PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזו רתכת לקנות ?

MatanR
02-12-16, 19:36
מעוניין לקנות רתכת ראשונה ! ובג'יפולוג יודעים הכל,
אז ככה
אני רוצה רתכת לשימוש ביתי שאלמד לרתך בעזרתה ותשמש אותי בעיקר לבניית דברים בשביל הג'יפ, מיגונים וכו'..
הבנתי שעלות של רתכת שתתאים לעבודות כאלה היא סביב ה1000 שח .

השאלה:
אלקטרונית או CO ?
האם באמת זו העלות ?
אילו נתונים תכניים יספקו את הצרכים שלי?
מה עלי לבדוק לפני הקנייה?
מה צריך לדעת על מסכות וכל הציוד הנלווה?
ואם יש למישהו רתכת מסויימת שהוא ממליץ , כמובן שאשמח מאוד.

תודה

lizard
02-12-16, 20:21
לא תמצא CO2 בפחות מ4000+ שח. זה כמובן כולל הכול. רתכת חדשה.

אתה צריך אלקטרונית.
לדעתי לא יותר מ160-180 אמפר. חברה טובה חשוב יותר מאמפרז'. 140 אמפר של מילר שווים לדעתי יותר מ180 של חברה סינית עלומה.
יש היצע גדול בשוק. תקנה ממקום שנותן אחריות ושהאחריות שלו שווה. כלומר, כולם נותנים אחריות אבל עליך לבדוק למשל בגוגל אם החברה נחשבת טובה מהבחינה הזו או לא.
חברות מומלצות הן מ.ב מפתח תקווה. פז-ארק מחולון, ל.כ מרמלה. זיקה ובטח יש עוד ששכחתי.
תתקשר או תבקר (טוב יותר לבקר אם יש לך זמן) במקומות האלה ותראה מה הן מציעות ואם יש דילים או הנחות לחברי ג'יפולוג או בכלל.

בנוסף, אני ממליץ לך להשקיע בקסדת ריתוך אלקטרונית איכותית או שתשתמש בהתחלה בקסדה פשוטה. קסדה נחמדה יש לזיקה אבל הן לא סופר עמידות (לפחות הדגמים שיש לי) והחלון שלהן קטן. מ.ב מוכרים של מילר ושל ספיד גלאס. נחשבות הטובות והאיכותיות ביותר בשוק בישראל. אבל יקרות.

בהצלחה. אם תרצה כמה טיפים ושיעור או 2 תצור קשר.

MatanR
03-12-16, 01:07
תודה רבה על התשובה והפירוט lizard
לגבי מסכות.. ראיתי שבארץ המחיר של האלקטרוניות נע סביבות ה300 שח
באיביי מסכות אלקטרונית סיניות שחיצונית נראות דומה לאלו שבארץ בערך ב100 שח
אפשר לסמוך עלייהן או שזה משהו משמעותית פחות טוב ?
יש אולי איזה פרמטרים שאפשר לבדוק לפיהם ?

lizard
03-12-16, 08:12
אי אפשר לסמוך עליהן. אמרתי לך מה לקנות. זיקה או ספידגלאס או מילר. היחידות שלי אישית יש נסיון טוב מאוד איתן. יבוא מישהו אחר וימליץ על אחרות. תקרא יש פה המון מידע על מסכות בפורום.

boaz avrahami
03-12-16, 09:04
לך תנסה לרתך אצל חבר עם אלקטרודה אלקטרונית ועם co2.

גם אתה, כמוני, חובב.
לרתך עם אלקטרודה בצורה ראויה מאוד קשה ודורש מיומנות בעוד שרתכת מיג תקבל תוצאות כמעט מקצועיות די בקלות.
לדעתי תצטער שביזבזת כסף על רתכת אלקטרונית. חסוך וקנה מיג.

אותי הזהירו לשמור על העיניים ולרכוש רק מסכות שעומדות בתקני בטיחות.
למיטב הבנתי מהשלוש שמיכה הזכיר לזיקה אין תקנים.
לאחרות שהוזכרו יש.

