PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמנים לGV ובאופן כללי טיפול גדול!

sherifon
23-11-05, 11:16
יש לי GV ידנית מודל 03 ובקיצור הגיע זמן לעששות טיפול 90,000,
אגב אני מאיזור הקריות אז אם למישהוא יש כיוון לחלקים לתת לי אני אשמח - ניסיון העבר עם מוצלח יוסף גורם לי לחפש מקום אחר !!!
( עינינים אישיים ולא בגדר המלצה או לשון הרע!!!!!)
עכשיו פילטר אויר הוחלף כנל גם פלאגים (אירידיום ) ושמן גיר גם כן הוחלף ל פז גיר 4 לאחר שהגיר היה קשה במיוחד (הבעיה ניפתרה חלקית-מישום שעדיין יש ימים -שבהם הגיר עדין קשה בעיקר בימים חמים -כן ימים חמים!) וטימינג מותחנים ומחזירי שמן הוחלפו !

כעת נישאר :
1)שמן דיפ (האים זהוא אותו השמן כמו שמן הגיר ?- שימו לב התיבה ידנית !!!!!!)
2)שמן ברקסים -האים יש צורך? ואיזה סוג מומלץ? הצבע נראה בסדר ובכלל איך ידעים ?
3)פילטר דלק -מה מומלץ?
4)שמן מנוע -איזה שמן מנוע מומלץ לדגם שלי!!!!!! ולא באופן כללי כי כבר קראתי ועשיתי ש"ב לכן אני פונה לבעלי GVקימים שכבר טיפלו!!!!
פילטרשמן מנוע-קניתי מקורי (34שח )נשאר רק להחליף!
5)שמן לקלאצ- שוב איזה סוג ואיך יודעים אם צריך?
לסיכום הייתי מעוניין לקבל תשובות ל הערות שרשמתי והצעות או תוספות לעייל !
תודה
ואם מישהוא רוצה להזמין אותי לטיפול משותף אז הכיבוד עלי ותשלום אם צריך גם בא בחשבון!
כלים יש לי את הרוב לכן אין בעיה !
חסר רק מקום וניסיון על הרכב !!!!!!!

נמרוד
23-11-05, 15:23
1)שמן דיפ (האים זהוא אותו השמן כמו שמן הגיר ?- שימו לב התיבה ידנית !!!!!!)
2)שמן ברקסים -האים יש צורך? ואיזה סוג מומלץ? הצבע נראה בסדר ובכלל איך ידעים ?
3)פילטר דלק -מה מומלץ?
4)שמן מנוע -איזה שמן מנוע מומלץ לדגם שלי!!!!!! ולא באופן כללי כי כבר קראתי ועשיתי ש"ב לכן אני פונה לבעלי GVקימים שכבר טיפלו!!!!
פילטרשמן מנוע-קניתי מקורי (34שח )נשאר רק להחליף!
5)שמן לקלאצ- שוב איזה סוג ואיך יודעים אם צריך?

סוגי השמנים רשומים בספר הרכב, לא ספר טיפולים אלא ספר הנהג שמגיע עם כל רכב חדש. כתוב שם בדיוק איזה שמן מנוע צריך, ובדרך כלל הספר מאפשר מגוון צמיגויות בהתאם לאקלים.

שמן דיפרנציאלים = שמן גיר ידני רגיל, אלא אם כתוב אחרת - שוב, בספר הנהג, זה במקרה ויש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה מסוג שדורש שמן מיוחד.

נוזל בלמים/נוזל קלאץ' - אותו דבר, נוזל הידראולי DOT4 - שוב, אלא אם כתוב אחרת בספר הנהג. סביר להניח שכתוב גם איפשהו בתא המנוע. שניהם נמצאים במיכלים בתא המנוע עם סימוני גובה, אם חסר - צריך להשלים, ולבדוק למה חסר - כנראה שיש נזילה איפשהו! ברוב המקרים מומלץ להחליף נוזל בלמים כל שנתיים.

אם אתה שואל לגבי "פירמת" השמן, אז כל מה שקראת בדיונים הכלליים לגבי שמנים לכל סוג רכב אחר, תקף אצלך - יש אינספור יצרנים ומותגים ותת מותגים, ואין לזה שום קשר לסוג הרכב. ונגיד שמישהו שיש לו גראנד ויטארה מספר לך שהוא משתמש בסמן תוצרת זלמנסון - האם התשובה שלו יותר מוסמכת משל כל אחד אחר? הגראנד ויטארה הוא לא רכב מיוחד, אם בספר הנהג כתוב לשים שמן 10W40 סינטטי, אז זה מה שתשים ולא ממש משנה של מי, ואם כתוב 20W50 אז זה מה שתשים. אל תקנה שמן במחירים זולים באופן חריג מסטוק מאובק בתחנת דלק בשום מקום, מצד שני אתה לא חייב לקנות שמן מרוצים במחירים מופקעים.

לגבי שמן גיר/דיפרנציאלים - כאן בכלל אין הבדלים גדולים בין המותגים והאיכויות, לך לחנות חלפים וקח את מה שיש.

sherifon
24-11-05, 07:26
תודה רבה
זה פחות או יותר מה שציפיתי לשמוע
בלי יות ר מידי בבלת

תודה רבה וישר כח

-->