PDA

צפייה בגרסה מלאה : הברגות גשר גיר לcj

yoni_0000
02-01-17, 20:07
שלומות

הגשר גיר שלי מוחזק בקומבינה... אסטית בטוח לא, ובינתיים היא מחזיקה, אבל זה נראה על הפנים ואני לא יודע כמה עוד זה יחזיק.

בשורה התחתונה נראה לי שהפתרון המקורי הכי מוצלח, אבל ההברגות שבשילדה גמורות.

הפתרונות שחשבתי עליהם:

להבריז את ההברגות המקוריות- הפתרון הכי קל לביצוע וגם הכי מוצלח. השאלה היא אם יש מספיק "בשר" על ההברגות האלה כדי שאוכל להבריז אותן וכל העסק יחזיק?

הפתרון השני שראיתי שעושים הוא לדחוף בורג חף להברגה, ולקבע אותו בריתוך.. הבורג בולט מתחת לקו השילדה וחשוף למכות, ואם הבורג נשבר מסיבה כלשהי, לך תוציא אותו...

לתכנן גשר גיר חדש בסגנון של מה שנמרוד עשה- יכול להיות פתרון מוצלח, אבל לצערי אין לי את הכלים והפנאי לזה..

בקיצור, אני לא מחפש להמציא את הגלגל.. אני רוצה פתרון חזק יעיל ופשוט לביצוע.

תודה

six 4 life
02-01-17, 21:15
אם אתה רוצה משהו פשוט ועמיד בלי ריתוכים ובניות אבל עם מאמץ יחסי, אתה יכול לקדוח מלמטה למעלה ולתפוס עם בורג דוך בשלדה.
לגביי ההברגות זה לא הברגות זה אומים מולחמים, אם אתה חושב שאתה יכול להבריז אותם בצורה טובה תנסה, הם כבר שם אין מה להפסיד חוץ מהמברז.

נמרוד
02-01-17, 21:34
יש טכניקה נכונה לשחזר את ההברגה. היא כוללת בגדול להעיף את האום הישן והמסתובב (אם הוא עדיים שם) להשחיל אום חדש במקומו ולרתך אותו למקום.

הקטע המאתגר הוא כמובן להכניס אום לתוך השלדה עד למצב שאתה יכול להבריג לתוכו בורג עם כמה כריכות כדי להחזיק אותו, ואז אתה יכול לרתך את האום למקום (שניים או ארבע חריצים עם דיסק כדי לייצר שטח מגע לריתוך מסביב לחור). להכניס אותו למקום אפשר בכל מיני שיטות. החל בלרתך לו ידית מאיזשהו מוט ברזל מכופף ולהכניס אותו דרך אחד מחורי הצד, וכלה בלמשוך אותו על ידי חוט ברזל מרותך לבורג בלי ראש כמוביל לתוך החור המקורי או המוגדל, ומן הסתם יש אינספור נוספות.

יונימוג אדום
02-01-17, 21:46
אני שתלתי "מופות" - אום אינצ'י באורך של 40!!! מ"מ כאשר את הס"מ הראשון חרטתי לקוטר החור פחות קצת .
הכנסתי את המופה לתוך השלדה , הברגתי בורג ( על מנת לא לפגוע בתבריג ) וריתכתי .
לאחר מכך הוצאתי את הבורג והשחזתי את השארית , לסיום עברתי עם מברז לתיקון קצה ההברגה .
כל התהליך מתואר בליווי תמונות בפורום סיפורי ג'יפים באתר CJ CLUB .
לדעתי זה הפתרון הנכון - כמו שתכנן היצרן אך יותר חזק .

אילן

yoni_0000
02-01-17, 22:02
דרך איפה השחלת אותן? דרך חור ההברגה המקורית או בצדדים בשילדה? איך הצלחת לא לרתך את הבורג?

יונימוג אדום
03-01-17, 05:49
העברתי אלקטרודה דרך הקדח הזקוק להשתלה והוצאתי אותה מאחד החורים בצידי השלדה , על האלקטרודה הלבשתי את המופה והחלקתי אותה אל הקדח .
לאחר שהצלחתי למקם את המופה בקדח הברגתי לתוכה בורג , ואז משכתי את המופה בחוזקה החוצה וריתכתי את הכתף .
בזמן הריתוך המופה בלטה מהשלדה מספר מילימטרים ולכן יכולתי לרתך ללא חשש להברגה .
בסיום הריתוך פשוט השחזתי את החלק המיותר ועברתי על ההברגה עם מברז לתיקון התבריג .
כמו שכתבתי לך תעיין בשירשור שלי על שיפוץ סיקס 1990 ע"י צוות יונימוג - אתר CJ CLUB פורום סיפורי ג'יפים .

