ובוודאי לא הרכב היחיד עם קפיצי עלים שיש לי נסיון איתו.
מנסיוני, עם קפיצי עלים שבנויים נכון אפשר לקבל פשרה הרבה יותר סבירה ברוב המצבים. אם זה ביכולת להתמודד עם משקל ע"י קפיץ פרוגרסיבי (קיים בטנדרים רבים), בגמישות סבירה ע"י סגירת מהלכים כשיש עומס סביר בצד אחד של הסרן, גיהוץ סביר ע"י בולמים מתאימים ואמינות שכמובן תלויה באיכות החומר ותכנון נכון של הקפיץ.
דורון משבח את כל התכונות האלו בעלי האולדמן שלו בהיילקס. אני לצערי חוויתי חוויה אחרת ואולי אם היבואן היה קצת יותר קופרטיבי הייתי שוקל חוויה מתקנת. אבל כאמור, ההחלטה לגבי המוצר הזה התקבלה כבר ולא תשתנה...

ד ו ר ו ן
20-02-17, 21:26
יונתן...
ולהוריד את העלה מתחת למאיה מקדימה.
להוריד את הקונטרה-מאיה זו טעות.
זה הבטחון האמיתי שלך בשטח לשבירת מאיה, ושמירה על חיבור הסרן לשילדה.

בנוסף, דווקא העלים הארוכים הם היותר גמישים, ואם לוותר, אז על הקצרים.

ד ו ר ו ן
20-02-17, 21:35
דורון משבח את כל התכונות האלו בעלי האולדמן שלו בהיילקס.
אני עם סט אולדמן שני, אחרי שעברתי עוד כמה קומבינציות בדרך בין-לבין.

זה לא מעיד על ההצלחה של אולדמן עם סמוראי.

מצד שני,
לפני 10+ שנים כשנתקלתי ביחס לא מספק מבחינתי מהיבואן הקודם, לא הנוכחי, פניתי במייל לשירות לקוחות העולמי של אולדמן בתיאור חוסר שביעות הרצון שלי, ושהם מפסידים לקוח חוזר בגלל התנהלות היבואן בארץ.

"לקוח חוזר" הוא מושג מאד חשוב לחברות ששמות דגש על הלקוח ועל המוצר, ותוך פחות מיומיים קיבלתי מייל חוזר, אליו מכותב גם היבואן הישראלי, בו הם מביעים צער על המקרה, ומבקשים לפנות שוב ליבואן באמירה כי הוא ידאג לטפל בבעיה.. הניסוח היה סוג של הנחייה ליבואן המקומי.

אותי הם הפתיעו בהתייחסות האישית ללקוח בצד השני של העולם בכזו מהירות ויעילות.

בקיצור, אל תתיאש, ותנסה, אולי תופתע.

יונתןמצפה
20-02-17, 22:12
דורון, בסמוראי הקונטרה מיה לא עוטפת את המיה כמו בהיילקס (military wrap) אלא היא פשוט עלה נוסף שמונח מתחת.
ולגבי אולדמן, אין לי רצון להמשיך בדיון הזה לדוש בגישת היבואן, או אפילו מדיניות היצרן. מה שכן, רק למען הידיעה, היום היבואן זה לא הנפלד?

נמרוד
20-02-17, 23:14
טוב הייתי היום אצל קפיצאי מזדמן בסביבה.
ההמלצה שלו להוריד את העלה התחתון מקדימה ואת העלה הרגיל התחתון מאחורה (לא את העלה עומס אלא את זה שמעליו).
אחרי זה לראות איך מגיב ובמידת הצורך להוריד עוד אחד.
לדבריו, זה לא יעשה נזק מיידי לקפיצים אבל סביר שיקצר את חייהם (אם בשבירה או בכלל).
אני עדיין לא רץ לעשות את זה...
נמרוד, אשמח להסבר מדוע לדעתך לא כדאי/לא ניתן לעשות את זה בסוג הקפיצים האלו?

יש רק ארבע עלים. להוריד אחד מהם זה שינוי גדול מדי. כנראה. אתה מוזמן לנסות. בכל מקרה לא הייתי מוריד את זה שמתחת למאיה, זה בוודאות ירכז את המאמצים במאיה, וישבור אותה. חשוב לשמור על הדרוג, ולכן להוריד את העלה הקטן ביותר.

קפיץ עם אותם תכונות היה אפשר לייצר מיותר עלים שכל אחד מהם דק יותר - הקפיץ היה אז הרבה יותר יקר לייצור (ויש לזה עוד חסרונות) אבל היתרון הוא שהיית יכול לכוון אותו על ידי הורדת והוספת עלים ברזולוציה קטנה יותר.

איל מ
21-02-17, 09:53
ברור שקפיץ ובולם מגיעים ביחד ובד"כ מתואמים. אבל....
אם יש לך עדיין את הבולמים הישנים שווה לנסות להרכיב אותם לנסיון. רק כדי להבין אם אין כאן בעיה של בולם קשיח מדי. אם זה המקרה אולי ניתן לרכך אותם מעט (לא מכיר את הבולם).
אצלי בפוקס שינוי של 15 אחוז במהירות סגירה שינו את הרכב לחלוטין (בלי לגעת בקפיץ כלל).
ככלל, גם אני הייתי מנסה לפתור את הבעיה דרך הקפיץ קודם, אבל נראה מהשרשור שזה בעייתי, ונסיון של יום יומיים עם הבולם הישן לא יגרום נזק.

יונתןמצפה
21-02-17, 10:23
הבולמים הישנים ז"ל (מונרו פשוטים). בכל מקרה הם די בוודאות לא ישפרו את המצב (למעשה בקפיצים הקודמים היה די ברור עם ההרכבה שלהם שהם קשים מדי).
אני חושב שאשפר להניח די בוודאות שהבעיה כאן היא הקפיץ (גם מניסיונם שאל אחרים). זה לא רק שהם קשים בנסיעת שבילים/כביש. הם גם לא נסגרים בשטח טכני והצלבות איפה שהבולם הוא לא פונקציה (והוא לא ארוך מדי בהקשר הזה).

weref
21-02-17, 19:59
היום הייתי אצל ליאור זוקילנד, כמובן שהייתי חייב לעלות על הרמפה.
לפני התוצאות, אזכיר שהורדתי עלה עומס (מקדימה).
בעליה על הרמפה הצפי היה שהגלגל האחורי יעלה וככה נידע שהגענו לקצה היכולת.
בפועל הגלגל הקידמי (השני) מצא את עצמו באוויר הרבה לפני. בדיקת המצב רק הוכיחה שהעלים קשים גם שנה אחרי, והסמוראי פשוט קל מידי.
מדובר ביותר מ5 ס"מ של מהלך שלא מנוצל :\

sent from mobile

יונתןמצפה
21-02-17, 20:04
זה 5 ס"מ בבמפסטופ, שזה הרבה יותר בגלגל...
מניח שהבדיקה היתה בלי מייצב...?

weref
21-02-17, 20:46
אכן ללא מייצב

sent from mobile

im_ri
23-02-17, 17:55
לא מבין למה כולם רצים לקנות את ה EFS. לא שמעתי מישהו אחד עם סמוראי שמרוצה ממנו אחרי שהוא על האוטו.

יונתןמצפה
23-02-17, 18:14
זול, זמין, אמין (כנראה).
להבדיל מהאולדמן (אולי למעט זמינות)

שגיא S
23-02-17, 18:52
פשוט הסט המוכן היחידי בשוק.
הבנתי שעכשיו מייבאים את הט 3" של טרייל גיר בצורה מסודרת. אבל לא יודע מחיר ואני מתאר לעצמי שהקפיצים לא יותר רכים

asafk
23-02-17, 19:28
תנו רגע מספרים שנבין על מה מדובר. מה האורך מעין לעין (קו ישר) ומה רוחב הקפיץ?

אסף.

יונתןמצפה
24-02-17, 16:48
קדמי- 92 ס"מ.
אחורי- 99 ס"מ.
כמובן על הרכב במצב מנוחה (לא על ג'ק) .
רוחב עלה 50 מ"מ.
עובי עלים 7 מ"מ. (רגילים לא עלי עומס)
אם תרצה אני יכול גם למדוד את האולדמן שירדו מהאוטו.

asafk
24-02-17, 18:02
עלים של 2״ ואורך 40״ - אלו מידות של ג׳יפים ישנים.
שם יש מבחר אינסופי של קפיצים. רק צריך למצוא את המתאים. משהו של פייב בלי הגבהה.

אני מתחיל להבין למה ההסבה של RUF +CJ היתה פופולרית.

אסף.

יונתןמצפה
24-02-17, 18:30
אסף, אני לא חושב שכרגע אחרי קניה של סט לא זול אני אכנס להרפתקה של הסבות יקרות לקפיצים אחרים.
מכל האפשרויות לשינוי שנכתבו לגבי הסט של EFS, מה דעתך? מה הכי פחות יפגע באמינות שלו?
יש לך עוד הצעות?

asafk
24-02-17, 19:27
רק להוריד את העלה התחתון. כל דבר אחר פוגע בדירוג ובאורך החיים.

אסף.

יונתןמצפה
24-02-17, 19:51
גם מקדימה וגם מאחורה?
ובאחורי, הכוונה לעלה שמעל עלה העומס?
במידה וזה כל מה שעושים לדעתך הפגיעה באורך החיים תהיה מינורית?

asafk
24-02-17, 19:56
מינורית או לא אני לא יודע. אבל זו הפגיעה הכי קטנה.