בדיוק עלתה כאן מודעה רלוונטית ( אין לי קשר)
ראיתי גם בפייסבוק כמה רתכות מענינות כמו לינקולן 255c

למכירה רתכת CO2 קטנה

למכירה רתכת CO2 160A תוצרת FDB איטליה .

הרתכת שימשה אותי לשיפוץ הדה שבו וגם לשיפוץ הסיקס .

רתכת קטנה ואיכותית , כולל עגלה ( לא כולל בלון גז ) , מחיר - 2400 ש"ח .

ניתן לרכוש את הבלון ( 4 ק"ג ) בעלות של 600 ש"ח .

הרתכת חד פאזית .

אילן - 050-5249686

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolo g%2Ecom%2Fforums%2Fshowpost%2Ephp%3Fp%3D 725933&share_tid=101631&share_fid=22239&share_type=t&share_pid=725933

avikkllk
04-12-16, 17:16
אני לא יודע מה מי מו.
אבל באשכול מכירות של גכיפוצוג מישהו מוכר רתכת בדוק את זה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asafk
04-12-16, 18:09
רתכת מיג חד פאזית זה אחלה לריתוכי פחים ועבודות לא מסיביות. עד 3 מ״מ נגיד. יש לי כזו, ולריתוכים של גדרות או קונסטרוקציה, או ברזלים כבדים - אני מוציא את האלקטרונית.
למרות זה אני בהחלט ממליץ על מיג קטנה משומשת. זה נוח וקל והתוצאות יפות.

אסף.

kd2
04-12-16, 19:55
אם הכיוון הוא מיגונים לג'יפ ומסגרות כללית לבית אז עדיף לך אלקטרונית טובה(מסיכה ורתכת) עם הדרכה מעולה.

אני מחזיק היום את כל הרתכות הרגילות, סטיק מיג וטיג ( + ערכת הלחמה בלהבה), ואני בהלם מכמה פעמים אני פשוט משתמש ברתכת סטיק אלקטרונית, כי :
או שהחומר מגלוון,
או שלא נקי,
או שעבה,
או שאני בדיוק עם הסליל/גז הלא נכון למתכת שאני עובד איתה,
או שצריך לרתך בגובה או בקומות,
או שצריך לקחת את הרתכת ברכב.

תפור לך חבילה של ג'סיק 200C, ספידגלאס 100V, ואיזה 3 מפגשים עם מישהו שיודע ללמד ואתה תהיה מאוד מרוצה.
( אני נמצא במערב הנגב ואתה מוזמן לבוא לשחק בכל הרתכות וכל החומרים, אולי יעשה לך סדר בראש)
אם אתה מרתך כמעט רק ברזל ובעיקר בבית בסדנא או סככה - יש מה לשקול מיג, כמו שאסף אמר זה מאוד קל וכיף.

yogibear
06-12-16, 18:00
אני מחזיק היום את כל הרתכות הרגילות, סטיק מה זה ? מיג וטיג ( + ערכת הלחמה בלהבה), ואני בהלם מכמה פעמים אני פשוט משתמש ברתכת סטיק
תפור לך חבילה של ג'סיק 200C, ספידגלאס 100V, ואיזה 3 מפגשים עם מישהו שיודע ללמד ואתה תהיה מאוד מרוצה.
(.

