PDA

צפייה בגרסה מלאה : נצפה דיפנדר 110 בשטחי הרשות, מישהו מזהה?

איל מ
29-10-16, 17:37
אמנם לכאורה תקין ורשמי עם מספר פלסטיני והכל,
אבל חלק מהמתקונים נראו לי דומים מדי למה שמקובל אצלנו.
למשל מנשא גלגל ספייר וטמבון קדמי שראיתי גם על דיפנדרים ישראלי (למרות הבול-באר שפחות נפוץ).
מה שהעלה את החשד שלי במיוחד, היתה העובדה שהנהג/בעלים נהיה מאווד חשדן ברגע שראה שיש לי מצלמה. את התמונות צילמתי בגניבה בלי שישים לב ולכן גם חסרות זוויות (במיוחד מלמטה). חלקים במרכב תחתון צבועים באדום אבל הצביעה נראית כמו משהו שנעשה לאחרונה.
שימו לב לחור מעל המספר האחורי שנראה דומה עד זהה לחורים שיש על רכבים ממשלתיים/או"ם לשעבר של חוט אנטנת הקשר.
111495111496111497

Gilad
29-10-16, 23:42
חושב שראיתי אותו לפני כמה שנים בנבי מוסא

באתי להגיד שלום עד שראיתי את צבע המספר...

shachar
30-10-16, 08:23
אפשר להשיג לוחית כזו כדי למגן את הרכב?
מה הכתובת של משרד הרישוי שם?
מה המדיניות לגבי שיפור רכבים?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
30-10-16, 09:07
לפי גודל הצמיגים מותר שם הרבה (-;

ולגבי עניין הנגנב בישראל, זאת בדיוק מטרת הפוסט. אולי מישהו יזהה.
אגב, נזרקה פה הלצה, אבל מעניין אם אפשר לרשום את הרכב כפלסטיני, להעביר אותו שם את מבחני הרישוי, או שתהיה בעיה לנסוע איתו בארץ?

nirs
30-10-16, 11:33
לפחות מהתמונות, לא רואה הגזמה במידות הצמיגים. להערכתי 265.
אייל, ראית מה גודלם?

איל מ
30-10-16, 11:51
כמו שרשמתי, הבעלים לא נתן להתקרב יותר מדי אבל בהחלט מסתדר עם 265.
נסה לאשר בארץ משהו מעבר ל235 או להתקרב עם משהו כזה למכון טסטים/ניידת משרד התחבורה....

nirs
30-10-16, 14:39
265 מאושר לדיפנדר כחוק (יש אישור מהמזרח).
אצלי מורכבים 265 שנים ארוכות....

ohadw50
30-10-16, 14:40
הייתי עכשיו בכמעט חודש מילואים באזור צומת הגוש וראיתי לא מעט ג'יפים, בעיקר דיפנדרים וגם רוביקונים משודרגים מאוד.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

boaz avrahami
30-10-16, 19:58
באזור שבו אני גר יש מספר לא מבוטל של ג׳יפים מעוררי קנאה עם לוחיות פלשתינאיות ( ואפילו דוקאטי אדום חדש עם רוכב משחיז בחליפת עור).
לא מעט זמן נסעתי בתחושה שמדובר ברכבים גנובים.
יום אחד הגעתי למחסום בבוקר לא לחוץ ומימיני עומד בתור לפני הכניסה שלו למרחב התפר רוביקון צהוב שחור שנלקח לכאורה ממועדון המליון.

עצרתי בצד, צילמתי את הרכב ובמקביל ביקשתי במחסום שיבדקו את הרכב מחשד שהוא גנוב.
במקביל פניתי לחדיד מצוידון המליון עם התמונות.
לא עברה דקה וקיבלתי תשובה מדוייקת שמדובר בסוחר צעיר ועשיר מג׳נין שבנה את השיפורים הרבים אצל גיא מפרו ג׳יפ.
בנתיים התידדתי עם אחד אחר שלדבריו רכש לא מזמן אחד חדש בסוכנות ברמאללה בכ 90000 שח.
הוא מכיר היטב את יריב קלר ורכש ממנו לא מעט...

asafk
30-10-16, 21:11
אגב.. דנדרים באופן ספציפי הגיעו בתור תרומות, ולא מעטים, לרשות. רבים נוספים נרכשו מחברת המזרח.
מן הסתם אלו ששרדו מצאו דרכם לאזרחים...

אסף.