אסף.

weref
24-02-17, 20:03
חשוב לציין שעובי העלה בקיט efs עבה במ"מ (7) מול המקורי או אולדמן (6).
כלומר כל עלה חזק יותר, אבל אני לא יושע להגיד בכמה זה ישפיע על האורך חיים

sent from mobile

asafk
24-02-17, 20:39
קבוע הקפיץ תלוי בעובי העלה בשלישית וביחס ישר במספר העלים. כלומר אם העלית את העובי ב16 אחוז, צריך להוריד את מספר העלים ב40 אחוז או משהו כזה (חישוב מהראש בשישי בערב. אל תתפסו אותי במילה. )

אסף.

נמרוד
25-02-17, 11:07
יונתן במגבלות שאתה מציב ("אני כבר מושקע...") ובאופי הג'יפאות שלך - יאמר לזכותך שאתה מהבודדים כאן שמטייל הרבה יותר מאשר משחק בלגו ג'יפים - אין לך שום אופציה טובה מלבד להעמיס עוד משקל, ולחזק את שרירי הגב התחתון.

יונתןמצפה
25-02-17, 17:44
כן, התיאור שלך די קולע... 😊
(הרגע חזרתי משוטטות של שבת...)
הגב התחתון זו בעיה. צריך לחזק שם את המתלים באופן דחוף ובלי קשר לסמוראי. אבל זה כבר דיון אחר לגמרי שאם ניכנס אליו אני אהיה באמת בדיכאון....
תוספת משקל כבר בתכנון מתקדם וכוללת מיכל מים וזיווד שאינשאללה יתקדמו השבוע.

אחרי זה נראה כמה המצב ישתפר.
אני שוקל בכל זאת להוריד את העלים התחתונים מקדימה ומאחורה (מאחורה את אלו שמעל עלי העומס.)
אבל זה כאמור יהיה בשלב הבא.

ד ו ר ו ן
25-02-17, 18:31
אל תוריד עלים מאחור אם אתה מתכוון להעמיס זיווד על הרכב.

תמתין לראות איך מתנהג ושוקע עם המשקל המיועד+ספייר.

יונתןמצפה
25-02-17, 18:40
זה אכן מה שיהיה.
בכל מקרה, תראה בתמונות בתחילת השרשור איך בנוי הקפיץ האחורי. העלה שירד (אם ירד) יהיה זה שנמצא מעל עלה העומס. הוא באורך זהה. אני מניח (לא מבוסס) שגם אם הוא ירד העמידות של הרכב למשקל כבד תיפגע בצורה נסבלת.
אבל כאמור, לאט לאט.

GodsFather
25-02-17, 19:52
כמדומני, חלק מקיטי הגבהה לוקחים בחשבון שבעל הרכב מוסיף טמבונים מברזל וכננת וכד' ומכאן הקשחה יתרה.

ד ו ר ו ן
25-02-17, 20:51
כמדומני, חלק מקיטי הגבהה לוקחים בחשבון שבעל הרכב מוסיף טמבונים מברזל וכננת וכד' ומכאן הקשחה יתרה.
היצרנים הרציניים בונים קיטים נפרדים לפי משקל ההעמסה מעל למשקל הרכב המקורי.

היותר איכותיים מתמידים בולמים שונים לפי העומס קפיצים.

הם לא מייצרים קיט קשה כי אולי תעמיס.

ד ו ר ו ן
25-02-17, 20:59
זה אכן מה שיהיה.
בכל מקרה, תראה בתמונות בתחילת השרשור איך בנוי הקפיץ האחורי. העלה שירד (אם ירד) יהיה זה שנמצא מעל עלה העומס. הוא באורך זהה. אני מניח (לא מבוסס) שגם אם הוא ירד העמידות של הרכב למשקל כבד תיפגע בצורה נסבלת.
אבל כאמור, לאט לאט.

אני לא הייתי נוגע בעלה הזה לפני שהייתי מעמיס את הרכב לפי התחזית לדיגום.

אתה יכול לשפר את הגמישות בלי להתפשר על העומס אם תחליף אותו בעלה ארוך יותר.

יונתןמצפה
25-02-17, 21:09
אתה יכול לשפר את הגמישות בלי להתפשר על העומס אם תחליף אותו בעלה ארוך יותר.
לא הבנתי. את איזה עלה להאריך על מנת לשפר את הגמישות?

בכל מקרה, כמו שציינתי, כל התעסקות בעלים אם תהיה תקרה רק אחרי תקופת בחינה עם זיווד מלא, כולל טיולים בעומס מלא.

ד ו ר ו ן
25-02-17, 21:27
את התחתון שחשבת להוריד.

זה אם אתה רוצה לשמר את יכולת ההעמסה ושהקפיץ יעבוד טוב יותר.

weref
04-03-17, 20:03
אני עדיין מחכה לתשובות מהיצרן אבל בנתיים מצאתי קצת מידע ברשת.
הקיט בנוי משני סטים, האחד לקדימה suz-03 ושני לאחורה suz-05 או suz-02 hd.
פרט להגבהה יש גם התייחסות לתוספת קשיחות בהתאם לתוספת משקל באופן קבוע, כלומר:
הסט הקדמי מתוחנן לרכים עם 35-40 קילוגרמים נוספים בקדמת הרכב.
בחלק האחורי מדובר על 80 או 120 קילוגרמים.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170304/855cd64cd59cb166dd29ce79429b0a8e.jpg

sent from mobile

יונתןמצפה
05-04-17, 16:12
יונתן במגבלות שאתה מציב ("אני כבר מושקע...") ובאופי הג'יפאות שלך - יאמר לזכותך שאתה מהבודדים כאן שמטייל הרבה יותר מאשר משחק בלגו ג'יפים - אין לך שום אופציה טובה מלבד להעמיס עוד משקל, ולחזק את שרירי הגב התחתון.
אז כאמור, הוספת המשקל כמעט הסתיימה והסמוראי הרוויח פינוק שהוא חיכה לו כבר 10 שנים...
המשקל הנוסף כולל כ 40 ל' מים, העץ עצמו והמיכלים ועוד קצת פינוקים. אני מעריך תוספת של כ 70 ק"ג מעבר למשקל הקבוע שהיה לי ברכב עד כה.
בהערכה גסה, 120 ק"ג משקל קבוע ברכב. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/4e9e0e1a043761716874524733e433a7.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/e7381a1a2f50881c40f597c209e35dde.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/ac23a0feb78df6323d70ba02e31c8928.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/88970ed7252f06a17710a3f75d25f568.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/77d7cada24eae2d04835fdc6b5197062.jpg
לכשאסיים סופית ולאחר תקופת הסתגלות אעדכן כאן איך העסק השפיע על עבודת המתלים.

GodsFather
05-04-17, 16:21
שים חוצצים במגירה או תפצל ל2. יעשה לך רק טוב מבחינת סדר וארגון וגם עומסים על המערכת

ד ו ר ו ן
05-04-17, 16:23
יפה מאד!

יונתןמצפה
05-04-17, 16:36
שים חוצצים במגירה או תפצל ל2. יעשה לך רק טוב מבחינת סדר וארגון וגם עומסים על המערכת

כרגע לא רואה צורך.
יש יתרון ליכולת סידור במשטח אחד גדול לעומת 2 קטנים.
היתה התלבטות בין אחת ל- 2 כשבסוף התצורה הנ"ל ניצחה בהיבטים של ניצול מקום וסידור.
חוצצים תמיד אפשר להוסיף.
מעומסים אני לא חושש, זה בנוי אוברקיל.

ishc
05-04-17, 17:03
אני רואה ששמת שני צינורות, איך שירשרת אותם?

יונתןמצפה
05-04-17, 17:20
אכן, צינור באורך 80 שיושב בין הכנפיים, מעליו ציונור באורך 120 שיושב בין הקירות.
הושקעה לא מעט מחשבה על מבנה מערכת המים...
השאלה אכן במקומה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/abab9f04e621edb896a6cdb11326c043.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/af066354eab8f515bd770ca8832ca165.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/324fe5cf613d32722e3b3a6d3ee73f36.jpg

TopGuy
06-04-17, 11:50
יופי של סידור עם המגירה!
קיבלתי רעיונות.

יונתןמצפה
06-04-17, 11:58
האמת שמגיע כאן קרדיט.
המבנה הכללי ורעיון הסידור היה אמנם שלי עם הרבה מחשבה,
אבל הקרדיט לירידה לפרטים בתכנון ופה ושם קצת עזרה בביצוע מגיע למאסטר לוריה מבית שערים.
אם הייתי צריך להתמודד עם כל זה לבד זה לא היה יוצא ככה...

im_ri
06-04-17, 14:12
קצת איבדתי אותך.. על איזה קיט אתה עכשיו?

יונתןמצפה
06-04-17, 15:20
Efs

ishc
06-04-17, 17:34
יונתן, זה נראה לא רע בכלל. איזה צינור השתמשת?
אני משער שלא 4 צול כי הוא נותן בערך 16 ליטר בקומבינציה שהצגת

יונתןמצפה
06-04-17, 18:09
160 קוטר חיצוני

im_ri
08-04-17, 21:09
קול. המיכל והמגירות מגניבות לאללה!!

סולי
08-04-17, 22:50
עבודה יפה מאוד! שדרוג רציני לאיכות חיים בסמו.

im_ri
08-04-17, 23:34
מניח שהתכוונתי מגניבים :)

weref
09-04-17, 10:19
ללא ספק עבודה ותכנון יפה מאד.