רתכת סטיק ? מה זה ? :)

גם לי יש אלקטרונית, וכעת אני רוצה לקנות CO כדי לשפץ רכב אספנות (חיפושית) ההתלבטות היא בין שלוש : ג'סיק MIG 200Y , המותג של זיקה , מילר (מ.ב) MPi 220, שלוש רתכות CO שלושתן ראויות לחובב כמוני, אבל קיימים פערים מהותיים של כ 1000 ש"ח בין המותג של זיקה והאחרים .השאלה היא האם כחובב שווה להשקיע את ההפרש.

lizard
06-12-16, 19:18
הכי טוב זה מילר. ליגה אחרת מהסיניות

MatanR
07-12-16, 17:00
Jasic arc 200 או zika I-200
עד כמה הjasic טובה יותר ? ההבדל במחירים הוא בסביבות ה600 שח

נמרוד
07-12-16, 17:08
לי יש Jasic 200 MIG והיא מצויינת, מעל ומעבר לכל צרכי (פחחות רכב, גגונים, פגושים, וריתוך כללי, פלדה בלבד). קצב שימוש אופייני של חובב - אני בסליל 5 קילו השלישי במשך שלוש שנים. 0 תקלות.

אני לא מרתך יותר סטיק/אלקטרודה כמעט בכלל. אני מביא את העבודה לרתכת ולא להיפך.

אני מניח שZIKA 200 MIG תיהיה טובה בדיוק באותה מידה לצרכי חובב, מדובר בסופו של דבר על רתכות מדבקה סיניות ומה שחשוב זה היבואן הישראלי שעומד מאחוריהן - זיקה ומ.ב. שמיבאים את ג'אסיק שניהם מצוינים.

ההתלבטות האמיתית שלך היא בין אלקטרודה לMIG. לא יעזור, מדובר על הפרש של פי 4-5 במחיר, בין אלקטרונית סינית טובה לMIG סינית טובה. ההבדל בין פחות מ1000 שקל לבערך 4000. האם אתה מוכן להשקיע כזה סכום במשהו שלא בטוח שתתחבר אליו ותנצל אותו? אם התשובה היא כן ויש לך מקום מסודר פחות או יותר להעמיד את הרתכת ולרתך, אז אין ספק שגם לחובב, רתכת MIG היא הרכישה הנכונה.

weref
07-12-16, 17:21
לפני שנתיים שלוש, בתחילת השיפוץ, קניתי זיקה 160.
למסגרות כללית, מיגונים ושטויות נוספות היא עושה את העבודה יופי. לקח לי קצת זמן ללמוד (סרטונים לתאוריה וקצת תרגול על שאריות פח)
רתכת, מסכה איכותית ושתי חבילות אלקטרודות עלה לי 1200

sent from mobile

MatanR
08-12-16, 20:47
בשניהם התכוונתי רק לרתכות אלקטרוניות... מעוניין להשקיע סביב ה1000
זו אחת http://www.amital-ltd.co.il/productInfo.asp?prodid=807
וזאת השניה http://www.zika.co.il/product/i-200c/

ModChiP
08-12-16, 20:57
הרתכת של זיקה מצויינת, הידית זבל אבל בכל מקרה אתה צריך להחליף.
ממה שאני רואה 2 הרתכות בערך באותו גודל.
תשקיע במסכה טובה(וכשאני אומר טובה זה לא זיקה ולא טארגט ולא פרוקספן, אלא ספידגלאס או מילר).
המחיר של זיקה הוא בערך 1200 שקל.
אני הייתי ממליץ לך לקנות מסכה טובה קודם כל, ובשארית תקנה רתכת, לפעמים מוכרים את הזיקה ביד שניה.
גם רילאנד מומלצת.
אתה יכול לקנות אלקטרודות של לינקולן ממ.ב הם יותר זולות בבערך חצי.

shmil
09-12-16, 08:03
עד היום הייתי עם מיג ועם רתכת חשמלית רגילה.
החלטתי להוסיף גם אלקטרונית, וקיבלתי המלצות ממשתמש מאסיבי על הזיקה I-200C.
מעריך שיפול לי הפור בתחילת השבוע...

lizard
09-12-16, 08:51
שמיל בשביל מה אתה צריך גם רתכת אלקטרונית? לא שולל חס וחסה סתם מעניין אותי לדעת בשביל מה אתה צריך.

shmil
09-12-16, 09:08
א. כי אני רוצה.
ב. כי אני יכול (כמו בבדיחה).
ג. כי יהיו לי ריתוכים בקרוב שאעדיף לעשות עם אלקטרונית קלה, ולא עם סוס המיג שלי, או עם החשמלית הכבדה.

lizard
09-12-16, 10:23
הבנתי :-)

zagi
10-12-16, 20:05
שמיל , אני מאוד מבסוט מה-JESIC 200 של מ.ב , עבדתי גם עם הזיקה .