Gilad
31-10-16, 00:43
צמיגי 265 מאושרים לTDI/TD5

erezgur
31-10-16, 10:18
...
לא עברה דקה וקיבלתי תשובה מדוייקת שמדובר בסוחר צעיר ועשיר מג׳נין שבנה את השיפורים הרבים אצל גיא מפרו ג׳יפ.
בנתיים התידדתי עם אחד אחר שלדבריו רכש לא מזמן אחד חדש בסוכנות ברמאללה בכ 90000 שח.
הוא מכיר היטב את יריב קלר ורכש ממנו לא מעט...
אני מריח אפשרות חדשה של סוכנות לטיפול ביבוא אישי של רכבי שטח משופרים מראמאללה וג'נין... עלויות המשלוח הן זניחות לעומת היבוא מעבר לים ונותר רק לטפל בביוקרטיה :)

dudu
31-10-16, 11:32
גם אני נתקלתי באחד כזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/77260-%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A0%D7% 90%D7%99-%D7%A2%D7%9D-%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%92%D7%A0%D7%95%D7%91) וחשבתי שמדובר בגנוב, תעשיית גניבות הרכב היא מהחשובות בכלכלת תושבי הרשות וזה לא סוד.
אלא שבשנה האחרונה המשטרה הפלסטינאית הכריזה מלחמה על בעלי רכבים גנובים או כאלו שהורדו מהכביש בישראל, הם מחרימים ומשמידים רכבים שנתפסים על הכביש, הם כמובן לא עושים זאת מאהבת ישראל טהורה אלא ממניעים כלכליים, המס על רכישת רכב ברשות הוא גבוה ואם הבנתי נכון יש מס גם ברכישת רכב משומש, הרכבים הגנובים "פטורים" ממס ופוגעים בהכנסות הרשות. מנגד תעשיית חלקי החילוף ומשחטות הרכב פורחת ובעלת ביקוש רב גם מצד ישראלים רבים.
חוקי התנועה שמחייבים את הפלסטינים שנעים על הכבישים המשותפים הם חוקי התנועה הישראליים, אך משום מה אין אכיפה בנושא בטיחות הרכב,שיפורים,שינויי מרכב,הורדה מהכביש וכו' כלומר שוטר שימצא ברכב שלי שמידת הצמיגים לא תואמת יפעל כנגדי אך רכב פלסטיני יוכל להמשיך בדרכו ולכן לא ברורה לי טענת הבטיחות וסיכון משתמשי הדרך.....הכיבוש הזה כל כך נורא;)

http://news.walla.co.il/item/2986268

נ.ב

ישראלים רבים שלא מכירים את הנעשה בשטחי הגדה נוטים לדמיין את הפלסטינים כמסכנים/עניים מעוטי יכולת כלכלית וכו'
האמת כפי שהיא נראית על הכביש רחוקה מתפיסה זו. הרוב המוחלט של הרכבים הפלסטינים שנעים על הכבישים הם חדשים יחסית (2010+)
וריכוז רכבי היוקרה הוא גבוה מאוד לדעתי בוודאי ביחס לאזור ירושלים.

גיא
31-10-16, 13:01
אנקדוטה ....

באחת הפעמים שישבתי לקפה בנ.ג.
הצטרף בחור מאום אל פאחם. עם טראנו אם אני זוכר נכון ...
כשהשיחה הגיעה לגניבות ג'יפים .. הוא סיפר שערבים לא גונבים רק מיוהודים .. ולא רק ג'יפים ...
וגם לו ולחבריו מאום אל פאחם ניגמנים רכבים כולל פרייבטים על ידי ערבים ..

חנן-ג'יפולוג
31-10-16, 13:04
זו היתה התגובה המגדרית האחרונה בשרשור הזה.

גיא
31-10-16, 13:23
אם היה נדמה שאני מזלזל או מוריד מכבודו של ערבי .. אז זה לא ככה ..
הבחור ישב איתי לשתות קפה !!

אגב, מגדר זה גברים / נשים .. אבל זאת גם לא תגובה גזענית, יחד עם זאת .. אם זה נראה לך לא מתאים. נא מחוק אותה.

המשוטט
31-10-16, 13:58
בלי עין הרע גנבים יש מכל בני יצחק.
לרוב יש שיתוף פעולה חוצה גבולות.