מציק לי דבר אחת, ההתפשרות שלך מול EFS\אאוטבק.
להוסיף 170 קילו בקבוע זה לא הדבר שהייתי רוצה לעשות לסמוראי, גם ככה החיים שלו קשים.

יונתןמצפה
09-04-17, 14:03
תודה פבל.
ראשית זה 120 ק"ג. לא מאמין שיותר.
שנית, התוספת הזו לא נוראית. מה גם שהמטרה היא לא באמת רק תוספת משקל. תכלס המשקל זה התירוץ והטריגר לעשות משהו שדחיתי 10 שנים...
שלישית, מה אתה מציע לעשות מול efs/אווטבק? זה לא שיש בעיה עם הקיט... האם נכון לעכשיו יש פתרון כלשהו שהם מציעים לריכוך המתלים?

לענייננו, בחמישי טיילתי עם הסמוראי טיול קצר שכלל כמה מעלות מהקשוחים שיש בחורשן. לתחושתי, תוספת המשקל עשתה רק טוב וזה מורגש.
עדיין יש תחושה שהמתלים הקדמיים לא עובדים מספיק בעליות תלולות אבל ללא ספק יש שיפור.

בינתיים הזיווד התקדם עוד צעד לקראת סיום הפרויקט שכבר יהיה אחרי החג.
שוב תודה ללוריה על הפתרונות והיצירתיות להתמודד עם עבודה לא מקצועית מספיק שלי...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170409/5777694b5a319e61bf0c12269461ca78.jpg

סולי
09-04-17, 17:17
מטף כיבוי זה מבורך... רק שיהיה נגיש.. (:

משקל לא ממש הוספת לקדימה, אז אין מה לצפות לשינוי...

יונתןמצפה
17-04-17, 23:30
עדכון:
הפסח טיילנו עמוסים מאוד לטיול שהיה בפועל 7 ימים עד שחזרנו הביתה.
ג'ריקן 20 בנוסף למיכלים, דלק ספייר, אוכל לכשבוע, עצים, מטבח שטח, כלבה...
האמת, אני אוהב את איך שהקפיצים האלו מתפקדים תחת עומס.
בלחץ של כ 15 psi בצמיגים ועם לא מעט משקל על הגג ומשקל כולל לא קטן בכלל, הסמוראי נוח ומתנהג לא רע ואף שומר על יציבות מפתיעה בהתחשב במשקל, גם בקטעים טכניים ועליות תלולות.
גם הגובה נשמר לא רע.
בינתיים אני מרוצה מהסידור הזה וחושב לא לגעת בשלב זה בקפיצים, לפחות לא האחוריים.
הקדמיים עדיין זקוקים לעוד קצת ריכוך ונראה לאן תנשב הרוח מהבחינה הזו.
הזיווד תפקד מדהים וזה ללא ספק אחד השיפורים היותר מוצלחים שיש לי ברכב. תוספת המים מאפשרת לי שהייה של כ 4-5 ימים בשטח מבלי לצאת למלא מחדש. וזה כולל שטיפות כלים יומיות.
אפילו המקלחת שמבוססת על יצירת לחץ קל עם קומפרסור לנשם וחיבור של ראש דוש עם צינור קפיצי ליציאת המים עובדת לא רע בכלל... [emoji3] https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170417/19a66d86785bbbf59e880ab512e76d45.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170417/ca9513dbbdcc9dcbff02ae5b96dff32e.jpg

סולי
17-04-17, 23:44
תמונה ענקית!

GodsFather
18-04-17, 08:47
נשאר לך עוד מלא מקום בין הכלבה לחלון

יונתןמצפה
18-04-17, 09:04
בתמונה זה לפני שהעמסתי את התיק האישי של הכלבה...

boaz avrahami
18-04-17, 10:07
בטיול הבא אתה יכול לארח גם את נדב42 באוטו שלך.
הוא כבר מתאמן

gmike
18-04-17, 11:29
ואוו יונתן, שאפו! אני צריך לקחת ממך שיעור או שניים בהעמסת כלב בסמוראי צפוף

יונתןמצפה
18-04-17, 11:45
זו הכלבה שמגיע לה שאפו...
הסוד בהעמסה נכונה טמון בבחירת הכלבה המתאימה.

im_ri
26-04-17, 04:07
OMG.

יונתןמצפה
26-04-17, 08:45
OMG.
על מה...?
ולמה אתה ער ב 4 בבוקר?

איל מ
26-04-17, 09:34
בלי להעליב,
בצד שמאל למטה, מתחת לבלון גז, יש לך מלא מקום לא מנוצל... ;-)

im_ri
26-04-17, 11:43
על מה...?
ולמה אתה ער ב 4 בבוקר?

כשיש לך הפרעת קשב, אלה שעות מאוד נוחות לעבוד :)
מצליח להתרכז רק לקראת 21 ובלי שאני שם לב 4 בבוקר.

בקשר ל OMG,
יש לי גם ocd.. וקשה לי לראת בלאגן כזה. בעיקר האלכסונים וחוסר הסימטריה ... וזה לפני שהעזתי להסתכל על מה שקורה בגג.

יונתןמצפה
26-04-17, 12:52
אתה יכול להיות רגוע...
גם אני סובל מאותה תופעה של סדר (למרות שאין סיכוי שאני מתקרב לרמות שלך!)
כמה "תירוצים"-
1. התמונה צולמה כהלצה בדרך לסידור הסופי כדי לשלוח למשפחה....
2. הסידור הסופי היה יותר מוצלח.
3. לא תמיד מה שנראה כבלגן הוא באמת כזה.
4. נראה אותך מסתדר עם סמוראי קצר, זוג וכלבה לשבוע במדבר. חודש לא נחשב :p

וברצינות שנייה (למרות שזה ממש לא נושא השרשור)-
העקרונות הכי חשובים לי בסידור הרכב זה מינימום התעסקות בפריקות והעמסות, נגישות מהירה וקלה של כל מה שצריך לפי שלבי היום בטיול, ויציבות בשטח של ה"בלאגן המסודר" עד כמה שניתן.

כל זה מבלי לוותר על תנאי נוחות של שהייה ארוכה שבאים לידי ביטוי בלא מעט ציוד:
תיק מטבח מזווד למשעי (כולל מטרפה למשל, פומפייה, ווק, מייבש כלים מתקפל, מייבש סכו"ם! ועוד).
צידנית
כירת שטח רכס סטייל.
זוג כסאות שטח מפנקים
רשת צל עם מוטות טלסקופיים
מזווה מלא בכל טוב (אנחנו אף פעם לא מתכננים את האוכל לפרטי פרטים ופשוט מעמיסים ארגז קשות מגוון וסל ירקות. היצירתיות בבישול חוגגת וזה נחמד.)
תיק הליכה ונעלי הליכה לכל מקרה.
60 ל' של מי שטיפה ומקלחת + כ- 15 ליטר של מי שתייה. (גם מי השטיפה ניתנים לשתייה)
ג'ריקן דלק
עצים למדורה
מחצלת ענקית
2 מזרנים עבים
אוהל
שמיכת פוך, סדין וכריות...
וכמובן כל הציוד הרגיל (מפות של כל הדרום+, ערכת קפה, ציוד חילוץ, משקפת, ספרים, ועוד ועוד...)
כל הציוד הזה מאפשר לנו להיות דינמיים מאוד מבלי לצאת מהשטח לכמעט שבוע. והפעם זה השתלם בריבוע כשביצענו חיתוך של כ- 150 ק"מ מאיפה שהיינו כדי להגיע לאזור השיטפונות מבלי לעבור בציביליזציה.

הארגון החדש הביא את השימוש בכל הציוד הזה לרמות נוחות שטרם נראו בסמוראי. כל הציוד נגיש בכל רגע נתון. במהלך היום פריקה לצורך עצירת צהריים היא עניין של 2 דקות. העמסה 5 דק' גג (וזה כולל רשת צל, כירה, מחצלת וכד').
ומכיוון שהגב שלי בוגד בי ממש בתקופה האחרונה, נושא הפריקה של הציוד הכבד היה ממש קריטי ומה של היה צריך פשוט נשאר באוטו גם בחניון ללא כל בעיה.

הכלבה אמנם קיבלה משטח רביצה יותר קטן ממה שהיתה רגילה מהפנטהואס של מושב אחורי בטנדר שכולו שלה (טיולים ארוכים עשיתי עם טנדר בשנים האחרונות), אבל בהתחשב באופי ובגודל שלה זה היה יותר מסביר.
שום דבר (כמעט) לא קרס או נפל בנסיעה (לא עלינו ולא על הכלבה), חלוקת המשקל היתה סבירה+ בהתחשב בכמות הציוד ובגודל האוטו...

בקיצור, אני מרוצה.
ודברים שרואים משם לא רואים מכאן.
צריך לראות בעיניים כדי להבין (התמונה נועדה לשעשע כאמור...)

im_ri
26-04-17, 12:57
הכל באהבה יונתן :)
אני עובד בשביל הציוד שלי. כל היום דואג שהכל חוזר למקום.
מצד שני המקצוע שלי זה לבחור מיקום נוח ושימושי לדברים. אז אני רוצה להאמין שהסידור אצלי מאוד נוח.
אם ראית בשרשור שלי כתבתי שתו"כ כדי הטיול היו דברים שזזו מהסידור המקורי. כמו מברשת השיניים שתמיד נזכרתי לצחצח אחרי שארזתי הכל ללילה. אז המברשת שיניים תמיד הייתה בתא כפפות :)

אגב, אני חושב שבטנדר אין הרבה מקום בכלל. היה לי יותר נוח לטייל עם הג'ימני מבחינת סידור.