לא שהזיקה רעה ... פשוט ה-JESIC מעולה !

shmil
11-12-16, 14:42
קדימה שגיא, האחריות עליך. :)
הוזמנה JASIC200C.
תגיע השבוע כנראה...

zagi
11-12-16, 18:03
שיהיה במזל טוב ... :-)

kd2
11-12-16, 21:57
לג'סיק יש מתח ריקם מאוד גבוהה, בזמנו מדדתי שם 90V, מאוד טוב לאלק' 6010/1.

jacob72
10-03-17, 02:25
לטובת בחינת רכישת רתכת אלקטרונית לחובב. אחד שלא אוהב לקנות זול, תמיד מעדיף להשקיע עוד קצת ולקבל תמורה.

מישהו מכיר את המותג הנל?
יש לו נסיון איתו ?

מותג אוסטרי Fronius
נמכר בארץ עי

http://www.uniweld.co.il

lizard
10-03-17, 06:09
אם אני לא טועה בשם אז נחשבות לרתכות טובות אבל באמת שלחובבן JASIC200A זו רתכת מעולה ואפשר להשיג בדיל של 690 כולל מע"מ וכולל קסדה אלקטרונית וכפפות.

עירא
10-03-17, 06:45
מישהו מכיר את המותג הנל?
יש לו נסיון איתו ?

בגדול פרוניוס הם בשורה הראשונה (ולדעתי האישית בקצה הקידמי שלה) של יצרני הרתכות הטובים בעולם.
ספציפית רתכת אלקטרונית שלהם לחובב זה סוג של נזם זהב באף חזיר כמו שמיכאל כתב.
לי יש רתכת אלקטרונית שלהם בבית לשימוש חובבני בלבד כבר עשר שנים בערך, עובדת מעולה (לא משהוא שונה מרוב הרתכות האלקטרוניות לשימוש ביתי), אמינה (פה אני מאמין שיש תמורה למחיר המופקע ששילמתי עבורה) וטובה.
מה שכן במחיר שהיא עלתה, יכולתי לקנות 3-4 רתכות פשוטות ולהחליף כשמתקלקל....

עירא

אסף ד.
10-03-17, 12:48
JASIC 200 (http://www.membet.co.il/AllSites/1568/Assets/catalog%20Machines%20mem%20bet.pdf) "רגילה" עובדת יפה מאוד גם עם אלקט' 6010 לחובבנים.
אני עובד עם ה - 3M™ Speedglas 9100 מסכה מעולה, אפשר להשיג ב - 1500 ש"ח אם יש סבלנות , לדוגמה:
http://www.ebay.com/itm/3M-Speedglas-9100XX-Darkening-Welding-Helmet-w-Side-Windows-Hornell-Speedglass-/332119518113?hash=item4d53ddaba1:g:Q-oAAOSw3ydVoy9f

אולי בעתיד נתפנק על מילר...
Multimatic 215 Multiprocess Welder (https://www.millerwelds.com/equipment/welders/multiprocess/multimatic-215-multiprocess-welder-m30090)

וגם חותך פלסמה לא יזיק, פחחח.
https://www.millerwelds.com/equipment/plasma-cutters/spectrum-625-x-treme-with-xt40-torch-m00243

lizard
10-03-17, 13:18
לפלסמה צריך קומפרסור ורצוי מאוד מערכת ניקוז נוזלים (ולא, אני לא מתכוון רק ליחידת שירות). אחרת הידית עלולה להתקלקל

jacob72
10-03-17, 13:57
מהיא ארץ הייצור של ה:
Jasic ,Zika,Miller.
כולם אירופאיות ?
או שזה רק שם המותג והכל מיוצר היום באסייה ?

