PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו Q 2800 דיזל לא מניע, במוסך טוענים למוות פתאומי של משאבת ההזרקה

eyalski
01-01-17, 22:29
מנסה לעזור לחבר עם פאג'רו משנת 2000, רכב תקין, שנסע בסדר, פתאום לא מניע ושהסיבה תהיה מוות פתאומי של משאבת ההזרקה?
בדקנו ומצאנו שמגיע מתח ליוניט שעל המשאבה, מגיע סולר, הסטרטר מסובב את המנוע אבל אין שום סימן חיים.
הרכב נגרר למוסך ולאחר ניסיונות להניע אותו, הגיע המוסכניק למסקנה שהמשאבה מתה, ברגע אחד.
יש למישהו ניסיון (מר ועצוב) קודם לעניין ?
לאן כדאי לגרור את הרכב לדיאגנוזה ותיקון?
הרכב נמצא כרגע בבאר שבע.

חנן-ג'יפולוג
01-01-17, 22:42
נדמה לי, אל תתפוס אותי במילה, כי אני לא סגור על הדגם, שהפלוס הזה שראית, לא מגיע ישירות אל הטובלן שסוגר את אספקת הדלק, אלא ליחידת אימובילייזר שצמודה למשאבה, והיא זו שמגשרת, או לא, את הפלוס מהסוויץ' לטובלן שמתחתיה.
מה שאומר שיתכן שהתקלה היא באימובילייזר, אנטנה, אספקת מתח אליו, וכו'.

ניסית להניע עם המפתח הספייר?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

ishc
01-01-17, 22:55
מגיע סולר למזרקים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

eyalski
01-01-17, 23:08
כשאני ניסיתי לעזור לבעל הרכב, לא יכולנו להתעמק יותר מדי בבעיה כי הרכב היה תקוע בדרך ובחושך. מה שהיה ברור הוא שמגיע זרם שהסוויץ' פתוח אל היוניט שעל המשאבה, ובפתיחה של בורג ניקוז האוויר שעל פילטר הסולר מגיע דלק, כלומר קו הדלק עד הפילטר תקין ומשאבת הדלק עובדת. מעבר לכך לא יכולנו לעשות הרבה והרכב נגרר למוסך, כך שאין לי אפשרות להמשיך. מה שכן היינו שמחים לדעת אם לדעתכם הדיאגנוזה של המוסכניק הגיונית והמשאבה יכולה פשוט למות בפתאומיות. הוא טוען שאת כל הבדיקות האפשריות הוא כבר ביצע וללא הצלחה, וכך הוא הגיע למסקנה שהמשאבה התפגרה לגמרי.

- - - Updated - - -

אני לא יודע אם לרכב יש אימובלייזר במפתח, אציע לבעל הרכב לנסות, ככל הידוע לי בעל המוסך עקף את המערכת וגם ללא הועיל.

ishc
01-01-17, 23:49
בדקות את המדומם?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jo_P
02-01-17, 09:29
אהלן,
מנסיוני בעבר עם מקרה דומה ברכב זהה - רכב שפתאום לא מניע - הבעיה הייתה באימובילייזר.
לא התעמקתי אז מדי בפרטים אבל המוסכניק אמר שזו בעיה מוכרת ברכב הזה - הוא אפיין את הבעיה כבר בטלפון.
שוב, אינני יודע אם זה המקרה אך הסימנים דומים.
בהצלחה,
יוחאי

ishc
02-01-17, 09:39
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101873-%D7%A4%D7%90%D7%92-%D7%A8%D7%95-Q-2-8-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A2-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A9%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA

הנה מקרה שקרה לי לפני שבועיים.
האם בדקו את המדומם? האם יש כספת כחלק מאמצעי מיגון מהעבר?

eyalski
02-01-17, 16:32
בעל הרכב סומך על המוסכניק ועל האבחנה שלו שהמשאבה התפגרה, פירקו את המשאבה ושלחו לשיפוץ. תודה לכל המשיבים.

opl
02-01-17, 16:43
אין לי נסיון רב במשאבה אבל בנוסף לכול מה שכבר אמרו, המשאבה מכאנית מקבלת את ההנעה שלה מהמנוע, משאבה שבסוף חייה בדרך כלל נוזלת ועל כן מוזר לי נושא המוות הפתאומי במנוע ה2.8.

tallevi
02-01-17, 17:27
אין מצב...
חברים ברגע שמגיע מתח למדומם כל מנתקי מנוע, אמבולייזרים ושות' יוצאים מהמשוואה...
זה שאין אוויר עד למשאבה לא אומר כלום, היה צריך לבדוק את הקו לחץ הגבוה שבצנרת הקשיחה שמגיע לאינגקטורים. קרה לי מקרה כזה ורק אחרי ששיחררתי את החיבורים לאיג'קטורים ונתתי סטרטר עד שיצא סולר מכולם, הצלחתי להניע.

או לחילופין...קרה לי מקרה שאחרי תיקון נזילה בצנרת סולר מהמיכל דלק, נסעתי משהו כמו 20 ק"מ ובעצירה לאחר כיבוי מנוע, הנבלה לא רצתה להניע, בא חבר טוב בעל מוסך, דחפנו ספריי קרבורטורים ליניקה ומנוע כאילו קיבל בעיטה בתחת והניע כמו שור. אני מניח שהיתה בועת אוויר בקו הלחץ הגבוה והחומר קצת עזר לה לצאת החוצה...

משאבה לא מתפגרת סתם פתאום, זה מכלול מכאני להבדיל מאלקטרוני שלוקח תהליך ארוך של שחיקה עם סימפטומים ברורים שבד"כ זה נעצר שם, לא מחכים שתמות לגמרי.
הסימפטומים יכולים להיות עשן שחור וחוסר סחיבה בגלל ירידה ביכולת לייצר לחצים גבוהים.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ניר ל
08-01-17, 08:22
העלתי בפורום מיצובישי מקרה דומה של מוות פתאומי של המשאבה.
היא לא נזלה קודם ועבדה פרפקט עד שיום אחד לא התניע.
גם אצלי נעשו כל הנסיונות להימנע משיפוץ ובסוף לא היה מנוס. המשפץ סיפר שיש בפנים חלקי פלסטיק שהתפוררו.

MOSHIKO.L
08-01-17, 14:35
יש כבר סיכום לארוע?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

-->