PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימני - חדש או משומש?

Sagi Y
10-12-16, 16:45
שלום חברים,
בתקופה האחרונה חיפשתי גימני משנתון 2008-2010 והבנתי שמחיר ריאלי לרכב "ערום" (ללא תוספות שטח) הוא סד"ג של 45-55 א.
מעבר לזה שזה ממש קשה עד בלתי אפשרי למצוא אחד נורמאלי (למשל משום מה כולם מחזיקים אותו פחות משנה),
במחיר כזה ההפרש המשוער בין משומש לחדש נהפך לכמעט זניח (חדש יעלה כ-12000 ש"ח יותר ל-3 שנים).
(אני מניח שהחדש ירד ב30א' [100 ל-70] לעומת המשומש שירד כ-15א' [50 ל-35] + מוסכים שככל הנראה יראה יותר + צריכת דלק נחותה).

ולכן אני כרגע מתלבט בין:
1. לרדת בשנתון ל-2005-2007 מה שיוריד את העלות לכ-35א ויהפוך את העסקה ליותר כלכלית.
2. לקנות גימני חדש מהיבואן, ולהמנע מהחוויה השלילית של יד-2.

השאלה היא כזו:
מה אתם הייתם עושים במקומי? בן 30 ומתחיל בתחום, נשוי טרי כרגע ללא ילדים.
עד כמה צריך להיזהר מרכבים בני 10? עד כמה זה "כאב ראש"?

תודה,
שגיא

Mor Gurevich
10-12-16, 17:26
אהלן שגיא,
מה הקריטריונים שלך לרכב נורמאלי?
האם אתה שולל אותו רק משום שהוא משופר? האם אוטומטית אתה שולל ג׳ימני שהחזיקו בו פחות משנה?

אשמח אם תפרט על כך.

בכל מקרה, יש היצע של ג׳ימנים מכל השנים. אני ממליץ לך לקחת את המועמדים לאחד מהמומחים הידועים, שיעבור על הרכב וייתן חווד. ככה, במידה וימצא ליקויים, תוכל לדרוש מהמוכר להפחית אותם ממחיר העסקה.

asafk
10-12-16, 17:27
אם היכולת הכלכלית בידך - קנה חדש ושמור אותו לפחות 3-4 שנים. ללא ספק זה יהיה הדבר הנכון - כספית אבל לא רק. היתרון של ג׳ימני כמו שאתה כבר יודע הוא שתמיד יש ביקוש ותמיד יש שוק, הסיכון בקניית חדש הוא קטן.
מצד שני.
נשוי טרי. עוד מקסימום שנה יגמרו לכם נושאי השיחה והגברת תתחיל לדבר על ילדים. שנה אחרי זה תפרסם מודעת מכירה על ג׳ימני שמור בן שנתיים... קח גם את זה בחשבון.

אסף.

שגיא S
10-12-16, 17:28
היי שגיא.

אני אישית לא מאמין גדול בלהתגלח בשטח על רכב חדש.
כמו כן, ג'ימני 2005 יעלה לך גם פחות מ-35. אני יודע כי חבר טוב שלי מוכר אחד כזה...

מוטי טויוטה
11-12-16, 03:03
אני חושב שמה שאתה רוצה מהגימני הוא גורם משמעותי ועיקרי. אתה מחפש להגביה ארבע ולהחליף לטרנספר גלגלש עם 4.16 ולנעול? מחפש הגבהה 2 ולטייל בכיף בשבילים? . זה משהו שחשוב לדעת לפני שנוכל לנסות לעזור אפילו
בנוסף , הרכב הוא רכב שני שלך?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
11-12-16, 08:11
לחדשים (מ-2015) יש ESP וזה יתרון בטיחותי מהמעלה הראשונה.
בקרת המשיכה שלו סבירה, אבל יש טובות ממנה. זה לא תחליף לנעילה אבל זה בטח יותר טוב מכלום.

ובאמת שהכי טוב להתחיל עם סטנדרטי + צמיגי שטח. כי רק ככה לומדים וג'ימני הוא בית ספר מדהים לנהיגת שטח. ברגע שאתה יודע מה אתה עושה, הוא לא מפסיק להפתיע אותך ולמרוח לך חיוכים דביליים בכל פעם מחדש.
ואז אפשר להתחיל עם שיפורים......

ואחרי הרבה מאוד טיולים עם ידני ועם אוטומטי - הידני כל כך הרבה יותר טוב. אז אל תתבלבל.

אבל כמו שאסף כתב לך - נשוי טרי, הילדים יגיעו תוך שנתיים-שלוש... ואז תצטרך להיפרד מהג'ימני כי הוא פשוט קטן מדי ולא מתאים למשפחה. קח בחשבון.

Sagi Y
11-12-16, 15:32
תודה חברים על העזרה וההכוונה.

הרכב ישמש כרכב שני בבית, אני אנהג עליו ביומיום כ-10 ק"מ ביום סטנדרטי. משוטטות בפורום נראה שאפשר לטייל עם גימני גם עם שני ילדים. אנחנו לא מפונקים ולכן אני מאמין שנוכל להתחיל איתו בשנים הראשונות של הקמת המשפחה :-)

אני מתחיל בתחום ולכן לא מתכנן לשפר בצורה מאסיבית. ככל הנראה אתחיל עם צמיגי 50\50 + מיגון בסיסי. בהמשך אולי גם הגבהה מינימלית (2\2וחצי) - מה שלהבנתי גם יעזור לנוחות הנסיעה.