סולי
26-04-17, 13:09
יהונתן ... חסר לי שם כמה דברים... צילייה. .. מקרר... שירותים ניידים.
אני אגב לימדתי את הכלב הקודם (לברדור שחור גדול) להיות "נושא עומס"... (:

צולם ב2012... מאז כבר יש גגון.. מקרר... ועוד עשרות פתרונות לאחסון שנוספו... ואחרי בוץ ז"ל ... תפס את מקומו קרמבו... שהוא כבר חצי מהגודל של הקודם...
שיר (החברה) טוענת שהתאמתי את הכלב לסמוראי /:

אגב... אני בסמו פתוח, בסגור יותר קל להעמיס לגובה...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170426/bbb09ee371d82e8aaa5b2e9562024a91.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170426/66933a9675899c5febf124c97958a082.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170426/644598defe0ac0d581dc18d609ae8340.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170426/a417a17692b916ae2db42e3c725d4786.jpg

יונתןמצפה
26-04-17, 14:04
יהונתן ... חסר לי שם כמה דברים... צילייה. .. מקרר... שירותים ניידים.

צילייה יש.
מקרר- אולי בעתיד. זו באמת סוגיה שאני חושב עליה.
שירותים- אין ולא יהיה כמו אבנים טבעיות. נקי תמיד, תחושת מדבר במקום החשוב.

בתמונות שלך אין בכלל ציוד....

GodsFather
26-04-17, 17:32
אם כבר מדברים על זיווד בסמוראי -

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/35728-%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%90%D7%9C%D7%92%D7%9F-%D7%91%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95/page2

היו ימים...

עכשיו למכירה.

נדב42
26-04-17, 17:43
אני רואה שיש לך מקום לעוד כלבלב :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170417/19a66d86785bbbf59e880ab512e76d45.jpg

סולי
26-04-17, 19:29
לשם שינוי (: אני בעד לא להרוס את נושא השרשור...נפתח שרשור ייעודי.

ולנושא...
..מעכל את עניין הruf לקדימה?

weref
18-05-17, 12:48
טוב עשיתם,
אחרי חודשים של דיבורים, היבואן לא מצא לנכון לתת פתרון ללא תוספת תשלום.
האופציה היחידה היא להחליף את העלה הראשי לאחד חדש מתוצרת מקומית (כמובן בתוספת תשלום מכובדת).

יונתןמצפה
18-05-17, 12:53
לא מפתיע, זה המוצר ולא מדובר כאמור בתקלה.
מה שכן, אני לא בטוח שהחלפת העלה הראשי היא הדבר הנכון במקרה הזה.
בכל מראה לא הייתי מחליף את העלה הראשי המיוצר במפעל גדול ומוכח, למשהו מתוצרת לא ברורה. זה לדעתי הדבר הכי לא נכון לעשות.

im_ri
13-08-17, 21:26
עברו עוד כמה חודשים, מה הסיכום?
איך היית מתאר את המעבר מקפיצים מקוריים לסט EFS?

יונתןמצפה
13-08-17, 22:35
לא מקוריים, אולדמן.
מבחינת ביצועים, ה EFS נחותים כמעט בהכל. קשים, לא נוחים, ואין מהלך מתלה. הגרוע ביותר הוא היציבות בעליות טכניות. הרכב מרים גלגלים קדמיים בצורה לא נעימה בעליל, ואני אומר את זה אחרי מעל 10 שנים על נסיון לא מבוטל של עבירות בסמוראי...
איך החברה אומרים עלי - הוא איבד את זה (בהתייחס לסגנון הנהיגה שלי מאז ההחלפה).
אבל גם עם זה לומדים לחיות. וכאמור, יש גם יתרונות בדמות הגובה והיכולת להחזיק משקל.
נקווה שבסעיף האמינות לפחות תהיה לי לי כאן נחת.

עדיאל
13-08-17, 22:40
קיצור כמו כל סמוראי רגיל.[emoji6]
נשמע שאתה די סובל מקיט לא היה שווה להשקיע שוב באולדמן ולהנות לעוד 10 פחות או יותר שנים?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נמרוד
13-08-17, 22:42
יכול להיות שבאמת איבדת את זה ואתה רק מחפש תירוץ?
[emoji1]

im_ri
13-08-17, 22:55
תודה.
תוכל לנסות לתאר לי את המעבר מקפיץ מקורי לסט efs?
כרגע אני לא מתכוון להשקיע בסט אולדמן ויש לי הזדמנות לקבל efs.
היום אני על סט מקורי ששקע מאוד עם נדנדות ארוכות מידי. המתלים האחוריים בקושי עובדים בשגרה והקדמיים יחסית סבירים.
תכלס אני מסתדר עם המקורי אבל הימים עד לשבירת העלה ספורים. איך ירגיש לעבור לנדנדות מקוריות עם קפיץ efs?
בקשר לאולדמן, אני בטוח שהנסיעה כביש וטיול ליד הבית הוא יעשה שינוי מדהים. הבעיה שאני אוהב טיולים ארוכים ולפעמים אני יוצא כרכב יחיד. מה שמביא אותי לזה שבטיול אני מועמס ב 280 קילו בערך. אני פוחד שהוא לא יעמד בזה והרכב יהיה על הרצפה.
השאלה אם ארגיש יותר טוב על efs מאשר על הסט המקורי הישן שלי ואם במעבר שאני מתכנן לעשות יהיה שיפור קל לחיוב בעבודת המתלים.

יונתןמצפה
14-08-17, 00:12
קיצור כמו כל סמוראי רגיל.[emoji6]
נשמע שאתה די סובל מקיט לא היה שווה להשקיע שוב באולדמן ולהנות לעוד 10 פחות או יותר שנים?

Sent from my SM-G930F using Tapatalkהיה לי אולדמן. לא נהניתי.
נכון, הקיט נוח. אבל מהיום הראשון סבלתי מתקלות בקיט, החל מעיניים אובליות במאיות, דרך קנקים איומים, ועד קפיצים שבורים ודפורמציות, ובולמים נוזלים. חלק מהתקלות בתוך תקופת האחריות.
הקיט גם כשתקין לא מצטיין בהתמודדות עם משקל מלא בטיולים.
על השירות, עדיף שלא אדבר... לא בא לי להוציא כסף על עו''ד שיוכיח את צדקתי בהוצאת דיבה.
אני פשוט לא אקנה מהם יותר...

עדיאל
14-08-17, 00:19
היה לי אולדמן. לא נהניתי.
נכון, הקיט נוח. אבל מהיום הראשון סבלתי מתקלות בקיט, החל מעיניים אובליות במאיות, דרך קנקים איומים, וכלה בקפיצים שבורים ודפורמציות, ובולמים נוזלים. חלק מהתקלות בתוך תקופת האחריות.
הקיט גם כשתקין לא מצטיין בהתמודדות עם משקל מלא בטיולים.
על השירות, עדיף שלא אדבר... לא בא לי להוציא כסף על עו''ד שיוכיח את צדקתי בהוצאת דיבה.
אני פשוט לא אקנה מהם יותר...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalkיונתן את נושא האחריות אני לא מכיר.

אבל אני גם לא מכיר את כל שאר הטענות שלך.
לי יש סט של אולדמן וגם לשאר החברים שלי. מי שמכיר אותי יודע שאני לא על הצד שמרחם על הרכב. כנ"ל גם לחברים.

בחיים לא חזרנו מטיול עם עלה שבור או כל זנק בעלים כזה או אחר.
דווקא לההיפך אני מואד ממליץ עליהם בזה שהם רכים ומאוד נוחים. לא נתנים גובה אבל עדיין העלים הכי טובים שפגשתי.

הכנסת פה את עניין הבולמים הנוזלים אין קשר בין השניים.

ד.א למשקלים גדולים יש אופציה לעלה נוסף לקיט של האודלמן

עדיאל

יונתןמצפה
14-08-17, 00:20
אימרי, כבר פירטתי כאן על ה EFS.
קפיצים מקוריים היו לי לפני מעל 10 שנים ולתקופה לא ארוכה. גם אז הם היו כבר עייפים מאוד, אז תכלס ההשוואה לא הוגנת.
ביחס לאולדמן ה EFS בוודאות מתמודד טוב יותר עם משקל ובתכלס כשהרכב עמוס מאוד החסרונות שלו גם די נעלמים. במידה ועיקר השימוש שלך ברכב הוא טיולים ארוכים עם רכב עמוס ולא שעשועי עבירות ביום יום אני חושב שאתה תהנה ממנו.
לגבי נדנדות, אני לא רואה שום טעם לשים נדנדות ארוכות יותר מהמקוריות (7 ס"מ), במיוחד לא ב EFS שכאמור נותן גובה יפה.

im_ri
14-08-17, 00:33
סגור. השתכנעתי, הולך על זה.