אילן

lizard
03-01-17, 07:14
אתה יכול לומר לי איזה בורג יש שם בשלדה? M8 או גדול יותר?
בגדול אפשר להשתמש בדבר כזה:
http://www.ebay.com/itm/STEEL-RIVNUTS-BLIND-THREADED-NUTSERTS-KNURLED-RIVET-NUTS-M3-M4-M5-M6-M8-M10-M12-/181780490679?var=&hash=item2a52f629b7:m:mmbqNhMqoBEOifh0cx wNRCg

כל עוד לא מתחרעים על זה בהידוק זה יכול להחזיק יופי. כמובן שצריך אחד בקוטר החור בשלדה או לצמצם את החור לקוטר הנדרש.

נמרוד
03-01-17, 08:28
החור בשלדה הוא חצי אינץ' בקוטר. ריבנט יכול להיות פתרון טוב. מיכה יש לך כלי בשביל ריבנט בגודל כזה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

lizard
03-01-17, 08:31
יש לי עד 8M אולי אפשר לקנות לו מתאמים ל12M אבל מעבר לזה צריך כלי חשמלי או פנאומטי. מאוד קשה ללחוץ אותם ידנית.

נמרוד
03-01-17, 09:23
ריבנט M10 זה מה שיתאים, וזה לדעתי פתרון מצויין אם תמצא מקום שמחזיק את הכלי המתאים.

lizard
03-01-17, 09:52
אני מברר מול החברה אם יש ראשים נוספים לכלי שלי שמתאימים.
יכול להיות, לא מתחייב כמובן, שאם תכניס כזה ריבנט לחור בלחץ קטן (לא בכוח כי זה יהרוס את הריבנט) ותבריג בורג ארוך שיבלוט מהריבנט ותמשוך את הבורג עם לום אז אולי זה יעבוד. הרי הכלי בסה"כ גורם לריבנט להמחץ. די חורני אבל אפשר לנסות.

נמרוד
03-01-17, 10:22
הבחור בסרטון אילתר כלי להכניס nutsert גדול. שווה צפייה יוני.

https://www.youtube.com/watch?v=NpnfyzLyfbI

https://www.youtube.com/watch?v=5bAg_eN3cPU

ואם כבר... אם יש חבר חרט או גישה למחרטה גדולה, אפשר לחרוט אום יעודית פשוטה מפלדה ככה: קוטר חיצוני 13 שיכנס לחור, אורך 20-25 מ"מ, הברגה נקבה M8, וכתף רחבה בקוטר 20 בערך ועובי 3 מ"מ. להכניס אותה מלמטה לחור הנקי אחרי העפת האום המקורי, ולרתך בהיקף מלמטה. גשר הגיר יונמך באותם 3 מ"מ ולא יגע בשלדה, אבל זה לא נורא במקרה זה ולא שונה מהנמכה גשר גיר על ידי ספייסרים.

yoni_0000
03-01-17, 14:50
אבל אז כל המשקל של הגשר יהיה תלוי על הריתוכים.. במקרה של הריתוכים שלי עדיף יהיה להשאיר את המצב כמו שהוא :rolleyes:

הרעיון של האמריקאי נראה מגניב.. לא צריך כלים מיוחדים והעלות של החומרים שולית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך הnutsurt הזה עובד.. ברגע שמבריגים הוא "מוחץ" עצמו לשילדה? איך לא מתעוות שם כל העסק?

חנן-ג'יפולוג
03-01-17, 15:58
בזמנו, עם הcj שלי, במקרה דומה בהברגות בשלדה בחיבור של תיבת ההגה:
פתחו חלון בצד השלדה, הכניסו אומים מהחלון. ריתכו אותם. ריתכו את החלון חזרה. זה עבד טוב לעוד שנים רבות עד שהרכב נמכר.
פשוט, חינמי, ביתי, וללא כל אמצעים אקזוטיים.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

six 4 life
03-01-17, 16:28
עברו הימים של חלונות בשלדה, יש פתרונות הרבה יותר טובים היום (אלא אם הבעלים בוחר בכוונה לחתוך את השלדה בת ה30 שלו ולרתך חזרה), אחד מהם מוצג כאן בסרטונים.