לגביי משומש:
אני ממש לא שולל משופר. אני בעיקר מחפש ק"מ סביר (כזה שיאפשר לי למכור עוד כמה שנים, נניח עד 130000) + יד נורמאלית (2-3). שיהיה מתוחזק בצורה טובה מבחינה קוסמטית. מבחינה מכנית מתכנן לקחת לבדיקה אלקטרונית + בדיקה במקום יעודי (זוקילנד או מורי). אני גר בחיפה ועובד משרה מלאה כך שלא פשוט עבורי "לתפוס" אחד נורמאלי ולהגיע איתו לכל הבדיקות.
אני נמנע מרכבים שהוחזקו תקופה קצרה כי זה פשוט נשמע חשוד, למה לקנות רכב ולמכור כ"כ מהר? בדר"כ הם גם במקרה בדיוק אחרי טיפול גדול + צמיגים חדשים + הגבהה וכו' - זה בכלל נשמע לי ממש תמוה, למה לשדרג ומיד למכור?
חבר הזהיר אותי מכל מיני קומבינות שעושים למנוע בכדי למשוך אותו כמה חודשים לפני החלפה (שמן דבש?), זה נשמע לי בסגנון...

שגיא, הגימני של עומרי כרגע האופציה היחידה מבחינתי, אבל הבעיה שהוא עם ק"מ גבוה (170) וכמו שכתבתי כרגע אני מעדיף להימנע.

שגיא

k9.amit
11-12-16, 15:58
תודה חברים על העזרה וההכוונה.

הרכב ישמש כרכב שני בבית, אני אנהג עליו ביומיום כ-10 ק"מ ביום סטנדרטי. משוטטות בפורום נראה שאפשר לטייל עם גימני גם עם שני ילדים. אנחנו לא מפונקים ולכן אני מאמין שנוכל להתחיל איתו בשנים הראשונות של הקמת המשפחה :-)

תשמע, אני לא רוצה חלילה "לכבות" אותך, רק להבהיר.
אני מחזיק ג'ימני. בחור צעיר, מטייל ברוב הזמן לבד באוטו. מקסימום עוד בן אדם אחד. וחסר מקום, ואני ממש לא אדם מפונק. אפילו ההפך.

בג'ימני עם שתי כסאות אחוריים מורמים בקושי יש מקום בבגאז' לתיק סטודנט. מזרון פלציב לא נכנס בלי מעיכה מסיבית. הייתי ממליץ לך לשקול טוב את ההחלטה אם אתה באמת מתכנן לטייל איתו בתפוסה מלאה.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

נמרוד
11-12-16, 16:09
היום יש אינסוף אפשרויות מימון, ריבית אפסית, לעיתים יותר קל לקנות חדש מאשר להשכיב 40-50K במזומן על רכב משומש. כמו שאסף כתב - דחה את הקץ בעוד שנה - שנה וחצי, תשעה ירחי לידה, בשעה טובה זכית בעוד שנה שהיא צמודה לתינוק ואתה יכול לטייל לבד.... זה לפחות שלוש שנים של טיולים. ג'ימני ידני בן שלוש עם קילומטראז' נמוך - יעוף לך מהידיים יותר מהר מטנדר טויוטה :rolleyes: בהצלחה.

Tzvika-Pick
11-12-16, 17:02
מצטרף להמלצות על חדש, שני כמה סייגים -

1. תוודא שיש לך את היכולת הכלכלית להחזר של כמה מאות שקלים בחודש על מימון הרכב. להערכתי עם מקדמה של 40 אלף ש"ח ובלון קטן 40 אלף נוספים בסוף תקופה של 3 שנים מדובר בהחזר של איזה 500-600 ש"ח בחודש. לסכום הזה צריך להוסיף את עלות הביטוח המקיף, שמן הסתם לא תעשה לג'ימני מודל 2005.

2. תשכח מלטייל עם שני ילדים ואישתך בג'ימני. כמו שכתבו קודם, גם לי יש ג'ימני וגם אני מטייל איתו בדרך כלל לבד, לפעמים עם עוד נוסע/ת. זה המקסימום שהרכב יכול להכיל בטיול שכולל גם לינה, אין סיכוי לדחוף גם ילד מאחורה כי אתה חייב לקפל את המושבים אחרת אין מקום לכלום. אפשר להעמיס על הגג אבל גם ככה עם ארבעה אנשים + ציוד + גגון אתה בקושי זז.
מה שאומר שאם אשתך ביחד איתך בראש של הטיולים וכמו שאתה מרגיש את הזרימה בבית אתם (כלומר היא) תרצו לטייל עם הילד גם כשהוא קטן - חפש רכב אחר.

eyali0001
11-12-16, 18:24
טוב, אז קודם כל אל תיתן לאף אחד להוציא לך את הרוח מהמפרשים.
אני במצב קצת יותר מתקדם ממך (נשוי + 2) כאשר בתי הבכורה בת 7 והקטן בן 3.5.
אנחנו מטיילים בהרכב מלא ואומנם יש מעט צפיפות, אבל לא ברמה שיש צורך לפסול את הרכב, בטח לא כאשר הילדים עדיין לא בגיל 10+, עם קצת הנדסה מתקדמת, לא היה חסר לנו מקום לציוד (יש גם גגון).
ממליץ לך בחום לרכוש רכב "ישן" מכיוון שאני די בטוח שתישאר איתו לאורך זמן (אנחנו דומים מאוד מבחינת אופן השימוש ברכב לפי מה שרשמת).
אם תרצה להתייעץ, שלח הודעה פרטית ואתן לך את הנייד שלי.
בהצלחה.

Nisan Mordehay
18-12-16, 10:48
אני באותו סטטוס של EYALI0001 ממש ועם סמוראי בגדול הכל סבבה עם קצת יצירתיות ומאחור יש מרחב יפה לרגליים שבו אפשר לשים ציוד כי הילדים קטנים וזה לא מפריע להם

-->