יונתןמצפה
14-08-17, 00:56
עדיאל, הגבתי לך באריכות והתגובה נמחקה לי לפני שליחתה. כנראה שלא הייתי צריך להגיב על זה. זה לא נושא הדיון...
רק אציין שהתקלות שחוויתי לא היו נזק בטיול אלה תקלות יצור, שהתגלו עם הזמן. הבולמים הנוזלים היו בלאי מוקדם מהצפוי.
יש לי השערה לגבי הסיבה לתופעות הנדירות שחוויתי, והיא העובדה שמעט לפני מועד רכישת הסט עבר ייצור הקפיצים של חטיבת דקאר ב arb מאוסטרליה למלזיה. הם בזמנו פרסמו את זה בגאווה כמהלך שיוזיל את המותג לצרכן.
אסכם ואומר שתקלות, במיוחד נדירות, קורות לעיתים. לכן יש אחריות... מאחל לך שלא תזדקק לנסות לממש אותה.

אגב, משלב מסוים היה לי את העלה הנוסף שתיארת. אין ספק שזה מוסיף להתמודדות עם משקל, אבל עדיין רחוק מה EFS, ולמעשה, גם נותן מענה מספק בקושי.

zivo
14-08-17, 09:25
יונתן,
אני לא רוצה לגנוב את הדיון של הקפיצים, אבל בכל זאת....

עם כל השיטות והלהטוטים (המרשימים בפני עצמם), אתה לא חושב פשוט להחליף רכב לגדול וחזק יותר?
עם העליה בגיל, גדלים גם בפינוק, והגב לא משתפר...... אז למה לא פשוט לשדרג את הבסיס, הרכב עצמו?

יונתןמצפה
14-08-17, 10:19
זיו [emoji5]
אענה בקצרה: חושב.
ובשפה משפטית: אין באמור כדי לגרוע....

סולי
14-08-17, 11:15
לא מקוריים, אולדמן.
מבחינת ביצועים, ה EFS נחותים כמעט בהכל. קשים, לא נוחים, ואין מהלך מתלה. הגרוע ביותר הוא היציבות בעליות טכניות. הרכב מרים גלגלים קדמיים בצורה לא נעימה בעליל, ואני אומר את זה אחרי מעל 10 שנים על נסיון לא מבוטל של עבירות בסמוראי...
איך החברה אומרים עלי - הוא איבד את זה (בהתייחס לסגנון הנהיגה שלי מאז ההחלפה).
אבל גם עם זה לומדים לחיות.

לטעמי האישי .. אלו פשרות רעות מדי.
לרכב שטח עם בסיס גלגלים קצרצר.
פשוט מסוכן.

מתלה קדמי שלא עובד בעלייה זה רע.

למוד ניסיון מסמוראי סלילים וקפיצי פור ארט שמיועדים לפגוש מסיבי כננת וכלוב התהפכות.... שהחלפתי בקפיץ רך
שינו את האוטו מקצה לקצה... נעים... עובד .. צפוי. גם בכביש הרבה יותר נעים אבל בעיקר בשטח מרגיש שקיבלתי את הרכב חזרה.

הזול לרוב עולה ביוקר..

עימרי מחפש לחסוך כסף על המערכת מתלים... אז אולי כמוך יסתפק בefs..
אבל הוא עם טנדר וכמה שהוא כביכול עמוס לטיול... הוא עם מנוע 1000סמק וגיר 4 הילוכים... הרכבת כוח קלה יותר וגם יש פחות משקל על הפרונט..

האיזון לדעתי הוא לרכוש זוג קפיצי אולדמן לקדימה וefs לאחורה אם זה אפשרי...

את עימרי כבר ראיתי קרוב להתמקם על הצד... בכמה הזדמנויות למרות שהוא בסיס גלגלים ארוך... הוא צר משמעותית מרוב הסמוראי..

סולי
14-08-17, 11:20
.....
ביחס לאולדמן ה EFS בוודאות מתמודד טוב יותר עם משקל ובתכלס כשהרכב עמוס מאוד החסרונות שלו גם די נעלמים......., במיוחד לא ב EFS שכאמור נותן גובה יפה. ......

הכל נכון כשאתה במישור... כשאתה קצת בעלייה... כל המשקל מוסט לאחור והמתלה הקידמי שוב לא עובד.... וזה שהוא גבוה יותר גם עובד לרעתו.

צריך מהלך מתלה מעשי שזז גם לסגירה וגם לפתיחה... סתם קפיץ קשה שמרים את האף... זה עלול להיות קטסטרופה... במיוחד בבסיס גלגלים קצרצר..

יונתןמצפה
14-08-17, 11:29
אורי אין וויכוח לגבי האבחנות שלך.
הרעיון של שילוב אולדמן ו EFS רעיון מעניין.

im_ri
14-08-17, 11:33
מה עושים עם הבדלי הגובה? נדנדות אחרות?

יונתןמצפה
14-08-17, 11:38
מעמיסים מאחורה... [emoji16]

דרור ברלי
14-08-17, 12:42
צריך מהלך מתלה מעשי שזז גם לסגירה וגם לפתיחה... סתם קפיץ קשה שמרים את האף... זה עלול להיות קטסטרופה... במיוחד בבסיס גלגלים קצרצר..

+1
...

im_ri
14-08-17, 12:43
מהדיון הזה עולה שאין אופציה סבירה בפחות מ6,000 ש"ח...

דרור ברלי
14-08-17, 12:51
עמרי כנראה שאתה צודק.
אין ארוחות חינם. אין מציאות ואין קסמים.

מערכת מתלים איכותית שבאמת עובדת - כלומר נותנת גם גובה, גם מהלך כניסה ופתיחה, גם נוחות נסיעה טובה במגוון מצבים (עומס נמוך או גבוה, עליות, ירידות) ושומרת על התכונות הטובות הללו לאורך זמן - עולה כסף והרבה.
אני כמובן מתכוון לסט קומפלט שכולל גם בולמים ונדנדות מתאימים ושאר אבזרים שאמורים לאפשר למערכת לעבוד בצורה אופטימלית.

תגידו תודה שהאוטו שלכם קטן ושהסכומים - בהתאם - נמוכים יחסית.
6000 שקל?..... חחחה. הלוואי שסט קפיצי עלים איכותי קומפלט לג'יפ היה עולה סכום כזה.

im_ri
14-08-17, 13:00
הבעיה העיקרית היא שגם על מערכת מתלים בעלות 8,000 ש"ח של אולדמן (אתה רוצה גם בולמים), יש ביקורות לא טובות.
האמת שמכל הדיון עולה שאין פתרון טוב.
למיטב הבנתי הסט של האולדמן לא יתמודד טוב עם המשקל אצלי.

אולי באמת הרעיון של סט המשולב שסולימני הציע.

וכמובן שצריך להוסיף את שאלת הצרכים. השאיפה שלי היא לעשות כמה שפחות עבירות. כמו שסולימני הזכיר כבר היה כמעט ונפגע. כל עוד אין לי כוונה להחליף לסרני רחבים ולשדרג את כל מערכת המתלים אני מתמקד בטיולי שבילים ארוכים עם כמה שפחות קטעי עבירות. רק מה שמחייב הציר. זה לא הייעוד וממש לא מתאים לטנדר.
אין לי כוונה להיכנס לטיולי מעלות בחורשן או בהרי ירושלים.

סולי
14-08-17, 13:08
עבירות היא חלק מהטיול... תמיד יש עליה או אתגר מעניין... ובחורף כשמטיילים האתגרים קשים יותר. אי אפשר להתעלם מזה ... כי אתה לא מכוון לשם... זה מגיע..ועדיף שיהיה קפיץ שיאפשר לנצל את כל המהלך מתלה המקורי של הרכב ולא קשה מדי שיפגע בו. בבטיחות ובנוחות.

זה לא אומר שאתה מכוון לזחילת סלעים... אבל עבירות היא חלק מהעניין אי אפשר לברוח ממנה... ולרוב כשאין יחס זחילה קצר במיוחד המעברים האלה מועדים לפורענות... אז החשיבות של עבודת מתלה נכונה וטובה עולה.

אצלי אגב זה יש קפיץ אחורי פורארט... וגימינביטס מקדימה...
מאחורה קפיץ שיתמודד עם המשקל הרב ומקדימה מותאם יותר לנוחות.. זה האיזון שמצאתי... והוצאתי הרבה יותר מ6000שח... /:

אגב... סטטיסטית הניסיון של יונתן בטל ב60...
סליחה יונתן...
על efs יש ביקורת יותר קשה.

יונתןמצפה
14-08-17, 13:11
הסטטיסטיקה של הכלל לא מעניינת אותי כשיש לי סטטיסטיקה אישית של 100% אכזבה.

ואם במקרה קוראים כאן גם בעלי עסקים בתחום, תראו כמה נזק יחס דפוק יכול לעשות. לא משנה כמה המוצר שלכם טוב...

סולי
14-08-17, 13:15
אבל תראה מה עשית... הימרת על סט אוסטרלי אחר שאתה סובל איתו...גם בשטח וגם בדרך אליו. אז נכון שהוא עובד כשהוא עמוס לעייפה אבל חוץ מזה...