מי שסובלים הם האנשים הנורמטיבים -גם באום אלפאחם טייבה טירה וכפר קאסם (וזה מידיעה אישית)

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

קוניסטון
31-10-16, 18:18
נ.ב

ישראלים רבים שלא מכירים את הנעשה בשטחי הגדה נוטים לדמיין את הפלסטינים כמסכנים/עניים מעוטי יכולת כלכלית וכו'
האמת כפי שהיא נראית על הכביש רחוקה מתפיסה זו. הרוב המוחלט של הרכבים הפלסטינים שנעים על הכבישים הם חדשים יחסית (2010+)
וריכוז רכבי היוקרה הוא גבוה מאוד לדעתי בוודאי ביחס לאזור ירושלים.

בחור, זה מידיעה? עשית סקר סטטיסטי?...או בטוח שאף אחד לא יכול להוכיח לך אחרת
מכיר ישראלים אחרים כשהם רואים את אותם כבישים...רואים פיאט 127 ואופל אסקונה.....חבל שאין אלפא סוד ..מעין נוסטלגיה

גיא
31-10-16, 18:21
כשנוסעים שם רואים באמת רכבים חדשים ומפוארים בכביש .. לא משהו שאפשר להוכיח אולי במספרים .. אבל כן מנסיון אישי.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

דרור ברלי
31-10-16, 18:58
כמו בכל מקום, גם שם יש אנשים עשירים, אנשי עסקים, סוחרים ממולחים וכו' שיודעים לעשות כסף בכל מצב.
וכן, גם פלסטינים עשירים חיים ברמת חיים מאוד גבוהה ובד"כ נוסעים בכלי רכב חדשים ויקרים. כמו בכל מקום בעולם.

אני אולי האחרון לרחם על הפלסטינים, אבל האמת צריכה להיאמר: רובם לא חיים בתנאים מדהימים בלשון המעטה. לא שזה היה נראה אחרת אלמלא ה"כיבוש", אבל בכל זאת רוב הפלסטינים עונים להגדרת "קשי יום" ורוב המכוניות שלהם ישנות מאוד, גרוטאות במצב מזעזע כזה או אחר. שם לא זורקים כלום. מתקנים כל דבר שוב ושוב ומשמישים למצב של מניע ונוסע איכשהו, ושוב מתקנים. וחוזר חלילה. זה סימפטום של חברה ענייה שמתמודדת עם מציאות של מחסור.
איפה עוד מסתובבות כל כך הרבה אופל אסקונה וסובארו לאונה מתחילת האייטיז?.... VW טנדר דבל-קבינה קירור אויר מהסבנטיז?.... מוניות מרצדס 240D ו-300D הארוכות? הן היו היו עתיקות עוד בשנות ה-80 כשאני שירתתי שם, ורובן עדיין נוסעות ועובדות, חלקן כבר עמוק בתוך המיליון-קילומטרים השני...

תעשו סיבוב פעם באיו"ש כדי לראות ולהבין, לא דרך מקלדת אלא ממש בכבישים שם. הסיכוי להיפגע מפח"ע הוא מגוחך, בטל בשישים ממש, לעומת הסיכוי להיות מעורבים בתאונת דרכים עם אחת הגרוטאות האלה. מכוניות ללא אורות, הגה או בלמים, עם צמיגים קרחים או כל זה גם יחד + 20 כבשים שדחוסים מאחור. עזבו רגע בצד את הנושא הפוליטי ואת העניין הבטחוני, המציאות באיו"ש היא של עולם שלישי עם כל מה שמשתמע. אז תהיו עירניים כשאתם נוהגים שם. ברצינות.

וכל זה לא משנה את העובדה שהרוב המוחלט של המכוניות שנגנבות בישראל, כמובן בעידודה הישיר של ממשלת ישראל, מוצאות את דרכן לשם. בין אם לנסיעה ובין אם לפירוק. גם הדיפנדרים שהרש"פ קיבלה במתנה מהוד-מלכותה, זקוקים מין הסתם לחלקי חילוף שעל מנת לספק אותם נגנבו כל כך הרבה דיפנדרים כאן בישראל וזה למה כשאני רואה דיפנדר עם לוחית רישוי פלסטינית הדבר הראשון שעולה לראש הוא שאולי זה רכב גנוב או כזה שמורכב מחלקים גנובים. ממש כמו כשרואים בדואי שנוהג בסופה "חוקית" עם לוחיות ורשיונות והכל (ונורא קל ליפי הנפש המיתממים להתעלם מהעובדה שמסתובבות אצלם עוד כמה וכמה סופות על אותה לוחית ואותם רשיונות...).
ונכון שלא חסרים גנבים יהודים, אבל זה גם לא סוד שרוב גנבי הרכב באים מאיו"ש/המגזר הבדואי והשת"פ המקצועי בין ה"קולגות" פורח.

boaz avrahami
31-10-16, 23:23
תיקון- 90 אלף דולר הרוביקון, לא שקל כפי שרשמתי בטעות...