בקשר למסכה. מהי מסכת Speed ,ולמה היא נקראת כך ?

ולגבי משהו אחר לגמרי. האם יש בארץ חוק, תקנה לגבי ריתוך? או שכל אחד קונה בסבבה רתכת והופך להיות רתך מדופלם !

מחר יירתך לי סולם או מעלית בבניין, מישהו ייפול או שהריתוך יקרוס ,מי אשם ?
יש אכיפה בנושא או שזה כמו מספרות, קונים מספרים ומכונת תספורת,והופכים להיות ספר "מקצועי".

עירא
10-03-17, 14:41
ג׳אסיק וזיקה מוצרים סיניים, מילר אמריקאי.
Speed glass-
סדרת מסיכות ריתוך מבית 3M. נחשבות למסיכות מעולות. לדעתי לרתך החובב ה100v נותנת מענה מצויין בהיבט תמורה פר שקל. (במיוחד בהשוואה למסיכות עלומות שם)

לגבי חוק ותקן, יש גם יש. רק צריך לדעת לדרוש. (במידה ובאמת נדרש, לא לכל תיקון בגדר צריך רתך שיודע לבנות חלליות...)

lizard
10-03-17, 18:36
אם אתה תדרוש (ותשלם) שהריתוך יעבור בדיקה של בוחן ריתוך מוסמך שיבצע בדיקת חדירה, אחידות וכדומה (כולל רנטגן אם צריך) אז אתה יכול לקבל.
אני למשל לשערים וכדומה לא עושה שום בדיקה אבל אם אני אדרש לרתך קונסטרוקציה (ואני לא כי אני לא עושה כאלו עבודות) אז אני אדרוש מהלקוח לממן תכנון הנדסי (לא סתם "שים קורה פה וקורה שם"), בדיקת מהנדס ובדיקת הריתוכים. אם לא יסכים אז אני לא אקח את העבודה. הרתך במקרה הזה הוא הש"ג, בסוף מאשימים אותו ולכן אני אישית לא מוכן להסתכן בשביל עבודה.

jacob72
10-03-17, 18:47
תודה רבה, השכלתי.

נדב42
15-05-17, 15:19
הוזמנה JASIC200C.
תגיע השבוע כנראה...

אפשר לשמוע חוות דעת ?

shmil
16-05-17, 00:03
כן.
בקצרה - תענוג.
שונה לגמרי מרתכת חשמלית רגילה (בל גם פחות נח ממיג).
השליטה (וגם הצורך בה) באמפראז מצויינת, אני עוד לא בטוח שאני פוגע נכון שאמפראז שצרייך לפי חומרי הריתוך.
מאפשרת ריתוכים של חומרים בעייתיים יותר.אני בזמן האחרון לוקח ומחזיר, וגם הגודל והמשקל נוחים מאד.

איל מ
16-05-17, 13:08
שמיל,
אפשר לדעת מאיפה הזמנת וכמה עלה?

shmil
16-05-17, 15:32
הזמנתי מ-מ.ב בע"מ, טלפונית.
אחד ממשתמשי הפורום הוא נטע שעובד שם, דברו איתו ב-.03-9042424
אבדוק בערב אם יש לי גם מספר סלולארי.

יש להם ועליהם ביקורת מצויינת כאן באתר על אספקה, מחירים ושירות.

לגבי המחיר - דברו עם נטע, למיטב ידיעתי הוא משתדל לעזור לאנשי גיפולוג.....

אין לי מניות או רווח מההמלצה, כמובן :)

kd2
16-05-17, 19:17
נטע אחלה בחור וזאת אחלה רתכת.
יש לי אותה מ2011 והיא עובדת כל שבוע.

יש לה קשת סבבה (לא פרוניוס, אבל לא רע בכלל) והיא מוציא מתח ריקם (מתח בהמתנה) של 90V מדוד על ידי.

-->