אישית הייתי מהמר על האולדמן מקדימה וefs לאחורה.. במיוחד שיש פה חברה שכן עושים איתם שטח קשה (אומנם ריקים) ...

weref
14-08-17, 13:16
עמרי,
תלמד מהנסיון המר שלי, לעומת יונתן אני עדיין לא הגעתי למצב שאני מרגיש בנח עם הקיט Efs.
אני הורדתי עלה ועדיין הוא קשה ובכל מדרגה גלגל קדמי מוצא עצמו באוויר.
תעשה חושבים, עדיף לשים 8 אלף ולהיות מרוצה מאשר לשים 5 ולסבול

יונתןמצפה
14-08-17, 13:26
בוא נשתדל להשאיר את הדיון נקי מהסחות.
ההחלטה הסופית שלי לא רלוונטית לסקירה ולדעות שנפרשו כאן לגבי שני הסטים, והיא זו שתסייע בסופו של דבר למתלבטים עתידיים.
ועכשיו בוא נשים דברים בפרופורציות:
נכון, הסט קשה, ללא מהלכים (בעיקר קדימה). אבל הוא זול (אל תזלזל בזה), ויש אומרים גם עמיד (ימים יגידו).
החסרונות האלו ידועים ואין עליהם וויכוח, אבל הסמוראי עדיין עומד בגבורה בשעשועי עבירות לא מבוטלים כמעט כל יום חמישי, מספק לי הנאה כמעט כל שבת, ועומד מצויין בטיולי מדבר ארוכים שזה אולי הדבר שהכי חשוב לי באוטו.
בשקלול- לא רע. לדעתי.
אז נזהרים קצת יותר, מוציאים יותר אוויר (אין בעיה עם צמיגי bf mt) לומדים מחדש את האוטו, הכל נלקח בחשבון.
מה שיהפוך אותו זה לא הקפיץ אלא אני. וכמובן המקומות שאני לוקח אותו אליהם. טפו טפו שום וג'ינג'ר...

בנוסף, כל עוד לא חוויתי או שמעתי סיפורי אימים על השירות מבחינתי אין איתו בעיה.

im_ri
14-08-17, 13:33
יש מצב שאני אהיה שפן הנסיונות של סט משולב. רק תגידו לי מאיפה מביאים סט קדמי של אולדמן ומה עושים עם הפרשי הגבהים.

יונתןמצפה
14-08-17, 13:41
אימרי , אין כאן פתרון מוכן.
לאולדמן יש בארץ יבואן שעובד עם כל ספקי הקפיצים וערכות ההגבהה.
אני אישית חושב שנדנדות ארוכות זה רע.
אני מניח שאפשר לערגל מעט את האולדמן כשהוא חדש ולהרוויח טיפונת גובה, זה כנראה יבוא על חשבון הנוחות ואולי השרידות שלו.
עוד דבר ששווה לקחת בחשבון זה את נושא החוקיות, עד כמה שהדבר עשוי לעניין אותך. בקיט משולב עשויה להיות לך בעיה.
ובנוסף, כל התעסקות בקפיץ תוביל כנראה להצדקה לגיטימית של חוסר הכרה באחריות במקרה של כשל. (אבל אתה כבר מבין שלא בטוח שזה דרמטי נוכח הניסיון שלי...)

שגיא S
14-08-17, 15:09
יש מצב שאני אהיה שפן הנסיונות של סט משולב. רק תגידו לי מאיפה מביאים סט קדמי של אולדמן ומה עושים עם הפרשי הגבהים.

אולדמן שווה להביא מחו"ל. המחירים בארץ פי 2 בערך.
אם אתה רוצה, יש לי חבר שעכשיו מביא 4 קפיצי עלים של אולדמן מארה"ב...אולי יוכל לעזור לך.

סולי
14-08-17, 16:23
אין סיבה לערגל או לגעת בקפיץ חדש, להפך יש הרבה סיבות לא לגעת.
שנית ...פה אני בדעה של יונתן, לשאוף לנדנדות באורך מקורי, בעיקר מקדימה שם יש לכך השפעה ישירה על מערכת ההיגוי והיציבות.
לדעתי הefs לא יהיו גבוהים משמעותית מאחור, סהכ מדובר בקיט 2" בשני המקרים.
וכמו שאמרת בשנייה שאתה עמוס לטיול ארוך זה יתאזן...כנראה...
מה שלא יהיה קודם צריך להרכיב על הרכב... לנסוע קצת ואם משהו לא בסדר לחזור ולחשוב איך להגיע לתוצעה מיטבית.

מאחר ואני מכיר אותך... ואתה לא נוסע רוב הזמן עמוס וגם נוסע ביום יום... תחשוב ברצינות על ארבעה אולדמן ואחורי hd.

יונתןמצפה
14-08-17, 16:43
אורי, ה EFS גבוה משמעותית יותר מאולדמן. נכון, על הנייר 2'', בפועל הוא מעורגל מאוד ולא שוקע בכלל מה שמשאיר את הרכב גבוה. גם מקדימה.

אני גם לא חושב שכדאי לגעת בקפיץ חדש. נהפוכהו. אבל לשאלתו של אימרי לגבי איך אפשר להגביה קפיץ אולדמן, לדעתי רק בערגול ואם כבר עדיף כשהוא חדש.
אבל כאמור, אני נגד.
אלא אם כמובן הולכים על spoa אבל לא נראה לי שזה הכיוון.

GodsFather
14-08-17, 18:03
כל הברדק הזה ואני עדיין לא מבין - יש יצרני קפיצים בארץ עם נסיון מוכח בסמוראי למספר סטאפים. בסכומים שאתם מציינים אפשר לשבת עם אחד מהם ולהגיע לתוצאה אופטימלית.
יש לקחת בחשבון שעלולות להיות נסיעות הלוך ושוב אליו כדי לבצע טיוב אבל אני חושב שבסהכ זה לגיטימי כל עוד הוגדר מראש.

את הקפיצאי שאני עבדתי איתו על הרכב שלי אני משתדל להזכיר רק כשיש בכך צורך. אני חושב שכאן זה ברור ולכן משאיר לשיקולכם/ן.

ד ו ר ו ן
14-08-17, 18:18
איך אפשר להגביה קפיץ אולדמן, לדעתי רק בערגול ואם כבר עדיף כשהוא חדש.
לאולדמן יש עלים להוספה לפיצוי במשקל רכב שונה מהסטנדרט.
העלה הנוסף מוסיף כ-2 סמ במצב לא עמוס וחוזר ל-50ממ בעומס.

זו הדרך הנכונה היחידה לשנות קפיץ חדש.

מה שאתה מציע זה לקחת עשרות שנים של נסיון ומוצר הנדסי ולדפוק עליו עם פטיש ״לפי הרגש״.

עכשיו, נכון שיש בעלי מלאכה לפי הרגש, אבל בחייאת, שילמת על מוצר איכותי מיצרן שייצר יותר קפיצים לסמוראי כנראה מכל הקפיצאים בארץ יחד, ואתה הולך לדפוק עליו?

יונתןמצפה
14-08-17, 18:24
דורון קרא שוב מה שכתבתי. אני ממש לא ממליץ על זה והדגשתי את זה. מסכים אתך לגמרי. אבל ביחס לשאלה של אימרי, אני לא מכיר דרך אחרת לקחת קפיץ חדש ולהגביה אותו. זהנלא אומר שזה טוב/נכון/כדאי.
לגבי הגבהים, נסעתי תקופה ללא העלה הנוסף ותקופה ארוכה איתו. אכן יש שינוי לטובה אבל זה לא גבוה ולא מחזיק משקל כמו EFS. אני מדבר כאמור אחרי נסיון ספציפי ורלוונטי בסמוראי.
גם כאן, לא קובע מה יותר טוב רק מתאר את ההבדלים.

דרור ברלי
14-08-17, 19:16
לעניין נדנדות.
נדנדה ארוכה זה רע. זה דופק את גיאומטריית ההיגוי ותוספת הגובה שזה נותן היא זניחה - חצי מהפרש האורך שבין נדנדה מוגבהת למקורית.
בהחלט אין שום סיבה להרכיב נדנדה ארוכה אם אין בכך צורך. וזה מתייחס בעיקר למי שנשאר עם קפיץ מקורי - במצבו המקורי או מעורגל ומתקין נדנדות ארוכות על מנת לקבל הגבהה כלשהי. כי כאמור - תוספת הגובה זניחה ולא מצדיקה את הפגיעה בהיגוי וביציבות.

הבעיה היא שלפעמים יש צורך - כדי להרוויח תוספת גובה ולאפשר לקפיץ עלים לעבוד נכון בפתיחה ובסגירה ולהעניק מהלכי מתלה משופרים לעומת המקורי, הוא צריך להיות ארוך יותר. אם קפיץ העלים החדש ארוך משמעותית מהמקורי הוא מוכרח לקבל נדנדה מעט ארוכה יותר על מנת שיוכל לעבוד במלוא הפוטנציאל שלו.

ואז צריך לתקן את זוית קדם האופן (קאסטר) בסרן הקדמי באמצעות טריזים (קלינים) וגם אז ההיגוי כבר לא כמו שהיה בסט-אפ המקורי וההתנהגות בכביש נפגמת - וזה מחיר שמי שמגביה רכב צריך לדעת שהוא עומד לשלם.

Royal Star
24-09-17, 09:05
אחרי שקראתי את כל השרשור המעניין נשארתי עם שאלה לא פתורה
אצלי בסמוראי קפיצי עלים קשים במיוחד.
הנסיעה בשטח לא נעימה ומטלטלת.
בזויות קשות הגלגלים מתרוממים כבר בהתחלה.
מאחורה יש 5 עלים ומקדימה 4 עלים.
לפני שאני חושב על החלפה של כל הסט, שואל, אם אוריד עלה אחד מכל הסט האם זה ישפר את הגמישות ?
אם כן, איזה עלה אפשר להוריד ?

weref
24-09-17, 09:32
אין תשובה פשוטה.