חנן-ג'יפולוג
03-01-17, 16:38
מה שעבד אז, לא עבר לשום מקום, ויעבוד גם היום, וגם עוד מאה שנים.
זה כמובן לא בא בסתירה לאמצעים מתוחכמים יותר, וכל אחד יכול לבחור במה שמתאים לו.
זה מצוין שיש מגוון פתרונות, ואני גם לא אומר, או חושב, שהפתרון הזה עדיף על פתרונות אחרים.

lizard
03-01-17, 17:32
אבל אז כל המשקל של הגשר יהיה תלוי על הריתוכים.. במקרה של הריתוכים שלי עדיף יהיה להשאיר את המצב כמו שהוא :rolleyes:

הרעיון של האמריקאי נראה מגניב.. לא צריך כלים מיוחדים והעלות של החומרים שולית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך הnutsurt הזה עובד.. ברגע שמבריגים הוא "מוחץ" עצמו לשילדה? איך לא מתעוות שם כל העסק?
תבוא ונרתך לך. אני גם יכול לנסות לייצר לך את הבאנגים לריתוך.

asafk
03-01-17, 17:33
בלי קשר לאיכות הפתרונות, זה ג׳יפ, לכן רצוי לטעמי לעבוד אינצ׳י.

אסף.

נמרוד
03-01-17, 18:16
יוני תודה שהעלת את הנושא! מכיוון שעוד לא חיברתי את גשר הגיר זה גורם לחשוב שוב, ונראה לי שמיכה - ולוריה לפניו בדיונים קודמים - צודקים. יש פתרון מדף למצבים האלו.

יש מסתבר כלים ידניים איטיים ופשוטים לשימוש, או לקנות או לאלתר כמו הבחור בסרטון. להלן הוראות שימוש בכלי ידני מקורי של rivnut. למי שחושש - יש ריבנטים לעומסים ולעוביי החומר שאנחנו מדברים עליהם. ריבנט M10 דורש חור של 12.5 מ"מ... אה, מצטער... אסף צודק :rolleyes:. ריבנט 3/8-16 דורש חור של 1/2 אינץ' שזה מה שיש בשלדה בדיוק.

112408

בלי חיתוכים ובלי ריתוכים. רק צריך להחליט אם קונים כלי, משאילים מהשכן את הכלי הגדול שלו :rolleyes: או שאפילו פשוט יותר:

כן מרתכים את השפה של הריבנט לשלדה, ריתוך שתפקידו למנוע ממנו להסתובב. ואז בורג רגיל ארוך, מפתח אחד כקונטרה מחזיק את הבורג שלא יסתובב, מפתח פתוח שני על אום רגיל מול השלדה, ואין סיבה בעולם שזה לא יעבוד.

נזמין כמה באיביי וננסה.

asafk
03-01-17, 18:28
לא צריך לרתך. מתחילים להדק בזהירות וברגע שהשיניים תופסות אתה במשחק. רק לשים לב לקנות ריוונט מפלדה ולא מאלומיניום, ועם שיניים בהיקף.

אסף.

yoni_0000
03-01-17, 18:32
תעדכן איך יצא!
בכל מקרה אני לא מתחיל להתעסק עם זה לפני אמצע פברואר.. תקופת מבחנים וזה..

נמרוד
03-01-17, 18:40
אני מקווה להתעסק עם זה לפני סוף השנה שרק התחילה :rolleyes:

lizard
03-01-17, 19:33
זה בסדר, בקרוב אצלי. מתחיל לפנות מקום לג'יפ.

יונימוג אדום
03-01-17, 19:59
חברים , כמו שהסברתי - מופה עם תבריג 3/8 , הקוטר של המופה סביב 17 מ"מ .
חורטים כ: 10 מ"מ אורך למידה קצת יותר קטנה מהחור , משחילים מתוך השלדה , מבריגים בורג אשר משמש גם למשיכת המופה למקום על מנת לרתך וגם לשמירה על שלמות התבריג .
לאחר מכן השחזה למפלס השלדה וניקוי ההברגה עם מברז .
פעם אחת ולתמיד נפתרה הבעיה .

אילן

-->