PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשן לבן

robe
11-12-16, 16:46
אתמול בטעות מללתי לתוך שלולית מים דבר שגרם לפילטר אוויר להיות מלא במים ובטוח נשאב מים למנוע , אני אחרי כמה דקות כיביתי מנוע , זרקתי פילטר והתחלתי להתניע ... בהתחלה בכלל לא רצה להתניע אבל אחרי כ10 דקות התחיל לעשות רעשים והתניע ... עננה שחורה כיסתה את כל הצפון המשכתי בנסיעה עד הבית , היום התנעתי ללא שום בעיה אבל הג׳יף לא כמו שהיה נחלש ומתי שאני מוריד רגל מהגז אז מוציא עננה לבנה ...
הגעתי למוסך נעשה ניקוי לאנטרקולר ולכל הצנרת נמצא חופש בקנפיים של הטורבו , המוסכניק אומר שכנראה גם הרינגים נדפקו בגלל זה יש עשן לבן גם הוסיף שאני יכול לסוע עליו עוד הרבה זמן ...
עכשיו אני רק יצאתי מרוש מנוע חדש מאנגליה שעלה לי קצת כסף 😢 וזה מאוד מבעס אותי שהג׳יפ אחרי שהיה אכזרי נחלש שוב וחזר לעשן והפעם שחור ולבן .( דבר שאני שונא לראות משהו לא תקין )
החלטנו לפתיחת מנוע ולבדיקה מה מידת הנזק.
אתם יכולים לעזור לי מה יכול להיות שהלך במנוע חוץ מרינגים !!! הוא דיבר על משהו כמו בוכנה שיכול להיות קצת התעקמה ( הרבה בזה אני לא מבין ) פשוט לא רוצה להיות המום וגם אם כבר פתחתי ואין ברירה מלפתוח אז מה צריך לבדוק.
זה דיסקו שנת 97 דיזל אחרי גיר חדש

Gershon
12-12-16, 15:23
אם אתה רוצה לקבל מידה ממני
אני צריך לראות את הרכב

igalr
14-12-16, 21:46
אם שאב מים למנוע בהחלט יכול להיות נזק נעילה הידרוסטטית , כנראה טלטלים התעקמו יכול להיות גם נזק לבוכנות/רינגים .

נמרוד
14-12-16, 21:54
כל הכבוד. ללנדרובר שיצרו מנוע שהצליח להניע בכלל אחרי נעילה הידרוסטטית. וכל הכבוד לך על העקשנות להרוג אותו. כנראה שעיקמת טלטלים או גרוע יותר.

IlanHadar
14-12-16, 22:17
מכיר עוד ג'יפ שעשה נזק למנוע משלולית אתמול.
רכב שטח מודרני שונא מים, בדרך כלל יצרן אומר עד גובה חצי גלגל.

איל מ
14-12-16, 22:47
מה אתה רוצה לשמוע?
דרך האינטרנט יהיה קשה לאבחן.
צריך לעשות בדיקות ואולי גם לפתוח מנוע כדי לדעת בדיוק.
עשן לבן כשעוזבים גז יכול להיות גם מסדק בראש או מובילי/גומיות שסתומים או שסתומים עקומים וכו.....
קיצור.
אם אתה רוצה המלצה למוסך שמכיר את הרכבים....זאת שאלה שתוכל לקבל עליה תשובה.
במאמר מוסגר, היום יש נטייה להביא מנוע קומפלט ולא להתעסק באוברולים....

דניאל מאירי
15-12-16, 09:54
אין כמו רכב מודרני במים.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000469462430&fref=ts
דניאל

נדב ש.
15-12-16, 11:31
מכיר עוד ג'יפ שעשה נזק למנוע משלולית אתמול.
רכב שטח מודרני שונא מים, בדרך כלל יצרן אומר עד גובה חצי גלגל.

יש רכב שטח שאמפיבי ואוהב לצלול?

k9.amit
15-12-16, 11:36
יש
112102

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

נדב ש.
15-12-16, 13:37
יש
112102

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

לא התכוונתי לסירות :-)

Gilad
16-12-16, 23:36
לא נראה לי שמדובר בנעילה הידרוסטטית - הבחור אומר שהוא כיבה את המנוע בעצמו (בהנחה שנעשה מחוץ למים)

Gershon
17-12-16, 08:25
לא נראה לי שמדובר בנעילה הידרוסטטית - הבחור אומר שהוא כיבה את המנוע בעצמו (בהנחה שנעשה מחוץ למים)

1+
מנוע אחרי נעילה הידרוסטטית בחיים לא התניע

ד ו ר ו ן
17-12-16, 08:33
זה לא חייב להיות נעילה מלאה, מספיק שנכנסו מים לחלק מנפח הצילינדר לגרום נזק קשה.

Gershon
17-12-16, 08:47
חבל סתם לדבר כי לא ראינו את הרכב הזה

ד ו ר ו ן
17-12-16, 09:31
חבל סתם לדבר כי לא ראינו את הרכב הזה
++
ד"א, מתמקדים כאן רק בשאיבת מים לפילטר אויר ואולי למנוע, אבל מים בגובה כזה יכולים להכנס לעוד הרבה מכלולים שלא אוהבים מים.
גיר אוטומט+מים זה לא מתכון שעובד.
כנ"ל מים בדיפ', ואם מילאו את מערכת הפליטה, הם יצרו לחץ הפוך חזק למנוע, שיכול לפרוץ דברים בדרך.