הדבר הנכון הוא להיליף לסט המתאים למשקל הרכב אבל זה הרבה כסף.
אופציה נוספת היא הוספת משקל קבוע לרכב, עוזר מאחורה אבל מקדימה קשה להוסיף משקל בצורה זולה (משהו שלא פגוש עם כננת).
אפשר גם להוריד עלה, ישפר קצת את המצב אבל יגרום לשקיעה מהירה יחסית.

אני הורדתי עלה מקיט efs בכל ארבעת העלים, ועדיין המתלים לא ממש עובדים. אבל אצלי הסמוראי שוקל קצת מעל 800 קילו.

GodsFather
24-09-17, 11:53
בדקת שהמתלים נפתחים ונסגרים כראוי? ולא נעצרים על ידי הבולמים?

האם לחץ האויר בצמיגים לפי ההוראות או גבוה בהרבה?

Royal Star
24-09-17, 12:45
בדקת שהמתלים נפתחים ונסגרים כראוי? ולא נעצרים על ידי הבולמים?

האם לחץ האויר בצמיגים לפי ההוראות או גבוה בהרבה?

עושה לי רושם שכמעט ואין שיכוך
כאילו אני נוסע על שלדה וגלגלים בלי שום שיכוך
ההרגשה דומה גם מקדימה וגם מאחורה
לחץ אוויר תקין בצמיגים ואף למטה מכך
אפרק בולם אחד קידמי ואבדוק אולי הם בכלל תפוסים ולא עובדים
אבל לא נראה לי שכולם נתפסו בבת אחת
לכן יותר הגיוני שהבעייה היא בקפיצי עלים

weref
11-10-17, 19:03
חד משמעית, קיט efs לא מתאים לסמוראי שאינו שוקל 1.2-1.4 טון לפחות.
אחרי הרבה מאד מאמצים, זאת התוצאה

קיט מקורי פחות עלה (גם קדימה וגם אחורה):
117015

אחרי הורדת כמה עלים:
117013

יונתןמצפה
13-10-17, 21:59
אין ספק שזה נראה נראה טוב וככה הם צריכים לעבוד.
אבל הורדת שני עלים זה שינוי קיצוני במבנה הקפיץ ואני מהמר שהוא מהר מאוד ישקע או שיתחילו להישבר עלים. וגם בהיבט של axle wrap אני תוהה מה תהיה ההשפעה.
זה ניסוי ''נסבל'' מבחינת עלות התוצאה, אבל פחות נסבל בהיבט התוצאה של מיה/קפיץ שבור באמצע טיול בעומק המדבר. לפחות מבחינתי.
בכל אופן תודה על העדכון. תעדכן כמובן עוד על שרידות הקונפיגורציה הזו.

ד ו ר ו ן
14-10-17, 15:22
אין ספק שזה נראה נראה טוב וככה הם צריכים לעבוד.
אבל הורדת שני עלים זה שינוי קיצוני במבנה הקפיץ ואני מהמר שהוא מהר מאוד ישקע או שיתחילו להישבר עלים. וגם בהיבט של axle wrap אני תוהה מה תהיה ההשפעה.
זה ניסוי ''נסבל'' מבחינת עלות התוצאה, אבל
++
זה על גבול המסוכן.
לקפיץ עלה יש תפקיד גם כזרוע רדיוס ועיגון הסרן לשלדה=נשברת המאיה והסרן הולך לטייל.

הקפיץ מתוכנן עם יתירות לפי העלים בחבילה.

להוריד את רובם זה מתכון לבלאי מואץ ושברים.

weref
14-10-17, 16:11
כנראה שלטווח הארוך אתם צודקים, אבל נראה לי שאתם מתעלמים מהעובדה שהקיט בנוי לרכב במשקל 1.4 טון ומורכב על רכב ששוקל בקושי 850 קילו. (למה, זה כבר סיפור אחר)

ד ו ר ו ן
14-10-17, 16:20
אתה מתעלם מזה שאתה מנסה לאנוס מוצר שנבנה לרכב במפרט מסוים, ומקלקל אותו בזה שאתה עושה התאמות על גבול המסוכנות.

יונתןמצפה
14-10-17, 16:22
זה נכון שהקפיץ קשה מדי, אבל מאיפה הנתון שהוא מיועד לרכב במשקל 1.4 טון?

weref
14-10-17, 16:45
זה נכון שהקפיץ קשה מדי, אבל מאיפה הנתון שהוא מיועד לרכב במשקל 1.4 טון?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalkמול היצרן (המעבדה) ופורומים אוסטרלים

weref
14-10-17, 16:47
אתה מתעלם מזה שאתה מנסה לאנוס מוצר שנבנה לרכב במפרט מסוים, ומקלקל אותו בזה שאתה עושה התאמות על גבול המסוכנות.אני חוקר את העניין כבר שנה וחצי, לוקח בחשבון גם אופציית שקיעה ואף שבירה במקרה קיצון. זה לא נעשה בקלות ראש בכלל, אבל לפי הכתיבה שלך אתה מומחה לקפיצי עלים ועובד עם מתלם מינימום

יונתןמצפה
14-10-17, 16:55
מול היצרן (המעבדה) ופורומים אוסטרלים

Sent from my LG-H815 using Tapatalkבאתר של היצרן למיטב זכרוני זה לא כתוב.
אתה מדבר על הבדל ענק לעומת סמוראי סטנדרטי, למה שהיצרן יעשה דבר כזה? אשמח אם תביא לזה מקורות.

ד ו ר ו ן
14-10-17, 17:36
אני חוקר את העניין כבר שנה וחצי, לוקח בחשבון גם אופציית שקיעה ואף שבירה במקרה קיצון. זה לא נעשה בקלות ראש בכלל, אבל לפי הכתיבה שלך אתה מומחה לקפיצי עלים ועובד עם מתלם מינימום
לא מומחה, רק צובר נסיון מעשי עם קפיצי עלים כמעט 20 שנה כמשתמש עם מגוון יצרנים וקיטים.

וכן, "עבדתי" על קיט קפיצים עם המתלם לרכב שלי וצברתי עליו לא מעט שעות, שלא לומר ימים, של לימוד ואכילת קש כדי להבין כמה זה לא פשוט לבנות קפיץ עלה לרכב.

יש הגיון הנדסי בדירוג העלים בקפיץ, שנועד לחלק את המשקל והעומס בין העלים, וכשאתה מוציא עלים בסיטונאות אתה מוציא את האיזון מהקפיץ.

יש קיטים שכל ההבדל הוא בעוד/פחות עלה כדי לפצות על משקל, אבל אתה הורדת את רוב העלים והשארת רק 2, ואין לך יתירות במקרה של שבירת מאיה.
בתרחיש שהמאיה תישבר בגלל עומס רגעי, יש מצב יותר מסביר שבאותו הרגע ישבר לך גם העלה הבודד השני והקטסטרופה תתחיל, ובגלל שהסרן לא לא מעוגן יותר, זה יכול לגרוף לך את מכלולי ההיגוי, ובדחיסה לאחור, את גל-ההינע וגם ציר היציאה מהטרנספר.

לכאורה כל יצרן יכול היה לשים "רק" שני עלים לרכב קל כמו סמוראי, עצרת לרגע לחשוב למה הם מתעקשים לשים יותר משני עלים לקפיץ? גם לאלו שנחשבים רכים יחסית?

יונתןמצפה
14-10-17, 17:47
פבל, הנה דף הספסיפיקציות לסט שמורכב אצלינו.
רשום במפורש - עד 20 ק"ג משקל קבוע לקפיץ הקדמי, ו- 60 ק"ג לקפעץ האחורי.
זה לא מתקרב למשקל של 1.4 טון שרשמת.

מה שכן, הקיט הזה הוא הגבוה מבין 3 הקיטים ש efs מייצרים וזה מה שהיבואן בארץ מביא.
מעניין יהיה לראות את ההבדלים בין הקיטים השונים שמיועדים לגובה שונה.

https://www.efs4wd.com.au/find-4wd-suspension/vehicleapplications?make=SUZUKI&model=SIERRA&series=134#tab3http://cloud.tapatalk.com/s/59e222d59c3c3/134_65mm_Lift.pdf

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/678376d8e2c5edd63c2b53e512ed8cbe.jpg

weref
14-10-17, 18:20
אני עדיין מחכה לתשובות מהיצרן אבל בנתיים מצאתי קצת מידע ברשת.
הקיט בנוי משני סטים, האחד לקדימה suz-03 ושני לאחורה suz-05 או suz-02 hd.
פרט להגבהה יש גם התייחסות לתוספת קשיחות בהתאם לתוספת משקל באופן קבוע, כלומר:
הסט הקדמי מתוחנן לרכים עם 35-40 קילוגרמים נוספים בקדמת הרכב.
בחלק האחורי מדובר על 80 או 120 קילוגרמים.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170304/855cd64cd59cb166dd29ce79429b0a8e.jpg

sent from mobileכבר פרסמתי את נתוני המשקל בעבר.

יונתן, אזכיר לך שאתה עם סמוראי סגור עם מזגן, בידוד, ריפוד ושאר הירקות ועדיין הוספת משקל כי הקיט היה קשה מידי.

אני עם sj410 פתוח ומשמעותית קל יותר מסמוראי סטנדרטי.

אתם מדברים על שבירה? תראו את התמונות, הרכב לא עובד אפילו עם קיט פחות עלה. הייתי אצל היבואן לבדיקה, אצל מתלם, מורי, ליאור ועוד..

