PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך הכי כדאי לפלס משטח של 4 מ"ר?

זרקו
21-11-16, 20:33
שלום,
אני רוצה להציב מחסן של כתר 6*6 (גודלו כ 4 מ"ר).
הבעיה היא שאין לי ולו משטח אחד יש בכל השטח של החצר.

אני מחפש משהו שאיננו קבוע (למשל, יציקת בטון ירדה מהפרק)
עלו מספר רעיונות:
1. בנית במה מוגבהת מעץ וחיפוי עץ (זה בעצם כמו לבנות דק) ולפלס במהלך הבניה (עלות חומר כ-600 ש"ח, לפני הובלה)
2. חיבור כמה משטחי עץ "רפסודות" ופילוס המשטח כולו מול הקרקע (הבעיה היא להשיג 4 משטחים שזהים בגובהם, נראה לי).

רעיונות פשוטים וישימים יתקבלו בברכה.

תודה

איל מ
21-11-16, 20:41
אני פילסתי (בערך) את האדמה ועליה הנחתי משטחי פלסטיק שקניתי ממגרש משטחים (לא זוכר כמה עלה, אבל לא הרבה).
טיפ קטן.
אחרי שמניחים את המחסן לאטום היטב את כל הפתחים שלא יכנסו חיות ברווחים שמתחת.

boaz avrahami
21-11-16, 21:01
זה מחסן בינוני למדי.
יש משטחי עץ של מכונות וכו׳ בגודל הזה. חלקם אפילו עם רצפת עץ.
יש מקומות שמתעסקים בזה וניתן לרכוש כאלו משומשים או להסתובב בסופי שבוע באזורי תעשיה עם נגרר ולחפש

זרקו
21-11-16, 21:17
הכיוון של משטחים אכן עלה. הכי גדול שמצאתי לקנות זה 1*1.2.
בועז אתה מכיר גדולים יותר? יודע איפה אפשר למצוא? משטח אחד יהיה פתרון מוצלח!

נדב42
21-11-16, 21:28
אני פילסתי בערך עם 4 יתדות בפינות וחוט בנאים ויישרתי ביניהם עם קרש ארוך ופלס מים רגיל. מעל ריצפתי במשתלבות (אפשר למצוא משומשות בערימות של פסולת בניין)

עלות מזערית וכמה שעות עבודה, והתוצאה סבירה לגמרי...

Sent from my HTC One using Tapatalk

זרקו
21-11-16, 21:31
נדב פילסת אדמה? אם אני צריך לפלס אדמה אני חושב שאצטרך לשפוך שם באלה של אדמה.

נמרוד
21-11-16, 21:33
יש לי מחסן כתר פלסטיק בן יותר מעשור. בחמש השנים הראשונות שלו, בבית הקודם שלנו, הוא עמד על משטח של חצץ ששפכתי משקים ופחות-או-יותר פילסתי בעצמי. הוא עומד מאז עוד שש שנים על משטח בטון מסודר בבית שבניתי.

boaz avrahami
21-11-16, 21:35
כן
יש משטחים של מכונות עם עץ טוב יותר.
לא נדיר למצוא כאלו גודל או למען האמת מלבניים בגודל של 2 על 3 או 4.
אם אתה רוצה לסגור עניין גש ישר למגרשים של כאלו שאוספים וממחזרים משטחים.

lizard
21-11-16, 22:13
מה השימוש של המחסן? כמה משקל הרצפה צריכה לשאת?
לדעתי לחבר כמה משטחי עץ (יש כל מיני סוגים, תבחר את הצפופים ביותר ובאותו גובה) ועליהם לשים פלטת עץ זולה (כמו עץ דחוס או משהו כזה. אני לא יודע מה השם המקצועי) יספיק. אם אתה צריך לתמוך ברצפה אז תמלא באדמה או באבנים.

נדב42
21-11-16, 22:23
נדב פילסת אדמה? אם אני צריך לפלס אדמה אני חושב שאצטרך לשפוך שם באלה של אדמה.
אכן פילסתי אדמה, אפילו אדמה קשה ...
עדרתי עם טורייה את השכבה העליונה (כ- 10 ס"מ) עד שנהייתה מפוררת למדי, יישרתי את השטח בהתחלה "לפי העין" עם הטורייה ואח"כ לפי החוטים עם הקרש - כמה מחזורים לאורך ולרוחב והכל הסתדר. החוטים גם עזרו לרצף את המשתלבות בצורה סבירה... זה אולי לא ביצוע מושלם, אבל התוצאה הרבה יותר טובה מרוב המדרכות שאני מכיר :)

agabay
21-11-16, 22:32
אני בניתי במה מעץ ופילסתי עם פלטות עץ חתוכות. ממליץ לשים על הבמה פלטה אחידה כי המחסן מאוד רגיש לנקודות "מתות" והרצפה נתלשת מהקירות

זרקו
22-11-16, 07:21
נדב,אנסה גם לפלס אדמה. לא יזיק.
גביע לגבי במה מוגבהת או משטחים שזה די דומה. זה הרעיון. למה אתה מתכוון בנקודות מתות?

Asaf-a
22-11-16, 07:36
אם מדובר על מחסן למטרה ארוכת טווח, עץ זול שנלקח משאריות הוא רעיון רע, וירקב עם הזמן.

איל מ
22-11-16, 08:05
ובגלל זה הצעתי משטחי פלסטיק (אם לא היה ברור, הכוונה ל"רפסודות" פלסטיק) . אותו דבר כמו העץ (ובמפתיע גם עלו פחות) ולא נרקבים מהמגע עם קרקע/רטיבות. המחסן עצמו מגן עליהם משמש ובכל מקרה הוא יתחיל להתפורר לפניהם.

agabay
22-11-16, 08:44
נקודות מתות - אני בניתי במה מקרשים 15 על 3, אבל הבמה לא הייתה רציפה ובנקודות שלא היו קרשים מתחת לרצפת מחסן הרצפה התנתקה מהקיר כשדרכתי. לכן עדיף לבנות במה שתהיה רציפה כלומר משטח מלא

זרקו
26-11-16, 23:09
מעדכן-
נרכשו 4 יחידות חדשות של משטחי עץ מטר על מטר ובגובה זהה- עלות 100 ש"ח.
הן חוברו להן יחדיו.
הקרקע פולסה באמצעות אדמה בלבד- מזה מסתבר יש מספיק בחצר.
והמשטחים המחוברים הונחו מעל.
המחסן מפולס ובא לציון גואל.

תודה לכל העוזרים

asypeer
27-11-16, 14:41
אם מדובר על מקום שחשוף לגשם המשטחים עלולים להירקב ולקרוס, הזולים עשויים מעץ גרוע, עדיף פלסטיק במקרה הזה. בלי קשר - זה מחבוא קלאסי לנחשים

Sent from my iPhone using Tapatalk

זרקו
27-11-16, 17:19
מקווה שיהיה בסדר- המחסן מכסה את המשטחים, הדפנות מכוסות קורות ואדמה.

lizard
27-11-16, 17:33
היית צריך לשים אדמה בתוך הקרשים. בנית מאורה פנטסטית לנחשים

זרקו
01-12-16, 22:40
מילאתי אדמה.

lizard
02-12-16, 06:32
עדיין בנית מאורה אבל הם יצטרכו לעבוד קצת :-)

-->