קצת נוסטלגיה שנוסעת עדיין בגאון בגדה

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/966863811c52b559a5c8a302701268e8.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/3633057253f230b5286bbcdee64f38f9.jpg

dudu
31-10-16, 23:48
מכיר ישראלים אחרים כשהם רואים את אותם כבישים...רואים פיאט 127 ואופל אסקונה.....חבל שאין אלפא סוד ..מעין נוסטלגיה

לא עשיתי סקר,מודה. זו ההתרשמות האישית שלי ממפגש ישיר יומיומי עם השכנים שלי. גם אני לרוב אדיש לדגמי המכוניות החדישים והנפוצים ומאוד מתרגש כשאני פוגש מכוניות מיוחדות וישנות לרוב אני גם מצלם ומשתף את החברים שלי, אך זה כבר לא כל כך נפוץ....
השרשור הזה הוא סביב סוגיית תעשיית הגנבות ואין טעם לגרור אותו לענייני השקפה פוליטית. ציינתי את עניין הרכבים החדשים בהקשר של שוק הרכב הפלסטיני שעבר שינוי ואינו מבוסס עוד על "עגלות" שהורדו מהכביש בישראל או נגנבו אלא על יבוא מסודר של רכבים חדשים כתוצאה ממדיניות של הרשות הפלסטינית, תעשיית הגניבות מיועדת לחלקי חילוף גם לצרכן הפלסטיני (לא כולם- חלפים לא מקוריים יש בשפע בלי הגבלות משונות ובזול) אך לצערנו גם לצרכן הישראלי שרוצה זול!

דרור- לדעתי אתה לא מעודכן- לא ברמת החיים הממוצעת ולא במצבת כלי הרכב...השוק השתנה מאוד!

<a data-cke-saved-href="https://youtu.be/I3kQHKYFaD4" href="https://youtu.be/I3kQHKYFaD4">
https://youtu.be/I3kQHKYFaD4

דרור ברלי
01-11-16, 00:20
מה שאני כותב זה על סמך מה שאני רואה.
ויוצא לי לנסוע בכבישי השומרון, אבל בחלק הצפוני יותר.
לא השתכנעתי. לדעתי קצת קשה לקרוא לתנאי המחיה הממוצעים של תושבי איו"ש הפלסטינים בשם "רמת חיים". וג'יפ רוביקון משופר של סוחר מג'נין בוודאי אינו מייצג אלא חריג.

יכול להיות שלהם עצמם זה לא מפריע ואולי אפילו זה טוב ממה שהיה להם פעם ובוודאי טוב מכל מה שיכלו לקבל בכל אחת מהמדינות השכנות, אבל אף אחד מאיתנו היהודים לא היה רוצה ו/או יכול לחיות כך כמוהם, למעט אולי קומץ נערי הגבעות המטורללים.

boaz avrahami
01-11-16, 06:51
דרור, אם אתה נוסע הרבה בשומרון אז אתה מפקשש בענק.
הרוב המכריע מכוניות חדשות והמון מפוארות

הטרנטטת זה הגיפ לעניים לרוב.

אגב, טרנטה מסוג סוברו ליאונה עולה בגדה המון כסף

נמרוד
01-11-16, 08:52
דרור אני לא אלשין עליך, ואם הפלסטיני בעל הדיפנדר יתבע אותך דיבה, אני אפילו נותן לך קו הגנה - קו ההגנה של הארי קלאהן.

"למה קוראים לו הארי המזוהם?"

- "כי הוא שונא את כולם. את הערבים הישראלים והערבים הפלסטינים ונערי הגבעות המטורללים והבדואים והחרדים והמושחתים והערסים ומועדון המליון והפרופסורים ובעלי ב.אמ.וו ונהגי רייזרים ועדרי טויוטה ואופנוענים ורוכבי אופניים ופקחים ומטיילים ברגל ופקידונים ונשים רווקות ונשים נשואות ונשים גרושות... את כ-ו-ל-ם במידה שווה, אדוני השופט".

דרור ברלי
01-11-16, 09:18
מה שנכון נכון ;)

ואין, אין על הארי קאלהאן. בהחלט דמות של גיבור נעוריי.
עד שהגיע הדוב היהודי.... אבל זה סיפור אחר לגמרי.

111551

-->