גם לסמוארי פתוח סטנדרטי לא הייתי שם את הקיט הזה.

אני אחזור ואעדכן על נושא השרידות וכו' לטובת הכלל.

ד ו ר ו ן
14-10-17, 18:29
זה שהקיט לא עובד זה בטוח.
עדיין,
להוריד כ״כ הרבה עלים זה לא הדבר הנכון.

כמה שכואב, הדבר הנכון הוא קיט אחר.

המתלם המליצו לך להוריד ככ הרבה עלים?
אם כן, ואיתי לוקח על זה אחריות אז יש לך בעל מקצוע מאחורי זה.
אם לא, תחשוב לבד למה לא.

weref
14-10-17, 18:42
כמובן שאף אחד לא המליץ להוריד יותר מעלה אחד. אבל גם לא היה פתרון אחר שלא מכיל החלפה של לפחות שני עלים וכמה אלפי שקלים.

מסכים איתך על דבר אחת, פתרון "נכון" זה לא.
אני מנסה לגרום לרכב להיות נסבל, שיהיה אפשר לטייל, גם אם זה יקצר את חיי הקיט. זאת החלטה שלי ולא נכונה עבור רב האנשים.

אני רוצה להאמין שעלה אני לא אשבור אבל רק הזמן יגיד. בנתיים בכל טיול אני עם אמצעי חילוץ ואלתור.

עדיאל
14-10-17, 18:47
רק לצורך הדיון יש הרבה חברות שמוכרות עלים לסמוראי שהעלה בודד או רק מאיה וקונטרה מאיה.

סתם דוגמה זריזה מגוגל https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/b9bdba8a5faf53c1e27f090e2bc4d2df.jpg

יונתןמצפה
14-10-17, 18:50
כבר פרסמתי את נתוני המשקל בעבר.

יונתן, אזכיר לך שאתה עם סמוראי סגור עם מזגן, בידוד, ריפוד ושאר הירקות ועדיין הוספת משקל כי הקיט היה קשה מידי.

אני עם sj410 פתוח ומשמעותית קל יותר מסמוראי סטנדרטי.

אתם מדברים על שבירה? תראו את התמונות, הרכב לא עובד אפילו עם קיט פחות עלה. הייתי אצל היבואן לבדיקה, אצל מתלם, מורי, ליאור ועוד..

גם לסמוארי פתוח סטנדרטי לא הייתי שם את הקיט הזה.

אני אחזור ואעדכן על נושא השרידות וכו' לטובת הכלל.

Sent from my LG-H815 using Tapatalkאין וויכוח על קשיחות הסט.
אבל זרקת כאן נתון שלהבנתי רחוק מאוד המציאות. אם הוא היה נכון זה היה מסביר הרבה דברים, ואולי אפילו היה משמש עילה להחזרת הסט...
אבל כאמור, ממה שאני מבין (ונתוני היצרן מאששים זאת) הסט הזה לא תוכנן לסמוראי ששוקל 1.4 טון... (יש כזה בכלל??)

weref
14-10-17, 18:52
רק לצורך הדיון יש הרבה חברות שמוכרות עלים לסמוראי שהעלה בודד או רק מאיה וקונטרה מאיה.

סתם דוגמה זריזה מגוגל https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/b9bdba8a5faf53c1e27f090e2bc4d2df.jpg

מעניין מה סוג החומר ועובי העלה.

עלה מקורי בסמוראי בעובי 6 מ"מ
עלה קיט efs בעובי 7 מ"מ, עלה עומס אחורי עבה עוד יותר.

ד ו ר ו ן
14-10-17, 18:55

תספור מחדש כמה עלים יש.

יונתןמצפה
14-10-17, 18:58
ב efs אין קונטרה מיה באורך מלא אלא עלה קצר יותר שלא עוטף את המיה באף צד.

weref
14-10-17, 19:06
אין וויכוח על קשיחות הסט.
אבל זרקת כאן נתון שלהבנתי רחוק מאוד המציאות. אם הוא היה נכון זה היה מסביר הרבה דברים, ואולי אפילו היה משמש עילה להחזרת הסט...
אבל כאמור, ממה שאני מבין (ונתוני היצרן מאששים זאת) הסט הזה לא תוכנן לסמוראי ששוקל 1.4 טון... (יש כזה בכלל??)

Sent from my Redmi 3S using Tapatalkבפורומים האוסטרלים, היחידים שאמרו שנח להם עם הקיט הם הרכבים ששוקלים 1.2-1.4 טון. אמצא את הפוסט ואשים לינק.
היצרן אומר בפרוש +100 קילו לפחות על הרכב = 1.1 טון?

יונתןמצפה
14-10-17, 19:21
בפורומים האוסטרלים, היחידים שאמרו שנח להם עם הקיט הם הרכבים ששוקלים 1.2-1.4 טון. אמצא את הפוסט ואשים לינק.
היצרן אומר בפרוש +100 קילו לפחות על הרכב = 1.1 טון?

Sent from my LG-H815 using Tapatalkפבל, בוא ננסה להשאיר את הדיון הזה רציני ומבוסס על עובדות, בעיקר למען אלו שעתידים לקרוא אותו.
צירפצי כמה פוסטים למעלה לפני כשעה צילום מסך של הנתונים.
עד 20 ק"ג עומס קבוע קדימה, עד 60 ק"ג עומס קבוע אחורה.
1.1 טון זה עדיין 300 ק"ג פחות מ 1.4 וזה המון!
ולמרות זאת, אין לי ספק שסמוראי ששוקל 1.4 טון יהיה הרבה יותר נוח עם הסט הזה.
וכבר כתבתי כאן על הנסיון הטוב שיש לי איתו בטיולים ארוכים שבהם אני מועמס מלא.

Mor Gurevich
14-10-17, 22:06
אם יורשה לי לבוא להגנתו של פבל, הסט של EFS ב-SJ שלו לא עבד כלל, גם כשהרכב מועמס עד אפס מקום. כשאני כותב שהוא לא עבד, אני מתכוון ללא עבד ברמה של ג'פס. הסט פשוט לא מתאים לרכב.
החלק המצער הוא שגם מי שמכר לו אותו לא יודע לפתור את הבעיה (למכור את הסט לרכב לא מתאים הוא דווקא כן ידע).

יונתןמצפה
14-10-17, 22:18
שלא יובן לא נכון, אני ממש לא נגד פבל, נהפוכהו!

לגבי קושיות הסט נכתב מספיק.
יש דבר אחד שחוזר כאן ואני מתעקש לבאר אותו והוא התאמת הסט לרכב.
פבל, ועכשיו גם מור, טוענים שהסט הזה לא מיועד לרכב קל במקור, ועכשיו גם הועלתה טענה שהיבואן מוכר סטים לא מתאימים. זו טענה מהותית שאם היא נכונה יש לה משמעויות שיווקיות גדולות. עד כדי כך שהיא מצדיקה מבחינתי החזרת הסט תמורת זיכוי...
לעומת זאת, אני לא מוצא ביסוס לטענה הזו באתר היצרן ובדף הספסיפקציות של הסט הזה לפי המק''ט שמורכב אצלינו.
אני מבקש שוב, אנא הביאו ביסוסים לטענה שבמקור הסט הזה מיועד לרכב אחר/כבד יותר באופן משמעותי (~30% יותר...).
ביסוס רשמי מאתר היצרן שמתייחס למשקלים שנזרקו כאן יותר מפעם אחת.

ושוב, כן. הסט קשה. מאוד. מדי.
ועדיין...

GodsFather
14-10-17, 22:46
זורק אופציה -
הסט מיועד לדגם הארוך? ואו הסגור? ואו עם שדרוגים כבדים נוספים שיש באוסטרליה ובמזרח הרחוק?

גם רכב מסעות, עד כמה שאפשר לקרוא לסמוראי כזה... נושא עימו המון משקל באופן קבוע

שגיא S
14-10-17, 23:24
זורק אופציה -
הסט מיועד לדגם הארוך? ואו הסגור? ואו עם שדרוגים כבדים נוספים שיש באוסטרליה ובמזרח הרחוק?

גם רכב מסעות, עד כמה שאפשר לקרוא לסמוראי כזה... נושא עימו המון משקל באופן קבוע

הסט שמוכרים בארץ זה הסט שמיועד להגבהה הכי גדולה, משמע הקפיץ הכי קשה.

gmike
15-10-17, 00:19
יש לי סמו קצר סגור ששוקל 1340 קילו וזה לפני שהעמסתי עליו ציוד לטיול ארוך.מה שהם כן כוללים זה פגושי ברזל, מדרגות צד, סרנים מחוזקים ומיגון טנק דלק. בנוסף יש לי ארגז מתכת בגובה כ10 סמ על רצפת החלק האחורי בגיפ שמכיל כלי עבודה, חילוץ ומעט חלפים.
נסעתי תקופה עם עלים של efs (RUF) והיה נוח למדי ולא קשה כמו שמתארים כולם. לשם השוואה: מאחורה אני עם קפיצי סיקס 6עלים +2 עלי עומס. זה הסטאפ שהגעתי אליו כדי שיהיה נוח ביום יום ויחזיק עוד 200-300 קילו של ציוד בטיולים ארוכים.
אולי זה לא מדד מדוייק לנוחות או תפקוד לקיט EFS בסמוראי, אבל אפשר להבין מזה משהו.

-->