חנן-ג'יפולוג
17-12-16, 17:14
1+
מנוע אחרי נעילה הידרוסטטית בחיים לא התניע
מנסיון אישי לגמרי: ניסן טראנו. המנוע התניע, עם עשן דפיקות, חוסר סחיבה וכו'. בפתיחה התגלו טלטלים עקומים.

Bernard
18-12-16, 01:18
[QUOTE=חנן-ג'יפולוג;729108]מנסיון אישי לגמרי: ניסן טראנו. המנוע התניע, עם עשן דפיקות, חוסר סחיבה וכו'. בפתיחה התגלו טלטלים עקומים.[/QUOTE

אתה מתכוון שהיתה אשכרה נעילה? המנוע ממש ננעל ואח"כ הניע?
או אולי, "נשם" קצת מים וכבה ואח"כ הניע?
באמת נשמע לי פנטסטי, שאחרי נעילה הניע...

ולפותח השירשור.
אם עובד כרגיל ורק מוציא עשן לבן בכיבוי... לא אפשר/עדיף לחיות עם זה?
"לעשות מנוע" תמיד אפשר... אם עובד, עדיף להמשיך כך ולהתחיל לחסוך כסף למנוע, כשימות המעשן..

חנן-ג'יפולוג
18-12-16, 01:35
כבה בגל המים הראשון שהרכב הציף. חציה של נחל אלה. אני שימשתי בתור הצלם והמעודד (להיכנס לנחל במהירות הגבוהה ביותר האפשרית, שתצא תמונה יפה).
לא ממש הבנתי את הדקות שבין בלע מים וכבה ובין בלע מים וננעל. כך או אחרת הוא כבר לא הסתובב והטלטלים התעקמו...
סטרטרים ראשונים לא סובבו את המנוע ובאחד מהסטרטרים הבאים המנוע הסתובב והניע. משם המשכנו למוסך לפירוק, בחינה והחלפת מנוע.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-12-16, 07:45
ברנרד,
אני מכיר אירוע שרכב התהפך, ולאחר ההפיכה חזרה לא חיכו שנשמן שהציף את הצילינדרים ירד, והניעו.
כמו שחנן תיאר, קושי בהנעה, דפיקות חזקות עישון וכו׳.
המניע לא חזר לעצמו, והוחלף, אבל לפני ההחלפה, הרכב נסע תקופה לא קצרה.
בפתיחה מצאו טלטלים עקומים.
הצפה לא חייבת להיות מלאה עד נעילה.

נדב ש.
18-12-16, 08:01
לדעתי מה שגרשון התכוון זה בנעילה הידרוסטטית אמיתית, כאשר המנוע תפוס וכלל לא מסתובב וגם לא ישתחרר, הוא לא יניע. לא חצי נעילה, לא שלוק מים אלא לפחות כוס.
גם אני עד למקרים בהם ניכנס מים לפילטר אוויר, ניכנסו מים למנוע, התרחשה איזה נעילה קצרה שעם ניסיונות התנעה השתחררה, כמובן שהמנוע ניזוק.

Gershon
20-12-16, 08:16
נעילה הידרוסטטית-נזק לטלטלים\שסתומים\רינגים\סליבים
חבל על הסיפורים.

eyalski
22-12-16, 17:52
מה לגבי סדק בראש מנוע שדרכו חודרים מים לאט לאט לתא השרפה. אבל שהמנוע במנוחה אחד הצילנדרים מתמלא במים ולאחר מכן, נאמר יום למחרת שמנסים להניע, המנוע מסתובב ונעצר.
המחשבה הראשונה היא סטרטר או מצבר חלש, התעקשות לנסות עוד כמה פעמים את הסטרטר וכמה ניסיונות לסובב את המנוע בטלטול הרכב אחורה קדימה שהוא בהילוך, יכולים לעקם טלטל ואולי גם לדפוק את הקרנק.
המון נזק נגרם מהנעילה ההידרוסטטית ולפעמים קשה לראות את זה ברגע הראשון, במצבים כאלה צריך לבדוק כמות מים ברדיאטור ואם חסר, לדעת שעלול להיות מצב כפי שתואר למעלה, שמים חדרו לתא שרפה.
אפשר כמובן לפתוח פלאגים ולשחרר את המים, אבל הנזק כבר נעשה והמנוע יצטרך לעבור שיפוץ מקיף.

robe
06-01-17, 00:22
תודה על התגובות , יצאתי בזול למנוע כלום לא היה בסך הכל החלפתי שמן ואז נעלם העשן הלבן ...
אם אחדוב לא ממש בזול הההה
טורבו קיבל סטירה והלך - אינטרקולר נסתם
גיר התחיל להוציא שמן מפורק הלחץ ולאחר נסיעה של חצי קילומטר שפך חיים והפסיק לנסוע
אז שיפוץ טורבו כללי - נשאר ניקוי אינטרקולר
שיפוץ גיר כללי
אז מה אתם חושבים יצאתי בזול 🤔😉

נדב ש.
06-01-17, 06:58
לא.

אמרת ששיפצת גיר כבר....

דרור ברלי
06-01-17, 09:26
לא, לא יצאת בזול.
קיבלת שיעור יקר.

להשתעשע במים ובוץ זה חורבן לרכב. כל רכב.

-->